Oranje niet meer dé favoriet op WK PZC Eeuwfeest levert geen vuurwerk op PZC Stap nu over op InternetPlus Betten Bel een 1/2 jaar gratis naar alle vaste nummers in Nederland* Albers tevreden over progressie Docherty heeft een deadline te halen Betaal geen. aansluitkosten, t.w.v. 74,95* 17 Nederlandse hockeysters pakken slechtsbrons tijdens Champions Trophy kpn sluit je aan. maandag 17 juli 2006 ^Robert-Jan Friele AMSTELVEEN - Een dag na het gewonnen oefenduel met Argentinië (2-0) maakte hock- êybondscoach Roelant Oltmans rijn selectie bekend voor het toernooi om de Champions Trophy (22-30 juli). Jesse Ma- hicu viel opnieuw af. Laurence Docherty kreeg een deadline. Docherty, geboren in Schot land maar al sinds 2000 woon- achtig in Nederland, heeft tot morgenavond zes uur de tijd om het Nederlanderschap te verkrijgen. Daarvoor is een handtekening van de koningin nodig op een bevestigingsbrief uit Den Haag. De middenvelder van Klein Zwitserland zal zaterdag - als Nederland in het Spaanse Ter- rassa tegen Argentinië aan treedt - sowieso nog geen Ne derlands paspoort hebben. „Maar een paspoort is een reis document, meer niet", aldus Oltmans. „Het gaat erom dat Laurence kan aantonen dat hij Nederlander wordt." Het zou kunnen dat Docherty op zijn Schotse paspoort naar Terrassa, vlakbij Barcelona, reist en daar vervolgens voor het Nederlands elftal uitkomt. Woensdagochtend vertrekken de hockeyers naar Spanje. Eby Kessing gaat mee als Docherty, die zijn naturalisatieprocedure al in 2003 startte, zijn papieren niet op tijd krijgt. Jesse Mahieu zal er hoe dan ook niet bij zijn. De verdediger van Amsterdam mist voor de tweede keer de Champions Trophy. Mahieu werd door Olt mans ook al buiten de ploeg ge laten voor het toernooi in Chen- nai in december. „Jesse moet van heel ver komen", aldus Olt mans. „Hij heeft nog niet het noodzakelijke niveau." Mahieu werd half februari voor zijn huis in zijn been gestoken. Pas na de play-offs kon hij zijn lichaam weer volledig belasten. De rest van de Nederlandse ploeg was toen al enkele maan den bezig om, in de woorden van Oltmans, „de fitste en fris te ploeg ooit te worden". GPD door Robt iert-Jan Friele AMSTELVEEN - Na een uitste kend uitgevoerde serie strafbal- lcn tegen Argentinië namen de Nederlandse hockeysters met krons afscheid van de Cham pions Trophy. Ze hadden het loernooi beschouwd als luxe trainingskamp en konden tevre den terugkijken. Maar Neder land is niet langer dé favoriet voorde wereldtitel. reldkampioen Nederland niet naar Madrid. „Maar China en Duitsland zijn de favorieten", al dus Lammers, wijzend op de twee ploegen die gistermiddag in de finale stonden. De Duit sers wonnen de eindstrijd: 3-2. Lammers gebruikte de week in Amstelveen als soort luxe trai ningskamp. Zo werd op de mees te rustdagen niet getraind, maar kwam sportpsycholoog Rico Schuijers langs. Bij zijn groeps sessies waren alle kandidaat-in ternationals voor het WK aanwe zig, waar normaal gesproken tij dens een toernooi alle aandacht uitgaat naar de achttien ges electeerden. Progressie Ook stuurde Lammers zijn speel sters tijdens wedstrijden het veld in met specifieke opdrach ten, die aansloten bij de inhoud van de trainingen. „Het accent lag op progressie", aldus Minke Smabers. Voor de middenveldster van La ren gold dat des te meer: ze maakte haar rentree na een zwa re knieblessure. „De focus lag even op mezelf. Ik heb de tijd no dig om op mijn oude niveau te komen." Opvallend, en veelzeg gend, was het spel van nieuwko mers als Vera Vorstenbosch (19), Eva de Goede (17) en Wie- ke Dijkstra (22). Zij kregen speeltijd vanwege blessures bij enkele vaste krachten en grepen die kans met beide handen aan. Ogenschijnlijk speelden ze zon der angst en vol zelfvertrouwen, iets dat volgens iedereen in de ploeg te maken heeft met de goe de sfeer. „Toen ik twee jaar gele den bij het Nederlands team kwam, kon ik geen fout maken, of Mijntje Donners keek me met het vuur in de ogen aan", aldus Ellen Hoog. „Nu hangt er een an der sfeertje. Het heeft geen zin jonkies onzeker te maken." De kans dat ze ook allemaal meegaan naar het WK, lijkt ech ter klein. Van het geblesseerde viertal Maartje Goderie, Maartje Scheepstra, Jiske Snoeks en Nienke Kremers ver wacht Lammers in elk geval Go derie en Kremers snel terug. De hockeysters hebben vanaf vandaag twee weken vakantie en beginnen op 1 augustus met de laatste voorbereidingen op het WK. Ze reizen daarvoor on der meer naar de Verenigde Sta ten, waar twee vierlandentoer- nooien gespeeld worden. GPD voor een succes je sportploeg de beste manier zijn om zich te blijven verbete ren, kan bondscoach Mare Lam- ners niet anders dan tevreden zijn. Na zeventig minuten hock ey. vijftien minuten extra tijd vier uitstekend genomen strafballen, wonnen zijn hock- enters ten koste van Argentinië brons tijdens het toernooi om de Champions Trophy. Ze sloten de peek in het Wagenerstadion daarmee goed af, maar leden sel degelijk een nederlaag: Ne derland verloor de titel die in 2004 en 2005 nog werd gewon nen. Bij met name de jongste lichting hockeysters kwam dat hard aan. Degenen die zich na de Olympi sche Spelen in de ploeg speel den, waren aan niets anders ge wend dan winnen. „Sommige speelsters zullen best een deukje in hun zelfvertrouwen hebben opgelopen. Dat is een nadeel", zei Lammers. „Aan de andere kant: als we weer een finale had den gewonnen, loop je het ge vaarte denken dat we niet meer zo hard hoeven te trainen." Aangezien Lammers in de we- jten voorafgaand aan de Cham pions Trophy bij sommige hock eysters zoiets meende te bespeu ren, zal hij de bronzen plak heb- ben verwelkomd. Hij greep met ten de kans de verwachtingen Voorafgaande aan het WK, eind september, te temperen. Voor jninder dan de titel gaat vice-we- SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Kim Lammers duikelt over een Argentijnse tegenstanderster heen tijdens de strijd om het brons. foto Toussaint Kluiters/ANP Schumacher wint saaie GP van Frankrijk en houdt titelstrijd spannend door Ivo Op den Camp MAGNY-COURS - Het Grand Prix-eeuwfeest is niet de knal lende party geworden waarop autosportfans hadden gehoopt. De Grote Prijs van Frankrijk was gisteren één saaie optocht, met maar één positief aspect: door de overwinning van Mi chael Schumacher blijft de titel strijd open. Advertentie Teleurgesteld dropen de Franse fans af. De blauw-gele vlaggen, de huiskleur van Renault, wer den snel opgeborgen. Vluchten voor de hitte (36 graden) was het parool. Nee, het was - één week na het echec bij het WK voetbal in Duitsland - opnieuw geen gloriedag voor de Franse sport. En wederom waren het Italianen die dwars lagen. Ferra ri had zijn werk goed gedaan, paradepaardje Michael Schuma cher was het klusje toever trouwd de puntjes op de i te zet ten. Vooraf was er optimisme bij Renault. Het dipje van twee we ken geleden in Indianapolis (Fer nando Alonso reikte er niet ver der dan een vijfde plaats) leek een incident. In Magny-Cours, voor eigen publiek, zou de Spaans-Franse hegemonie weer hersteld worden. Al in de kwali ficatie liep echter niet alles vol gens plan. Ferrari boekte een een-tweetje, Alonso moest ge noegen nemen met de derde startplek. De start zou cruciaal zijn, zo wisten de hoofdrolspelers. Alon so perste alles uit zijn Renault om voorbij Felipe Massa te ko men, kwam in de langgerekte eerste bocht langszij bij de Bra ziliaan, maar belandde bijna op het gras. Heel even moest de we reldkampioen van het gas, met als gevolg dat Schumacher zich in de rug gedekt wist door team- maat Massa. Vanaf dat moment - pakweg een half minuutje nadat de rode lichten gedoofd waren - was een middagdutje van anderhalf uur op zijn plaats. De Formule 1-bonzen dubben al jaren hoe de sport spannender moet wor den, maar zolang het eigenbe lang van de teams voorop staat, lijkt een oplossing niet voorhan den. Het huidige reglement kan alleen gewijzigd worden als alle teams - zonder uitzondering - hun fiat geven, maar dat is voor alsnog een utopie. Het team van Red Buil haakte op de problematiek in door een persbericht te verspreiden met een groot inhaalverbodsbord er op. Daarmee kreeg de energie- drankfabrikant niet alleen de la chers op zijn hand, maar zag al licht ook de afname van het pro duct flink stijgen. Een Red Bul letje wil immers nog wel eens Advertentie Derde zege Zweedse golfer Edfors LOCH LOMOND - Jarenlang was de Zweedse golfer Jo- han Edfors een marginale speler. Hij moest elk jaar knok- ken om een Europese Tourkaart te bemachtigen. Dit sei zoen is hij een van de beste spelers op de Europese Tour. In het Schotse Open behaalde de dertigjarige Scandina- viër zijn derde toernooizege. Met totaal 271 slagen (-13) versloeg hij met twee de Argen tijn Andres Romero, de Engelsman Luke Donald en de Zuid-Afrikaan Charl Schwartzel. De Noord-Ier Darren Clarke en de Deen Thomas Björn, die na drie ronden aan de leiding stonden, vielen op de laatste dag terug. Maar ten Lafeber, de enige Nederlander in de finalefase, eindig de na een slotronde in 73 slagen met totaal 282 (-2) als 39e. ANP Wie verlaat toernooi per brancard SYLVIS - Golfster Michelle Wie heeft per brancard het toernooi om de John Deere Classic verlaten. Het zestien jarige talent werd in de tweede ronde onwel door de ex treme hitte op de baan in Sylvis. Met buikklachten en ademhalingsproblemen werd ze naar het ziekenhuis ge- bi'acht. Wie probeerde als eerste vrouw in 61 jaar de cut bij een toernooi uit de PGA-tour te halen, maar moest haar po ging staken. Na behandeling mocht zij het ziekenhuis ver laten. ANP/AFP Sadova krijgt voorlopige schorsing PARIJS - De Russische Olympisch kampioene Natalie Sa dova is door de internationale atletiekunie IAAF een voor lopige schorsing opgelegd. De discuswerpster testte posi tief bij een dopingcontrole na de internationale wedstrij den in Hengelo, die ze won. ANP/AFP Advertentie helpen tegen de slaap. De enige manier voor WK-leider Alonso om het 'inhaalverbod' te omzei len was de strategie aanpassen en een plekje trachten te win nen in de pits bij de bandenwis sel en tankbeurt. „We hadden twee opties", verklapte de Span jaard achteraf. „Op de baan was inhalen onmogelijk, dus restte er niets andere dan een afwijken de tactiek te hanteren. Toen dui delijk werd dat Ferrari drie stops ging maken, kozen wij voor eentje minder." Voorsprong Het Renault-plannetje slaagde, in die zin dat Alonso voorbij Fe lipe Massa kwam en daardoor de schade in de titelstrijd ten op zichte van Schumacher kon be perken tot: twee punten. Nog al tijd heeft de jongste wereldkam pioen uit de Formule 1-geschie- denis een voorsprong van zeven tien punten op de Duitser en is de Renault een toonbeeld van be trouwbaarheid, maar Schuma cher ziet toch perspectief om voor de achtste keer de titel te veroveren. „Het totale pakket - auto, motor, banden - werkt steeds beter. Als we die tendens vasthouden, kunnen we nog meer terrein goedmaken en kan het WK spannend worden en is er nog lang geen sprake van een beslissing." Daar moeten de For mule 1-fans honderd jaar na de eerste Grand Prix dan maar op hopen, want de races zelf bie den weinig hoop. GPD door Ivo Op den Camp MAGNY-COURS - Christijan Albers beëindigde de Grand Prix van Frankrijk met een vol daan gevoel. De Formule 1-cou- reur werd het hele weekend ge plaagd door pijnlijke zweren in zijn mond, maar kon in de race het tempo redelijk goed volgen. Zonder een kapotte eerste ver snelling had er voor de Neder lander wellicht meer ingezeten dan de vijftiende plaats. Albers wist zich zaterdag als vijftiende te kwalificeren voor de race, maar verspeelde die po sitie bij de start. „Wij gingen op gebruikte banden van start, dat was misschien niet echt han dig", concludeerde Albers. „Maar daarna kon ik aansluiten bij het groepje voor me." Die luxe duurde tot de eerste pitstop, die tien seconden langer duurde dan gepland als gevolg van een kapotte eerste versnel ling. „Die ging tijdens de pits top stuk. Je kunt die versnelling hier wel goed gebruiken bij de hairpin. Jammer", zei Albers, die weer redelijk kon spreken. Daar was door de infectie in zijn mond het hele weekeinde nauwelijks sprake van geweest. Een middeltje van zijn team baas bracht uitkomst en gaf Al- (Advertentie) 'Acties gelden t/m 31 augustus. Gratis bellen alleen bij InternetPlusBelten Lite, Basic of Extra. Exclusief betaalde 08- en 09-nummers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op kpn.com of bel 0900-0244 0,10 p/min). bers weer het gevoel aan de betë- rende hand te zijn. Dat laatste is volgens de cou reur ook het geval met zijn auto. „Je ziet dat de kloof met de refet kleiner wordt. We worden steeds competitiever. Later deze week gaan we testen in Jerez met een nieuwe ophanging. Die hopen we bij de volgende race dan te kunnen gebruiken." Over zijn Formule 1-toekomst is nog weinig duidelijk. Albers kan bij Midland blijven, maar hij lonkt naar promotie. Meest voor de hand liggende optie is BMW-Sauber. GPD Rol De Reuver uitgespeeld SUN CITY - Motorcrosser Mare de Reuver heeft een dramati sche Grote Prijs van Zuid-Afri- ka achter de rug. De Amstelveense coureur van KTM haalde gisteren in beide manches van de MX2-klasse niet de finish. Zijn rol in het we reldkampioenschap in nu defini tief uitgespeeld. In de WK-stand staat hij nog wel vijf- de, maar zijn achterstand op koploper Christophe Pourcel is gapend groot. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17