!C roes scoort goed op milieuladder André Hazes werkt als wekker Lekker bewegen VINTERSPORT Vaargeul Zoutelande verder uit de kust vanwege hekgolven MAGAZIJNLEEGVERKOOP tot70% KORTING MéitÈ tiek Borselse wethouder op vergelijkend onderzoek ZMF SCHOENEN JACKS KLEDING Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze. zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. De jongerencamping Hou je aan de huisregels. De eigenaar deelt taakstraf fen uit! Als je in een dronken bui iets vernielt (ook al is het van jezelf) mag je de volgende morgen een paar uur onkruid wieden of afval rapen. Onder de noemer 'liever lui dan moe' is het aan te raden een tent te huren in plaats van er zelf één op te zetten. Niet eens veel duurder en je kunt gelijk aan de inrichting beginnen. De inboedel van de huur- tenten is al niet groot, dus zorg dat je die spullen niet kwijtraakt. Voor de bezem be taal je dan 15 euro en de ka belhaspel kost je 30 euro Wees voorbereid op meerpo- tige ongenode gasten. Door de gaten van de rubbermat- ten komen allerlei insecten te voorschijn en die zijn juist door die gaten ook niet dood te slaan. De waarschuwingen die je als nieuweling van de buren krijgt moet je serieus nemen. Neem daarom genoeg wc-pa- pier mee tijdens een bezoek naar het toilet en wees niet te kieskeurig. Vlissingen 0118 440084 Zierikzee 0111 450260 Faillissement lingeriebedrijf Timpa HALSTEREN - De verhuizing van lingeriebedrijf Timpa Foundations uit Tholen-stad naar Halsteren begin dit jaar heeft de onderneming niet kunnen redden. Timpa, dat ruim 50 jaar op Tholen was gevestigd, is onlangs door de Middelburgse rechtbank failliet verklaard. Het faillis sement is aangevraagd door directeur P. Theunisse vanwe ge aanhoudende verliezen en omdat de bank weigerde nog bij te springen. De zeventien medewerkers zijn ontsla gen. Het ging al langere tijd niet goed met Timpa. Begin 2004 schrapte het bedrijf twintig van toen nog éénenveer tig banen. Timpa vertrok in januari naar Halsteren, om dat de vestiging in Tholen-stad te groot was. De produc tie van lingerie en badkleding gebeurde al jaren in China. De Nederlandse vestiging trad op als handelsbedrijf. Aanhouding na brandstichting GOES - De politie heeft gistermiddag om half vier op de 's Gravenpolderseweg in Goes een man aangehouden op verdenking van brandstichting. Het gaat om een 53-jari- ge man uit Kapelle. De man wordt ervan verdacht gister middag rond één uur brand te hebben gesticht in een wo ning aan het Marktplein in Biezelinge. In de woning wa ren op dat moment een vrouw en twee kinderen aanwe zig. De man zou flessen brandbare vloeistoffen in de slaapkamer van de woning hebben leeggegoten en die ver volgens hebben aangestoken. De 41-jarige vrouw kon met de kinderen tijdig de woning ontvluchten en is door buurt bewoners opgevangen. De man liep brandwonden op aan zijn been. De brandweer heeft het binnenbrandje op tijd weten te blussen. De 53-jarige man is door de politie aan gehouden en ingesloten. De oorzaak van de brandstich ting ligt vermoedelijk in de relationele sfeer. Jongens klimmen op spoorbrug RILLAND - Op de A58 ter hoogte van Rilland zaten woensdagavond rond tien uur twee 16-jarige jongens op de boog van de spoorbrug. Toen de politie ter plekke kwam en de klim in wilde zetten klommen de jongens snel via de andere zijde van de brug naar beneden. De twee, afkomstig uit de gemeente Woensdrecht, werden even later aangetroffen aan de Westelijke Spuikanaalweg en zijn beboet voor him gevaarlijke gedrag. Snorfietser verliest rijbewijs ZIERIKZEE - Een 66-jarige man uit Zierikzee heeft gis termiddag zijn autorijbewijs in moeten leveren bij de poli tie. De man was op de Gouwe Veerse Zeedijk in Zierikzee rond half vijf gevallen met zijn snorfiets. De man bleek viermaal de maximaal toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. door Maurits Sep van de grootte van het schip en de snelheid waarmee dat vaart. ZOUTELANDE - De dreiging „Wat wij wel doen, is kapiteins van grote hekgolven op het en loodsen wijzen op de aanwe- strand van Zoutelande moet na zigheid van het strand en de volgende week donderdag een mensen op het strand en in het stuk kleiner zijn. Rijkswater- water. Wij vragen ze zich daar- staat verlegt dan de vaargeul van bewust te zijn en daar reke- vijftig meter verder uit de kust. ning mee te houden. Het gaat ge woon om goed zeemanschap." De maatregel is het gevolg van Anderzijds moeten ook de een hekgolf die half juni in Zou- strandgasten zich ervan bewust telande voor veel paniek en ge- zijn dat er grote schepen vlak vaar voor strandgasten zorgde, langs de kust varen, vindt Rijks- „Wij verwachten dat de gevol- waterstaat. Schepen veroorza gen van de hekgolven hierdoor ken nu eenmaal hekgolven en minder zullen zijn", zegt E. de mensen moeten met die moge- Feijter van Rijkswaterstaat Zee- lijkheid rekening houden, land. Het onderzoek naar de oorzaak Het betonningsvaartuig Frans van de grote hekgolf van juni op Naerebout zal donderdag 27 juli het stand bij het Kustlicht in drie boeien en een ton vijftig me- Zoutelande is nog niet afgerond, ter verleggen. De vaargeul van Een dertienjarig meisje ver- het Oostgat is zo breed, dat het dronk toen bijna in die golf. Dat geen probleem is om schepen onderzoek neemt naar verwach- verder van de kust te laten va- ting nog enkele maanden in be ren, legt De Feijter uit. De maat- slag. regel heeft vooral gevolgen voor de schepen die naar de Noord zee varen. Die komen dichter langs de kust dan de inkomende schepen. Het verleggen van de vaargeul is op dit moment de enige maat- GRIJPSKERKE - In Grijpsker- regel die Rijkswaterstaat kan ne- ke is in de nacht van woensdag men, stelt De Feijter. Dat sche- op donderdag ingebroken in een pen te hard varen, is nooit uitge- woning in de Dr. S.R. Beertast- sloten. „Een maximumsnelheid raat. voor schepen is er niet en wij Dat is gebeurd tussen half drie kunnen daar ook niks aan veran- en zeven uur 's nachts, deren. Dit zijn internationale re- De buit bestond uit bank- en be- gels." taalpassen en contant geld ter Elk schip laat een hekgolf ach- waarde van enkele tientallen eu- ter. Hoe groot die is, hangt af ro's. Inbraak in Grijpskerke zeeuwse almanak Pittoresk Met z'n drieën stapten ze on- Het navigatiesysteem stuurde langs in de auto voor een kor- het trio langs allerlei mooie te vakantie naar Frankrijk, wegen, met schilderachtige De reis bood een mooie gele- dorpjes als achtergrond, feeë- genheid om het onlangs aan- rieke vergezichten en kabbe- geschafte autonavigatiesys- lende beekjes, teem uit te proberen. Na ruim twaalf uur tuffen, Met behulp van een internet- kwam het reisdoel in zicht, site hadden ze uitgerekend Het navigatiesysteem werd be- dat de tocht ongeveer acht dankt. Vooral de instelling uur zou duren. vermijd tolwegen en drukke De reis verliep voorspoedig, knooppunten'. KRUININGEN - Deze Kruiningse meiden hadden gisteren een hoop lol tijdens een door de gemeente georganiseerde sport- en speldag. In elke kern vindt deze zomer twee keer zo'n dag plaats. De gemeente hoopt de kinderen op die manier achter de compu ter wandaan te krijgen en aan het bewegen te zetten. Eén van de twee dagen is extra spectaculair met onder meer le vend tafelvoetbal, een hindemisbaan, touwtrekken en sumowor- stelen. Deze spectaculaire dagen - waarvan Kruiningen gisteren de eer ste was - vinden nog plaats in Hansweert (vandaag), Rilland (31 juli), Krabbendijke (2 augustus), Yerseke (3 augustus) en Waarde (4 augustus). foto Willem Mieras o; 0113-315649 £n' i ^j3Ctie@pzc.nl ^4460 AA Goes ^exploitatie: .Midden-Zeeland: 0113-315520; ianderen: 0114-372770; 031:020-4562500. |Sg21 juli 2006 ftrmen van der Werf „De Zeeuwse Milieufede- pff) slaat de plank mis iel natuur- en milieube- u een gemeente te beoor- mde hand van de pro- aas van de eerder dit jaar wden nieuwe colleges iafgemeester en wethou- He°t is veel belangrijker doet dan wat je op- p. oordeelt de Borselse der M. Vermue-Vermue Bi maakte de Zeeuwse Mi gratie (ZMF) de uitslag ivan een vergelijkend on gaar wat Zeeuwse colle- eBen W de komende vier ar natuur en milieu wil ei Een jury bestaande uit rs van lokale natuur organisaties trad op jrechter. Veere kwam amer één uit de bus. De )PvdA-wethouder J. Bos- kreeg uit waardering een «trui uitgereikt. werkt scoort beter dan de num- uee, Goes en Sluis, omdat Lcherse gemeente meer uit- jte plannen heeft om na- amilieu te versterken. Zo Fare alleen nog biologisch ^oed toepassen en komen Sra fietsenstallingen. Goes kt onder meer goed, om- gemeente de toepassing ame-energie wil stimule- sh blijft inzetten voor het •zuinig bouwen van hui lde aanleg van twee fiets- 3in onderzoek neemt. sdeZMF-jury springt op ülanden de gemeente Ka- suit bij gebrek aan aan dacht voor natuur en milieu. De gemeenten Noord-Beveland en Borsele zijn niet beoordeeld, om dat er nog geen concrete plan nen voorhanden waren. Borsele is vrij laat met het colle geprogramma naar buiten geko men, dat klopt, maar dan nog, zo reageert wethouder Ver mue-Vermue, wat zegt een colle geprogramma eigenlijk over het natuur- en milieubeleid van een gemeente? „Weinig", geeft zijzelf het ant woord. „We doen van alles, maar dat hoef je niet per se in zo'n programma vast te leggen. Het is belangrijker wat je doet dan wat je allemaal opschrijft." Zonnepanelen Zo heeft de gemeente Borsele dit jaar nog subdidie uitgetrok ken voor een onderzoekje naai de mogelijkheden voor getijden- energie in de Westerschelde. Een proefproject staat in Borse le in de steigers om mensen met een laag inkomen tips te geven voor energiebesparing. En er wordt met landbouworganisatie ZLTO en nutsbedrijf Delta ge sproken over het vervangen van asbestdaken op boerenschuren door nieuwe daken met zonnepa nelen. ZMF-medewerkster C. Buijs die de jury begeleidde, kan zich de kritiek wel enigszins voorstel len. „Het gaat er uiteindelijk om wat gemeenten met hun plan nen doen", geeft zij toe, „maar het is natuurlijk ook zo dat je. uit stukken, uit die collegepro gramma's, kunt opmaken hoe hoog gemeentebesturen voor zichzelf de lat leggen en dan zie je in Zeeland flinke verschil len." me bioscoop -rneuzen slecht gankelijk k knévan Stee tij FEUZEN - De Stichting S3 idicaptenbeleid Terneu- fti |SGT) vreest dat de bio- f6! ;k aanbouw in Terneuzen üjkof nauwelijks toeganke- m til zijn voor mensen met I acliebeperking. $ouw kent volgens de s a aantal essentiële beper- jj? l waarin ook de Stichting sblad Zeeland meegaat, er een aparte ingang voor icapten voorzien, waar- Helhngbanen te steil zijn. {5j tslaurant is niet bereik- s adat er geen lift is. g Grangers zorgen ervoor dat o in een rolstoel die niet 15 a passeren. Bovendien g -mensen bij nooduitgan- S ptrapjes. ^er/secretaris J. Pelle 55 i-SGT begrijpt dat e een 55 -plaatje is verbonden aan 51 Kingen voor gehandicap- 5i hhveet zij dat de gemeen st (lts in beperkte mate in- 55 kan uitoefenen op het 8 proces omdat het om een ier initiatief gaat. i «vak trok ru m twee maan- (leden aan de bel nadat zij ret eerst de bouwtekenin- rad gezien. Tot dusver zijn g meer gesprekken ge- mot vertegenwoordigers g «gemeente en bouwer Van g 'je! Die leverden voorals- g L<sop. „Probleem is echter g w tijdens de bouwvak ge- 5 verdergaat en het daar- dssehien te laat is om nog 5 ogoede te veranderen. We t 3 trouwens het gevoel dat y - het lijntje zijn gehou- ji "adat essentiële informa- 'heel laat bekend is gewor- 89 .aldus Pelle, 8! ödsfracties van de PvdA SS .'/Gemeentebelangen heb- S college van B en W in begin deze maand al er alles aan te doen nkelijkheid van de uw zijnde bioscoop name rolstoelgebrui- ïerbeteren. F. Van Hulle stelt op dat er serieus reke- worden gehouden met ken van zowel de bei- cties als de SGT. jpende aanpassingen wbter nagenoeg uitge- omdat de bouw al verge- De gemiddelde leeftijd is achttien jaar en de door snee interesses liggen voorname lijk bij feesten, drinken en het andere geslacht. Slapen op cam ping Duin en Strand in Scharen- dijke doe je niet 's nachts maar overdag, naast je tent of aan de zee. In juli en augustus is de cam ping volledig gericht op jonge ren. Zestienhonderd bezoekers zijn verdeeld over twee velden waar de N57 tussendoor loopt. Ideale locatie, want nog geen tien minuten lopen en je zit op het Noordzeestrand aan de Brou- wersdam en de bus naar Renes- se rijdt er met de regelmaat van de klok. Het inchecken bij de receptie gaat inmiddels geroutineerd. Een bandje om de pols is ver plicht. Zo kan het personeel zien op welk veld je zit en of je (in verband met de verkoop van alcohol) boven de zestien of achttien bent. Het riedeltje is bij elke nieuwe gast hetzelfde: je krijgt de lijst met belangrijke telefoonnummers, vertrektijden van de bussen naar Renesse en de huisregels mee. De platte grond van de camping wordt er bij gehaald om uit te leggen hoe we bij tent Z16 komen. Een sim pele naam, voor een even simpe le tent. Het lichtgele exemplaar van het type 'bungalow' is ruim, bedoeld voor zeven personen. De inboedel bestaat uit een be zem, stoffer en blik, kabelhaspel en op de grond liggen rubber- matten, dus geen kuilen en bul ten. Alle tenten staan vijf meter van elkaar vandaan, dus de naaste omgeving weet al snel dat er nieuwe buren zijn gearri veerd. Een luchtbed opblazen in deze hitte is een hels karwei, dus een voetpomp zou een uitkomst zijn. De overburen hebben er één en als we hulp nodig hebben moe ten we het maar vragen. Boven dien moeten we vanavond langs komen voor een borrel. Het con tact is gelegd. Het gezelschap van de tenten met een Z-nummer is divers. De buren links, met een zelfde Campingdisco De Schuur tijdens nachtelijke uurtjes. soort tent, hebben een Neder landse vlag uithangen waarop de tekst Bergen op Zoom 2006 prijkt. Een aantal jongens ligt op een luchtbed in zijn 'voor tuin' en een stuk of wat fietsen ernaast lijken achteloos te zijn neergegooid. Daartegenover staat het onderkomen van de 'voetpomp-bezitters', uit Emme- loord en omgeving. Zij zijn wat creatiever geweest om een beet je koelte te verkrijgen. Een was lijn tussen twee tenten is volge hangen met badhanddoeken en ander wasgoed dat doet vermoe den dat het er al wat langer hangt dan vandaag. Daarachter een tafeltje en een negental vis stoeltjes. De buren rechts hebben hun ei gen koepeltenten meegenomen en blijken druk in de weer met camera's en laptops. Het drie koppige jonge team werkt voor NOS-Headlines. Ze reizen deze zomer de campings langs de kust af. Een week lang maken ze korte reportages en geven jon geren eenzelfde opdracht. De jongens uit Emmeloord hebben die kans aangegrepen om de meisjes op het strand legaal te filmen. De rest van de middag en het be gin van de avond worden gevuld met watergevechten, met pi stool of gewoon met een emmer. Dat is het enige waarvoor je uit de schaduw wilt komen. Dat en die keer dat je met de rol onder je arm naar het toiletgebouw slentert. Pas om negen uur, rond zonson dergang, begint het veld een beetje te leven. De muziek die de hele dag al aanstaat gaat een tandje harder. Uit verschillende hoeken hoor je André Hazes, DJ Tiësto en Bob Marley door el kaar heen. Er wordt friet ge haald bij de snackbar of de ge kochte diepvriespizza wordt in het supermarktje afgebakken voor 6,50 euro. De tieners slenteren wederom naai- het douchegebouw en para deren er opgefrist weer uit, in een onzichtbare walm van Axe en Fa douchegel. foto Marijke Folkertsma Vanaf tien uur is camping-disco de Schuur open en tot het mo ment van sluiting is het stiller op de camping dan het de rest van de nacht zal zijn. Niet voor niets loopt er tot diep in de nacht tien man beveiliging rond om iedereen in zijn tent te krij gen. Waslijntje Het waslijntje van de Emmeloor- ders heeft ook 's nachts een func tie. Als de bewaking langskomt zijn ze muisstil, want dan heb je grote kans dat ze voorbijlopen. Helaas, het felle licht van de zak lamp schijnt al in hun gezicht en het feestje is voorbij. Eén van de jongens kan het weinig de ren. De douchegel heeft zijn werk gedaan, want achter de tent op een luchtbed is naast hem duidelijk het silhouet van een meisje te zien. De zwoele nacht eindigt wanneer om ne gen uur 's morgens André Hazes weer uit de boxen schalt. Andrea Bolle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25