Kuijt heeft meer tijd nodig PZC Dutch Open is niet onthoofd Methode Coerver nu Juventus probeert schade te beperken ook bij FC Porto 17 Boegbeeld Feyenoord hoopt deze week transfer rond te krijgen Waterpolosters in finaleronde World League flRISJI - De Nederlandse wa- !erpolosters hebben de finale ronde van de World League be reikt. Oranje versloeg gisteren in Kirisji Spanje na een span- tend duel met 9-8. \'aast Nederland nemen Italië, jjsland, de Verenigde Staten, Canada en Australië van 26 tot en met 30 juli in het Italiaanse Cosenza deel aan de eindronde. Nederland leek lange tijd onbe- op de benodigde zege af K stevenen. De ploeg van bondscoach Robin yin Galen liep uit naar een voor sprong van 9-4 in de vierde pe riode. De opmars van Spanje, de directe concurrent voor het der de ticket, kwam echter te laat om Oranje nog uit de finaleron de te houden. Topscorer was Da nielle de Bruijn met drie tref- .ANP Landzaat rond met Wigan LONDEN - Denny Landzaat «aal definitief van AZ naar Wigan Athletic. De manager de club uit de Premier Lea gue, Paul Jewell, heeft dit giste ren bevestigd. „Hij heeft ons bod geaccepteerd." Vorig week al bereikte Wigan overeenstemming met AZ, Vol- ps Jewell komt Landzaat (30) ag naar Engeland om de verbintenis te ondertekenen. De Nederlandse verdediger Ar an de Zeeuw speelt ook bij 'ffigan ANP Pessotto buiten levensgevaar ROJIE - Juventus-manager Gianluca Pessotto is niet meer in levensgevaar. De artsen van de voormalig voet- slintemational hebben dat gis pen gezegd. Vorige maand Pessotto zwaar gewond bij een val van het dak van het kantoor van Juve. Algemeen dt aangenomen dat het hier een zelfmoordpoging ging. MP dinsdag 18 juli 2006 door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De supporters vereniging van Feyenoord had het gisteren allemaal tot in de puntjes voorbereid. In de Le gioenzaal in De Kuip zou een mozaïek van drie bij zeven me ter niet Dirk Kuijt als hoofdper soon worden onthuld. Het doel was om de spits zelf de symboli sche handeling te laten verrich ten. Er was echter één groot pro bleem: Kuijt was in geen velden of wegen te bekennen. De terugkeer van de topscorer bij Feyenoord werd gisteren voorlopig met een week uitge steld, De officiële lezing van de club is, dat in overleg met het management van de aanvoerder is besloten dat hij net als zijn collega-internationals van PSV nog een week extra vakantie heeft gekregen. „Dan kan hij volgende week weer fris in De Kuip verschijnen", verklaarde technisch manager Peter Bosz. Het is echter de vraag of Kuijt überhaupt nog terugkeert in Rot terdam. De international hoopt deze week zijn vurig gewenste trans fer rond te krijgen. Er bestaat in teresse vanuit Engeland en Spanje voor Kuijt, die nu wacht op het moment dat één van de clubs echt concreet wordt. Liver pool zou tot de gegadigden beho ren, maar die club zou twijfels hebben gekregen na de uit spraak in het Italiaanse voetbal schandaal. Kuijt zou daardoor nu concurrentie hebben van topspitsen als Trezeguet (Juven- tus) en Toni (Fiorentina). Het afgelopen WK in Duitsland heeft Kuijt duidelijk gemaakt dat hij rijp is voor een buiten lands avontuur. Bij het Neder lands elftal kreeg de spits het ge voel dat hij het hoogste niveau aankan en hij wil daarom weke lijks in één van de Europese top- competities acteren. Bij Feye noord is Kuijt al vier jaar versto ken gebleven van Cham- pions-Leaguevoetbal, terwijl hij wedstrijden op dat niveau juist nodig denkt te hebben om een volgende stap in zijn ontwikke- door Eric de Jager DEN HAAG/ROME - Tege lijk met het aantekenen van allerlei protesten, moet Juven tus de komende dagen probe ren de spelersgroep bij elkaar te houden. Want mocht de de gradatie naar de Serie B echt onafwendbaar zijn, dan is de club uit Turijn er alles aan ge legen zo snel mogelijk weer te rug te keren op het hoogste ni veau. Bij degradatie naar de Serie Czou een leegloop onafwend baar zijn geweest. Maar ook op het tweede plan wordt het moeilijk de spelers te overtui gen van het nut om te blijven, in het vuur van het wereld kampioenschap hebben ico nen als Alessandro del Piero Uk houd van dit zwart-witte shirt") en Fabio Cannavaro weliswaar geroepen dat ze de Oude Dame trouw zullen blij ven, maai- er wordt getwijfeld aan de hardheid van die woor den als ze echt moeten afda len. Eén voordeel heeft Juventus: voor zover bekend mag nie mand, op de deze week vastge legde coach Deschamps na, transfervrij vertrekken in ge val van degradatie. Wel zijn er spelers die een verlaagd transferbedrag in hun over eenkomst hebben staan. Wie dat zijn, wil de club niet be kendmaken. Maar over het al gemeen dekt Juve zich goed in als het gaat om vertrekken de spelers. Het grootste strui kelblok zou wel eens de Fi- ■a-regel kunnen zijn dat spe lers boven de 28 jaar die mini maal twee jaar onder con tract hebben gestaan, aan spraak mogen maken op een lagere transfersom. Opdat indrukwekkende lijst je staan namen als Buffon, Cannavaro, Thuram, Zam- brotta, Camoranesi, Emerson, Nedved, Trezeguet en Del nero. In Italië is er voor deze •telers weinig emplooi, om- ®t eigenlijk alleen AC Milan (ook in de problemen) en In ter hun salarissen kunnen be telen. Maar de inkopers van Barcelona (geïnteresseerd in Buifon), Real Madrid (Buf- Cannavaro, Emerson, «anbrotta), Arsenal (Buffon) en Chelsea (zo'n beetje ieder een) zitten op het puntje van hun stoel. Met name Real Madrid, waar de bij Juventus opgestapte coach Fabio Capello nieuw onderdak heeft gevonden, trekt achter de schennen al hard aan de spelers uit Tu rijn. Volgens Spaanse media zou daarbij al gesproken zijn over een pact tussen de Ko ninklijke en Juve. Madrid zou een aantal goedbetaalde spe lers huren van Juventus, zo dat de club de salariskosten in de Serie B kan drukken. Bij promotie naar de Serie A zouden de spelers weer naar Italië kunnen terugkeren. Dat zou Juventus goed uitko men, omdat op de lonen flink bezuinigd moet worden. Niet vanwege de 'salary cap' die sinds kort in de Serie B geldt. De clubs mogen maximaal ze ventig procent van hun bud get aan salarissen spenderen, maar dat percentage geldt over de verdiensten van het vorige seizoen - in het geval van Juventus dus inclusief de vette Serie A-inkomsten. Maar wat op papier mag, kan in de praktijk waarschijnlijk niet. De kas van de Oude Da me zal beduidend minder ge vuld zijn in de Serie B. In de televisiecontracten met de zenders RTI en Sky Italia heeft Juve wijselijk geen clau sules opgenomen over even tuele straffen. Wel staat er in dat bij degradatie 'in goed overleg' gesproken moet wor den over cle redelijkheid van de deals. Sponsors Nike en Ta- moil hebben wél bepalingen over imagoschade in de over eenkomsten staan. Ibrahimovic Juventus zou in ieder geval bereid zijn Pavel Nedved te la ten gaan, vanwege zijn leef tijd, forse salaris en bewezen diensten. Zlatan Ibrahimovic wordt vooral door de suppor ters genoemd als de eerste spe ler die Juve de rug zal toeke ren. Dat wordt ook gezegd van Patrick Vieira, die welis waar ouder is dan 28 jaar, maar geen aanspraak mag ma ken op een lage transferver goeding, omdat hij pas één sei zoen voor Juventus speelt. GPD Een Feyenoord-fan hoopt bij de training Dirk Kuijt aan te treffen, maar die is er niet. Aanwinst Henk Timmer (links) is wel van de partij. foto Guido Benschop/GPD ling te kunnen zetten. De enige 'nieuwe' gezichten op het trai ningsveld naast De Kuip waren daardoor gisteren die van Ka- rim Saidi en Henk Timmer. Feyenoord hoopt de Tunesische verdediger zo snel mogelijk te kunnen verkopen of verhuren om op die manier weer wat-fi nanciële armslag-te krijgen. De van AZ overgekomen Timmer werd door de fans hartelijk ver welkomd bij zijn terugkeer in Rotterdam. De doelman speelde eerder in het seizoen 2001/2002 al voor Feyenoord, toen de club de Uefa Cup won. „Ik heb altijd al wat met Feyenoord gehad. En dat was één van de mooiste sei zoenen van de afgelopen jaren", vertelde Timmer. „Ik kon toen ook voor drie jaar tekenen, maar de clubs kwamen er niet uit. Dirk Scheringa wilde me niet laten gaan en daarna heb ik een paar prachtige jaren gehad bij AZ." In Alkmaar tekende Timmer nog niet eens zo heel lang geleden op aandringen van Louis van Gaal een contract tot de zomer van 2008. „Maar soms komt er wel eens een kink in de kabel", zei de doelman. Van Gaal deed tijdens het WK enke le uitspraken over Timmer waai de keeper niet mee kon leven. „Er speelde al langer wat. Ik heb prima samengewerkt met Louis, maar ik vond het niet net jes dat hij zijn eigen keeper af viel. Er gingen ook verhalen dat hij zou willen dat ik op een ande re manier ging keepen. Maar ik zou niet weten waarom. De afge lopen jaren was ik na Gomes steeds de minst gepasseerde keeper. En vorig seizoen heb ik het minste aantal doelpunten ooit bij AZ tegen gekregen. Der tig tegengoals, dat is toch niet zo slecht, dacht ik." De geruchten dat hij bij AZ de concurrentie niet aan zou willen gaan met de nieuwe aankoop Di- dulica, spreekt Timmer tegen. „Iedereen die mij kent, weet dat ik zoiets nooit gezegd heb." Het zou inderdaad vreemd zijn, om dat hij nu bij Feyenoord in een vergelijkbare situatie terecht is gekomen. Timmer moet met Pa trick Lodewijks gaan strijden om een plaats onder de lat. „Feyenoord heeft een transfers om voor mij betaald en ik ben niet naar hier gekomen om twee de keus te zijn. Ik wil aan de bak om prijzen te winnen. Com plimenten heb ik de afgelopen jaren bij AZ al genoeg gehad, nu wordt het tijd om ook eens wat te winnen." Owen wacht tweede operatie NEWCASTLE - De Engelse voetbalinternational Michael Owen moet opnieuw worden geopereerd. De spits van Newcastle scheurde een kruisband in de interland tegen Zweden tijdens het wereldkampioenschap. Owen moet er voor terug naar specialist Steadman in de Verenigde Sta ten. De tweede operatie wordt gedaan in september als de zwellingen in zijn knie verdwenen zijn. Tijdens de eerste ingreep repareei'den de artsen alleen het kraakbeen, maar behandelden zij niet de schade aan de kruisband. De verwachting is dat Owen de komende voet balcompetitie niet zal kunnen spelen. ANP/AFP Magath langer bij Bayern MUNCHEN - Felix Magath blijft een jaar langer trainer/coach van Bayern München. De 52-jarige Duitser tekende bij tot de zomer van 2008. Magath kwam in 2004 van Vfb Stuttgart. Hij boekte succes in München door twee seizoenen achter elkaar de 'dubbel' te winnen: lands titel en beker. ANP Hoge IOC-onderscheiding Franken RIJSWIJK - Martin Franken is door het IOC onderschei den met de Pierre de Coubertin Medal. Het is het hoogste eerbetoon van de organisatie aan een niet-sportbestuur- der. Voorzitter Jacques Rogge heeft dit aan de Heerlenaar bekendgemaakt. Binnenkort viert Franken zijn veertigja rig jubileum in het onderwijs. Daarnaast zet hij zich als vrijwilliger al decennia in voor de ontwikkeling van de sport in zijn algemeenheid en die van de olympische bewe ging in het bijzonder. Franken is binnen het IOC ook bekend als de 'rechter hand' van Anton Geesink. De olympisch judokampioen heeft de Limburger ook voor de onderscheiding voorge dragen. De onderscheiding ging eerder naar onder ande ren de atleet Emil Zatopek, Prins Rainier III van Monaco en de Zweedse historicus Wolf Lyberg. ANP Football-speler Davis beschoten DALLAS - Keith Davis, professional in het American Football van Dallas Cowboys, is voor de tweede keer in zijn leven gewond geraakt in een schietpartij. De sporter werd om vijf uur in de ochtend op een snelweg bij Dallas in zijn auto vanuit een geblindeerde wagen beschoten. Twee kogels troffen Davis, maar niet levensgevaarlijk. In 2003 was Keith Davis betrokken bij een vuurgevecht bij een discotheek. Hij raakte destijds gewond aan een hand en in de heup. ANP/SID Van Lottum tennisser af AMERSFOORT - John van Lottum heeft besloten met top- tennis te stoppen. De reden is het gebrek aan motivatie bij de dertigjarige speler, die door een ernstige rugblessu re ver wegzakte op de wereldranglijst. Vorige week speel de Van Lottum in het Zweedse Bastad in de kwalificaties zijn laatste partijen als tennisprof. Zeven jaar geleden haalde hij zijn hoogste positie op de wereldranglijst: 62e. De afgelopen twee jaar kwam er van tennis weinig te recht door rugblessures. In 2004 onderging hij een zware operatie. Na een lang revalidatieproces bereikte hij als speler nooit meer het niveau van voorheen. ANP doorTys Hallema AMERSFOORT - Het ontbre ken van de gehele Nederlandse tennistop op het Dutch Open in Amersfoort zou reden kunnen zijn om te spreken van een ont hoofd toernooi. Het publiek wil spelers als Raemon Sluiter, Mel- le van Gemerden en Martin Ver kerk zien, maar moet het nu doen met de sterren van de toe komst. Jammer, maar net zo in teressant, vindt toernooidirec teur Hans Felius. Het toernooi op de banen van tennisclub de Bokkeduinen in Amersfoort komt de eerste dag aarzelend op gang. Op het cen- trecourt maakt de Fransman Ma- thieu gehakt van zijn Italiaanse tegenstander Di Mauro, in de spelersruimte zitten groepjes tennissers samen te lunchen en op de trainingsbanen staan Ro bin Haase en Igor Sijsling met ontbloot bovenlijf in een rustig tempo te trainen. Vervelend Vanaf de kant kijkt de Vlissin- ger Hans Felius toe, dit zijn de Nederlanders die het dit toer nooi moeten doen. „Het is uiter aard vervelend dat de oudere ge neratie helemaal niet mee kan doen. Het meeste voor die jon gens zelf, maar uiteraard ook voor het publiek. Die willen na tuurlijk toch zien hoe de Neder landse spelers het doen tegen buitenlandse toppers." Voor spe lers als Verkerk is het volgens Felius een gemis dat René van den Berg niet meer betrokken is in het tenniswereldje. „Hij was een belangrijke sponsor voor die jongens en dat moeten ze nu mis sen. Ook is nu een schitterend Krajicek door in Palermo PALERMO - Michaëlla Kraji cek heeft gisteren de tweede ron de van het tennistoernooi in Pa lermo bereikt. De Nederlandse rekende in de eerste schifting af met de Zwitserse Emmanuelle Gagliardi. Krajicek had drie sets nodig. De eerste won ze afgetekend met 6-1, daarna was de Zwitserse in de tiebreak van de tweede set de beste (7-3). In de beslissende der de set bleef Krajicek met 7-5 aan de goede kant van de score. ANP Challengertoernooi in Hilver sum verloren gegaan." Van den Berg zit al ruim een jaar in voor arrest wegens het oplichten van 1400 beleggers voor een bedrag van 130 miljoen euro. Felius heeft met Carlos Moya, Guiller- mo Coria en Novak Djokovic en kele wereldtoppers binnen we ten te halen. „Zij moeten het ge mis van Verkerk, Sluiter en Van Gemerden op kunnen vangen", vind de toernooidirecteur, te vens technisch directeur bij de tennisbond KNLTB. „Daar naast biedt deze situatie een mo gelijkheid voor jonge talenten als Sijsling, Haase en De Bak ker. Voor hen als Jong-Oranjes- pelers is het prachtig om hier te mogen spelen. Het is misschien wat eerder dan de bedoeling is, maar je moet dat positief bekij ken." GPD Igor Sijsling verloor bij zijn debuut op de Dutch Open. De Italiaan Davide Bracciali was met 7-6 4-6 2-6 te sterk. foto Vincent Jannink/ANP door RenéZwaap PORTO - De 'vernederlandsing' van FC Porto zet zich onverdro ten voort, ook zonder Jan Vennegoor of Hesselink. De nieuwste aanwinst van de Portu gese landskampioen is assis tent-trainer Chris Kronshorst, teamgenoot van Co Adriaanse bij FC Utrecht in het seizoen '74-75. Kronshorst, 62 jaar, arriveerde deze week in Portugal en is naast Adriaanse zelf, assistent Jan Olde Riekerink en keepers trainer Will Coort de vierde Ne derlander in de technische staf van FC Porto. Bij zijn komst naar FC Porto be loofde Adriaanse de invoering van de 'Hollandse school'. De komst van Kronshorst maakt duidelijk dat dat nog altijd ernst is. Kronshorst krijgt bij FC Porto de rol toebedeeld als individueel begeleider van spe lers. Daarnaast zal hij zich bui gen over de spelersopleiding. Geen onlogische zet, want Kronshort maakte als oprichter van de Voetbalacademie in Delft naam als persoonlijke goe roe van groots nieuw voetbalta lent. Zo huurde Ajax Krons horst in om Ryan Babel te kne den. Ook Julian Jenner (AZ, ex-NAC) maakte gebruik van zijn diensten. In de Portugese sportkrant O Jo- go wordt Kornshorst omschre ven als de 'discipel van Coer ver'. Hij is namelijk een groot voorstander van de zogeheten 'Coerver-methode', vernoemd naar de legendarische Limburg se coach en oud-voetballer Wiel Coerver. De leer van Coerver is in Nederland wat meer op de achtergrond geraakt door de 'Zeister School' van wijlen Ri- nus Michels, maar maakt inter national nog immer furore. Bij Europese topclubs als Man chester United zweert men bij de Coerver-methode. Ook ex-bondscoach van Duitsland Jürgen Klinsmann is een adept. In een recent interview zei Klins mann dat hij indertijd een bete re voetballer zou zijn geweest als hij volgens de Coerver-me thode getraind. Nu is dus Portu gal aan de beurt. O Jogo doet veel moeite om de metho- de-Coerver uit te leggen aan het Portugese publiek. Het komt vooral neer op het perfectione ren van spelers door middel van intensieve training op balbeheer- sing en speciale bewegingen, legt het dagblad uit. De krant brengt tevens een afbeelding van de 'Piramide van Coerver', zoals het trainingsschema van de Limburgse voetballegende wordt genoemd. „De komst van Kronshorst heeft onvermijdelijk consequenties voor de jeugdopleiding van FC Poi'to", schrijft O Jogo. Geen overbodige luxe, want qua kweekvijver van nieuw Portu gees voetbaltalent staat FC Por to nog op mijlen afstand van concurrent FC Spoiling. De laat ste club tekende voor de oplei ding van spelers als Figo en Cristiano Ronaldo, tei-wijl FC Porto tot op heden vooral func- tioneei't als opkoper van Brazili aans talent. Ten bate van de verdere 'verne derlandsing' arriveert FC Porto vandaag in De Lutte, waar ook Ajax al verbleef. De Portugezen blijven er tot 28 juli. In die tijd meet de ploeg van Co Adriaanse de krachten met onder meer FC Groningen (22 juli) en Heracles Almelo (27 juli). GPD Tamminga met polsstok over EK-limiet TEL AVIV - Tussen al het oor logsgeweld in Israël door heeft polsstokhoogspringer Christian Tamnxinga gisteren de limiet voor de Europese atletiekkam- pioenschappen gehaald. De Ha genaar ging tijdens wedstrijden in Tel Aviv in zijn derde poging over een hoogte van 5,60 meter. Die hoogte was de eis voor de EK. Tamminga (32) verblijft al een week in Israël. Hij deed er vori ge week mee aan de open Israëli sche kampioenschappen, waar hij als vierde eindigde. Tammin ga was twee dagen eerder in Am sterdam Nederlands kampioen geworden. Hij komt vandaag te rug naar Nederland. Eerder plaatste polsstok hoogspringer Laurens Looije zich al voor de EK, begin augus tus in Göteborg. Of wereldkam pioen Rens Blom in de Zweedse stad deelneemt, is nog onzeker. Blom doet door een vormcrisis voorlopig niet aan wedstrijden mee. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17