Glad gras zorgt voor spektakel PZC Deij plukt vruchten van techniektrainer Mertens verovert ID-titel Aantrekkelijk veld bij criterium Clinge Stuurkunst brengt uitkomst voor sterke Leonard van de Ven Blondeel stelt orde op zaken in Aardenburg uitslagen agenda maandag 17 juli 2006 z21 ■r.RjnusVerberkmoes jjüVLlET - Het klapstuk van g autocross aan de boorden pj de Westerschelde nabij Oplaat was zaterdag pure «Uganda voor de sport. De fi- gj< ontaardde in een keiharde Uitstrijd tussen klassementslci- jir Leonard van de Ven en Ru- ia van Overmeeren. Van de la besliste het duel in zijn fideel. „Maar de tijden zijn ja Let veranderen", zei hij na !ÜWp. rpvijfde wedstrijd om het open Tjaivs kampioenschap was een aósmet twee gezichten. In de laste twee manches was de jilbaan enorm glad. Het ge- jolgwas dat veel bolides, tegen ^ivil van de piloten in, vaak jiin eigen weg kozen. Vrijwel iimand ontkwam aan ongewil- pirouettes of aan het uit koers raken met de veiligheids greppel als eindstation. Een man die met die omstandig heden aardig om wist te gaan, was Leonard van de Ven. Zijn stuurkunst zorgde ei-voor dat hij in de eerste twee manches zijn opponent Van Overmeeren ruim achter zich hield. Het tussen tijds van banden wisselen, zoals de Axelaar deed, maakte weinig uit. Pas toen het gras min of meer van de baan af was gereden en er een laag ontstond waarop de wagens meer grip hadden, was het gedaan met de 'loterij' om de eerste plaatsen. In die derde manche liet Van Overmeeren on middellijk zien waartoe hij met zijn nieuwe rode schicht in staat was. „Ik was goed weg en kon daarna Van de Ven achter me houden", glunderde hij na het succes. Dat hij uiteindelijk na vier man ches Van de Ven toch voor moest laten gaan, deerde hem niet. „Ik heb laten zien dat Leo nard te kloppen is. Dat ik nog er varing op moet doen met mijn wagen en de omstandigheden, geef ik grif toe. Leonard is daar veel verder in dan ik", blikte Van Overmeeren terug. Van de Ven, die ook de snelste was in de superfinale, kon zich in die uitleg vinden. „Ik weet nu dat ik hard zal moeten knokken om te blijven winnen. Daar naast vind ik het prettig uit te komen tegen gelijkwaardige te genstanders. Dat is goed voor mij en komt onze sport alleen maar ten goede." Magnifiek was ook het rijden van Sluiskillenaar Bas Radema kers bij de kevers. Ongenaak baar schreef hij de openings reeks op zijn naam, bolde vervol gens winnend over de meet in de tweede manche, om daarna op te moeten geven. Hij incasseer de daarmee zijn zoveelste tegen slag in zijn loopbaan als auto crosser. „Deze keer heb ik pro blemen met mijn versnellings bak. Ik wil die eerst verhelpen. Als ik nu toch blijf lijden, dan rijd ik de boel zonder meer hele maal aan gort. Daar pas ik nu even voor", verduidelijkte hij zijn afhaken na twee manches. Marco Broekhoven uit Hoek kreeg daardoor plotseling uit zicht op de eerste plaats en eiste die ook voor zich op. Daarmee kon Broekhoven terugkijken op een succesvolle rentree op de au tocrossbaan. Goed seizoen Frank van Calster uit St. Katelij- ne-Waver was de beste in de groep wagens met een cilinderin houd van meer dan 1950cc. „Ik had alleen problemen met de bochten", vertelde de Belg. „Die waren wat kort." Achter hem pakte Vlissinger Ron Baans de tweede plaats en Arthur Merriënboer uit Oost-Souburg de derde stek. „Van Calster is momenteel te sterk voor zowel Ron als ik. On danks dat staat Ron nummer één en ik op de tweede plaats in de totaalstand. We zijn dus aan een goed seizoen bezig", meldde Merriënboer. Dit geldt eveneens voor Ben de Ridder uit Vlissingen, die de bes te was in de klasse tot 1950cc. In de lichtste klasse bij de toer- wagens, tot 1550cc, zegevierde Nico Bergerie uit Eeklo. In de re gioklassen, waarin de strijd he vig was met veel tussentijdse koprollen en onvoorziene botsin gen, won Janus Rokven uit Goes in de categorie tot 1600cc. Mar co Lanser uit Nieuwdorp was de beste in de klasse wagens met motoren tot twee liter cilinderin houd. Pe Wielingen organiseert weer lier Zomerlopen GROEDE - Het is inmiddels een ndilie geworden dat atletiek- ifieniging De Wielingen uit Dülburg tijdens de vakantiepe- adeeen serie trimlopen organi ser!. Dit jaar staan er in totaal lier van deze Rabobank Zomer en op het programma. Eet succes van deze cyclus doet Aereniging jaarlijks weer be ulen om deze op touw te zet- Morgen staat de eerste loop j) het programma. In Groede de eerste kilometers it-den gemaakt. De eerstvolgende drie dinsda- gn wordt de serie dan voortge- smNieuwvliet (25 juli), Zuid- ande(l augustus) en Cadzand- Bad(8 augustus). Er staan iede- g avond jeugdlopen (aanvang 'lens om 19.30 uur) en lopen Kr verschillende afstanden rnr de overige lopers en loop- op het programma. Deze ie wedstrijden beginnen seeds om 19.50 uur. 1ARDENBURG - Tim Blondeel won zoals verwacht het Kikker- Isniooi van tennisclub SJEF ÉAardenburg. De geroutineer- (e Belg verloor verrassend de Kiste set van de jeugdige Mart IStweert, maar stelde daarna «deop zaken: 3-6, 6-2, 6-1. Ook in de verlaagde Keverklasse werden enkele spectaculaire manches verreden. foto Peter Nicolai door Henk van de Voorde CLINGE - Kirsten Deij was gis teren tegen Bart van de Sande heer en meester in de 3-finale van het Algemene Zeeuwse Sloe- bertoernooi van tennisvereni ging Game'78 te Clinge. De Terneuzenaar tenniste een nagenoeg foutloze partij tegen favoriet Van de Sande, die een complete offday had. Deij brak direct de opslag van zijn oppo nent uit Breskens en liep vlot uit naar 5-0, om op 6-1 te eindi gen. In de tweede set kon Van de Sande tot 2-2 aanklampen, maar vervolgens liep Deij weer uit: 6-2. De 19-jarige Deij sloeg goed diep in de hoeken. Hij scoorde onder andere veel cross met zijn dubbelhandige back hand. „Het ging goed, in tegen stelling tot bijvoorbeeld mijn wedstrijden in het toernooi van Axel. In de finale vandaag zei Bart van de Sande bij 1-0 in de tweede set dat het pas de eerste fout was die ik vandaag maakte. Dat zegt genoeg. Ook mijn op slag liep dit keer goed", zei Deij. Oog voor detail Van de Sande (20) won vorig jaar in de finale van Breskens nog in twee sets van de Terneu zenaar, die traint bij Luc van Damme van De Zilveren Klomp in De Klinge. De Belg is een techniektrainer met veel oog voor detail. Deij plukt daar de vruchten van, zoals te zien was in Clinge. Zijn opponent baalde. „Er lukte helemaal niks bij mij, terwijl bij hem alles lukte. Al zet zat het ook wel wat tegen." Beide finalisten speelden dit sei zoen competitie bij De Boskreek in de landelijke tweede klasse. Ondanks een topklassering valt het team uit elkaar. „Ik ga vol gend jaar competitie spelen in de derde nationale bij Duin berg, in de buurt van Knokke. Het team zou toch uit elkaar val- Dennis de Block, de winnaar van de finale in het mannenenkel 5, concentreert zich op een backhand. len, want Rinke van Remortel vertrekt ook. Hij gaat in Goes bij 't Halve Maantje competitie spelen", vertelde Van de Sande. Ook Deij zoekt zijn competitie- heil in België. In combinatie met Derijckere was hij in Clinge overigens ook in de dubbel-3-fi- nale succesvol ten koste van Huis/De Koster: 6-16-3. De 21-jarige René van Gassen uit Ossenisse werd toernooiwin- naar in de 4 na winst in de fina le op Alexander Bauwens: 7-6, 6-1. „Alexander stond in de eer ste set nog met 5-3 voor. Toen ik die set toch nog won, liet hij het in de tweede set wat zitten. Ik heb hem veel kunnen passeren. Ik ben een typische counterspe ler, zoals Lleyton Hewitt. Als mijn tegenstander versnelt en lijkt te domineren, kom ik met mijn passeerslagen. Het geloof was weg bij Alexander na de eer ste set. Je hebt na het uit han den geven van een set ook eer der last van de warmte, en zo", vertelde Van Gassen. Plaatselij ke favoriet Dennis de Block dek lasseerde in de 5-finale Fred van Cauteren met 6-3, 6-1. De 28-jarige Clingenaar is een ech te levensgenieter, maar zijn spel lijdt er bepaald niet onder. De Block is conditioneel ijzersterk en watervlug. De 45-jarige Van Cauteren had weinig te vertel len. „Het ging bij mij erg goed. Ik was vaster in de rally's, ter wijl ik het ook regelmatig aan het net kon afmaken. Fred pro- door Pieter van Klinken s-HEER ARENDSKERKE - Da vy Mertens uit Etten-Leur werd zaterdag tijdens het Wielerweek end van 's-Heer Arendskerke Nederlands kampioen wielren nen bij de ID-Racers, de klasse voor mensen met een verstande lijke beperking. Jonathan Duin- kerke uit Goes werd tweede. Mertens was de terechte kam pioen. Hij beschikte over de sterkste benen. De renner zorg de zelf al in het begin van de koers voor de beslissende ont snapping. Jonathan Duinkerke, tweevoudig en regerend natio naal kampioen Geert-Jan Ha mers uit Tilburg, Art-Jan den Otter en Luciën van Hooteghem uit Hulst konden meekomen. Toen Mertens twee ronden later nogmaals aanzette, konden al leen Duinkerke en Hamers vol gen. Die drie bleven de hele koers bij elkaar, hoewel Mer tens nog een paar keer vergeefs probeerde te ontsnappen. Tot aan de laatste ronde van 1800 meter. Toen bestookten Hamers en Mertens Duinkerke door om beiu'ten aan te gaan. Mertens had het beslissende eindschot. ID-Racers zijn mensen met een geestelijke beperking, ID staat ook voor Intellectual Disabled. Willy Maas uit Terneuzen is de grondlegger van de klasse, die sinds twee jaar onder de vlag van de nationale wielerunie KN- WU valt. „In 1999 begon ik met een kleine groep jongens die Ward nipt boven limiet 200 meter GOES - In zijn jacht op limieten voor het Europees kam pioenschap atletiek, volgende maand in Göteborg, kende Daniel Ward afgelopen weekeinde weinig succes. Vrijdag avond probeerde de 22-jarige Hulstenaar de lichttijd op de 200 meter te lopen tijdens een wedstrijd in Kortrijk. Hij kwam heel dichtbij: 21,34 waar 21,30 nodig is. Een dag later bleef Ward met de Nederlandse estafette ploeg in Eindhoven ook nipt boven de benodigde tijd. Sa men met Timothy Beck, Patrick van Luijk en Caimin Douglas klokte hij op de 4x100 meter 39,54, terwijl er 39,40 gelopen moest worden. Het EK begint op 7 augustus. Tot 28 juli hebben atleten de tijd om onder limieten te duiken. Voor de estafette ploeg lijkt de kans na zaterdag verkeken, individueel maakt Ward nog wel kans. Woensdag loopt hij in Luik. Skeeleraar Mesu vierde in Otterlo OTTERLO - Erwin Mesu uit Middelburg en Niels Steenbakker uit Biggekerke zijn bij een skeelerwedstrijd in Otterlo respectievelijk als vierde en vijfde geëindigd bij de C-rijders. Bij de veteranen kwam Kees Cijsouw uit Oostburg als tiende aan. Leo Janse uit Yerseke werd twaalfde. Vierde plaats rolstoelbasketballers AMSTERDAM - liet Nederlands rolstoel basketbalteam is op het wereldkampioenschap in Amsterdam vierde ge worden. Nadat donderdag de halve finale tegen de Vere nigde Staten werd verloren, eindigde ook het duel om het brons tegen Australië in een nederlaag. Het werd 53-80. De twintigjarige Vlissinger Edwin Schalkx zat gedurende het hele duel op de bank. Alleen tegen Canada, de uitein delijke wereldkampioen, kreeg de Zeeuw in de poulefase een paar minuten speeltijd. Rentmeester loopt EK en WK mis WESTERHAAR - Martijn Rentmeester is in Westerhaar vierde geworden bij het NK dammen voor junioren. In de slotronde speelde de dammer uit 's-Gravenpolder zater dag remise tegen Maikel Palmans. Zijn concurrent Daniël Merkus, die met een punt achterstand aan de laatste par tij begon, won simpel van de Fries René Wijpkema en pak te op basis van het aantal winstpartijen de derde plaats. Rentmeester, die in het Overijsselse dorp in elf partijen ongeslagen bleef, liep plaatsing voor het EK en WK mis, maar is rechtstreeks geplaatst voor het volgende NK. Nationaal succes voor duo Hermes LEWEDORP - De Zeeuwse duivensport is bezig aan een ijzersterk seizoen. Dit weekeinde was er weer nationaal succes. De 74-jarige Cor Hermes en zijn 35-jarige zoon Pa trick uit Lewedorp zagen hun licht geschelpte jaarling het nationale dagfondconcours vanuit Blois winnen met een snelheid van 1100 meter per minuut. De Zeeuwse lief hebbers pakten verder in de toptien van het sterk bezette concours liefst zeven plaatsen met J. de Ruijsscher (Hoofd plaat, tweede), combinatie Roegiest/De Visser (Philippi ne, derde), E. de Kind (Sint Jansteen, vijfde), gebroeders Van Hoeve (Terneuzen, zesde), H. van der Veeke (Westdor- pe, negende) en A. Thijs en zonen (Heikant, tiende). Wemeldinge. Clubwedstrijd MC de Sproeier. Mini's: 1. Laurens de Ridder (Kuitaart) 100 punten; 8. Merijn Poot (Sint-Maartensdijk) 39. 65cc: 1. Davey de Fouw (Colijnsplaat) 100; 2. Jeremy van de Goor (Vlissingen) 94; 3. Coen Fa se (Sint-Maartensdijk) 90; 4. Stephanie Stoutjesdijk (Steenbergen) 83; 5. Lukas Ruiter (Wemeldinge) 82; 6. Carsten Goe- degebure (Yerseke) 80; 7. Mike Slings 79; 8. Quincy Hermans 77; 9. Troy van de Ketterij (Vlissingen) 75. 85cc: 1. Mai kel Bazen (Goes) 97; 2. Percy Karelse (Wilhelminadorp) 93; 3. Benjamin Tor- bijn (Vlissingen) 90; 4. Ricky Joose (Nieuw en Sint-Joosland) 87; 5. Arthur van Stel (Hansweert) 84; 6. Pim Fase (Sint-Maartensdijk) 81; 8. Björn Oreel (Oost-Souburg) 76; 9. Robin de Jonge ('s-Heer Abtskerke) 74. Clubklasse: 1Antoine Paauwe (Yerse ke) 100; 2. Christian Bekker (Vlissingen) 90; 3. Wiebe Stevens (Wolphaartsdijk) 86; 4. Johnny van Eekeien (Goes) 86; 5. Robbert Mol (Nisse) 79; 7. Wesley de Jonge 78; 9. Justin van Aart (Krabben- dijke) 77; 10. Martijn Wagemaker (Zon- nemaire) 75. 125cc: 1. Marlon Merison (Biggekerke) 97; 2. Niek Leendertse (Hoedekenskerke) 90; 3. Steven Ovaa (Oost-Souburg) 88; 5. Twan van Liere (Kapelle) 86. 250/500cc: 1. Erik van de Wekken (Zierikzee) 100; 2. Jacques van Putten (Wemeldinge) 94; 3. Stefan Bruy- nooge (Wemeldinge) 90. Veteranen: 1. Pieter Moelker (Kloetinge) 100; 2. Ben Verschoor (Vlissingen) 94; 3. Jan Wage maker (Zonnemaire) 86; 4. Jaap Kempe (Kamperland) 86; 5. Peter Roelofs (Me- liskerke) 45. Clinge. Toernooiwinnaars. Enkel spelen: Evert Piessens (7, 16+), Jack Mariman (7, 35+), Roland de la Ruelle (7, 50+), Tom Heijens (8, 16+), Rik van den Berge (8, 35+), Simone Wilson (6), Astrid de Witte (7), Christianne Kouijzer (8,16+), Addy de Pundert (8, 35+). Man- nendubbel: De BlockA/an Broekhoven (5), Lammens /Verbunt (6), Mariman/ Mariman (7), Van Peteghem /Cerpentier (8), Vlaeminck /Van Hoye (50+). Vrou- wendubbel: Martens/De Schepper (3), Bukkens/Van Esbroek (6, 16+), d'Haens/De Smet (7), Biesbroeck/De Pundert (8). Mixed dubbel: Martens/ Derijckere (3), De Kesel/Dingenouts (5), Van Driessche/Baart (6), De Maagt/De Maagt (7), Stevens/Van Cadsand (8). maandag Strandloop. Aanvang: 19.30 uur. Af standen 8 en 4 kilometer. Start en in schrijving bij de badmeesterspost op de Boulevard van Zoutelande. Tennis~ C1000 Vechthanentoernooi. Loca tie; tennisvereniging De Boskreek te Breskens. Aanvang: 8.30 uur. DRV Maeneblusscherstoernooi. Lo catie; tennisvereniging MLTC te Middel burg. Aanvang: 11.00 uur. ABN Amro Yerseke Open. Locatie: tennisvereniging Yerseke. Aanvang 16.30 uur. Fixet Gruttepïkkertjestoernooi. Lo catie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 15.00 uur. foto Camile Schelstraete beerde soms wel aan te vallen, maar dan kon ik hem vaak pas seren", legde De Block uit. Hij is een sportman pur sang en voetbalt net als zijn broers Mi chael en Dimitri bij vv Clinge. De 48-jarige Ivo Wouters was in de 6-finale veel constanter dan de 24-jarige Randy Boddaert en zegevierde met 6-3, 6-1. In de 35+-finale klopte de 44-jarige Honny van Dorsselaer zijn tien jaar oudere opponent Hans de Letter met 6-4, 7-5. graag fietsten. Her en der in het land waren er ook wel zulke groepjes, maar echte koersen wa ren er niet. Toen hebben we er een georganiseerd, en dat is uit gegroeid naar een zesdaagse." Maar echt hard groeien wil hel landelijk gezien nog niet. Maas: „Vooral vanwege gebrek aan be geleiding. Er zijn niet zo veel mensen die er hun tijd in willen steken. Deze renners hebben nu eenmaal meer begeleiding nodig dan andere wielrenners." door Wim de Vos CLINGE - Het peloton van de elites en beloften komt morgen aan de start in Clinge. Dan wordt er opnieuw gestreden om de hoofdprijs van het Jo Ver- straeten-kermiscriterium. Daar mee wordt de naam van de man die zoveel voor het grensdorp heeft betekend, in ere gehouden. Jo Verstraeten (alweer enkele ja ren geleden overleden) was Clin ge. Natuurlijk maakte hij deel uit van de organisatie van de jaarlijkse wielerronde in zijn dorp, was hij de inspirator van De Sterrefeesten en stond hij ook paraat als de tijd van de ker mis in aantocht was. Kortom, Jo Verstraeten hield het dorp Clin ge levendig. Vandaar dat ook na zijn dood het kermiscriterium is omgedoopt tot het Jo Ver- straeten-criterium. Die wedstrijd leeft behoorlijk bij de renners. Niet dat er tel kens een groot deelnemersveld aan de start verschijnt, maar er staan wel sterke renners op de erelijst. Twee jaar geleden won Reinier Honig (afgelopen zater dag ook winnaar in Philippine) en waren Johnny Hoogerland en Niki Terpstra de nummers twee en drie. Bij de voorinschrijving heeft or ganisator Juul Vereecken zo'n veertig aanmeldingen gekregen. Dat dit aantal veel groter kan uitvallen werd zaterdag in Phi lippine bewezen. Daar stond eenzelfde aantal renners inge schreven, maar gingen er uitein delijk bijna zeventig van start. Op voorhand is wel al sprake van een aantrekkelijk deelne mersveld. Dirk van Dam (win naar in Zuiddorpe), Werner van Zimmeren (winnaar in Kruinin- gen), Jelle van Groezen (zater dag nog gangmaker in Philippi ne), de broertjes Rik en Eddy van IJzendoorn uit Ti el, Jean- Pierre Verstraeten, Wally Buur stede en Jan Hordijk zijn alle maal mannen die een wedstrijd kunnen beslissen. Verder zijn on der anderen Wilfried Bastiaan- se, Mare Blok, Niek Rentmees ter, Pieter Israël, Paul Jeremias- se en John van de Vreede van de partij. De wedstrijd in Clinge be gint morgen om 19.00 uur en de afstand bedraagt 90 kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37