Helden uit de Tour op wielergala PZC. Dirk Kuijt loopt weer voorop Teun de Nooijer slaat vleugels uit Hoop doet leven in voetbalschandaal Marianne Timmer breekt sleutelbeen 17 boxmeer opent de rij Hockeyers de markt op dinsdag 25 juli 2006 BOXMEER - Het gebrek aan Ne- tolandse etappezeges in de jiurde France is doorgaans een ttdelijk probleem voor de orga- ^«aloren van de criteriums, temeer trapte gisteravond af. Met heel veel volk langs het par koersen staande ovaties voor de [ourhelden. was er de gro- publiektrekker. Verder reden g onder anderen Erik Dekker, ie op het laatste moment gecon- ncteerde Deen Michael Ras- -ijjsen, de Luxemburger Frank Schleck (winnaar op l'Alpe :Huez en van de Amstel Gold ice) en de andere Nederlandse •vjrrenners. Michael Boogerd heeft een ge- Boogerd klopt Moerenhout in Boxmeer BOXMEER - Michael Boo gerd heeft het eerste crite rium na de Tour op zijn naam geschreven. De beste Nederlander in de zondag afgesloten Tour de France bleef in Boxmeer na een koers over 100 kilo meter Koos Moerenhout, de Luxemburger Frank Schleck en de Deen Mi chael Rasmussen voor. Boogerds ploeggenoot Erik Dekker maakte zijn ren tree in de koers. De Rabo- coureur, die aan zijn laat ste jaar bezig is, reed de koers in Boxmeer uit. ANP weldige Tour gereden en dat maakt het ontbreken van een Nederlandse ritwinnaar zeker goed", geeft wielermanager Jo hn van den Akker zijn opluch ting aan voor de periode na de Tour. Boogerd, veertiende in een sterke en opvallend gereden Tour, heeft de criteriums voor het uitzoeken. Hij maakte het wel eens anders mee in Neder land. Afscheid Maar ook een renner als Erik Dekker rijdt er de komende we ken een stuk of zes. Dekker kwam op weg naar Valkenburg zwaar ten val, maar maakte zijn rentree in Boxmeer. „Het is het laatste jaar van Dekker. Dan hoort zon jongen hier te rijden. Je moet het publiek de gelegen heid bieden afscheid van hem te nemen", aldus organisator Ber- ni Rijnen. Op weg naar Boxmeer pikte Dekker nog even Michael Ras mussen op. Zijn Deense teamge noot, winnaar van een Alpenrit, zou vanavond in Stiphout pas zijn eerste 'rondje rond de kerk' trappen, maar tekende op het laatste moment voor Boxmeer. Boxmeer was enigszins in de problemen gekomen door het af haken van de Noor Thor Hus- hovd. De proloogwinnaar was nog zon dagavond na zijn ritzege op de Champs-Elysées vastgelegd, maar belde een dag later af. Hij lag doodziek in bed. Rabocoureur Oscar Freire, goed voor twee ritzeges in Frankrijk, is twee keer in Nederland te be wonderen. Zijn teamgenoot De- nis Mentsjov niet, ondanks zijn mooie zege in de Pyreneeën was hij minder gewild bij de organi- - satoren. ANP Erik Dekker, die hier het peloton leidt voor Michael Boogerd, maakte zijn rentree in Boxmeer na de val in de Touretappe naar Valkenburg. foto Marcel van Hoorn/ANP door Hans Leber WINTERSWIJK - Is het omdat-ie aanvoer der is? Of omdat hij na het WK wat extra da gen vrij kreeg? Dirk Kuijt liep gisteren al weer voorop bij de training van Feycnoord in het bloedhete Winterswijk. „Ik heb-wet wat gedaan in mijn vakantie, ik ben topfit." De belanstelling voor Feye- noords voorman bracht een hoeveelheid mensen naar de training op de velden van de Winterswijk, waar een gemiddelde hoofd klasser trots op zou zijn. Voor Dirk Kuijt was er uit alle hoeken gaten, naast verzoe ken om handtekeningen, die ene vraag: blijf je nu bij Feyenoord? Met engelengeduld volgde steeds hetzelfde antwoord. „Dat ik hier nu sta betekent dat ik me helemaal op Feyenoord richt. Maar het vervelende is die deadline van 31 augustus, voor alle par tijen. Tot die tijd is niets zeker." Interesse Het liefst had hij Feyenoord en de suppor ters al duidelijkheid gegeven, en ook zich zelf. „Ik hoor en lees steeds dat er interesse is uit Spanje en Engeland. Maar concreet heeft zich geen club gemeld. Dat telt. En dus ben ik hier. Ik kan nu niet met 100 pro cent zekerheid zeggen dat ik bij Feyenoord blijf. Als er een topclub langskomt die aan mijn wensen voldoet en betaalt wat Feye noord wil hebben, dan zal ik gaan. Maar die club is er nu niet, klaar! En het doet aller minst pijn om weer bij Feyenoord te begin nen. Sterker nog, ik heb er heel veel zin in. Ik ga er gewoon weer keihard tegenaan." Over de eventuele komst van de Oekraïner Anatoli Timostsjoek van Shaktar Donetsk, waar Feyenoord het oog op zou hebben la ten vallen, zei Kuijt: „Dat zou voor Feye noord een zeer goede en nuttige speler zijn." De controlerende middenvelder die op het WK acteerde en tegen Tunesië tot beste man van de wedstrijd werd uitgeroepen, zou ech ter ook bij veel grote Europese clubs in de belangstelling staan. GPD Van Nistelrooij tegen zijn zin ij Manchester WINCHESTER - Ruud van Nis- 'flrooij heeft zich gisteren weer [tmeld voor de training bij Man- thesler United. De Nederlandse invaller werd de afgelopen pe- riode nadrukkelijk in verband {(bracht met Real Madrid en Bayern München. clubs konden vooralsnog «en overeenstemming bereiken Engelse club over het traferbedrag. Coach Alex Fer- jBon had Van Nistelrooij ge paneerd zich na zijn vakantie 'aj de Engelse club te melden hij nog geen nieuwe werkge- ifrzou hebben. De 30-jarige spits belandde aan 'deinde van het vorige seizoen de bank. Mede daarom wil njweg bij de club. i voorzitter Franz fekenbauer van Bayern Mün- lai is het verschil tussen vraag aanbod nog vijf miljoen euro. •'aguson zou ongeveer achttien djoen willen hebben voor de ilemational, die nog tot 2008 ader contract staat. Kkenbauer blijft optimistisch wrde afloop. „Ik denk dat we wel uitkomen. Wel kan het :co sen paar dagen duren Teveel voorbaat al heeft Beckenbau- uitgerekend dat Bayern bij de •eist van Van Nistelrooij een anvaller te veel heeft. „Ik kan ^voorstellen dat in dat geval ■5 Makaay of Claudio Pizarro jsirekt." Hij sluit niet uit dat aSV in beide spelers interesse Pizarro echter heeft aan- ;fgeven onder geen enkele voor- Harde te willen vertrekken, ■isvoel me thuis bij Bayern." Makaay houdt zich voorlo op de vlakte. De spits heeft 7 april zijn contract in Mün- m nog verlengd tot 2008. •dix Magath heeft momenteel aanvallers tot zijn beschik- Naast Makaay en Pizarro -7 dat Roque Santa Cruz en -JXas Podolski. Daarmee is hij --t direct tevreden. „Het zou zijn als we er een speler het kaliber Van Nistelrooij Jjzouden kunnen krijgen. ffguson liet via de Engelse me- weten het vertrek van Van •istelrooij niet langer te willen Wouden. „Hij heeft me in- -hdels drie keer gevraagd te Jn vertrekken. De laatste in een persoonlijke f Het heeft geen zin om een er vast te houden die toch 7 wil." ANP Hockeyer verbindt net als Cruijff zijn naam aan opleidingsproject door Norbert Kleinherenbrink TERRASSA - Als je al geruime tijd bekend staat als de Johan Cruijff van het Nederlandse hockey, schept dat verplichtin gen. Die hoge status dien je dan wel met enige regelmaat waar te maken. Teun de Nooijer (30) kan dat als geen ander. Ook op latere leeftijd blijft hij verras sen. Zo ook in de openingswedstrijd tegen Argentinië (4-2) van de Champions Trophy in de Terras- sa. Oranje zat een kwartier voor tijd bij een stand van 1-1 muur vast, totdat de bal bij De Nooijer belandde. Vanuit een on mogelijke hoek knalde de num mer 14 van Oranje raak met een fabuleus backhandschot. Daar mee bevrijdde de Bloemendaler zijn ploeg op een cruciaal mo ment. „Het gaatje was klein. Hij zat er wel lekker in, ja", sprak de twee voudige wereldhockeyer van het jaar (2003 en 2005) gisteren op de eerste rustdag met een glim lach. „Tijdens het WK in 1998 in Utrecht heb ik ongeveer op dezelfde wijze gescoord. Ook toen stond ik met mijn rug naar het doel, maar de hoek was toen nog wel iets groter. Zo'n doel punt maak je niet vaak." De Nooijer beaamde dat een doeltreffende backhandactie min of meer vergelijkbaar is met een succesvolle omhaal in het voetbal. „Ook dan sta je met je rug naar het doel. Maar bij een omhaal hang je in de lucht en moet de timing helemaal per fect zijn. Ik denk dat het qua uit voering wel iets moeilijker is dan een backhandschot, zeker voor mij." Verbeelding Het was zaterdag in elk geval een doelpunt dat tot de verbeel ding spi'ak en waarmee De Nooijer zijn bijnaam weer alle eer aandeed. De populaire spel maker, de eerste grootverdiener in het Nederlandse hockey, heeft in navolging van zijn idool Johan Cruijff ook zijn naam ver bonden aan een opleidingspro ject. Bij zijn club Bloemendaal is onlangs de Teun de Nooijer Academy opgericht, speciaal voor de 800 jeugdleden van de landskampioen. Sponsor is het advocatenkan toor Clifford Chance in Amster dam, niet toevallig de werkge ver van de 325-voudige interna tional, die zich in deeltijd bezig houdt met marketing en sponso ring. „Het klinkt nu nog wel heel gewichtig, Teun de Nooijer Academy", gaf de trotse naamge ver toe. „Het is een onderdeel van de ver nieuwde jeugdopleiding bij Bloe mendaal. Met clinics en specia listische trainingen willen we het niveau en het plezier bij on ze jeugdspelers verhogen, zowel voor de talenten als voor de min dere goden. Voorlopig beginnen we rustig en bescheiden, ook al doordat ik zelf tot en met Pe king 2008 nog druk ben met hockey. Maar misschien kunnen we het later wel breder gaan op zetten en ook de jeugd van bui ten Bloemendaal een leuke en gedegen hockey opleiding aan bieden. Dan is de benaming Teun de Nooijer Academy wel licht ook iets meer toepasse lijk." Voorlopig vragen Bloemendaal en Oranje echter nog alle aan dacht van de vader van drie dochters. Na het WK in Mön- chengladbach (begin september) neemt middenvelder Jeroen Del- Teun de Nooijer, die vallend de bal onder controle houdt in de wedstrijd tegen Australië, verwacht dat internationals in de toekomst lan ger kunnen blijven spelen voor Oranje. foto Koen Suyk/ANP van onze sportredactie TERRASSA - De internationals van de Nederlandse hockey- ploeg gaan de komende jaren ge zamenlijk hun commerciële waarde uitbuiten. Zij hebben hun belangen ondergebracht in de Stichting Beheer Imagerech ten, met Olaf te Braack als zaak waarnemer. In het verleden maakte de ho- ckeybond gebruik van het recht om de spelers(portretten) van Oranje in te zetten voor commer ciële doeleinden. In ruil daar voor kregen de internationals premies en bonussen bij de gro te titeltoernooien. Na langdurig overleg met de KNHB hebben de spelers voor een andere opzet gekozen, met de hockeybond als ondersteunende organisatie. „We zijn blij dat we nu aan de slag kunnen", laat Teun de Nooijer weten. „Het hockey ont wikkelt zich snel, de sport krijgt op allerlei gebied veel aandacht. Daar mag voor de spelers van Oranje best iets tegenover staan. We zijn vaak langdurig van huis, dus enige compensatie is daarbij op zijn plaats." De Nooijer hoopt dat via de nieuwe stichting op den duur zo- Poelman mag naar EK atletiek ARNHEM - Jacqueline Poelman is door de atletiekunie (KNAU) aangewezen voor de Europese kampioenschap pen, begin augustus in Göteborg. De sprintster kreeg za terdagavond in het Belgische Heusclen geen kans de li miet te lopen op de 200 meter. Haar serie werd geschrapt. Enkele dagen eerder in Luik bleef Poelman tweehonderd ste van een tel boven de vereiste 23,28 seconden. De beleidsbepalers van de KNAU zijn van mening dat het toernooiverleden en de progressie van Poelman de afgelo pen maanden uitzending rechtvaardigden. ANP Rens Blom meldt zich af SITTARD - Polsstokhoogspringer Rens Blom heeft beslo ten het EK in Göteborg te laten schieten. De wereldkam pioen is niet in vorm en meent dat hij niets te zoeken heeft op het toernooi. „Het Europees kampioenschap komt te vroeg voor mij", concludeert de Limburgse atleet teleurgesteld. „Het gaat beter met me, maar ik heb nog lang niet de vorm die nodig is om maximaal te kunnen presteren. Ik spring nu misschien 5,50 of 5,60 meter en dat is veel te weinig voor een EK." Blom sukkelt al het hele jaar met zijn vorm en met blessu res. Hij liet eerder het indoorseizoen schieten, omdat hij kampte met de naweeën van een irritatie aan zijn schou der. Ook onderging hij een operatie aan een verstands kies. ANP Dunga bondscoach van Brazilië RIO DE JANEIRO - De vroegere middenvelder Dunga is benoemd tot bondscoach van Brazilië. Hij is de opvolger van de vorige week vertrokken Carlos Alberto Parreira, die deze week mogelijk zal worden ge presenteerd als bondscoach van Zuid-Afrika. „Ik wil dezelfde vastbeslotenheid brengen die ik als spe ler had", aldus Dunga. Hij was aanvoerder van het Brazi liaanse elftal, dat in 1994 wereldkampioen werd. GPD Inval bij Poolse voetbalbond WARSCHAU - De Poolse politie heeft gisteren de kanto ren van de nationale voetbalbond doorzocht. De agenten deden de inval op last van justitie wegens een onderzoek naar vermeende malversaties rond de verkoop van de toe- gangkaarten voor het WK voetbal. Er werd onlangs een onderzoek ingesteld naar de gang van zaken na klachten van een groot aantal fans. Zij had den geld overgemaakt voor kaarten, maar hebben nooit iets ontvangen. ANP/DPA Perez geen international meer AMSTERDAM - Kenneth Perez heeft besloten een punt te zetten achter zijn interlandloopbaan in Denemarken. De 31-jarige Ajacied, overgekomen van AZ, wil zich con centreren op zijn werk bij zijn nieuwe club. Ook het per spectief op een basisplaats bij Denemarken was minder geworden. De interlandloopbaan van Perez duurde bijna drie jaar Hij maakte zijn debuut voor Denemarken in november 2003 in het duel tegen Engeland. Zijn laatste wedstrijd voor de Denen was in mei dit jaar tegen Frankrijk. In to taal speelde aanvaller negentien interlands. ANP mee afscheid als aanvoerder en recordinternational. De Nooijer (twee olympische titels, een we reldtitel en vijf Champions Trop hy's) is zijn enige echte opvol ger. „Ik groei nog steeds. Ik vind het leuk om de rol van Jeroen bij Oranje over te nemen. Het is een logische stap in mijn car rière, die gelukkig nog lang niet voorbij is." ANP door Hans Geleijnse ROME - Iets minder zwaar straf fen graag. Dat was - in een aan tal varianten - de kern van het pleidooi van verdachten en hun advocaten in het Italiaanse voet balschandaal. Zij hadden de afgelopen twee dagen in de zittingen van het fe derale hof van appel veel tijd no dig om uit te leggen dat er niet was omgekocht om wedstrijdre sultaten te vervalsen, maar hoog uit wat 'geregeld'. Dus raakten de vijf rechters van het hof achter op het tijdschema en zal pas vanavond laat of mor gen overdag blijken of zij wat af willen doen van het vonnis dat het tribunaal van de bond uit vaardigde tegen Juventus, La- zio, Fiorentina en AC Milan. Sportdagblad Gazzetta dello Sport schreef gisteren dat er veel hoop is dat Lazio en Fioren tina niet naar de Serie B hoeven te degraderen en Juventus een aantal van de 30 strafpunten wordt kwijtgescholden, zodat de club niet twee seizoenen lang in de Serie B hoeft te bivakke ren. Eigenlijk bleef alleen de verdedi ging van AC Milan berusten op 'niet schuldig'. De club van Ber lusconi wijt de straf wegens par ticiperen in het frauduleuze net werk van de voormalige Juven- tus-manager Luciano Moggi aan scheidsrechter-begeleider Leonardo Meandi. Deze 'onbete kenende functionaris' volgens de advocaten, zou geheel op ei gen gezag en buiten medeweten van de club met Moggi en scheidsrechters hebben gekon keld. Milan is in de eindstand van vo rig seizoen teruggezet naar de laatste plaats en kwalificeert zich dit seizoen derhalve niet voor Europees voetbal. Juventus zou ook de twee laat ste kampioenschappen kwijtra ken, hetgeen hevig werd aange vochten voor de laatste scudet- to. De club, die onmiddellijk Moggi en anderen wegstuurde en een nieuw bestuur koos toen het schandaal losbarstte, vindt dat de straf (de zwaarste in de ge schiedenis van het Italiaanse voetbal) elke sportieve propor tie te buiten gaat. De club is bo vendien de verdedigers Canna- varo (Real Madrid) en Zambrot- ta (Barcelona) al kwijtgeraakt, terwijl middenvelder Viera en spits Ibrahimovic waarschijn lijk naar Inter vertrekken. Verhuizing Er is nog een ander probleem; Met het gemeentebestuur van Turijn wordt druk onderhan- deld over verhuizing van het Stadio delle Alpi (ooit van de ge- meente gekocht) naar het totaal gerestaureerde enorme Olympi sche Stadion. „Er dreigt met deze straf voor Juventus een enorme economi sche schade, het voortbestaan staat op het spel. De strafmaat is in geen verhouding met be schuldigingen waarvoor slechts afgeluisterde telefoongesprek ken als bewijs dienen", zei advo caat Zaccone. GPD veel extra geld binnenkomt, dat ervaren internationals langer kunnen doorgaan op topniveau. „Ik heb al zo vaak meegemaakt dat uitstekende spelers op 26- of 27-jarige leeftijd moeten stop pen wegens maatschappelijke verplichtingen. Dat is doodzon de voor het hockey. Als we de za ken nu goed regelen, kunnen we langer van onze topspelers genie ten. Dan kun je als sport ook doorgroeien naar een hoger ni veau." ANP van onze sportredactie ERFURT - Olympisch schaats kampioene Marianne Timmer heeft gisteren op training haar rechter sleutelbeen gebroken. De schaatsster uit de DSB-ploeg kwam ten val tij dens een trainingskamp in het Duitse Erfurt. Timmer wordt naar Nederland overgebracht, waar ze medisch zal worden be handeld. Ze liep de blessure op tijdens een krachttraining. Bij een oefe ning struikelde de schaatsster, waarna ze voorover klapte. In het ziekenhuis in Erfurt zijn fo-»" to's van de breuk gemaakt. Timmer wordt in Veldhoven ver der onderzocht. Daar wordt ook gekeken of een operatie noodza kelijk is. Trainer Jac Orie zei gis teravond dat de breuk precies in het midden zit. „Marianne is in een goede condi tie", zei hij. „Ze kan wel een stootje hebben. Dit vangen we wel op." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17