De toon is gezet in Nieuwdorp pzc Kneden aan een blauwe vechtmachine Complimenten voor organisatie Ameziane meldt zich gewoon bij Hoek leeuw s elftal na vele jaren inactiviteit met succes gereanimeerd 19 \incken voelt rich weer topfit Renesse-Helmond Sport i jgjfPprryvan der Hooft \T£UffD0RP - Het duel tussen f w Zeeuws elftal en Sparta eerst gepland in Zierik- J J ZOU vervolgens in Domburg leiden gespeeld, maar werd uit- J gelijk io Nieuwdorp afge- irrkt. w „.gen lang werd door de rdligers van de dorpsclub maandag 17 juli 2006 hard gewerkt om alles in orde te krijgen. „Deze club verdient daarom een groot compliment", zei Eddy Dobbeleir. De voorzitter van de stichting die verantwoordelijk is voor het Zeeuws elftal doelde daarmee onder meer op de uitstekende grasmat. „En ze hebben hier ook nog vlug het een en ander geverfd", vertelde Dobbeleir. „Alles is in tien dagen geregeld. Dat vind ik heel knap." Het duel met Sparta fungeerde als startschot voor een nieuw hoofdstuk van het Zeeuws elf tal. Dobbeleir: „Het is de bedoe ling dat we in de winterstop weer een wedstrijd gaan spelen. Aan het einde van het seizoen willen we dan nog twee keer voetballen en voor het begin van het volgend seizoen de vier de wedstrijd. Maar wel in goede samenwerking met alle clubs, want daar zijn wij van afhanke lijk." Contacten Daarbij mikt de stichting op een regionale verdeling van de ko mende wedstrijden. „Sparta is een mooie tegenstander, maar we willen ook eens tegen een Belgische club of het Belgisch elftal spelen. De contacten zijn er en dan zou een locatie in Zeeuws-Vlaanderen natuurlijk het meest logische zijn. Deze dag is volgens een strak draai boek georganiseerd, want we willen het vooral goed doen. An ders hadden we er niet eens aan moeten beginnen." flEUWDORP - Het was een ac- K die je normaal gezien als imateur niet moet kunnen ma in,, tegen een profclub. Rama- zm Kesikbas slalomde zaterdag w zeventig minuten langs drie verdedigers van Sparta en bad ,j]een voor doelman Kerklaan Kn prachtige afronding in ge- foehten, De inzet met buiten bol rechts belandde echter bijna bij de cornervlag, waar foor een verrassende gelijkma- br uitbleef. Het beslissende doelpunt viel vervolgens aan de indere kant: 1-3. .s was één van de twin- g spelers die zaterdag in actie hamen op de middag dat het keuws elftal nieuw leven werd fcgeblazen. Na vele jaren van in- gmiteit is een begrip binnen g Zeeuws voetbalwereld met succes gereanimeerd. Of zoals fdTelussa het zei: „De toon is ferin Nieuwdorp gezet." fe coach, die Hoek afgelopen gzoen behoedde voor degrada- de eerste klasse, keek ssr dan tevreden terug op de astart van het Zeeuws elftal. ,'.Ve willen het Zeeuwse voetbal manier promoten en ik ink dat dat goed is gelukt", zei Ktissa. „Hier kan iets moois en. Ik vind ook dat de [suwse dubs elkaar niet tegen werken, maar juist sa- aamoeten werken. De jongens a hier vandaag speelden, heb- stuk voor stuk laten zien talent te beschikken. Ze lillen allemaal graag voor het 'ems elftal spelen, wat willen nog meer? Als we ons in [eeland niet altijd het achterge- 80ÏTERDAM - Tim Vincken bn terugkijken op een bevredi- ende rentree bij Feyenoord. De onge rechtsbuiten stond het af kopen seizoen door verschillen- blessures acht maanden aan ie kant, maar voelt zich weer topfit. In het oefenduel met FC n kwam hij zaterdag na U minuten binnen de lijnen en bepaalde de eindstand op 0-18. Benjamin de Ceulaer was topsco- I De Belg maakte na rust vijf wfers. Ali Boussaboun scoor- ceinde eerste helft al vier keer. Tamboura maakte zijn mmt De snelle linksback uit bil liet zich aanvallend gel ik maar werd in verdedigend pacht amper getest. Doelman ttnek Lodewijks kwam niet in te. Shenf Ekramy verdedig- ïvoorrust het doel, Maikel Ae- Rsin de tweede helft. )ers krijgen vanaf van- zelschap van Henk Tim s' De van AZ overgenomen folman doorstond vrijdag zon- sr problemen de medische tes ten meldt zich vandaag voor heerst op het trainingsveld t«st De Kuip. De meeste aan hebt zal vandaag echter uit- san naar Dirk Kuijt. De aan- ;«rder en topscorer meldt zich ""■eneens voor het eerst op het 'teiingsveld en heeft aangege- "»zo snel mogelijk duidelijk ste geven over z'n toekomst, 'f geruchten over een transfer an NEC'er Edgar Barreto naar - «yenoord werden afgelopen 1 weekeinde door zowel NEC als feyenoord de kop ingedrukt. Ooijei schoven kindje willen voelen, moet iedereen hier achter staan. Dan kunnen we in de toekomst met het Zeeuws elftal best eens voor een verrassing gaan zorgen tegen een profclub." Zeker als straks echt alleen de beste voetballers worden gese lecteerd. Istvan Bakx zou bij voorbeeld niet misstaan in het nieuwe tenue, maar omdat de nieuwe.linksbuiten van Hoek af gelopen seizoen bij Sparta speel de, werd hij niet geselecteerd. Hetzelfde gold voor Gérard de Nooijer, die sinds zijn vertrek in januari bij FC Dordrecht niet meer in actie kwam, maar ko mend seizoen in het shirt van RCS weer in Zeeland actief is. Zaterdag zong ook de naam van John Schot al rond. De voorma lig PSV'er en NEC'er verdedigt vanaf komend seizoen de kleu ren van Kloetinge en is dan ook meteen een kandidaat voor het Zeeuws elftal. Doelman Jaco van der Schee (Kloetinge), alles- kunner Pieter de Munnik, aan valler Wilco de Valk (beiden Hoek); ze ontbraken zaterdag al lemaal om uiteenlopende rede nen. Kapot Het gros van de spelers die in Nieuwdorp wel acte de presence gaf, hapte na afloop naar adem. De verzengende hitte maakte de klus tegen Sparta er niet makke lijker op. „Ik ben kapot man", bekende Ferry Alfons, die alleen de eerste helft speelde. „Na mijn vakantie heb ik één keer voor mezelf gelopen en donder dag hebben we met deze selectie getraind. Dan is zo'n wedstrijd in deze hitte behoorlijk zwaar." „Ik heb de afgelopen weken veel gedaan", vertelde Björn Lange- veld. „Ook omdat we komende week bij Hoek met de trainin gen beginnen. Natuurlijk is het moeilijk om tegen een ploeg als Sparta echt aan voetballen toe te komen, maar ik denk dat we het vandaag goed hebben ge daan. De hitte was ook een te genstander. Toch weet ik nu wel waar ik fysiek sta." Langeveld had genoten van het duel. „Het klikt met deze groep. Op de trai ning en vandaag was het ook echt gezellig. Dat vind ik mooi, want plezier is ook belangrijk." Een ander pluspunt was het doelpunt dat het Zeeuws elftal tien minuten na rust maakte. Niels Kole kopte een corner van Perry Snoep binnen en zorgde er daarmee voor dat Sparta op nieuw niet de nul kon houden in Zeeland. De Rotterdammers speelden in de eigen regio tot nu toe twee oefenduels en wonnen beide keren met 19-0. Afgelopen dinsdag moest de ploeg van trai ner Wiljan Vloet één treffer in casseren in en tegen Goes (1-11) en zaterdag herhaalde dat scena rio zich. Stunt Alleen viel de score deze keer niet zo hoog uit. Het enige fout je dat doelman Danny de Vries voor rust maakte - hij ging on der een voorzet van Haris Me- dunjanin door - leverde Sparta via Yuri Rose de eerste treffer op. Het Zeeuws elftal was via Regilio Pinas twee keer dicht bij een doelpunt en na de kopbal van Kole hing een stunt heel even in de lucht. Jason Oost zorgde echter al snel voor een nieuwe voorsprong voor Sparta en het jonge talent Meivin Zaal man legde ruim tien minuten voor tijd de eindstand vast: 1-3. Zeeuws elftal-Sparla 1-3 (0-1). 12. Yuri Rose 0-1, 55. Niels Kole 1-1, 59. Jason Oost 1-2, 79. Meivin Zaalman 1-3. Scheidsrechter: J.H. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder Aan tal toeschouwers: 600. Zeeuws elftal, eerste helft: Danny de Vries; Peter de Jong, Geert Bos- schaart, Giovanni Siereveld, Jof- frey Geldof; Mamadouba Gueye, Björn Langeveld, Matthijs Hage; Ferry Alfons, Dennis de Nooijer en Regilio Pinas. Zeeuws elftal, tweede helft: Dan ny de Vries (73. Jacco Leijdek- kers); Thomas Ragut, Geert Bos- schaart, Ali Eryürük, Perry Snoep; Ramazan Kesikbas, Maik de Wolf, Niels Kole, Gerl-Jan Tie- rie; Dennis de Nooijer (62. Regilio Pinas) en Davy van Geersdaele. Peter de Jong torent koppend boven ploeggenoot Regilio Pinas uit. De Spartanen Wouter Gudde en Said Kaita (rechts) zijn te laat om in te grijpen. foto Willem Mieras r mag niet van Koeman .OMMEL - PSV-trainer Konald wnian heeft zijn veto uitge- pioken over een mogelijk ver- Wvan André Ooijer. De verde er zou in de belangstelling loan van Italiaanse clubs. „De club is bezig zijn :ntract te verlengen. André is belangrijke speler, over een ^rek valt niet te praten." «aJanVennegoor of Hesselink 'JKoeman snel duidelijkheid. *1 mag eventueel vertrekken, kandidaat-koper de juis- J Prijs betaalt, maar PSV wil --1 meedoen aan een spel van ;'®.en bieden. Koeman: „Op rijm wil ik van iedereen duide- Een dag later gaan we ingeland, dan wil ik de ^compleet hebben." GPD SSV'65 begonnen met voorbereiding op seizoen in de hoofdklasse door Bauke Boersma GOES - SSV'65 speelt komend seizoen voor het eerst in de clubhistorie in de hoofdklasse, het hoogste niveau bij de amateurs. Een mooi, maar tegelijkertijd ongewis avontuur. „We moeten een klei ne, blauwe vechtmachine worden", stel de trainer Marco Groeneveld zaterdag na de eerste training van het seizoen. Terwijl de spelers na de twee uur duren de oefensessie op het kunstgrasveld van sportpark Het Schenge het zweet onder de douche van hun lijven spoelden, tel de de van Breskens gekomen oefenmees- ter zijn zegeningen. „De kop is eraf, lek ker. Hier heb ik enorm naar toegeleefd. Toen ik mijn handtekening onder het contract met SSV zette, had ik het liefst de volgende dag al willen beginnen. Maar het is goed zo, iedereen heeft een tijd rust gehad en is nu lekker fris." Dat moet ook, want SSV staat voor een zware opdracht. De debutant moet zien te overleven in de hoofdklasse B. „Dat is ook ons enige doel: handhaven", zei Groeneveld. „Alles wat we meer pak ken, is slechts meegenomen. En vliegen we eruit, dan hebben we het gewoon slecht gedaan." Positieve Niels Paardekooper heeft er wel vertrou wen in dat de missie van de Goese club zal slagen. „Je moet van het positieve uitgaan, toch?", zei de voetballer die op groeide bij SSV, zes jaar geleden ver trok en nu is teruggekeerd. „Ik heb in elk geval heel veel zin in het hoofdklas se-avontuur. Natuurlijk is het nogal een stap van Goes, een derdeklasser, naar het hoogste niveau. Maar als ik binnen de selectie zo om me heen kijk, ben ik wat dat betreft in goed gezelschap." Voetballers met ruime ervaring op het hoogste platform herbergt de spelers groep van SSV inderdaad niet. De mees te nieuwelingen komen van veel lager spelende clubs. Groeneveld: „En het is een jonge groep. We zullen kwalitatief misschien best eens tekortschieten, Terwijl trainer Marco Groeneveld observeert, haalt de bij SSV teruggekeerde Niels Paardekooper uit voor een schot. foto Willem Mieras maar dat moeten we dan op andere ma nieren zien te compenseren. Op tactisch gebied én qua mentaliteit. We moeten een kleine, blauwe vechtmachine wor den." Gerenommeerd Voor het kneden daarvan heeft Groene veld nog de tijd tot 2 september, als de competitie begint met een thuiswed strijd tegen het gerenommeerde Quick Boys. In die periode zullen de spelers zo nu en dan heel wat minder vaak de bal zien - en vooral voelen - dan zaterdag het geval was. Op het kunstgras deed SSV vooral pass-, trap- en afwerkoefe- ningen, met enkele partijtjes als besluit. „Het heeft geen zin de spelers al over de kling te jagen", legde Groeneveld uit. „Zeker niet met het oog op het duel van woensdag met RBC." Om er licht geamuseerd aan toe te voe gen: „De trainingen zonder bal komen nog wel." Selectie SSV'65: Yuri Baart (28), Jaimy van Bloppoel (31), Rudy Boogert (31), Christiaan Boon (24), Khaled Boufrahi (27), Bart Corstanje (23), Jan-Willem van Dijk (24), Mehmet Dolma (25), Mevlud Eryurük (23), Mansour Gader (22), Michel de Groote (22), Ronnie Hillebrand (23), Da vid den Hollander (26), Marcel Kole (32), Arjan Koopmans (29), Illary van der Lee (21), Niels Paardekooper (26), Stefan Paar dekooper (28), Bram Plomp (22), Robert Stols (20), Jorden Takiddine (20), Jaimy Tims (17), Richard Uitterhoeve (22). Bruggink verkast naar Hannover HANNOVER - Arnold Bruggink speelt in het nieuwe voet balseizoen in de Bundesliga voor Hannover'96. De mid denvelder van SC Heerenveen tekende een contract voor drie jaar nadat de medische keuring positief was verlo pen. Hij was transfervrij. Arnold Bruggink (28) heeft 303 wedstrijden in de eredivi- i sie gespeeld (voor Heerenveen, PSV en FC Twente) en ook een aantal in Spanje bij Real Mallorca. Tweemaal droeg hij het shirt van het Nederlands elftal. ANP Klinsmann in beeld als coach VS WASHINGTON - Jürgen Klinsmann is in beeld als bonds coach van de Verenigde Staten. De Duitser zou de opvol ger moeten worden van Bruce Arena, die geen contract verlenging kreeg. „Hij is erg interessant voor ons", zegt voorzitter Sunil Gu- lati van de Amerikaanse voetbalbond. „Hij woont in Ame rika en heeft gezegd dat hij hier graag blijft wonen. Ik ben er zeker van dat we gaan praten." ANP Ronaldo moet maand rust houden RIO DE JANEIRO - Ronaldo kan pas over een maand de voorbereiding op het nieuwe Spaanse voetbalseizoen be ginnen. De Braziliaanse spits is zaterdag in Rio de Janei ro met succes geopereerd aan scheen en knie van het lin kerbeen. Teamarts José Luiz Runco voerde de ingreep, die vijf kwartier duurde, uit. De dokter van Real Madrid keek toe. Ronaldo mocht het ziekenhuis gisteren verlaten. De 29-ja- rige WK-topscorer, met in totaal vijftien doelpunten, moet eerst twee weken absolute rust houden. Daarna vliegt hij naar Spanje voor behandeling door de fysiothe rapeut. Half augustus mag hij waarschijnlijk voor het eerst ook met de bal gaan trainen. ANP/DPA Abbondanzieri gaat naar Getafe MADRID - Roberto Abbondanzieri verdedigt de komende drie jaar het doel van FC Getafe, uitkomend in de Spaan se Primera Division. De 33-jarige doelman van het Argen tijnse voetbalelftal is afkomstig van Boca Juniors in Bue nos Aires, waar hij de afgelopen tien jaar speelde. Abbon danzieri raakte op het WK in Duitsland in de kwartfinale tegen Duitsland geblesseerd aan een schouder. ANP/SID Keiler mist seizoenstart FC Utrecht UTRECHT - FC Utrecht moet het bij de seizoenstart stel len zonder Sander Keller. De 26-jarige verdediger heeft een operatie aan de buikwand ondergaan en heeft enige tijd nodig om te herstellen. Keiler liep de blessure aan het eind van vorig seizoen op. Toen therapie niet het gewens te resultaat opleverde, werd tot opereren besloten. ANP Oud-directeur De Kuip overleden ROTTERDAM - Frits de Kimpe, oud-directeur van De Kuip, is vorige week op 80-jarige leeftijd overleden. De Kimpe trad in 1962 als administrateur in dienst bij Sta dion Feijenoord. Twee jaar later werd hij directeur. Hij bekleedde de functie tot zijn pensioen in 1989. ANP door Barry van der Hooft GOES - Heel even leek Hoek voor de start van de voorberei ding al weer een speler kwijt te raken. Taoufik Ameziane kreeg een aanbod uit Engeland en speelde een proefwedstrijd bij Fortuna Sittard, maar meldt zich vandaag gewoon in West- dorpe voor de eerste training. De van Doto afkomstige Amezia ne heeft een verleden als prof bij onder meer Willem II, AZ en Queens Park Rangers. „En ik wil nog altijd voor het hoogste gaan", vertelt hij. „Ik heb Hoek ook ingelicht over de belangstel ling en er meteen bijverteld dat het waarschijnlijk niets zou wor den. Dat is dus uitgekomen." Via een tussenpersoon kwam Ameziane in contact met Tran- mere Rovers, dat uitkomt in Lea gue One, het derde niveau in En geland. De Brabander bracht vo rige week een bezoek aan de club uit Liverpool. „Ze wilden me graag als centrale verdedi ger hebben. Maar hun aanbie ding was niet echt overtuigend. Onder die voorwaarden ga ik niet naar Engeland." Afgelopen donderdag speelde Ameziane vervolgens een helft mee met Fortuna Sittard. „Trai- ner Frans Körver kent mij nog uit het verleden en de club was ook serieus geïnteresseerd. Ik sta best open voor een promotie, maar dan moet het ook echt een stap hogerop zijn. En dat was Fortuna niet." Ameziane meldt zich daarom vandaag gewoon op de eerste training van Hoek. „Ik heb er heel veel zin en begin met veel vertrouwen bij Hoek", aldus de inwoner van Tilburg. Twente verliest duel in intertoto KALMAR - FC Twente heeft de eerste Intertotowedstrijd tegen Kalmar FC verloren. Door een strafschop van Blomberg zege vierde de Zweedse club op eigen veld met 1-0. De return is vol gende week zaterdag. Aan de strafschop ging een over treding van Zomer tegen Hassa- ni vooraf. De verdediger kreeg rood. Als FC Twente thuis de achterstand omzetten in winst, komt de club in de tweede voor ronde van de Uefa Cup. ANP Zes Nederlandse profclubs bezoeken deze periode Zeeland in de voorbereiding op het naderende voetbalseizoen. Drie eredivisie clubs (Sparta, RKC en Willem II) en drie clubs uit de eerste divisie (Helmond Sport, Go Ahead Eagles en RBC). De clubs werken in to taal negen oefenduels af in de provincie. Vanavond speelt Helmond Sport tegen Renesse. Aanvang: 19.00 uur. Locatie: sportpark De Laone, Renesse. Entree: 5 euro voor volwassen, 2,50 euro kinderen tot 12 jaar. Trainer Helmond Sport: Gerald Vanenburg (eerste seizoen). Eerdere duels Hel mond Sport in voor bereiding: Helmon- dia-Helmond Sport 0-4 (8 juli), Loke ren-Helmond Sport 4-0 (12 juli). Topscorers voorbe reiding: Driss el Akchaoui, Mar- tijn Barto, Bernard Quainoo allen 1eigen doelpunt. Opvallendste spelers Helmond Sport: Roy Hendriksen speler en as sistent-coach, begint aan zijn zestiende seizoen in het prof voetbal. Hij speelde in het verle den voor Middelburg en twee keer voor Hoek (in 1994 en vorig seizoen). John Nieuwenburg is de enige speler met Europa Cup-erva ring bij Helmond Sport. In het seizoen 1999/2000 speelde hij namens Ajax in alle Uefa Cup-duels van die club. HELMONDSPOOT Bijzonderheden: Re- nesse heeft na af- loop van vorig seizoen de hele a zomer doorgetraind met het oog op deze oefenwedstrijd. Hel- mond Sport arriveert vandaag in Renesse, waar het verblijft in het Badhotel, naast het sport park, en blijft daar tot komende vrijdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19