Bloedig treffen in Uruzgan Salaris van directeuren ligt op straat Icwr-de france PZC Mini-intocht Vierdaagse amilieleden lildaten wacht edreiging [wee doden bij empartijen Nederlandse troepen doden achttien Taliban bij kamp Tarin Kowt Aanschuiven voor plekje in de schaduw cft>< 15 Uw droomvakantie Iris Travel Topkwaliteit it VI. Tuurlijk bij: iyloden met zon en op een enkele jjat5een regen- of onweersbui. ■fOpBch warm met 30 tot 32 graden. (Je jaargang no. 171 ,lerdag 22 juli 2006 «nummer 1,80 UiMAAR - Defensie waar- Imvl voor bedreiging van fa- lelcden van militairen die p uitgezonden naar Afghanis- middag 30, (liiï 5 wordt daarom contact met inedia afgeraden. De waar- ijmng wordt mede ingege- j door ervaringen ten tijde ^uitzendingen naar Irak. :iige maand werd bekend dat ailieleden van Britse militai- ïseheldtelefoontjes en bedrei- igen hadden gekregen uit i, Volgens het ministerie van fjensie zouden in Nederland speringen actief zijn die me- i nauwlettend in de gaten hou- i Via verhalen in kranten :óeren zij gegevens te achter- ia van thuisblijvers en van gezonden militairen. GPD 61 jtflTERDAM - Een kind en a bejaarde man zijn gisteren «verdrinking om het leven tomen. Een 7-jarige jongen sironk in de Zevenhuizerplas Rotterdam, in Giessenburg idronk een 81-jarige inwoner die plaats. aand zag de 7-jarige jongen water drijven voor het rand van Nesselande, waar :n hem op het droge achten. Ondanks reanimatie gleed het kind later in het zie- jhuis. Het kind was met fami liaar het strand gegaan, f 81-jarige verdronk bij het remmen in de Giessen. ANP en op drie erknemers wil iësta bij hitte JIASTRICHT - Een derde van werknemers wil een siësta de huidige hoge temperatu- Dat blijkt uit gisteren gepu reerd onderzoek van Fly- itcher, het online-onderzoeks- verbonden aan de Uni citeit Maastricht. K het onderzoek zijn vijf- rderd mensen ondervraagd de afgelopen week meer twaalf uur hebben ge- ïkt. Van hen zegt driekwart temperatuur op de werk er als (te) warm te hebben er- iten, Dit heeft ook invloed op restaties. Zes op de tien heb- last van verminderde eet- st, de helft ziet het concentra- sermogen afnemen en circa Iprocent heeft last van hoofd leer vier op de tien werkne- b passen met dit bijzonder urne zomerweer graag hun Erktijden aan. Vooral vervroe- en verkorten van de werk- is populair, zoals het i-Europese gebruik van het «den van een siësta. Een meer heid (87 procent) heeft be- voor de roep van bouwvak- 5 om naast het bestaande ^verlet ook een hitteverlet ie voeren. ■iens de hittegolf zijn bedrij- s actief. Zo deelt een op de ^werkgevers frisdrank uit en iprocent schaft nog snel een Mditioning of ventilatoren adJVP (Advertentie) (Advertentie) door Remko Tanis DEN HAAG - In een felle, tien dagen durende operatie hebben Nederlandse en Amerikaanse militairen een dreigende aanval van de Taliban op het Neder landse kamp in de Afghaanse provincie Uruzgan voorkomen. Bij de gevechten in Uruzgan sneuvelden zeker achttien Tali- banstrijders door Nederlands vuur. Onder de Nederlanders vielen geen doden of gewonden. Dat heeft commandant der strijdkrachten generaal Dick Berlijn gisteren bekendge maakt. De operatie werd gisteren afge rond. De Talibanstrijders ver scholen zich in de Baluchi val lei, slechts tien kilometer ten noordoosten van het Nederland se kamp in Tarin Kowt. Het ging om enkele honderden strij ders die volgens Berlijn 'een acu te, directe en zeer ernstige be dreiging' vormden voor de Ne derlandse manschappen en de hele missie in Uruzgan. „De invloed van de Taliban in de vallei nam flink toe", aldus Berlijn. „Er is gezien dat het kamp werd geobserveerd vanaf de hoge passen. Ze konden daar vandaan alles zien. En beschie ten." Volgens de generaal was er con creet bewijs dat de strijders een plan hadden om het kamp onder vuur te nemen met onder meer raketten. „De directe dreiging werd volledig onderschreven door de militaire inlichtingen dienst." Op 11 juli openden Nederlandse militairen de aanval. Dat ge beurde in zeer nauwe samenwer king met eenheden van de door de Amerikanen geleide Opera tion Enduring Freedom. De Ne derlandse grondtroepen werden ondersteund door eigen Apache gevechtshelikopters, F16's en pantservoertuigen Van achttien strijders is zeker dat ze door Nederlandse troe pen zijn gedood. Bij hun licha men lagen paspoorten en wa pens. Hoeveel Taliban in totaal zijn omgekomen bij de aanval is onbekend. Uitgangspositie Dat de vallei onder controle is, heeft de uitgangspositie van de missie in Uruzgan, die op 1 au gustus begint, verbeterd. Ber lijn: „Die missie was anders niet uit de startblokken gekomen." Volgens Berlijn heeft de lokale bevolking 'dankbaar' gerea geerd op de verdrijving van de Taliban. Afghaanse veiligheidstroepen KATS - Wat voor ons geldt, geldt evenzeer voor de dames schaap: Je dikke winter jas kan dan wel in de motteballen zitten, toch is het maar moeilijk uit te houden. In de schaduw dus, met z'n allen en dan hangt het sterk van de parasol af, hoe we door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Vier directeu ren van door de provincie gesub sidieerde instellingen verdienen meer dan een gedeputeerde. Die ontvangt bruto 97.640 euro per jaar. Het salaris van enkele an dere directeuren komt daar dicht in de buurt. De top-vier wordt aangevoerd door directeur J. Brandenbarg van de Zeeuwse Bibliotheek met 126.809 euro. Op de tweede plaats staat J. Govers van de Agogische Zorgcentra Zeeland (114.560 euro) en derde is F. Feij van Omroep Zeeland (112.474 euro). Met 105.587 euro komt J. van der Hart van Zeeland Seaports op de vierde plaats. Daartoe gedwongen door een motie van Provinciale Staten, heeft het dagelijks provinciebe stuur een overzicht vrij gegeven- van de directiesalarissen van 21 instellingen die nauw aan de provincie verbonden zijn en/of in belangrijke mate gemeen schapsgeld krijgen. Patiëntenor ganisatie Het Klaverblad wei gerde, met een beroep op de Wet Bescherming Persoonsgegevens, informatie te geven. Gedeputeerde J. Suurmond (WD) wil niet oordelen over de hoogte van de salarissen. Hij te kent aan dat alle salarissen bin nen de (landelijke) afspraken blijven en dat de directeuren al lemaal minder verdienen dan het maximum van de provincia le ambtenarenschaal (135.300 euro), die is weggelegd voor een handvol hoge functionarissen. Ook het salaris van de commis saris van de koningin, 149.456 euro, wordt niet bereikt. Directeuren die aardig in de buurt komen van de wedde van een gedeputeerde, zijn D. van den Bout van welzijnsinstituut Scoop (94.179), M. Hemminga van Het Zeeuwse Landschap en museum Terra Maris (93.100), C. van Minnen van het Roose velt Study Center (88.792) en F. van den Brule van Jeugdzorg Zeeland (87.500). In de subtop zitten onder ande ren H. Kienhuis van SportZee- land (78.000) en R. van Meijel van Zeeland Nazomer Festival (71.293). Directeuren als M. van Mierlo van de Zeeuwse Milieu Federatie (57.163) en F. Min- naard van Landschapsbeheer Zeeland (52.760) scoren aanzien lijk lager. NIJMEGEN - Een groep van zestig tot zeventig leden van wandelclub De Blarentrappers loopt door de St. Annastraat in Nijmegen. Ondanks de afgelasting van de Vierdaagse gingen De Bla rentrappers gisteren op pad. Uit eerbetoon aan de twee overleden wandelaars van dinsdag lie pen ze van Cuijk naar Nijmegen. De groep be kroonde haar wandeling met een mini-intocht. De politiek in de Waalstad vindt dat de Vier daagse een facelift moet ondergaan. Het wan delevenement moet geprofessionaliseerd wor den en de gemeente Nijmegen moet zich er meer mee gaan bemoeien. Burgemeester G. ter Horst gaf daarom opdracht tot een uitgebreide evaluatie van de Vierdaagse. foto Rick Nederstigt/ANP moeten voorkomen dat strijders zich opnieuw in de vallei neste len. De achttien nu omgekomen Taliban komen bovenop de enke le tientallen die in eerdere vuur gevechten door de Nederlandse troepen in Afghanistan zijn ge dood. Volgens Berlijn worden de militairen op patrouilles gere geld onder vuur genomen. Tot nog toe zijn daar aan Nederland se zijde geen gewonden bij geval len. Ook het belangrijke C130-trans- portvliegtuig wordt regelmatig beschoten, voor het laatst afgelo pen woensdag. Er zijn op dit mo ment 1543 Nederlandse militai- ren in Uruzgan. GPD I.Tosatto (foto) 4.16.15 2. Moreni 0 3. Scholz 2 40. Moerenhout 8.00 i ii mm 1. Pereiro Sio 84.33.04 2. Sastre 12j i 3. Landis ~3Ö] 12. Boogerd 13.52 Meer over de TOUR op de PZC-site: www.p7n.nl A Werken met warm weer Kloosterzande heeft weer een vorstelijke entree Personeelstekort zorg dreigt De Zeeuwse bevolking vergrijst snel. Om ervoor te zorgen dat al die senioren in de toekomst kunnen beschikken over de zorg die zij nodig hebben, zal er flink wat verple gend personeel bij moeten komen. En hoewel het vinden van geschikte mensen nu nog geen probleem is, vreest de sector dat het dat in de toekomst wel zal worden. Bericht sluiten stations voorbarig Gisteren leek het lot van de drie bedreigde Zeeuwse trein stations bezegeld: de NS meldden in een mededeling aan haar vaste klanten dat Arnemuiden, Kapelle-Biezelinge en Krabbendijke definitief zouden sluiten. Een dag latei- werd die informatie snel weer ingetrokken. De NS melden dat er sprake was van een misver stand. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18, 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1, W2 en W3; Trends: W5 en W7; Jong: W9; Reizen: W11 en W13 (Advertentie) ons opstellen. Onder deze parasol bij Kats is het aanschuiven geblazen en van tijd tot tijd ook opschuiven. Een beetje afgekeken van de zonnebloemen, maar dan anders om. foto Willlem Mieras Zie onze informatie in het www.iristravel.nl Elke week in de zaterdagkrant Reizen l Daar moetje naar toe. (postlbankrekeningnummer Kijk op w/w.pzc.nl/abonneren. bel gratis 0800 0231231 ol stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713.4460 iVB Goes ic-keningnummor. Ik hob de laatste drie maanden geon proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Eü per maand met automatische incasso 20.551*. EU per kwartaal mei automatische incasso 59.751" EU per jaar met automatische incasso (€229.201*. met grabs PZC-paraplu het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1