iïoop dreigt voor buurthuizen 70% korting 2C PZC Voor een paardwaardig bestaan -11 lissingen wil locaties aantal welzijnsaccommodaties opnieuw ontwikkelen t Verbetering ontsluiting HALVE PRIJS rimT^rTTi Veerse Meer bij Wolphaartsdijk vrijdag 21 juli 2006 Miriam van den Broek RINGEN - Het Vlissingse leentebestuur wil acht van lwintig welzijnsaccommoda- die Vlissingen op het mo- s al beeft, laten slopen. Het ,10111 buurthuizen die in een slechte staat van onder- ;j zijn en die over het alge- ,i nauwelijks gebruikt wor- rvan de te slopen gebouwen znover een niet al t.e lange weg moeten, zodat het ter- of gebied eromheen op- nv ontwikkeld kan worden, i andere panden worden jnogeen tijd ondergebracht sn nog op te lichten organi se alle gemeentelijke wel- sentra gaat beheren. Pas 'eindelijk is wat de gemeente idje locaties wil doen, komt irdeze gebouwen de sloopha- j jjnbeeld. Dat staat in de be- Sinota Welzijnsaccommoda- |2006. jgemeente wil een eenduidig «nmodatiebeleid maken. (nu toe worden beslissingen rbuurthuizen vooral per si- zorgklachten: ÊOO-0231231 maandag t/m vrijdag ge- ende de openingstijden; erdags tot 12.00 uur SACTIE ALCHEREIM itenruststraat 18 stbus 8070 OEB MIDDELBURG 0118-493000 «'.0118-493009 nail: redwalch@pzc.nl aunts Sep (chef) btfia Berkelder Ramakers fcmvan den Broek Sslma Osman N, den Hurk °sn de Vries (sport) 8TRALE REDACTIE "'ionspark 28 bstbus 31 GOES «1:10113)315500 5*: 10113)315669 "Wil: redactie@pzc.nl tt. Hern ET •pzc.nl tuatie genomen. De nieuwe be leidsnota geeft de richting aan voor het toekomstige accommo- datiebeleid. Vlissingen heeft begin dit jaar al laten weten de welzijnsaccom modaties af te willen stoten, om dat het beheer ervan geen kern taak van de gemeente is. Inmid dels zijn enquêtes gehouden en gesprekken gevoerd met de huurders en gebruikers van de buurtcentra om te zien wat zij willen en of zij het pand kunnen overnemen. Buurthuizen die kunnen wijken voor de herontwikkeling van de buurt, zijn het Welzijnscentrum aan de A. Coortelaan, het Fort in de Pieter Poststraat, de Berla- gertjes in de Koestraat en Mae Uku in Oost-Souburg. Met verte- genwoordigers van de Molukse gemeenschap in Oost-Souburg wordt wel gesproken over ver koop van het pand. Voor de ge bruikers van de accommodaties worden andere locaties gezocht. De panden die voorlopig nog ge woon als buurthuis gebruikt zul len worden, maar in de toe komst mogelijk in aanmerking komen voor sloop zijn Otje aan de Verlengde Bonedijkestraat, Het Bolwerk in de Lindeyer- laan, Aldegonde in Westerzicht en Ons Plekje in de Gerbran- dystraat. Wat er met de scoutingboerdei'ij aan de Gerbrandystraat moet ge beuren, is nog niet helemaal be kend. De scouting vindt het pri ma dat de locatie wordt opgehe ven, maar dan moet de gemeen te er wel voor zorgen dat de ac commodatie aan de Van Woelde- renlaan, die van de scouting zelf is, wordt uitgebreid. Als dat niet kan, wil de scouting in de boerderij blijven zitten. Het college benadrukt dat als de raad na de zomer instemt met de beleidsnota, er nog geen on omkeerbare besluiten zijn geno men voor gebouwen en gebrui kers. Na vaststelling van de no ta, komen er nog vervolgonder zoeken. Definitieve beslissingen worden uiteindelijk daarna in de raad genomen. Élorefeesten - iSas van Gent IS VAN GENT - Op het Kei- (arelplein in Sas van Gent het gisteravond tijdens de ingscerenionie van de 32e e van het Internationaal lore Festival Zeeland wel Argentijns carnaval. zeshonderd toeschouwers s de opkomst van de vier nemende landen. Behalve èntinië doen ook Guatema- Oekraïne en Maleisië mee. het feest verder [vanmorgen van 10.00 uur 12.00 uur een seniorendans- in de sporthal van Sas van ,'s Middags worden er ver- ilende voorstellingen gege- op het Keizer Karelplein. wordt afgesloten met afterparty die tot 1.00 uur leschuimen |ij Terra Maris iPELLE - Terra Maris 28 juli de activi- Korren en zeeschuimen. Zee- liimen is afgeleid van het «woord schimmen en be- :ut naar binnen gluren. I behulp van de kor wordt kijkje in het zeeleven geno- l Minimaal 10 en maximaal ersonen kunnen met de gids De activiteit duurt van tot 12.00 uur. Een hand ken waterschoenen zijn no roor deze activiteit, jjeihers gaan met de gids en kornet naar het strand. Een is een sleepnet, dat door vis- vaartuigen wordt gebruikt, i klein kornet wordt vanaf strand door het water ge- Garnalen, krabben, fis, kwallen, zeesterren, an worden gevangen. Kelly Verbeem (links) met Ciska en Evelien Marteyn met Amon. Soms een therapeutisch ritje, meestal een knuffel. door Wendy van den Hurk RITTHEM - Paerdenbejaerdenuus. Maar dan zonder pyjamadagen. Denk niet dat Amon en Ciska van 's morgens tot 's avonds laat onaangeroerd in een rolstoel aan de klaverjastafel zitten. Nee, gekroeld worden ze. Geborsteld, gewassen, gevoerd en er wordt geen paardenrookvlees van ze gemaakt. Daar staan ze dan, Amon en Ciska. Paardenbejaarden. Hoewel, als je Amon zo content door het zand ziet drentelen, zou je niet direct denken dat hij al 31 is. Zijn manegecai'rière al jaren voorbij. En Ciska, die rolt in datzelfde zand. Haar 25-jarige rug heeft al heel wat ringrijders en jonge ruiters gedragen. Okay, Amon heeft de ziekte van Cus- hing en Ciska heeft een beenblessure. Maar ze kunnen nog best even mee. „Dat is ook precies wat wij beogen", vertelt Evelien Marteyn. Zij is vooi'zit- ter van de stichting Paardenrusthuis Amon, vernoemd naar de eerste gast. „De manege van Arduin, Paardoes, wist acht jaar geleden niet wat ze met Amon aan moest. Werken kon hij niet meer. Dus hij moest of naar de slacht, of naar iemand die voor hem wilde zorgen. Maar ja, probeer die maar eens te Lan den. Een werkpaard is geen hond, die je tot op het einde bij je houdt. Het is meer een auto. Als die kapot gaat, breng je hem naar de sloop." Kim en Claudia Hoogesteger, die vrij willig op de manege werkten, besloten Amon mee te nemen naar stal Geertse. „Om geld voor de verzorging binnen te krijgen, begonnen ze een stichting. Zo konden ze donateurs werven. Dat lukte. En toen kwam Ciska erbij. Op een mane ge is geen tijd om een paard met een beenblessure fysiotherapie te geven. Toen kwam Dex, met zijn koliekaanval- len. Toen Iedje, die hier tijdelijk was, en Domino met zijn kromme voorbenen. Die laatste drie zijn doodgegaan." Maar wél tevreden, benadrukt Kelly Verbeem. Elke dag komt zij de beesten vrijwillig vertroetelen. „Wij geven ze de aandacht die ze op een manege nooit ge wend waren. Daarom zijn ze nog wel eens verbaasd, als ze net hier zijn. Ei genlijk geven we ze een heropvoeding. Zo leren we ze netjes aan de hand te lo pen. Ja hoor, dat lukt. Amon heeft zelfs de Spaanse pas nog geleerd." Relax ter Evelien Marteyn ziet de paarden met de dag relaxter worden. Ze zijn echt thuis. „Soms komt een vroeger baasje nog wel eens kijken. Dex was bijvoorbeeld blij om zijn oude baasje te zien, hij herken de haar meteen, maar het was ook goed toen zij weer vertrok. Die rust en vrij- foto Ruben Oreel heid hier, daar geniet hij zo van." Kelly en Evelien waren vroeger van die echte Penny-meisjes. Paarden zijn hun passie. Hobby eigenlijk, want Amon en Ciska doen de meiden naast hun studie. Maar zolang het geen bedrijf wordt, mag de stichting groeien. Graag zelfs. „Niet dat we erom smeken, maar we wil len best meer paarden. Alleen maken we ze niet geschikt voor werken. We zijn natuurlijk geen revalidatiekliniek. Paarden met pijnstillers hebben we ook liever niet. We willen ze nog wel een paardwaardig bestaan bieden. Dan heb ben we ook meer vrijwilligers nodig, en ook meer geld voor de spaarpot. Kleine donateurs hebben we, gratis voer, gra tis hoeven en een veearts met reductie. En op de stalling zit korting." Er is hulp, maar soms ook kritiek. Van manegehouders die het niet begrijpen. „Je bent een speld in de hooiberg, zeg gen ze tegen ons. Dat klopt, misschien, maar wij redden die dieren wél mooi. Ook al zijn het er maar twee." www.paardenrusthuisamon.nl door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - De re creatiegebieden aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk krijgen een betere verkeersontsluiting vanaf de Deltaweg (Goes-Zierik- zee). Het Goese college van B en W heeft besloten 330.000 euro uit te trekken voor het project waarmee in totaal 2,1 miljoen euro is gemoeid. De uitvoering is voorzien in 2007-2008. Het Veerse Meer bij Wolphaarts dijk is zeker 's zomers lastig be reikbaar. Het autoverkeer moet zich door Wolphaartsdijk wrin gen of - vaixaf de Deltaweg - over polderwegen rijden. Goes agenda STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - 17.00 - 21.00 uur: Sje- zenrijden; SINT LAURENS - Gymzaal, 19-20 uur: Ouderengym; VLISSINGEN - Coosje Buskenstraatf Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Week markt; Centrum, 10.00-17.00 uur: Kunst en boekenmarkt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yo ga; Sint Jacobskerk, 12.00 uur: Middag pauze-orgelconcert, Elisa Teglia; Go(o)d Times van Gemeente Zuid- poort, Voltaweg, 18.30 uur: fietsvier daagse; Bellamypark en omgeving: Ker- wil de dorpskern ontlasten en heeft er daarom voor gekozen de route over de poldeiovegen vanaf de Deltaweg op te waarde ren, via de Langeweg en de Aar- debolleweg verder richting het Veerse Meer. Vloeiend Eén hoofdknelpunt moet wor den weggewerkt om deze route aantrekkelijker te maken: Kwis- tenburg, de vrij smalle en bochti ge weg tussen de Langeweg en de Aardebolleweg, moet eruit worden gehaald. Dat gaat gebeu ren door tussen de Langeweg en de Aardebolleweg een nieuwe ontsluitingsweg te maken in één vloeiende beweging. Niet alleen voor automobilisten is dit handiger, maar ook voor fietsers. Ze hoeven elkaar straks niet meer tegen te komen op de smalle Kwistenburg. Fietsers krijgen er bovendien een vrijlig- gend fietspad bij, vanaf Kwis tenburg richting de jachthavens NIEUWVLIET - Hapjes van on der meer struisvogelvlees, wijn gaardslakken, lokale knoflook en paardenmelk. De hobbykoks van de kookvrienden de 'Uit- kookers' uit Zeeuws-Vlaande- ren bereiden deze gerechten morgenmiddag in het Best Western hotel in Nieuw- vliet-Bad. Rijbewijs kwijt in Vogelwaarde VOGELWAARDE - De politie Zeeland heeft gistermid dag rond twaalf uur het rijbewijs ingevorderd van een snelheidsovertreder op de Provincialeweg in Vogelwaar de. De 18-jarige beginnend bestuurder werd opgemerkt bij een contole die werd gehouden bij wegwerkzaamhe den op de Provincialeweg. Hij passeei'de de wegwerk zaamheden met 108 kilometer per uur terwijl daar vijftig kilometer per uur is toegestaan. Het rijbewijs van de auto mobilist uit Hulst is ingevorderd. Inbraak in auto's RENESSE - Aan de Jan van Renesseweg is gistermiddag ingebroken in een auto die daar geparkeerd stond. Tussen half vier en half vijf werd een ruit van de auto vernield en werden diverse spullen uit het voertuig weggenomen. Daaronder waren vijf mobiele telefoons, vier portemon nees met een totale inhoud van hondex-den eui-o's, twee tassen en persoonlijke papieren. Een tweede inbraak in een geparkeei-de auto aan de Jan van Renesseweg vond plaats tussen twee uur en half zes. Uit deze auto zijn enkele kledingstukken en een horloge met een waarde van honderden euro's gestolen. Reddingboten verschillen nogal NEELTJE JANS - Nieuw en oud bij elkaar. Gisteren la gen de nieuwe reddingboot Koopmansdank (uit 2001) en de oude Neeltje Jacoba (uit 1930) gebroedei'lijk naast el kaar bij reddingstation Noordland op Neeltje Jans. De Koopmansdank is uiterst modern vormgegeven, voorzien van moderne technieken en haalt een snelheid van 55 kilo meter per uur. De Neeltje Jacoba vaart nog geen 20 kilo meter per uur. Het schip heeft een kleine veertig jaar dienst gedaan als reddingboot voor station IJmuiden en is daarna verkocht aan een particulier. Toch is het schip niet helemaal verloren voor de reddingsmaatschappij. De huidige eigenaar is nauw betrokken bij de KNRM station Enkhuizen en daar doet het schip dienst als reserveboot. In de vakanties wordt het schip echter gebruikt voor tochtjes in Nederland en Eui-opa. Daarom was het schip deze week in Veei-e en Zierikzee en is het inmiddels ver- trokken richting Scheveningen. De Neeltje Jacoba is na tionaal bekend geworden door de affaire rond de voorma lige eigenaar, Klaas Bruinsma, en prinses Mabel. Deelnemers vierdaagse weer terug OOSTERLAND - Het inschrijfgeld, de accomodatie en de uitrusting was allemaal al betaald. Dan is het toch zuur dat de Nijmeegse Viex-daagse wordt afgelast. „Dat was eens, maar nooit weer", zegt Dennie le Comte uit Ooster- land resoluut. Hij keerde gisteren terug uit het Gelderse land. Samen met acht vrienden (een delegatie uit het eer ste en tweede voetbalelftal van SVD uit Driewegen) liep hij de eerste dag van de Nijmeegse vierdaagse uit. In de jeugdherberg waar de groep overnachtte, kwam het nieuws dat er twee lopers waren overleden en het evene ment werd afgelast. „Tijdens de laatste tien kilometer zag je iedereen met bosjes tegelijk neervallen. Het water was op en nergens was een EHBO- of Rode Kruistent te beken nen." Een aantal van de Oosterlanders twijfelt nog om volgend jaar weer mee te doen, maar voor Le Comte is het definitief over. „Eigenlijk ben ik blij dat het is afgelast, want ik denk niet dat ik het had volgehouden." weekenddiensten zaterdag 22 en zondag 23 juli 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zat. 20.00 uur:R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zat. 20.00-zon. 22.30 uur:G. C. M. Rul lens Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. zon. 22.30 - ma 08.00 uur:W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118)581271. Tandartsen Walcheren W. v.d. Heijden, Noordstraat 12, Westka- pelle, tel. (0118) 572182. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. de Pun- dert, tel. (0118)471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur:M. Snoep, tel. (0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur:M. de Jonge, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548-Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel, 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur:Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a,Vlissin- gen, tel. (0118) 470717. 24-uursdienst (voor spoedeisende re- cepten):Apotheek Stromenwijk -'t Zand, Langevieleweg 81, Middelburg, tel. (0118) 635565. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel, 0118-684000. Advertentie Totale zomercollectie koopjeshoek tot M O D E S Lange Vorststroat 73 - 4461 JN Goes (Advertentie) Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, www.keesdenherder nl Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur Nieuw stuk fietspad 3 Nieuw stuk autoweg van Wolphaartsdijk. Ze hoeven dan niet meer over de Aardebol leweg waar het drukker zal wor den met auto's én het fietsrond- je Veerse Meer komt een stap dichterbij. Voor de aanleg van het fietspad hoeft geen grond meer te wor- Hobbykoks stoeien met streekgerechten De basis ingrediënten vinden hun oorsprong in deze streek. Producenten, De Appelaere uit Waterlandkerkje, Trekpaarden- melkerij Nortier-Buijze uit Oost burg, slakkenkwekerij In den Wijngaard uit Aardenburg, struisvogelboerderij Monniken- werve uit Sluis en Boulangerie van Geelen uit Nieuwvliet, zijn vertegenwoordigd met een stand. De hapjes worden geser veerd vanaf 16.00 uur op het ter ras van het hotel. den aangekocht, voor de nieuwe ontsluitingsweg tussen de Lan geweg en de Aardebolleweg wel. H. Blankenstijn, afkomstig uit de Betuwe, heeft sinds 2002 een landbouwbedrijf in het gebied. Hij zit niet te wachten op ver koop van grond. „Ik heb nu alle maal mooie lange percelen." Hij vraagt zich ook af hoe realis tisch de plannen zijn. „Ik heb ge hoord dat hier al jaren en jaren over wordt gesproken." Hele maal afwijzend is hij niet. „Ver kopen kan altijd nog, als het echt noodzakelijk is." Aan het realiteitsgehalte van de plannen lijkt niet meer getwij feld te hoeven worden. In het be sluit dat het Goese college van B en W heeft genomen, staat een duidelijke planning: voorberei ding tot mei 2007, aanbesteding juni 2007, gunning juli 2007 en uitvoeiing augustus 2007-okto- ber2008. Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat het project trekken en be taalt het overgrote deel. Het is overigens de bedoeling de ande re route naar het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk, via de Oude Rijksweg vlakbij 's-Heer Hen drikskinderen, de Nieuwedijk en Stadseweg' door het dorp, af te waarderen. De maximaal snelheid op de Nieuwedijk en Stadseweg wordt verlaagd van 80 naar 60 kilometer per uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11