PZC Vlissingen telt auto's in centrum In 0-badjas en op kanariesloffen Actie tegen lawaai auto's op boulevard Meting gebruik Koningsweg Drie mannen langehouden sa opstootjes Pas als-ie klaar is, ga ik het huis uit 13 Mosselkweker verwacht aanvoer al deze week cc Zelfde maandag 17 juli 2006 editie Walcheren rfnnrMiriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen houdt vanaf vandaag lerkeerstellingen op de toe gangswegen naar de binnen- ilad, De meting moet inzichte lijk maken in hoeverre het ver leer in de zomer gebruik maakt ran de Koningsweg. Ruim acht maanden geleden is Je tweede toegangsweg naar de 'amenstad, de Koningsweg, ge wend. „We hebben vlak vóór en tort na de opening ook tellingen gouden", zegt beleidsmede- tékster verkeer, E. de Jong ran de gemeente Vlissingen. .Omdat we een goed beeld wil- 'a krijgen van de verkeersaf- ijkkeling na een langere pene- li hadden we meteen al beslo- adat we ook in de zomer tel den zouden houden. Dan kun- b we meteen zien hoe ook toe- Bten op de nieuwe weg reage- H." Meetkabels De tellingen worden gedaan bij Keersluisbrug, Koningsweg, Gravestraat, Nieuwendijk, Bou- "aard de Ruyter, Spuistraat en iet Bellamypark. De meetka- bels zijn al geïnstalleerd en ge lest, maar gaan pas vanaf van voor een periode van vier ïeken tellen. to Raymond de Frel „De eerste week is een rare, want de kermis is net begon nen", zegt De Jong. „Maar we hebben er bewust voor gekozen die week mee te nemen in de tel lingen. Dan kunnen we goed zien wat er gebeurt tijdens een evenement." De gegevens zijn per dag te onderscheiden, dus de cijfers van die week zullen het gemiddelde niet vertroebe len, legt De Jong uit. Rondjes In februari van dit jaar, na de eerste tellingen, kondigde de toenmalige verkeerswethouder P. van der Maden vol trots aan dat het vooral bestemmingsver keer is, dat gebruik maakt van de Koningsweg. De vrees van binnenstadsbewoners dat er rondjes door de stad zouden worden gereden, bleek uit de ge gevens ongegrond te zijn. Op de Nieuwendijk was het zelfs rusti ger geworden. Weliswaar was het verkeer in de Gravestraat fors toegenomen, maar volgens de wethouder was de capaciteit van de Gravestraat nog lang niet bereikt. Of dat nu nog steeds het geval is, moet de ko mende telling uitwijzen. De ka bels blijven tot eind augustus liggen. In september worden de gegevens geanalyseerd en wordt gekeken of er nog aanvullende verkeersmaatregelen nodig zijn. Marvin Louwerens bij zijn getunede Honda CRX: „Nieuwe velgen, een vleugel, een bodykit, nieuwe koplampen, achterlichten, andere spie gels. En een nieuw stuur." foto Lex de Meester door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Alles wat eraf kon, heeft hij vervangen door exclusievere onderdelen. Marvin Louwerens uit Rotterdam is trots op zijn Honda CRX. Op het parkeerterrein bij de Vlissingse bios coop Cinecity stonden gisteren tientallen getunede autoJs~óp een rij. Van een gloed nieuwe Opel Meriva tot een oude Ford Tori no. „We hebben vaak van dit soort bijeen komsten", zegt Marvin (21). „Het is leuk om andere auto's te kijken, erover te praten en je eigen auto te showen." Terwijl liefhebbers zich over zijn auto bui gen, geeft hij uitleg. „Ik heb hem gekocht zonder dat ik er plannen mee had. Het be gon met een paar mooie velgen. Nu is alles vervangen. Er zit een vleugel op, een body- kit, nieuwe koplampen, achterlichten, ande re spiegels, alles. En een nieuw stuur." Tunen is een trend die zo langzamerhand ook tot Zeeland is doorgedrongen, weet Ko- ra Baas van Tuninghouse in Middelburg. „Vooral onder jongeren is het populair, de meesten zijn tussen de achttien en de dertig jaar." CRX-en, zoals die van Marvin zijn populair, net als Golfjes. Ze worden uitgebouwd, vooi'zien van spoilers en er worden comple te stereo-installaties ingezet. Ice-design, het IERNEUZEN - Drie Zeeuws- Vlamingen zijn hel afgelopen «eekeinde door de politie in de baag gevat, omdat zij amok naakten bij cafés in Hulst, Ter- i en Aardenburg. Kaai in Aardenburg gaf -jarige man uit Sluis za terdagmiddag rond drie uur eerst een vuistslag tegen de lip jan een café-uitbater, waarna man begon in te slaan. Even daarvoor was de Sluise naar vriendelijk verzocht het ter- es te verlaten in verband met eerder voorval. De café-eigenaar raakte lichtge lend aan zijn gezicht. Deson- iaks wist hij de Sluisenaar te la de grond te werken. Met Sdpvan enkele getuigen verwij dde hij de Zeeuws-Vlaming alsnog van zijn ter- Zoektocht k een korte zoektocht vond de ;®tiedeman en nam hem voor ®hoor mee naar het bureau. Overdachte gaf daar een ver- van het voorval die niet strookte met verschillende getui- o®verklaringen. De Sluisenaar zich daarom binnenkort toor een rechter verantwoor- ien. Een 23-jarige Terneuzenaar j®d vrijdagavond om tien over twaalf aangehouden in een dé op de Markt in zijn woon- pats, ook al omdat hij slaags Ps geraakt met een personeels- De man slingerde de horeca- «diende bovendien verschillen- fc. verwensingen naar het "Md. Dë Terneuzenaar was ver- ijk onder invloed van al- Boksbeugel Op het Cornelis de Vosplein in is zaterdagnacht rond ••'«uur een 26-jarige Hulsten- gearresteerd, nadat hij eer- op de avond door een café- f^ger met een boksbeugel was Slagen. De Hulstenaar liep bij Map verwondingen op aan V'gezicht. Later wilde hij, ver- jj®M door zijn hond, het café ^nieuw binnenstappen. De po- gaf de Oost-Zeeuws-Vla- "5® daarop het gebod om het fhlissement te mijden om ver- -;re ^scalatie te voorkomen, hij dat bevel in de wind werd hij aangehouden. Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die hun vakantie doorbrengen in eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin- Deze week: bijzondere overnachtingen. Blpf-kamer Dat is wel even schrikken. Denk je de Blof-hotelka- mer binnen te stappen, is het eerste wat je ziet een trofee die toebehoort aan Guus Meeuwis. Het is een bedankje van de Mu ziek- 10-daagse voor diens mede werking aan 'Made in Holland'. Directeur Joost van Damme van het pas vernieuwde Grand Ho tel Arion in Vlissingen, die de gasten-voor-één-nacht graag een introductie geeft, heeft wel een verklaring. Blof had bij die gelegenheid een vergelijkbaar eerbewijs ontvangen, waarna de band en Meeuwis voor de grap hun exemplaar uitwisselden. De ruil is nooit ongedaan gemaakt. D/Room - zo heet kamer 500 van het hotel sinds kort. Het idee een complete Blof-kamer in te richten ontstond naar aanlei ding van het verblijf van mu- ziekvriend Femi Kuti in Arion, in 2004. Nicole van Houweninge ontwierp vervolgens de kamer, in samenspraak met Van Dam me en de band. Het gastenboek mag dan nog grotendeels leeg zijn, volgens Van Damme wordt de kamer 'zeer regelmatig' benut. De gas ten betalen echter zelden zelf. Meestal hebben zij de overnach ting cadeau gekregen. Een prij zig presentje overigens, want wie in deze tijd met z'n tweeën een nachtje in de kamer boekt, snurkt er in luttele uren toch even 325 euro doorheen. Bijzonder Daarvoor krijg je de beschik king over een niet echt royale maar zeker wel bijzondere ruim te, die in vele opzichten afwijkt van een standaardhotelkamer. Alles ademt Blof, van de witte badjassen met de bekende o-met-streepje-erdoorheen tot en met de eerste, tot op de draad versleten gitaartas van Paskal Jakobsen aan de kast. Van Damme: „Over elk detail is nagedacht." Behalve dan, zo Blof in haar eigen Vlissingse hotelkamer. Wees niet zo lomp de BI of-memorabilia te verdon keremanen. Je zou de eerste zijn en het getuigt van weinig respect. Bovendien moet elke gast zich laten registreren en is dus bij misbruik eenvoudig te achterhalen. De douche in de kamer mag dan mooi ogen, maar is bepaald onvoorspelbaar in ge bruik. Wie niet oppast, ris keert een waterballet. Vraag het hotel eerst om een uitleg of een gebruiksaanwijzing. De verse boeketten in de ka mer zijn de lievelingsbloemen van de band: rode rozen (Nor man), gladiolen (Paskal), zon nebloemen (Bas) of paarse tul pen (Peter). 'Bloemen mag men meenemen, vaas niet.' Na de nachtrust kan het re guliere hotelontbijt worden genuttigd, maar echte fans be stellen het favoriete ochtend maal van een van de bandle den. Peter wordt bijvoorbeeld bij voorkeur wakker in Engel se stijl, met witte bonen in to matensaus, worst, roerei, jam en toast. Wie Ontbijt Paskal kiest, krijgt veel koffie, witte rijst met sambal en ketjap en ook een pakje Marlboro Light geserveerd. blijkt later, over de klimaatbe heersing. De loden warmte van deze dag wordt, door het ontbre ken van airco of zelfs maar een ventilator, gevolgd door een nacht die meer dan zwoel is. Op het balkon, waar de groep letter lijk haar voetsporen heeft nage laten, is het nog aangenaam. Binnen wemelt het van de Blof-parafernalia, zoals de gou den plaat voor Blauwe ruis en de recent binnengesleepte dub- belplatina plaat voor Umoja. De neiging de bijna wanstaltige TMF-award uit 2001 even om hoog te houden, is onweerstaan baar. De last van de roem blijkt zwaarder dan gedacht. Er staat een rij boeken, de favo riete lectuur van de heren. Nor man - de vier zijn hun achter naam inmiddels ontstegen - houdt het bij Harry Potter, Bas kiest voor Paul Coelho en Yann Martel, Peter beveelt Paul Aus- ter ('de beste schrijver ter we reld') en Haruki Murakami aan, terwijl Paskal kennelijk niet leest. De boeken zijn voorzien van mooie opdrachten, maar ogen nog nieuw. Blof-fans komen niet om te lezen. In de hoek, naast een grote lcd-tv, lonkt de modernste Mac, met onder meer een welkomst boodschap van Paskal, bijna dui zend foto's en muziek van de band zelf en artiesten die zij waarderen, zoals Crowded Hou se, Elvis Costello en The Tragi cally Flip. Spelletjes De geliefde gezelschapsspelle tjes van het Zeeuwse viertal staan, nimmer gebruikt, in de kast, zoals Carcassonne, Ham- mer-It en het curieuze Billetjes Bloot Spel ('geschikt voor kriti sche kinderen en andere men sen'). Monsterlijk zijn de knalgele ka nariesloffen die naar verluidt aan Bas toebehoren. Het ronde raam, met eromheen teksten uit Dansen aan zee, biedt een blik op het strand. De gordijnen han gen vol met kledingstukken van de bandleden ('gedragen en ge wassen'). foto Lex de Meester Het is al design wat de klok slaat, ofwel: het hoeft niet han dig te zijn, als het maar mooi en bijzonder oogt. In de kamer staan onder meer plexiglazen meubilair van Phi lippe Starck en twee originele Sacco-zitzakken, terwijl in de zwart-witbetegelde badkamer een Kisses-ui'inoir hangt: een opengesperde, roodgestifte da- mesmond waarin het weliswaar exclusief maar toch lastig zon der gêne wateren is. Een onver wacht raam biedt vanuit het bed een vermakelijke blik op wat in de badkamer gaande is. En omgekeerd. Zelfs op de lakens keert Blof te rug, met tekstfragmenten uit Monsters slapen nooit. Boven het - elektrisch verstelbai-e - bed hangt een grote foto van de band, misschien wel om te bewa ken dat alles in het nette blijft. De slaap laat even op zich wach ten, maar sluipt uiteindelijk op kousenvoeten toe. Dromen in D/Room. De wekker is niet ge zet. Rolf Bosboom mooi wegwerken van de geluidsapparatuur, is belangrijk. Marvin rijdt elke dag in zijn auto. Hij vindt het zonde om hem zomaar te laten staan. „Voorzichtig doen heeft geen zin. Dan rijd je er juist deuken in. Hoe voorzichter je doet, Ixoe erger het wordt. Ik heb wel een goede alarminstallatie. En ik haal mijn stuur er altijd uit." Twee jaar heeft het Marvin gekost om zijn auto om te bouwen. Plus 16.000 euro. „Maar dat bedrag is inclusief de auto zelf. Ja, het is een dure hobby. Ik woon nog thuis, dus ik houd genoeg geld over. Nog een jaartje. Dan is hij klaar en dan ga ik voor een huisje kij ken." Kleurig begin Gentse Feesten Zoektocht naar vermist jongetje VEERE - De politie en leden van de Koninklijke Neder- landse Reddingsmaatschappij uit Veere hebben gister avond in de buurt van Veere gezocht naar een elfjarig Duits jongetje. Het kind verdween om zeven uur en kwam rond half elf zelf weer opdagen. Het jongetje is op zeil kamp bij de zeilschool in jachthaven de Oostwatering. Medewerkers van de zeilschool waarschuwden de politie toen ze het kind misten. De KNRM werd ingezet omdat gevreesd werd dat hij in het water lag. De inzet van een gealarcneerde politieheli- kopter was niet meer nodig. Wat het jongetje al die tijd heeft gedaan, is niet bekend. Gezochte inbreker aangehouden MIDDELBURG - In de nacht van zaterdag op zondag is in Middelburg een 29-jaxige man uit Breda aangehouden die gezocht werd voor inbraken in Brabant. De aanhou ding volgde na een melding van een inbraak in de Sint Pieterstraat. Getuigen hadden gezien dat de man een raam had inge gooid. De man kon in de Korte Delft worden gearres teerd. De politie vermoedt dat hij het had voorzien op de computer en het beeldscherm die achter het raam ston den. Een paar uur later trof de politie een andex-e 29-jai'ige man uit Breda in een gestolen auto aan op het Langeviele- bolwerk. In de auto lag computerapparatuur. De twee mannen zijn naar de penitentiaire inrichting Toi'entijd ge bracht. Nog geen verdachte bommelding MIDDELBURG - Het is nog niet bekend wie vrijdaga vond energiebedrijf Delta heeft gebeld met de medede ling dat er een bom in het kantoor in Middelburg lag. De bommelding werd 's avonds om half acht gedaan. Door het tijdstip waren de gevolgen gering. De vier mensen die in het kantoor aanwezig waren, moesten naar buiten. Er is geen bom aangetroffen. Politie neemt auto in beslag VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagavond de auto van een 21-jarige Vlissinger in beslag genomen. De man werd x-ond kwart over elf aangehouden op de President Rooseveltlaan in zijn woonplaats. Omdat hij bijna vier keer zoveel had gedronken als is toe gestaan, werd hij meegenomen naar het bureau. Daar bleek dat hij geen rijbewijs had. De politie nam zijn auto in beslag toen bleek dat hij al vijf keer eerder veroordeeld is voor het rijden zonder rij bewijs. jders hebben te horen gekregen dat hun auto bij een volgende overtreding in beslag wordt ge nomen. De officier van justitie moet be palen hoe hoog de boete wordt voor een bestuurder die zonder gordel, achterover liggend en met zijn been door hel raam in een - geschakelde - auto rond reed. De politie meldt verder dat een brommeirijder is aange houden die rondreed met beide benen op het stuur. De politie heeft aangekondigd dat de controles de komende tijd worden voortgezet. De ac ties beperken zich tot de omge ving van de boulevard, omdat vooral daar wordt geklaagd. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Ongeveer veer tig automobilisten en bromfiet sers zijn afgelopen weekeinde door de politie bekeurd op de Vlissingse boxilevard. Ze veroor zaakten overlast. De politie trad op omdat omwo nenden en badgasten massaal hadden geklaagd over brom mers die wheelies maakten en automobilisten die met een bon kende geluidsinstallatie over de boulevard reden. De politie trad op als de geluids- normen werden overschreden. De boetes varieerden in hoogte van 75 tot 130 euro. Alle overtre- door Esme Soesman BRUINISSE - Mosselkweker en -bestuurder W. van den Berg uit Bruinisse verwacht dat de aan voer van mosselen deze week al zal beginnen. Dat is een puur persoonlijk oor deel gebaseerd op wat hij in de kramen aan de haven heeft ge zien tijdens de Visserij dagen, meldde hij zaterdag tijdens de reünie van de Bruse Visserijver eniging Algemeen Belang. Spe ciaal voor dat evenement heb ben de Bruse vissers voor twee dagen mosselen aangevoerd. Mensen schreeuwen om mosse len en ze mogen niet ontbreken bij een evenement als de Visserij- dagen, vindt Van den Berg. „Maar het mag ook geen anti-re clame zijn." Hij riep de organise rende Stichting Festiviteiten Bruinisse op na te denken over het later in de zomer program meren van het mosselfestijn, pagina 11: mosselsector moet de ruimte krijgen LU X O co I LU Q (Advertentie) EXTRA KORTINGEN - ..N°g 3 dagen Srerkoop dinsdag/woensdag/donderdag tot 17.00 uur Grote Markt I I -1 3 4461 AH Goes Tel.: 01 I 3 227607 www.delscher.nl zeeuwse almanak Zaterdagmiddag, alweer een zomerdag op het terras bij de Vlissingse boulevard. „Effe Henk sms'en", zegt een der bezoekers terwijl hij een verfrissing in het keelgat giet. „Die is als het goed is giste ren aangekomen in Spanje." Na enig driftig likken leest hij de boodschap voor aan zijn kompaan. „Hee Henk, hier Vlissingen. Zelfde zonne tje. Zelfde temperatuur. Zelf de bier. Wij zijn op de fiets. Hoe lang heb jij er ook alweer over gereden?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9