Hoofdplaat strijdt voor kerk PZC Voor even weer lange rijen bij de boot Droomauto's Toeristen ontdekken kunst en muziek in en bij Museumplein Dorpsraad hoopt nog op behoud openbare bestemming godshuis frnfiRaymond de Frel HOOFDPLAAT - De dorpsraad in Hoofdplaat legt zich nog niet !Hrbij de bouw van drie appar tementen de hervormde kerk n, Hoofdplaat- Dorpsraadvoor- iiller I. Jacobse voorspelt tij- ijens de inspraaktijd over een be- slemmingsplanwijziging hevig onweer. Veel inwoners van Hoofdplaat rillen dat het tussen 1783 en •jo5 gebouwde rijksmonument openbare bestemming houdt. Restauratie-architect P. 'mnTraa uit Zierikzee kocht het godshuis van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken om er drie ap partementen in te bouwen. On- der auspiciën van de stichting Woonlasten i voor huurders veel hoger dan hvee jaar terug I MIDDELBURG - Mensen met een laag inkomen zijn een aan zienlijk groter bedrag kwijt aan woonlasten dan twee jaar gele den. Dat blijkt uit een onderzoek dat J deHuurdersvereniging Middel burg heeft uitgevoerd onder haarleden. Opvallend is dat de groep die net boven het mini- sum zit, hogere lasten heeft dan in 2004. Alleen mensen met ten netto-inkomen boven 1700 euro zijn er in vergelijking met twee jaar geleden in verhouding op vooruitgegaan. Het nieuwste onderzoek is dit voorjaar gehou- den. Twee jaar geleden hield de i hiurdersvereniging een verge lijkbaar onderzoek onder alle Middelburgse huurders. De huurdersvereniging verklaart de verslechtering door te wijzen op de huurtoeslag, die minder gunstig is dan de oude huursub sidie, en door de sterk gestegen kosten voor gas, elektriciteit en water. Ook die kosten zijn mee- genomen in het onderzoek. Diefstal bij Rillands bedrijf RILLAND - Onbekenden heb ben vrijdag tussen 17.00 en j 21.00 uur een dekzeil, een trap enccnzuivcringspomp meegeno men van een opblaasbaar zwem- 1 bad op een bedrijventerrein aan deGemaalweg in Rilland. Het zwembad stond op het be- dnjventerrein, omdat de eigena- ten van het bedrijf een familie dag hadden gepland. De dader, die het terrein op kwam door een gat in het hek- werkte knippen, trof vermoede lijk voorbereidingen om het zwembad zelf ook mee te ne men. Zo was de stop uit het zwembad getrokken, waardoor 11.000 li ter water uit het bad gelopen is. Een schadebedrag is niet be kend. restaureert hij met zes ton Rijks- en provinciegeld de spitstoren en het tentdak. Van Traa hoopt dat de appartemen ten volgend jaar zomer klaar zijn voor bewoning. Het plan stuitte op fel verzet van de dorpsraad en omwonen den. Dorpsraadvoorzitter I. Ja cobse schuift eind donderdag nog eens bij wethouder J. Pro voost van de gemeente Sluis aan tafel om de kwestie onder de loep te nemen. Provoost erkende al eerder dat het maar zeer de waag is of zo'n gesprek nog wel SCHOONDIJKE - „Weinig poli tieagenten snappen waarom jon geren hun auto's zo mooi optui gen." Voor Pim de Vos uit Goes is zijn Golf 1 uit 1984 zijn grote passie. In drie jaar tijd bouwde hij zijn wagen helemaal om tot een waar juweeltje. Af en toe een bekeuring omdat zijn eigen dom niet aan alle voorschriften voldoet neemt De Vos er op de koop toe bij. „Anders zit ik mis schien in het café en dat snap pen ze bij de politie helaas niet zo. Deze auto is gewoon veilig en we rijden ook niet te hard." Op het Dorpsplein van Schoon- dijke heerste zondag tijdens de tweede editie van de Tuned Car- meeting een gezellige sfeer. Trot se autobezitters lieten hun opge tuigde wagens aan het geïnteres seerde publiek zien. Bij aankomst werden nog snel alle onderdelen flink opge poetst. In een hoekje van het plein hebben Heiko Rausch en Jacqueline Rottier uit Hulst als 'ouderen' een plaatsje gevonden met hun Honda Legend van het type R. Ze genieten van het schouwspel, „Voor ons is het een dagje uit in één grote fami lie. De sfeer is altijd erg goed, want hier komen alleen maar mensen die liefde hebben voor zin heeft. Strikt genomen heeft de gemeente Sluis immers niet veel meer te zeggen over de kerk. Desondanks gaf Provoost aan dat hij misschien toch een oplossing in petto heeft. Hoe die luidt, wil hij nog niet kwijt. Ja cobse brandt van nieuwsgierig heid, al beseft ook hij dat er ei genlijk niet veel meer is te doen. „De gemeente is nu aan zet, zij moeten de monumentenvergun ning en bestemmingsplanwijzi ging in inspraak brengen. Vanaf dat moment hebben wij zes we ken om te reageren. Als het ko- de auto" De 22-jarige Rob Cru- son uit Sluiskil droomt 's nachts soms van zijn gifgroene Opel Ti- gra. „Ik bedenk dan weer enkele veranderingen om hem nog mooier te maken. Je wordt door mende gesprek niets oplevert, is er nog wel wat onweer te ver wachten. Wij leggen ons er niet bij neer, zolang de procedures niet zijn afgerond. Ik heb boven dien een akelig gevoel, omdat er al een voorlopige monumenten vergunning is verleend. Dan krijg je het idee dat er een spelle tje met je wordt gespeeld", zegt Jacobse. Provoost zegt dat er volgens hem geen beletselen zijn om de monumentenvergunning een definitieve status te geven, mits de dorpsraad het college op andere gedachten kan brengen je vrienden gewoon gek ge maakt." Op de vraag of het een dure hobby is volgt een duide lijk antwoord. „Je kunt het zo duur maken als je zelf wil. Je koopt een goedkopere auto en met overtuigende argumenten. „Maar dan nog: we hebben te maken met private partijen, dus bij eventuele alternatieven moe ten we maar hopen op hun wel willendheid", zegt Provoost. De dorpsraadvoorzitter voor spelt overigens ook een aantal planschadeclaims van omwonen den, die vrezen dat door een aan tal voorziene dakramen hun pri vacy in en rond hun woningen wordt aangetast. De dorpsraad wil het godshuis, waarin de laat ste jaren nauwelijks kerkdien sten meer werden gehouden, het die verbouw je met onderdelen die je mooi vindt. Het weer pas send maken en monteren vergt heel wat tijd, maar dat heb ik er graag voor over." foto Peter Nicolai liefst gebruiken voor culturele doeleinden. Daar werd tijdens de planvor ming ook even over gesproken, toen een muzikantenclub aan gaf in de kerk geïnteresseerd te zijn. Dat idee werd om finan ciële redenen echter alweer snel afgeblazen. Jacobse: „De kerk is het enige monument in ons dorp. Wij hebben er daarom gro te moeite mee dat dit gebouw voor de eeuwigheid aan de open baarheid wordt onttrokken. Je kan er nooit meer in, tenzij je daarvoor wordt uitgenodigd." Genieten voor de liefhebber op plantenmarkt OVERSLAG - Bezoekers aan de Mid-Summer Plant Fair op kwe kerij Ferdinandushof aan de Ro de Sluisweg 13 in Overslag kwa men zaterdag met tassen vol bloemen en planten het erf af. Sommige plantenliefhebbers konden hun aankopen niet eens meer dragen en vervoeren ze met een kruiwagen. Het warme weekend deerde de bezoekers niet. Zij kwamen in grote getale naar de kwekerij. Nieuwsgierig namen toeristen een kijkje in de mooie tuinen. Andere bezoekers zochten een specifieke plant. De echte lief hebbers luisterde aandachtig naar de lezingen over de vernieu wing binnen het assortiment van vaste planten en kweek en gebruik van basilicum. Eige naar Wilko Karmelk hield de fair voor de eerste keer. Twintig standhouders uit Nederland en België boden allerlei bijzondere planten aan. Daarnaast waren er ook tuinartikelen te vinden op de fair. Zaterdag 12 en zon dag 13 augustus zijn geïnteres seerden weer welkom op de Fer dinandushof. Dat weekend staat in het teken van de dahlia. door Patricia de Ryck TERNEUZEN - Toeristen ble ven zaterdag even stil staan op de kruising van de Noordstraat en het Tuinpad in Terneuzen. Wat was daar aan de hand? Ze hoorden het geluid van live mu ziek en zagen in de verte een kraampje staan. Nieuwsgierig besloten velen een kijkje te ne men. Verschillende kunstenaars had den zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur hun artikelen uitge stald in en rond het Tuinpad, de Vissteeg en de Kandeelstraat. Er waren schilderijen in allerlei stijlen, 'gluurpoppen', zonbe schenen beelden en een saxo foon spelend meisje. 's Middags is het de beurt aan de kinderen van jeugdcircus Rei- nardi uit Hulst om het publiek op het gerenoveerde Museum plein te vermaken. Joost Snel- ders van de organisatie laat fo to's zien van hoe het plein er een tijdje geleden uitzag. Het was een puinzooi, maar het is een aantrekkelijk plein geworden. Dat alles onder leiding van ini tiatiefnemer Douwe van dei1 Meer, die het oudste stukje van de Terneuzense binnenstad nieuw leven in wil blazen. „We zijn heel tevreden over het aantal bezoekers. Je zag toch echt dat mensen die de stad in gingen, ook even een kijkje bij ons kwamen nemen. Het bleef agenda STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG - Beelden- en schilde rijenroute tot en met 23 juli; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe gen 55 De Halle, 13.30 uur: Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar ten; CADZAND - Duinplein, 9.00 uur: Sei- zoensmarkt; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur; KBO koersbal en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, koersbal; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Hand- werkclub De Vlijtige Liesjes, bloem schikken; 14,00 uur: Sjoelclub; tot 17.00 uur druk. Het weer was eigenlijk net iets te mooi, maar we klagen niet", zei Van der Meer. De kunstmarkt was het eerste initiatief om het gebiedje terug op de kaart te zetten, maar de or ganisatoren hebben nog veel meer ideeën. Zo zou de museum functie van het gebied kunnen worden uitgebreid met nog meer kleine museumpjes. Ver der gelooft Snelders in een bun deling van de krachten tussen onderwijs, bedrijfsleven en over heden. Snelders praat er enthousiast over, maar tot nu toe is het al leen nog een droombeeld. De toe komst zal uitwijzen of het ge biedje het pronkstuk van de bin nenstad wordt. Politie neemt auto in beslag VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagavond de auto van een 21-jarige Vlissinger in beslag ge nomen. De man werd rond kwart over elf aangehouden in zijn woonplaats. Omdat hij bijna vier keer zoveel had ge dronken als is toegestaan, werd hij meegenomen naar het bu reau. Daar bleek dat hij geen rij bewijs had. De politie nam zijn auto in beslag toen bleek dat hij al vijf keer eerder veroordeeld is voor het rijden zonder rijbewijs. Multi Functionele Ruimte Korenmarkt, 10.00 uur: Koffieochtend; KLOOSTERZANDE Hotel van Leu ven, 19.30 uur; Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten, 13.30 uur: SWO creatief, koersbal; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op de staande wip; SAS VAN GENT - St. Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koers bal; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur. Kaar ten; 13.30 uur: Kaarten bieden en joke ren en biljarten; Sporthal De vliegende Vaart. 9.00 uur. Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; IJZENDIJKE - Café Les Amis, 14.00 uur: kaarten; Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel; 0115-645769 j Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst j Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 l E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax. (0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl maandag 17 juli 2006 1 1 Scooter gestolen in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - In de Anjerstraat in Kloosterzande is zaterdag tussen middernacht en half elf 's ochtends een scooter gestolen. De tweewieler, een rode Peugeot met kentekenplaatje SLD723, stond op slot door middel van een stuurslot en een hangslot rond het achterwiel. Ongeveer tweehonderd mensen keken zaterdagavond vanaf het voormalige veerplein in Breskens naar de film The chronicles of Narnia. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel BRESKENS - Het doet deze zaterdag avond op zijn zachtst gezegd vreemd aan, zoveel auto's op het veerplein in Breskens. Maar aan de andere kant toch ook weer niet. Dit was immers ja renlang, dag in dag uit, een vertrouwd beeld. Lange rijen vierwielers, dikwijls bestuurd door chauffeurs die vreselijk baalden dat ze die verdraaide boot naar Vlissingen hadden gemist. En nu, ruim drie jaar nadat het laatste autoveer op en neer voer, herleven die oude tijden. Althans, een beetje dan toch. De vijftig auto's staan logischerwijs niet te wachten op een boot die toch niet komt, maar wel op de vertoning van de Disney-film The chronicles of Narnia. Het veerplein is door de Coöpe ratie Storm op fraaie wijze omgetoverd tot een heuse drive-in bioscoop. Met dit soort niet alledaagse evenementen wil Storm het uitgaansleven in West- Zeeuws-Vlaanderen een impuls geven. „Ik vind dit prachtig. Dit zie je toch al leen in Amerikaanse films en de teken filmpjes met Fred Flintstone?", zegt Henk Wiegman uit Oostburg. Zijn kin deren zitten voor zijn wagen op krukjes te wachten tot de avonturenfilm begint, terwijl hij radiofrequentie 94.9 FM op zoekt om samen met zijn vrouw Marion ook in de auto het geluid van de film goed te kunnen horen. „Dit terrein is hiervoor natuurlijk uitermate ge schikt", vindt Marion. „Ze hebben bij voorbeeld geen strepen hoeven trekken, want die stonden er nog. Iedereen staat dus weer keurig in de rij, net als vroe ger. Ja, toen we hier kwamen aanrijden maakte de nostalgie zich toch wel even van ons meester." Hetzelfde geldt voor hun plaatsgenoten Chris en Nancy Hendriksen, die samen met Corry van Kerkvoorden uit Groede op het evenement zijn afgekomen. „Ik heb hier dikwijls genoeg in die lange rij gestaan. Hier had ik tijd genoeg om mijn post en tijdschriften door te ne men. En nu sta ik er dus weer. Mooi hoor, dit zie je verder toch nooit? Als zo iets unieks in je eigen streek gebeurt, moet je dat ondersteunen", zegt Chris. Hij bekijkt de film vanuit een Mini Mo ke, een in het oog springend autootje. Hun vierwieler valt op, en da's van avond best een kunst. De organisatie heeft er geen moment bewust op inge speeld, maar de openluchtbioscoop zou ook best voor een veredeld cartu- ning-evenement kunnen doorgaan. Ge- pimpte auto's zijn namelijk eerder regel dan uitzondering en dus kost het een blitse Porsche moeite om verwondering te oogsten. Net als trouwens een oude, afgedankte jeep van het brandweer korps Zuidwolde, waarop twee jochies liggend op het dak de rolprent volgen. Harvey en Miriam Mahu uit Sluis zor gen met hun Chevrolet El Camino voor het meest stereotype plaatje van een dri ve-in bioscoop. „Ik heb hem er speciaal voor gepoetst. Als je naar een drive-in bioscoop gaat en je hebt de mogelijk heid om dat met zo'n auto te doen, moet je dat natuurlijk niet laten, hè", lacht Harvey vanuit zijn Amerikaanse slee. Bressiaander Ronald Witterick houdt het, net als zo'n veertig anderen, bij een klapstoeltje. „Het is toch veel te lekker weer om in een auto te zitten? Boven dien heb ik geen Cadillac, haha! Wat voor film het is maakt me trouwens geen moer uit, het gaat mij om de sfeer." Witterick is één van de tweehonderd be zoekers. Geen slechte score voor een eer ste keer, vindt Patricia van de Berge van de Coöperatie Storm. „We hadden nog wel wat meer autoloze bezoekers verwacht, maar dat is misschien ty pisch West-Zeeuws-Vlaams: 'eerst maar eens horen of het een succes was.' We hopen dat we dit terrein nog een aantal keren mogen gebruiken, want voorlopig gebeurt er toch nog niets mee. En er is zeker animo voor een volgende voorstelling. Zo was er net een Duitser die vroeg of deze film morgen ook in het Duits wordt vertoond! Alarm verraadt inbreker TERNEUZEN - De eigenaar van een bedrijf aan de Mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen kreeg zondagmiddag een alarmmelding van zijn beveiligingscentrale. Hij ging di rect na de melding, omstreeks kwart over drie, naar zijn bedrijf en was nog net op tijd om een inbreker te zien weg rennen door een gat in een ruit. De inbreker heeft vermoe delijk geen tijd gehad om iets mee te nemen. Auto gestolen in Terneuzen TERNEUZEN - De politie heeft dit weekeinde verschil lende meldingen van vernielingen gehad. Zo vond een au tomobilist zijn geparkeerde voertuig terug met naar bui ten gebogen portier en scheefgetrokken stuur. Ook werd op een parkeerplaats aan De Blokken in Terneuzen een auto gestolen. De eigenaar, die de auto daar donderdag had neergezet, kwam er zondagmiddag rond kwart over vijf achter dat de blauwe Ford Escort met kenteken LL-VP-68 was verdwenen. Hennepplanten gestolen uit tuin SLUISKIL - Een inwoner van de Spoorstraat in Sluiskil heeft gisteren aangifte gedaan van diefstal uit zijn tuin. Tussen zaterdagavond acht uur en acht uur zondagmor gen werden drie hennepplanten uit zijn tuin geroofd, in clusief plantenbakken. Dronken automobilist in Hoek HOEK - Een 54-jarige automobilist uit de gemeente Ter neuzen is zaterdagavond rond half elf op de Hoekseweg in Hoek betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. Uit een blaastest bleek dat hij bijna drie keer teveel had gedronken. De man moest zijn rijbewijs inleveren. Mosselen wellicht deze week BRUINISSE - Mosselkweker en -bestuurder W. van den Berg uit Bruinisse verwacht dat de aanvoer van mosselen deze week al zal beginnen. Een puur persoonlijk oordeel gebaseerd op wat hij in de kramen aan de haven heeft ge zien tijdens de Visserij dagen, meldde hij zaterdag tijdens de reünie van de Bruse Visserij vereniging Algemeen Be lang. Speciaal voor dat evenement hebben de Bruse vis sers voor twee dagen mosselen aangevoerd. Mensen schreeuwen om mosselen en ze mogen ook zeker niet ont breken bij een evenement als de Visserijdagen, vindt Van den Berg. Plij riep de organiserende Stichting Festivitei ten Bruinisse (SFB) op na te denken over het later in de zomer programmeren van het traditionele mosselfestijn. Dat is zo eenvoudig nog niet, reageert voorzitter T. Ket ting van SFB. Mensen van heinde en verre hebben het der de weekend van juli steevast als vrij weekend in hun agen da staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35