Hard werken brengt Mertens titel PZC. Beachsoccer: de ideale overzomering In 't Hout winnaar na lange driesetter Van de Wekken wint beide manches 21 Wielrenner uit Etten-Leur Nederlands kampioen voor Goesenaar Duinkerke uitslagen agenda j^rPister van Klinken -HEER ARENDSKERKE - Da- v jyMertens uit Etten-Leur is za- l-rdag tijdens het Wielerweek- jjd van 's-Heer Arendskerke Nederlands kampioen wielren- Sen geworden bij de ID-Racers, i)f klasse voor mensen met een B verstandelijke beperking. Jona- Duinkerke uit Goes werd fe ineede. llertens was de terechte kam- L Hij beschikte over de ste benen. De renner zorg- :lf al in het begin van de voor de beslissende ont- -rP^ng- J°nat^an Duinkerke, tweevoudig en regerend natio naal kampioen Geert-Jan Ha mers uit Tilburg, Art-Jan den OtterenLuciën van Hooteghem uit Hulst konden meekomen. Toen Mertens twee ronden later naals aanzette, konden al- Duinkerke en Hamers nog o3n. Die drie bleven de hele ioérs bij elkaar, hoewel Mer- p lens nog een paar keer vergeefs probeerde te ontsnappen. Tot aan de laatste ronde van 1800 meter. Toen bestookten Ha- en Mertens Duinkerke om beurten aan te gaan. ;ns had het laatste beslis sende eindschot. voelde goed voor Mertens dat hij eindelijk won. „Ik heb dit jaar extra veel getraind. Puur voor deze wedstrijd", zei de nieuwbakken kampioen. „Ik Kb met de junioren van RSC de Zuidwesthoek meegetraind. Zij hebben me ook veel geadvi- Winst Paauwe inLonneker si .GOES - Leo Paauwe heeft gis- •v teren een samengestelde wed- li strijd in het Overijsselse Lon- sefcer gewonnen. De menner uit ia Nisse, die uitkomt in de klasse 2 33 enkelspan paarden, bleef de con currentie nipt voor. Voor Paauwe was de wedstrijd een afsluiting van zijn tijd in de klas se 2. Hij promoveert nu naar maandag 17 juli 2006 wb Zusjes Nijpjes verdelen de prijzen eerlijk NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - De tweelingzusjes Chantal en Jessica Nijpjes waren in de dressuurwed- strijd van Stal de Kroo op het hoogste niveau (klasse Z2) oppermachtig. In Nieuw- en Sint Joosland werden gistermiddag de oranje erelinten door de zusjes eerlijk verdeeld. Ook de tweede en derde plaatsen werden door het Middelburgse duo op geëist. Met het ZK in zicht lijken de viervoeters van Middelburgse zusjes in top vorm. Chantal stuurde in de eerste proef Hexagon's Tweety naar het fraaie to taal van 229 punten naar de overwinning. Jessica was met Hexagon's Replay inde tweede proef met een score van 231 punten de beste. Maar de 21-jarige meiden uit de Zeeuwse hoofdstad hebben elk nog een belangrijke troef voor de titel onder het zadel lo pen. Jessica stuurde Hexa gon's Razani, met respectie velijk 223 en 213 punten in beide proeven naar de der de stek. En Chantal eindig de met Hexagon's Ustinov als tweede (215 punten) en vierde (220) punten. Met twee overwinningen in de klasse Z1 maakte Remi Kulik nog maar eens duide lijk dat hij met Tristan tot de kandidaten voor de Zeeuwse titel mag worden 1. De ruiter uit Yer- reed de pas zesjarige angst met respectieve- bjk216 en 215 punten naar net oranje erelint. Wilma Salm heeft ondanks si haar jeugdige leeftijd in de dressuur haar klasse al be wezen. Dat de pas zestienja- nge amazone de rijkunst onder de knie heeft, wordt onderstreept door de in drukwekkende prestaties roet haar nieuwste aan winst Ugonda. Gisteren rondigde de amazone uit Zerseke in de eerste proef van de klasse LI met 200 punten op een met Willeke ■ronse (Statistique) gedeel de eerste plaats. In de twee de proef won de combina- he met 198 punten weder om. seerd. In de koers had ik daar voordeel van. Ik heb het een paar keer geprobeerd, maar het lukte niet om bij die andere twee weg te komen. Ik heb op het eind nog wel krachten ge spaard voor de eindsprint." Ploegleider Stan Jansen van Mertens was ook te spreken over het resultaat. „Hij was zo gebrand op die titel en heeft er goed voor gewerkt het afgelo pen jaar, alles in het teken gezet van vandaag. Mooi dat dat wer ken wordt beloond." Duinkerke, die tot voor kort nog bij Trimbelangen Midden Zee land fietste, baalde als een stek ker. „Dat ik de beste Zeeuw ben geworden is mooi, maar ik had liever gewonnen. Ik had graag wat ploeggenoten mee gehad, maar ik was alleen van mijn ploeg. Er zijn er simpelweg niet meer in mijn klasse. Ik hoop dat die er snel komen, want ik wil volgend jaar winnen. Nu reden die Brabanders tegen mij en daarom kon ik niet winnen." Dat is nog de makke van het wielrennen in de ID-klasse, niet te verwarren met de klasse waar in bijvoorbeeld de slechtziende Axelaar Arnold Polderman fietst. De ID-Racers zijn mensen met een geestelijke beperking, ID staat ook voor Intellectual Disabled. Er zijn momenteel nog te weinig renners in die klas se. Willy Maas uit Terneuzen is de grondlegger van de klasse die sinds twee jaar onder de vlag van de nationale wielerunie KN- WU valt. „In 1999 ben ik begon nen met een kleine groep jon gens die graag fietsten. Her en der in het land waren er ook wel zulke groepjes, maar echte wed strijden waren er niet. Toen heb ben we er eentje georganiseerd met alle mensen uit het land. Dat is op een gegeven moment uitgegroeid naar een echte zes daagse, drie dagen in Bergen op Zoom en drie in Roosendaal." Het is logisch dat die wedstrijd daar werd gehouden. In het hele land zijn er zo'n veertig renners. In Clinge zit de grootste groep van zo'n twintig renners, alle maal in de club van Maas. Daar naast is er nog een concentratie renners in het Brabantse Putte. De groei van de klasse in de rest van het land gaat volgens Maas maar mondjesmaat. „We begon nen met een vrij kleine groep te trainen en nu zijn er inmiddels bij ons twintig. Landelijk gezien groeit het ook wel, maar dat gaat langzaam. Voornamelijk vanwege een gebrek aan begelei ding. Er zijn niet zo gek veel mensen te vinden die er hun tijd in willen steken. Deze renners hebben nu eenmaal meer bege leiding nodig dan andere wiel renners." Ook Jansen hoopt op verdere groei van de klasse. „Bij wieler wedstrijden worden deze jon gens meestal helemaal voorin of achterin het programma gezet. Ze verdienen beter", legt de ploegleider uit, die ook disc- trictsvertegenwoordiger Zuid-West is. „Tijdens de club kampioenschappen van de Zuid westhoek in Sint Willebrord heb ik ze op een beter tijdstip ge pland. En dat was een groot suc ces. Zo krijg je meer aandacht en komen er misschien ook meer bij." Het Wielerweekend van 's-Heer Arendskerke bestond uit nog veel meer klassen. Zo reden ook tandems, ligfietsen, handbikes, steppers en derny's. In die laatste klasse ging de overwin ning naar Bruno Walraven en renner Jacques Schuit uit Arne- muiden. Zij eindigden voor Goesenaar Dennis Raadtgever, die achter de demy van Michael Zijlaard reed. Peter Mol uit Kapel- Ie werd achter Ron Zijlaard der de. In de ID-klasse zijn nog maar weinig renners actief. Het aantal groeit wel, maar dat gaat langzaam. foto Willem Mieras door Bas Abresch SCHARENDIJKE - Buiten adem zoekt Dennie le Comte naar een plekje in de schaduw. De voetballer van Duiveland heeft zojuist zijn tweede wedstrijd ge speeld van het strandvoetbaltoernooi Kantje la Vantje en hapt nu naar zuur stof. „Zo, wat is dit zwaar zeg... Maar wel goed voor de conditie!" Conclusie van de dag: beachsoccer is voor voetbal lers de ideale 'overzomeringssport'. Natuurlijk, het gros van de vijftien teams doet op het Noordzeestrand bij be- achclub Perry's in Scharendijke mee voor de gezelligheid. Na het toernooi een barbecue, 's avonds met z'n allen stap pen om daarna met zo'n 180 man de nacht door te brengen op het voetbalveld van ZSC'62. Maar dat het geploeter in het mulle zand daarnaast goed is voor de conditie, is toch wel een prettige bijkom stigheid. Al was het alleen maar om tij dens de eerste training niet achteraan te hoeven sjokken bij het rondjes lopen. Strandvoetbal, officieel beachsoccer ge heten, is de ideale manier om tijdens de voetballoze maanden wat aan de condi tie te doen. „Daarnaast is het ook goed voor je bal controle en techniek", vindt Zierik- zee-speler Martij n van Grunsven. „Zwaarder dan een normale training en uitstekend voor de bovenbeenspieren", meent zijn ploeggenoot Serge Berre- voets. Van Grunsven en Berrevoets zijn twee van de vele Zeeuwse voetballers die zaterdag in actie kwamen tijdens de vijf de editie van Kantje la Vantje. Het evene ment is viij wel het enige beachsoccertoer- nooi dat Zeeland op dit moment heeft. De populariteit is groot. Organisator Ka- simier Snoek kreeg veel aanmeldingen De trainers van de veldvoetbalploegen kunnen gerust zijn: hun spelers liepen tijdens het beachsoccer en Scharendijke geen noemenswaardige blessures op en ze verwelko men bij de eerste training fitte spelers. foto Ronald den Dekker binnen, maar moest een aantal teams te leurstellen. Vijftien is voor hem en zijn collega-regelaars Martin Kiesenberg, Leon Weeda en Barry Dorreman voorlo pig het maximum. Ongeveer de helft van de deelnemers komt van Schouwen-Duiveland, maar er zijn ook Brabantse en Limburgse ploe gen die de lokroep van de samenstelling zon, strand en voetbal niet kunnen weer staan. Ook Walcheren is vertegenwoor digd, met de teams Catenazio en Sou- burgse Boys. „Dit is ideaal", vertelt RCS-aanvaller Martin Janse. „Op Walcheren hebben we al jaren geen toernooien meer, maar we komen graag hierheen. Je hebt de voet- volleytoemooien, maar dat spel is veel te statisch. Beachsoccer is onvoorspelbaar, de bal kan alle kanten op." Daarmee is meteen ook één van de nadelen genoemd. Mooie, vlotte combinaties zullen niet snel te zien zijn. Het is voor een groot deels toevalsvoet- bal, hoewel een goede tactiek duidelijk het verschil kan maken. Dat blijkt bij winnaar Surfshop Jonker/Hefty Kite Shop, dat bestaat uit de Zierikzee-spelers Serge Berrevoets, Leon Sinke, Pascal Stoutjesdijk, Meivin van Ast, Wesley Quist, Martin van der Schee, Robin van Welt en coach Rik de van onze sportredactie ARNEMUIDEN - Joris in 't Hout heeft de 5-categorie van het mannenenkelspel van het Arnetoernooi gewonnen. De tennisser was na afloop niet te vreden met zijn vertoonde spel, maar bleef in een lange drieset ter de baas over de als eerste ge plaatste Hendrik van den Driest. Zowel In 't Hout als Van den Driest begon het toernooi in Ar- nemuiden met een bye, waarna er twee spannende halve fina les volgden. In 't Hout rekende in de zijne in twee tiebreaks af met Jeroen Kas, die als tweede geplaatst was. Van den Driest liet het in zijn partij tegen Eric Lijbers zelfs tot een derde set komen, maar bij een stand van 5-4 in die be slissende set moest laatstge noemde opgeven. In de finale wonnen beide tennissers één set met 6-4, waarna In 't Hout er in de der de set met de zege vandoor ging: 6-2. Wemeldinge Ivo Walraven en Dennis van 't Westeinde waren de verwachte winnaars van het dubbeltoer- nooi in Wemeldinge. In de 3-ca- tegorie won het duo beide par tijen met verve. Eigenlijk was het op voorhand al een gedane zaak, maar het moest toch nog maar even ge beuren. Van Walraven en Van 't Westeinde waren van het be gin af aan de grote favoriet voor de zege. Zeker toen er in de eerste partij gelijk moest worden afgerekend met de, op papier, grootste concurrenten; Jaap Moerland en Marcel Schouw. Het tweetal werd over tuigend verslagen: 6-3 en 6-4. Doordat Frangois Jansen en Menno Kole verstek moesten la ten gaan wegens een blessure, hoefde er slechts nog één partij gewonnen te worden. Joost Oranje en Ruurt van de Wel, beiden van de 4-categorie, le ken niet al te veel problemen op te moeten leveren voor de fa vorieten, Het werd echter nog een driesetter: 6-1 5-7 6-2. In de hoogste categorie (6) bij de vrouwen waren gingen de thuisspeelsters Toos Ui- tenbosch en Etteke Wypkema er zonder setverlies met de eindoverwinning vandoor. Ward nipt boven limiet 200 meter GOES - In zijn jacht op limieten voor het Europees kam pioenschap atletiek, volgende maand in Göteborg, kende Daniel Ward afgelopen weekeinde weinig succes. Vrijdag avond probeerde de 22-jarige Hulstenaar de richttijd op de 200 meter te lopen tijdens een wedstrijd in Kortrijk. Hij kwam heel dichtbij: 21,34 waar 21,30 nodig is. Een dag later bleef Ward met de Nederlandse estafetteploeg in Eindhoven ook nipt boven de benodigde tijd. Samen met Timothy Beck, Patrick van Luijk en Caimin Douglas klokte hij op de 4x100 meter 39,54, terwijl er 39,40 gelo pen moest worden. Het EK begint op 7 augustus. Tot 28 juli hebben atleten de tijd om onder limieten te duiken. Voor de estafette ploeg lijkt de kans na zaterdag verkeken, individueel maakt Ward nog wel kans. Woensdag loopt hij in Luik. Rolstoelbasketballers vierde op WK AMSTERDAM - Het Nederlands rolstoelbasketbalteam is op het wereldkampioenschap in Amsterdam vierde ge worden. Nadat donderdag de halve finale tegen de Vere nigde Staten werd verloren, eindigde ook het duel om het brons tegen Australië in een nederlaag. Het werd 53-80. De twintigjarige Vlissinger Edwin Schalkx zat gedurende het hele duel op de bank. Alleen tegen Canada, de uitein delijke wereldkampioen, kreeg de Zeeuw in de poulefase een paar minuten speeltijd. Rentmeester net buiten podium WESTERHAAR - Martijn Rentmeester is in Westerhaar vierde geworden tijdens het NK dammen voor junioren. In de slotronde speelde de dammer uit 's-Gravenpolder za terdag remise tegen Maikel Palmans. Zijn concurrent Da niël Merkus, die met een punt achterstand aan de laatste pax'tij begon, won simpel van de Fries René Wijpkema en pakte op basis van het aantal winstpartijen de derde plaats. Rentmeester, die in het Overijsselse dorp in elf par tijen ongeslagen bleef, liep plaatsing voor het EK en WK mis, maar is rechtstreeks geplaatst voor het volgende NK. Nationaal succes voor duo Hermes LEWEDORP - De Zeeuwse duivensport is bezig aan een ijzer sterk seizoen. Dit weekeinde was er weer nationaal succes. De 74-jarige Cor Hermes en zijn 35-jarige zoon Pa trick uit Lewedorp zagen hun licht geschelpte jaarling het nationale dagfondconcours vanuit Blois winnen met een snelheid van 1100 meter per minuut. De Zeeuwse lief hebbers pakten verder in de toptien van het sterk bezette concours liefst zeven plaatsen met J. de Ruijsscher (Hoofd plaat, tweede), combinatie Roegiest/De Visser (Philippi ne, derde), E. de Kind (St. Jansteen, vijfde), gebroeders Van Hoeve (Terneuzen, zesde), H. van der Veeke (Westdor- pe, negende) en A. Thijs en zonen (Heikant, tiende). Mesu en Steenbakker in voorhoede OTTERLO - Erwin Mesu uit Middelburg en Niels Steenbakker uit Biggekerke zijn bij een skeelerwedstrijd in Otterlo respectievelijk als vierde en vijfde geëindigd bij de C-rijders. Bij de veteranen kwam Kees Cijsouw uit Oostburg als tiende aan. Leo Janse uit Yerseke werd twaalfde. Vos. De ploeg heeft in Leon Sinke (uitge roepen tot beste speler van het toernooi) een goede spits die ballen doorkopt, vast houdt en aflegt. Daaruit blijkt dat het toernooi wel dege lijk serieus genomen wordt; ploegen den ken na over een tactiek en beginnen niet blindelings te voetballen. Een ander voor beeld is FC Canaria. Het team uit Ooster- land is met een complete selectie van elf man naar Scharendijke afgereisd. „Vorig jaar hadden we maar één of twee wis sels", legt Dennie le Comte uit. „Toen was iedereen erg snel moe, nu kunnen we wisselen wanneer we willen." Het evene ment is veel meer dan een soort camping- toernooi, maar moet volgens Kasimier Snoek niet té serieus genomen worden. „Ik ben benaderd door de Nederlandse Beach Soccer Bond met de vraag of we het toernooi wilden opnemen in de voor rondes van het Nederlands kampioen schap. Maar toen werd er gelijk gepraat over sponsorgelden en dat soort dingen. Dan heb je het niet meer in eigen hand. Het toernooi moet vooral gezellig blij ven." Harde tackles Buiten de lijnen is dat zeker het geval, in het veld bij vlagen wat minder. Harde tackles zijn bepaald geen uitzondering, terwijl de scheidsrechters soms té veel toelaten. En een enkel is zo verzwikt in het ongelijke zand. De trainers van de di verse Zeeuwse clubs zullen dan ook niet allemaal even blij zijn met het zomerse tijdverdrijf van hun spelers. Zoals ze dat evenmin zijn met de zaalvoetbalavontu- ren gedurende het seizoen. Maar zij kun nen bij dezen gerust gesteld worden: noe menswaardige blessures bleven uit. En ze krijgen er ook nog eens fitte spelers voor terug. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Het was te merken dat het vakantie is. Het aantal deelnemers in de club wedstrijd van de MC De Sproeier uit Wemeldinge was za terdag aan de magere kant. En kele klassen waren daarom sa mengevoegd, zoals de 125 cc, 250/500 cc en de veteranen. Erik van de Wekken uit Zierik- zee reed in de gecombineerde wedstrijd het best. In de eerste manche moest hij nog wel strijd leveren met Twan van Liere uit Kapelle. Maar in de tweede man che was deze strijd er niet, om dat Van Liere al in de eerste ron de in de problemen kwam. Hij kreeg zijn viertakt machine maar moeizaam aan de praat kreeg en viel halverwege de manche uit. De strijd om de tweede plaats was vooral in de tweede manche het aanzien meer dan waard. Art Struik, Nick Leendertse en de beste veteraan, Peter Moel- ker, streden daar heel lang om. Zij hadden het zo druk met el kaar dat Marlon Merison steeds dichterbij sloop. Tegen het eind kreeg hij niet alleen aansluiting, maar wist het moegestreden trio ook terug te wijzen. In de clubklasse - wel goed ge vuld - streek Antoine Paauwe uit Yerseke in beide manches de volle winst op. Christian Bekker werd tweede en had daarvoor aan twee derde plaatsen vol doende. De derde plaats was voor Wiebe Stevens uit Wol- phaartsdijk. In de eerste man che was Johnny van Eekelen uit Goes met zijn 85 cc KTM op de tweede plaats geëindigd. In de tweede manche kende hij een slechte start en kon door het mindere vermogen van zijn ma chine onmogelijk nog een hoge klassering bereiken. In de twee de manche was de tweede plaats voor Suzuki-rijder Wiebe Ste vens. Maikel Bazen uit Goes werd winnaar in de klasse 85 cc. Hij schreef de eerste manche op zijn naam en werd tweede in de tweede. Deze manche werd een overwinning voor Percy Karelse uit Wilhelminadorp. Hij reed met een 65 cc KTM en begon de eerste manche iets te voor zichting, waardoor hij niet ver der kwam dan een vierde plaats. In de tweede manche had hij al le schroom van zich af gewor pen en leidde van start tot fi nish. Davey de Fouw uit Colijnsplaat was in de 65 cc de sterkste. Lau rens de Ridder uit Kuitaart won bij de mini's. IBBBHBi Clubwedstrijd MC de Sproeier, We meldinge.85 cc: 1. Maikel Bazen, Goes, 97; 2. Percy Karelse, Wilhelmina dorp, 93; 3. Benjamin Torbijn, Vlissin- gen, 90. Clubklasse: 1. Antoine Paau we, Yerseke, 100; 2. Christian Bekker, Vlissingen, 90; 3. Wiebe Stevens, Wol- phaartsdijk. 125 cc: 1. Marlon Merison, Biggekerke, 97; 2. Niek Leendertse, Hoe- dekenskerke, 90; 3. Steven Ovaa, Oost-Souburg, 88. 250/500 cc: 1. Erik van de Wekken, Zierikzee, 100; 2. Jac ques van Putten, Wemeldinge, 94; 3. Stefan Bruynooge, Wemeldinge, 90. Ve teranen: 1. Pieter Moelker, Kloetinge, 100; 2. Ben Verschoor, Vlissingen, 94; 3. Jan Wagemaker, Zonnemaire, 86. Yerseke. ABN Amro Yerseke Open. DE6: C. Ganseman/M. de Jonge 6-1 7-6. Arnemuiden. Arnetoernooi. HE5: J. in 't Hout-H. van den Driest 6-4 4-6 6-2. HE6: M. Lourens-F.J. Visser 6-0 6-0. DE6: M. Ridderikhoff-K. Houmes 6-3 6-1. HD5: M. van Gastel/J. Dhooge-J. Kas/P. Koster 6-3 6-4. HD6: F.J. Visser/R. de Vroe-M. Lourens/H. de Schepper 4-6 6-1 6-3. DD5: R. v.d. Meijden/E. Weststrate-S. van Eenennaam/E. Kole 6-1 3-6 6-0. DD6: E Bethlehem/B. Labrujere Rozen-L. de Vries/A. Vreke 6-2 6-1, C. Kleinepier/I. van Gulik-N. van de Griek-Vernhout/M. van de Blonk 6-1 6-3. GD5: M. Bergs/M. Boonman-S. Boogaard/E. Lijbers walk over. GD6: C. de Ridder/H. de Roover-K. Keukelaar/W. Kok 6-2 3-6 6-3. maandag j Atletiek Strandloop. Aanvang 19.30 uur. Af standen 8 km en 4 km. Start en inschrij ving bij de badmeesterspost op de Bou levard van Zoutelande. Tennis DRV Maeneblusscherstoernooi. Lo catie: tennisvereniging MLTC te Middel burg. Aanvang: 11.00 uur. ABN Amro Yerseke Open. Locatie: tennisvereniging Yerseke. Aanvang: 16.30 uur. Fixet Gruttepikkertjestoernooi. Lo catie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 15.00 uur. C1000 Vechthanentoernooi. Loca tie: tennisvereniging De Boskreek te Breskens. Aanvang: 8 30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21