Collectief omzetten bespaart geld Rommelmarkt is een vast ritueel PZC PZC Hemels voorproefje op Beachboom Zeeuws-Vlamingen gearresteerd na opstootjes in cafés ,11 Plat op de billen maak je de hoogste spetters ieidooi om recreatiewoningen bestemming permanent wonen te geven Stal Balans houdt grote Paardendag in Dreischor maandag 17 juli 2006 mKENSZAND - Met sal- duikboninien of pijnlijke plat op het water pro- jdn zo'n zeventig bomrne- „aters zaterdag de hoogste alfis te veroorzaken bij de apullt van het NK bonnne- ja zwembad Stelleplas bij Het was een gezellige boel bij het wedstrijdbad. Op de rand ke ken de andere bezoekers in het stralende zonnetje toe hoe de deelnemers van de hoge duik- plank in het water sprongen. Zo nu en dan ging een plastic geld- bakje rond voor stichting KiKa (Kinderen Kankervrij). Nadat de toeschouwers als afsluiting een megabom in het water maak ten, door tegelijkertijd in het wa ter te springen, ging de jury in beraad. In de categorie voor kin deren tot tien jaar. was de tienja rige Jaimar Mastail uit Cuijk (bij Nijmegen), die in Zeeland met vakantie was, de grote win naar. Zijn spetters kwamen 5,5 meter hoog. Met een grote glim lach én een stereo-installatie als hoofdprijs, verliet hij het zwem bad. Bij de deelnemers ouder dan tien jaar was de winnaar een oude bekende. De spetters van 'Big Bart' oftewel Bart Ke- venaars (20) uit Heinkenszand kwamen acht meter hoog. Niet zijn beste sprong aller tijden, maar toch was Bart, die de voor ronde twee jaar geleden ook al won, erg tevreden. „Ik heb erg veel geoefend. Wat mijn tactiek is? Zoveel mogelijk op de punt van de duikplank staan en plat op de billen landen. Ik ga zeker meedoen aan de landelijke fina- le."Die finale vindt op 26 augus tus plaats in zwembad de Win das in Bergschenhoek. De beste tien deelnemers van beide cate gorieën uit de voorronde in Heinkenszand mogen meedoen. pKZEE - Zet alle recreatie- dingen die daarvoor aangewe- zijn collectief om naar per cent wonen. Daamee be aat je als gemeente veel geld i bel scheelt de huiseigenaren t flink wat euro's. Lubbers uit Zierikzee ziet het tonaal zitten. Als ervarings kundige denkt hij dat er veel lilite besparen valt. „Ik heb ju eigen woning van recreatie- stemming om laten zetten in |anente bewoning. Dat tot900 euro gekost. De buren toben het met drie huizen ge- jtójdig laten doen en die wa- 3 per persoon driehonderd eu- i hvi)t. Dat scheelt aanzien- jfc Bovendien scheelt het bij igemeente ook. Nu moet per shet dossier bestudeerd wor sen dat kost ook veel geld." 2004 heeft het college beslo- 3 om 324 recreatiewoningen te zetten naar permanente loning. iengebied gzijn huizen die in gebieden «a waar permanent en recrea- wonen door elkaar lopen en izen in het buitengebied. Het van de woonbestem- sg moet geregeld worden in bestemmingsplan en derge- 'eprocedures kosten veel tijd geld). „Als je weet hoeveel ergie het mij gekost heeft", Lubbers. „Volgens mij :et je gewoon iedereen aan- sijvenen vervolgens de proce ss in één keer regelen.Wet- Hider R. van der Wekken rea- 3t voorachtig. „Een raar vind ik het niet, maar ik 'olitie pakt uan met cocaïne ERNEUZEN - Een 22-jarige ui uit Den Haag is in de nacht n vrijdag op zaterdag om half ie opgepakt op het Huizinga- lininTemeuzen, omdat hij in I bezit was van zestien bolle- s cocaïne. Hagenaar sloeg op de vlucht .hij zag dat agenten hem in i. Na een achter- de politie hem aan ter een auto. Twee meter ver een zakje met bolle- jcocaine. man werd daarop aangehou- en overgebracht naar gevan- Torentijd in Middelburg, voerde een controle nadat bewoners van de Ter- üzense binnenstad hadden ge- sagd over overlast van de Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie SCHOUWEN-DUIVELAIMD Grachtweg 23a «ÖOAB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 F-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Ali Pankow Melita Lanting HBoogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 ^0 AA GOES (0113)315500 5 (0113)315669 Email: redactie@pzc.nl internet wov.pzc.ni E-mail: web@pzc.nl zou er eerst wel eens goed naar moeten kijken. Het gaat natuur lijk om allemaal verschillende si tuaties." Ook raadsleden reage ren voorzichtig. „Als het eenvou diger kan en voor minder geld dan is dat natuurlijk mooi", zegt W. Stouten (Leefbaar Schouwen-Duiveland). „Maar in een eerste reactie zeg ik ook dat je gelijk een ander probleem krijgt. Want wat doe je met de mensen die hun huis nu al omge zet hebben en die het volle pond hebben betaald. Het was mooier geweest als je dit gelijk geregeld had, want het is moeilijk om het nu weer recht te breien." „Ik denk dat we daar voorzich tig mee om moeten gaan", zegt W. Jumelet (WD). „Ik zeg met direct nee, maar sta niet direct op om dit aan te pakken." B. Troost (PvdA) voelt er wel voor om te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn. „Maar dit idee klinkt zo simpel dat ik me bijna niet voor kan stellen dat dit op het gemeentehuis ook al niet bedacht is." BROUWERSDAM - Tegen een met kleu rige kites bevlekt hemelblauw decor staan de eerste dj's te draaien. Op de beat van hun kunnen zakt de zon ge staag in zee. Als opmaat naar Beach boom is de gisteren bij strandpaviljoen De Strandtent gehouden finale van de dj-contest veelbelovend. Lekkere mu ziek, goede sfeer, prachtig weer én...een winnaar. Dj Trung uit Rotterdam opent het dance-event Beachboom dat zater dag 29 juli wordt gehouden op het strand nabij Beachclub Perry's, aan de voet van de Brouwersdam. Vijf dj's - Audiophox, K. Castello, Jas per, Trung en Sjoerd - streden met hun voeten in het zand om de eer. Zij wer den geselecteerd op basis van voorron des die, verspreid over verschillende Schouwen-Duivelandse horecagelegen heden, de afgelopen maanden zijn ge houden. Spannend, oordeelt dj Jasper Veenman uit Scharendijke (27) vooraf gaand aan zijn set. De dj's krijgen allen een uur de tijd 'om te knallen'. „Ze moe ten het relaxte van Beachboom én een openingsset kunnen neerzetten. Mensen moeten het gevoel krijgen: dit wordt een geweldige avond", geeft organisa tor Pat Brondgeest de uitgangspunten van het juryoordeel aan. Dj Jasper, kok bij hotel De Zeeuwse Stromen met draaien als uit de hand ge lopen hobby, gooit het met zijn set voor al op latinhouse. Natuurlijk zou het prachtig zijn om Beachboom warm te mogen draaien, bevestigt hij. „Het is een droom om voor thuispubliek te spe len in mijn achtertuin. Op een feest waar ook dj Jean, toch de grondlegger van het genre, draait." Maar is het niet - dan is het niet: „Daar ben ik ook niet rouwig om. Het is al een hele leuke erva ring om hier te kunnen draaien." Dat hier is back to the roots voor Beach- boomers van het eerste uur. Dj Audio phox, die na een oppeppend optreden van Voidd het spits afbijt, is nog maar amper op dreef of de eerste lijven ko men in beweging. Er wordt gedanst, ge lachen en ontmoet. Beachboom is ooit eigenlijk op deze plek begonnen, vertelt - eveneens organisator - Joop Alphe- naar. Een jaar of achttien geleden, als feestje onder elkaar. Met een eend volge stouwd met aggregaten en geluid trok een steeds groter groeiende groep men sen voor feesten naar het strand. Nooit gezeur, nooit gedoe. „Het klinkt roman tisch, maar we waren allemaal kinde ren van het strand. We zijn hier opge groeid en hebben de duinen ook altijd in ere gehouden." Twaalf jaar geleden kreeg Beachboom een iets aangekledere vorm. Op de plek foto Ronald den Dekker waar nu De Strandtent zit, vestigde zich Beachclub Perry's. Er werd voor het eerst een heus - legaal - feest op touw gezet. Nog steeds niets geks. Ge woon een paar creatieve geesten, met onbedwingbare zin om af en toe op die mooie plek een goed feest op te zetten. Nog eens vier jaar geleden groeide Be achboom uit tot het indrukwekkende dance-event dat het tegenwoordig is. Zetelend in de strandoksel bij Scharen dijke, nabij de plek waar Perry's tegen woordig is gevestigd, wordt een afgeba kend stuk strand jaarlijks omgetoverd in de sfeer van het geldende thema. Beachboom brings you heaven belooft voor de komende editie paradijselijke taferelen. Een voorproefje daarvan was gisteren al te horen en te zien. De climax is zater dag 29 juli. met optredens van dj Jean, Lacroix, Miss Nartarcia en Beach- boom-resident Juanito. Het dan ce-event aan de Brouwersdam begint om 17.00 uur. Meer informatie is te ver krijgen via www.beachboom.com. door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Aan het einde van de dag staat de tel ler doorgaans op zo'n 4000 euro. De dit jaar voor de zevenentwin tigste keer gehouden bazar van de ontmoetingskerk in Burgh- Haamstede is in meerdere op zichten een vast ritueel. Zakken oliebollen liggen geu rend te wachten op de laatste af nemers. „Alle boeken op de kar gaan vanaf nu voor vijftig euro cent de deur uit", fluistert M. de Pagter-ten Kate, de veilingmees ter, voor de start van de veiling nog net even in. De jaarlijkse rommelmarkt van de christelijk gereformeerde kerk Haamstede (gevestigd in de ontmoetingskerk) loopt zo'n beetje ten einde. En niemand heeft er trek in om al te veel spullen weer richting opberg- schuur te moeten verkassen. Al maken sommige trouwe rommel marktbezoekers er een sport van bepaalde spullen jaarlijks te laten terugkeren. De blauwe potten die dominee A. Boogaard vorig jaar bijvoor beeld op de kop tikte, gaan dit keer onder nummertje 22 onder de hamei*. En het weefgetouw dat voor 15 euro van eigenaar wisselt, komt volgend jaar geheid weer te koop, voorspelt organisator G. Mol-Boot. Die koop - de eerste van de veiüng aan het eind van de middag - was namelijk alleen bedoeld om het marktmechanis me een beetje op gang te bren gen. Bestelling Mol moet er zelf om lachen. Na tuurlijk, het is hard nodig om geld in te zamelen. Naast de ei gen ontmoetingskerk aan de Dapperweg en de vijf adop tiekinderen van de kerkelijke ge meente zetten de leden van de kerk zich een jaarrond in voor de zaak van Kumari Bevelan der, die zich bekommert om ts- unamislachtoffers in Sri Lanka. Maar de rommelmarkt geldt ze ker ook als een gezellig treffen, waaraan zelfs op grote afstand wordt deelgenomen. Eén van de gemeenteleden die op de grote vaart zit, heeft vanuit Singapo re zijn bestelling gedaan. Er staat een vaste zaterdag in het jaar geprikt voor de bazar van de christelijk gereformeer de kerk. Een week later (zaterdag 22 juli, van 8.30 tot 15.30 uur) wordt, Bezoekers van de rommelmarkt snuffelen in boeken. foto Ronald den Dekker Actie tegen overlast op boulevard VLISSINGEN - Ongeveer veertig automobilisten en brom fietsers zijn afgelopen weekeinde door de politie bekeurd op de Vlissingse boulevard. Ze veroorzaakten overlast. De politie trad op omdat omwonenden en badgasten mas saal hadden geklaagd over brommers die wheelies maak ten en automobilisten die met een bonkende geluidsinstal latie over de boulevard reden. De politie trad op als de geluidsnormen werden overschre den. De boetes vaideerden in hoogte van 75 tot 130 euro. Alle overtreders hebben te horen gekregen dat hun auto bij een volgende overtreding in beslag wordt genomen. De officier van justitie moet bepalen hoe hoog de boete wordt voor een bestuurder die zonder gordel, achterover liggend en met zijn been door het raam in een - geschakel de - auto rondreed. De politie meldt verder dat een brom merrijder is aangehouden die rondreed met beide benen op het stuur. De politie heeft aangekondigd dat de contro les de komende tijd worden voortgezet. De acties beper ken zich tot de omgeving van de boulevard, omdat vooral daar wordt geklaagd. Diefstal bij Rillands bedrijf RILLAND - Onbekenden hebben vrijdag tussen 17.00 en 21.00 uur een dekzeil, een trap en een zuiveringspomp meegenomen van een opblaasbaar zwembad op een bedrij venterrein aan de Gemaalweg in Rilland. Het zwembad stond op het bedrijventerrein, omdat de ei genaren van het bedrijf een familiedag hadden gepland. De dader, die het terrein op kwam door een gat in het hek werk te knippen, trof vermoedelijk voorbereidingen om het zwembad zelf ook mee te nemen. Zo was de stop uit het zwembad getrokken, waardoor 11.000 liter water uit het bad gelopen was. Een schadebedrag is niet bekend. Politie neemt auto in beslag VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagavond de auto van een 21-jarige Vlissinger in beslag genomen. De man werd rond kwart over elf aangehouden op de President Rooseveltlaan in zijn woonplaats. Omdat hij bijna vier keer zoveel had gedronken als is toegestaan, werd hij mee genomen naar het bureau. Daar bleek dat hij geen rijbe wijs had. De politie nam zijn auto in beslag toen bleek dat hij al vijf keer eerder veroordeeld is voor het rijden zonder rijbewijs. Auto in de sloot op A58 MIDDELBURG - Een 22-jarige Vlissinger is gistermor gen bij Middelburg vanaf de snelweg de sloot ingereden. De man raakte vermoedelijk de macht over het stuur kwijt omdat hij te hard reed. Hij belandde in de linker berm en reed vervolgens het talud af. Hij eindigde in een droge sloot. Hij raakte niet gewond. Man rijdt auto weiland in VLISSINGEN - Een 21-jarige Vlissinger is in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn auto een weiland ingere den. De man raakte licht gewond aan zijn arm. Het onge luk gebeurde rond half drie op de Bergweg in Vlissingen De auto botste tegen een boom, raakte wat bosjes en be landde op zijn kop in het weiland. De auto is vernield. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Drie Zeeuws-Vlamingen zijn het voorbije weekeinde door de poli tie in de kraag gevat, omdat zij amok maakten bij cafés in Hulst, Terneuzen en Aarden burg. Op de Kaai in Aardenburg gaf een 28-jarige man uit Sluis za terdagmiddag rond drie uur eerst een vuistslag tegen de lip van een café-uitbater, waarna hij op hem begon in te slaan. Even daarvoor was de Sluise- naar vriendelijk verzocht het ter ras te verlaten in verband met een eerder voorval. De café-eige naar raakte lichtgewond aan zijn gezicht. Desondanks wist hij de Sluisenaar tegen de grond te werken. Met hulp van enkele getuigen verwijderde hij de West-Zeeuws-Vlaming vervol gens alsnog van zijn terras. Na een korte zoektocht vond de politie de man en nam hem voor verhoor mee naar het bureau. De verdachte gaf daar een ver sie van het voorval die niet strookte met verschillende getui genverklaringen. De Sluisenaar moet zich daarom binnenkort voor een rechter verantwoor den. Een 23-jarige Terneuzenaar werd vrijdagavond om tien over half twaalf aangehouden in een café op de Markt in zijn woon plaats, ook al omdat hij slaags was geraakt met een personeels lid. De man slingerde de horeca- bediende bovendien verschillen de verwensingen naar het hoofd. De Terneuzenaar was ver moedelijk onder invloed van al cohol. Op het Comelis de Vosplein in Hulst is zaterdagnacht rond twee uur een 26-jarige Hulsten aar gearresteerd, nadat hij eer der op de avond door een café ganger met een boksbeugel was geslagen. De Hulstenaar liep bij die klap verwondingen op aan zijn gezicht. Later wilde hij, ver gezeld door zijn hond, het café opnieuw binnenstappen. De po litie gaf de Oost-Zeeuws-Vla- ming daarop het gebod om het etablissement te mijden om ver dere escalatie te voorkomen. Toen hij dat bevel in de wind sloeg, werd hij aangehouden. Het is de vijfde keer dat de Paar dendag wordt gehouden, De eer ste drie keer werd het evene ment op manege Aquadelta in Bruinisse gehouden. Na de ver huizing naar Dreischor werd het festijn in en rondom Stal Ba lans voortgezet. De vijfde grote Paardendag begint om 10.30 uur. Dit jaar heeft de Paarden dag nog een broertje gekregen, speciaal gericht op mensen met een handicap. Vrijdag 28 juli wordt, juist met het oog op de aanwezigheid van begeleiders, in Stal Balans een Paardendag voor mensen met een handicap gehouden. Deze activiteit duurt van 13.00 tot 17.00 uur. eveneens op de ring van Burgh-Haamstede, de rommel markt van de Nederlands her vormde kerk opgetuigd. Die dan zocht, vertelt Mol. „Lekker rond- weer trouw door de mensen van kijken, zonder dat je zelf iets de ontmoetingskerk wordt be- hoeft te doen." door Esme Soesman DREISCHOR - Het begint een stevige traditie op Schou wen-Duiveland te worden. Stal Balans in Dreischor houdt zater dag 22 juli een grote Paarden dag. Gedurende deze dag worden tal van demonstraties gegeven met paarden en pony's. Zo zal de Ne derlands kampioen vierspan een demonstratie verzorgen en is er carousselrijden, een kür op mu ziek, een springdemonstratie en een pas-de-deux te zien. In het strodorp kan lekker wor den ontspannen en rondgesnuf feld bij de kramen van de brade rie. Voor kinderen zijn er ver schillende attracties op het ter rein aanwezig, zoals een spring kussen, schminken en ponyrij den. Met medewerking van Hap py Music wordt 's avonds een schuimparty gehouden. agenda BURGH-HAAMSTEDE - Dorpshuis De Schutse, 13.15 uur: Zomerbridge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29