Snoei geniet volop in Zeeland RES zet de poorten open Jumpin' de Weel groter en groter PZC SSV'65-RBC Davy Jaspers wint slijtageslag Clinge 18 Go Ahead Eagles verslaat 'fantastische vereniging' Zierikzee met 8-1 uitslagen agenda woensdag 19 juli 2006 door Bas Abresch ZIERIKZEE - Mocht het provin ciebestuur van Zeeland ooit nog eens een promotor nodig heb ben, dan kan het altijd Mike Snoei polsen. De trainer van Go Ahead Eagles is deze week met zijn club op trainingskamp in de provincie en geniet met volle teugen. „Ik kom hier ontzettend graag en heb daarom bewust voor deze locatie gekozen." Gisteravond was de eerste test case op Zeeuwse bodem. De ploeg uit Deventer versloeg gast heer Zierikzee met 8-1. De wed strijd was een soort tegenpresta tie voor het gebruik van de vel den van de zondag-tweedeklas ser. Tot en met vrijdag werkt Go Ahead Eagles zich in het zweet op sportpark Den Hogen Blok De laatste jaren werd het tradi tionele trainingskamp van de eerstedivisionist steevast in het eigen, vertrouwde oosten van het land gehouden. „Dat wilde ik doorbreken", vertelt Snoei. „Als speler van Feyenoord en Sparta kwam ik hier altijd en ook toen ik trainer was bij Sparta kozen we altijd voor Zee land. Ik denk dat het in totaal al mijn tiende of twaalfde trai ningskamp in Zeeland is." De contacten met Zierikzee kwa men dan ook via Snoei tot stand. De 42-jarige oefenmees- ter kent mensen bij onder meer sportmanagementbureau Van Vossen en eetcafé De Banjaard, de shirtsponsor van het eerste elftal van Zierikzee. Zodoende was Snoei vorig jaar al eens spreker op een sponsoravond van de Schouwse club. „Het is een fantastische vereniging. De mensen zijn hier heel gastvrij en we zijn goed ontvangen. Kort om: het is prima werken hier." Voor de Deventer spelers is het vooral hard werken. Op maan dagavond werd een eerste, twee uur durende training afgewerkt en ook gisteren op de wedstrijd dag moesten de spelers er vol te genaan. Snoei en zijn technische staf, onder wie oud-prof Michel Boerebach, hadden reeds om ze ven uur 's ochtends een bosloop van acht kilometer ingepland. Daarna zette de ploeg koers rich ting Zierikzee, waar een pittige intervaltraining van twee uur en een kwartier werd afge werkt. De wedstrijd tegen de gastheer zorgde daarna voor te vredenheid bij de ex-coach van Sparta en Vitesse. „Gezien de zware trainingen hebben we ge daan wat we moesten doen. Zie rikzee bood vooral in de eerste twintig minuten flinke tegen stand. Soms zaten er pittige overtredingen tussen, maar dat is juist goed." Na die twintig minuten slopen er fouten in het spel van de thuisploeg. De bezoekers scho ten in de hitte voor rust vier maal raak langs doelman An- toinne Kleingeld, die de in de warming-up geblesseerd geraak te Peter Brussé verving. Na de pauze liep Go Ahead Eagles uit naar 1-8. Het Zierikzee-doelpunt werd ge maakt door Patrick Verkaart, die doelman Jefrrey Brammer over de bal heen zag trappen en het leder in het verlaten doel kon schieten. Verkaart was in het veld gekomen voor Niels Lo- dewijk, die zijn laatste 53 minu ten in het eerste elftal speelde en nu in het vijfde gaat voetbal len. De 32-jarige middenvelder en oud-speler van RBC en Kloetin- ge heeft te veel hinder van bles sures. Met een symbolische rode kaart verliet hij het veld. „Ik zei wat tegen de scheidsrechter over een situatie waarbij wij voordeel hadden moeten heb ben. Toen gaf-ie de rode kaart, maar ik zag 'm al lachen. Kenne lijk had hij iets met onze men sen op de bank afgesproken." Ondanks de 8-1-nederlaag vond hij het een waardig afscheid. „Het is leuker dan afscheid ne men tegen een amateurclub. Ik heb voor deze wedstrijd nog drie keer meegetraind en had geen pijntjes. Maar als het weer kouder wordt, ga ik weer last krijgen van mijn kuitspieren. Ik heb daarom geen spijt van mijn afscheid. Het is niet leuk, maar het is mooi geweest", waren zijn laatste woorden voordat hij in de kleedkamer op zoek ging naar een biertje. Voor de spelers van Go Ahead Eagles zat dat er niet in. Zij staan morgenoch tend vroeg op het strand van Vlissingen voor de volgende zwa re training. Zierikzee-Go Ahead Eagles 1-8 (0-4). 24. Tim Gilissen 0-1, 30 Die- go Jongen 0-2, 43. Loie Loval 0-3, 45+1. Diego Jongen 0-4, 58. Pa trick Verkaart 1-4, 62. Gerrit Bar- tels 1-5, 68. Rence van der Wal 1-6, 73. Tim Gilissen 1-7, 84. Gerrit Bartels 1-8. Scheidsrechter: P.van Loenen (Vlissingen). Aantal toe schouwers: 170. Zierikzee: Antoinne Kleingeld; Barry Hage (46, Werner Boot), Ma- riko Rouw, Erwin Nelissen (66. Pa trick Verboom), Serge Berrevoets; Freek Torensma (46. Wesley Goud), Niels Lodewijk (53. Pa trick Verkaart), Wesley Quist (46. Pascal Stoutjesdijk), Marlijn van Grunsven (46. Kasimier Snoek); Mathijs Hage (46. Patrick Rogge band), Rutger Kooman (46. Tho mas Vos, 66. Ingmar Quist). Zes Nederlandse profclubs bezoeken deze periode Zeeland in de voorbereiding op het naderende voetbalseizoen. Drie eredivisie clubs (Sparta, RKC en Willem II) en drie clubs uit de eerste divisie (Helmond Sport, Go Ahead Eagles en RBC). De clubs werken in to taal negen oefenduels af in de provincie. Vanavond speelt RBC te gen SSV'65. Aanvang: 19.00 uur. Locatie: sportpark Het Schenge, Goes. Entree: 5 euro voor volwassen, 2,50 euro voor kinderen. Trainer RBC: Robert Maaskant (tweede seizoen). Eerdere duels in voorbereiding: HSC'28-RBC 1-11 (8 juli), FC Omni- world-RBC 0-2 (15 juli). Topscorers voorbe reiding: Peter Jungschla- ger 2, Laurens ten Heuvel 2, Sven Delanoy 2, Ke vin Diaz 2. Opvallende spelers RBC: Arjan Ebbinge maakte anderhal ve week geleden zijn rentree bij RBC. De verdediger stond sinds vorig jaar oktober buitenspel. Hij liep toen in het duel met FC Utrecht een scheurtje op in zijn dunne darm en lag drie weken in coma. Na maandenlang revali deren zit hij nu weer bij de selec tie. Bijzonderheden: Voor een handvol spelers en begelei ders van SSV'65 wordt het duel een t weerzien met oude bekenden. De SSV-trainers Mar co Groeneveld en Eddy Kiesenberg (assistent) heb ben een RBC-verleden. Hetzelfde geldt voor spelers als Ronnie Hillebrand, Illary van der Lee, Bram Plomp en Robert Stols. door Lucien Roelandt NISSE - Jumpin' de Weel viert van donderdag tot en met zon dag op de boerderij van Piet en Loes Huige in Nisse het eerste lustrum. De springruiters ko men graag naar Jumpin' de Weel. Dat blijkt uit het grote aantal combinaties op de start lijsten van de vijfde editie van het hippisch evenement in de Zak van Zuid-Beveland. Wat vijf jaar geleden begon als een gezellig onderonsje in het weitje achter de schuur van de eeuwenoude boerderij, is inmid dels uitgegroeid tot een con cours met een internationale uit straling. Maar nog altijd met de gemoedelijkheid van een lande lijke wedstrijd achter de schuur bij een boer. Voorzitter van de wedstrijdcom missie Kees Willeboer: „Jum ping Zeeuws-Vlaanderen trok jarenlang ruiters uit alle wind streken. Sport en gezelligheid gingen er hand in hand. En de Zeeuwen konden er zich meten met de rest van het land. Toen de organisatoren in Zeeuws- Vlaanderen besloten om er mee te stoppen, ontbrak het Zeeland aan zo'n ontmoetingpunt. Dat werd als een enorm gemis erva ren. Door een stel fanatieke aan hangers van de springsport is toen het idee geopperd om de gok te wagen om met Jumpin' de Weel in Zeeland weer een aansprekend concours op poten te zetten." Inmiddels kan worden vastge steld dat die gok aardig uitpakt. Willeboer: „Het is allemaal op de boerderij van de voorzitter van de Weelruiters, Piet Huige, begonnen. Twee dagen met rede lijk gevulde rubrieken voor de paarden uit de basis en op zon dag de afsluiting met de pony's. Een tiental ruiters van buiten de provincie stalden toen hun paarden hier in de schuur. In middels werken we met een wachtlijst voor de landelijke ru brieken en staan dit jaar voor het eerst ook de nationale ru brieken op het programma. Vo rig jaar hadden we nog voldoen de aan een tent met zestig boxen voor de stalling van de paarden van ruiters buiten de provincie, nu is dat het drievoudige." Kosten noch moeite worden ge spaard om de omstandigheden voor de ruiters zo optimaal mo gelijk te maken. Het weitje ach ter de schuur is inmiddels omge toverd tot een perfecte grasbo dem met twee springpistes. De internationale Belgische par- coursbouwer Marck Vygh staat borg voor verantwoorde par- coursen. Een uitgebreid rand- programma zorgt voor amuse ment voor jong en oud. En een legertje vrijwilligers is getraind voor een vlekkeloos verloop. Huige: „Alleen op het weer heb ben we geen vat. Alhoewel, je kunt het wel enigszins beïnvloe den. Door de aanhoudende droogte kan de bodem keihard worden. Dat is funest. Voor een buitenstaander klinkt het mis schien raar, maar een concours valt of staat met de bodem. Daarom wordt deze al een aan tal weken om de drie dagen met zo'n twintig centimeter water beregend. Een enorm karwei. Dat wordt gedaan door de broes Van den Dries. Zij zien het als een uitdaging om met dit weer voor een perfecte springbodem te zorgen. Geheel belangeloos; waar tref je nog zoiets?" Zeeland-Brabant Het programma van de rijfde editie is enigszins aangepast. De nationale ruiters, onder wie de internationals Piet Raijmakers senior en junior, Jack Ansems en Wout Jan van der Schans, zorgen nu voor de afsluiting op zondag. Een van de hoogtepun ten van Jumpin' de Weel wordt de wedstrijd tussen Brabant en Zeeland. De Zeeuwse coach Si mon den Exter is volop bezig om zijn team samen te stellen en is er op gebrand om de enorme wisselbeker in de wacht te sle pen. „We hebben nu twee keer van die Brabanders verloren. Vo rig jaar waren we dicht bij de ze ge. Een springfout op de laatste hindernis deed ons de das om. Het wordt tijd dat we ze een les je leren", zegt Den Exter. Bij het randgebeuren ligt dit jaar het accent op de agrarische sector. Huige prijst zich geluk kig met de medewerking van de ZLTO (Zuidelijke Landbouw en Tuinbouw organisatie). „Er komt een markt van streekpro ducten en een demonstratie met oude en nieuw landbouwmachi nes. Een ouderwetse boeren- markt, waarop agrarische werk tuigen uit grootmoeders tijd te koop zullen worden aangeboden is een van de hoogtepunten." door Rinus Verberkmoes AXEL - Twee dagen zet de stich ting Recreatieve Exploitatie Smitsschorre, kortweg RES ge noemd, de poort naar het cross terrein wagenwijd open. Vrij dag en zaterdag viert de stich ting het 25-jarig bestaan met tal van wedstrijden en demonstra ties. „Hiermee willen we alle geïnteresseerden laten zien waar we echt mee bezig zijn", is de uitleg van RES-secretaris André Cortvriendt. Het evenement is gratis toegan kelijk. De achterliggende ge dachte daarbij is de drempel tot een bezoek te verlagen. Belang stellenden kunnen vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, genieten van wedstrijden die de BMB in de di verse categorieën houdt. Zater dag komt op dezelfde tijden de jeugd van de FPCNA uit Wallo nië in actie. Deze ontmoetingen worden zaterdagmiddag enkele malen onderbroken door optre dens van het team FMX4EVER van freestyler Jimmy Verburgh uit Zelzate. 'Jimbo'. Naast zijn demonstraties is het aan acht voudig nationaal kampioen trial Alex van den Broek te laten zien dat hij zijn motor tot in de fines ses beheerst. Met zijn motorbe- heersing behoort de Brabander tot de hogeschool van de motor sport. „Voor een liefhebber wor den het demonstraties om je vin gers bij af te likken", blikt Cort vriendt vooruit. Hij verwacht veel bezoekers. Toeschouwers die in een grijs verleden in grote aantallen het crossterrein in Axel bevolkten. Met name als er een NK werd verreden, was er een drukte van belang. „Dat was in een tijd ver voordat we als stichting zijn begonnen. Het crossterrein ligt er al veertig jaar. Als stichting hebben we de zaken vanaf 1981 voortgezet." Dat er al lang geen GP's meer in Axel worden verreden, is een ge mis. Het wordt begrijpelijk als het prijskaartje van zo'n evene ment ter sprake komt. „Je praat al gauw over honderdduizend euro. Een te hoge prijs." Hoewel men daardoor geen top- crossers krijgt, komen er toch re gelmatig toppers in actie op het RES-terrein; zij het alleen maar om te trainen. Zo laat zuider buur Steve Ramon zijn neus er regelmatig zien en is nationaal topper Mark de Reuver ook een vaste gast. „Wat internationale bekendheid betreft, mogen we trots zijn. Onze baan staat als veilig bekend. Die status heb ben we telkens behouden door de baan steeds aan de eisen van de tijd aan te passen. Zo moeten we regelmatig de baan 'trager' maken. Dat is nodig, omdat de snelheid van de motoren is toe genomen. Met name voor de re creatieve rijders een must," ver duidelijkt Cortvriendt. Klagers heeft RES ook gekend. Cortvriendt: „De verdraagzaam- door Pieter van Klinken CLINGE - Davy Jaspers uit Sint Willebrord heeft giste ren het Jo Verstraeten Crite rium in Clinge gewonnen. De Brabander was na een vlucht met Jean-Pierre Verstraten veruit de snelste in de laatste ronde. Eric Vereecken uit Hulst was op de zesde plaats de beste Zeeuw. Vereecken was stomverbaasd over zijn prestatie vlak na zijn zoveelste rentree. „Ik heb tien maanden niet gekoerst. Een sponsor belde. Ik heb een week getraind en ben weer gaan rijden. Nu voor de derde week. Vorige week in Philippi ne was ik ook al de beste Zeeuw. Het is super, maar ik snap er niks van. Ik ben bo vendien ook nog eens 41. Ei genlijk mag dat niet." Op 35 kilometer voor de streep demarreerden Jaspers en Verstraten, nadat het pelo ton toen al was uitgedund tot twintig man. Ze trokken sa men weg en hadden binnen een paar kilometer een voor sprong die al bijna niet meer was in te halen door de rest van het peloton. Samen breid den de twee de voorsprong uit tot dik een minuut. Dat bleef een tijdlang zo. In de laatste ronden werd de voorsprong zelfs nog groter. Het was duidelijk dat zij met z'n tweeën de wedstrijd zou den beslissen. In de laatste ronde zette Jaspers aan en kon Verstraten niet meer vol gen. Daarmee won Jaspers een uitputtingsslag, want dat was het in Clinge op de ste nen in het Oost-Zeeuws- Vlaamse dorp. Al snel moes ten renners van naam een streep door de koers halen. De opmerkelijkste naam van iemand die moest lossen, was die van profrenner Johnny Hoogerland uit Yerseke. Heel de wedstrijd reed hij in de kop van de wedstrijd mee, maar op 34 kilometer van de meet moest hij de handdoek gooien. Een ronde ervoor had hij nog een woordenwisseling met Eric Vereecken, en het had er de schijn van dat dat de reden was van het afzak ken. Maar ook voor Hooger land was het mede de warm te. „Er is niks gebeurd", zei de Yersekenaar over de woor denwisseling. „Hij zei tegen me dat ik eens mee op kop moest rijden. Maar dat moet ik toch zelf weten? Dat ik af zakte naar het tweede pelo ton kwam doordat ik ontplof te. Ik kon niet meer. Er wel een gat en ik kreeg het niet meer dicht. Het zal een combi natie geweest zijn van ziekte waardoor ik drie weken niet heb kunnen fietsen, en de warmte. Daardoor is de vorm natuurlijk ook nog niet per fect. Ik hoop over een maand weer top te zijn." Geïmponeerd Eric Vereecken had een ande re lezing over het incident „Hij reed mensen uit de bocht, Roland Rozendaal bij voorbeeld. Dat moet je niet doen hier, dat doet hij maar bij de profs. Daarover sprak ik hem aan. Dat hij niet mee rijdt, moet hij zelf weten. Maar ik heb hem daarna niet meer gezien, dus misschien heb ik hem geïmponeerd." Hoogerland ontplofte echter toen de beslissende demarra ge werd aangezet. Wilco Jon ker uit Burgh-Haamstede en Andy van Loon uit Hoogerhei- de behoorden net als Hooger land tot de vroege uitvallen Van Loon: „Door de warmte ontstonden een paar valpartij en. Op een gegeven moment viel het in het midden van het peloton. Ik zat erachter, kwam niet meer in mijn rit me. De helft van het peloton was vooruit en de andere helft wilde niet meer rijden. Ja, dan ben je dus klaar." Jonker: „Het was zo warm. Het was moeilijk. Maar aan de andere kant, dat is met re gen ook zo. Ik heb ook me', voluit kunnen trainen en dat in combinatie met de warmte Dat ging niet." heid is er in de loop der jaren met beter op geworden. Veertig jaar worden er al crossen in Axel gehouden. Ik geloof niet dat alle indieners van klachten toen al in Axel woonden. Meer ga ik er niet over zeggen." Blikken soep Een fenomeen waarmee de stich ting RES vooral in de laatste ja ren te maken heeft, is de komst van ongewenste gasten. Zo maakten deze vorige week tij dens de nachtelijke uren een gat in het dak van de voorraadruim- te om er vervolgens veertig krat ten bier, twintig traj's limonade en diverse trays blikken soep uit mee te nemen. Dat het stich tingsbestuur van de RES, dat naast secretaris André Cort vriendt bestaat uit voorzitter Piet Apers, penningmeester Ma rianne van Cadsand plus de le den Cor Goossen, Tom Colijn en Ellie Pijpelink, daar niet blij mee is, behoeft geen uitleg. Lucky Day: 1-3-4-7-8-15-22-36-37-39- 42-43-46-48-49-53-57-69-71-80 Onder voorbehoud Amersfoort. Dutch Open, mannen. Eerste ronde: Moya (Spa/5)-Garcia-Lo- pez (Spa) 6-4 7-6 (6), Martin (Spa/8)-Montanes (Spa) 6-2 6-2, Gicquel (Fra)-Vicente (Spa) 6-2 6-4, Coria (Arg/1)-Haase (Ned) 6-3 4-6 6-4, Roit- man (Arg)-Cilic (Kro) 6-3 6-1, Zib (Tsj)-Darcis (Bel) 7-5 6-3, De Bakker (Ned)-Benneteau (Fra/8) 6-3 6-3, Calleri (Ita)-Gremelmayer (Dui) 6-2 7-6 (5). Breskens. C1000 Vechthanentoer- nooi. HE3: M. Flikweert-J. Verstraeten 6-4 6-2, R. Haverbeke-T. Huis 6-2 1-6 6-2. HE5: K. de Rooij-B. de Waele 6-2 6-0. DE5: A. Willemsen-J. de Gussem 6-1 6-1. HD5: R. Alders/L. Bendele-M. Boeckhout/E. de Rechter 6-1 6-2 GD4: C. Wouters/P. de Gussem-M. Meijaard/S. van Hulle 6-1 7-5. Yerseke. ABN Amro Yerseke Open. HE4: F. Meesiers-J. Dhooge 6-3 6-3. HE5: J. in 't Hout-T. van Overloop 6-2 6-1, J. van Langevelde-P. Meesters 2-6 4-6. HE6: K. van Gastel-M. Rijk 5-7 1-6. HE7: D. Nieuwenhuize-Y. Riedijk 7-5 6-3, J. de Koeijer-S. Lokerse 3-6 4-6, J.D. Marteijn-R. de Leeuw 6-7 6-2 6-1. HE7: M. Rijk-R. Janse 6-2 6-3. DE5: M. van den Ende-L. Griep 6-4 6-1. HD7: P. de Jonge/K. Lous-M. Stroosnijder/S. Stroosnijder 6-2 6-2, H. Barends/D. van Zanten-B. Huis/B. Jille 2-6 3-6, R. Eckhardt/J. van Langevelde-M. Harinck/J.W. Laban 6-1 6-2. DD3: J. Ganseman/E. Smits-J. Mol/A. Verschuu- re 6-7 4-6. DD6: E. van der Heiden/S. van Sabben-H. Olijdam/I. Suerink 5-7 4-6. DD7: W. Lambrechtse/J. de Mar- co-l. van Hekke/R. Minnaard 5-7 2-6, GD4: H Clausing/R. Aarts-J. Verschuure/E. Ganzeman 6-1 6-3. GD7: H. Koomen/H. Barends-J. den Rooyen/E. den Rooyen 1-6 6-1 2-6, H Bordui/P. Joossen-L. de Hamer/E. de Ha mer 7-6 6-1, N. Bal/J. Lobbezoo-J. Rjedijk/K. Riedijk 6-0 6-2, L. Zondervan/K. Hoogesteger-J Cijsouw/H. Karelse 6-4 5-7 6-2, A. de Koeijer/J. Burger-S. Direcks/Y. Riedijk 4-6 6-4 4-6. Nieuwerkerk. Fixet Gruttepikker- tjestoernooi. JE10: S. de Haan-T. van Opstal 6-1 6-4, M. de Keijzer-R. Flik- weert 6-0 6-2, T. de Looze-J. de Bruine 6-3 7-5. JE12: T. Antheunisse-D. Fontei- ne 6-1 6-2, R. Eijsbertse-D. Fonteine 6-2 7-6, S. de Haan-T. Roggeband 6-2 6-1. JE14: L, de Jager-M. de Looze 6-2 6-2, T. de Vos-M. Buiter 6-2 6-3, K. de Bruijn-D. van den Berg 6-2 6-0. JE17: M. de Vos-J. Barzilay 6-0 6-0. ME10: S. de Jager-M. Stoutjesdijk 6-0 6-0, S. de Jager-R. Kerkhove 6-4 6-2. ME12: B. de Looze-S, Kommers W.O. ME14: A. Tu- rovski-A. Mol 6-0 6-1. MEI 7: A. Turovs- ki-L. in t Veen 6-2 6-2. Middelburg. DRV Maeneblusscher- stoernooi. HE3: B. de Nijs-R. van Hees 6-1 6-3, B. Kaffener-H. Mollinger 6-1 6-2. HE4: N. Marijnissen-G. van Uden 64 6-4, A. Jonkman-S. Sprinkhuizen4-66-I i 6-0. HE5: W. Waaijers-D. van Elzelinp 6-1 6-0, T. Vromen-J. StrouxfrOK HE6: J. Schreurs-S. van BoxmeerU 6-2, J. Duijndam-D. Schafrat 6-2 6-U Albregtse-B. van Wuyckhuyse 6-16-1 W. Smit-C. Mouthaan 6-1 6-0, G. var,: Leven-D. Hendriks 6-3 7-6, P Rubens-ï van der Meijden 6-2 6-3, HE7: R. B» melje-R. de Vos 1-6 6-2 6-3, AV? stijnen-L. Essers6-1 6-1, W. Smit-B. fe ter 6-2 6-0, J. Wolf-J. Schmitz 7-5H DE4: L. Oranje-R. den Hoedt 64 6-U Goudt-C. van Moll 6-1 6-1 DE5:J.Ci- mer-S. Desserjer 1-6 6-2 6-3. DE7: Puister-M. Moens 6-3 6-3, A. Le vense-L. Piscaer 6-2 6-3, M. van dei Heuvel-P. Puister 6-2 4-6 6-3. HD4:0 van Uden/T. van Uden-J. Oranje'J. lil Oranje 6-7 6-1 7-6, A. de Putter/E.defW ter-R. Maandag/S. Sprinkhuizen 6-460, M. Maessen/J. Stroux-M. Kivits/R. w? Hees 6-4 6-4. HD5: T. Vromen/M. Rat- berg-E. Weekamp/R. Prins 64 6-1 HD6: W. de Ruiter/H. de Schepper! Eskes/J. Duijndam 6-0 6-1, f- Ducroux/E. Barrioz-R. Swaneve»! Dool 6-7 7-5 6-2. HD7: D. Hendriks'.'. Broekema-M. Heeren/R. Bommeljefl 6-4. GD3: J. van den DrieslD. Bfet man-M. Hulskamp/E. de Putter 6-364 GD4: E. Hartog/M. Kivits-A. lli0R.de Jong 7-5 7-6. GD6: D. Truijens/J. Duf dam-L. van de Laar/T. Eskes6-464 Oefenduels. Halsteren- 1-8 (0-5). Doelpunten Feyenoord: BsS 4, Pardo, De Ceulaer, Boussaboun.Ab- bakari. NAC Breda-Steaua Boekt rest (Roe) 1-2 (0-2). Doelpunt NAC Bre da: Kousemaker. SV Houten-fC Utrecht 0-10 (0-3). Doelpunlen K Utrecht: Fortuné 3, Douglas 2, leeuw Caluwé, Kruys, Somers, Kolff. FC Da Bosch-FC Twente 0-1 (0-0). Do; punt: Bakkal. Bijzonderheid: Sibum IK Twente) mist strafschop. Uno Ais- mo-RKC Waalwijk 0-6 (0-4). Doek ten RKC: Reuser 2, Putter 2, Donk, Ve der Velden. Spakenburg-Ajax 34 (2-0). Scoreverloop: Van Metelen-. De Harder 2-0, De Mul 2-1. AksitM Schilder 3-2. Toeschouwers: 6500. AS- WH-AZ 1-7 (0-4). Doelpunten AZ:Uk- vermans 3, Martens 2, Meerdinkentrr dia. Vitesse-Genclerbirligi (Tur)M (O-O). Doelpunten: Pryor en 6enson.Ro hda-FC Porto 0-6 (0-4). Bijzone- heid: debuut Sektioui. woensdag a Stratenloop. Derde wedstrijd voor» Hees PZC-stratenloopcircuit. Aanvang' Achtvoudig nationaal kampioen Alex van den Broek, hier met een cartoon van zichzelf, geeft enkele demonstraties op het RES-crosster- rein. foto Johan van Gurp Ajax verliest van Spakenburg SPAKENBURG - Ajax liet zich gisteren verrassen door Spaken burg. De zaterdaghoofdklasser won voor 6500 toeschouwers met 3-2 van de Amsterdammers. Spakenburg nam voor rust af stand door treffers van Van Me telen en De Harder. In de twee de helft deed De Mul iets terug, maar Aksit herstelde de marge van twee goals. Ajacied Schil der had het laatste woord. ANP uu. ..I de Zuidstraat, Westkapelle.»; stand 8.5 km. 18.30 uur: jeugdloopl® meter voor het Don-risicobeheerje^ circuit. Inschrijven tot 18.30 uur Sporthal De Belling, Molenwal te «es- kapelle. Tennis ~~TJ DRV Maeneblusscherstoernooi, lo catie: tennisvereniging MLTCteMi®-' burg. Aanvang: 11.00 uur. ABN Amro Yerseke Open. L°« tennisvereniging Yerseke. Aanv«. 16.30 uur. Fixet Gruttepikkertjestoernooi.l- catie: tennisvereniging Duiveland Nieuwerkerk. Aanvang: 13.00 uur. C1000 Vechthanentoernooi. tie: tennisvereniging De Boskrea - Breskens. Aanvang: 9.30 uur. Wielrennen Ronde van Westkapelle. TMZ-# strijd. Aanvang 20.15 uur (alle rieë). Inschrijven: sporthal De Ben Westkapelle. Serge Berrevoets (rechts) kan een voorzet van Go Ahead Eagles-speler Sjors Brugge net niet voorkomen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18