Morres en Vedior naar NK t Zeeuwse amazones domineren Nationale wedstrijd Jumpin' De Weel succes 19 Winnaars van beachsoccertoernooi Zeeuws-Vlaanderen naar Scheveningen Duitse dressuurtitels Kemmer en Husenbeth Anky-show in Nieuwvliet maandag 24 juli 2006 Lokerse wint voor het eerst toernooi in eredivisie hoek van holland - limko Lokerse uit Dishoek l,ee[t samen met zijn partner Max Backer voor bet eerst dit seizoen een e- redivisietoemooi beach- rolleybal op zijn naam ge schreven. Op het strand van Hoek van Holland wa ren de twee in de finale sterker dan de talenten i Marco Daalmeijer en Tim 1 Oude Elferink: 2-1. Lokerse was samen met Backer eerste geplaatst tijdens het toernooi in Hoek van Holland. „Het is leuk dat je het dan ook waarmaakt. Daalmeijer en Oude Elferink speelden erg j goed. Het is een j talententeam, die jongens trainen twee keer per dag jj en dat merk je. Maar we hadden wel dikker moeten winnen eigenlijk." Het halfZeeuwse duo won de eindstrijd met 21-17, 16-21 en 19-17. Pleinen Ook de broers Thomas en Marijn Meijboom uit Goes li presteerden op het strand ii beter dan tijdens de afgelo- pen toernooien, die alle- ii maal op pleinen in steden werden gehouden. I Zowel Lokerse als de broers Meijboom gaven de afgelopen weken al aan te snakken naar toernooien op het strand. Zij houden I van de wind, die daar min of meer vrij spel heeft, en van het zachtere en mulle re zand. i Net als Lokerse eindigden j de Meijbooms op het strand hoger dan ooit eer der dit seizoen. Voor het eerst bereikten ze de finale dag, waarop ze zevende werden. Over twee weken is het eni ge Zeeuwse eredivisietoer- nooi in Vrouwenpolder. Ook daar zeggen Lokerse en Marijn Meijboom te wil len scoren. Schuil/Nummerdor winnen finale VALENCIA - Richard Schuil en Reinder Nummerdor heb ben in Valencia de finale van een toernooi in de European Beachvolleybal Tour gewonnen. Het Nederlandse duo ver sloeg in de eindstrijd van de Spaanse stad het Oostenrijk se tweetal Clemens Doppler/Peter Gartmayer, 2-0 (21-19 21-17). Rebekka Kadijk en Merel Mooren slaagden er niet in bij de wouwen het brons te veroveren. In de strijd om de der de plaats verloor het Nederlandse duo van de Duitsers Goller en Ludwig, 0-2 (16-21 18-21). ANP Dubbelzege Krajicek in Palermo PALERMO - Michaëlla Krajicek heeft in Palermo het dubbelspel gewonnen. De zeventienjarige Nederlandse versloeg met haar Slowaakse partner Janette Husarova de Italiaanse qualifiers Alice Ganepa en Giulia Gabba in de finale met tweemaal 6-0. In het enkelspel was Krajicek niet verder gekomen dan de tweede ronde. Na winst op de Zwitserse Emmanuele Gag- liardi verloor zij van de onbekende Francjaise Arevane Re- zai. ANP Spengler snelste in DTM-race NEURENBERG - De Canadese autocoureur Bruno Spengler heeft gisteren op de Norisring bij Neurenberg de vijfde race in de DTM-serie gewonnen. Hij versloeg met 0,851 seconde de Duitse routinier Bernd Schneider. Beiden bestuurden een Mercedes. De Fin Mika Hakkinen, oud-wereldkampioen formule 1, eindigde op de derde plaats op bijna acht seconden. De Nederlander Jeroen Bleekemolen kwam in een Audi A4 op de twaalfde plaats binnen. De coureur uit Aerden- hout had een ronde achterstand op Spengler. ANP Van Alten weer beste schutter BAARSCHOT - Wiet.se van Alten heeft gisteren in Baarschot bij het Nederlands kampioenschap handboog- schieten outdoor de titel op het olympische onderdeel re- curve veroverd. De 29-jarige schutter uit Hilvarenbeek versloeg in de finale Jeroen van Summeren uit Schaijk: 111-98. Bij de wedstrijd in eigen land haalde Van Alten het ni veau dat hij ook bij recente wereldbekerwedstrijd liet zien. Hij zag het NK, tot vorig jaar altijd aan het einde van het seizoen gehouden, als een goede voorbereiding op het EK in september te Athene. ANP Goesev wint Ronde van Saksen DRESDEN - Vladimir Goesev heeft cle 22e Ronde van Saksen gewonnen. De leiderstrui van de 24-jarige Russi sche specialist in het tijdrijden kwam in de vijfde en laat ste etappe niet meer in gevaar. Andy Schleck won de laatste rit, 149 kilometer rond Dres den. Het was de tweede keer dat de jonge Luxemburger een etappe in de Ronde van Saksen won. De tweede plaats was voor de Duitser Linus Gerdemann, die samen met Schleck was ontsnapt. De Italiaan Francesco Bellotti werd derde op 25 seconden. In het algemeen klassement werd de Italiaan Lorenzo Bernucci tweede, de Canadees Michael Barry derde. ANP/SID door Aector Dooms TERNEUZEN - Voetballen op brandend zand van het Stad huisplein in Terneuzen. Ama teurvoetballers die ploeteren in een zandbak in een sfeervolle en tourage vormden twee dagen lang het decor van de eerste edi tie van het beachsoccertoernooi in Zeeuws-Vlaanderen. De laatste voorrondedagen van het NK Beach Soccer kregen met Morres (zaterdag) en Vedior (gisteren) sterke winnaars. De beste Zeeuwse beachsoccerploe- gen van de zestien deelnemers in Terneuzen plaatsten zich voor de finale van het NK Beach Soccer, komend weekeinde in Scheveningen. Op het strand van de badplaats moeten de Zeeuwse winnaars za terdag de eerste schifting zien te overleven in een competitie met zestig deelnemers. Hoe groot werden de kansen ingeschat? Volgens Arno Zwegers van Mor res zal veel afhangen van de be- Gerben Schram enkele weken uitgeschakeld TERNEUZEN - Voetballer Ger ben Schram is door een bot breuk in zijn hand voor een aan tal weken uitgeschakeld. De nieuwe speler van Zaamslag mist daardoor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Schram, die deel uitmaakt van de Stichting Beachsoccer Ter neuzen, kreeg bij de opbouw van de tribune op het Stadhuis plein ongelukkig een boor tegen zijn hand. Schram kon door de botbreuk ook niet meespelen met Morres. Hij zag vanaf de kant zijn ploeg wel winnen, maar had uiteraard liever mee gedaan. De hand is in het gips gezet. Saillant detail: Gerben Schram miste vorig jaar ook al de voor bereiding door een sleutelbeen breuk. Hij kwam toen uit voor Terneuzense Boys. Vedior-voetballer Daryl Rawidjan (rechts) passeert een speler van Motorenboys. foto Wim Kooyman schikbaarheid van de spelers. „De meeste amateurclubs begin nen dan aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. In onze groep zitten eigenlijk allemaal eerste-selectiespelers. De veertigjarige routinier ge noot intens van het succes van zijn team, dat met Pim Bruins en Ronny Creemer twee gastspe- lers had. Morres heerste zater dag in het beachsoccer. In de fi nale ging Kanj a/Hart uit Gastel kansloos met 3-0 onderuit tegen de ploeg uit Hulst. Jordy Bak ker scoorde twee keer, waarvan één keer met het hoofd, Jean-Philip Becht maakte het tweede doelpunt. De speler van Kozakken Boys moet wellicht verstek laten gaan voor de fina le in Scheveningen, omdat hij za terdag twee trainingen bij de hoofdklasser moet afwerken. Morres profiteerde op de eerste dag optimaal van de zandbak en scoorde zelfs een paar keer met zaalvoetbalcombinaties. Dat sce nario herhaalde zich gisteren, hoewel Vedior in de finale op meer tegenstand stuitte van Mo torenboys uit Zierikzee. Mevlud Eryüruk zette Vedior op 1-0, Ma rio de Fouw scoorde na een vloeiende aanval 2-0, waarna Niels Verkaart de spanning te rugbracht: 2-1. Daar bleef het bij. Volgens aanvoerder Veli Eryürük werd de basis voor de toernooiwinst met een 3-2-zege in de poulewedstrijd tegen de Goddelijke Kanaries, een team met spelers van Oostkapelle en Kloetinge. gelegd. Eerste training Vedior hoopt in de beproefde op stelling mee te doen aan de eind strijd in Scheveningen. „De se lectie bestaat hoofdzakelijk uit voetballers van Terneuzen." Ve li Eryürük voorziet alleen een probleem als Vedior de eerste dag overleeft. „Terneuzen be gint zondag met de eerste trai ning." Philip Becht, de vader van Jean-Philip, keek namens de Stichting Beachsoccer Terneu zen terug op een geslaagd evene ment, al waren de tribunes meestal half bezet. „De datum was ook niet gunstig. We willen volgend jaar naar begin juli. We denken aan de week na de Ha vendagen. Misschien kunnen we het breder opzetten door er an dere sporten bij te betrekken." Ralph Zegers en Martijn van Grunsven waren de beste penal tynemers. Zij doen in Schevenin gen mee aan de penaltybokaal. De winnende teams. Morres: Tim Siersema, Jean-Philip BechtJordy Bakker, Ronny Cree mer, Omar Malagic, Pim Bruins, Arno Zwegers. Vedior: Veli Eryü rük, Daryl Rawidjan, Mevlud Eryürük, Ali Eryürük, Remco van Leeuwen, Mario de Fouw, Jarno Waebeke, Ferdi Kabal. falucien Roelandt PjSE - Chayenne Wiskerke zaterdag in Nisse met W- Rocksina de finale van de «se ZZ op haar naam geschre- :l!- En met Lorraine greep de Sözone uit Kruiningen ook ''sliet brons. Doordat Carolein ■J de Plasse met Delta Mos- "j So Loveley tweede werd, '*n de Zeeuwse meiden J oppermachtig in de Grote psvan Sabben, het hoofdnum- van de landelijke rubrieken Jumpin' De Weel. NVygh droeg met zijn fraaie poursen weer een belangrijk bij aan het succes van jaste lustrum van Jumpin' J .?e. Belgische 'archi- j a' v9f jaar de ontwerper van de parcoursen op het hip pisch evenement in Nisse, geniet internationaal grote bekendheid en is een graag geziene gast bij de ruiters. En zeker niet omdat Vygh het de ruiters gemakkelijk zou maken, Ook in de finale om de Grote Prijs voelde hij de rui ters behoorlijk aan de tand. Maar Wiskerke en Van de Plas se hadden blijkbaar hun kruit kennelijk droog gehouden. In de aanloop naar de finale stuurde Wiskerke de zwarte merrie Lor raine in de barrage van het klas siek parcours naar de derde plaats. En Van de Plasse kon in deze rubriek met een vierde plaats met So Lovely op een ver dienstelijk debuut op dit niveau terugzien. „So Lovelie sprong gewoon super. Het was een zwaar en technisch parcours, maar wel eerlijk gebouwd. Dat springfoutje in de barrage was gewoon mijn eigen schuld." Pechfoutje In het progressief parcours had de combinatie uit Yerseke het geluk niet mee. Ze toonde zich veruit de snelste, maar een pech foutje hield haar buiten de bar rage. „Jammer, maar So Lovely gaf mij het gevoel dat ze klaar is voor de finale", reageerde Van de Plasse. Met een tweede plaats met VDL Rocksina (ach ter Arnold Boerekamps met Ca dans Sowhat) stelde ook Wisker ke uitdrukkelijk haar kandida tuur voor de hoofdprijs. „Het is warm. Om mijn paarden wat te sparen voor de finale ben ik be wust niet voluit gegaan", zei ze. Die tactiek legde de net zeven tien geworden Wiskerke geen windeieren. Als tweede starter in de finale stuurde ze Rocksina foutloos rond. Naar later bleek, gooide de Zuid-Bevelandse com binatie hiermee ook de deur op slot, want geen van de concur renten wist het strafblad blank te houden. Van de Plasse vorm de nog even een bedreiging. De combinatie uit het mosseldorp toonde zich ook nu weer de snel ste, maar met de finish in zicht haalde de merrie een balk naar het gras. Als laatste starter haal de ook Wiskerke met haar top- paard Lorraine een paal naar be neden. Maar dat mocht de pret niet drukken. „We dachten alle bei iets anders. Daardoor ging het mis. Lorraine wilde weige ren. Doordat ik de veel druk gaf, kon dat niet en liep ze dwars door die hindernis." Ook in de finale van de klasse M moest Van de Plasse genoegen nemen met de tweede plaats. Met Delta Mossel's Utach was ze de snelste in de barrage maar een foutje maakte aan alle illu sies een eind. Daardoor ging de winst naar Johan Klein Ziever- ink uit Lierop met Undoctor on der het zadel. „Twee keer twee de, terwijl ik beide keren had kunnen winnen. Dat is behoor lijk balen", zei de teleurgestelde Van de Plasse. In de klasse L zorgde Frederick Kattebeke voor Zeeuws succes. De voor de Stoeterij Stouten uit Serooskerke rijdende Belg stuur de de met enorm vermogen be gaafde zwarte merrie Stouten's Balarina naar de overwinning in de finale. Het was niet Catte- bekes enige succes. In de finale van de klasse Z was hij met Val- daz ook de beste. van onze sportredactie MUNSTER Ileike Kemmer is gisteren in Munster dressuur- kampioene van Duitsland bij de vrouwen geworden. De amazo ne uit Winsen an der Aller zege vierde na drie onderdelen met Bonaparte, voor Isabell Werth (Warum Nicht) en Nadine Capel- lmann (Elvis). Bij de mannen ging de titel naar Klaus Husenbeth met Piccolino, voor Hubertus Schmidt (Wan- suela Suerte) en Jochen Vetters (Fanano). De Duitsers gelden als voornaamste concurrenten voor de door Anky van Gruns ven aangevoerde Nederlandse equipe bij de Wereldruiterspe- len, half augustus in Aken. Direct na de titelstrijd, in tegen stelling tot in Nederland geschei den verreden voor mannen en vrouwen, werd de formatie voor het WK bekendgemaakt. Husen beth wordt daarin geflankeerd door drie vrouwe: Kemmer, Werth en Capellmann. ANP NIEUWVLIET - Anky van Grunsven gaf gisteren met haar paard Krack C een show bij manege Hippo d'Or in Nieuwvliet. Eerst gaf ze een clinic aan twee leden van ruitersportvereniging Zwinruiters. Daarna demonstreerde ze aan de 700 toeschouwers hoe een paard bereden moet worden, om af te sluiten met haar befaamde kür op muziek. Het optreden van de tweevoudig olympisch kampioene was het absolute hoogtepunt aan het einde van het dressuurtoernooi van de Zwinruiters, dat dit weekend werd verreden. De vereniging en Van Grunsven kregen veel positieve reacties. foto Wim Kooyman xorlucien Roelandt NISSE - Rogier Linssen schreef Sileren, tijdens het eerste lus- Jum van Jumpin' De Weel, de Grote Prijs Rabo De Bevelanden loor nationale combinaties op njn naam. Het was voor het Kist dat de nationale combina- lis in Nisse aan de start kwa- M. Het werd een doorslaand acces. pde Grote Prijs wisten vijf com- knaties zich voor de barrage te Van dit vijftal hield al- Rogier Linssen met Liefheb- te Quality de nul op het straf- It'ad. „Ja kwaliteit hè, ze doet fel'naam eer aan", zegt de stal- imiter van international Leon lijssen, taliteit was ook wel nodig om schop de laatste dag van Jum- a De Weel zich in de strijd 3 de prijzen te mengen. Par- jfflusbouwer Mare Vygh wist iïjjkbaar goed welk vlees hij in teemde kuip had. Met zijn se- «tieve parcoursen kreeg de in iedere rubriek het ge baste aantal combinaties in de pissende ronde. Raket teen had de onbankbare taak ffl de barrage te openen. Als raket stuurde hij de Concor- Mochter in 27,29 over het par te een tijd waar de concur- het antwoord op schuldig pest blijven. jte je als eerste moet starten, je weinig keus. Je moet een neerzetten. Wil je winnen, vazal je ook wat risico moeten pien. Met Quality kun je dat. naar de Grote Prijs stuurde hij in Regale in het twee fasen 1.40 naar de zege. „Vanaf het begin, nu ruim twee jaar geleden, dat de ruin bij ons op stal kwam rij ik hem. En hij verrast mij iedere keer weer. Het gaat steeds ho ger, maar hij gaat er nog steeds met gemak overheen en blijft maar winnen." Snel, sneller, snelst, dat toonde de in Gilze woonachtige Noor Morten Djupvik zich met Sparta in de barrage van het klassiek parcours 1.35 meter. Met een foutloze rit en de super snelle tijd van 28,65 leek het voor Johan Klein Zieverink met Cabanza kat in het bakkie. Maar met een bloedstollende rit stuurde Djupvik de zevenjarige ruin een fractie sneller rond. „Sparta is een snel paard en kan goed rekken en verzamelen. Dat was ook nodig op die delicate driesprong. Ik heb er goede ver wachtingen van, want ook inter nationaal heeft hij al veel prij zen gewonnen." In het twee fasen 1.35 toonde de jeugdinternationaal Ruben La- mers zich met Lavendel de bes te. De ruiter uit Budel toonde zich met de Concorde-afstamme- ling ruim een tel sneller dan jeugdinternational Maikel van der Vleuten met Kentucky. Bij de vijfjarige paarden reed Michelle Evertse zich in de kij ker. De amazone uit Nieuw- en Sint Joosland stuurde de Hors la Loi H-dochter Uzelma naai de tweede plaats. Achter de Belg Geoffrey Cob- bout met Audis Ulinda. Bij de vierjarige was de ruiter uit Beve- ren met Audis Valina de beste. Ze heeft met Leon Thijssen al in ternationaal gelopen. Als je ze in haar waarde laat doet, ze al les voor je." Laatste starter Wil Schellekens met Stapp's IJzermolen's Iphi- mediua dreigde voor Linsen als nog roet in het eten te gooien. Met nog" twee hindernissen te gaan lag de ruiter uit Esbeek duidelijk voor in tijd. Een te korte wending bracht Ip- himedia verkeerd voor de hin dernis, met een weigering door de merrie als gevolg. Waardoor Schellekens genoegen moest ne men met de vierde stelk. „Jam mer, maar het was een beetje te kort door de bocht. Maar dat weet je, dat kan je gebeuren" stelde Schellekens. Als snelste vierfouter mocht Michel Hen- drix zich met Neander bij de prijsuitreing als tweede opstel len. Ook zonder het toppaard van baas Thijssen blijkt Linsen te kunnen winnen. In de aanloop De in Gilze woonachtige Noor Morten Djupvik won gisteren de rubriek klassiek nationaal 1,35 meter. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19