De Looff is in grootse vorm PZC Spektakel te over bij jubileum RES laneveld start tegen Mee in Europa Cup Boot en Stroo rijden groots in Vlissingen z21 Tennisser uit Zierikzee wint ook toernooi in Breskens Cappendijk/De Schepper sterkste dubbel in Yerseke uitslagen agenda maandag 24 juli 2006 )|n Blackman. pylan Blackman reurt niet lang verlies finale JDDELBURG - Bram Kaffe- ,iris een graag geziene gast bij DRV Maeneblusscherstoer- «i in Middelburg en zette gis- 0 dc kroon op zijn tennis- ïtfk. In de finale van de 3 bij |imannen versloeg de Braban- j;,Dylan Blackman uit Hoofd- lutmet twee keer 6-3. noest Kaffener eerst ontwa- a, Tot 3-3 in de eerste set akte hij enkele onnodige fou- In de daaropvolgende game nfc hij echter de service van ïickman en liep uit naar 6-3. bet tweede bedrijf kwam Kaf- arsnel op 4-1, waardoor het a al was beslecht. De zege be kende revanche voor het ver- svan 's ochtends in de dub- 1 Kaffener en Michel Kivits doren de finale van Black- an en Kim Langeraert: 6-4, Kaffener: „Liever dat ik het kelspel win en hij de dubbel it andersom. Het enkelspel is •dihet koningsnummer." ickman wist wel waarom hij r-nglefinale verloor. „Omdat •ju service slecht liep, kon am het initiatief nemen. Bo- soien speelde ik de ballen ïldiep genoeg, ik kon niet ge- Kg druk zetten. Wellicht had Imeerrisico moeten nemen." xh bekijkt Blackman het ook in de positieve kant. „Ik vind S al goed dat ik in de finale i En ik zie dit duel ook niet s een echt slechte wedstrijd, ik van Bram wil winnen, te: ik meer tennissen. Vorige sek was ik op tenniskamp in iicldoom. Ik speelde veel wed- jjden, waardoor ik steeds vas- werd. Dat miste ik nu." doorSven Bakker BRESKENS - Van de laatste vijf onderdelen waaraan hij mee deed, won Jacco de Looff er vier. De tennisser uit Zierikzee verkeert in een bloedvorm en dat demonstreerde hij gisteren nog maar eens in Breskens. In de finale van de 3-categorie ver sloeg De Looff Ruben Haverbe- ke in straight sets: 6-2 en 6-2. Hoewel De Looff (23) in een uit stekende vorm steekt, was de als eerste geplaatste Bart van de Sande de beoogde finalist bij het C1000 Vechthanentoernooi. Van de Sande speelde de laatste tijd echter wat minder dan nor maal en werd er al in de kwartfi nale uitgeknikkerd door Rogier van Housselt uit Oost-Souburg. „Eigenlijk had ik op Bart als te genstander gerekend", gaf De Looff toe. „Maar ik was blij dat Rogier mijn tegenstander werd. Hij heeft een fijner spelletje. In zware omstandigheden, met re gen en daardoor natte banen en ballen, won ik in drie sets." Jacco de Looff stond gisteren in drie finales. Behalve in het en kelspel, moest hij ook aantreden in het mannen- en gemengddub- Daar waar hij vorige week in Zierikzee bij het Dikke Toren- toernooi nog in twee finales uit kwam en twee keer won, noteer de Van Looff gisteren een score van twee uit drie. Het gemengddubbel werd sa men met Daisy Boogaard gewon nen door Karlijn Agten en Tom Huis met 6-4 en 6-3 opzij te schuiven. In het mannendubbel moest Van Looff echter zijn meerdere erkennen in Bernd van Quekelberghe en Guido Tol- hoek (3-6,6-2 en 3-6). Geen triple „Natuurlijk, het is jammer dat het voor mij geen triple werd", was de reactie van Van Looff op zijn verlies. „Vooral aan het ein de van mijn derde partij, het ge mengddubbel, voelde ik dat mijn slagen minder goed door kwamen. Maar goed, vier van de vijf categorieën winnen: dat kan ::'Sven Bakker IBSEKE - Dennie Cappendijk Desiré de Schepper hebben het ABN Amro Yerseke Dpen de hoogste categorie in il mannendubbel gewonnen. It tennissers van Vogelvlucht ulVogelwaarde waren in de be itsende wedstrijd te sterk voor lokale favorieten Jos Ver- duureen Richard de Witte. dat beide koppels één wed- :.;q wonnen in de poule, :ofBauke Boersma OES Brasschaat Braves be- vanmiddag (12.30 uur) aan «toernooi om de Europa Cup de A-divisie, dat tot en met todag duurt. In het Italiaanse ••late start de Belgische club (Ie 31-jarige softbalster uit spelle met een wedstrijd tegen nigalNice uit Frankrijk. 'ambities van Brasschaat Bra- waren al niet torenhoog, kregen onlangs ook nog •flinke knauw. De vedette en Se slagvrouw van de ploeg, (dien Sins, brak vorige week je bij het maken van een sli- y?haar kuitbeen. Ze is inmid- geopereerd, reisde ook mee «r Bollate, maar fungeert in ilië slechts als toeschouwer, ^ondanks hoopt Cindy Hane- Mmet haar ploeg in de eerste wijd een belangrijke slag ■slaan. De Franse vrouwen Ruben Haverbeke kon het in Breskens in de finale bij lange na niet bolwerken tegen Jacco de Looff. haast niet-betefl" In zijn enkel spelpartij tegen de als tweede ge plaatste Ruben Haverbeke kwa men de slagen van Jacco de Looff wel goed door. De ontke tende tennisser stond slechts vier games af. „Ik had niet ver wacht dat ik zo snel klaar zou zijn. Ik had Ruben een paar keer zien spelen en hij heeft een ty pisch rallyspel. Het liefst staat hij anderhalve meter achter de baseline en speelt rally's van twintig slagen." De Looff speelde daar goed op in door een vooraf bedachte tac tiek, die achteraf de juiste bleek. „Ik moest de rally's zo kort mogelijk houden door de ballen snel en direct te nemen. Dat lukte wel vrij aardig, ja." De kans dat De Looff zijn zege reeks voortzet, lijkt gering, aan gezien hij vanaf vandaag mee- foto Wim Kooyman doet aan een toernooi in Hoog vliet. „Het niveau is een stuk ho ger daar. Er doen meer 3-spe- lers mee. Maar ik ga er met zelf vertrouwen heen. Ik heb vakan tie, hoef geen training te geven en kan me deze weken dus lek ker op het tennis richten." bracht de confrontatie van giste ren de beslissing. De eerste set was met 6-4 voor Cappendijk en De Schepper, die echter het tweede bedrijf aan hun tegen standers moesten laten. Ver- schuure en De Witte, beiden van tennisvereniging Yerseke, pak ten de tweede set met 6-3 en maakten de derde set uitermate spannend. Er moest zelfs een tie break aan te pas komen. Daarin toonde het als eerste geplaatste koppel Cappendijk/De Schep per zich het koelbloedigste. worden, net als die van het Oos tenrijkse Dornbirn Sharx waar tegen Brasschaat Braves woens dag (14.00 uur) speelt, namelijk als neembare hindernis gezien. Anders ligt dat met het Italiaan se Fabi Macerata (morgen, 13.00 uur) en KRC Altron Praag uit Tsjechië (woensdag, 10.30 uur). „Die ploegen zullen moeilijk te verslaan zijn", denkt Haneveld, die gisteren met haar team in Bollato arriveerde. Braves werd de afgelopen twee jaar zowel Belgisch kampioen als winnaar van de Europacup in de B-divi sie. Op basis van de Europese eindzege in 2005 komt de ploeg nu uit op het hoogste niveau. De andere poule bestaat uit Bollate (Italië), Sparks Haarlem (Neder land), Viladecans (Spanje), Ham burg Knights (Duitsland) en Naelsta (Zweden). Na de groeps- duels spelen de eerste drie teams van elke poule kruisfina les. Zaterdag is de finale. Tijdens de jubileumcross in Axel viel menig waagstuk te bewonderen. door Rinus Verberkmoes AXEL - De demonstratie free style springen van het team FMX4ever en de show die Alex van den Broek op het onderdeel trial opvoerde, vormden zater dag de hoogtepunten in de vie ring van het 25-jarig bestaan van de RES. Een waar feest voor motorliefhebbers. Twee dagen stonden de hekken van het RES-terrein in Smits- schorre wagenwijd open. Vrij dag waren het de piloten van de BMB die de hele dag in de slag waren in diverse manches. On der hen ook Terneuzenaar Ke vin van Houdt, die in de groep beloften de zesde plaats behaal de. Dit onder het toezien oog van met name Belgische toe schouwers. Zaterdag was het de beurt aan de jeugd van de grootste jeugd bond van België, FPCNA uit Wallonië, om de hoofdprijzen te verdelen in drie manches per groep. In de open klasse 85 cc werd Jordi van der Wielen uit Sint-Jansteen tiende. Tussen de manches door konden de kleinsten zich vermaken op een luchtkussen in de vorm van een kasteel, maar zich met name verbazen over de capriolen van FMX4ever. Plet trio Jimmy Ver burg, Steven Struyven en Björn van de Broeke oogstten met hun sprongen van grote klasse veel bewondering en applaus. Spectaculair was vooral de sprong waarbij tijdens de vlucht de voeten boven het stuur wer den geheven en de hielen elkaar aantikten. Net als de zogenaam de superman seatgrab. Tijdens deze sprong wordt de motor even geheel losgelaten zodat pi loot en motor even apart door de lucht zweven om vervolgens weer als één combinatie te lan den. Waagstukken waarbij de speaker alles uit de kast haalde om de kijkers zijn visie op het vertoonde te verkondigen. Levende hindernis Dat deed hij eveneens toen acht voudig nationaal kampioen trial Alex van den Broek een gewaag de sprong over een zevental vrij willigers maakte. Hij deed dit via een aanloop op de vlakke grond om vervolgens zijn motor naar voldoende snelheid te ja gen, deze pal voor het liggend ze vental omhoog te trekken en neer te komen achter zijn leven de hindernis. Verder kreeg deze evenwichts- Verschorre wordt zevende in België ST. MARGRIETE - Frank Verschorre uit Breskens is als zevende in een 5,6 kilometer lange stratenloop in het Bel gische St. Margriete. Zijn tijd was 21 minuten en 22 secon den. De zege was voor de Belg Frederik de Backer wiens win nende tijd 19.17 was. Bij de vrouwen was er een vierde plaats voor Dorien Vasseur uit Oostburg. Op de 1500 me ter eindigde Wouter Thomaes uit Oostburg als tweede. Otten haalt eindstrijd België Open TEMSE - Pieter Otten mag als darter nog bij de junioren meedoen, maar de Oostkapellenaar doet het al bijzonder goed bij de senioren. Gisteren haalde hij samen met de En gelsman Tony Eccles de finale van het koppeltoernooi van het België Open, dat in Temse gehouden werd. Otten (17) en Eccles (36) waren in de eindstrijd tegen Jelle Klaasen en Michael van Gerwen niet geheel kansloos. In de strijd om vier gewonnen sets kwamen Klaasen en Van Gerwen op 3-2. In de volgende set, waarin Otten en Ec cles mochten beginnen met gooien, had het duo grote kans op de 3-3, maar een dubbel werd gemist. Van die fout konden Klaasen en Van Gerwen profiteren: 4-2. In het singletoernooi sneuvelde Pieter Otten al in de eer ste ronde. Hij verloor van Jelle Klaasen, met de cijfers 3-2. Bij de vrouwen kwam Karin Krappen uit Vlissingen uit op de vijfde plaats. Ze verloor in de kwartfinale van Tricia Wright. Goud Van Hage, Eversdijk negende ATHENE - Wielrenster Elise van Hage heeft gisteren bij de Europese kampioenschappen junioren op de baan goud gewonnen op het onderdeel scratch. De Noordwij- kerhoutse reed in de Griekse hoofdstad Athene de 7,5 kilo meter in precies 10 minuten, een gemiddelde van 44,961 kilometer per uur. De Frangaise Virginie Cueff werd tweede, de Russin Jev- genia Romanjoeta veroverde het brons. De Nederlandse Anne Eversdijk, afkomstig uit Kapelle, werd negende. Van Hage veroverde eerder goud op de puntenkoers. ANP Perdaen in de middenmoot op WK TERNEUZEN - Roy Perdaen uit Terneuzen is tijdens het wereldkampioenschap waterskiën voor junioren (-17) als elfde geëindigd op het onderdeel slalom. Met een lijn van 12 meter kwam hij langs tweeënhalve boei. Bij het springen over de schans haalde hij een afstand van 33,1 meter, waarmee de Zeeuws-Vlaming 28e werd. In het overall- klassement kwam hij daarmee uit op de zeven tiende plek. Van Silfhout pakt dressuur goud STADL PAURA - Bij de Europese kampioenschappen dressuur voor junioren in het Oostenrijkse Stadl Paura heeft Diederik van Silfhout met Paddox gisteren goud ge wonnen. Eerder al maakte de ruiter uit Lunteren deel uit van de nationale Nederlandse equipe die de landenwed- strijd won. Bij de Young Riders was Lorraine van den Brink de beste Nederlandse. De amazone uit Tiel behaalde met Murdock de zilveren medaille. ANP Sas van Gent. Cargilltoernooi. HE5: L. Nijsten-B. Dutree 6-1 6-1, L. Nijsten- M. Groffen 6-0 6-2. HE6: M. Pateer/J.P. de Bakker 6-2 6-2, K. de Jonge-W. Stof- feris 3-6 7-5 6-2, J.P. de Bakker-F. Broe ders 6-2 6-2, W. Boender-I. de Smet 7-6 6-3. HD6: A. Rouw/A. Bakker-P. Visser/ W. Boender wo. DD5: M.K, Poppe/M. Boddaert-M. Fraanje/R, Fraanje 6-4 3-6 6-4, T. Lammens/D. van Leeuwen-J. Adriaanse/J. de Visser 6-2 6-2. Breskens. C1000 Vechthanentoer nooi. Finales. HE3: J. de Looff-R. Ha verbeke 6-2 6-2. HE4: C. Trapman-K. de Rooij 6-4 6-0. HE5: K. de Rooij-S. van Hulle 6-1 7-5. HE6: J. Smit-R. Brugge 6-4 6-3. HE6-45+: B, van Sabben-R. Sn- ouwaert 4-6 6-2 7-5. HE7: M, van Hul- le-C. Deij 6-1 3-6 6-2. HE8: J. Quaars-N. Vermeirssen 6-1 6-0. DE3: D. Boog- aard-M. Wolfert 6-4 3-6 6-4. DE4: B. de Waele-M. Meijaard 6-1 7-5. DE5: A. Wil- lemsen-M, de Meijer 2-6 6-4 6-4. DE6: T. Meijaard-N. van der Hooft 7-5 6-2. DE7: E. de Visser-D. Schuit 6-3 6-1. DE8: A. Fijnaut-I. van den Broecke 2-6 6-2 6-4. HD3: B. van Quekelberghe/G. Tolhoek-T. Huis/J. de Looff 6-3 2-6 6-3. HD4: M. Flikweert/M. van der Windt-R. Hendrikse/R. van Housselt 6-4 6-3. HD5: R, Alders/L. Bendele-R. Koster/R. Pijcke 7-6 6-4. HD6: M. Praas/J. Willem- sen-A. Dieleman/J. Goethals 6-4 3-6 7-6. HD7: A. Holtslag/J. Quaars-B. de Coussemaeker/G. Dhont 6-2 6-1. HD8: P. Verduijn/F. Verplanke-A. Oosterlee/J. Walhout 6-4 4-6 6-3. DD3: T. van den Dikkenberg/J. de Wit-B. de Waele/M. Wolfert 3-6 7-5 6-4. DD4: A. Willemsen/J. de Wit-N. Baecke/A. Scheers 6-4 6-1. DD5: A. de Looff/L, de Waal-N. Adam/L. van der Lijke 6-2 7-6. DD6: M. van der Schelling/1. Agten-I. Vinjó/E. Willemsen 7-5 6-1. DD6-40+: T. Dannenburg/B. van de Water-H. Flikweert/A. de Looff 6-1 6-4. DD7: I. BuijsseA/. de Rooij-E. de Visser/S. de Vries 6-3 6-3. DD8: C. Ghijsels/W. Rein- kemeyer-B. de Looze/M. Louwerse 6-1 6-2. GD3: D. Boogaard/J. de Looff-K, Agten/T Huis 6-4 6-3. GD4: N. Baecke/R. van Housselt-A. Willemsen/N. Willemsen 6-1 7-5. GD5: E. de Visser/D. van Hulle-M. Simonse/A Risseeuw 7-5 6-3. GD6: K. Flikweert/A. Dieleman-T. Flikweert/J. Geelen 6-2 6-4 GD6-45+: H. van der Linden/H. van de Voorde-A. de Looff/B. van Sabben 7-6 6-1. GD7: A. de Back/M. van Boven-V. de Rooij/J. den Besten 6-3 3-6 6-4. GD8: G. Verplanke/A. van de Sande-J. van de Bossche/M. Bron 6-1 6-2. foto Wim Kooyman kunstenaar op de motor veel bij val bij zijn demonstratie op zijn parkoers met tal van hindernis sen. Het publiek genoot vooral van zijn voorgeschotelde 'sur place' op zijn voorwiel. Een de monstratie uit de hogeschool van de motorsport, waarbij Van den Broek meer dan duidelijk maakte een eenheid met zijn mo tor te vormen. Dat de organisatie diktevreden was over het open huis, onder schreef RES-secretaris André Cortvriendt ten volle. „We heb ben 450 piloten aan de start ge had en zo'n drieduizend bezoe kers kunnen verwelkomen. We hebben genoten van zowel de wedstrijden als van de diverse optredens van FMX4ever en Alex van den Broek. Betere pro paganda voor onze sport was nauwelijks denkbaar." door Herman Heuvink VLISSINGEN - De motorcross in Vlissingen kende gisteren wat het weer betreft twee gezichten. Het eerste deel werd verreden onder regenachtige omstandig heden, later op de dag kwam de zon er weer volop door. Vijfenze ventig coureurs hadden zich 's morgens gemeld en daar was de organiserende club MSV de Uit laat best tevreden mee. Het had wel tot gevolg dat diver se klassen bij elkaar werden in gedeeld. De senioren kenden één klasse en daarin was Martin Stroo uit Oost-Souburg superi eur. In beide manches stuurde hij zijn Yamaha naar de zege. Telkens werd hij gevolgd door Marlon Merison uit Biggekerke. In de eerste manche moest de Walcherense crosser door een lekke achterband zijn tweede plaats in de laatste ronde nog af geven aan buurtgenoot Martin Boodt uit Vrouwenpolder. De dikverdiende derde stek hield hij echter vast. In de tweede manche was er een schitterende strijd om de vijfde plaats, Na voortdurend stuivertje wisselen was het Melse die deze plaats op eiste voor Weug en Ovaa. Klasseverschil Nog een groter klasseverschil dan Stroo demonstreerde Mark Boot uit Burgh-Haamstede in de klasse 125cc junioren. Alleen Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg eindigde in beide manches nog in dezelfde ronde dan de ontketende Yamaha-cou reur, die in deze klasse uitkwam met een 85cc. Voor de familie Stroo werd het een nóg succesvollere dag, want Leo - een oom van Martin - won bij de veteranen. De Oost-Sou- burger moest echter tot de fi- nishvlag strijden om Peter Mara- nus uit Aagtekerke te kloppen. Ook de jeugd kwam aan haar trekken. Bij de mini's was Lau rens de Ridder uit Kuitaart de snelste in beide manches. De beste Zeeuw was Jasper Blok uit Ritthem (derde). In de klasse 65cc grote en kleine wielen won Jeremy van de Goor uit Vlissin gen. De klasse 85cc grote en klei ne wielen werd beheerst door Jo hnny van Eekelen uit Goes. Bij de ldeine wielen won Percy Ka- relse uit Wilhelminadorp. maandag Tennis K3 Animojeugdtoernooi. Locatie: ten nisvereniging Animo te Terneuzen. Aan vang: 12.30 uur. K4 Zaman Sportjeugdtoernooi. Loca tie: tennisvereniging Game '78 te Clin- ge Aanvang: 14.30 uur. Cargilltoernooi. Locatie: tennisvereni ging Drive te Sas van Gent. Aanvang: 17.00 uur. Fundex Eenhoorntoernooi. Locatie: tennisvereniging Ludo et Emergo te Oostburg. Aanvang: 13.00 uur. •Kapelse Cindy Haneveld (aan slag) werd vorig jaar met Bras- Braves Europees kampioen softbal in de B-divisie en mag 'toe week in Italië proberen in de hoogste categorie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37