De groep moet een team worden Zomerse trainingen hebben effect Kromkamp in beeld bij PSV uitslagen Som duikt onder limiet agenda M Trainer Houtepen wil dat voetballers van Hoek een stap extra voor elkaar zetten Zierikzee-GA Eagles i Kasse elfde na vier wedstrijden VALKENSWAARD - Rallycros ser Ko Kasse sluipt langzaam richting de toptien in het Neder lands kampioenschap. Kasse staat na vier races en met nog twee buitenlandse races te gaan op een elfde plek. De Veerenaar eindigde in de vierde NK-race op het Eurocircuit in Valkens- vvaard als elfde. Na drie heats stond Kasse met zijn Opel Astra OPC op de laat ste startrij in de B-finale van de Supercars 2wd. In de eerste ron de van de wedstrijd gebeurde er genoeg. Michel Kolijn (Opel As- tra) uit Zaamslag eiste, als een duveltje uit een doosje, de lei ding op. Hij was de koppositie drie boch ten later echter weer net zo snel kwi]t. Kolijn: „Stom. Niet goed gekeken. Er was flink gesproeid en ik remde te laat voor de hair pin. Ik schoof door en liet een groot gat open voor de rest, waardoor ik als laatste mocht aansluiten." Kasse profiteerde van het heen en weer geschuif van de auto's en zette zijn Astra van de laat ste naar de vierde plaats in deze B-finale. „Voor vandaag was dit het maximaal haalbare. Ik blijf vermogen te kort komen", zei Kasse na de race. Martijn Ferket uit Graauw ein digde als vijfde in de klasse For mula Rallyracing. Ferket begon de race met een nieuwe motor in zijn bolide, de vorige had de geest gegeven tijdens een race voor de Europokal in Terwolde. Sjako de Visser uit Sluiskil viel nét buiten de A-finale in de For mula Rallyracing en werd als ne- Van Dommelen pakt wint op Dax SINT PHILIPSLAND - Het was een met goud omrand weekend voor de Zeeuwse duivensport. Twee nationale zeges voor Zeeuwse melkers. Naast de combinatie Cor Hermes&Zn uit Lewedorp (winst op Blois) was ook de 55-jarige Ko van Dommelen uit Sint Philipsland goed voor een nationale zege. Daarvoor zorgde een driejarige donker geschelp te doffer, een duif die vorig jaar nationaal Lourdes won. Van de zes ingekorfde duiven had Van Dommelen er vier in de prijzen. Ron van der Veeke (Westdorpe) had een duif als Hveede binnen. Vroegste Zeeuwse meldingen ZLU Dax nationaal (oude duiven): 1 en 4. K. van Dommelen (St.Philipsland), 2,13 en 94. R. van der Veeke (Westdorpe), 14. W. Muller&Zn (Wilhelminadorp), 18. P. Leunis (Terneuzen), 23. S. v.d. Velde &Zn (Breskens), 27, 40, 74, 95,98, 99 en 100. J. v.d. Veeke (Westdorpe), 42. J. v.d. Gucht (Hulst), 44 en 58. J. Melis (Zoutelande), 48. A. Coppoolse (Middel burg), 53. Sj. De Vos ('s Heerenhoek), 63. R. Fonteyne (Oud Vosemeer), 64. P. de Nooijer (Arnemuiden), 79. 89 en 96. J&JP. Nolet (Axel), 86,93 en 97. H. Ca- lon (Hoofdplaat). Amsterdam. ACT 2006. Derde r de: L'Ami-Blees 1-0, Siebrecht (Dui)-Timman 1/2-1/2, Ferguson (Eng)-Tiviakov 0-1, Peelen-Stellwagen 1/2-1/2, Schoorl-Cuijpers 1/2-1/2. Nij- boer-Walton (Eng) 1-0, Van Delft-Eren- burg (Isr) 1/2-1/2. Stand aan kop: L'Ami, Ftacknik (Slw), Halkias (Gri) 3 punten. Lucky Day, d.d. 17.07.2006. 4-7-8-13-14-15-23-29-33-35-36-37-40-50- 55-60-62-69-76-78. (onder voorbehoud) Amersfoort. Mannen. Eerste ronde: Bracciali (lta/7)—Sijsling (Ned) 6-7 (4) 6-4 6-2, Mathieu (Fra/2)- Di Mauro (Ita) 6-0 6-3, Marin (CRi)-Sangui- netti (Ita) 6-2 7-5. Palermo. Vrouwen. Eerste ronde: Krajicek (Ned) - Gagliar- di (Zwi) 6-1 6-7 (3) 7-5. Ranglijsten. Vrouwen: 1. Mauresmo (Fra) 3692 punten, 2. Clijsters (Bel) 3377, 3. Henin-Hardenne (Bel) 3093, 4. MADRID - Bram Som heeft zich gisteravond in de Ne derlandse atletiekploeg gelopen voor de Europese titelstrijd in Göteborg. Som won bij wed strijden in Madrid de b-race op de 800 meter in 1.45,64. Dat was ruim onder de limiet van 1.46,70. „Het ging lekker. Je bent toch steeds bezig met die limiet. Die zit maar in je kop. Nu is die er uit en kan ik richting het EK lek ker onbevangen lopen", reageer de Som na zijn race. Som had gehoopt in Madrid in de a-race te mogen starten. „Ik baalde er even van dat ik in de b-race moest lopen, maar de race verliep uitstekend. Ik kwam 250 meter voor de streep op kop en liep eenvoudig naar de zege." Som, die het seizoen 2005 volle dig miste door blessureleed, start zaterdag ook in de Nacht van Heusden. „Daar is een sterk deelnemersveld op de 800 me ter. Ik heb veel kracht in mijn benen en hoop daar de stijgende lijn met het oog op het Europees kampioenschap door te zetten." ANP Sjarapova (Rus) 2400, 5. Petrova (Ris 2134, 6. Dementjeva (Rus) 2040,7.K«i- netsova (Rus) 1995, 8. Schnyder (Zw' 1749, 9. Pierce (Fra) 1636, 10. Dav=-- port (VSt) 1588, 36. Krajicek 535,170,Tf maëla 157,311Schultz 68. Mannen: 1. Federer (Zwi) 7260 punia 2. Nadal (Spa) 5125, 3. Nalbandi.-- (Arg) 3185, 4. Ljubicic (Kro) 3125,5.0r videnko (Rus) 2210, 6. Blake (VSt) 2155, 7. Robredo (Spa) 2050, 8. Ancic (K'Ci 1985, 9. Stepanek (Tsj) 1926,10. Ba£ datis (Cyp) 1857, 11. Roddick |V5: 1805, 12. Hewitt (Aus) 1700,13 Nien- nen (Fin) 1665, 14. Gaudio (Arg)1K 15. Berdych (Tsj) 1615, 89. Sluiter 116. Van Gemerden 373, 223. WesKï 175. Breskens. C1000 Vechthanento? nooi. HE3: T. de Vetter-K. Oei] 4-6 6) 7-5. DE3: D. Boogaard-B. de Wö w.o. DE4: J. de Wit-K. HeijdensWf HE5: S. van Hulle-R. Tazelaar6-26-U Wielakker-A. Risseeuw 6-2 7: HE6-14: E. de Rijcke-J. van Leeuwe 6-4, N. Hurkens-E. Witte 6-1 6-3, Praas-A. Maas 7-5 6-2, J. Geelen-G.:; Bruijckere 6-0 6-2. DE6-14: R. E* mens-S. van de Bossche 6-3 6i HD6-14: R. Brugge/A. Maas* Alders/W. Letink 5-7 6-0 7-6 GD6-14:'. Flikweert/A. Dieleman-A. de Looff'J.S Wever 6-3 6-2. HE6-45: B. van Sit ben-T, Robijn 6-1 6-1 HE7-14:UV munt-A.van de Vrie 6-2 6-3, K. Ve munt-H. Klaaijsen w.o. DE7-14: f, Frans-T. Steijaert 7-5 7-6 HD7-14: L Schleibach/K. Vermunt-S. Vermeutó Scherbeyn 6-4 7-6, J. Risseeuw/B, van der Slikke-J. de Back/R.e Corijn 7-657 7-6 DD7-14: N. de Schoolmeester van de Wijnckel-H. Becude/G, Verpik ke 6-4 6-3, J. Nelisse/I. van Noord-S Laprade/W. Priester 6-1 6-2, E. 4 Visser/S. de Vries-M. Carels/T. Caret Oefenwedstrijden. Willem ll-lpswich Town (Eng) H (O-O). Doelpunt Willem II: El Hamdao. GVA-Vitesse 0-11 (0-7). Doelpunt: Lazovic 3, Hersi 2, Prijor 2, Due, Ju-® Meulens Kirisji. World League, vrouwen,hal ve-finaleronde. Nederland-Span^" (2-2 3-1 3-1 1-4), Frankrijk-Ou» 7-11, Italië - Rusland 11-10. Eindstanc 1. Italië 5-14, 2. Rusland 5-12,3 Nede land 5-9, 4. Spanje 5-7, 5. Duitsland5--. 6. Frankrijk 5-0. Rusland, Italië, Neder land naar finaleronde. Dinsdag Atletiek Rabobank Zomerloop. 1930 Ul' jeugd (750 en 1500 meter). 19.501»* 3300, 6600 en 9900 meter. Insctinjfc kantine voetbalvereniging Groede- Tennïs~ DRV Maeneblusscherstoemooi.- catie: tennisvereniging MLTCte"®® burg. Aanvang: 11.00 uur. ABN Amro Yerseke Open. tennisvereniging Yerseke. AanvPs 16.30 uur. Fixet Gruttepikkertjestoernoor -- catie: tennisvereniging Duivelen^ Nieuwerkerk. Aanvang: 15.00 uur C1000 Vechthanentoernooi. tie: tennisvereniging De Boskrec» Breskens. Aanvang: 8.30 uur. Wielrennen Ronde van Clinge. Locatie: Gif*r straat, Clinge. Categorieten; beloften/amateurs A. Aanvangt uur. Afstand: 90 kilometer. dinsdag 18 juli 2006 2j(j door Barry van der Hooft door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - PSV heeft bij Li verpool geïnformeerd naar de mogelijkheden om Jan Krom kamp naar Eindhoven te halen. De landskampioen ziet in de Ne derlandse verdediger een prima versterking voor de rechtsback positie. PSV-voorzitter Rob Westerhof bevestigde gisteravond dat er contact is geweest met Liver pool. „Maar het blijft onduide lijk wat de intenties zijn van Li verpool. Willen ze hem verko pen, verhuren of houden? Ze spreken zich daar niet over uit en zolang dat niet gebeurt, kan de interesse niet concreet wor den. Wij hebben dus nog niet met Kromkamp zelf gespro ken." Westerhof weet niet oi K PSV op korte termijn helder- li heid krijgt. „Dat moeten we k even afwachten. In zijn alge- meenheid denk ik dat het schan- k daal in het Italiaanse voetbalde internationale transfermarkt nog lang zal beïnvloeden. Wat S gaat er precies gebeuren? Ko- 5 men er straks zomaar tien a vijf. C tien topspelers vrij? Wanneer ir dat het geval?" Kromkamp (25) begon zijn prof. X loopbaan bij Go Ahead Eagfe In 2000 werd hij aangetrokket door AZ, waarvoor hij uiteinde- 3 lijk vijf seizoenen speelde er, echt doorbrak. Vorig jaar haal- de Villarreal hem naar Spanje Dat avontuur mislukte, waana i de geboren Fries in december 4 een contract voor 4,5 jaar bij Li- o: verpool tekende. GPD i. WESTDORPE - De spelers van Hoek beleefden gisteravond een relatief rustige eerste training van het nieuwe seizoen. Geen geestdodende rondjes om een veld, maar gewoon een posi tiespel en een afsluitende partij. „Ik begin altijd rustig", legde Cees Houtepen na afloop uit. ,.Ik wil niet dat spelers blessu res oplopen en in de loop der ja ren heb ik daar als trainer ook weinig mee te maken gehad." De van SSV'65 overgekomen oe- fenmeester had gisteren negen tien van de 21 selectiespelers tot zijn beschikking. Sam Ysebaert, die herstellende is van een zwa re ziekte, liep wel wat rondjes maar is nog niet fit genoeg om al met de selectie mee te trai nen. En Niels Dominicus moest noodgedwongen vanaf de kant toekijken. De spits werd ruim drie weken geleden geopereerd aan zijn linkerknie. Het herstel proces verliep vervolgens niet volgens wens. Kraakbeen „Ze zijn tijdens de operatie een uur bezig geweest om kraak been uit mijn knie te halen", ver telde Dominicus. „Het gaatje in mijn knie ging in de dagen daar na niet dicht en er bleef maar wondvocht uitkomen. Daardoor is er een bacterie ingekomen en werd mijn knie behoorlijk dik." Dominicus draagt daardoor nu al twee weken dag en nacht een spalk. „Zodat ik mijn knie niet kan buigen. Ik heb nu ook een aiitibioticakuur en ik hoop dat die aanslaat. Als dat niet zo is, moet ik binnenkort weer onder het mes. Normaal gezien had ik nu al mee kunnen trainen, maar dat zit er voorlopig niet in." Op papier lijkt Cees Houtepen eèn aardige selectie tot zijn be schikking te hebben. „Maar het is nu nog een groep", zei de trai ner. „Daar wil ik in de komende drie. vier weken een team van maken. Dat iedereen vanavond aanwezig was, vind ik in dat op zicht ook belangrijk. Vorig jaar bij SSV is gebleken dat wij op Hoek-trainer Cees Houtepen (midden) doet het met zijn spelers rustig aan tijdens de eerste sessie na de zomerstop. die manier een heel eind zijn ge komen. Er waren een aantal ploegen kwalitatief beter dan wij, maar door net dat stapje extra voor elkaar te zetten wer den wij kampioen. Spelers moe ten de mindere kwaliteiten van elkaar compenseren en ook iets van elkaar willen aannemen." Om dat proces vorm te kunnen geven heeft Houtepen ook een weekendje teambuilding ge pland tijdens de voorbereiding. Burgh-Haamstede Volgende week vrijdag speelt Hoek 's avonds thuis tegen HW'24 en daarna vertrekt de selectie en technische staf naar Burgh-Haamstede. „Verder wil ik daar niemand bij hebben", was Houtepen resoluut. „We gaan daar ook niet trainen, maar andere dingen doen." De eerste oefenwedstrijd van Hoek staat voor aanstaande vrij dag gepland. De West-Zeeuws- Vlaamse selec tie is traditioneel de eerste te genstander, alleen wordt het duel nu niet in Biervliet maar in Westdorpe gespeeld. De wed strijd begint om 19.30 uur. Selectie Hoek (met vaste rugnum mers en leeftijden): 1. Robbie de Moor (21), 2. Thomas Ragut (26), 3. Stefan van Dender (29), 4. Jeroen van de Broeke (25), 5. Pieter de Munnik (27), 6. Taou- fik Ameziane (28), 7. Dennis van foto Peter Nicolai der Welle (22), 8. Björn Langeveld (28), 9. Ferry Alfons (29), 10. Wilco de Valk (31), 11. Istvan Bakx (20), 12. Merlijn Swennen (22), 14. Niels Dominicus (22), 15. Sam Ysebaert (25), 16. Wesley de Smet (29), 17. Mamadouba Gueye (23), 18. Dja mei Buyse (30), 19. Thijs Binnerts (22), 20. Ramazan Kesikbas (20), 21. Jan Huygens (29), 22. Frank van Damme (34). k Zes Nederlandse profclubs bezoeken deze periode Zeeland in dj voorbereiding op het naderende voetbalseizoen. Drie eredivisie clubs (Sparta, RKC en Willem II) en drie clubs uit de eerste dim: (Helmond Sport, Go Ahead Eagles en RBC). De clubs werken in to taal negen oefenduels afin de provincie. Vanavond speelt GoAht:: Eagles tegen Zierikzee. 19.00 uur. Locatie: sportpark Den Hogen Blok, Zierikzee. Entree: 3 euro. Trainer Go Ahead Eagles: Mike Snoei (tweede seizoen). Eerdere duels in voorbereiding: SV Terwolde-GA Eagles 0-14 (6 juli), Vessem-Go Ahead Eagles 2-12 (8 juli), Lemelerveld-Go Ahead Eagles 0-8 (11 juli), streekteam Olst/Wijhe/Wesepe- Go Ahead Eagles 2-6 (15 juli), Go Ahead Eagles-Va lencia 1-2 (16 juli). Topscorers voorbe reiding: Rence van der Wal 7, Sjoerd Ars 7, Gerrit Bar- tels 6, Diego Jon gen 6, Loïc Loval 4, Tim Gillis sen 3. Opvallendste spelers Go Ahead Eagles: De zeventienjarige Rence van der Wal, topscorer in de voorbe reiding, werd vorig seizoen óf jongste eerste-elftalspeler ooi bij GA Eagles. Hij debuteert toen hij zestien jaar, acht maar den en twaalf dagen was. Hij lts- te daarmee Victor Sikora af ai jongste debutant. De dertigjarige Melchior Schoenmakers is de meest erva ren speler bij GA Eagles. Hi' speelde bij bijna alle noorderüj- ke profclubs (Heerenveen, Gro ningen, Emma en Veendam) is nu nieuw bij de Eagles. Bijzonderheden: Het treffen is het afscheidsduel van de Zieril- zee-spelers Rob bert Roggeband en Niels Lode- wijk. De El-junioren van zee en ZSC'62 spelen een voor- wedstrijd (17.45 uur) en lopen le gen zevenen op met de 'groteja-' gens'. door Bas Abresch RENESSE - De hele zomerstop lang trainden de voetballers van Renesse eenmaal per week door voor die ene wedstrijd. Gisteren was het eindelijk zo ver: de confrontatie met Hel mond Sport. De vijfdeklasser hield de eerstedivisionist op slechts 0-5. De zomersessies bleken hun vruchten te hebben afgeworpen. Al deden de bezoe kers het wel rustig aan. Trainer Leon Bakker liep na af loop met een brede grijns rond op sportpark De Laone. Hij kon niet anders dan blij zijn met het resultaat tegen de Bra banders, bij wie Middelburger Roy Hendriksen een uur mee speelde. „Ik ben zéér tevreden. Ik ben erg trots op mijn jon gens. Ze hebben gevochten voor wat ze waard zijn en zelfs nog wat kansjes gecreëerd. Als ik eerlijk ben, vind ik het zelfs een beetje een afgang voor Hel mond Sport." Bakker was vooral ook opge lucht over het feit dat de trai ningen in de voetballoze perio de vanaf begin juni niet voor niets waren geweest. Het komt niet vaak voor dat amateurvere nigingen in de aanloop naar een wedstrijd tegen een prof club in de zomerstop doortrai- nen. „Maar omdat wij zo laag voetballen, vond ik het wel een beetje noodzakelijk", vertelde Bakker voorafgaand aan het duel. „Gelukkig hebben we een jonge, enthousiaste groep. De jongens hebben veel moeite ge daan voor deze wedstrijd. Ver schillende jongens hebben hun vakantie een paar weken later gepland." Het enthousiasme binnen de groep is opmerkelijk. De voor bereiding vormde voor Renesse de laatste jaren altijd een pro bleem, omdat veel spelers in de horeca werkzaam waren en nu nog steeds zijn. Bakker maakte het zelf mee. „Maar nu is het voor de jon gens vaak vakantiewerk. De wat oudere spelers moesten er vroeger hun brood mee verdie nen. Maar ik ben blij dat ieder een er nu dingen voor opzij heeft gezet." De extra arbeid lijkt ten koste te gaan van de reguliere voorbe reiding op het nieuwe seizoen. „Maar je moet toch een keer je rust pakken", zei Bakker laco Esad Razic mist een kopkans op het doel van Renesse, dat verdedigd wordt door Maarten Kempen. niek. „Zulke wedstrijden maak je met Renesse niet vaak mee. De laatste keer was in 1993 te gen RBC." Openingstreffer Bakker hoopte Helmond Sport in het eerste kwartier op 0-0 te houden, maar zijn ploeg slaag de daar net niet in. Na dertien minuten tekende linksback Pa trick Hobbelen met rechts voor de openingstreffer. Daarna ver slapten de bezoekers enigszins. Vincent Goedegebuure kreeg het eerste kansje, maar schoot te gehaast. Frenk van Hengel was het dichtst bij een treffer, maar zijn vlammende schot werd door doelman Remond Strij- bosch tot corner verwerkt. Linkerspits Esad Razic zorgde met twee goals, waarvan één achter het standbeen langs, voor de 0-3-ruststand. In de tweede helft bleek het nut van de zomertrainingen. Waar veel amateurclubs naarmate de wed strijd vordert op conditie ge klopt worden en de score daar door meestal hoog oploopt, hield Renesse het goed vol. Al moet daarbij vermeld worden dat Helmond Sport niet be paald geïnspireerd speelde en slordig omging met de kansen. Pas tegen het einde, toen enke le spelers van de thuisploeg kramp kregen, scoorden de Bra banders nog twee keer. Mauri ce Buys (uit een vrije trap) en Appie Yahia (intikker) waren de schutters. Helmond Sport-aanvoerder Roy Hendriksen moest lachten om de door Bakker gebruikte term 'afgang'. „De uitslag maakt voor ons niet zoveel uit. Als we wat beter met de kan sen waren omgesprongen, had het net zo makkelijk 0-10 kun nen worden. Op dit moment kun je beter veel trainen dan zulke wedstrijden spelen", vond de Zeeuw, die zich dit jaar volledig inzet als speler. En dus niet meer als assis tent-coach, wat hij in het eer ste half jaar van vorig seizoen was. „Fysiek kan ik het alle maal nog goed volhouden. De komende dagen gaan we ge bruiken om een duidelijke lijn in het spel te krijgen. En zo'n trainingskamp is ook altijd goed voor de teambuilding. Met dit weer zijn er mindere lo caties te bedenken dan hier aan de kust." Helmond Sport verblijft tot en met vrijdag in het Badhotel van Renesse. De ploeg zal dage lijks twee trainingen afwerken op het veld van de plaatselijke foto Marijke Folkertsma voetbalclub, hoewel de Bra bantse club het veld erg hard vond. De mogelijkheid bestaat dat de voetballers uitwijken naar het complex van DFS in Burgh-Haamstede. Daarover werd gisteren nog vergaderd door DFS en de gemeente. Renesse-Helmond Sport 0-5 (0-3). 13 Patrick Hobbelen 0-1, 28. Esad Razic 0-2, 36. Esad Ra zic 0-3, 78. Maurice Buys 0-4, 88. Appie Yahia 0-5. Scheidsrechter: P. Quinten (Colijnsplaat). Renesse: Maarten Kempen; Pa trick Knijnenburg (72. Wilco Jo- chem), Wilco Hoogerhuis, Erwin Wandel (53. Michael van Dijk), Crispijn de Jonge (88. Patrick Knijnenburg); Vincent Goedege- buurde, John Berrevoets (82. Ste fan van Vught), Wilco Jochem (46. Sevastian Everaers), Frenk den Hengel; Stefan van Vught (66. Ricky Werry), Sven Verseput (Dennis Huttinga).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42