PZC Overuren voor recreatiepersoneel Het is goed toeven in een luxe tuinhuis kpn stuitje aan ©R iTIS MP3-SPEUR MUS 128Mb SIKARD \iSgZ PUI P H< Stap nu. over op IritemetPlus Betten. Bet een 1/2 jaar gratis rtaar atte vaste nummers in Nederland* Betaal geen aansluitkosten t.w.v. 74,95* Accommodaties aan West-Zeeuws-Vlaamse kust zitten overvol Feest Redactie: 0113-315649 ivww.pzc.nl F.mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Luws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 19 juli 2006 editie Zeeuws-vlaanderen jnorRenévan Stee IERNEUZEN - De recreatiebe- drijven en de hotels aan de ffest-Zeeuws-Vlaamse kust draaien op volle toeren. Sinds het begin van de week is er nog sporadisch accommodatie be schikbaar. In de slechtweervoor- zieningen is het daarentegen rus tig vanwege de hoge temperatu- Vakantiepark Pannenschuur in Nieuwvliet heeft alleen nog plek voor vakantiegangers als er an nuleringen binnenkomen. Net als bij andere recreatiebedrij- ven aan de kust kwamen de boe kingen pas laat op gang. Die trend werd vorig jaar al ingezet. „Dit lijkt een structureel ver haal te worden. Veel mensen be sluiten pas op het laatste mo ment waar zij heen gaan. Nu het weer uitstekend is, blijven zij dicht in de buurt of gaan zij niet naar het buitenland", zegt mana gementassistente K. Boerman van de Pannenschuur. In verband met de late boekin gen moeten de medewerkers snel een grote piek verwerken. Boerman raakt daar niet van in paniek. „Want in de zomerperio de is het altijd hectisch. We moe ten een tandje bijzetten, maar dat kunnen wij wel aan." Net als op Pannenschuur zijn op Vakantie-eiland De Braakman bij Hoek de weken tussen 22 juli en 5 augustus volledig volge boekt. Gisteren was er nog vol doende plek voor toercaravans en mensen met een tent. Bunga lows, stacaravans en chalets zit ten daarentegen helemaal vol. Een medewerkster verwacht dat de drukte na 5 augustus weer enigszins afneemt, omdat de bouwvakvakantie dan achter de rug is. Directeur N. van de Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaanderen ver klaarde gisteren dat vakantie gangers inmiddels al worden doorverwezen naar recreatiebe- drijven of hotels en pensions in het achterland. C. Heiszier van boerderijcamping Perkpolder in Walsoorden zegt dat hij dit goed merkt. „Want ook wij liggen in het achterland en ik krijg al re gelmatig mensen bij de receptie die elders niet terecht kunnen", legt hij uit. Niet vreemd Op de minicamping van Heisz ier komen vooral toeristen die op zoek zijn naar rust en niet aan de drukke West- Zeeuws- Vlaamse kust gaan zitten. Hij draait naar eigen zeggen een top- seizoen. Net als op De Braak man en Pannenschuur was in Walsoorden al eerder druk in het vroege seizoen dan vorig jaar. „Het is tot nu toe een fan tastische zomer. Dus zo vreemd is dat nu ook weer niet", aldus Heiszier. De slechtweervoorzieningen zo als zwemparadijs Scheldorado in Temeuzen en Raceland Kar- ting in Breskens doen minder goede zaken. Door de hitte zoe ken toeristen hun heil elders. Bij Raceland komen sporadisch mensen langs die het strand even beu zijn. Het blijft echter stilletjes, met gemiddeld een kleine veertig ritjes met de karts per dag. Op topdagen bedraagt dit aantal dik tweehonderd. „Niet echt leuk", zegt N. Schol van het kartcentrum, „maar ook weer geen ramp. Want wij ont vangen het hele jaar door klan ten." door Frank Gijsel SLUIS - Het was gisteren tijdens de eerste avondmarkt in Sluis behoorlijk druk. In de winkelstraten was het schuifelen langs de talloze uitgestalde waren. Ook op de terras sen was het door het warme weer tot laat in de avond goed toeven. De middenstanders hadden het centrum in Hollandse sferen aangekleed en in sommige restaurants wer- Schuifelen in Sluis den de dampende mosselen opgediend door in Hollandse klederdracht uitgedost perso neel. Op de terrasjes was live muziek en in de straten zorgden clowns voor het nodige vertier. In Sluis is beroering ontstaan over de heffing van een feestbelasting voor de vier avondmarkten. De middenstandsvereni ging riep enige tijd geleden de leden bijeen voor een spoedoverleg. Volgens hen moet de gemeente niet meeliften op de extra inspan- Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en hetprivéparadijsje in de achtertuin. De trekkershut Ze staan er een beetje verlo ren bij tussen de met voor tenten uitgebouwde caravans. Midden op de dag is het voor de houten trekkershutten op cam ping De Paardekreek in Kortge ne nog stil. Goede kans dat de gasten die vannacht in de hut slapen 's middags nog op de fietsritten. Voor elke campingast, dus ook voor de trekker geldt: bij aan komst moeten eerst de voorzie ningen worden verkend. Is het sanitair schoon, is hier wat te eten en hoe vind ik verkoeling hij deze temperaturen. Aan het eerste criterium voldoet De Paardekreek uitstekend. Hier geen stinkende hurktoilet- ten,maar schone wc's die de be zoeker zowel kan bedekken met een vei papier dat over de wc- bril past of kan poetsen met wc-brilreiniger. Bovendien is er goed schoongemaakt en hangt er toiletpapier, 'service' die veel campings ontberen. Door naar het volgende doel: iets eten. Het grandcafé met ter ras aan het Veerse Meer ligt er prachtig bij, maar echte kam peerders koken zelf hun prak- kie. Gelukkig is er een Spar-su- permarkt op de camping. He laas biedt die niet veel soeps voor de maaltijd van vanavond. Het assortiment vers fruit be perkt zich tot sinaasappels, brui ne bananen en beschimmelde aardbeien. Een frisse salade zit er vanavond ook niet in. Halver wege de middag verkoopt Spar (Advertentie) alleen nog maar zakjes broccoli en voor de rest moet de camping- gast de groenten van Hak en con sorten hebben. Op naar de verkoeling. Daar voor gaat de campinggast ten slotte naar Kortgene. „Paarde- krekers doen het in het Veerse Meer", vermeldt het busje dat over de camping tuft. Zo is het maar net. Helaas hebben de trekkers niet het geluk om zoals andere gas ten direct aan het water te ver blijven. Gelukkig biedt het plat- tegrondje van De Paardekreek uitkomst. Via de Elzenlaan, langs het restaurant en over het Koekoeksveld naar het strand met watertrampoline, vlot en duiktoren. Dat belooft wat. Het strandje, een plateau zand met 'loswallen' van een meter hoog aan het Veerse Meer, is vooral geliefd bij tieners. De be loofde watertrampoline is ner gens te bekennen, maar het vlot en de duiktoren zijn van de par tij. De houten toren is te bereiken via het trekvlot, een attractie die niet lijkt te vervelen. Min puntje van de duiktoren is het bordje 'verboden te duiken'. De Paardekreek wordt goed be zocht door Hollandse gasten. Dat blijkt wel wanneer het etenstijd is. Om half zes mengen de dampen van de barbecue en de kokende aardappels zich met de geur van de nabij gelegen grasdrogerij. Een halfuur later is het strand zo goed als verla ten. Na een uurtje in alle rust te heb ben gezwommen is het tijd om de trekkershut op te zoeken. Van buiten ziet de hut eruit als een uit de kluiten gewassen tuin huis of Finse sauna. De muren zijn gemaakt van horizontaal ge stapelde dikke palen. Ook aan de binnenkant zijn die te zien. Ondanks de hoge temperatuur is de trekkershut van binnen al les behalve een sauna, het is er aangenaam koel. De hut heeft een aantal basis voorzieningen als een keuken blokje met wasbak, fornuis en als enig keukengerei een fluitke tel. Verder staat er een tafel met vijf stoelen en zijn er twee cabi nes met twee stapelbedden. Niet bepaald luxe, zou je den- Duiken van de duiktoren is verboden. Dan maar springen. ken. Christien Visser uit Am- hem, 'bewoonster' van één van de trekkershuttèn denkt daar an ders over. „Deze hut is juist erg luxe. Zo'n keuken ontbreekt vaak." Haar man Hans vult aan: „Dit is een trekkershut plus. De standaardhutten dateren uit de jaren zeventig die allemaal aan vervanging toe zijn. Deze zijn schoon en ruim. In Ooltgens- plaat staan bijvoorbeeld trek kershutten die echt oud en vies zijn. De spinnen kropen daar bo- Ook de vakantie fietsend doorbrengen in trekkershut ten? Ervaren trekkers Hans en Christien Visser hebben een aantal nuttige tips: Plan tijdig uw reis en reser veer thuis de trekkershutten. Als je er vroeg bij bent, kan je via internet boeken en beta len. De maximale verblijftijd is drie nachten. Op www.trek- kershutten.nl zijn alle loca ties te vinden, zodat u een rou te kunt uitstippelen langs de trekkershutten. De trein is een handig ver voermiddel om lange afstan den af te leggen. Ook kan het handig zijn om een stukje per spoor te reizen wanneer het weer tegen zit. Let op de windrichting bij het plannen van een reis. Het verdient de voorkeur om van het zuidwesten naar het noordoosten te fietsen. Gaan de kinderen mee op vakantie? Zorg dan telkens voor één vrije dag waarop de kinderen leuke dingen kun nen doen in de omgeving. Zorg voor een goede kam peeruitrusting. Een kookset is een vereiste, maar ook een gasbrander is onmisbaar: lang niet alle trekkershutten zijn uitgerust met een gasfor nuis. (hijSgto,, Nu bij 100 foto's afdrukken in de HfiV? l-uur service r-RATIS MP3-speler GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! Tropenrooster voor ambtenaren SLUIS - De ambtenaren van de gemeente Sluis werken vanaf vandaag met een tropenrooster. Vanwege de aan houdende hitte mogen de gemeentelieden van 's ochtends zes uur tot half drie 's middags werken. „Daarbij hebben we een pauze van één keer een halfuur. Voorwaarde is wel dat de dienstverlening volgens de normale tijden blijft draaien. De publieksbalies blijven dus gewoon open. Per afdeling mogen we daarom zelf indelen wie op welk tijdstip werkt", vertelt S. de Kievit van de gemeente Sluis. Zij stelt dat het in sommige kantoorruimtes in het Oostburgse gemeentehuis niet meer is uit te houden. „Wij hebben geen airconditioning in het gemeentehuis. Wel zonneschermen, maar die zijn niet afdoende." Belg moet rijbewijs inleveren GROEDE - De politie heeft gisternacht rond twee uur op de Traverse in Groede het rijbewijs ingevorderd van een 21-jarige automobilist uit Boekhoute (B). Uit de blaastest bleek dat hij ruim 2,5 maal te veel alcohol had gedronken. (Advertentie) ningen van de middenstanders. De voormali ge gemeenten Sluis-Aardenburg en Oost burg hanteerden verschillende tarieven. De heringedeelde gemeente Sluis wil die tarie ven gelijktrekken. Onder protest werd voor dit jaar een compromis gesloten met de ge meente en konden de markten gewoon door gang vinden. In het centrum van Sluis vin den nog drie dinsdagse avondmarkten plaats. foto Peter Nicolai foto Willem Mieras ven je hoofd. Dat was een kwes tie van snel het licht uit en de ogen dicht." De familie de Visser gaat al ja ren met de fiets op vakantie. Ze hebben geen auto en voor hun autistische zoon gaan ze het liefst niet te lang op vakantie, maar ondernemen ze een aantal korte trips. De familie Visser is niet hele maal vanuit Arnhem naar Kort gene gefietst. „Dat is een te lan ge afstand. Bovendien fietsen we niet graag door de Randstad. Door Brabant trouwens ook niet, dat verstedelijkt ook steeds sneller. We zijn met de fietsen in de trein naar Arnemuiden ge reisd. Vanaf daar zijn we naar Kortgene gefietst." Woensdag vertrekt de familie Vissser naar Den Osse. „Nor maal gesproken fietsen we mini maal veertig, vijftig kilometer. Maar omdat we vanaf Colijns- plaat met het pontje naar Zierik- zee varen is het niet meer zo ver. Vanaf daar is het nog maar een klein stukje naar Den Osse. Joeri Wisse (Advertentie) w (Advertentie) 'Acties gelden t/m 31 augustus. Gratis bellen alleen bij InternetPlusBellen Lite, Basic of Extra. Exclusief betaalde 08- en 09-nummers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op kpn.com of bel 0900-0244 0,10 p/min). [kpn.c [0900-0244 ;;.v| ZZ zeeuwse almanak Het was een aangenaam be zoek aan de Gentse Feesten. Om parkeerstress te voorko men, werd de auto achtergela ten op het terrein van de eve nementenhal aan de zuidkant van de stad. Vanaf daar reden trams af en aan naar het epi centrum van de feesten. Bij de kassa van de tram stond nog een duo, kennelijk niet gewend aan de wijze waarop het Vlaamse volk zich aan festiviteiten pleegt over te geven, waarbij gezelligheid geen tijd kent. „Hoe laat gaat de laatste tram terug?", vroeg de vrouw bezorgd. De man achter het lo ket keek haar even onderzoe kend aan. „Awel, ik zou den ken volgende week dinsdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39