Beurzen moeten leeg op Fieste Hoe kan een 'zomerzegel' mijn oma helpen?? Ouderenhulp Pontje van Yerseke naar Gorishoek vaart niet bij laagwater D ui? ft Feestvierders weten Gentse terrassen ondanks hitte toch te vinden KOOP NU ZOMERZEGELS! www.ouderenhulp.nl FONDS de Zonnebloem' Ik Hengelwedstrijd voor jeugd in Goese Oostvest door René Hoonhorst GENT - De extreme hitte van de laatste weken houdt de men sen weg van de Fieste, klaag den de Gentse horecalieden. De verwachte anderhalf miljoen mensen worden bij lange na niet gehaald, wisten ze na een paar dagen al zeker. Het moet dus niet moeilijk zijn om op de laatste middag van de Gentse Feesten een parkeer plaats vlak bij het feestcen- trum te vinden, is de verwach ting. Maar dat blijkt een te sim pele redenatie. In de het oude volkswijk]e Patershol omrin gende straten is tegen drieën geen parkeerplaats onbezet. Uiteindelijk blijken rondcruis- ende feestgangers een plaatsje aan het iets verderop gelegen Fratersplein over het hoofd te hebben gezien. Het voordeel van parkeren buiten de beken de centrumcirkel is wel dat de bezoeker direct wordt vergast op de schoonheid van een onbe kend stukje Gent. Een parkje dat ligt ingeklemd tussen de Graauwspoort en Oudburg en vervallen fabriekspanden langs de Leie. Die laatste gebouwen zijn te zien tijdens een waarschijnlijk illegaal wandelingetje - gezien het gepasseerde, op een kier staande hek met scheef hangend verbodsbord - over een vlonder aan de rivier. Het tochtje biedt niet alleen een blik op vergane industriële glo rie, maar brengt de bezoeker - die weliswaar de contouren van het waaggebouw aan de Vrijdagmarkt en de middel eeuwse burcht het Gravensteen al een paar keer zag opduiken tijdens het oversteken van een paar straten - ook in één klap midden in het feestgedruis. Aan het eind van de vlonder ligt de Zwavelbrug over de Leie, de brug die Patershol en Vrijdagmarkt met elkaar ver bindt. Vlakbij het grote kanon, de be faamde Dulle Griet, zijn ver Twee bezoekers van de Gentse Feesten beleven een romantisch ogenblik tijdens het optreden van Marjan Bergen op de Korenmarkt, op de laatste dag van de Fieste. foto Wim Kooyman schillende soorten bezoekers goed te onderscheiden. Voor de allerkleinsten en opgeschoten jongeren is de foor (de grote kermis) op de Vrijdagmarkt de ziel van de tiendaagse Feesten. Voor duizenden dagjesmensen en Gentse shopfanaten zijn de speciale aanbiedingen van de neringdoenden de voornaamste attractie. Veel toeristen doen wat ze anders ook doen. Het kasteel, het stadhuis en de Sint Baafs bezoeken. En een rond vaart maken natuurlijk. De vele podia, de etende, drin kende en op andere wijze fees tende mensen zijn een vrolijke bonus bij al het historisch schoon waar de boten langsva- ren. En daarnaast flaneren ze - net als de autochtone bevol king - graag langs de leien en over de pleinen. Of struinen over de Arabische souk aan de Graslei en baden pootje in de fontein op het Baafsplein. Uitbaters Al die verschillende feestgan gers ontmoeten elkaar uiteinde lijk op het terras. Maar er zijn wat te weinig ontmoetingen dit jaar, vinden de uitbaters van horecagelegenheden dus. Het weer is de grote schuldige, maar ook het elektriciteitsbe drijf gaat niet vrijuit. Cafés en restaurants in een paar wijken hadden enkele dagen achterel kaar geen stroom in de voora vond. Gasten die hadden gere serveerd moesten elders hun heil zoeken. En hoewel er dus minder mensen waren, maak ten die met elkaar te veel la waai voor veel binnenstadbewo ners. De gemeente belooft streng toe te zien op de veror donneerde sluitingstijd van drie uur, maar is niet bereid al le etablissementen twee uur eer der de deuren te laten sluiten. De rechter moet waarschijnlijk zowel over het stroomtekort als over het sluitingsuur een Salo- monsoordeel uitspreken. Het aantal bezoekers kan niet voor de rechtbank worden afge dwongen, maar de laatste dag van de Feesten heeft de somber ste voorspellingen waarschijn lijk teniet gedaan, 's Middags lieten al meer bezoekers uit bin nen- en buitenland het strand links liggen ten faveure van de Arteveldestad. Het zakken van de zon en de inzet van de grote kanonnen - good old Walter de Buck, Big Boy Frankie en Ro land - hebben ongetwijfeld hor des mensen naar Gent getrok ken. De laatste dag is tenslotte de Dag van de Lege Portemon- naies. Volle beurzen schreeuw den erom, tot de laatste cent te worden leeggedronken. Potver teren is leuk voor kankerende neringdoenden, maar voor echt plezier niet noodzakelijk. Dat bewezen een paar oude hippies in een parkje aan de rand van Patershol. De langharige gita rist van ver gevorderde middel bare leeftijd speelde aan het eind van de middag een ver dienstelijke versie van Call me the Breeze van JJ Cale. Zijn vriendin, ook op jaren, wiegt mee op het grasperk en zelfs de ook al grijzende hond lijkt met geloken ogen mee te genieten. Het drietal toont, onbewust en zonder effectbejag, elke feest ganger wat intens genieten is. En steun het gevecht tegen eenzaamheid en armoede onder ouderen! O.a. te koop bij postkantoor en op NATIONAAL Bijna 40.000 Zonnebloemvrijwilligers brengen per jaar één miljoen bezoekjes aan mensen die ziek of gehandicapt zijn. Word lid. Bel 0900-5000 4000 of kijk op www.zonnebloem.nl riONALE VIMHI"" door Rob Paardekam YERSEKE - Het pontje tussen Yerseke en Gorishoek vaart de rest van de zomer niet meer bij laagwater. De exploitanten heb ben dat besloten, omdat ze in Gorishoek niet veilig kunnen aanleggen. van 9.00 en 9.30 uur op 25 ij en 8. 9, 21 en 22 augustus d>. van 12.00 en 12.30 uur oo';,'. 28 juli en 11 en 28 augustas» die van 17.00 en 17.30 uuropi en 18 augustus. De andere vaar- ten gaan door, zij het onder voor- behoud. De schipper raadt m®. sen die twijfelen aan om er® naar hem te bellen op telefoon, nummer 06-22089393, Hui«® zegt te hopen dat het problem voor volgende zomer is opgelost.:;rF Als dat niet het geval is. over. weegt hij de veerdienst niet lan" I® ger te onderhouden. „Ik ga mij» «rl schip niet op het spel zetten etiet GOES - In de Oostvest bij Stenenbrug in Goes wordt vr dagmiddag een hengelwedstri gehouden voor jongeren tot éj met vijftien jaar. De inschrijving is vanaf hall ft 's middags aan het wedstrijdw t<er ter. De vrije wedstrijd - ieder- -:e'' een tot en met vijftien jaar kaj - gratis meedoen - duurt van half twee tot half vier. Een heiebod prijzen zijn te winnen. De vb- sers strijden in twee klassen:tof en met tien jaar en van elf tot a met vijftien jaar. ash De deelnemers wordt venocl !S0! een leef net mee te nemen om dj 1 gevangen vissen in te kunnenh !en waren. Aan het eind van de komen controleurs langs om d vissen op te meten, waarna dj Mr vangst netjes moet worden it-f®"1 ruggezet in de Oostvest, Vis bi li!er neden de tien centimeter tel niet mee. Elke vis van tien centi-eonl meter en langer geeft voor el!1 centimeter één punt. De organisatie van de Goa jeugdhengelwedstrijd is in haa den van de Eerste Goese Hen gelsport Vereniging (EGHV),L samenwerking met de welzijn organisatie SMWO, afdeling Jlste breedtesport. md Bij Gorishoek - in de omgeving van Sint-Maartensdijk - is on langs gebaggerd, omdat de veer dienst dit jaar voor het eerst wordt onderhouden met de Adriana. Dat schip steekt een behoorlijk eind dieper dan de Harpoen, die in voorgaande ja ren tussen Zuid-Beveland en Tholen voer. Volgens de schipper van de Adriana, A.Huissen, is er goed gebaggerd. Het is alleen niet vol doende gebleken om bij laagwa ter veilig aan te kunnen leggen. Daarbij spelen meer factoren een rol. Huissen zegt de haven van Gorishoek sowieso nogal ge vaarlijk te vinden. Dat komt on der meer door een stenen dam, die onder water ligt. „Als de stroming verkeerd is, wordt je schip daar gewoon naar toege trokken." Volgens Huissen heeft hij in Gorishoek ook weinig ruimte om te manoeuvreren. Nu alleen baggeren niet blijkt te helpen, pleit Huissen voor een structurele oplossing, zodat hij de komende jaren niet elke keer zijn laagwater-vaarten moet la ten vervallen. Een fuik van meerpalen in combinatie met het baggeren, zou volgens hem een oplossing kunnen zijn. Hij wil daar desnoods zelf aan mee betalen. „Maar ik ga niet alle kosten dragen. Zo groot is mijn marge nou ook weer niet. De schipper heeft even overwo gen om bij laagwater niet naar Gorishoek, maar de Bergsche Diepsluis, aan de Oesterdam, te varen. Daar ziet hij toch vanaf. „Het zou te verwarrend worden voor de mensen", denkt hij. „Bo vendien zou ik de ticketprijzen omhoog moeten doen, want het is wel twee keer zo ver." De afvaarten die de komende weken niet doorgaan zijn die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 28