SC 'vdA Borsele milder van toon Bidden is kennelijk optioneel Twee keer blussen Werkstraf voor stalken van jonge meisjes via MSN issen getrokken uit schijnoverwinning raadsverkiezingen uis verder iet proef agelkanon Jeuk a a 1 0je: 0113-315649 «pzc-fil edactie@pzc.nl s31> 44Ö0 /yv G°es ^entie-exploitatie: Tea Midden-Zeeland: 0113-315520; "«.Vlaanderen: 0114-372770; «aal: 020-4562500. ,sdag 18 juli 2006 «Har Mentsjov ziet Landis als favoriet iHarmen van der Werf BSKENSZAND - De PvdA pjle heeft lessen getrokken I Je schijnoverwinning bij de „eenteraadsverkiezingen eer- rdit jaar. ^el de sociaal-democraten Je verkiezingen weer buiten .idagelijks bestuur van Borse- «erden gehouden, steunden onlangs wel de financiële sjarenplanning van het nieu- college van burgemeester en èthouders voor de jaren 2007- 13 Dat was voor het eerst is de PvdA vijf jaar geleden talenaar de oppositieban- werd verwezen, vooral door doen van het CDA. jzelfde CDA hield de PvdA Je verkiezingen van maart jaar opnieuw buiten het col- Er,-an B en W in Borsele, met snvan SGP-ChristenUnie en tot één zetel teruggedrongen D De christen-democraten rukten voor die keuze één ddargument: de PvdA mag jwel van vier naar zes zetels igegaan, maar zij heeft de af lopen jaren keer op keer tegen ffidde meerjarenplanningen gestemd. Op oidlijnen is het beleid telkens ekeurd. met zo'n partij wilde iCDAmet. PvdA heeft die kritiek ter re genomen, zo bleek recent Je behandeling van de kader- 3 2007-2010, het eerste grote idsstuk van het nieuwe colle- rsn CDA, SGP-ChristenUnie WD. Bij monde van ex-wet- eder P. Vollaard koos de Pv- niet voor de aanval, maar ik op hoofdlijnen haar steun laan de plannen van het dage- 3 bestuur. Die hoofdlijnen wRaymond de Frel gaan vooral over beloften voor de bouw van brede scholen (in 's-Heerenhoek en Ovezande), brede dorpshuizen (in Oudelan- de) en de spreiding van zorg voorzieningen (in 's-Heeren- hoek, Ovezande, Heinkenszand en 's-Gravenpolder). De toon was anders, viel ook A. Schenk (CDA) op. Hij noemt het optreden van de PvdA 'ge woon fantastisch'. Hij betrekt er gelijk de andere oppositiepartij, de Lokale Partij Borsele, bij. „Sinds de verkiezingen lijkt in beide partijen een andere wind te waaien", is de indruk van CDA'er Schenk. PvdA-raadslid Vollaard vindt het met dat andere geluid overi gens meevallen. Kritiek op het college was er wel degelijk, stelt hij, zoals op de lastenverzwa ring voor de inwoners door de herinvoering van het rioolrecht en de jaarlijkse verhoging van de onroerendzaakbelasting met 1,5 procent bovenop de jaarlijk se verhoging met het algemene prijspeil (inflatie). Op voorstel van de PvdA besloot de gemeen teraad deze lastenverzwaringen nog eens af te wegen tegen moge lijke bezuinigingen. Vraag is of het de PvdA veel had geholpen als zij de vorige raads periode al milder was geweest. Had de PvdA dan wel in het col lege van B en W kunnen komen? CDA'er Schenk reageert voor zichtig: „Als de PvdA eerder constructief had meegewerkt, was de situatie anders geweest." Vollaard gelooft daar weinig van. Hij vindt dat de PvdA al de voorgaande jaren constructief oppositie heeft gevoerd. „Moet je op je knieën om mee te mogen doen in een college van B en W? Dan liever niet." OVEZANDE - De blusgroep van Ovezande is gisteren twee keer uitgerukt voor hetzelfde brandje. Rond een uur of drie 's middags werd gemeld dat aan de Groene- dijk een combine in brand stond. Het vuur was snel onder controle en na enig nabluswerk keerden de mannen terug naar de kazerne. Rond kwart voor zes moeten ze een déja-vu hebben gehad, want precies dezelfde melding kwam nog eens binnen. Het landbouwvoertuig stond weer in brand. Het vuur werd opnieuw, en deze keer definitief, bedwon gen. foto Willem Mieras 7KRUIS - Fruittelers E. Pa len uit Sint Kruis en B. Tho- esuit Hoofdplaat mogen ook 'tomende drie jaar bij onweer anti-hagelkanon inzetten, gemeente Sluis wil het huidi- proefproject omzetten in lang ende vergunningen. if Paridaen en Thomaes pvoor één jaar. De ontwik- fflg van de schokgolf genera- ortewel het anti-hagelka- t is immers nog volop in be- pg. wordt al tijden ge- ra aan een verfijning van i systeem, zodat geluidsover- lot een minimum wordt be fit In afwachting van die ont- besloot Sluis tot een téproject, waarbij maximaal ïiruittelers zich konden aan- ;n. Iaën investeerde als eerste WO euro in een kanon, vooral gateen jaar eerder zijn fruit- voor 95 procent was uitge gild. Hij ziet het kanon boven- een prima alternatief een peperdure verzeke- gspolis. ritisch Kwel de werking van het ap- ®a| wetenschappelijk moei- i is aan te tonen en verschil de meteorologen op zijn izegd kritisch zijn, om men steeds meer boeren het Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. Deze week: bijzondere overnachtingen. Christelijk hotel Wie gaat er nou slapen in het christelijke Beter Uit-hotel Veerse Meer! Je kunt je ogen toch niet sluiten voor zo'n uitzicht. Geniet van hoe de ondergaande zon het silhouet van Veere paars kleurt. Hoe de zon opkomt boven het meer. En luister in de donkere uren naar het rustgevende gekabbel van het water en het getik van de tuigage tegen de masten van de jachten die voor de deur liggen. Hé, is dat niet... Ach kom, hoe heet hij nou. Die man van de EO, die van dat programma waarin hij mensen een vraag stelt. Een persoonlijke vraag. Nou, laat maar even, daar ko men we straks nog wel op. Eerst eten. Het is kwart over zes als we aanschuiven, keurig op tijd, zoals gewenst door het hotel. Dineren kan tussen zes en zeven uur. Gasten worden tussen zes en half zeven aan ta fel verwacht. Een kaart is er niet, het is mee-eten van het dagmenu of zelf ergens een res taurant opzoeken. Dat is wat twee gasten te doen staat die net te laat arriveren. „Nou, dan gaan we wel in Arnemuiden zelf eten", besluiten ze monter. Het dagmenu smaakt prima. Geen fratsen; eten zoals thuis. Een gebraden kippendijtje, ge bakken röstirondjes, groenten en rauwkost. Eigenlijk net zoals de kamer. Sober maar schoon. Prima bed den, stevige kussens, fijne douche, föhn, ventilator voor de warme nachten. En jawel, televi sie op de kamer. Die vooral ruis laat zien overigens, op twee ka nalen na: Nederland 1 en Neder land 2. In het nachtkastje, na tuurlijk, een Bijbel. Het Nieuwe Testament in vier talen, in de uitgave van Gideons Internatio nal. Plet is er trouwens maar één, dus dat wordt samen lezen, voorlezen of om de beurt. Wie maalt erom? Lezen en tv kij ken zijn in Badhotel Veerse Meer niet de eerste dingen waar- Boete voor geweld binnen relatie MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek veroordeelde gisteren een 52-jarige inwoner van Rilland voor geweld in de relatiesfeer tot vijfhonderd eu ro boete en dertig uur voorwaardelijke werkstraf. De Rillander kon niet verkroppen dat zijn vrouw van hem wilde scheiden. In een dronken bui zocht hij vorig jaar 28 augustus in Rilland zijn vrouw op, die bij een kennis in een caravan verbleef. Toen hij niet werd binnengelaten gooide hij een grasmaaier tegen de caravan, die daardoor beschadigd werd. „Ik maak jullie kapot", had hij geroe pen. De kennis, met wie zijn vrouw een relatie zou hebben, had ter verdediging in een reflex een mes gepakt. Officier van Justitie G. Oosterveld eiste dertig uur werkstraf. De politierechter hield rekening met de omstandigheden, zo als het blanco strafblad, en veroordeelde vex'dachte tot vijfhonderd euro boete en dertig uur voorwaardelijke werkstraf. Geen hoger beroep zaak Ganseman KAPELLE - Het Openbaar Ministerie gaat niet in beroep tegen de vrijspraak van ex-wethouder P. Ganseman van Kapelle. Die stond vorige week voor de politierechter, om dat hij in de nieuwjaarsnacht een bestuurslid van de Vere niging van Eigenaren van het recreatiebungalowpark De Oesterbaai in Wemeldinge in het gezicht zou hebben ge- Extra handdoeken worden op zaterdag klaargelegd, de rekening op maandag. foto Lex de Meester Badhotel Veerse Meer be hoort tot de reisorganisatie Beter Uit. Wie zich thuisvoelt in een groep mensen die him geloof actief belijden en graag bijzondere reizen maakt, moet de brochure aan vragen. Beter Uit verzorgt prachtige reizen naar alle hoe ken van de wereld; voor jonge ren en ouderen; naar de Spaanse costa, de verborgen stammen van China, de me ren van Zweden, de wildpar ken van Afrika. Of een busreis naar het Veerse Meer. Wie in Zeeland woont, kan het hotel opne men in een meerdaagse fiets tocht. Stippel een route uit met behulp van Rondje met een pontje. Veere-Kamper- land en Wolphaartsdijk-Kort- gene zijn de dichtstbijzijnde overtochten. De fiets staat 's nachts veilig in de schuur onder het hotel. Wie op de hoogte wil blij ven van het regionale nieuws en actuele evenementen in de buurt, moet elders een exem plaar van de PZC kopen. Om roep Zeeland is op de tv in het hotel niet te ontvangen en op de leestafel ligt alleen het Nederlands Dagblad. aan je denkt. Het uitzicht, daar draait het om. Het hotel ligt pal aan het Veerse Meer bij de Oran jeplaat, Vanuit kamer 9 op de hoek biedt het ene raam zicht op het pas aangelegde strandje - mooi wit zand met wind- schermpjes van wilgentenen - en het andere op de aanlegstei ger voor de deur, waar zeil- en motorjachten dansen op het wa ter, dat door de stevige noord oostenwind voortdurend in be weging wordt gehouden. De tou wen en kabels van de zeilen tik ken nerveus tegen de masten. Surfers scheren op volle snel heid heen en weer. Wandelingetje Na het eten verleidt de omge ving tot het maken van een wan delingetje. Even het strandje op, genieten van de ondergaan de zon. De Campveerse Toren, de stadhuistoren en de domto ren steken scherp af tegen de roodpaarse lucht. Een slaapmutsje voor we naar de kamer gaan. Op de dranken- wordt uitgereikt, wordt het aan tal consumpties geturfd. Bela chelijk lage prijzen, trouwens. Whisky en soortgelijke sterke dranken drie euro, een fles huis wijn (een aangenaam droge Ar gentijnse chardonnay) 8,95. En de duurste Belgische bieren (2,50 euro) zijn Grimbergen en, echt waar, Duvel. Beter Uit-hotel Veerse Meer is toch al niet duur. Een overnach ting met diner en ontbijtbuffet voor twee personen kost, medio juli, 140 euro. Inclusief reserve- ringskosten en toeristenbelas ting. En dat op die plek. Bij de receptie ligt een brochure van de reisorganisatie Beter Uit. Die blijkt dit jaar 25 jaar te bestaan. De basis werd gelegd met een jongerenreis naar Hon garije onder leiding van de hui dige directeur Jan van den Bosch en die andere EO-coryfee Henk Binnendijk. Henk Binnendijk! Die is het. Die zat al in het restaurant toen we binnenkwamen. En de volgende ochtend, na een De kwestie leidde eerder dit jaar tot het aftreden van Gan seman. De rechter oordeelde vrijdag dat er onvoldoende bewijs tegen Ganseman bestaat. Zo werd de eis van het Openbaar Ministerie, een voorwaardelijke geldboete van tweehonderd euro, verworpen. Datzelfde OM liet gisteren weten niet in beroep te gaan tegen de uitspraak. Een woordvoerster liet weten ondanks de vrijspraak toch con tent te zijn met het vonnis. Nieuwe gemeentearchivaris Tholen SINT-MAARTENSDIJK - De 38-jarige F. van den Kie- boom uit Bergen op Zoom treedt 1 september aan als de nieuwe gemeentearchivaris van Tholen. De Bergenaar is momenteel werkzaam als plaatsvervan gend streekarchivaris en archiefinspecteur bij het streek archief Land van Heusden en Altena. Van den Kieboom is op Tholen de opvolger van de 1 februari gepensioneerde J. Zuurdeeg die 33 jaar het gezicht was van het Thoolse gemeentearchief. De nieuwe archivaris krijgt als belang rijkste taak het oud archief van Tholen nog toegankelij ker te maken voor het grote publiek door middel van digi talisering en met behulp van internet. Het gemeentear chief verhuist mee met het gemeentehuis uit Sint-Maar- tendijk naar de nieuwbouw in Tholen-stad die eind 2007 gereed moet zijn. weer aan de ontbijttafel als we binnenkomen. Alsof het is afge sproken, wordt iedereen in koor 'goedemorgen' gewenst. Eens even kijken of de anderen het vanochtend wel doen. Nee, weer niet. Niemand bidt voor of na het eten. Althans, niet zicht baar met de handen gevouwen en de ogen gesloten. Bidden is kennelijk optioneel. Eigenlijk, constateren we wel haast teleurgesteld, is het chris telijke hotel niks anders dan elk ander familiehotel. Op één punt na, zoals ook in grote letters op het hek prijkt: Zondag gesloten. Zondag is voor de medewerkers een dag voor rust en gebed. Gas ten die naar de kerk willen, kun nen de informatiemap op hun kamer raadplegen. Er eten, drin ken en slapen kan zondag wel, tenminste als gast, niet als dag toerist. Betalen lukt op de dag des Heren niet. De kamer wordt ook niet schoongemaakt. Op za terdag liggen extra handdoeken klaar, op maandag de rekening. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 32-jarige man uit Vlissingen heeft zich volgens officier van justitie G. Oosterveld schuldig gemaakt aan stalking van drie jonge meis jes. Hij stuurde hen via het chat- programma MSN regelmatig schunnige teksten en pleegde be dreigende telefoontjes. Oosterveld eiste gisteren in Mid delburg wegens stalking van de vijftienjarige en zestienjarige meisjes 240 uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. In haar eis nam ze ook de schen- nispleging mee (hij toonde de meisjes via de webcam zijn ge slachtsdeel). Politierechter M. Klarenbeek bracht er tegen in dat de meisjes zich bij het chatten ook niet on betuigd hadden gelaten. Dat de meisjes tegenover de Vlissinger ook vunzige taal bezigden, bracht haar op een aanmerke lijk lagere werkstraf van 75 uur. „De meisjes zijn op een leeftijd dat ze nieuwsgierig worden naar seks. Zij hebben ook een aandeel gehad", was de politie rechter van mening. Klarenbeek zag het bewijs voor het stalken, gepleegd in het voorjaar van 2005, met name in de grove en dreigende taal die de Vlissinger de meisjes herhaalde malen via de telefoon toevoegde. „U heeft daarbij grenzen overschreden." De man ging niet zo ver dat hij totaal ontkende bij het chatten vunzige taal te hebben gebe zigd. „Het zou kunnen, maar ik heb het nooit zo gemeend. Het was voor mij een soort poppen kast. Dit is mijn taalgebruik niet." Raadsman H. Goedegebure be lichtte vooral de rol van de slachtoffers. „De meisjes heb ben ook initiatieven genomen en reacties uitgelokt." De strafplei ter haalde een recent onderzoek aan, waaruit blijkt dat veel jon geren bezig zijn met seks via in ternet. Hij vervolgde: „Er is maandenlang over en weer con tact geweest. Als ze zich echt be laagd hadden gevoeld dan had den ze het MSN-programma wel geblokkeerd." De strafplei ter vroeg zijn cliënt vrij te spre ken van stalking en zag alleen bewijs voor de schennispleging. De meisjes dachten aanvanke lijk te maken te hebben met een leerling van hun school, maar kregen al snel in de gaten dat het om een oudere man ging. Een van de meisjes was met haar verhaal naar een lerares ge stapt. Die reageerde geschokt. CC LU X O co _l LU Q (Advertentie) EXTRA KORTINGEN - ..N°g 3dagen verkoop dinsdag/woensdag/donderdag tot 17.00 uur Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel.: 01 13 227607 www.delscher.nl zeeuwse almanak Tijn mag graag op de volks tuin van opa komen. Hij helpt met aardbeien plukken en steekt oma een handje toe bij het wassen van de sla. Aan één ding heeft het vijf jaar oude kereltje een hekel: lawaai. Als opa zijn motormaaier uit het schuurtje haalt, weet Tijn hoe laat het is. Mismoedig houdt hij elke keer zijn handen tegen zijn oren. Maar vraag hem niet naar de ware reden. Op de vraag waarom hij zijn oren be dekt, antwoordt hij: „Ik heb jeuk aan mijn oren.". k C S.kohotiu-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23