'rioriteit zeesluis in Terneuzen PZC Benen de lucht in en glijden maar! PZC Woongoed koopt te veel grond voor Graauw-West Werkstraffen Terneuzenaren voor fors geweld 'laarnse Havenwerkgevers schieten Antwerpse Oosterweelverbinding af Brandende auto zet berm in vlam dinsdag 18 juli 2006 ,11 ■rwniit Bareman flWEBPEN - De Vlaamse re- pg kan beter snel investeren bouw van een nieuwe zee- g in Terneuzen en in de dandhaven en geld beste- aan de opwaardering van lEspresweg langs de grens tus- i Antwerpen en de kust, dan w ijarden te investeren in de «lerweelverbinding, de nfj-tunnelcombinatie, die de kine Ring rond Antwerpen at voltooien. corzitter N. Saverys van de ^se Havenvereniging iHV) noemt de Antwerpse ver ding, met de futuristische jbeld'eksbrug De Lange Wap- een prestigeproject dat nau- dijks zal bijdragen aan het op- sen van het verkeersinfarct het wegenstelsel rond Ant igen. Andere infrastructurele »Kieningen, zoals betere ver- indmgen met het havengebied, ten dat wel. een beleidsnotitie pleit de KV, de koepel van de belang de Vlaamse havens (Antwer- Gent, Zeebrugge en Oos- !D-maatregel oor veelpleger I Vogelwaarde DDELBURG - Een 48-jarige roner van Vogelwaarde moet andeld worden in een Inrich- jvoor Stelselmatige Daders. 'wdpleger, die een strafblad h 35 pagina's heeft, maakt h onder invloed van alcohol jaren schuldig aan het plegen strafbare feiten, jaar ging de man op 19 art opnieuw in de fout door i-telefoon van een bege- fervan het Leger des Heils te den. Op dezelfde dag nam hij het ziekenhuis De Honte in meuzen een bloeddrukmeter medische instrumenten weg. egde ISD-maatregel veelplegers duurt maxi mal twee jaar. oete van 250 oor slaan met apotte fles 1DELBURG - De Mid- Iburgse politierechter M. Kla- abeek heeft gisteren een 38- gc vrouw uit Vlissingen mishandeling conform de veroordeeld tot 250 euro boe- verdachte gaf toe 22 juli Pr een café in Vlissingen een raw een klap te hebben gege- l Volgens de politierechter isingse met een kapot- bierfles geslagen. Dat bleek jens de rechter uit de snij- n die het slachtoffer had elopen. !verdachte zei dat ze werd uit- 1, waardoor ze zich had a gaan en de klap had uitge- fezorgklachten: 06OO-O231231 apmaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SEUWS-VLAANDEREN WemAlexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 k 0115-645742 Eatail: redtern@pzc.nl M Hoonhorst (chef) "out Bareman Raymond de Frel tené van Stee Baudeloo 16 <560 AB HULST let (0114)372776 fax:(0114)372771 B-mail: ri 1 centrale REDACTIE 1 Stationspark 28 Postbus 31 INsoaagoes B lel: (0113)315500 1^(0113)315669 B-mail: redactie@pzc.nl "TERNET wvftv.pzc.nl '•mail: web@pzc.nl M tende, voor tal van andere pro jecten. Naast de zeesluizen in Terneuzen en de Waaslandha ven op de Antwerpse linkeroe ver gaat het om de ombouw van de Expresweg tot volwaardige autosnelweg, een directe verbin ding van de Liefkenshoektunnel met de zuidelijker gelegen E17, de renovatie van een aantal oude sluizen in Antwerpen, de spoortunnel parallel aan de Lief kenshoektunnel en verbreding van het Albertkanaal. Alleen op die manier kunnen de Vlaamse havens hun positie als logistieke draaischijf in Europa veilig stel len. De havenwerkgevers stellen vast dat met de geplande aanleg van de getijdehaven Het Saeftin- gedok ten noorden van Het Deurganckdok op de linkeroe ver een verdere expansie van de Antwerpse haven nagenoeg uit gesloten is. Hetzelfde geldt voor Gent, dat momenteel de haven terreinen langs het Kluizendok opvult. De havens dienen daar na, met steun van de Vlaamse re gering, over te gaan tot inbrei- ding en renovatie van oude ha venterreinen. In Zeebrugge is nog ruimte voor uitbreiding in het gebied van de achterhaven. En tenslotte pleit de VHV voor snelle besluitvorming over een drastische verbetering van de achterlandverbinding voor alle vier de havens. Bedragen Ook de politieke partij Groen! En Het Vlaams Belang hebben zich inmiddels tegen de aanleg van de peperdure Oosterweelver binding uitgesproken. Volgens globale cijfers zou de bouw van de brug-tunnel minstens twee miljard vergen in plaats van de oorspronkelijk geraamde 1,34 miljard. De havenwerkgevers noemen zelfs een kostenpost van 3,5 miljard. De Beheers- maatschappij Antwerpen Mo biel, die verantwoordelijk is voor het masterplan dat de infra structuur rond Antwerpen aan zienlijk moet verbeteren, noemt die bedragen uit de lucht gegre pen. Komend najaar wordt be slist welk bouwconsortium de verbinding mag uitvoeren. Vier bouwcombinaties hebben eind juni een offerte ingediend. Pas in een later stadium wordt over de prijs gepraat. De verbinding, genoemd naar het opgeslokte polderdorp Oosterweel, wordt tien kilometer lang. Volgend jaar al moet worden begonnen met de bouw. In 2011 zou de laatste ontbrekende schakel in de Kleine Ring in gebruik moe ten worden genomen. Jonge strandgangers nemen de glijbaan op een strandovergang in Nieuwvliet in gebruik. door Raymond de Frel NIEUWVLIET - Ooh, wat is het toch moeilijk om je na een zware klim over de duinen in te houden. Eindelijk dat zicht op zee, eindelijk dat zand tussen de tenen...dan is het toch logisch dat je als kleintje niet meer in bedwang bent te houden? En dus spurt je naar bene den, totdat je ouders je terugroepen. In Nieuwvliet hebben ze daar ter hoogte van paviljoen De Boekanier iets op ge vonden. Want terwijl papa en mama met de koelbox en het windscherm naar beneden sjokken, kunnen de kinderen voortaan via een glijbaan in het zand ploffen. En die staan er natuurlijk tijdens dat glij plezier helemaal niet bij stil dat vóór de realisatie van het speelobject een heleboel moeilijk jargon de revue heeft gepasseerd. Integraal Kustzonebe- heer West-Zeeuws-Vlaanderen, recrea tievisie, thematische inrichtingen, sla gen naar de kust...het zal de kinderen allemaal worst wezen. Na een tochtje over wiebelende vlonders en een klim- bruggetje zetten zij zich met zoveel mo gelijk kracht af, laten hun billen op de baan ploffen en roetsjen richting het zand. Toch stonden ontwerper Gert Zonne held en wethouder Peter Ploegaert en toerisme-manager Tiny Maenhout van de gemeente Sluis nog even stil bij de totstandkoming van de thematische strandovergangen. In Cadzand, dat zich als stijlvolle badplaats moet profileren, is bij strandpaviljoen Caricole een uit kijkpost gemaakt en in de Verdronken Zwarte Polder heeft de duinovergang een natuurlijker karakter gekregen. En in Nieuwvliet is er dus een avontuurlij ke familieglijbaan. Logisch, want Nieuwvliet moet zich etaleren als een kindvriendelijke badplaats. „Boven dien moeten we ons als schoonste strand van Nederland blijven onder scheiden van alle anderen. Met zo'n glij baan doen we dat natuurlijk", vindt Ploegaert. Dromen Over onderscheiden gesproken...hoe zit het eigenlijk met de realisatie van slaap- huisjes op het strand, waar Ploegaerts voorganger Leen Kamphuis zulke mooie dromen over had? „Er liggen meerdere verzoeken voor slaaphokjes op nog nader te bepalen locaties, maar we moeten daar nog beleid voor maken. Het vraagt ook nogal wat aanpassin gen, bijvoorbeeld op het gebied van toe zicht. We zullen kijken of het wel of foto Peter Nicolai niet kan. En of we het wel willen. Want ook door iets niet te hebben, kun je je onderscheiden"stelt Ploegaert. Enfin, da's dus nog toekomstmuziek. Of niet. De blinkende glijbaan is in elk ge val wel afwijkend. Net als de afraste ring dat is. In plaats van het geijkte prikkeldraad is gekozen voor Engels schapengaas van kastanjehout. Dat oogt immers mooier en kindvriendelij ker dan stekelig ijzerdraad. „We heb ben er ook bewust voor gekozen om de vlonders richting de glijbaan boven de grond te hangen. De natuur is immers niet te voorspellen. Stel je voor dat het zand zich van lieverlee ophoopt, heb je opeens geen attractie meer. Deze vlon ders kunnen we verstellen, zodat we de ondergrond nooit hoeven te beroeren. Dat komt de vegetatie weer ten goede", zegt Zonneheld. De kleintjes staan daar natuurlijk geen moment bij stil. Hup, benen de lucht in en glijden maar! En nog een keer, en nog een, en nog, en... ABSDALE - Op de kruising van de Absdaalseweg (N258) met de Tolweg bij Absdale is gistermiddag een personenauto volledig uitgebrand. Ook een deel van de berm ging in vlammen op. De brand ontstond rond één uur door nog onbekende oor zaak. De brandweer rukte met twee bluswagens uit om de brand te bestrijden. Doordat de wind uit noor delijk richting kwam, hadden de overige wegge bruikers geen last van de rookontwikkeling. Bij de brand vielen geen slachtoffers. foto Camile Schelstraete door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Klaren- beek veroordeelde gisteren twee Terneuzenaren voor geweld in een café tot werkstraffen van zestig uur. Een van de verdachten, de 24-ja- rige gaf toe een andere bezoeker te hebben geslagen. De klap kwam hard aan, want het slacht offer brak zijn onderkaak. Het incident in het café in het Temeuzense uitgaanscentrum, dat vorig jaar 17 december net was geopend, ontstond toen een van de bezoekers tegen de 25-ja- rige verdachte aanliep. Daar door ontstond er een opstootje. De 24-jarige verdachte bemoei de zich ermee en deelde de (har de) klap uit. Volgens het slachtoffer en zijn vriend had de 25-jarige Temeu- zenaar ook geslagen, maar die ontkende. Hij werd daarbij gesteund door twee getuigen, die raadsman M. Harte gisteren naar Middelburg had meegenomen. Zij zeiden dat er 'slechts' één klap was uitge deeld door de 24-jarige Temeu- zenaar. Officier van Justitie G. Ooster- veld kon er niet onderuit dat er verschillende versies waren, maar wees ook op het belang van de 25-jarige man. „U zit nog in een proeftijd. Dus u heeft er alle belang bij." De officier hield het toch maar op een klap door de 24-jarige verdachte, die ze de zwaarste rol toedichtte. Tegen hem eiste ze zestig uur werkstraf. De rol van de medeverdachte was in haar visie beperkter, maar wel strafbaar. De 25-jarige man hoorde dertig uur werkstraf te gen zich eisen. Omdat hij in zijn proeftijd zat van een misdrijf eiste ze nog eens zestig uur werk straf extra. De strafpleiter vroeg voor zijn cliënten lagere straffen. De poli tierechter bepaalde voor beiden de werkstraffen op zestig uur, waarbij werd meegenomen dat de jongste verdachte nog in zijn proeftijd liep. Gewonde door grap met waslijn VEERE - Twee Belgische jongens van vijftien en zestien zijn in de nacht van zondag op maandag in Veere aange houden omdat ze een waslijn over het fietspad hadden ge spannen. Een 44-jarige Middelburger raakte gewond toen hij tegen de draad aan reed. Dat gebeurde op het fietspad langs de Veerseweg ter hoogte van de Bieweg. De man liep schaafwonden en een snee in zijn gezicht op. De draad was gespannen tussen twee verkeersborden. De man zag de twee jongens na zijn val wegrennen. Hij heeft nog geprobeerd om ze te pakken te krijgen, maar dat is niet gelukt. De politie kon de twee even later aanhouden op een camping in de buurt. Ze hebben de politie verteld dat ze een grap wilden uithalen. Ze hadden zich niet ge realiseerd dat daarbij mensen ernstig gewond kunnen ra ken. Boete voor geweld binnen relatie MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek veroordeelde gisteren een 52-jarige inwoner van Rilland voor geweld in de relatiesfeer tot 500 euro boete en dertig uur voorwaardelijke werkstraf. De Rillander kon niet verkroppen dat zijn vrouw van hem wilde schei den. In een dronken bui zocht hij vorig jaar 28 augustus in Rilland zijn vrouw op, die bij een kennis in een cara van verbleef. Toen hij niet werd binnengelaten gooide hij een grasmaaier tegen de caravan, die daardoor bescha digd werd. „Ik maak jullie kapot", had hij geroepen. De kennis, met wie zijn vrouw een relatie zou hebben, had ter verdediging in een reflex een mes gepakt. Officier van Justitie G. Oosterveld eiste dertig uur werkstraf. De poli tierechter hield rekening met de omstandigheden, zoals het blanco strafblad, en veroordeelde verdachte tot 500 euro boete en dertig uur voorwaardelijke werkstraf. Nieuwe gemeentearchivaris Tholen SINT-MAARTENSDIJK - De 38-jarige F. van den Kie- boom uit Bergen op Zoom treedt 1 september aan als de nieuwe gemeentearchivaris van Tholen. De Bergenaar is momenteel werkzaam als plaatsvervangend streekarchi varis en archiefinspecteur bij het streekarchief Land van Heusden en Altena. Van den Kieboom is op Tholen de op volger van de 1 februari gepensioneerde J. Zuurdeeg die 33 jaar het gezicht was van het Thoolse gemeentearchief. De nieuwe archivaris krijgt als belangrijkste taak het oud archief van Tholen nog toegankelijker te maken voor het grote publiek door middel van digitalisering en met be hulp van internet. Het gemeentearchief verhuist mee met het gemeentehuis uit Sint-Maartendijk naar de nieuw bouw in Tholen-stad die eind 2007 gereed moet zijn. Drankrijder raakt mini-bike kwijt MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Yerseke is gisteren in Middelburg voor dronken rijden op een mi ni-bike conform de eis veroordeeld tot een half jaar rijont zegging en 440 euro boete. In de strafmaat werd meegeno men dat er geen verzekering was. Daarnaast is de ver dachte de mini-bike kwijt, omdat politierechter M. Kla- renbeek het in beslag genomen voertuig verbeurd ver klaarde. Het rijgedrag van de man viel de politie op 19 april op toen hij op zijn mini-bike door zijn woonplaats scheurde. Uit de blaastest volgde een score van 810 micro gram: bijna vier keer zoveel alcohol als is toegestaan. door Sheila van Doorsselaer GRAAUW - Woningcorporatie Woongoed heeft te veel grond ge kocht ten behoeve van de nieuw bouwwijk Graauw-West. De cor poratie bleek hierdoor eigenaar van een stuk grond waar ze niets mee kan doen. Woongoed is inmiddels met de oud-eige naar van de grond tot een oplos sing gekomen. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen wil ten westen van de Tulp straat en de Irenestraat een nieu we woonwijk realiseren. Er is ruimte voor zes geschakelde, zes koophuizen en acht rijtjeshui zen. Daarnaast komen er vijf tien bouwkavels beschikbaar voor vrijstaande woningbouw. De gemeente sloot eerder een ex ploitatieovereenkomst met de corporatie. Hierin is overeenge komen dat beide partijen zich in zetten voor de herstructurering van de Irenestraat, een deel van de Jacintastraat en de bouw van de nieuwe woonwijk Graauw- West. Ook de aanleg van wegen, trottoirs, parkeervoorzieningen, en groenstroken is hierin meege nomen. Niet de gemeente Hulst, maar Woongoed heeft de benodigde gronden gekocht. Door de hoge aankoopprijs van de landbouw- percelen, het beperkt aantal wo ningen dat gebouwd wordt en de fasering, vond de gemeente het niet aantrekkelijk en renda bel de gronden zelf te gaan ex ploiteren. Volgens Hulst heeft Woongoed echter te veel grond aangekocht en kan Woongoed niet verreke nen, wat wil zeggen dat de oud-eigenaar de grond niet te rug wil kopen. Ook heeft de cor poratie gevraagd een toch al voorziene sloot wat westelijker te mogen aanleggen. Het verleg gen van de sloot om zo Woon goed wat tegemoet te komen, is volgens gemeentewoordvoerster M. van Bunder niet mogelijk om dat daar juridisch haken en ogen aanzitten. „Volgens het be stemmingsplan is dat niet moge lijk." Een woordvoerder van Woon goed bevestigt dat er inderdaad 'wat' grond te veel is aange kocht, maar wil niet zeggen om hoeveel het precies gaat. „We zijn inmiddels tot een oplossing gekomen. De oud-eigenaar huurt de grond van ons en kan die dus weer gebruiken voor landbouwdoeleinden." Hoe lang de boer de grond in ge bruik mag hebben, kon de Woon- goed-woordvoerder niet zeggen een ook niet waar de grond later voor aangewend zal worden. „We hebben nog geen bestem ming voor die grond." agenda STREEKA CTIVITEITEN AAROENBURG - Beelden -en schilde rijenroute tot en met 23 juli; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur: Kaarten, biljarten, party dansen; 13.30 uur: Jokeren; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, 14.00 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; BIERVLIET - Dorpshuis, 14.00 uur: His torische wandeling; BRESKENS - Handelshaven, 14.15 uur: Avontuurlijke boottocht over Wester- schelde; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Oude ren zangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren koor; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW - NAMEN - Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur; Aerobic; RETRANCHEMENT - Centrum, Rom melmarkt; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SLUIS - Centrum, 17.00 uur: Avond- markt; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken en biljarten; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Zaal Concordia, 13.30 uur: KBO koersbal. Diefstal uit tuin SINT JANSTEEN - Uit een tuin van een woning aan de Vrijheer in Sint Jansteen zijn gistermid dag een bijzettafel en een hou ten rek gestolen. De waarde van de gestolen goe deren bedraagt enkele tiental len euro's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37