PZC Late beslissers kiezen voor de kust Het is goed toeven in een luxe tuinhuis MltWPHOTO Stap au over op lateraetPtus BelLea Bel eea 1/2 jaar gratis aaar atte vaste uummers la Nederlaad* Betaal geea aaaslultkostea t.w.v. 74,95* kpn sluit je aan. Dok in achterland worden de vrije overnachtingsplaatsen schaars GRATIS MP3-SPELER GRATIS 128Mb SKARD Matt Cole maakt rondje Nederland met dwarslaesie Feest v'Ird-en Midden-Zeeland: 0113-31 Iws-Vlaanderen: 0114-372770; Sonaal: 020-4562500. noensdag 19 juli 2006 editie Walcheren ^rFHith Ramakers ËjffiURG - Het seizoen kwam moeizaam op gang, maar nu ,_et drukker dan ooit. Dat is je versie van Len Buys van het Stavokay hostel in Kasteel West- love in Oostkapelle. „We heb- !<n 120 bedden. Pas op 27 au- justus hebben we weer een ka ter vrij", zegt hij. ondernemers in de toeris me sector zijn tevreden. Het seeris hen dit jaar gunstig ge- jad, „Alleen in het binnenland rin Walcheren zijn nog karn bekken vrij", zegt Krijn Coppoolse, voorzitter van de Re- mn, de Recreatie ondernemers keiand. Hij noemt camping de feenveld in Serooskerke, de jfjlte Raaf in Amemuiden. Dsar is nog wat ruimte. De lijk op de kust is groot." Overbezetting De medewerkers van hotel-res- ïjrant de Campveerse Toren in ïeere spreken van 'een overbe- png'. „De telefoon blijft 3r rinkelen", zegt Linda Geu- .Het is altijd al druk in deze aiode met last minutes, maar ïi keer worden we echt suf ge- idi" wijst erop dat er deze week kamers beschikbaar zijn. Jaar die gaan er ook wel uit. fee ervaring is dat mensen in- ffis besluiten om er een paar da- gn tussenuit te gaan. We wor- ia vanuit de auto gebeld met a vraag of er nog kamers vrij kin. Dus die laatste kamers san deze week ook wel weg. hotel Royal in Vlissingen is al niet anders. Het hotel met kamers zit helemaal vol. „En dat blijft de komende dagen nog zo. Mensen komen naar Zeeland voor het mooie weer. We hebben hier geen achterland zoals de kustplaatsen in Noord-Holland. Dus als de zon schijnt, stromen we vol. Dat is nog elk jaar zo ge weest", zegt R. Peene van Royal. „Voor mij mag tot eind novem ber de zon schijnen." Bij Camping Middelburg kun nen nog tenten opgezet worden. De camping houdt op het tenten- veld plaatsen vrij voor trekkers. Door het mooie weer is het daar ook drukker dan anders. Een van de nieuwe bed and breakfasts op Walcheren is de Zilte Zee van A. Oosterbaan in Koudekerke. De vraag is groter dan het aanbod. „Maar ik denk niet dat dat alleen door het goe de weer komt", zegt ze. „Van veel mensen die tot nu toe zijn geweest, verwacht ik dat ze ook terugkomen als het regent." De gasten die bij haar boeken, zoeken kleinschaligheid, huise lijkheid en een persoonlijke be nadering. „Op dat vlak valt er nog veel te winnen in Zeeland. Je moet je durven onderschei den." Dat kan gebeuren door een uitgebreid ontbijt, mooie ka mers en een mooie omgeving. „Voor goede kwaliteit kan de prijs ook hoger zijn." Ze is niet afhankelijk van toeris ten die uit de voor Zeeland ge trouwe gebieden komen, zoals het Rührgebied in Duitsland en Brabant. „Ik heb nu gasten uit Nieuw-Zeeland en België. Dat is ook een kwestie van het op een goede manier gebruikma ken van internet. Als ik aan de vraag zou willen voldoen, dan zou ik bijgebouwen weg moeten zetten. Maar dat doe ik niet, want dan verlies ik de kleinscha ligheid die toeristen zoeken." NW- EN ST JOOSLAND - „Ik heb uren gehuild toen de dokter vertelde dat ik"door de dwarslae sie waarschijnlijk nooit meer zou kunnen wandelen, kampe ren of fietsen", zegt Matt Cole. Hij bewijst met een ronde door Nederland dat er 'met een dwarslaesie nog heel wat te ge nieten valt'. Gisteren deden Matt, Libby (15), Jim (12) en Louise Cole Nieuw- en Sint Joosland aan. Sinds de start in Eibergen op 8 juli heeft het gezin er ongeveer 520 kilometer op zitten. „We ver wachten 5 augustus te fi nishen", zegt Cole, die in de Bel trum, de Achterhoek woont. Cole wil met zijn Ride for Re search onder andere geld inza melen voor de Stichting Sceer. Die stichting onderzoekt revali- datiemogelijkheden van mensen met dwarslaesie. Cole is er de man niet naar om bij de pakken neer te zitten. „Zo zit ik in el kaar, mijn hele leven lang al. Hoe zwaar de tocht ook is en hoe warm, ik ga door." Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt ieze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en hetprivéparadijsje in de achtertuin. De trekkershut Ze staan er een beetje verlo ren bij tussen de met voor laten uitgebouwde caravans. Hidden op de dag is het voor de kuten trekkershutten op cam- pg De Paardekreek in Kortge- renogstil. Goede kans dat de asten die vannacht in de hut apen 's middags nog op de sts zitten. «r elke campingast, dus ook 'sorde trekker geldt: bij aan- fflst moeten eerst de voorzie- agen worden verkend. Is het sitair schoon, is hier wat te ön en hoe vind ik verkoeling kjdeze temperaturen, hnhet eerste criterium voldoet üePaardekreek uitstekend. Eer geen stinkende hurktoilet- maar schone wc's die de be zoeker zowel kan bedekken met een vel papier dat over de wc- bril past of kan poetsen met wc-brilreiniger. Bovendien is er goed schoongemaakt en hangt er toiletpapier, 'service' die veel campings ontberen. Door naar het volgende doel: iets eten. Het grandcafé met ter ras aan het Veerse Meer ligt er prachtig bij, maar echte kam peerders koken zelf hun prak- kie. Gelukkig is er een Spar-su- permarkt op de camping. He laas biedt die niet veel soeps voor de maaltijd van vanavond. Het assortiment vers fruit be perkt zich tot sinaasappels, brui ne bananen en beschimmelde aardbeien. Een frisse salade zit er vanavond ook niet in. Halver wege de middag verkoopt Spar (Advertentie) alleen nog maar zakjes broccoli en voor de rest moet de camping- gast de groenten van Hak en con sorten hebben. Op naar de verkoeling. Daar voor gaat de campinggast ten slotte naar Kortgene. „Paarde- krekers doen het in het Veerse Meer", vermeldt het busje dat over de camping tuft. Zo is het maar net. Helaas hebben de trekkers niet het geluk om zoals andere gas ten direct aan het water te ver blijven. Gelukkig biedt het plat- tegrondje van De Paardekreek uitkomst. Via de Elzenlaan, langs het restaurant en over het Koekoeksveld naar het strand met watertrampoline, vlot en duiktoren. Dat belooft wat. Het strandje, een plateau zand met 'loswallen' van een meter hoog aan het Veerse Meer, is vooral geliefd bij tieners. De be loofde watertrampoline is ner gens te bekennen, maar het vlot en de duiktoren zijn van de par tij. De houten toren is te bereiken via het trekvlot, een attractie die niet lijkt te vervelen. Min puntje van de duiktoren is het bordje 'verboden te duiken'. De Paardekreek wordt goed be zocht door Hollandse gasten. Dat blijkt wel wanneer het etenstijd is. Om half zes mengen de dampen van de barbecue en de kokende aardappels zich met de geur van de nabij gelegen grasdrogerij. Een halfuur later is het strand zo goed als verla ten. Na een uurtje in alle rust te heb ben gezwommen is het tijd om de trekkershut op te zoeken. Van buiten ziet de hut eruit als een uit de kluiten gewassen tuin huis of Finse sauna. De muren zijn gemaakt van horizontaal ge stapelde dikke palen. Ook aan de binnenkant zijn die te zien. Ondanks de hoge temperatuur is de trekkershut van binnen al les behalve een sauna, het is er aangenaam koel. De hut heeft een aantal basis voorzieningen als een keuken blokje met wasbak, fornuis en als enig keukengerei een fluitke tel. Verder staat er een tafel met vijf stoelen en zijn er twee cabi nes met twee stapelbedden. Niet bepaald luxe, zou je den- Duiken van de duiktoren is verboden. Dan maar springen. ken. Christien Visser uit Arn hem, 'bewoonster' van één van de trekkershutten denkt daar an ders over. „Deze hut is juist erg luxe. Zo'n keuken ontbreekt vaak." Haar man Hans vult aan: „Dit is een trekkershut plus. De standaardhutten dateren uit de jaren zeventig die allemaal aan vervanging toe zijn. Deze zijn schoon en ruim. In Ooltgens- plaat staan bijvoorbeeld trek kershutten die echt oud en vies zijn. De spinnen kropen daar bo- Ook de vakantie fietsend doorbrengen in trekkershut ten? Ervaren trekkers Hans en Christien Visser hebben een aantal nuttige tips: Plan tijdig uw reis en reser veer thuis de trekkershutten. Als je er vroeg bij bent, kan je via internet boeken en beta len. De maximale verblijftijd is drie nachten. Op www.trek- kershutten.nl zijn alle loca ties te vinden, zodat u een rou te kunt uitstippelen langs de trekkershutten. De trein is een handig ver voermiddel om lange afstan den af te leggen. Ook kan het handig zijn om een stukje per spoor te reizen wanneer het weer tegen zit. Let op de windrichting bij het plannen van een reis. Het verdient de voorkeur om van het zuidwesten naar het noordoosten te fietsen. Gaan de kinderen mee op vakantie? Zorg dan telkens voor één vrije dag waarop de kinderen leuke dingen kun nen doen in de omgeving. Zorg voor een goede kam peeruitrusting. Een kookset is een vereiste, maar ook een gasbrander is onmisbaar: lang niet alle trekkershutten zijn uitgerust met een gasfor- Nu bij 100 foto's afdrukken in de 1-uur service GRATIS MP3-speler GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! Ontzegging na rit door fietstunnel MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 50-jarige inwoner van Oost-Sou burg voor dronken rijden zes maanden rijontzegging en 650 euro boete opgelegd. De Souburger wilde 4 maart in Vlissingen met zijn auto door een fietstunnel rijden. Dat ging gepaard met schade aan zijn auto. „Het tunneltje was nogal smal", had hij verklaard. Uit de blaastest volg de een score van 645 microgram: bijna drie keer zoveel al cohol als is toegestaan. Een 22-jarige inwoner van Oost-Souburg werd voor dron ken rijden veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De jonge automobilist werd 10 maart in Borsele aangehouden met een alcoholge halte van 560 microgram. Een 36-jarige inwoonster van Middelburg bleek 12 maart in haar woonplaats te diep in het glaasje te hebben geke ken toen zij bij een geplande actie door de politie werd aangehouden. De uitkomst van de blaastest bedroeg 580 microgram. De Middelburgse werd veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. (Advertentie) Met de armen peddelend rijdt de familie Cole geld bijeen voor de stichting Sceer. (Vlnr) Jim, Libby, Matt en Louise. foto Lex de Meester Gisteren stond er een afstand van 56 kilometer op het pro gramma; van Nieuw- en Sint Joosland naar Renesse. „We heb ben ook al een dag gehad van 105 kilometer, maar we zijn een team. Ik moet natuurlijk wel re kening houden met mijn kinde ren. Die doen het hartstikke foto Willem Mieras ven je hoofd. Dat was een kwes tie van snel het licht uit en de ogen dicht." De familie de Visser gaat al ja ren met de fiets op vakantie. Ze hebben geen auto en voor hun autistische zoon gaan ze het liefst niet te lang op vakantie, maar ondernemen ze een aantal korte trips. De familie Visser is niet hele maal vanuit Arnhem naar Kort gene gefietst. „Dat is een te lan ge afstand. Bovendien fietsen we niet graag door de Randstad. Door Brabant trouwens ook niet, dat verstedelijkt ook steeds sneller. We zijn met de fietsen in de trein naar Arnemuiden ge reisd. Vanaf daar zijn we naar Kortgene gefietst." Woensdag vertrekt de familie Vissser naar Den Osse. „Nor maal gesproken fietsen we mini maal veertig, vijftig kilometer. Maar omdat we vanaf Colijns- plaat met het pontje naar Zierik- zee varen is het niet meer zo ver. Vanaf daar is het nog maar een klein stukje naar Den Osse. Joeri Wisse (Advertentie) (Advertentie) 'Acties gelden t/m 31 augustus. Gratis bellen alleen bij InternetPlusBellen Lite, Basic of Extra. Exclusief betaalde 08- en 09-nummers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op kpn.com of bel 0900-0244 0,10 p/min). (kpn.com 10900-0244 zeeuwse almanak Het was een aangenaam be zoek aan de Gentse Feesten. Om parkeerstress te voorko men, werd de auto achtergela ten op het terrein van de eve nementenhal aan de zuidkant van de stad. Vanaf daar reden trams af en aan naar het epi centrum van de feesten. Bij de kassa van de tram stond nog een duo, kennelijk niet gewend aan de wijze waarop het Vlaamse volk zich aan festiviteiten pleegt over te geven, waarbij gezelligheid geen tijd kent. „Hoe laat gaat de laatste tram terug?", vroeg de vrouw bezorgd. De man achter het lo ket keek haar even onderzoe kend aan. „Awel, ik zou den ken volgende week dinsdag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11