orpshuis eerste )ptie voor clubs Voor een paardwaardig bestaan PZC Veerse Meer wordt beter bereikbaar bil Paardenrusthuis Amon, Ritthem emeente gaat niet uit van nieuwbouw Pk's trekken sporen in droge klei weekenddiensten HALVE PRIJS vrijdag 21 juli 2006 Kelly Verbeem (links) met Ciska en Evelien Marteyn met Amon. Soms een therapeutisch ritje, meestal een knuffel. door Wendy van den Hurk RITTHEM - Paerdenbejaerdenuus. Maar dan zonder pyjamadagen. Denk niet dat Amon en Ciska van 's morgens tot 's avonds laat onaangeroerd in een rolstoel aan de klaverjastafel zitten. Nee, gekroeld worden ze. Geborsteld, gewassen, gevoerd en er wordt geen paardenrookvlees van ze gemaakt. Daar staan ze dan, Amon en Ciska. Paardenbejaarden. Hoewel, als je Amon zo content door het zand ziet drentelen, zou je niet direct denken dat hij al 31 is. Zijn manegecarrière al jaren voorbij. En Ciska, die rolt in datzelfde zand. Haar 25-jarige rug heeft al heel wat ringrijders en jonge ruiters gedragen. Okay, Amon heeft de ziekte van Cus- hing en Ciska heeft een beenblessure. Maar ze kunnen nog best even mee. „Dat is ook precies wat wij beogen", vertelt Evelien Marteyn. Zij is voorzit ter van de stichting Paardenrusthuis Amon, vernoemd naar de eerste gast. „De manege van Arduin, Paardoes, wist acht jaar geleden niet wat ze met Amon aan moest. Werken kon hij niet meer. Dus hij moest of naar de slacht, of naar iemand die voor hem wilde zorgen. Maar ja, probeer die maar eens te vin den. Een werkpaard is geen hond, die je tot op het einde bij je houdt. Het is meer een auto. Als die kapot gaat, breng je hem naar de sloop." Kim en Claudia Hoogesteger, die vrij willig op de manege werkten, besloten Amon mee te nemen naar stal Geertse. „Om geld voor de verzorging binnen te krijgen, begonnen ze een stichting. Zo konden ze donateurs werven. Dat lukte. En toen kwam Ciska erbij. Op een mane ge is geen tijd om een paard met een beenblessure fysiotherapie te geven. Toen kwam Dex, met zijn koliekaanval- len. Toen Iedje, die hier tijdelijk was, en Domino met zijn kromme voorbenen. Die laatste drie zijn doodgegaan." Maar wél tevreden, benadrukt Kelly Verbeem. Elke dag komt zij de beesten vrijwillig vertroetelen. „Wij geven ze de aandacht die ze op een manege nooit ge wend waren. Daarom zijn ze nog wel eens verbaasd, als ze net hier zijn. Ei genlijk geven we ze een heropvoeding. Zo leren we ze netjes aan de hand te lo pen. Ja hoor, dat lukt. Amon heeft zelfs de Spaanse pas nog geleerd." Relaxter Evelien Marteyn ziet de paarden met de dag relaxter worden. Ze zijn echt thuis. „Soms komt een vroeger baasje nog wel eens kijken. Dex was bijvoorbeeld blij om zijn oude baasje te zien, hij herken de haar meteen, maar het was ook goed toen zij weer vertrok. Die rust en vrij- foto Ruben Oreel heid hier, daar geniet hij zo van." Kelly en Evelien waren vroeger van die echte Penny-meisjes. Paarden zijn hun passie. Hobby eigenlijk, want Amon en Ciska doen de meiden naast hun studie. Maar zolang het geen bedrijf wordt, mag de stichting groeien. Graag zelfs. „Niet dat we erom smeken, maar we wil len best meer paarden. Alleen maken we ze niet geschikt voor werken. We zijn natuurlijk geen revalidatiekliniek. Paarden met pijnstillers hebben we ook liever niet. We willen ze nog wel een paardwaardig bestaan bieden. Dan heb ben we ook meer vrijwilligers nodig, en ook meer geld voor de spaarpot. Kleine donateurs hebben we, gratis voer, gra tis hoeven en een veearts met reductie. En op de stalling zit korting." Er is hulp, maar soms ook kritiek. Van manegehouders die het niet begrijpen. „Je bent een speld in de hooiberg, zeg gen ze tegen ons. Dat klopt, misschien, maar wij redden die dieren wél mooi. Ook al zijn het er maar twee." www.paardenrusthuisamonnl mCEKACTIVITEITEN iSGEN OP ZOOM - COC-café De is, 22.00 uunVrijdagavondcafé; OES R.K.Maria Magdalenakerk, 8-16.30 uur: Geopend voor bezichti- o;HetSnooker Centrum, 13.30-16.30 nBiijarl voor ouderen; WSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: brensoos; WPERLAND - Jeugdsoos De Sik, Muur: Geopend voor de jeugd van Men met 20 jaar; IPELLE - Sportgebouw Molenvate, 10-1130 uur: Jeu de boules; De «15,13.00 uur: Soos, biljarten: I0ETINGE - Geerteskerk, 13.30-16.00 Geopend voor publiek, gidsen zijn i.aig, UININGEN Ons Dorpshuis, 00-17 00 uur: Biljartclub senioren; AVENISSE - Centrum, Kermis; MELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: Muur. Soos; biljarten en kaarten; 8EKE- Dreef en Kerkplein, 08.00- B uun Weekmarkt; Het Trefpunt, M7.00uur: Biljarten; Beatrixhaven, uur Afvaart Adrians, rondvaart Oosterschelde. Reservering 06- 8393. Bezorgklachten: 8)0-0231231 opmaandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- fen,zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 ft)stbus31 •460 AA goes Tel: 0113-315670 fax:0113-315669 ■mail: redgoes@pzc.nl frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Weke van der Jagt SobPaardekam koen de Vries (sport) Hermen van der Werf centrale redactie Monspark 28 Postbus 31 AA goes Jel: (0113)3155oo ^(0113)315669 NI: redactie@pzc.nl "ternet ^wpzc.nl NI: web@pzc.nl AAGTEKERKE - De Trek- kertrek wedstrijd van Aagte- kerke werd gisteren drukbe zocht. De deelnemers in Aagteker- ke proberen grip te houden op de droge kleigrond. Bij de start, als het gewicht op sleeptouw wordt genomen, neigt de voorkant van de tractor omhoog. De banden maken diepe sporen en uit de knalpijp verschijnt een pikzwarte rookpluim. Bijna 100 meter verder komt de trekker tot stilstand. De deelnemer wordt afgevlagd. Net geen full pull. Een deelnemer haalt alles uit zijn trekker. foto Ruben Oreel door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - De re creatiegebieden aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk krijgen een betere verkeersontsluiting vanaf de Deltaweg (Goes-Zie- rikzee). Het Goese college van B en W heeft besloten 330.000 eu ro uit te trekken voor het project waarmee in totaal 2,1 miljoen euro is gemoeid. De uit voering is voorzien in 2007- 2008. Het Veerse Meer bij Wolphaarts dijk is zeker 's zomers lastig be reikbaar. Het autoverkeer moet zich door Wolphaartsdijk wrin gen of - vanaf de Deltaweg - over polderwegen rijden. Goes wil de dorpskern ontlasten en heeft er daarom voor gekozen de route over de polderwegen vanaf de Deltaweg op te waarde ren, via de Langeweg en de Aar- debolleweg verder richting het Veerse Meer. Eén hoofdknelpunt moet wor- Niet alleen voor automobilisten is dit handiger, maar ook voor fietsers. Ze hoeven elkaar straks niet meer tegen te komen op de smalle Kwistenburg. Fietsers krijgen er bovendien een vrijlig- gend fietspad bij, vanaf Kwis tenburg richting de jachthavens van Wolphaartsdijk. Ze hoeven dan niet meer over de Aardebol- leweg waar het drukker zal wor den met auto's én het fietsrond- je Veerse Meer komt een stap dichterbij. Grond Voor de aanleg van het fietspad hoeft geen grond meer te wor den aangekocht, voor de nieuwe ontsluitingsweg tussen de Lan geweg en de Aardebolleweg wel. H. Blankenstijn, afkomstig uit de Betuwe, heeft sinds 2002 een landbouwbedrijf in het gebied. Hij zit niet te wachten op ver koop van grond. „Ik heb nu alle maal mooie lange percelen." Hij vraagt zich ook af hoe realis tisch de plannen zijn. „Ik heb ge hoord dat hier al jaren en jaren over wordt gesproken." Hele maal afwijzend is hij niet. „Ver kopen kan altijd nog, als het echt noodzakelijk is." Aan het realiteitsgehalte van de plannen lijkt niet meer getwij feld te hoeven worden. In het be sluit dat het Goese college van B en W heeft genomen, staat een duidelijke planning: voorberei ding tot mei 2007, aanbesteding juni 2007, gunning juli 2007 en uitvoering augustus 2007-okto- ber 2008. Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat het project trekken en betaalt het overgrote deel. Het is overigens de bedoeling de andere route naar het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk, via de Oude Rijksweg vlakbij 's-Heer Hendrikskinderen, de Nieuwe- dijk en Stadseweg door het dorp, af te waarderen. De maxi maal snelheid op de Nieuwedijk en Stadseweg wordt verlaagd van 80 naar 60 kilometer per uur. jfRobPaardekam U_\i\D - De gemeente Rei- jswaal zet niet zomaar een mv gebouw voor enkele vere- ingen in Rilland neer. „Zeker ivoor we hebben onderzocht ie echt niet in het dorpshuis 0nen". aldus wethouder J. de ader. lutselclub De Plakvingers en ur The Revivals luidden on- igs de noodklok, omdat ze b onderkomen dreigen te ver ben. Beide verenigingen hou- d hun activiteiten nu in de Je brandweerkazerne, die bij sisschool De Horizon hoort, li kazerne wordt op korte ter- |n echter gesloopt voor nieu- ïlokalen. i verenigingen vrezen dat ze ar niet in terecht kunnen en «raat komen te staan. Ze sug- reerden dat de gemeente spe- al voor hen en de twee igdsozen op het dorp een p onderkomen zou kunnen pen op het gemeenteterrein, ur één van die twee sozen nu lortuarium iral de andere soos, De Kist, nu in het oude mortuarium :ce Cromvlietstraat zit, zou irmee geholpen zijn. Het hui- onderkomen is immers veel gemeente lijkt niet van zins zon nieuw gebouw zonder j of stoot neer te zetten. Ihouder J. de Kunder wil het I uitsluiten, maar stelt dat ït maar eens naar alterna- rai moet worden gekeken. Zo volgens hem helemaal nog [gezegd dat De Plakvingers He Revivals straks niet meer fe basisschool terecht kun- L Bovendien is het dorpshuis izens hem de aangewezen i „Die dorpshuizen hebben juist om dit soort vereni gen onderdak te kunnen bie den", stelt hij. De twee clubs hebben echter aangegeven het dorpshuis niet als een optie te zien. The Revivals zijn daar in het verleden juist vertrokken, omdat ze er te weinig op slagruimte hadden, terwijl ze bij De Plakvingers menen dat het dorpshuis veel te mooie spullen heeft, terwijl ze liever oude tafels hebben om op te kun nen kliederen. Volgens De Kunder zijn dat bepaald geen onoplosbare problemen. Over mogelijke oplossingen wil hij met alle betrokkenen praten. „We willen de clubs graag helpen", benadrukt hij. „Maar om iets nieuwe te gaan bou wen, terwijl het dorpshuis nog ruimte biedt, vind ik gewoon zonde." den weggewerkt om deze route aantrekkelijker te maken: Kwis tenburg, de vrij smalle en bochti ge weg tussen de Langeweg en de Aardebolleweg, moet eruit worden gehaald. Dat gaat gebeu ren door tussen de Langeweg en de Aardebolleweg een nieuwe ontsluitingsweg te maken in één vloeiende beweging. D Nieuw stuk fietspad i Nieuw stuk autoweg Strandje Sint-Annaland niet groter SINT ANNALAND - Het strandje bij Sint Annaland wordt niet vergroot. Wel komen er meer voorzieningen om het de zwemmers aangenamer te maken. De gemeente Tholen inventariseert de komende weken de wensen van bezoekers. De gemeente had graag een groter strand ge zien. Het is onderdeel van de grote opknapbeurt van het havengebied in Sint Annaland. „Vergroten kan helaas niet", zegt voorlichtster Claire Theunissen. „Er loopt daar een geul. Als we extra zand zouden opspuiten, loopt dat binnen de kortste keren weer weg." Omdat vergroten niet gaat, heeft de gemeente besloten om de voorzieningen op en rond het strandje op te waarde ren. „We denken dan aan extra bankjes, prullenbakken en een gedegen fietsenstalling." Wat er precies moet komen, wordt de komende weken aan de bezoekers gevraagd. „We hebben tien vragen opge steld." Naar aanleiding van de uitslag van de enquête bepaalt de gemeente Tholen welke extra voorzieningen worden ge troffen. Hoeveel geld er beschikbaar is, is volgens Theu nissen nog niet bekend. „Dat hangt helemaal van de uit komst van de enquête af." Vlissingen wil buurthuizen slopen VLISSINGEN - Het Vlissingse gemeentebestuur wil acht van de twintig welzijnsaccommodaties die Vlissingen op het moment heeft, laten slopen. Het gaat om buurthuizen die in een hele slechte staat van onderhoud zijn en die over het algemeen nauwelijks gebruikt worden. Vier van cle te slopen gebouwen zullen over een niet al te lange tijd weg moeten, zodat het terrein of gebied erom heen opnieuw ontwikkeld kan worden. Vier andere pan den worden eerst nog een tijd ondergebracht bij een nog op te richten organisatie die alle gemeentelijke welzijns- centra gaat beheren. Pas als duidelijk is wat de gemeente met die locaties wil doen, komt voor deze gebouwen de sloophamer in beeld. Culinair blad Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - Smulpapen kunnen met de nieu we uitga ve 'Een heerlijke streek' op culinaire ontdekkingstocht gaan in Zeeuws-Vlaanderen. De gids van de VW Zeeuws- Vlaanderen is gisteren verschenen. „We liepen al een tijdje met de gedachte rond voor een nieuwe culi naire uitgave. De laatste is van tien jaar geleden en dus behoorlijk gedateerd", zegt VW- directeur N. van der Ploeg. „We willen Zeeuws-Vlaanderen als een uitstekende culi naire regio beter op de kaart zetten. Vandaar deze uitga ve." 'Een heerlijke streek' bevat geen droge opsomming van de Zeeuws-Vlaamse restaurants, zoals in de vorige uitgave wel het geval was. „We willen juist de sfeer van het Zeeuws-Vlaamse landschap van de producten die van het land afkomen en de gerechten die met liefde worden bereid tot uitdrukking laten komen", aldus Van der Ploeg. Daarom komen niet alleen de Zeeuws-Vlaamse pro ducten maar ook recepten en tips over hoe bijvoorbeeld zeekraal en lamsoor te bereiden ruimschoots aan bod. 'Een heerlijke streek' is verkrijgbaar in alle VW-winkels in Zeeuws-Vlaanderen en bij een aantal boekhandels. De gids wordt tevens ingezet bij promotiecampagnes en beurzen om Zeeuws-Vlaanderen als bourgondische en cu linaire streek meer te promoten. De gids verschijnt tevens in een Duitse, Franse en Engelse editie. zaterdag 22 en zondag 23 juli 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland A. Edomskis, Biezelingsestraat 18, Ka- pelle, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT); telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer:A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur' M. Lindenbergh tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Advertentie Totale zomercollectie koopjeshoek tot korting U m o d e s m Lange Vorststraat 73 - 4461 JN Goes Advertentie Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, wwwkeesdenherder.nl Openingstijden, dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27