PZ Schouwse Westhoek volgeboekt Het is goed toeven in een luxe tuinhuis Stap nu over op InternetPLus Betten Bet een 1/2 jaar gratis naar alte vaste nummers in Neder tand* Betaal geen aansluitkosten t.w.v. 74,95* GRATIS MP3-SPE1IR GRATIS 128Mb SIXARD SPWNffPHOTO Rondje Nederland met een dwarslaesie kpn sluit je aan. Ion trekt dagjesmensen Feest Sed,die: 0113-315649 ,vAv.pzc.nl tmaitredactie® pzc.nl :0stbus31,4460 AA Goes jdverlentie-exploitatie: Nnord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; W-Vlaanderen: 0114-372770; Sonaal: 020-4562500. «oensdag 19 juli 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 i Nu bij 100 foto's afdrukken in de 1-uur service GRATIS MP3-speler GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! itnnrPiet Kleemans - De Schouwse West- hoek zit zo goed als volgeboekt. De VW gaat ervan uit dat ko mend weekend de allerlaatste «aatjes gevuld worden. Elders 'phet eiland zijn nog wel plaat sen vrij, met name op campings. Bet warme weer trekt ook veel dagjesmensen naar de Schouw se stranden. Bi) de WV-kantoren is volgens informatrice T. Veerhoek-Deur- !ijo vooral veel vraag naar lo ges. Het wanne weer en de zon- ije weersvooruitzichten lok- Hi veel mensen voor een of ser dagen naar de Schouwse éranden. Hetgeen betekent dat raorwie nog een plekje zoekt op sniping of bungalowpark, flink gzocht moet worden. krijgt het VW te maken eet vakantiegangers die ander vertier zoeken dan het strand. ,Het is natuurlijk al een poosje «arm en dan zie je dat mensen ixh ook wel eens wat anders rillen dan wéér naar het strand. Er is enorm veel vraag sar fietsroutes. Vooral de vogel- toulevard is erg populair. Maar cok willen mensen weten waar s rommelmarkten en dat soort evenementen gehouden wor den." Directeur van VW Schouwen- Duiveland J. Klapwijk is zeer te vreden met de belangstelling van toerist en recreant voor Schouwen-Duiveland. „Er is een run op overnachtingsplaat sen. En niet alleen hier, maar ook in Zuid-Holland. Mensen komen door het mooie weer naar het strand, horen de voor spellingen en besluiten dan spontaan een paar dagen te blij ven. Dat betekent voor ons im proviseren, maar tot nu toe is het meestal nog wel gelukt een plekje te vinden." De Westhoek zit zo goed als vol geboekt. Elders op Schouwen- Duiveland is de bezetting zeer wisselend. Bij camping De Vier bannen, vlakbij het krekenge- bied bij Ouwerkerk, is bijna geen plekje meer vrij. Hetzelfde geldt voor landschapscamping Kijkuit in Zonnemaire. Cam pingeigenaar N. Deist is aange naam verrast door de vele last- minuteboekingen voor zijn cam ping. Ook A. Smits-Geluk van minicamping Op 't Hoefje in El- lemeet is tevreden. Zij heeft nog één plaatsje beschikbaar. Min der tevreden geluiden vanuit Kerkwerve en Sirjansland. Zo wel bij minicamping De Hooge Meet en de boerenboscamping van P. van Langeraad in Kerk werve zijn nog aardig wat plaat sen vrij en hetzelfde geldt voor 't Hoge Zand in Sirjansland. Jim, Libby, Matt en Louise Cole (van links naar rechts) laten zich door niets weerhouden van hun rondje Nederland; niet door de warmte, niet door materiaalpech, en ook niet door Matts dwarslaesie. foto Lex de Meester door Edith Ramakers NW- EN ST JOOSLAND - Hij wil laten zien dat er nog een le ven is na een dwarslaesie. „Ik heb uren gehuild toen de dokter me vertelde dat ik waarschijn lijk nooit meer .zou kunnen wan delen, kamperen of fietsen", zegt Matt Cole. Hij levert deze weken met een ronde door Ne derland in een ligfiets het be wijs dat er 'met een dwarslaesie nog heel wat te genieten valt'. Gisteren deden Matt, Libby (15), Jim (12) en Louise Cole Nieuw- en Sint Joosland aan. Sinds de start in Eibergen op 8 juli heeft het gezin er ongeveer 520 kilometer op zitten. „We ver wachten 5 augustus te fi nishen", zegt Cole, die in de Bel trum, de Achterhoek woont. Cole wil met zijn Ride for Re search onder andere geld inza melen voor de Stichting Sceer. Die doet onderzoek naar de reva- lidatiemogelijkheden van men sen met dwarslaesie. De actie slaat aan. „Onderwegrijden fiet sers hele stukken mee en we krij gen geld aangeboden voor het goede doel. In Asten werd ik voor het eten uitgenodigd door een vertegenwoordiger van de invalidensport." Cole is er de man niet naar om bij de pakken neer te zitten. „Zo zit ik in elkaar, mijn hele leven lang al. Hoe zwaar deze tocht ook is en hoe warm het is, ik ga door." Gisteren stond er een afstand van 56 kilometer op het pro gramma; van Nieuw- en Sint Joosland over Middelburg en Veere, Vrouwenpolder en Neel- tje Jans naar Renesse. „We heb ben ook al een dag gehad van 105 kilometer, maar we zijn een team. Ik moet natuurlijk wel re kening houden met mijn kinde ren." Cole kreeg in Tilburg materiaal pech. „Mijn remmen deden het ineens niet meer en ik kon ze niet snel repareren. Het was al donker. We hebben toen beslo ten om daar in de bossen onze tenten op te slaan. Ik had na mijn auto-ongeluk niet gedacht dat ik ooit nog zou kamperen, laat staan wildkamperen." Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt ieze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun j vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en hetprivéparadijsje in de achtertuin. De trekkershut Ze staan er een beetje verlo ren bij tussen de met voor aten uitgebouwde caravans. Hidden op de dag is het voor de koten trekkershutten op cam- PgDe Paardekreek in Kortge- nog stil. Goede kans dat de pen die vannacht in de hut dopen 's middags nog op de Kts zitten. foor elke campingast, dus ook wrde trekker geldt: bij aan- ffimst moeten eerst de voorzie- angen worden verkend. Is het ®itair schoon, is hier wat te fei en hoe vind ik verkoeling fojdeze temperaturen, fenet eerste criterium voldoet ^Paardekreek uitstekend. Hier geen stinkende hurktoilet- fymaar schone we's die de be zoeker zowel kan bedekken met een vel papier dat over de wc- bril past of kan poetsen met wc-brilreiniger. Bovendien is er goed schoongemaakt en hangt er toiletpapier, 'service' die veel campings ontberen. Door naar het volgende doel: iets eten. Het grandcafé met ter ras aan het Veerse Meer ligt er prachtig bij, maar echte kam peerders koken zelf hun prak- kie. Gelukkig is er een Spar-su- permarkt op de camping. He laas biedt die niet veel soeps voor de maaltijd van vanavond. Het assortiment vers fruit be perkt zich tot sinaasappels, brui ne bananen en beschimmelde aardbeien. Een frisse salade zit er vanavond ook niet in. Halver wege de middag verkoopt Spar Advertentie alleen nog maar zakjes broccoli en voor de rest moet de camping- gast de groenten van Hak en con sorten hebben. Op naar de verkoeling. Daar voor gaat de campinggast ten slotte naar Kortgene. „Paarde- krekers doen het in het Veerse Meer", vermeldt het busje dat over de camping tuft. Zo is het maar net. Helaas hebben de trekkers niet het geluk om zoals andere gas ten direct aan het water te ver blijven. Gelukkig biedt het plat- tegrondje van De Paardekreek uitkomst. Via de Elzenlaan, langs het restaurant en over het Koekoeksveld naar het strand met watertrampoline, vlot en duiktoren. Dat belooft wat. Het strandje, een plateau zand met 'loswallen' van een meter hoog aan het Veerse Meer, is vooral geliefd bij tieners. De be loofde watertrampoline is ner gens te bekennen, maar het vlot en de duiktoren zijn van de par tij. De houten toren is te bereiken via het trekvlot, een attractie die niet lijkt te vervelen. Min puntje van de duiktoren is het bordje 'verboden te duiken'. De Paardekreek wordt goed be zocht door Hollandse gasten. Dat blijkt wel wanneer het etenstijd is. Om half zes mengen de dampen van de barbecue en de kokende aardappels zich met de geur van de nabij gelegen grasdrogerij. Een halfuur later is het strand zo goed als verla ten. Na een uurtje in alle rust te heb ben gezwommen is het tijd om de trekkershut op te zoeken. Van buiten ziet de hut eruit als een uit de kluiten gewassen tuin huis of Finse sauna. De muren zijn gemaakt van horizontaal ge stapelde dikke palen. Ook aan de binnenkant zijn die te zien. Ondanks de hoge temperatuur is de trekkershut van binnen al les behalve een sauna, het is er aangenaam koel. De hut heeft een aantal basis voorzieningen als een keuken blokje met wasbak, fornuis en als enig keukengerei een fluitke tel. Verder staat er een tafel met vijf stoelen en zijn er twee cabi nes met twee stapelbedden. Niet bepaald luxe, zou je den- Duiken van de duiktoren is verboden. Dan maar springen. ken. Christien Visser uit Am- hem, 'bewoonster' van één van de trekkershutten denkt daar an ders over. „Deze hut is juist erg luxe. Zo'n keuken ontbreekt vaak." Haar man Hans vult aan: „Dit is een trekkershut plus. De standaardhutten dateren uit de jaren zeventig die allemaal aan vervanging toe zijn. Deze zijn schoon en ruim. In Ooltgens- plaat staan bijvoorbeeld trek kershutten die echt oud en vies zijn. De spinnen kropen daar bo- Ook de vakantie fietsend doorbrengen in trekkershut ten? Ervaren trekkers Hans en Christien Visser hebben een aantal nuttige tips: Plan tijdig uw reis en reser veer thuis de trekkershutten. Als je er vroeg bij bent, kan je via internet boeken en beta len. De maximale verblijftijd is drie nachten. Op www.trek- kershutten.nl zijn alle loca ties te vinden, zodat u een rou te kunt uitstippelen langs de trekkershutten. De trein is een handig ver voermiddel om lange afstan den af te leggen. Ook kan het handig zijn om een stukje per spoor te reizen wanneer het weer tegen zit. Let op de windrichting bij het plannen van een reis. Het verdient de voorkeur om van het zuidwesten naar het noordoosten te fietsen. Gaan de kinderen mee op vakantie? Zorg dan telkens voor één vrije dag waarop de kinderen leuke dingen kun nen doen in de omgeving. Zorg voor een goede kam peeruitrusting. Een kookset is een vereiste, maar ook een gasbrander is onmisbaar: lang niet alle trekkershutten zijn uitgerust met een gasfor nuis. foto Willem Mieras ven je hoofd. Dat was een kwes tie van snel het licht uit en de ogen dicht." De familie de Visser gaat al ja ren met de fiets op vakantie. Ze hebben geen auto en voor hun autistische zoon gaan ze het liefst niet te lang op vakantie, maar ondernemen ze een aantal korte tóps. De familie Visser is niet hele maal vanuit Arnhem naar Kort gene gefietst. „Dat is een te lan ge afstand. Bovendien fietsen we niet graag door de Randstad. Door Brabant trouwens ook niet, dat verstedelijkt ook steeds sneller. We zijn met de fietsen in de trein naar Arnemuiden ge reisd. Vanaf daar zijn we naar Kortgene gefietst. Woensdag vertrekt de familie Vissser naar Den Osse. „Nor maal gesproken fietsen we mini maal veertig, vijftig kilometer. Maar omdat we vanaf Colijns- plaat met het pontje naar Zierik- zee varen is het niet meer zo ver. Vanaf daar is het nog maar een klein stukje naar Den Osse. Joeri Wisse PvZ uit kritiek op milieufederatie VOGELWAARDE - De Statenfractie van de Partij voor Zeeland (PvZ) blijft aandringen op het intrekken van de provinciale subsidie voor de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF), of drastische vermindering ervan. Aanleiding is dit keer het standpunt van de milieuvereniging over nieu we (getijden)natuur in het Scheldebekken. De ZMF geeft aan dat onderzoek uitwijst dat voor natuurherstel zeker 12.000 hectare nieuwe natuur nodig is, waarvan 3000 hec tare in Zeeland. Als zodanig vindt de federatie de 600 hec tare ontpoldering waartoe nu is besloten, krap bemeten. De PvZ stelt dat de ZMF met deze mening te ver gaat. Derde termijn voor burgemeester OUDE-TONGE - Tijdens een besloten vergadering heeft de gemeenteraad van Oostflakkee besloten burgemeester A. van Pelt voor te dragen voor herbenoeming. De herbe noeming gaat in per 1 december 2006. Met de herbenoe ming gaat burgemeester Van Pelt zijn derde ambtster mijn in. (Advertentie) (Advertentie) 'Acties gelden t/m 31 augustus. Gratis bellen alleen bij InternetPlusBellen Lite, Basic of Extra. Exclusief betaalde 08- en 09-nummers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op kpn.com of bel 0900-0244 0,10 p/min). [kpn.com [0900-0244 zeeuwse almanak Het was een aangenaam be zoek aan de Gentse Feesten. Om parkeerstress te voorko men, werd de auto achtergela ten op het terrein van de eve nementenhal aan de zuidkant van de stad. Vanaf daar reden trams af en aan naar het epi centrum van de feesten. Bij de kassa van de tram stond nog een duo, kennelijk niet gewend aan de wijze waarop het Vlaamse volk zich aan festiviteiten pleegt over te geven, waarbij gezelligheid geen tijd kent. „Hoe laat gaat de laatste tram terug?", vroeg de vrouw bezorgd. De man achter het lo ket keek haar even onderzoe kend aan. „Awel, ik zou den ken: volgende week dinsdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35