Pedofielenpartij gaat de straat op voor steun Vijftal smokkelde jonge asielzoekers legwerkers zijn het beu de hele zomer door te werken Rechter wijst eis op verbod PNVD van de hand f" Buitenlandse vakantie wint aan populariteit Herman wordt opgezet Kamer steunt verplichte tewerkstelling kansarmen PZC dinsdag 18 juli 2006 hftffiprt van Harskamp [TRECHT - Zijn wegwerkers rerplicht de hele zomer over te üiken en hun overuren op te •alien in de koude wintermaan- Ja? Of moeten zij eerst o verleg en met hun werkgevers? De Urechtse rechtbank buigt zich nadaag over deze kwestie in takort geding dat de bouwbon- jio van FNV, CNV en de bond nn machinepersoneel Het Zivarle Corps hebben aange- spannen tegen de drie wegen- iouwcrs KWS, Bam Wegen en gallast Nedam. 5e bonden eisen dat de drie be kijven onmiddellijk ophouden set bet opsparen van overuren nor onbetaald verlof in de ko oide winter. Werknemers vin- ia het onacceptabel dat zij dit bar helemaal geen vrij kunnen injgen en alleen maar moeten venverken. Pe zomermaanden zijn altijd jet drukst in de wegenbouw, saar dit jaar moeten wegenbou- Iibs extra pieken. Door de sira weg- en onderhoudswerk- Eamheden in het kader van 'A aar Beter', beleeft het wegon- fehoud hoogtijdagen. Al het personeel wordt voor de volle jWprocent ingezet, te rechtszaak zou niet nodig tinais de nieuwe CAO voor de Hgenbouw vorig jaar niet ge- Köbiliseerd was. De regels wa rs namelijk simpel. Tussen no- lanberen april werd er niet ge- efalteerd en een wegwerker acht maximaal 160 overuren tpsparen voor de rustige winter enden. erleg ,?an dat automatisme wilden e werkgevers af", zegt CNV- Èmctsbestuurder Tjitse van Ejssel. „Dat vonden wij goed, sar dan wilden wij wel, als een afwijkende regel nmt, dat er eerst met ons verlegd wordt. Dan kunnen wij Ee leden raadplegen." Die oerwaarde van overleg staat in CAO. De bonden zeggen iter dat de werkgevers de CAO overtreden, omdat zij geen contact met de bonden hebben gezocht voor zij hun werkne mers verplichtten de overuren op te sparen tot de wintermaan den. De drie bouwers menen echter dat zij de regels niet overtreden, omdat er een overeenkomst is ge sloten met de ondernemings raad. Die vertegenwoordigt de werknemers ook. „Maar veel le den van ons voelen zich niet ver tegenwoordigd door hun onder nemingsraad", aldus Van Rijs- sel. „Daarnaast is het toch lo gisch dat je ook met de bonden overlegt. Daar sluit je een CAO mee af. Waar is zo'n CAO an ders voor nodig." Overigens is bouwer Heijmans wel in overleg getreden met de bouwbonden over het verplicht opsparen van de overuren tot de wintermaanden. Resultaat: „De vakbondsleden hebben met het verplichte verlof ingestemd", zegt Van Rijssel. GPD door Remko Tanis DEN HAAG - De onlangs opge richte politieke partij voor pedo fielen, de PNVD, gaat de straat op om handtekeningen te verza melen voor deelname aan de Tweede-Kamerverkiezingen. De Haagse rechtbank wees een eis om de partij te verbieden giste ren van de hand. Om in alle kies districten te kunnen meedoen moeten de drie bestuursleden in drie maanden 570 sympathisan ten vinden die hun naam willen verbinden aan de partij. Een campagnekas ontbreekt, een partijleus is er nog niet en een doortimmerd plan evenmin. Het wordt lastig om alles op tijd te regelen voor de Tweede Ka merverkiezingen, denkt Ad van den Berg, bestuurslid van de Partij voor Naastenliefde, Vrij heid Diversiteit. Zeker nu die met een half jaar zijn vervroegd. Maar: „Lukt het nu niet, dan over vier jaar wel." Voor 10 oktober moet de partij in elk van de negentien kieskrin gen dertig handtekeningen inle veren van aanhangers die willen dat de PNVD op het stembiljet komt. De teller staat nu, na twee maanden, op twintig. Waar de overige 550 vandaan moeten komen? „Het is de opzet om in verschillende steden op de markt te gaan staan", zegt Van den Berg. „Onder de voor waarde dat we er veilig staan. Ik heb geen zin om slachtoffer te worden van zinloos geweld." De eerste klap is de PNVD ontlo pen. In een kort geding eiste stichting Soelaas, die onderzoek doet naar pedofilie, een verbod op de partij die kinderporno en seks met kinderen van 12 jaar en ouder legaal wil maken. De Haagse rechtbank besliste giste ren echter dat iedereen het recht heeft om via een politieke partij te strijden voor de veran dering van wetten. „Het is aan de kiezer om een oordeel te vel len over het pleidooi van de PNVD", zei rechter H. Hofhuis. Provocatie Het is maar de vraag of de kie zer die kans krijgt. Zonder geld, slogan of 570 handtekeningen voor 10 oktober doet de PNVD helemaal niet mee aan de verkie zingen. „Dat was ook nooit hun voornaamste doel", denkt Ireen van Engelen van stichting Soe laas. „De oprichting van de par tij was een pure provocatie door deze pedofielen. Ze willen niets liever dan aandacht en hopen dat die openheid ertoe leidt dat de maatschappij hen accepteert. Dat mag nooit gebeuren." PNVD-bestuurslid Van den Berg noemt de ophef en de dis cussie rond zijn groepering 'een bij-effect'. „Ons eerste uitgangs punt is in het parlement komen. De bestaande politieke partijen praten niet met ons, dus moeten we zelf bevechten dat gewilde contacten met kinderen worden toegestaan. Plet is beter voor de veiligheid van kinderen. Ze zul len dan ook sneller over ongewil de contacten praten." De PNVD verwacht nog deze week een campagneplan gereed te heb ben. GPD Trauma-arts leent fiets VENLO - Een arts van een traumahelikopter heeft gister ochtend in Venlo een fiets van een voorbijganger geleend om snel bij een gewonde fietser te kunnen komen. De trau maheli kon namelijk niet in de buurt van het ongeval lan den, meldde de politie. De heli kon alleen landen in een verderop gelegen park. Twee broeders van de traumaheli renden achter de fiet sende arts aan naar de fietser, die op een rotonde door een auto was geschept. Diens hoofdwonden bleken mee te vallen. Het slachtoffer werd per ambulance naar het zie kenhuis in Venlo gebracht. ANP Zes varkenshouderijen op één plek MARKELO - Zes varkenshouderijen met in totaal onge veer 15.000 varkens clusteren op één locatie in Markelo. Dat is het plan van de Stichting Gezinsbedrijf Plus, de ge meente Hof van Twente en de provincie Overijssel. Per bedrijf moet 2,5 miljoen euro worden geïnvesteerd. Er is veertig hectare grond aangekocht waarop de varkens houderijen worden opgericht. De varkenshouderijen moe ten intensief met elkaar gaan samenwerken op het terrein van energieverbruik, mestverwerking en inkoop van pro ducten. ANP Dieven halen diesel uit trucks SCHOONOORD - In het Drentse Schoonoord is het afge lopen weekeinde ongeveer 15.000 liter diesel gestolen uit 25 vrachtwagens die geparkeerd stonden op het terrein van een transportbedrijf. De diefstal kwam aan het licht toen een chauffeur gister ochtend wilde vertrekken. Dit maakte een woordvoerder van de politie gisteren bekend. ANP Automobilisten lijden dorst in files rond Nijmegen inwoonster Geieen doodgestoken Oh 1 e w Opnieuw tbs voor belaagster Jan Aartsen I DEN' HAAG - De 43-jarige nouw die in 2004 de WD-poli- icusJ. van Aartsen en zijn voor- iehler opzettelijk aanreed met kar auto, is opnieuw veroor- feld tot tbs met dwangverple- png. Het gerechtshof in Den Haag legde haar gisteren dezelf- le maatregel op als de recht- bk eerder had gedaan. Bet hof heeft de vrouw ontsla- jpi van rechtsvervolging, om- u kt zij tijdens haar daad volle- c? ontoerekeningsvatbaar zou nn geweest. jjj Mis een maatregel nodig, om- j u ét het risico groot is dat zij in It staling vervalt. De vrouw ijlt aan een psychische stoornis haar keuzevrijheid ernstig I ia' Het door de brandweer verstrekte water vond gretig aftrek. DcEnschedese reed op 1 april KA4 op Van Aartsen en zijn «dichter in, die op het Lange toerhout in Den Haag bezig wa- Emeteen fotosessie. »a Aartsen, de toenmalige frac- hoorzitter van de WD in de hmer. rolde over de motorkap ar bleef ongedeerd. ANP van onze redactie binnenland NIJMEGEN - De brandweer deelde gistermiddag water uit aan mensen die in de file ston den op weg naar Nijmegen. Door de Vierdaagse was het heel druk op de A325. De auto mobilisten in die file raakten oververhit en belden de politie. Die dirigeerde vervolgens de brandweer met een sproeiwagen naar de file. Het verkeer stond ook stil voor de Waalbrug vanaf het knoop punt Ressen en op de Al 5 tussen Andelst en knooppunt Valburg in de richting Nijmegen. Ook op de A50 liep het verkeer in de richting Nijmegen vast. De orga nisatie van de Nijmeegse Vier daagse neemt vooralsnog geen maatregelen in verband met het warme weer. De deelnemers moeten vandaag gewoon de eer ste etappe van 30, 40 of 50 kilo meter afleggen. Drie jaar geleden kortte de orga nisatie een etappe in wegens de hitte. Volgens een woordvoerder bekijkt de organisatie de om standigheden ook dit jaar van dag tot dag. „Het is warm, maar het is vooral de combinatie met hoge luchtvochtigheid die voor problemen kan zorgen. Die luchtvochtigheid lijkt nu mee te vallen", aldus de zegsman. Wandelaars doen er goed aan veel te drinken en een hoofddek sel tegen de zon te dragen. Ook foto Erik van 't Hullenaar/ANP moeten ze aan hun zoutgehalte denken. Schone, droge sokken helpen blaren voorkomen. Voor de negentigste editie van de Vierdaagse schreven zich 48.630 deelnemers in, onder wie bijna 5.000 militairen uit bin nen- en buitenland. ANP "V Ö,E stii-7E- hlek. f NtE~'T~ te H/)rdEW van onze redactie binnenland DEN HAAG - De Nederlander gaat nog altijd het liefst in eigen land op vakantie, al wint het buitenland de laatste jaren sterk terrein. In 2005 trokken Nederlanders er in eigen land in totaal 17,4 miljoen keer op uit voor een kor te of lange vakantie. Over de grens was dat 17 miljoen maal. De buidel wercl niet gespaard: in totaal werd 12,7 miljard euro aan de vakantietrips uitgege ven, waarvan 10,3 miljard euro in het buitenland werd besteed. De laatste jaren vermindert het aantal vakanties in eigen land, met name omdat het aantal kam- peervakanties sterk terugloopt, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het aantal boekin gen voor zomerhuisjes en bunga lows stijgt daarentegen wel. In Nederland werden 8,5 miljoen lange vakantie doorgebracht en bijna 9 miljoen korte vakanties. In het buitenland werden 13,8 miljoen lange vakanties en 3,3 miljoen korte trips gemaakt. Gelderland Gelderland was, met 3 miljoen vakanties, veruit de favoriete binnenlandse vakantiebestem ming. Op ruime afstand volgden Noord-Brabant en Limburg (bei de 2,1 miljoen vakanties). Zij on derstreepten volgens het CBS daarmee de populariteit van bin nenlandse vakanties in een bos rijke omgeving. In Zeeland werden 1,3 miljoen korte en lange vakanties gevierd 2003 ruim 1,7 en in 2004 ruim (dat waren er in 2001 bijna 1,9 1,5 miljoen). Voor langere bui miljoen; in 2002 bijna 1,7, in tenlandse vakanties is Frank rijk, ondanks een dalende ten dens, bij de meeste Nederlan ders nog altijd favoriet. LEIDEN - De stier Herman wordt opgezet in het Leidse museum Naturalis. Bezoekers kun nen dat proces tot aan de voltooiing op donder dag volgen. Herman werd wereldberoemd als het eerste gro te genetisch gemodificeerde zoogdier. De laat ste jaren van zijn leven bracht hij door in een stal op het terrein van Naturalis. De huid van het dier is na zijn dood in 2004 ge conserveerd in het museum. De stier overleed op dertienjarige leeftijd aan artrose. foto Robin Utrecht/ANP SITTARD - Een ruzie tussen twee vrouwen escaleerde zondagavond in een steekpartij, waarbij een van de vrou wen, een 37-jarige inwoonster van Geleen, om het leven kwam. Dat gebeurde volgens de politie nadat ook een 25-jarige man zich met de ruzie ging bemoeien. Zowel deze man als de bij de ruzie betrokken 43-jarige vrouw uit Sittard zijn in het ziekenhuis gearresteerd. Daar waren ze heen ge gaan omdat ze zelf gewond raakten bij de ruzie. Waar de ruzie over ging en wat de relatie was tussen de betrokkenen, wist de politie gisteren nog niet. ANP Bouwput metro wordt strand AMSTERDAM - Bewoners van de Ferdinand Bolstraat in Amsterdam beginnen vandaag met een metamorfose van de bouwput voor de aanleg van de Noord-Zuidlijn in hun straat. In augustus moet een deel van de bouwput een weekeinde lang dienst doen als stadsstrandje. De werkzaamheden voor de metrolijn leiden al jarenlang tot overlast voor de omwonenden. Hoog tijd om eens iets leuks te doen met de braakliggende straat, lieten de initiatiefnemers gisteren weten. In een van de bouwvakken wordt de komende weken 300 kuub schoon zand gestort. 'Playa de Bolla' is op 12 en 13 augustus open. ANP dachten. Het gaat om vier man nen en een vrouw van Indiase af komst. Op één na wonen ze alle maal in Nederland. De zaak te gen een zesde minderjarige ver dachte moet nog behandeld wor den, een zevende verdachte zit nog vast. De vijf verdachten zouden sa men verantwoordelijk zijn voor de smokkel van in totaal tien minderjarige asielzoekers in de leeftijd van dertien tot achttien jaar. van onze redactie binnenland BREDA - Tegen vijf verdachten van smokkel van Indiase minder jarige asielzoekers zijn gisteren bij de rechtbank in Breda cel straffen tot een jaar geëist. De vijf kwamen in beeld door onderzoek naar de verdwij ning van tientallen alleenstaan de minderjarige asielzoekers (ama's) uit de opvang in Oister- wijk. De minderjarigen reisden vol gens het Openbaar Ministerie (OM) vrijwillig naar Europa. Er zijn geen aanwijzingen dat ze in de prostitutie zijn beland, zoals aanvankelijk werd gevreesd. De verdachten hielpen hen, bij voorbeeld door het bieden van tijdelijk onderdak of het kopen van een treinkaartje naar het buitenland. Aanhouding Vanaf 2004 verdwenen minder jarige Indiase asielzoekers uit de opvang, vaak al binnen enke le weken na aankomst. De IND en vervolgens de politie onder zochten de zaak. Dit leidde tot de aanhouding van de vijf ver- Vermoeden Het vermoeden bestaat dat ze veel meer ama's hebben gehol pen op illegale wijze Europa bin nen te komen. Tegen vier van de vijf verdach ten eiste het OM twaalf maan den cel. Tegen de vijfde, een 47-jarige man uit India, eiste justitie negen maanden cel. Zijn betrokkenheid zou iets minder groot zijn. Alle advocaten vroegen vrij spraak. Ze stelden dat hun cliën ten slechts landgenoten hebben geholpen en dat zij zich er niet van bewust waren dat dit onder de gegeven omstandigheden niet mocht. ANP door Lianne Sleutjes DEN HAAG - CDA, WD en LPF steunen het plan van staats secretaris H. van Hoof (Sociale Zaken) om een kansarme bij standsgerechtigde te verplich ten voor zijn uitkering te wer ken. Daarmee is er een kamer meerderheid die deze maatregel per januari 2007 in wil laten gaan. De PvdA daarentegen kraakt het plan af. PvdA-Kamerlid J. Bussemaker vindt dat min stens het minimumloon dient te worden betaald. Volgens Van Hoof geeft dat ech ter een hoop rompslomp, waar voor diverse wetten aangepast moeten worden. De staatssecretaris denkt dat bij standsgerechtigden na verplich te arbeid van maximaal twee jaar meer kans maken op een ge wone baan. Nu komt ongeveer de helft van de 328.000 bij standsgerechtigden door per soonlijke omstandigheden niet aan werk. Ze zijn bijvoorbeeld verslaafd of nauwelijks ge schoold. Voor hen is de maatre gel bedoeld. Als ze weigeren, kan de gemeente hen korten op hun uitkering. CDA, WD en LPF vinden dat een verplichte baan voor zo ie mand goed is om te wennen aan een werkritme. Uitzicht „Je biedt iemand de kans zijn problemen aan te pakken en geeft hem uitzicht op een gewo ne baan", zegt CD A-Kamerlid G. Verbürg. „Een uitkering is van de samenleving, daar mag iets tegenover staan van de ont vanger." Het Kamerlid wil nog onderzoe ken of een klein extra bedrag bo venop de uitkering als stimu lans kan dienen. Volgens WD' er E. van de Sande is alleen de uitkering voldoende. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 3