PZC Twee keer winnen, titel binnen Beachsoccer: Ideale overzomering Motorcrosser Mark Boot wint race in Boekei Erik van de Wekken wint beide manches jenttisser Jacco de Looff: Op deze manier verpesten we het voor onszelf agenda maandag 17 juli 2006 s21 .wRasAbresch flERKZEE - Voor het Dikke loftn toernooi in zijn eigen Zie ree maakt hij nog altijd een uitzondering. Maar voor het ove- n*e tennisgeluk is Jacco de Looff de provincie sinds dit jaar eaUlucht. De reden? Te weinig Kunissers van zijn niveau. Voor Bffel enkel- als dubbelspel in rategorie 3 gold dat slechts twee CTistpartijen voldoende waren voor de titel. joff eiste beide titels voor op. In het enkelspeltoer- nooi kreeg hij in de eerste ronde fenbye, waardoor hij pas afgelo- ig voor het eerst in ac te komen. Ook voor rnooi, een pou- [e' van drie tweetallen, hoefde liij niet eerder dan in het slot weekend zijn racket uit de tas te talen. Minimale inspanningen, maxi mal resultaat. In de enkelfinale noest Johnny Quaak er met 6-3 i-4 aan geloven. In de dubbel i hij met Erik Anspach beide partijen, waarvan de laatste gis- uitslagen teren tegen Johnny Quaak en Mi chel de Vlieger (6-7, 6-2, 6-4). De Looff is niet blij met het klei ne deelnemersveld in de hoogste categorie van het Dikke Toren toernooi. Met een zorgelijke blik kijkt hij naar de toekomst. „Als dit zo blijft, verpesten we het voor ons zelf. Er zijn op dit moment drie toernooien in Zeeland aan de gang. Dat is te veel. Ze zouden in categorie 3 beter samenge voegd kunnen worden tot één groot toernooi. In het belang van het Zeeuwse tennis. Dan krijg je een sterker deelnemers veld en als je dan het toernooi wint, betekent het veel meer." Daarom speelt De Looff tegen woordig zijn partijen in de buurt van Hellevoetsluis en Spij- kenisse. Daar zijn schema's van zestien of 32 tennissers bepaald geen uitzondering. In competi tieverband komt de 23-jarige sporter uit voor LTC Spijkenis- Hij sluit niet uit dat andere Zeeuwen zijn voorbeeld zullen volgen. „In Zierikzee speel ik elk jaar omdat het mijn club is. Ik woon er twee minuten fietsen vandaan en geef hier ook tennis- les. Het woord verplichting wil ik niet gebruiken, maai* het is ge woon leuk om hier mee te doen. Aan de andere toernooien in Zeeland doe ik bijna niet meer mee, omdat je daar maar weinig speelt. Als er niks gebeurt, zou het kunnen dat andere tennis sers ook wat verderop gaan spe len. Of dat nu al doen, want vroeger hadden we hier veel gro tere toernooien in speelsterkte 3 en 4." Twee uur De beslissende wedstrijd in het dubbelspel vormde de qua ni veau mooiste afsluiting die de organisatie zich had kunnen wensen. De Looff, Anspach, Quaak en De Vlieger maakten er een spannende wedstrijd van, üerikzee. Dikke Torentoernooi. Fi cties. HE3: J. de Looff-J. Quaak 6-3 y HE4: K. v.d. Berge-N. Wagenaar L 6-2. DE5: E. Goud-M. van Splun- '^•Quartel 7-6 6-3. DE6: L. van Til- hjtg-C. Kurz 6-2 6-3. HD4: P. Meuldijk/ ftIton-W. Dettingmeijer/M. de Vlieger 75 5-1. HD5: P BooVM. van Gruns- t^G.van Splunder/L. Nouwen 6-3 7-5. R van de Vlist/M. de Vos-H. Oerchain/F Dorchain 6-2 6-2, R. van de V&M. de Vos-O. Kramer/K. Verkaart 627-5. DD4: A. Kouwenberg-Van Der tast/B. den Ouden-B. Zwanenburg/E. ;.:.d 6-3 6-4. DD5: L. Meeuwissen/A. Vsschuure-J. Vermeulen/G. Hols-V.D. Iterde 6-1 7-6. DD6: H. Markusse-De iaiwiH. Stols-De Jager-G. 't Hart/M. Vsjach 6-3 6-1. GD5: A. Kouwen s-Van Der Horst/J. Meerman-M. van ,;.'under-Quartel/B. de Vos 6-2 7-6. liauwerkerk. Fixet Gruttepikker- iestoernooi. JE8: T de Looze-D. in 't Ï-M 60 6-0, D. in 't Veld-T. de Bruine 636-3. JE10: T. de Looze-L. Kodde 6-0 JE12: K. de Bruijn-T. Antheunisse 56-2. JE14: D. v.d. Vlist-M. Buiter 6-1 i,M de Looze-E. v.d. Vlist 4-6 6-4 7-6. IE17: T de Vos-J. Barzilay 6-0 6-1. ME12: R. Kerkhove-T. Roggeband 7-5 60 ME14: J. Flikweert-A. Mol 6-3 6-4, T daWaal-M. Flikweert6-2 6-3. Toernooiwinnaar Jacco de Looff was gisteren kritisch op het Zeeuwse tennis: „Er zijn op dit moment drie toernooien in Zeeland aan de gang. Dat is te veel. Ze zouden in categorie 3 beter samengevoegd kunnen worden tot één groot toernooi." foto Ronald den Dekker die ruim twee uur duurde. De thuisspelende De Looff was voor de tweede keer de baas over Quaak, die speelt voor ten nisclub Westerschouwen. Quaak moet zich na het laatste punt van het toernooi de absolu te verliezer van de dag hebben gevoeld, want hij wilde slechts met rust gelaten worden. De en kelspelfinale duurde de helft minder lang, waardoor beide toppers hun krachten nog ver der konden sparen dan ze in de week ervoor al gedaan hadden. Een schril contrast met de twin tig sets die Merijn de Vos tot en met zaterdag in acht partijen had gespeeld. De Vos moest gis teren onder de loodzware om standigheden nog drie partijen spelen. Samen met zijn maatje Rowdy van der Vlist won hij in het dubbelspel 6 eerst de halve finale, waarna Onno Kramer en Kees Verkaart in de eindstrijd klop kregen met 6-3 en 7-5. Voor zijn enkelfinale in speel sterkte 6 had hij vervolgens geen energie meer over. Met 6-2 en 6-1 kreeg Patrick Meuldijk bijna een walk-over. Ook Martijn van Giiinsven lever de een opmerkelijk knappe pres tatie. Zaterdag nam hij eerst deel aan het strandvoetbaltoer- nooi Kantje la Vantje. Vervol gens keerde hij terug voor de halve finale van het dubbelspel 5, die hij samen met Pieter Boot in drie kwartier won. Daarna keerde hij terug naar Scharen dijke voor het feest van de be- achvoetballers. Om uiteindelijk, met slechts vijf uur slaap in de benen, Gerrit van Splunder en Leo Nouwen met 6-3 en 7-5 te verslaan. Koen van de Berge herhaalde zijn kunstje van vorige week bij het Mosseltoernooi. Opnieuw won de 15-jarige de enkeltitels in zowel categorie 4 als 5. De ko- nigin van het dubbelspel werd Bianca den Ouden. In de 4 won zij het vrouwendubbel met An gela Kouwenberg-Van dei- Horst en het gemengd dubbel met Wim Dettingmeijer. De titel in het damesenkel 5, de hoogste categorie, ging naar Esther Goud. Ward nipt boven limiet 200 meter GOES - In zijn jacht op limieten voor het Europees kam pioenschap atletiek, volgende maand in Göteborg, kende Daniel Ward afgelopen weekeinde weinig succes. Vrijdag avond probeerde de 22-jarige Hulstenaar de richttijd op de 200 meter te lopen tijdens een wedstrijd in Kortrijk. Hij kwam heel dichtbij: 21,34 waar 21,30 nodig is. Een dag later bleef Ward met de Nederlandse estafette ploeg in Eindhoven ook nipt boven de benodigde tijd. Sa men met Timothy Beck, Patrick van Luijk en Caimin Douglas klokte hij op de 4x100 meter 39,54, terwijl er 39,40 gelopen moest worden. Het EK begint op 7 augustus. Tot 28 juli hebben atleten de tijd om onder limieten te duiken. Voor de estafette ploeg lijkt de kans na zaterdag verkeken, individueel maakt Ward nog wel kans. Woensdag loopt hij in Luik. Vierde plaats rolstoelbasketballers AMSTERDAM - Het Nederlands rolstoelbasketbalteam is op het wereldkampioenschap in Amsterdam vierde ge worden. Nadat donderdag de halve finale tegen de Vere nigde Staten werd verloren, eindigde ook het duel om het brons tegen Australië in een nederlaag. Het werd 53-80. De twintigjarige Vlissinger Edwin Schalkx zat gedurende het hele duel op de bank. Alleen tegen Canada, de uitein delijke wereldkampioen, kreeg de Zeeuw in de poulefase een paar minuten speeltijd. Rentmeester vierde bij NK WESTERHAAR - Martijn Rentmeester is in Westerhaar vierde geworden bij het NK dammen voor junioren. In de slotronde speelde de dammer uit 's-Gravenpolder zater dag remise tegen Maikel Palmans. Zijn concurrent Daniël Merkus, die met een punt achterstand aan de laatste par tij begon, won simpel van de Fries René Wijpkema en pak te op basis van het aantal winstpartijen de derde plaats. Rentmeester, die in het Overijsselse dorp in elf partijen ongeslagen bleef, liep plaatsing voor het EK en WK mis, maar is rechtstreeks geplaatst voor het volgende NK Nationaal succes voor duo Hermes LEWEDORP - De Zeeuwse duivensport is bezig aan een ijzersterk seizoen. Dit weekeinde was er weer nationaal succes. De 74-jarige Cor Hermes en zijn 35-jarige zoon Pa trick uit Lewedorp zagen hun licht geschelpte jaarling het nationale dagfondconcours vanuit Blois winnen met een snelheid van 1100 meter per minuut. De Zeeuwse liefhebbers pakten verder in de toptien van het sterk bezette concours liefst zeven plaatsen met J. de Ruijsscher (Hoofdplaat, tweede), combinatie Roegiest/De Visser (Philippine, derde), E. de Kind (Sint Jansteen, vijf de), gebroeders Van Hoeve (Temeuzen, zesde), H. van der Veeke (Westdorpe, negende) en A. Thijs en zonen (Hei kant, tiende). Mesu vierde in Otterlo OTTERLO - Erwin Mesu uit Middelburg en Niels Steen bakker uit Biggekerke zijn bij een skeelerwedstrijd in Ot terlo respectievelijk als vierde en vijfde geëindigd bij de C-xijders. Bij de veteranen kwam Kees Cijsouw uit Oost burg als tiende aan. Leo Janse uit Yerseke werd twaalfde. Aantrekkelijk rennersveld bij criterium Clinge CLINGE - Het wielerpeloton van de elites en beloften komt morgen aan de start in Clinge. Dan wordt er opnieuw gestre den om de hoofdprijs van het Jo Verstraeten-kermiscriterium. :e wordt de naam van de man die zoveel voor het grens dorp heeft betekend, in ere ge- JoVerstraeten (alweer enkele ja ren geleden overleden) was Clin- ge. Natuurlijk maakte hij deel uit van de organisatie van de jaarlijkse wielerronde in zijn dorp, was hij de inspirator van De Sterrefeesten en stond hij tok paraat als de tijd van de ker- nis in aantocht was. Kortom, Jo fastraeten hield het dorp Clin- Klevendig. Vandaar dat ook na zijn dood het kermiscriterium is topt tot het Jo Verstra- ön-cnterium. Die wedstrijd leeft bij de ren- srs, Niet dat er telkens een .pot deelnemersveld aan de Sart verschijnt, maar er staan vï!sterke renners op de erelijst. Twee jaar geleden won Reinier Honig (afgelopen zaterdag ook wlcnaar in Philippine) en waren Johnny Hoogerland en Niki a de nummers twee en Dp voorhand is al sprake van ®i aantrekkelijk deelnemers- veld. Dirk van Dam (winnaar in Ziiddorpe), Werner van Zimme- rat(winnaar in Kruiningen), Jel- "van Groezen (zaterdag nog ngmaker in Philippine), de oertjes Rik en Eddy van IJzen- "Doomuit Tiel, Jean- Pierre Vers taeten, Wally Buurstede en Jan lydijk zijn allemaal mannen ;dieeen wedstrijd kunnen beslis sen. Verder zijn onder anderen Wilfried Bastiaanse, Mare Blok, ."lek Rentmeester, Pieter Israël, PaulJeremiasse en John van de van de partij. Jltletiek landloop. Aanvang 19.30 uur. Af wen 8 km en 4 km. Start en inschrij- rSMebadmeesterspostop de Bou- ■"'dvanZoutelande. Tennis ^aeneblusscherstoernooi. Lo se tennisvereniging MLTC te Middel- Aanvang: 11.00 uur. Gruttepikkertjestoernooi. Lo- '"""lisvereniging Duive Aanvang: 15.00u Zeeuwse voetballers vijzelen op het strand bij Scharendijke conditie op door Bas Abresch SCHARENDIJKE - Buiten adem zoekt Dennie le Comte naar een plekje in de schaduw. De voetballer van Duiveiand heeft zojuist zijn tweede wed strijd gespeeld van het strand- voetbaltoernooi Kantje la Vantje en hapt nu naar zuur stof. „Zo, wat is dit zwaar zeg... Maar wel goed voor de conditie!" Conclusie van de dag: beachsoccer is voor voet ballers de ideale 'overzome- ringssport'. Natuurlijk, het gros van de vijf tien teams doet op het Noord zeestrand bij beachclub Perry's in Scharendijke mee voor de ge zelligheid. Na het toernooi een barbecue, 's avonds met z'n allen stappen om daarna met zo'n 180 man de nacht door te brengen op het voetbalveld van ZSC'62. Maar dat het geploeter in het mulle zand daarnaast goed is voor de conditie, is toch wel een prettige bijkomstig heid. Al was het alleen maar om tijdens de eerste training niet achteraan te hoeven sjok ken bij het rondjes lopen. Strandvoetbal, officieel beachs occer geheten, is de ideale ma nier om tijdens de voetballoze maanden wat aan de conditie te doen. „Daarnaast is het ook goed voor je balcontrole en tech niek", vindt Zierikzee-speler Martijn van Grunsven. „Zwaar der dan een normale training en uitstekend voor de boven beenspieren", meent zijn ploeg genoot Serge Bei*revoets. Van Grunsven en Berrevoets zijn twee van de vele Zeeuwse voet ballers die zaterdag in actie kwamen tijdens de vijfde editie van Kantje la Vantje. Het eve nement is vrijwel het enige be- achsoccertoernooi dat Zeeland op dit moment heeft. De popu lariteit is groot. Organisator Kasimier Snoek kreeg veel aan meldingen binnen, maar moest een aantal teams teleurstellen. Vijftien is voor hem en zijn col lega-regelaars Martin Kiesen- berg, Leon Weeda en Barry Dorreman voorlopig het maxi mum. Ongeveer de helft van de deel nemers komt van Schou- wen-Duiveland, maar er zijn ook Brabantse en Limburgse De trainers van de veldvoetbalploegen kunnen gerust zijn: hun spelers liepen tijdens het beachsoccer en Scharendijke geen noemens waardige blessures op en ze verwelkomen bij de eerste training fitte spelers. foto Ronald den Dekker ploegen die de lokroep van de samenstelling zon, strand en voetbal niet kunnen weerstaan. Ook Walcheren is vertegen woordigd, met de teams Cate- nazio en Souburgse Boys. „Dit is ideaal", vertelt RCS-aanval- ler Mai'tin Janse. „Op Walche- ren hebben we al jaren geen toernooien meer, maar we ko men graag hierheen. Je hebt de voetvolleytoemooien, maar dat spel is veel te statisch. Beachso ccer is onvoorspelbaar, de bal kan alle kanten op." Daarmee is meteen ook één van de nade len genoemd. Mooie, vlotte combinaties zullen niet snel te zien zijn. Het is voor een groot deels toevalsvoetbal, hoewel een goede tactiek duidelijk het verschil kan maken. Dat blijkt bij winnaar Surf shop Jonker/Hefty Kite Shop, dat bestaat uit de Zierik- zee-spelers Serge Berrevoets, Leon Sinke, Pascal Stoutjes- dijk, Meivin van Ast, Wesley Quist, Martin van der Schee, Robin van Welt en coach Rik de Vos. De ploeg heeft in Leon Sinke (uitgeroepen tot beste speler van het toernooi) een goede spits die ballen door- kopt, vasthoudt en aflegt. Tactiek Daaruit blijkt dat het toernooi wel degelijk serieus genomen woi'dt; ploegen denken na over een tactiek en beginnen niet blindelings te voetballen. Een ander voorbeeld is FC Canaria. Het team uit Oosterland is met een complete selectie van elf man naar Scharendijke afge reisd. „Vorig jaar hadden we maar één of twee wissels", legt Dennie le Comte uit. „Toen was iedereen ei'g snel moe, nu kunnen we wisselen wanneer we willen." Het evenement is veel meer dan een soort campingtoer- nooi, maar moet volgens Kasi mier Snoek niet té serieus geno men worden. „Ik ben benaderd door de Nederlandse Beach So ccer Bond met de vi'aag of we het toernooi wilden opnemen in de voorrondes van het Neder lands Kampioenschap. Maar toen werd er gelijk gepraat over sponsorgelden en dat soort dingen. Dan heb je het niet meer in eigen hand. Het toernooi moet vooral gezellig blijven." Buiten de lijnen is dat zeker het geval, in het veld bij vlagen wat minder. Harde tackles zijn bepaald geen uitzondering, ter wijl de scheidsrechtei's soms té veel toelaten. En een enkel is zo verzwikt in het ongelijke zand. De trainers van de diver se Zeeuwse clubs zullen dan ook niet allemaal even blij zijn met het zomerse tijdverdrijf van hun spelers. Zoals ze dat evenmin zijn met de zaalvoet- balavonturen gedurende het seizoen. Maar zij kunnen bij de zen gerust gesteld worden: noe- menswaardige blessures ble ven uit. En ze krijgen er ook nog eens fitte spelers voor te rug. door Herman Heuvink VEENDAM - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamste- de heeft zaterdag op het zware zandcircuit Bezuidenhout in het Noord-Brabantse Boekei de dag zege binnengehaald in een een nationale jeugdwedstrijd in de klasse 85cc grote wielen. Hij behaalde evenveel punten als thuisrijder Jeffrey Herlings uit het naburige Handel, maar een betere tweede manche gaf de doorslag. In de tijdtrainmg voor de startopstelling stond hij heel lang op de polepositie, maar in één van de laatste ron den wist Herlings een fractie sneller te lijden. Na het vallen van starthek in de eerste manche kwam de jeugdi ge crosser in de eerste bocht net in de toptien. Aan het eind van de eerste ronde was hij al opge klommen naar de vierde plaats. Daarna moesten ook Van Tie nen en Van Wezel er aan gelo ven en begon de jacht op koplo per Herlings. Er ontspon zich een spannend duel om de over winning. Steeds meer druk wist hij op de leider uit te oefenen, maar toen het dubbelen van ach terblijvers begon, koos hij te recht voor de punten en finishte achter Herlings als tweede. De tweede manche leek een ko pie te worden van de eerste man che. Deze keer was de winst ech ter voor de veertienjarige Schouwse CPB-Yamaha cou reur. Opnieuw kwam hij aan het eind van de eerste ï'onde als vier de door. De ronde daarop wees hij echter zowel Van Wezel als Herlings terug. Enkele ï'onden later was ook de leider van het eerste uur Arno van Tienen uit Wilbertoord er aan voor de moei te. In het spoor van Boot schoof ook Herlings door. Opnieuw kwam het tot een span nend duel tussen deze twee. De Schouwen-Duivelander had ech ter de leiding en stond die on danks een paar speldenprikken van zijn opponent niet meer af. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg heeft Boot de leiding in het KNMV-kampioenschap in deze klasse met 2105 punten. Hij heeft door zijn winst de voor sprong op naaste belager Van Wezel uitgebreid tot 56 punten. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Het was te merken dat het vakantie is. Het aantal deelnemers in de club- wedstrijd van de MC De Sproeier uit Wemeldinge was za terdag aan de magere kant. En kele klassen waren daarom sa mengevoegd, zoals de 125 cc, 250/500 cc en de veteranen. Erik van de Wekken uit Zierik zee reed in de gecombineerde wedstrijd het best. In de eerste manche moest hij nog wel strijd leveren met Twan van Liere uit Kapelle. Maar in de tweede man che was deze strijd er niet, om dat Van Liere al in de eerste ron de in de problemen kwam. Hij kreeg zijn viertakt machine maar moeizaam aan de praat kreeg en viel halverwege de manche uit. De strijd om de tweede plaats was vooral in de tweede manche het aanzien meer dan waard. Art Struik, Nick Leendertse en de beste ve teraan, Peter Moelker, streden daar heel lang om. Zij hadden het zo druk met elkaar dat Mar lon Merison steeds dichterbij sloop. Tegen het eind kreeg hij niet al leen aansluiting, maar wist het moegestreden trio ook teioig te wijzen. Leider Van de Wekken heeft daar helemaal niets van ge merkt: „Ik rij mijn eigen koers en blijf altijd genieten van het circuit in Wemeldinge. Het is keihard en de stof neem ik op de koop toe. Je moet zorgen dat je steeds in het midden blijft rij den, want aan de kant hoopt het stof zich op en is veiraderlijk glad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31