lan jachthaven weer afgewezen Bidden is kennelijk optioneel Werkstraf voor stalken van jonge meisjes via MSN Ui< nieuw ontwerp Marina Veere voldoet niet aan eisen van gemeente Boot uit Mabelgate bezoekt Veere A i Jeuk editie Walcheren jiflüE - De gemeente Veere jj[| moeite houden met de ionen van Marina Veere. Een I jste alternatief is inmiddels Lr afgewezen. De aanpassing I e daarop is ingediend, wordt ^bestudeerd. ïehopen nog steeds een oplos te bereiken", zegt wethou- :J, Bostelaar. „Maar het is been zeer moeilijke opgave dat wat Marina Veere wil in geenstemming te brengen wat wij als gemeente willen wat de inwoners van Veere Sen." ye heeft Marina Veere in art van dit jaar een ultima- gesteld. Voor 1 september ster een nieuw plan liggen, ijd is die opdracht ruim- Söots gehaald. In juni lag er voorstel voor appartemen- en ligplaatsen voor èlenïnhet Kanaal door Wal- ren oorstel is door het college Ben W van Veere echter af teren Het voldoet niet aan voorwaarden die de gemeen- Éeft gesteld, vindt het colle- De kritiek komt er kort ge- anhangwagen [stolen iOUWERSHAVEN - In de van zondag op maandag is Brouwershaven een aanhan- 'estolen. iblauwe aanhanger met Duit kentekenplaat stond gepar- erd aan de Blankersweg. De aarde is niet bekend. zegd op neer dat het nieuwe plan van Marina Veere te groot is. In plaats van een jachthaven met overnachtingsmogelijkhe den en voorzieningen aan de wal, is in de ogen van de gemeen te sprake van een appartemen tencomplex met ook nog enkele ligplaatsen. Er is, constateert het college, vooral gestreefd naar de bouw en verkoop van woningen en appartementen, zonder dat een relatie is gelegd met de jachthaven. De prijsklasse duidt erop dat de woningen niet bedoeld zijn voor mensen die met hun boot in Veere aanleggen en er ook wil len slapen, maar omgekeerd, mensen die er wonen of verblij ven en ook een ligplaats nodig hebben. En dat is niet de bedoe ling, stelt het college. Bovendien is in dit voorstel geen plaats meer voor ambachtelijke activi teiten als de bouw en verkoop van boten. Dat is echter wel de rechtvaardiging voor nieuw bouw, waarschuwt het college. Volgens F. Vroom van Marina Veere is inmiddels een gewij zigd plan ingediend. Zij wil ech ter niet zeggen wat daar in staat. De gemeente bevestigt dat er een aanpassing is ontvangen, maar heeft die nog niet beoor deeld. De familie Vroom is al pakweg twintig jaar bezig met Marina Veere. „We kwamen in 1977 vol idealisme naar dit ter rein", herinnert zij zich. „We vonden het de mooiste plek van de wereld. Er moest alleen wel wat gebeuren." Het eerste plan is in 1980 inge diend. Vroom heeft nog steeds de volle overtuiging dat zij er met de gemeente Veere in sep tember definitief uit komt. door Nadia Berkelder VEERE - Echt, alle grapjes over Mabel en Klaas Bruinsma hebben ze al gehoord. „Mensen denken dat ze origineel zijn, maar dat zijn ze dus niet." Joke en Harm Roosen daal liggen met hun schip de Neeltje Jacoba in de haven van Veere. Ze kochten het schip, dat later een belangrij ke rol zou krijgen in Mabelgate, tien jaar ge leden. „We wisten dat het van Klaas Bruins ma was geweest", zegt Harm. „Maar van al die fantasieën die de media er later op los hebben gelaten, wisten we niets." Hij heeft het schip omdat hij, als actief lid van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM), geïnteresseerd was in haar geschiedenis. Tussen 1930 en 1968 was het de redding boot van station IJmuiden. De Neeltje Jaco ba haalde in die tijd 206 drenkelingen van zee. Nu is het de reserveboot voor de KNRM Enkhuizen. En in de vakantie toeren Harm en Joke ermee door Nederland en Europa. „Als je met dit schip weggaat, kom je ermee thuis ook." Harm en Joke zijn lid van de vereniging van oude reddingboten. De Neeltje Jacoba is, denken ze, de oudste nog actieve redding boot ter wereld. Om de kosten voor het on derhoud op te kunnen brengen, is de stich ting Neeltje Jacoba opgericht. De Neeltje Ja coba blijft tot morgen in Veere. foto Lex de Meester nis verder iet proef nti-hagelkanon lorRaymond de Frel MKRUIS - Fruittelers E. Pa ten uit Sint Kruis en B. Tho- !?s uit Hoofdplaat mogen ook ikomende drie jaar bij onweer ia anti-hagelkanon inzetten, gemeente Sluis wil het huidi- procfproject omzetten in lang- pende vergunningen. liis gaf Paridaen en Thomaes spil vorig jaar gedoogbeschik- sgen voor één jaar. De ontwik- feg van de schokgolfgenera- oftewel het anti-hagelka- is immers nog volop in be- m inje wordt al tijden ge- aan een verfijning van isysteem, zodat geluidsover- jtot een minimum wordt be ll. In afwachting van die ont- keling besloot Sluis tot een itproject, waarbij maximaal fruittelers zich konden aan- gn ridaen investeerde als eerste SM euro in een kanon, vooral at een jaar eerder zijn fruit- voor 95 procent was uitge lid. Hij ziet het kanon boven- als een prima alternatief een peperdure verzeke- gpolis ritisch wl de werking van het ap- at wetenschappelijk moei- is aan te tonen en verschil de meteorologen op zijn tktstgezegd kritisch zijn, om- f>en steeds meer boeren het toaat. a anti-hagelkanon voorkomt schokgolven de vorming 'hagel tijdens een onweers zit een zeecontainer steekt wijd uitlopende pijp, die %lven uitzendt. In de con st staan flessen met acety ls, de brandstof die voor «iro zorgt. De schokgolven brijzelen de hagelstenen, Moor de hagel als regen op landbouwgewassen valt. heb nooit gezegd dat ik ze- wist dat dit systeem hon- procent betrouwbaar is, "feit is wel dat ik vorig jaar een flinke bui geen last "gehad van hagel. Het groot- 'Probleem blijft het geluid. Ik s niet ontkennen dat het ap- ^at een lawaaiding is", zegt pen. ^°et goed inschatten wan- ]n het kanon aanzet. Want ■ake bui is per definitie een teersbui", verklaart Pari- win !t Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. Deze week: bijzondere overnachtingen. Christelijk hotel Wie gaat er nou slapen in het christelijke Beter Uit-hotel Veerse Meer! Je kunt je ogen toch niet sluiten voor zo'n uitzicht. Geniet van hoe de ondergaande zon het silhouet van Veere paars kleurt. Hoe de zon opkomt boven het meer. En luister in de donkere uren naar het rustgevende gekabbel van het water en het getik van de tuigage tegen de masten van de jachten die voor de deur liggen. Hé, is dat niet... Ach kom, hoe heet hij nou. Die man van de EO, die van dat programma waarin hij mensen een vraag stelt. Een persoonlijke vraag. Nou, laat maar even, daar ko men we sti'aks nog wel op. Eerst eten. Het is kwart over zes als we aanschuiven, keurig op tijd, zoals gewenst door het hotel. Dineren kan tussen zes en zeven uur. Gasten worden tussen zes en half zeven aan ta fel verwacht. Een kaart is er niet, het is mee-eten van het dagmenu of zelf ergens een res taurant opzoeken. Dat is wat twee gasten te doen staat die net te laat arriveren. „Nou, dan gaan we wel in Arnemuiden zelf eten", besluiten ze monter. Het dagmenu smaakt prima. Geen fratsen; eten zoals thuis. Een gebraden kippendijtje, ge bakken röstirondjes, groenten en rauwkost. Eigenlijk net zoals de kamer. Sober maar schoon. Prima bed den, stevige kussens, fijne douche, föhn, ventilator voor de warme nachten. En jawel, televi sie op de kamer. Die vooral ruis laat zien overigens, op twee ka nalen na: Nederland 1 en Neder land 2. In het nachtkastje, na tuurlijk, een Bijbel. Het Nieuwe Testament in vier talen, in de uitgave van Gideons Internatio nal. Het is er trouwens maar één, dus dat wordt samen lezen, voorlezen of om de beurt. Wie maalt erom? Lezen en tv kij ken zijn in Badhotel Veerse Meer niet de eerste dingen waar- Badhotel Veerse Meer be hoort tot de reisorganisatie Beter Uit. Wie zich thuisvoelt in een groep mensen die hun geloof actief belijden en graag bijzondere reizen maakt, moet de brochure aan vragen. Beter Uit verzorgt prachtige reizen naar alle hoe ken van de wereld; voor jonge ren en ouderen; naar de Spaanse costa, de verborgen stammen van China, de me ren van Zweden, de wildpar ken van Afrika. Of een busreis naar het Veerse Meer. Wie in Zeeland woont, kan het hotel opne men in een meerdaagse fiets tocht. Stippel een route uit met behulp van Rondje met een pontje. Veere-Kamper- land en Wolphaartsdijk-Kort- gene zijn de dichtstbijzijnde overtochten. De fiets staat 's nachts veilig in de schuur onder het hotel. Wie op de hoogte wil blij ven van het regionale nieuws en actuele evenementen in de buurt, moet elders een exem plaar van de PZC kopen. Om roep Zeeland is op de tv in het hotel niet te ontvangen en op de leestafel ligt alleen het Nederlands Dagblad. Extra handdoeken worden op zaterdag klaargelegd, de rekening op maandag. foto Lex de Meester aan je denkt. Het uitzicht, daar draait het om. Het hotel ligt pal aan het Veerse Meer bij de Oran- jeplaat. Vanuit kamer 9 op de hoek biedt het ene raam zicht op het pas aangelegde strandje - mooi wit zand met wind- schermpjes van wilgentenen - en het andere op de aanlegstei ger voor de deur, waar zeil- en motorjachten dansen op het wa ter, dat door de stevige noord oostenwind voortdurend in be weging wordt gehouden. De tou wen en kabels van de zeilen tik ken nerveus tegen de masten. Surfers scheren op volle snel heid heen en weer. Wandelingetje Na het eten verleidt de omge ving tot het maken van een wan delingetje. Even het strandje op, genieten van de ondergaan de zon. De Campveerse Toren, de stadhuistoren en de domto ren steken scherp af tegen de roodpaarse lucht. Een slaapmutsje voor we naar de kamer gaan. Op de dranken kaart die bij h§t inchecken wordt uitgereikt, wordt het aan tal consumpties geturfd. Bela chelijk lage prijzen, trouwens. Whisky en soortgelijke sterke dranken drie euro, een fles huis wijn (een aangenaam droge Ar gentijnse chardonnay) 8,95. En de duurste Belgische bieren (2,50 euro) zijn Grimbergen en, echt waar, Duvel. Beter Uit-hotel Veerse Meer is toch al niet duur. Een overnach ting met diner en ontbijtbuffet voor twee personen kost, medio juli, 140 euro. Inclusief reserve- ringskosten en toeristenbelas ting. En dat op die plek. Bij de receptie ligt een brochure van de reisorganisatie Beter Uit. Die blijkt dit jaar 25 jaar te bestaan. De basis werd gelegd met een jongerenreis naar Hon garije onder leiding van de hui dige directeur Jan van den Bosch en die andere EO-coryfee Henk Binnendijk. Henk Binnendijk! Die is het. Die zat al in het restaurant toen we binnenkwamen. En de volgende ochtend, na een goede nachtrust, zit hij ook al weer aan de ontbijttafel als we binnenkomen. Alsof het is afge sproken, wordt iedereen in koor 'goedemorgen' gewenst. Eens even kijken of de anderen het vanochtend wel doen. Nee, weer niet. Niemand bidt voor of na het eten. Althans, niet zicht baar met de handen gevouwen en de ogen gesloten. Bidden is kennelijk optioneel Eigenlijk, constateren we wel haast teleurgesteld, is het chris telijke hotel niks anders dan elk ander familiehotel. Op één punt na, zoals ook in grote letters op het hek prijkt: Zondag gesloten. Zondag is voor de medewerkers een dag voor rust en gebed. Gas ten die naar de kerk willen, kun nen de informatiemap op hun kamer raadplegen. Er eten, drin ken en slapen kan zondag wel, tenminste als gast, niet als dag toerist. Betalen lukt op de dag des Heren niet. De kamer wordt ook niet schoongemaakt. Op za terdag liggen extra handdoeken klaar, op maandag de rekening. Maurits Sep „...ie: 0113-315649 iwpzc.nl nl 4460 AA Goes 0113-315520; 0114-372770; Mentsjov ziet Landis als favoriet Gewonde door grap met waslijn VEERE - Twee Belgische jongens van vijftien en zestien zijn in de nacht van zondag op maandag in Veere aange houden omdat ze een waslijn over het fietspad hadden ge spannen. Een 44-jarige Middelburger raakte gewond toen hij tegen de draad aan reed. Dat gebeurde op het fietspad langs de Veerseweg ter hoogte van de Bieweg. De man liep schaafwonden en een snee in zijn gezicht op. De draad was gespannen tussen twee verkeersborden. De man zag de twee jongens na zijn val wegrennen. Hij heeft nog geprobeerd om ze te pakken te krijgen, maar clat is niet gelukt. De polite kon de twee even later aanhouden op een camping in de buurt. Ze hebben de politie verteld dat ze een grap wilden uithalen. Ze hadden zich niet ge realiseerd dat daarbij mensen ernstig gewond kunnen ra ken. Verwaarloosde kittens gevonden MIDDELBURG - De dierenambulance heeft gisteroch tend rond tien uur twee verwaarloosde kittens opgehaald in het centrum van Middelburg. De beesten zaten in een mandje. De poesjes waren te mager, ze hadden oormijt en één van de twee had vergroeiingen aan zijn poot. De jon ge katjes worden door de dierenarts behandeld. Geen hoger beroep zaak Ganseman KAPELLE - Het Openbaar Ministerie gaat niet in beroep tegen de vrijspraak van ex-wethouder P. Ganseman van Kapelle. Die stond vorige week voor de politierechter, om dat hij in de nieuwjaarsnacht een bestuurslid van de Vere niging van Eigenaren van het recreatiebungalowpark De Oesterbaai in Wemeldinge in het gezicht zou hebben ge slagen. De kwestie leidde eerder dit jaar tot het aftreden van Gan seman. De rechter oordeelde vrijdag dat er onvoldoende bewijs tegen Ganseman bestaat. Zo werd de eis van het Openbaar Ministerie, een voorwaardelijke geldboete van tweehonderd euro, verworpen. Datzelfde OM liet gisteren weten niet in beroep te gaan tegen de uitspraak. Een woordvoerster liet weten ondanks de vrijspraak toch con tent te zijn met het vonnis. Blik opzij veroorzaakt botsing KATS - Een blik opzij is een 21-jarige Bredanaar zondag avond duur komen te staan. Op de N256 bij Kats zag hij te laat dat de auto voor hem afremde voor een file. De Bre danaar trapte nog op de rem, maar hij kon niet voorko men dat hij een moment later op zijn voorganger botste, een 36-jarige automobilist uit Eindhoven. De 21-jarige au tomobilist is in het ziekenhuis van Goes opgenomen met nekklachten. De andere automobilist bleef ongedeerd. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 32-jarige man uit Vlissingen heeft zich volgens officier van justitie G. Oosterveld schuldig gemaakt aan stalking van drie jonge meis jes. Hij stuurde hen via het chat- programma MSN regelmatig schunnige teksten en pleegde be dreigende telefoontjes. Oosterveld eiste gisteren in Mid delburg wegens stalking van de vijftienjarige en zestienjarige meisjes 240 uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. In haar eis nam ze ook de schen- nispleging mee (hij toonde de meisjes via de webcam zijn ge slachtsdeel). Politierechter M. Klarenbeek bracht er tegen in dat de meisjes zich bij het chatten ook niet on betuigd hadden gelaten. Dat de meisjes tegenover de Vlissinger ook vunzige taal bezigden, bracht haar op een aanmerke lijk lagere werkstraf van 75 uur. „De meisjes zijn op een leeftijd dat ze nieuwsgierig worden naar seks. Zij hebben ook een aandeel gehad", was de politie rechter van mening. Klarenbeek zag het bewijs voor het stalken, gepleegd in het voorjaar van 2005, met name in de grove en dreigende taal die de Vlissinger de meisjes herhaalde malen via de telefoon toevoegde. „U heeft daarbij grenzen overschreden." De man ging niet zo ver dat hij totaal ontkende bij het chatten vunzige taal te hebben gebe zigd. „Het zou kunnen, maar ik heb het nooit zo gemeend. Het was voor mij een soort poppen kast. Dit is mijn taalgebruik niet." Raadsman H. Goedegebure be lichtte vooral de rol van de slachtoffers. „De meisjes heb ben ook initiatieven genomen en reacties uitgelokt." De strafplei ter haalde een recent onderzoek aan, waaruit blijkt dat veel jon geren bezig zijn met seks via in ternet. Hij vervolgde: „Er is maandenlang over en weer con tact geweest. Als ze zich echt be laagd hadden gevoeld dan had den ze het MSN-programma wel geblokkeerd." De strafplei ter vroeg zijn cliënt vrij te spre ken van stalking en zag alleen bewijs voor de schennispleging. De meisjes dachten aanvanke lijk te maken te hebben met een leerling van hun school, maar kregen al snel in de gaten dat het om een oudere man ging. Een van de meisjes was met haar verhaal naar een lerares ge stapt. Die reageerde geschokt. (Advertentie) cc UJ X O co _J LU Q EXTRA KORTINGEN |J^°S 3 dagen Eerkoop dinsdag/woensdag/donderdag tot 17.00 uur Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel.: 01 13 227607 www.delscher.nl zeeuwse almanak I Tijn mag graag op de volks tuin van opa komen. Hij helpt 1 met aardbeien plukken en steekt oma een handje toe bij i het wassen van de sla. i Aan één ding heeft het vijf 1 jaar oude kereltje een hekel: lawaai. I Als opa zijn motormaaier uit het schuurtje haalt, weet Tijn hoe laat het is. Mismoedig houdt hij elke keer zijn handen tegen zijn oren. Maar vraag hem niet naar de ware reden. Op de vraag waarom hij zijn oren be dekt, antwoordt hij: „Ik heb jeuk aan mijn oren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9