Eöl 'roefjaar hagelkanon in Borsele Niet alleen voor de boodschappen PZC Aanranding van vrouw op werk net niet bewezen mince Eerste Goese scootmobieltocht Kermis draait ook komende jaren in Koepoortgebied f rgemeester en wethouders willen strikte voorwaarden stellen aan gebruik Matt Cole maakt rondje Nederland met dwarslaesie woensdag 19 juli 2006 Proteïne-dieet I j^pdyi Afslanken ei Afslanken en in vorm blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zierikzee T 0111 -41 29 45 zierikzee@bodymince.nl Onder de naam Mobiele Eenheid trokken twintig Goesenaren gisteren op hun scootmobiel door het Zeeuwse landschap. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - Twintig man sterk vertrok de nieuwe Mobiele Eenheid van Goes giste ren voor een ritje door de Zak van Zuid-Beveland. Niet in een blauwe bus en gewapend met een afweex-schild, zo als de meeste ME'ers, maar lekker op het gemakje in de scootmobiel. Mobiele Eenheid is de naam van een groep minder-validen, die vanaf deze maand elke derde dinsdag van de maand over de Bevelanden trekt. „We zijn mobiel en vormen met elkaar een eenheid", verklaart initiatiefneemster Tiny Venijzer de naam. De Goese maak te sinds haar man is overleden noodge dwongen in haar eentje lange tochten in de omgeving van Goes. Het viel haar op dat ze bijna nooit iemand anders in een scootmobiel tegenkwam. Dat deed haar besluiten om de stoute schoenen aan te trekken en te kijken of anderen wai'en te pori'en om samen met haar door het Zeeuwse land te trekken. De animo bleek groot. Twintig scootmo- bielers meldden zich gisteren bij Sport- punt Zeeland. Onder hen ook Henny Ha melink, die de tochten samen met Verrij- zer organiseert. Over de warmte mocht wat haar betreft niet worden gezeurd. „Moeten we dan gaan rijden als het vriest?", klonk het kordaat. Hamelink zegt het zonde te vinden dat veel men sen hun scootmobiel alleen gebruiken om de boodschappen te doen. „Daar is hij niet voor gemaakt", zegt ze. „Maar ja, sommige mensen zijn gewoon heel bang. Die maken in hun eentje geen lan ge tochten door het buitengebied. Wat dat betreft is dit een heel mooi initia tief." Clara Polvliet is zo iemand. „Ik durf gewoon niet in mijn eentje", geeft ze toe. „Het is een stuk minder eng om in een groep te gaan, maar ik ga vooral mee voor de gezelligheid." Dat gold voor bijna alle mensen, die gisteren aan de start stonden. Zij vinden het niet zo zeer eng om in hun eentje te rijden, maar eei'der saai. Twintig deelnemers trok de eerste tocht en dat was boven verwachting, zo vond Ven-ijzer. Zelf vond ze het eigenlijk iets te warm, maar ze kon het naar eigen zeggen niet ma ken om het gebeuren af te gelasten. „Ge lukkig staat er een klein briesje", sprak ze zichzelf moed in. „Dat maakt het nog enigszins aangenaam." Booster De rit van gisteren voerde de deelne mers door 's-Heer Abtskerke, Nisse en Heinkenszand. Een tocht van ruim 25 kilometer, waar al snel zo'n tweeënhalf uur over wordt gedaan. „We houden een snelheid van twaalf tot dertien kilo meter per uur aan", vertelt Ven-ijzer. „Een vrouw van ver in de tachtig, die ook af en toe mee wil rijden, heeft haar booster daar speciaal voor laten opvoe ren. Hij ging maar acht kilometer per uur en dat vinden sommige andere deel- nemei's gewoon te langzaam." Op een picknickplaats net buiten 's-Heer Abtskerke werd gisteren een kleine stop gemaakt en kregen de deel- nemers een stuk fruit. Bij het doi-pshuis in Nisse hield het gezelschap halt voor een wat langere rustperiode. „Dat heb ben we echt nodig, want dit is echt ver moeiend", aldus Ven-ijzer. „Zelf moet ik wel twee of dx-ie dagen bijkomen na zo'n rit." De organisatoren hebben overigens aan alles gedacht, want achteraan het gezel schap fietst een ehbo'er mee en met Jere- miasse uit Goes - een bediïjf dat hulp middelen als scootmobielen levert - is afgesproken dat die te hulp schiet, zo dra één van de voertuigen de pijp aan Maarten geeft. De volgende tocht van de Mobiele Een heid wordt verreden op dinsdag 15 au gustus. Start om 14.00 uur bij het Sport- punt. Aanmelden is niet verplicht. Meer informatie kan verkx-egen worden via telefoonnummer 0113-220695. PvZ uit kritiek op milieufederatie VOGELWAARDE - De Statenfractie van de Partij voor Zeeland (PvZ) blijft aandringen op het intrekken van de pi-ovinciale subsidie voor de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF), of drastische vermindering ervan. Aanleiding is deze keer het standpxmt van de milieuvereniging over nieuwe (getijden)natuur in het Scheldebekken. De ZMF geeft aan dat onderzoek duidelijk maakt dat voor natuur- herstel zeker 12.000 hectare nieuwe natuur nodig is, waar van 3000 hectare in Zeeland. Als zodanig vindt de federa tie de 600 hectare ontpoldering waartoe nu is besloten, krap bemeten. De PvZ stelt dat de ZMF met deze mening te ver gaat. In schriftelijke vragen aan het dagelijks pro vinciebestuur merkt fractievoorzitter J. Hageman op dat sprake is van een minachtende houding naar het publiek. Verbouwing in crematorium MIDDELBURG - Grote gezelschappen kunnen de komen de maanden niet terecht in de aula bij het crematorium en de begraafplaats in Middelburg. Voor uitvaartplechtig heden waar veel belangstelling voor is, moet worden uit geweken naar een ander locatie. De afgelopen maanden was er al veel overlast omdat de kleine koffieruimte werd vei'bouwd. Nu zijn achtereenvolgens de aula, de familie kamer, de ontvangstruimte en de oude koffiekamer aan de beurt. De verbouwing is nodig omdat de ruimten te klein waren. Bovendien waren ze veroudex-d en was het systeem voor klimaatbeheersing niet in orde. Tijdens de verbouwing doet de kleine koffiekamer dienst als aula. Diensten kunnen daar maximaal een uur duren. Boven dien passen er niet zo veel mensen in. Familie van overle denen kan niet terecht in de familiekamer. Voor hen wordt vervangende ruimte geregeld. De hele verbouwing moet half november klaar zijn. Racketcentrum mag uitbreiden KAPELLE - Burgemeester en wethouders van Kapelle ge ven het racketcentrum aan de Vroonlandseweg in Kapelle toestemming voor uitbreiding ten behoeve van een fit- nesscentrxxm. Het racketcentrum heeft nu vier indoor-ten- nisbanen en twee squashbanen. „Die worden in de zomer niet gebmikt, omdat het veel te warm is", legt eigenares se J. van der Ham uit. „Het gevolg is dat we de hele zomer gesloten zijn en dat willen we niet. Door ook fitness aan te bieden, denken we in de toekomst wel open te blijven in de zomer." Met hun nieuwe fitnesscentrum willen de initiatiefnemers zich niet zozeer richten op krachtpatsers die hun spierbxindels op peil komen houden, maar meer op de 'gewone fitnesser' die iets aan zijn conditie wil doen. De eigenaren van het racketcentrum hebben nog meer plannen: sportmassage en zonnebanken. Daarvoor hoeft het gebouw niet te worden uitgebreid, maar om alle fitnessapparaten straks een plekje te geven, is wel een aanbouw nodig. De eigenaren hopen dat de uitbreiding in november is voltooid. Heinenoordtunnel weer open ZIERIKZEE - De werkzaamheden aan de Heinenoordtun nel A29 zijn zeer voorspoedig verlopen, zodat de tunnel vanaf vandaag weer geheel is opengesteld voor het ver keer. In de oorspronkelijke planning zouden de werk zaamheden in de Heinenoordtunnel tot vrijdag 21 juli 05.00 uur duren. - loerenkoopdag in markt Nisse ISSE - Aan de Brilletjesdijk ij Nisse wordt zaterdag een srenkoopdag en streekproduc- I markt gehouden. kisraad en allerlei landbouw- Slerialen worden op de boei-en- oopdag bij opbod geveild door ai volleerd veilingmeester. De siprijs van de verkochte spul- 3 komt ten goede aan Focus2, project voor oogheelkundi- ihulp in ontwikkelingslanden aier anderen door Zeeuwse ^artsen. De streekproducten- trkt bestaat uit zestien kra st Ook is er een kinderdraai- olen aangetrokken door een Igisch trekpaard. De organisa tie in handen van de ZLTO-af- Lng Borsele. De markt is van tot 16.30 uur. De boeren- mdag is vanaf 13.00 uur. Bezorgklachten: M-0231231 comaandag t/m vrijdag «durende de openingstij- Knzaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 j ?ostbus31 «50 AA goes iel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes pzc. n I Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Bob Paardekam toen de Vries (sport) ^men van der Werf centrale redactie Stationspark 28 ?ostbus 31 «50 AA goes Iel: (0113)315500 F«: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet "Wpzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Aector Dooms MIDDELBURG - De aanklacht was niet mis: de aanranding van een vrouw. De 56-jarige inwo ner van Sint Annaland kwam gisteren in Middelburg met de schrik vrij. Politierechter I. Wol- agenda STREEKACTIVITEITEN BIEZELINGE - Waardekenstraat 47, 20.00 uur: Schrijfactiviteiten Amnesty International; GOES - Stadhuis, 10.00-17.00 uur: ten toonstelling miniatuurdraaiorgels; R.K. Maria Magdalenakerk, 12.30-16.30 uur: geopend voor bezichtiging; Ambachtscentrum van de Hollandsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: Demonstratie diverse ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; 's-HEER-ABTSKERKE - Protestantse Kerk, 13.00-17.00 uur: geopend voor pu bliek. HOEDEKENSKERKE - PKN de Ark, 11.30-16.30 uur: Geopend voor publiek; KAPELLE -Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur; Koersbal; De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 13.00 uur: Soos, biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor; 14.00 uur: Sjoelen. 14.00: Koersbal (gymzaal); KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - Gymnastiekzaal Nieulandestraat, 15.30-16.30 uur: Bewe gen voor senioren Gymnastiekvereni ging Sparta; KRUINIIMGEN 't Molenhof, 10.00-17.00 uur; Agapanthusdag; Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Interna tionaal dansen; STAVENISSE - Centrum, Kermis; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu terochtend; 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten 15.00 uur: Interna tionaal dansen; WOLPHAARTSDIJK - Perponcherpol- derweg 1, Kunstwei.Creatieve zomer week voor jong en oud, www.dekunst- wei.nl; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Zin gen met ouderenkoor Vredelust. tring ontsloeg verdachte van rechtsvervolging. „Het is kantje boord. Ik ben er van overtuigd dat u haar met beide handen hebt vastgepakt en over haar borsten bent ge gaan. Het is in mijn visie net geen aanranding, maar laat het een waarschuwing zijn", plaats te de politierechter een kantteke ning bij de uitspraak. Volgens officier van Justitie M. Overmeer kon bewezen worden dat de man vorig jaar eind okto ber in Sint Annaland de vrouw op de werkvloer gedwongen had tot het ondergaan van seksuele handelingen. „Het is één tegen één, maar het is overtuigend bewezen dat u haar bij de borsten hebt ge pakt." De officier eiste zestig uur werkstraf. Verdachte meen de dat hij door de vrouw was uit gedaagd. „U stelt zich als slacht offer op en legt de schuld bij een ander. U doet er laconiek over, u ziet vrouwen als lustobject. Dat is vei'ontrustend", reageer de de officier. Het slachtoffer had vooral aan gifte gedaan, omdat ze wilde voorkomen dat de man nog meer vrouwen lastigvalt. „Het is ongemaniei'd om aan mijn lijf te zitten. Hij moet ermee stoppen", verzekerde ze gisteren. De officier verwees in dat ver band naar een eerder geval van seksuele intimidatie, waarvan een andere collega van het werk het slachtoffer zou zijn geweest. De Tholenaar zei dat er geen op zet was. Wel gaf hij toe de vrouw te hebben beetgepakt, omdat ze voor een kast bleef staan. (Advertentie) .yM, Paardekam .opBurgemeester en wet hers van Goes hebben beslo- jdal het Koepoortgebied aan "westkant van de binnenstad fcomende jaren mag dienen -locatie voor de kermis, tot parkeerterrein in het Koepoortgebied stond vorig jaar voor het eerst sinds 2000 een groot aantal kermisattrac ties. In dat jaar was een proef ge houden, maar het toenmalige college was daar niet tevreden over. De locatie werd voxig jaar toch weer toegevoegd, omdat op de Markt ruimte verloren was gegaan door de grote lichtmas ten en het feit dat de terrassen rxiet meer hoefden te wijken voor de kermis. De ruimte die de kermisexploitanten er bij kx-e- gen in het Koepoortgebied was echter veel groter dan het aan tal vierkante meters dat ze verlo- De organisatie was daar zeer over te spreken, omdat het de kans gaf om grotere attracties naar Goes te halen. Zo stond op de Koepoort het grootste reizen de reuzenrad van Nederland. Omdat die xiitbreiding in pxinci- pe het stempel 'éénmalig' had ge kregen, moest dit jaar opnieuw worden beslist of de kermis in het Koepoortgebied mocht neer strijken. De Goese kexmis draait dit jaar van vrijdag 11 tot en met don derdag 17 augustus. (Advertentie) «Harrnen van der Werf [flKENSZAND - Fruittelers itorsele mogen van de gemeen- voorlopig een jaar gebruik [ton van een anti-hagelka- a.Na dat jaar volgt een uitge- i Hide evaluatie. j ;t Borselse college van burge- j «terenwethouders heeft dit antwoord op vragen van de i [jA-raadsleden A. Witkam en j Jermans, Zij waren in de I geklommen over de inzet anti-hagelkanonnen in de jaeente Borsele, nadat zij Ichien hadden ontvangen van toners. Het gebruik van anti- igelkanonnen gaat met forse allen gepaard. Inwoners van useledie daar enige tijd gele- |!l voor het eerst mee werden confronteerd, trokken bij de dA'ers aan de bel. !es aanvragen S aanvragen voor het gebruik i a anti-hagelkanonnen zijn in handeling bij de gemeente ?se!e. Het gaat om aanvragen sreen tijdelijke milieuvergun- van een jaar. Zolang wil -Borsels college de inzet van anti-hagelkanonnen voorals- g ook toestaan. De ont- 30-vergunningen worden nr verwachting half augustus «bliceerd, waarna bewoners zen reageren en beroep aan- senen. De anti-hagelkanon- 3 zijn overigens al in de loop amei geplaatst. toele wil strikte voorwaarden dien aan de inzet van de anti- •gelkanonnen. De afstand tot arngen en de openbare weg i-etmimimaal driehonderd me- ■zijn (gebruiker krijgt de vexplich- opgelegd bij te houden hoe lang en hoe vaak het anti-hagel- kanon in werking is. Hij moet ook een verzekering afsluiten voor aansprakelijkheid voor ne veneffecten, zoals de gevolgen van schrikreacties van mensen en ook van dieren. Het Borsels college van B en W laat weten zich bewust te zijn van de neveneffecten van het ge bruik van anti-hagelkanonnen. Vandaar dat er ook is gekozen voor een proefperiode van één jaar. In dat jaar worden onderzoeken gedaan naar de neveneffecten. Na de proeftijd vindt een evalua tie plaats, waarna wordt beslo ten over het gebruik mag wor den voortgezet. De gemeente Sluis heeft juist de ze week besloten de ook voor een jaar afgegeven tijdelijke mi- lieuvex'gunningen met drie jaar te verlengen, onder meer omdat wordt gewerkt aan vex-fijning van het systeem om de geluidso verlast te beperken. 'Werken de anti-hagelkanonnen wel?', wilden de PvdA'ers Wit kam en Miermans ook nog van het dagelijks bestuur van Borse le weten. Burgemeester en wet- houders laten dit in het midden. Verwezen wordt naar professor J. Wieringa, een bekend weer- deskundige, die beweert dat fruittelers 'een broodje aap ko pen'. Maar daartegenover staat, ge ven B en W aan, dat diverse fruittelers sinds de inzet van een anti-hagelkanon geen hagel- schade hebben gehad. De onze kerheid over de daadwerkelijke werking van het anti-hagelka- non heeft, aldus Borsele, meege speeld in de beslissing de ver- gunrxingen voor één jaar af te ge ven. NW- EN ST JOOSLAND - „Ik heb uren gehuild toen de dokter vertelde dat ik door de dwarslae sie waarschijnlijk nooit meer zou kunnen wandelen, kampe ren of fietsen", zegt Matt Cole. Hij bewijst met een ronde door Nederland dat er 'met een dwarslaesie nog heel wat te ge nieten valt'. Gisteren deden Matt, Libby (15), Jim (12) en Louise Cole Nieuw- en Sint Joosland aan. Sinds de stax-t in Eibei-gen op 8 juli heeft het gezin er ongeveer 520 kilometer op zitten. „We ver wachten 5 augustus te fi nishen", zegt Cole, die in de Bel trum, de Achtex-hoek woont. Cole wil met zijn Ride for Re search onder andere geld inza melen voor de Stichting Sceer. Die stichting onderzoekt revali- datiemogelijkheden van mensen met dwarslaesie. Cole is er de Met de armen peddelend rijdt de familie Cole geld bijeen voor de stichting Sceer. (Vlxir) Jim, Libby, Matt en Louise. foto Lex de Meester man niet naar om bij de pakken neer te zitten. „Zo zit ik in el kaar, mijn hele leven lang al. Hoe zwaar de tocht ook is en hoe warm, ik ga door." Gisteren stond er een afstand van 56 kilometer op het px'o- gramma; van Nieuw- en Sint Joosland naar Renesse. „We heb ben ook al een dag gehad van 105 kilometer, maar we zijn een team. Ik moet natuurlijk wel re kening houden met mijn kinde ren. Die doen het hartstikke goed." Van den Dongen PARKETVLOEREN Wegens vakantie gesloten van 22 juli t/m 12 augustus Amundsenweg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31