Boogerd genoot van lke dag Dichter bij de gele trui kan Koos Moerenhout niet komen Bergkamp zal de kleedkamer missen Kuijt heeft er zin in bij Feyenoord PSV in laag tempo langs FC Eindhoven 17 sterke Tour routinier maandag 24 juli 2006 ^Friward Swier ?ARUS - Hij excuseert zich wr zijn schorre keel. „Ik heb -n strotje staan", heet het op j„Haags. Enkele fikse rochels igen, Het is zaterdagmiddag, ade tijdrit; één van de weinige lomenten dat Michael Boogerd is Tour op een zwak moment siebetrappen. „De meesten za ger al eerder doorheen, ik heb lot dit weekeinde kunnen distellen." fe34-jarige Rabo-renner maak te weken lang een opval- sd scherpe en montere indruk. l;t resulteerde in een veertien plaats in het eindklassement, a, hetgeen de ijclele Boogerd soral op prijs zal stellen, veel i-ardering. fede zaterdagtijdrit is het, rou tier Boogerd (elf Tours) weet inmiddels, traditioneel tijd p teioig te blikken. Boogerd jet het dit jaar, ondanks de ver- radheid, met plezier. Zoals hij iseTour overal lol in had. Het was een hele rare Tour. Al- isaal heel ongecontroleerd, ïeiend ook. Ik snapte er eerlijk jaegd soms helemaal niks van. h was absoluut geen patron in Bpeloton, geen baas." [oerskapitein hij wel, binnen eigen éederen, figuurlijk met de rust op tafel geslagen. Het weg ijlen van Erik Dekker had van ai de onbetwiste koerskapi- 21 "'t ^gemaakt. stille Rus Denis Mentsjov, Edem het klassement, luister- haar Boogerd. Moest hem zo dan zelfs verzoeken in te den. Want Boogerd was jitd. k hoogtepunt laat zich niet 1. Diiaa 19.03, S 12.25.2. 25.15,61; n 2.27.11, 232.K' .32.47.71- 7ï el 2312!, Ver:o:~: IQuinÉ- 18,82. He 84. ah 2.52.00, augrercri er 2.5257. 0'GG* 93. WH- 2.57.02 ilz3M 1.01.37, 12 20.121 Grateii VA n 3.06,1'. Grabs* 109 Ri# 111. Bé» sumnaa Hl. to 20 32,116, 3.2127; Mugaü 121. 3.2435 W0 La- ia 330.lt Citöfi 131. MM- .35.53, IS Hernandez 59.15,138. jndislVS1 I3.4.S33! 36,6.8» 1.11.29,2 (M en 2.36.6 Gilbert Itf 52,2. Vers;- CunegoP 6, lóvh'f 1,11-"" 2. Nev^ k 23.26, - sportredactie Siólionspark 28 Postbus 31 «60 AA GOES lel' 0113-315640 Fox: 0113-315669 'I-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Fnis Bakker 'coördinator zuid) toen de Vries 'coördinator midden) My Boogert 'coördinator noord) Mke Boersma beland van Vliet |Hvan der Hooft centrale redactie Stationspark 28 'ostbus 31 «60 AA goes 'el: (0113)315500 F«: (0113)315669 I-mail; redactie@pzc.nl nternet '"Av.pzc.nl I-mail: web@pzc.nl moeilijk raden. „De rit naar Pla-de-Beret natuurlijk, de etap pe die Denis won." Mentsjov profiteerde optimaal van ijzer- sterk klimwerk van Boogerd. „Die overwinning is voor de helft van mij." Vraag hem niet de terughouden de Mentsjov te bekritiseren. De ploegleiding wil dat de kopman nog harder aan zijn Engels gaat werken, zodat hij beter kan com municeren. De hoop is dat Mentsjov dan ook in de koers wat mondig wordt. Boogerd: „Ik vind Denis een prima kopman om voor te werken." Boogerd werkte zich niet alleen in het zweet voor Mentsjov, hij sprokkelde zelf ook enkele ere plaatsen. „Ik was deze Tour zo ontspannen, heerlijk gewoon weg. Tuurlijk was er druk, maar niet de druk die ik heb als er van mij verlangd wordt dat ik meedoe voor het klassement bij voorbeeld. Ik moest alleen maar goed zijn. Dat is wel aardig ge lukt, denk ik", lacht hij breed uit. „Dit was de beste Tour voor onze ploeg ooit." Respect Hij had zelfs met plezier ruzie gemaakt met de Tourwinnaar, Floyd Landis. De Amerikaan van wie hij vond dat hij niet echt mannelijk reed. „Ik be greep werkelijk niet waarom Landis die dag na de Pyre- neeënetappes het geel zomaar weggaf, Pereiro een half uur gunde. Ik vond dat hij geen res pect toonde voor de gele trui. Daar blijf ik nu nog bij. Grote kampioenen doen dat niet." De wederopstandig van Landis na zijn off-day in de Alpen kan Boogerd evenwel waarderen. „Hij is echt heel sterk teruggeko men." GPD Michael Boogerd (rechts) feliciteert Floyd Landis met zijn eindzege in de Tour de France. foto Franck Robichon/EPA door Ad Peitijs PARIJS - Eindelijk was het dan zover. Tegen vijf uur snelde de trein van Phonak in de richting van Frankrijks mooiste boule vard. Koos Moerenhout kreeg er kippenvel van. „Het is geweldig om met Floyd de Champs Ely- sées op te rijden", weet de 32-ja- rige coureur sinds gisteren. „Dichter bij de gele trui, kan een renner als ik niet komen", beseft de ploegmaat" van Tour-wipnaar" Floyd Landis. „Ik zou hem ooit een dag of zo kunnen dragen, maar de Tour winnen heb ik al lang opgege ven." Hij zei het met een lach. De lach van de uiteindelijke op- luchting. „We hebben wat met elkaar meegemaakt zeg, de afge lopen weken. Mooie en minder mooie dingen, Hoogtepunten en dieptepunten. Vooral die omme keer was ongelooflijk." Phonak probeerde zo zuinig en ontspannen mogelijk door de Tour te rijden, maar in de ritten naar La Toussuire en Morzine was de equipe een groot emotio neel vat. Moerenhout was erbij toen zijn kopman 'de vernede ring van mijn leven' onderging. „Die avond zijn we één voor één bij hem op de kamer geweest. Hij lag als een dood vogeltje op bed. Je probeert elkaar op te peppen. Ik heb hem gezegd dat hij zich voor ons niet rot moest voelen. Dat we nog steeds ach ter hem stonden. Wat kun je meer doen? Als je hem dan de an dere dag ziet... Hij is zo sterk in z'n kop, dat hij dat in één nacht voor elkaar heeft gekregen. Floyd is een heel speciale. Een Europeaan kan dit niet. Daar heb je de Amerikaanse mentali teit voor nodig. Hij was zo kwaad, dat hij zijn agressie kon omzetten in zo'n aanval." Stille werker Die aanval was ook zo'n onver getelijke onderneming. „Floyd gaf ons opdracht met z'n allen zo hard mogelijk op kop naai' de voet van de eerste col te rijden. Je doet alsof de finish drie kilo meter voorbij de voet van die berg ligt. Ondertussen komt ér dan nog wel een hele etappe. Tot over de laatste top wist ik niet meer dat ik leefde." Koos Moerenhout was deze ron de vooral een stille werker. De prominente rol die hij nog ver vulde in Parijs-Nice en Dau- phiné Libéré zat er dit keer niet in. „Ik ben geen topklimmer. Ik kan wel goed in een tempo om hoog rijden." Zijn bijdrage aan het succes ziet hij in de kleinere dingen. „Die zat meer in de voorbereiding en het geven van een stukje vertrou wen. In de koers ben ik gewoon een van de negen. Je haalt bidons, je probeert elkaar te mo tiveren. Je probeert er te zijn op dat ene moment dat je elkaar no dig hebt." Daar stond hij dan op de Champs Elysées. In het winnen de kamp. „Het is een hele ge waarwording", voelde Moeren hout. Daarna trok de ploeg zich terug in een Parijs' restaurant voor een spetterend afscheids feest. „Gelukkig is mijn vrouw Edith er. Ze is zwanger en mag dus niet drinken. Kan zij me mooi terugrijden naar Neder land." GPD liddink denkt at Bergkamp trainer an worden LONDEN - Ook trainer Guus was zaterdagavond si op het afscheid van Dennis bgkamp. „Ik denk dat Dennis rdner kan worden. Hij kan fégoed inleven in mensen." fchuidige bondscoach van Rus- ai werkte met Bergkamp sa- Ta als bondscoach van Oranje riet EK van 1996 en het WK a 1998. Bergkamp zelf liet za- ^ag weten dat hij voorlopig i afstand wil nemen van de uit dat hij in de toekoms- ïöbalwereld, maar hij sluit t 3|een keer terugkeert. Seven Hiddink bezit Berg- ap daarvoor goede eigen- éappen. „Dennis kan zich Kd inleven in mensen. En hij net wat hij wil. Naar de buiten- iseld komt hij soms wat verle- - over, maar achter de scher- Kis hij erg zelfverzekerd." sddink was ook lovend over ^spelinzicht van Bergkamp. Afscheidnemende aanvaller is ontzettend trots op wat hij in zijn carrière heeft bereikt Dennis Bergkamp eindigde zijn voetbalcarrière met een le vend plakboek. Alle mensen met wie hij mooie herinnerin gen deelt, kwamen tijdens zijn testimonial voorbij. „Ik moest denken aan de ivoorden die Frank Rijkaard twintig jaar ge leden onder de douche tegen me sprak. door Jop van Kempen LONDEN - Ook Rijkaard zelf was niet vergeten wat hij die 14e december in 1986 tegen Bergkamp had gezegd. „Jij gaat een gouden toekomst tege moet", sprak Rijkaard toen de zeventienjarige Bergkamp in de kleedkamer van De Meer het zweet van zijn debuutwed strijd van zich afspoelde. Bergkamp: „Na mijn afscheids- wedstrijd kwam Frank naar me toe en herinnerde hij me aan dat moment van twintig jaar geleden. Zijn woorden zijn uitgekomen. Ik ben ontzettend trots op wat ik in mijn carrière heb bereikt. Wat Frank des tijds tegen me zei, betekende veel voor me. Dat hij me er nu weer aan herinnert, betekent ook veel. Bij Frank voel je dat het recht uit het hart komt. Dat kleedkamergevoel ga ik het meeste missen." Rijkaard is niet de enige die een mooie pagina krijgt in het prentenboek van Bergkamp. Aan alle spelers die Bergkamp voor zijn afscheid had uitgeno digd, koestert hij warme herin neringen. In het Emirates Sta dium trapten de mensen van wie hij houdt zaterdagmiddag een balletje. Het was ook niet voor niets dat de aftrap van de testimonial werd verricht door de vader van Bergkamp. Met dat gebaar eerde hij de man die aan de wieg van zijn carrière stond. „Hij en mijn moeder wa ren er altijd voor me. Ik ben blij dat ze er nog steeds zijn. In november vorig jaar werd een zware ziekte bij mijn vader ge constateerd (longkanker), maar het gaat inmiddels goed met hem." Cruijff Niet alleen Bergkamps vader, maar ook zijn voetbalvader was op het afscheidsfeest. Jo- han Cruijff zou eerst alleen uenius oergKauip ïoopi na zijn aiscueiusweusiriju samen mei zijn zuuu mncnei een ererunue. coachen, maar hij trotseerde 59 jaar ouderdom en speelde nog even mee. „Cruijff heeft niet veel tegen me gezegd, maar zijn aanwezigheid op zichzelf zei me heel veel." Dankzij het imposante voetbal verleden van Bergkamp lever de het levende plakboek dat hij in Londen uitstalde ook mooie nieuwe plaatjes op. Zo speelde Cruijff in één team met bonds coach Marco van Basten, die met een prachtige volley en een subliem hakje de show stal. Ook Stefan Petterson was een bezienswaardigheid. De 43-ja- rige Zweedse spits die van 1988 tot 1994 bij Ajax speelde, was na twaalf jaar een kilo of twintig zwaarder geworden en zijn keurige page-kapsel was verruild voor woeste blonde manen. Maar er stond niet alleen verga ne glorie op het veld. Behalve een wat zwaardere Aron Win ter en een van de Barclays puf fende Rijkaard, speelde Berg kamp in de eerste helft met de jonge garde van Arsenal tegen het Ajax van Henk ten Cate. In die saaie 45 minuten kwam al leen Klaas- Jan Huntelaar (0-1) tot scoren. Hoe hard hij ook probeerde, Bergkamp zelf scoorde niet op zijn eigen feest. Dan weer schoot hij naast of over, dan weer lag Stanley Men zo in de weg. Toch won Ar senal. Nadat Thierry Henry gelijk had gemaakt, miste Ronald de Boer (al dan niet opzettelijk) een penalty. Nwanko Kanu maakte vlak voor tijd de 2-1. Het was de laatste zege van de voetballer Bergkamp. Als trainer zouden er echter op nieuw overwinningen kunnen aankomen. Hoewel Bergkamp zei dat hij in de nabije toe komst nog wel zijn kinderen naar de Engelse school wil brengen, maar verder volstrekt geen verplichtingen wenst, liet hij doorschemeren dat hij in de toekomst wellicht terugkeert in de voetbalwereld. Misschien wel in Engeland, waar hij blijft wonen. Terug „Je hebt het bij Van Basten ook gezien. Je komt uiteinde lijk toch weer terug bij datgene wat je leuk vindt en waar je goed in bent. Ik heb ook wel eens met Arsène Wenger ge sproken om scout te worden voor Arsenal. We zullen zien." Niet alleen spelers en oud-spe- IUIU uiai MddiuHiir lei? zwaaiden Bergkamp uit. Ook 54.000 supporters, onder wié drieduizend Ajax-fans, kwamen afscheid nemen. Elke toeschouwer hulde zich in een spéciaal ontworpen Bergkamp T-sliirt dat bij de entree van het stadion op elk stoeltje klaarlag. Dankzij de kleuren- choreografie van de klaargeleg de shirts speelde Bergkamp zijn laatste wedstrijd in een rood-wit (Arsenal en Ajax) en oranje (Nederlands elftal) ge kleurd stadion. Met dat beeld op het netvlies maakte Bergkamp zijn laatste ereronde. Hij deelde dat in drukwekkende uitzicht met zijn zoontje Mitchel, met wie hij hand in hand liep. Het jo chie heeft volgens Bergkamp ta lent. „Misschien wordt hij ook wel voetballer." GPD Phonak grootverdiener Tour 2006 PARIJS - De Phonak-ploeg van Tourwinnaar Floyd Lan dis en de Nederlander Koos Moerenhout is de grootverdie ner geworden in de Ronde van Frankrijk. De Zwitserse ploeg verdiende een prijzengeld van 496.280 euro, meer dan het dubbele dan nummer twee Caisse d'Epargne. In het geldklassement eindigde Rabobank op de vijfde plaats. De Nederlandse ploeg verdiende 141.870 euro. Geldklassement Ronde van Frankrijk 2006: 1. Phonak 496.280 euro, 2. Caisse d'Epargne 236.330, 3. T-Mobüe 219.660, 4. CSC 160.580, 5. Rabobank 141.870, 6. Davita- mon-Lotto 137.820, 7. Lampre 76.850, 8. AG2R 75.800, 9. Saunier Duval 71.170, 10. Gerolsteiner 66.830, 11. Crédit Agricole 52.240, 12. Bouygues 41.750, 13. Milram 41.030, 14. Cofidis 37.160, 15. Discovery Channel 34.130, 16. Li- quigas 33.130, 17. Franqaise des Jeux 31.710, 18. Quick-Step 30.970, 19. Euskaltel 28.590, 20. Agritubel 15.200. ANP Hunter en Brard halen Parijs niet MONTCEAU-LES-MINES - Floyd Landis moest het gis teren in de laatste etappe van de Ronde van Frankrijk doen zonder zijn ploeggenoot Robert Hunter. De Zuid-Afrikaan van Phonak werd zaterdag uit de uitslag van de individuele tijdrit geschrapt omdat hij buiten de tijdslimiet binnenkwam. Hunter had na 57 kilometer acht tien minuten en negen seconden achterstand op de Oek- raïnse winnaar Sergei Gontsjar. Gisteren gingen nog 139 coureurs van start. De Franse kampioen Florent Brard vertrok niet meer. De teamge noot van Oscar Pereiro kwam in de tijdrit ten val en liep een breuk in de rechterhand op. ANP/AFP Veel belangstelling voor Klöden BERLIJN - Het contract van Andreas Klöden bij de Duit se wielerploeg T-Mobile loopt eind 2006 af. Een aanbie ding voor een langer verblijf heeft de nummer drie uit de Ronde van Frankrijk nog niet binnen van zijn huidige werkgever. Dat irriteert de Duitse renner duidelijk. Klö den ligt echter goed in de markt. „Mijn manager Toni Ro- minger heeft inmiddels drie zeer aantrekkelijke aanbie dingen binnengekregen. Geen daarvan is van T-Mobile", zei hij gisteren gekrenkt. „Ik heb duidelijk aangegeven met dit team verder te willen, maar heb nog steeds niets gehoord." Of Klöden nog wat van de huidige teamleiding te horen krijgt, is zeer de vraag. Volgens de boulevardkrant Bi ld worden teamchef Olaf Ludwig en Mario Kummer binnen kort vervangen. De nieuwe baas zou de Amerikaan Bob Stapleton moeten worden. Hij is nu nog de manager van het vrouwenteam van T-Mobile. Voor cle positie van ploeg leider is oud-prof Rolf Aldag in beeld. Hij moet Mario Kummer vervangen. ANP/AFP Onderscheiding voor De la Fuente MONTCEAU - De Spanjaard David de la Fuente is uitge roepen tot strijdlustigste renner van deze Ronde van Frankrijk. De jury die belast is met het toewijzen van de ze onderscheiding maakte dat zaterdag al bekend. De 25-jarige debutant in de Tour droeg zes dagen de bolle tjestrui als leider in het bergklassement. Hij moest het tri cot uiteindelijk afstaan aan Raborenner Michael Rasmus sen. ANP/SID door Hans Leber ROTTERDAM - Hij stond in tra nen op het veld van de Kuip na de laatste (verloren) play-off- wedstrijd tegen Ajax, het kon immers zeer goed zijn laatste op treden voor Feyenoord zijn ge weest. Maar vandaag voegt Dirk Kuijt zich weer bij de Rotter dammers in het trainingskamp in Winterswijk. „Ik heb er zin in", meldde de voetballer giste ren. Gisteravond laat bevestigde ook directeur Chris Woerts van Feye noord dat zich voor Kuijt geen club had gemeld. „Er is geen en kele beweging, met welke club dan ook." Daarmee is de interesse in Ne derlands Voetballer van het jaar niet verder gekomen dan een in formatief telefoontje van Liver pool, enkele weken geleden „Tot onderhandelen is het toen niet gekomen. Ze informeerden, we hebben aangegeven binnen welke marges Dirk kon vertrek ken, en daarna hebben we niets meer gehoord", aldus Woerts. Dat de club nog wordt verrast, lijkt uitgesloten. „Zeg nooit nooit in de voetbalwereld, mor gen kan alles anders zijn. Maar we trekken samen met Dirk en zijn zaakwaarnemers op in de ze. We hebben samen afgespro ken binnen welke marges Dirk kan vertrekken. Er is veel weder zijds respect. En let wel: Dirk ziet er allerminst tegenop bij Feyenoord te blijven. De club wil er veel aan doen hem te be houden en Dirk weet en waar deert dat." Kuijt geeft aan dat hij „voor 99 procent zeker" nog een jaar bij Feyenoord voetbalt nu hij de training bij de club hervat. Vori ge week kreeg hij van de club nog een week extra rust om na het WK alles nog eens goed op een rij te zetten en de eventuele belangstelling van een club af te wachten. „Ik heb het heel erg naar mijn zin bij Feyenoord. Het is geen straf om te blijven", bevestigt de voetballer nog maals. Feyenoord-trainer Erwin Koe man neemt zes spelers van zijn selectie niet mee naar Winters wijk. Voor doelman Maikel Ae- rts, Patrick Mtiliga, Christian Gyan en de jeugdspelers Diego Biseswar, Sammuel en Jeffrey Altheer is voorlopig geen plaats in de eerste selectie. Het oefenduel met de amateurs van Schijndel eindigde zaterdag in een 6-0-zege, door doelpun ten van Nicky Hofs, Pierre van Hooijdonk (3x), André Bahia en Ali Boussaboun. GPD van onze sportredactie EINDHOVEN - Onder toeziend oog van de nieuwe linksback Carlos Salcido, die zaterdagmid dag vanuit Mexico arriveerde in Eindhoven, won PSV van plaats genoot Eindhoven: 0-4. De doel punten kwamen op naam van Ibrahim Afellay, Mika Vay- rynen, Arvid Smit en Arouna Koné. Vandaag zijn alle WK-gangers weer terug en kan Ronald Koe man langzaam toewerken naar zijn basiselftal. Het oefenduel met de buurman leverde weinig nieuwe inzichten op. Koeman was niet tevreden over het tem po, dat over negentig minuten gezien veel te laag lag. „In het begin was het zelfs een beetje ge zapig. In het laatste deel van de eerste helft ging het iets beter. In onze beste fase, na rust, mis sen we nog een paar keer één- op-één voor de goal. Maar het tempo van achteruit moet in zo'n wedstrijd hoger." FC Eindhoven kon het voor rust lange tijd aardig bijbenen. Het doelpunt van Afellay, na een foutje van Eindhovens nieuwe doelman Dennis Duinslaeger, viel pas in de 37e minuut. Het in brengen van Koné bracht na de hervatting meer dynamiek bij PSV, maar de afronding liet vaak te wensen over. De teller bleef op vier staan, terwijl FC Eindhoven aan de andere kant vier tot vijf goede kansen had om iets terug te doen. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17