Brandveiligheid winkels verbeterd PZC Groenevelt wenst geen eenheidsworst Club verkeersregelaars nadert de oprichting Allerlaatste kans voor dierenarts Controle via telefoon in Terneuzen geeft bevredigende resultaten 13 awu CTlN\M"ziek sorRenévanStee jjHEUZEN - De brandveilig- u in 35 winkels die vorige jjand in de gemeente Terneu- «D steekproefsgewijs door de M landweer zijn bezocht, is sterk verbeterd. Dit concluderen pre- „nlicmedewerkers van de Irandwcer na een belronde U de gecontroleerde win- l,|s Die belronde is gisteren af wond. Lyeer dertig procent van de sinkeliers heel't meteen na het ijaa jmoek actie ondernomen en de rfbreken verholpen. Daarnaast Eelt bijna de helft een deel van e onvolkomenheden opgelost, lok geven zij aan dat zij bezig ajnraet de resterende punten, 'ong maand werd in bijna alle rinkels gebreken geconsta- (srd Die hadden in de meeste gevallen betrekking op de nood gangen. Die bleken geblok- Iföd, °P s'ot I"et a^s n0°duit- rolai zaterdag 15 juli 2006 Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaaimdereim Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC terimeuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee F'its Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 «60 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: r 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl gang te herkennen. Ook de ken nis van het personeel over de brandveiligheidsvoorzieningen kon in een aantal gevallen be ter. In één geval moest zelfs de werkgever gebeld worden om te vragen waar de brandblussers stonden. Hoewel de score volgens de pre ventiemedewerkers van de brandweer bevredigend is, heeft toch nog bijna een kwart van de gecontroleerde winkeliers wei nig of geen actie ondernomen. Volgens gemeentewoordvoerder D. Timmers heeft een groot aan tal van die ondernemers hier voor geldige redenen. „Zij zitten bijvoorbeeld midden in een ver bouwing of denken aan een ver plaatsing van hun winkel. Daar door zijn zij er nog niet aan toe gekomen", aldus Timmers. Hij voegt eraan toe dat in de confro- leronde met name het voorlich tende karakter centraal stond. De winkeliers die in gebreke zijn gebleven, lopen niet meteen het risico op een boete. „Maar die kans is natuurlijk wel aan wezig." De brandweer heeft geen twij fels over de betrouwbaarheid van de belronde. Hoewel de ge troffen maatregelen van de win keliers zijn ter plaatse zijn geïn specteerd, zijn er volgens Tim mers niet zogenoemde gewenste antwoorden gegeven. „Uit alles blijkt dat de ondernemers er zeer serieus mee bezig zijn en ook zelf hebben nagedacht over oplossingen. Met name op basis van de checklist die zij hadden ontvangen, waren er regelmatig mensen die om aanvullende ad viezen vroegen", legt Timmers uit. Ongeveer tachtig procent van de winkeliers gaf aan de actie erg waardevol te vinden. De gemid delde beoordeling bedroeg een 7,8 (op een schaal van 10). Ook voorzitter A. Legrand van de on dernemersvereniging City Ter- neuzen was een maand geleden tevreden over de controleronde. Hij hoopte dat de alarmerende resultaten destijds de winke liers aan het denken zou zetten. Hij zag voor de ondernemers club op dit vlak echter niet di rect een rol weggelegd. Op de internetpagina van de ge meente Terneuzen staat vanaf maandag een checklist waarmee winkeliers kunnen inventarise ren wat zij zelf kunnen doen om de brandveiligheid in hun pan den te verbeteren. Modelvliegers zoeken verder EWEDORP - Modelvliegclub jfclla verhuist niet naar vlieg- ftld Midden-Zeeland, omdat lil de veiligheid in gevaar zou hengen. De club mag nu iets ftj langer op haar huidige terrein Wijven. )e modelvliegclub zoekt al inds vorig jaar een nieuw veld, dat hij zijn huidige stek in et Sloegebied moet verlaten an eigenaar Zeeland Seaports. De directie van vliegveld Mid- ja-Zeeland stond niet onwel- 1 sillend tegenover de komst van eclub, maar dan moest het wel ionderd procent veilig kunnen, nderzoek heeft echter uitgewe- endat de combinatie van gewo- ie en modelvliegtuigen tot ge- aarlijke situaties kan leiden, ia deze mislukte poging heeft ^modelvliegclub bij de provin- ie aangeklopt. Die gaat mee naar een alternatief en os oopt vóór 1 oktober met iets op inj kproppen te komen. érhalen rond ievuurkorf BÜRGH - Een avond van vertel- m en luisteren naar verhalen ond de vuurkorf in de pastorie- tnin in Burgh behoort tot de zo merse tradities. De bijeenkomst ffordt gehouden dinsdag 18 juli op initiatief van Windkracht 8, samenwerkingsverband van zeven kerken. Als Ihema voor de verhalen is •gekozen voor 'feest'. Zo ikefiordt aandacht besteed aan de risie van de kerk op feest en op neringen binnen de huiselijke inng. Het programma staat on- ling van Arie Damman, fdereen is welkom in de pasto- ietuin, Kerkstraat 20 in Burgh. De verhalen beginnen om 19.30 cis Belangstellenden dienen hun ei- jen stoeltje mee te nemen. Joop Mulder (links) en Joop Verdonk van de Vereniging van Eigenaren van Groenevelt zien niets in systeembouw in hun bijzondere wijk. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten SLUIS - Villapark Groenevelt in Sluis. Een uniek en luisterrijk residentieel park met een grote verscheidenheid van meer dan zestig traditioneel gebouwde woningen in Engelse cottage-stijl. Ieder huis is uniek. Zo staat het althans op billboards en op de website. De actuele werkelijkheid is anders. Om de kosten te drukken bouwt de ver antwoordelijke projectontwikkelaar een aantal identieke eenvoudige wonin gen in het park. Dat is tegen het zere been van de Vereniging van Eigenaren omdat de identiteit en de filosofie van het park in gevaar is. „We hebben niets tegen systeembouw maar de bouw van een aantal identieke huizen waarvan de Engelse cottage-stijl ver te zoeken is, betekent een verar ming van ons park. Daar komen we te gen in het geweer", zeggen voorzitter Joop Mulder en vice-voorzitter Joop Verdonk van de Vereniging van Eigena ren. Om Sluis meer allure te geven werd mid den jaren negentig het plan Groenevelt ontworpen. Een villapark met een hoog ambitieniveau. Het plan ging uit van 57 villa's in Engelse cottage-stijl. Inmiddels wonen dertig gezinnen in Groenevelt. De meesten zijn aangeslo ten bij de Vereniging van Eigenaren, op gericht als een gezelligheidsclub maar inmiddels door de ontstane perikelen steeds meer opererend als een belangen vereniging. De gezinnen Mulder en Verdonk wonen inmiddels respectievelijk twee en ander half jaar tot volle tevredenheid in Groe nevelt. Hun omgeving ademt inderdaad een Engelse sfeer uit met fleurige bloem perkjes, bomen keurig in het gelid en de ruime cottage-villa's waarvan er geen een hetzelfde is. Maar gevaren liggen dus op de loer. „We schrokken ons rot toen we opeens zagen dat er een recht-toe-recht-aan huis werd gebouwd. Dit huis staat er in middels en kan natuurlijk niet worden afgebroken. Maar er komen er nog vijf. Allemaal vlak bij elkaar en alle zes het zelfde. Dat mag en kan natuurlijk niet", zegt Verdonk. „Die vijf huizen mogen niet worden gebouwd. Deze vergaande vereenvoudiging tast de sfeer van het park aan." Veel Zes van deze huizen op een totaal aan tal van inmiddels 63 woningen is niet veel, maar schijn bedriegt, waarschuwt Verdonk. „Je moet niet vergeten dat de eerste fase bestaat uit dertig huizen. Die zes vallen onder de eerste fase. Dan zijn het er opeens wel veel." De bouw van deze woningen tegen te houden is een lastige klus, beseffen Mul der en Verdonk. De toenmalige gemeente Sluis-Aarden- burg heeft bij de totstandkoming van het project verzuimd een beeldkwali teitsplan te maken. In een dergelijk plan, dat overigens wel wordt gemaakt voor de ontwikkeling van Cad- zand-Bad, staan de spelregels waaraan de woningen moeten voldoen. „De gemeente vond een dergelijk plan niet nodig', kregen we als verklaring te horen. Er was immers sprake van 57 ver schillende ontwerpen die allemaal door de toenmalige gemeenteraad zijn goed gekeurd. Maar ja, dan nog is het vreemd dat daar nu opeens van afgewe ken mag worden." De Vereniging van Eigenaren denkt ech ter wel een opening te hebben. Joop Ver donk haalt het onlangs geschreven ont- werp-bestemmingsplan Groenevelt te voorschijn. Hij wijst op een passage. „Elke woning heeft een eigen karakte ristieke vormgeving met traditionele neo-romantische beeldkenmerken. Dat staat letterlijk in het ontwerp-bestem- mingsplan. Nou, dan is het toch ondenk baar dat de welstandscommissie de zes identieke huizen op basis van alleen al dit criterium goed zal keuren. Maar ja, de eerste woning, dat dus behoorlijk af wijkt van de tekst in het ontwerp-be- stemmingsplan, staat er al." Claims De Vereniging van Eigenaren verzet zich daarom fel. „Park Groenevelt moet blijven zoals het is. Dat was de reden voor de meeste gezinnen om in het park een woning te kopen. We doen een be roep op de gemeenteraad van Sluis om de bouw van de woningen niet goed te keuren. De brede provinciale welstands commissie heeft al gezegd dat er geen sprake mag zijn van verarming van park Groenevelt. Als we de bouw niet tegen kunnen houden, sluiten we het in dienen van planschadeclaims niet uit. Want het fantastische park willen we zo houden." Voorzitter Joop Mulder sprak onlangs in tijdens een vergadering van de Sluise gemeenteraad. Het dagelijks gemeente bestuur zegde toe met de verantwoorde lijke projectontwikkelaar, de Belgische projectcoördinatie De Steenoven, te pra ten. Deze ontwikkelaar was gisteren vanwe ge vakantie niet bereikbaar voor een reactie. (Advertentie) AWU is vertrouwd met alle aspecten van PROFESSIONEEL SCHILDERONDERHOUD en expert in een scala van activiteiten, die allemaal gericht zijn op één doel: "het behoud van het object dat wordt behandeld, of dat nu een flat is, een kantorencomplex, een omvangrijk industrieél object of eengezinswoningen." Wij kunnen altijd op redelijke termijn beginnen en opleveren, zelfs in de bouwvak. bouwonderneming Damplein 30 Middelburg 01 18-635442 door Jean-Lou de Gucht KOEWACHT - De oprichting van een organisatie voor alle ver keersregelaars in Zeeuws- Vlaanderen is een flinke stap dichterbij gekomen. Daarvan is secretaris Gino Schuerman van de Motorbrigade Oscar van Waesberghe overtuigd. „We hebben in een brief aan al le organisatoren van evenemen ten in Zeeuws-Vlaanderen onze ideeën uiteengezet. Daarop zijn zoveel positieve reacties geko men, dat we volgende maand in Axel een bijeenkomst hebben waarop we hopelijk een aanzet tot een organisatie van verkeers regelaars kunnen geven." Sinds jaar en dag zijn de leden van de motorbrigade van de par tij bij evenementen als De Zwin- stedenloop, de Omloop van de Braakman, de Wim Hendriks trofee, de Axelse Junioren drie daagse en het OZ Wielerweek end. Schuerman is zelf betrok ken bij de organisatie van de Ju nioren driedaagse. Volgens Schuerman is het elk jaar moeilijker om voldoende verkeersregelaars voor een eve nement bij elkaar te krijgen. Ook voor de organisaties komen er steeds meer kosten bij, omdat zij alle materialen zoals ver- keershesjes, vlaggen en fluiten zelf dienen aan te schaffen. Data In de nieuwe opzet is het vol gens Schuerman de bedoeling dat organisatoren van evene menten van tevoren de data doorgeven waarop een en ander plaatsvindt. De centrale organi- Diefstal pakketten in Terneuzen TERNEUZEN - Drie onbekenden hebben gistei-middag rond kwart over één twee postpakketten gestolen uit een bedrijfsauto in de Lange Kerkstraat in Terneuzen. De deur van cle auto stond open omdat er bestellingen wer den afgeleverd. De dieven liepen met cle pakketten naai de Frank Koulensteeg en daarna de Noordstraat in. Wat er in de pakketten zat en de waarde daarvan is onbekend. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Bommelding bij Delta MIDDELBURG - Het kantoor van energiebedrijf Delta in Middelburg is gisteravond ontruimd vanwege een bom melding. Toen de melding binnenkwam, waren er vier mensen in het pand aanwezig. Onderzoek van een team bomvferkenners van de politie wees uit dat er geen bom in het pand was. De melding werd om kwart over zeven tele fonisch gedaan. Anderhalf uur later konden de medewer kers weer aan het werk. De politie onderzoekt wie er ach ter de melding zit. Op het moment van de melding was de elektriciteit uitgevallen in Middelburg-Zuid. Grijpskerke en Oostkapelle en omgeving. Een woordvoerster van Del ta wilde gisteren niet zeggen of Delta vermoedt dat er een verband is tussen de bommelding en de storing. De stroomstoring duurde van half zes tot kwart voor acht. Ziekenhuis strenger vanwege mrsa GOES - Mensen die beroepsmatig in contact staan met le vende varkens worden voortaan standaard getest als ze worden behandeld of opgenomen in het ziekenhuis van Goes of Vlissingen. Tot de resultaten van de test bekend zijn, worden ze in strikte isolatie verpleegd. De twee zie kenhuizen volgen hiermee een advies van het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Milieu op. Uit onderzoek eerder dit jaar, is gebleken dat varkens steeds vaker de mrsa-bacterie bij zich dragen en varkensboeren zodoende een verhoogd risico lopen om geïnfecteerd te raken. De kans dat mensen die een karbonaadje eten besmet raken, zou daarentegen weer verwaarloosbaar klein zijn. Tot nu toe werden alleen mensen die vanuit een buitenlands zie kenhuis in Nederland werden opgenomen, gezien als risi copatiënten voor mrsa, maar nu komen daar alle mensen die met varkens in contact staan bij. Behalve de varkens- boer moet onder meer worden gedacht aan veeartsen, me dewerkers van slachthuizen en vervoerders van varkens. Volksmysteries in vakantieboek NEELTJE JANS - Zeemeerminnen in Westerschouwen, heksen in Veere en een tot leven gewekte godin Nehalen- nia. Het speelt allemaal een rol in het derde Anno Vakan tieboek. Gisteren werd het eerste exemplaar overhandigd aan gedeputeerde M. Kramer. Als je het verleden kent, is het makkelijker om het heden te begrijpen. Dat is het uitgangspunt van Stichting Anno die zich ten doel heeft gesteld de Nederlandse geschiede nis voor een zo breed mogelijk publiek - zowel volwasse nen als kinderen - toegankelijk te maken. Een van de wa pens in de strijd is het Anno Vakantieboek, bedoeld om kinderen spelenderwijs kennis te laten maken met de ge schiedenis. Dit jaar heeft het vakantieboek de vorm van een plakboek, gemaakt door een groepje kinderen dat tij dens de vakantie op een aantal mysterieuze (volksverha len stuit en op onderzoek uitgaat. satie van verkeersregelaars le vert vervolgens de mensen en het materiaal. Schuerman denkt eraan de middelen zoals ver- keershesjes en vlaggen over te nemen van de organiserende ver enigingen en dat centraal te gaan beheren. Op dit moment bekijkt Schuer man hoeveel vrijwilligers hij bij elkaar kan krijgen. De volgende stap is het groene licht krijgen van de organisatoren van evene menten om met de nieuwe orga nisatie in zee te gaan. Dat ge beurt vrijdag 25 augustus om 20.00 uur in café Cambrinus, Markt 12 in Axel. Schuerman: „De organisaties moeten met het plan instemmen. Als dat ge beurt gaan we verder. Ik heb goede hoop dat het lukt. Zelfs uit België hebben we al positie ve reacties gekregen." door Emile Calon MIDDELBURG - De dierenarts uit de Zeeuws-Vlaamse grens streek kreeg van de Middelburg se politierechter gisteren zijn al lerlaatste kans. Nog eenmaal rij den zonder geldig rijbewijs, nog eenmaal met te veel drank op achter het stuur, en het is ge beurd. Dan volgt er onherroepe lijk een rijverbod voor vele maanden, hield A. Gaakeer hem voor. Als hij zijn praktijk dan moet sluiten, is dat zijn eigen schuld. Officier van justitie E. van Bethlehem had minder clemen tie met de man. Ze vond dat hij nu al zwaar moet boeten voor zijn gedrag. Hij had gereden zon der geldig rijbewijs. Dat was ge beurd nadat het Centraal Bu reau Rijvaardigheid zijn rijbe wijs had geschorst omdat de man eerder was betrapt op rij den met te veel alcohol in zijn bloed. Wie dan bewust het risi co opzoekt moet wat de officier betreft rekening houden met de gevolgen. Ze eiste een werkstraf van veertig uur, twee weken voorwaardelijke celstraf en ne gen maanden onvoorwaardelij ke rijontzegging. Die ontzeg ging was hem eerder voorwaar delijk opgelegd. Omdat hij toch was gaan rijden en op die manier de veiligheid op de weg in gevaar had ge bracht, vond de officier dat die voorwaardelijke straf maar om gezet moest worden in een on voorwaardelijke. „U bent zelf in de fout gegaan." De dierenarts zelf stelde dat agenten het des tijds op hem hadden gemunt. „Omdat ze wisten dat u reed zonder geldig rijbewijs", verde digde de rechter die agenten. De man was die bewuste zon dag, begin januari van dit jaar, in zijn auto gesprongen omdat er een dier in nood verkeerde. Dal tekent hem, aldus raads man A. Bals. Volgens de advo caat is de dierenarts maatschap pelijk nogal dom en is zijn hele bestaan gericht op zijn werk, op het helpen van dieren. Scheiding De brieven van het CBR, met daarin de schorsing, waren hem onder ogen gekomen toen hij in een scheiding lag. Hij had de im pact destijds niet goed begre pen, aldus de advocaat. Na die aanhouding is er echter schoon schip gemaakt en heeft de die renarts iemand aangesteld als chauffeur zodat hij nimmer zelf meer hoeft te rijden. Ook zei de raadsman dat de alcoholproble men nu echt tot het verleden be horen. Tot slot vroeg hij de rechter geen onvoorwaardelijke rijont zegging op te leggen omdat dat de ondergang betekent van de praktijk. „Nog veel langer een chauffeur betalen is niet moge lijk." De politierechter toonde zich ge voelig voor zijn argumenten en veroordeelde de man tot een werkstraf van veertig uur en twee weken voorwaardelijke cel straf met een proeftijd van drie jaar, een jaar langer dan gebrui kelijk. Terwijl de dierenarts op gelucht de rechtszaal verliet hield Gaakeer hem als laatste waarschuwing voor: „Nog een keer, en u bent alles kwijt." Wel een beetje vies, 131 krabben in een uurtje ARNEMUIDEN - Een uurtje scheppen langs de kant van het Veerse Meer en hup, je hebt zo 131 krabbetjes gevangen. Imke Kort (12) uit Lewedorp krijgt er handigheid in. Laatst was ze ook met haar schepnet in de weer en toen viste ze 130 krabben uit het water. Die had ze allemaal teruggegooid. Gisteren, op bezoek bij opa en oma op Oranjeplaat, trok ze er weer op uit met haar vriendinne tje Marieke de Bart (14) uit 's Heer Abtskerke. En ja hoor, weer 131. Hoe ze dat zo precies weten? „We hebben ze één voor één schoongemaakt en geteld. We stonden er zelf versteld van", giechelde ze. „Zo raar, en ook wel een beetje vies. Als je hier het water inloopt, zitten er dus zo veel krabbetjes." Advertentie i j Den Dekker KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 65