COURANT Werkgevers hekelen fiscaal beleid T In Tyrus wordt Hezbollah zichtbaar onder de stedelingen 4 - Roze Maandag breekt alle records 5 DOLLE DWAZE DAGEN HALVE PRIJS komstenbelasting zou maximaal 25 procent mogen bedragen Zomeractie! profiteer van spectaculaire 19 Opblaaspassagier voor bange autorijder blaasbare man het enige ant 17 WO. 26/07 T/M ^0/07op de gehele ZOMERCOLLECTIE {JliDE PANTALON A.s. zondag v.a. 13.00 geopend I V**/ JEANS CENTER ST. JACOBSPASSAGE 26 VLISSINGEN ij en EN HAAG - De werkge ld» nsclubs VNO-NCW en V5r' (KB Nederland willen een iVil" ns lagere inkomstenbelas- üj, De vier belastingschij- m (n van nu moeten worden vara iniggebracht tot twee. De agste moet komen op 30 ?ri> Jent, de hoogste op 45 koeent. ,-au werkgeversvoorman Hitjes komt de Nederlandse iomstenbelasting, net als de istbelasting voor bedrijven, neer in lijn met het Europese middelde. Nu nog lopen de ta ffen op van 34,4 naar 52 pro- at De gewenste belastingver- k ging staat in een 93-punten- Wat de beide werkgeversver- ligingen gisteren gezamenlijk «nteerden met het oog op de gierende verkiezingscampag- ;ïoor de Tweede Kamer. Met iïïieen andere voorstellen wil- de werkgevers betaalde ar- id aantrekkelijker maken om M deidsmarktkrapte tegen te Wientjes moet een «kabinet de burgers belo- avoor extra inspanning. Hij 'I iitruimte voor 6,5 miljard aan :,li stenverlichting voor burgers 3 bedrijven: „De inkomsten iM5,. ff het Rijk lopen met dat be- Hud sg op door hogere economi- groei, meer ziektekosten- jiesen het feit dat 1,2 mil- e mensen de komende vier Y a in een hogere belasting- fa iijf terechtkomen. Wij zeg gen: geef die extra belastinggel den terug aan de betalers." Doorwerken na je 65-ste moet ook wat extra's opleveren, zegt Wientjes in een mondelinge toe lichting. „Je zou bijvoorbeeld de AOW belastingvrij in een pot kunnen stoppen, zolang je door werkt. Je kunt ook de AOW op schuiven, als je doorwerkt, waar door later een hogere uitkering ontstaat." De werkgevers blijven in hun rapport nog vaag over de ma nier waarop de vergrijzingskos- ten moeten worden gefinan cierd. Ze kiezen niet tussen het verhogen van de AOW-leeftijd of het opschroeven van de belas tingen voor rijkere 65-plussers (het zogeheten fiscaliseren van de AOW). Over die onderwerpen is de achterban van beide werk geversclubs te verdeeld, zeggen beide voorzitters, Wientjes en Hermans. GPD pagina 7 werkgevers zijn bureaucratie beu 'anda ontsnapt it dierentuin MTERDAM - Uit Diergaarde ijlorp in Rotterdam is gister- ;«d korte tijd een pandabeer ipt. Het dier had zijn toe licht gezocht in een boom in omgeving van het Statenpad. panda klom steeds hoger in boom, omdat hij zenuwach- werd van de grote stroom iamsgierigen onder zich. Po- van de brandweer om muit de boom te halen faal- eerste instantie. Uiteinde- ïst een dierenarts in een igwerker van de brandweer topdrie meter afstand van tuier te komen. Met een klein riovingsgeweer verdoofde hij panda, die naar beneden viel. brandweer ving hem op. De kreeg een anti-verdo- ngsmiddel toegediend, waar- iiiij binnen het uur weer wak- nverd. ANP TILBURG - Roze Maandag heeft op de kermis in Tilburg alle records gebroken: qua bezoekersaantal en qua temperatuur. „Zeer ruim over de 300.000 bezoekers", aldus wethouder H. Janssen van Tilburg gisteravond. Het totale kermisbezoek over treft inmiddels de 600.000. De lange files naar de binnenstad bleven uit. Bezoekers kwamen vooral met de trein, georganiseerde busreizen en met de fiets. Om verhitte gemoederen te voorkomen, zette de brandweer vernevelinstallaties op drukke plaatsen. De douches langs de terrassen - tuinslangen, emmers met gaatjes - waren een gewilde attractie en kijkvermaak tegelijk. Het gay-evenement verliest de trek ken van een homofeest met grensverleggende acties. Het is een algemeen cax*nava- lesk feest geworden met opzienbarende travestieten, leernichten en mannen met bijzondere bollingen. Zij brengen drommen kijkers op de been die hooguit een roze kledingstuk dragen. foto Geert van Erven/WFA door Jessica Smeenk LONDEN - Hij past in het hand schoenenkastje, verschijnt in een oogwenk en als je hem niet meer nodig hebt, trek je gewoon het dopje uit het ventiel. 'Hij' is de buddy on demand (vriend op verzoek), een opblaas- man die bange automobilistes - maar natuurlijk ook automobi listen - een veiliger gevoel kan geven. Buddy is een idee van de Britse autoverzekeraar Sheila's Wheels, die zich speciaal op vrouwen richt. Het bedrijf liet onderzoek doen, waaruit bleek dat 82 procent van de vrouwelij ke automobilisten zich veiliger zou voelen als in de auto iemand naast hen zou zitten. De helft van de ondervraagden zei niet graag alleen te rijden in het don- (Advertentie) adverteerders x kortingen www.pzcadverteren.nl door Harald Doornbos TYRUS - In de Zuid-Libanese stad Tyrus lijkt het erop dat minstens één door Hezbol lah afgevuurde katjoesja-raket in plaats van op Israël, direct na lancering op een huis in de stad terecht is gekomen. De burgemeester van de stad klonk de dag ervoor nog zo overtuigend toen hij verklaar de dat in het centrum van Tyrus absoluut geen plaats is voor het Libanese leger en voor strijders van Hezbollah, de sjiitische beweging die tegen Israël vecht. Maar vlak nadat er gisteravond een projec tiel terecht kwam op een huis in het cen trum van Tyrus, waren het militairen en le den van Hezbollah die op straat verschenen. Wat er hier precies aan de hand is, is nog on duidelijk. Maar de hele situatie is tenminste hoogst verdacht. Om iets voor half zes 's avonds hoorden bewoners in het noordwes ten van de stad van dichtbij een geluid dat het midden houdt tussen sissen en gieren. Twee raketten blijken tenminste één woon huis te hebben geraakt. De projectielen zijn dwars door het dak gegaan en hebben een diep gat veroorzaakt. Overal liggen tafels en stoelen. De eerste nieuwsgierigen konden nog gewoon het kapotte huis in lopen en de ravage aanschouwen. Maar na vijf minuten veranderde de sfeer in en voor het getroffen huis. Er verschenen plotseling enkele mili tairen van het Libanese leger en het huis werd afgezet. Ook kwamen steeds meer jonge mannen Een Libanese advocate houdt een Hezbol- lah-vlag en een foto van Hezbollah-Ieider sjeik Hassan Nasrallah vast bij een demon stratie in Beiroet. Hezbollah lijkt zich nu ook te nestelen tussen de inwoners van Ty rus. foto Wael Hamzeh/EPA naar het huis toe. Allemaal in burger. Som migen te voet, anderen op brommertjes. In tegenstelling tot de grote meerderheid van Hitte kost per dag 54 miljoen euro Britse economen hebben uitgerekend dat de hit te Nederland per dag 54 miljoen euro kost. Op tropische dagen kan de werklust met 62 pro cent teruglopen. We kopen online en laten de winkels links liggen. Maar de Zeeuwse onderne mers zitten niet bij de pakken neer. De hitte kost kaasspecialist G. Kooijman uit Goes meer dan 50 procent omzetverlies. „Maar dat pakken we weer terug, zodra het afkoelt." De man met blote borst rukt op Minder sproeien is altijd beter Warmte vormt bedreiging voor bedaardheid Noord-Europeaan Controle op de Oosterschelde woord is, maar we hopen dat hij vrouwen wat meer zelfvertrou wen geeft en dat hij rijden in het donker iets minder eng maakt", zei woordvoerster Jac- ky Brown. ANP/RTR Venezuela koopt Russische wapens De Venezolaanse president Chavez (links) is op bezoek in Rusland. Hij tekent daar een overeenkomst voor de aankoop van dertig ge vechtsvliegtuigen en even zo veel helikopters. Met de aankoop strijkt Chavez de Amerikaanse president Bush tegen de haren in. Die vindt Chavez een gevaar de E! voor regio. Internet in jachthavens populair Even de zakelijke e-mail checken of een digitale vakantie foto naar familie sturen. Vanuit steeds meer jachthavens kan het. Ten opzichte van vorig seizoen is het aantal Zeeuwse jachthavens met draadloos internet bijna ver dubbeld. Bezitters van een computer met een communica- tiekaart kunnen in de buurt van zogeheten hot spots inloggen op het internet. Tegen betaling krijgen ze een wachtwoord. Boogerd snelste Het eerste rondje rond de kerk, dat de renners uit de Tour de France in Neder land reden, is gisteravond gewonnen door Michael Boogerd. De Rabocoureur was in Boxmeer sneller dan Koos Moerenhout en Michael Rasmussen. De Tourhelden kregen een warm onthaal in Boxmeer, waar de Noor Thor Hus- hofd door ziek te niet kon ver schijnen. de bevolking van Tyrus, stelden deze jonge jongens zich zeer vijandig op ten opzichte van buitenlandse journalisten. Wegwezen hier, riepen sommigen. De meest bebaarde jongeren reageerden woedend toen er foto's werden gemaakt. Ze eisten de naam van de fotograaf en het wissen van het geheugen kaartje van de digitale camera. Op de vraag wie ze zijn, werd niet gerea geerd. Het is is ook eigenlijk een overbodi ge, want iedereen weet wie deze jongens zijn: de leden van Hezbollah. Het is logisch dat de Hezbollah-leden slecht gehumeurd waren. Want het lijkt er sterk op dat een door hen uit het centrum van Ty rus afgevuurde katjoesjaraket direct na de lancering is neergestort. Bedoeld om schade aan te richten in Israël, hebben ze nu hun ei gen stad geraakt. Er is hiervoor geen water dicht bewijs te vinden aangezien de Hezbol- lah-strijders het onmogelijk maakten om een blik te werpen op het neergestorte pro jectiel. Tot voor kort gebruikte de Hezbollah de heuvels rond Tyrus om raketten op Israël af te vuren. Maar voortdurende Israëlische bombardementen van deze plaatsen, lijken er toe te hebben geleid dat nu Hezbollah het centrum van de stad is gaan gebruiken voor lanceringen. De inwoners van de stad weten dat hierdoor het risico van Israëlische bom bardementen danig is vergroot. GPD pagina 5 Israël vreest aanslagen door vluchtelingen Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 12, 13 en 15 Sport: 16 en 17; Buitengebied: 19, 20, 21 en 23 (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1