esteggel over feesten in Stayer @c PZC Maikel heeft gevoel voor emoties Volksmysteries in Anno Vakantieboek ]\ireau Eerlijke Mededinging neemt recreatiecentrum Middelharnis op de korrel Bommelding bij Delta Genomineerde RVU-Radioprijs Modelvliegclub gaat niet naar Midden-Zeeland awu zaterdag 15 juli 2006 il3 prPietKleemans iDDELHARNIS - Het Bureau jüjke Mededinging (BEM) w idl dat recreatiecentrum De k.nj aver in Middelharnis zich und-' huldig maakt aan oneerlijke ucurrentie. De BEM vraagt de ufente Middelharnis in te !%q| ijpen, maar de gemeente wei- itdat. De BEM heeft een be- ssevja aarschrift tegen die beslis- gingediend. Tleoiscubste over wat er wel en 't'rlijï mag in multifunctionele era en dorpshuizen steekt etenige regelmaat de kop op. egemeente Hulst heeft het al npaar jaar aan de stok met de ren 31. tegen een oudejaarsfeest an tent in Oude Tonge en is ten strijde getrokken tegen Slaver en de gemeente Mid lands. Het recreatiecentrum n de rand van Middelharnis ordt. volgens de BEM regelma- voor bruiloften en Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 mabzierikzee 1:0111-454647 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 ^60 aa goes lel: (0113)315500 pax: (0113)315669 E-mail: ri 'NTERNET Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl palingen dat de horecafunctie van De Staver gerelateerd moét zijn aan sport. De beschuldiging als zou De Staver zich schuldig maken aan oneerlijke concurren tie legt de gemeente naast zich neer. Op zich, stelt de gemeente, moe ten aan de vergunning voor De Staver voorschriften en beper kingen worden verbonden, maar dat hoeft niet te beteke nen dat er sprake is van beper kingen. „Er kan zich bijvoor beeld een situatie voordoen waarin geen sprake is van para- commercialisme, omdat er geen horecabedrijven in de omgeving zijn waarmee de betrokken in stelling in concurrentie treedt." Vrij vertaald: het opleggen van beperkingen aan De Staver is onnodig. En ongewenst omdat het - stelt de gemeente - ten kos te zou gaan van het voox-zienin- genniveau in Middelharnis en omgeving. De BEM neemt geen genoegen met de beslissing van de gemeente. Het bureau blijft erbij dat sprake is van oneerlij ke concurrentie en heeft be zwaar aangetekend tegen de be slissing van het college. Burge meester en wethouders moeten er zich nog over buigen. Bp: ftoeen volgens het bureau in njd is met de regels. De BEM niet mals in haar conclusie: de EM eet van twee walletjes en il moet maar eens afgelopen ja, Want, het is oneerlijk tegen- erde 'gewone' horeca. Terwijl ach weer wel aan allerlei in- ffikkelde regeltjes moeten oden. „Dan is het zeer wrang itneer andere partijen hun ao kunnen gaan en niet aan e wettelijke verplichtingen den gehouden", schrijft de 3! in een brief aan de gemeen- iliddelhamis waarin zij de ge- e vraagt op te treden te- d De Staver. artycentra jrd nodig stelt de BEM. vol- het bureau is het aantal za ten partycentra in een straal 15 kilometer rond De Sta in enkele jaren tijd gehal- De gemeente Middelhar- s wijst de kritiek op het func- ïeren van De Staver resoluut de hand. dpt olgens de gemeente staat ner- ns in de bestemmingsplanbe- jierhalen rond e vuurkorf URGH - Een avond van vertel- d en luisteren naar verhalen pd de vuurkorf in de pastoric- uin in Burgh behoort inmiddels Ide zomerse tradities. De bij- ma inkomst wordt gehouden op nii dinsdag 18 juli op initiatief van findkracht 8, een samenwer- ingsverband van zeven kerken. Is thema voor de verhalen is it keer gekozen voor het onder- nda erp 'feest'. Zo wordt aandacht Isteed aan de visie van de kerk «feest en op vieringen binnen huiselijke kring. Het pro- tsmma staat onder leiding van Ine Damman. Iedereen is wel- tsn in de pastorietuin, Kerk- 20 in Burgh. De tuin is maf 19.00 uur geopend en een e. sif uurtje later beginnen de ver- jfe Én. Belangstellenden dienen m eigen stoeltje mee te nemen. Kersvers radiomaker Maikel Coomans hier als hulpkok in een van zijn bijbaantjes, door Ali Pankow NIEUWERKERK - Hij is nieuwsgierig, hij houdt van afwisseling en hij heeft 'gevoel' voor emoties, in elk geval voor het overbrengen daarvan. Maikel Coo mans (20) uit Nieuwerkerk lijkt over de goede eigenschappen te beschikken voor een pi-ofessioneel radiomaker. Hij is zojuist afgestudeerd voor zijn oplei ding hbo-journalistiek bij In Holland Select Studies in Rotterdam. Ook be haalde hij het certificaat van de Veroni ca Radioschool in Hilversum. De vonk voor dit vak sloeg al over toen hij op elf jarige leeftijd de studio van de lokale omroep Radio Schouwen-Duiveland binnenstapte. Nu is hij genomineerd voor de RVU-Radioprijs voor zijn repor tage over ontpoldei'ing. Emoties spelen daarin een grote rol. „Dat gaat me goed af, mensen laten ver tellen over zaken die hen diep raken. Soms moet je ze een beetje aanmoedi gen nog net iets meer te vei-tellen, een andere keer werkt een lange stilte heel krachtig", zegt Maikel. In de reportage over ontpoldering - de eindexamenop dracht van zijn journalistieke opleiding - heeft hij een gesprek met een echtpaar dat fel gekant is tegen ontpoldering. „De emoties lopen hoog op. De man wordt steeds feller, slaat met zijn hand op tafel om zijn zinnen kracht bij te zet ten en loopt tenslotte vloekend weg, ter wijl hij de deur dichtslaat. Stilte en dan zegt zijn vrouw: „Ja, dit onderwerp ligt hier nogal gevoelig." Maikel kreeg van de examinatoren het advies deze reportage in te sturen voor de RVU-Radiopxijs. Hij heeft dat ge daan, met succes zo blijkt. Vrijdag 1 sep tember worden de prijswinnaars be kendgemaakt. De hoofdprijs levert ze venduizend euro en - misschien wel - 'eeuwige roem' op. Maar daar is Maikel nou niet specifiek op uit hoor, laat hij snel weten. 'Ontbijtkids', het kinderpx-ogx-amma van Radio Schouwen-Duiveland, ligt aan de basis van zijn beroepskeuze. Zijn onderwijzer John Cevaal bij open bare basisschool Duiveland was nauw betrokken bij de lokale omroep en no digde enkele leeiiingen van zijn school specifiek voor dat programma uit in de studio. „Ik wil volgende week weer ko men", zei Maikel. Dat mocht, maar niet voor de microfoon, maar als manus- je-van-alles. Koffie zetten voor de gas ten en de medewerkers bijvoorbeeld. Hij is jaren blijven hangen en bemoeide zich na verloop van tijd met vrijwel al les: presenteren, produceren en de tech niek. Enthousiast vertelt hij over het maken van programma's op locatie en over de samenwerking met sommige vrijwilligers bij de omroep. Na zijn havo-opleiding twijfelde hij nog even tussen journalistiek en natuur/techniek, want die combinatie ging hem ook goed af. Het werd dus journalistiek en zijn eerste liefde, de ra dio, bleef ook na zijn kennismaking met andere media. De band met de lokale omroep is inmiddels verbroken. Maikel moet erkennen dat ze daar als goedwil lende amateurs niet zaten te wachten op alle professionele wetenswaardighe- foto Ronald den Dekker den waar hij hen mee overvoerde. Het zij zo. Hij kijkt met veel plezier terug op zijn stages bij de Haagse redactie van het NOS-journaal en bij de redactie van 'NOS headlines'. Het afgelopen jaar heeft hij het erg druk gehad: afstuderen aan In Holland Select Studies én tijdens de vakanties, in de weekenden en soms 's avonds de lessen en opdrachten van de Veronica Radioschool. Een bewuste keus. „Na tuurlijk waren er overlappingen, maar het was vooral ook een aanvulling. In de hbo-opleiding leex-de ik vooral de ethiek van het vak, bij de Radioschool heb ik veel opgestoken over de prakti sche uitvoering." En hoe nu verder? Voorlopig heeft hij nog verschillende bijbaantjes bij restau rant Marktzicht in Zierikzee en bij Dali Computers in Nieuwerkerk, maar zijn hoop is gevestigd op een vaste baan in de x-adiojournalistiek. Verhuizen naar de randstad zit er niet direct in. „Ik kan toch heen en weer reizen? Dat heb ik tij dens mijn opleiding ook steeds gedaan. Ik houd veel te veel van deze grond hier", zegt hij, terwijl hij een wijde boog met zijn hand rond zich heen maakt in de tuin in Nieuwerkerk. door Piet Kleemans NEELTJE JANS - Zeemeermin nen in Westerschouwen, heksen in Veere en een tot leven gewek te godin Nehalexmia. Het speelt allemaal een rol in het derde An no Vakantieboek. Gisteren werd het eerste exemplaar overhan digd aan gedeputeerde M. Kra- Als je het verleden kent, is het makkelijker om het heden te be grijpen. Dat is het uitgangspunt van Stichting Anno die zich ten doel heeft gesteld de Nederland se geschiedenis voor een zo breed mogelijk publiek - zowel volwassenen als kinderen - toe gankelijk te maken. Een van de wapens in de strijd is het Anno Vakantieboek, be doeld om kinderen spelender wijs kennis te laten maken met de geschiedenis. Dit jaar heeft het vakantieboek de vorm van een plakboek, ge maakt door een groepje kinde ren dat tijdens de vakantie op een aantal mysterieuze (volks)verhalen stuit en op on derzoek uitgaat. De jonge speur- Onbekenden hebben opvallende protestkreten achtergelaten in de omgeving van de stormvloedkering. Zo staat er 'Zee houdt niet van golf' te lezen op de zeewering. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - Het kantoor van energiebedrijf Delta in Middelburg is gisteravond ontruimd vanwege een bom melding. Toen de melding binnenkwam, waren er vier mensen in het pand aanwezig. Onderzoek van een team bomvei'kenners van de politie wees uit dat er geen bom in het pand was. De melding wei'd om kwart over zeven tele fonisch gedaan. Anderhalf uur later konden de medewer kers weer aan het werk. De politie onderzoekt wie er ach ter de melding zit. Op het moment van de melding was de elektriciteit uitgevallen in Middelburg-Zuid en in Grijps- kerke en Oostkapelle en omgeving. Een woordvoerster van Delta wilde gisteren niet zeggen of Delta vermoedt dat er een verband is tussen de bommelding en de storing. De stroomstoi'ing duurde van half zes tot kwart voor acht. Scooterrijder raakt gewond MIDDELBURG - In de Schoutstraat in Middelburg is een 39-jarige Middelburgse scooteirijder gistermiddag rond drie uur gewond geraakt bij een aanrijding met een perso nenauto. Een 26-jarige automobiliste uit Rijnsburg reed vanuit een woonerf de Schoutstraat in en wilde linksaf slaan. Zij zag de van links komende scooterrijder over het hoofd. Deze kwam bij de aanrijding ten val en liep schrammen, schaafwonden en een zere heup op. Hij werd behandeld door ambulancepersoneel. Over letsel bij de vrouw is niets bekend, allebei de voertuigen raakten bij de aanrijding beschadigd. Fietser geslagen en geschopt GOES - Een achttienjarige Goesenaar is gisteren tussen 13.15 en 15.45 uur in De Spinne in zijn woonplaats door een automobilist geslagen en geschopt. Toen hij even later voor een winkel in de Spinne stond, werd hij door de automobilist nogmaals geslagen en ge schopt. Ooi'zaak was een verkeei'ssituatie op de ki'uising De Spinne/Troelstraweg. De automobilist en de fietser, die een vrouw achterop de bagagedrager had zitten, kwa men daar bijna met elkaar in botsing. De vrouw; maakte een gebaar, waarna de automobilist tegen de fiets reed. De fietser kreeg klappen tegen zijn oog en benen en liep een bloedneus op. De politie ondei'zoekt de zaak. Snel beslissing schouwburg nodig MIDDELBURG - Het is nog niet zeker of de Middelburg se schouwburg ook na het komende theaterseizoen open kan blijven. Dat hangt af van de ingrepen die nodig zijn om de schouwburg aan te passen aan arbo- en brandvei ligheidseisen. „De uitkomst van het onderzoek daarnaar is pas half augustus duidelijk", zegt C. Beijndorff, voorzit ter van de Stichting Schouwburg en Concex-tzalen Middel burg. „En dan moet het ook duidelijk zijn, want als we voor het volgend seizoen willen programmeren, moeten we dat in september of oktober doen." Het gemeentebestuur wil de schouwbux-g ook na het sei zoen 2006-2007 openhouden. Toen er nog geen sprake was van een verbouwing, ging men ex-van uit dat komend seizoen het laatste in de oude schouwbux-g zou zijn. Het gebouw is verouderd en voldoet niet meer aan de eisen. Vijf jaar geleden stond de arbeidsinspectie toe dat de schouwburg al die tijd in bedrijf bleef omdat er een nieuw theater aan de Zuidsingel werd gebouwd. door Rob Paardekam LEWEDORP - Modelvliegclub Delta verhuist niet naar vlieg veld Midden-Zeeland, omdat dat de veiligheid in gevaar zou brengen. De club mag nu iets langer op haar huidige terrein blijven. De modelvliegclub is al sinds vo- rig jaar op zoek naar een nieuw veld, omdat ze haar huidige stek in het Sloegebied moet verlaten van eigenaar Zeeland Seaports. De verhuizing naar een akker in de buurt van Kox-tgene ketste vo rig jaar af, omdat de gemeente Noord-Beveland vond dat de be zigheid niet past in het bestem mingsplan buitengebied. Toen kwam vliegveld Midden-Zee land in beeld. De directie stond ixiet onwelwil lend tegenover de komst van de vereniging, maar dan moest het wel honderd procent veilig kun nen. Ondex-zoek heeft nu uitge wezen dat dat niet het geval is. De combinatie van de gewone en de modelvliegtuigen zou tot gevaarlijke situaties kunnen lei den. Na deze mislukte poging heeft de modelvliegclub bij de provin cie aangeklopt. Die gaat nu mee zoeken naar een alternatieve lo catie en hoopt vóór 1 oktober met iets op de proppen te ko men. In de tussenliggende perio de mag de vereniging gebruik blijven maken van het huidige veld, zo heeft Zeeland Seaports besloten. „Daar zijn we erg blij mee", zegt voorzitter H. Struijk, die nog steeds goede hoop heeft dat zijn club een geschikte locatie vindt. „We zoeken iets op Wal cheren of de Bevelanden, maar dan wel ten westen van Goes. Onze leden komen uit heel de provincie, dus een plek buiten dit gebied zou betekenen dat sommige van hen te ver moeten x-eizen." Delta zit overigens niet als eni ge in de penarie. Modelvliegclub Zuid-Beveland heeft ook nog steeds geen veld gevonden, na dat ze vorig jaar haar stek in na tuurgebied de Yerseke Moer moest verlaten. De gemeente Reimerswaal besloot daartoe na een klacht van Het Zeeuwse Landschap. (Advertentie) Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuztek.com nexxzen richten er zelfs een gehei me club voor op: De Orde van GIS. GIS staat voor Geheim In- tex-essant Speurwerk, maar ook voor Geschiedenis is Spannend. Om het voor zoveel mogelijk kin deren spannend te maken, roept de Orde van GIS kinderen op via internet mee te doen aan een online-speui-tocht naar de oplos sing van de geheimen. Eerder zijn op die manier al de raadsels rond weei-wolven in Bladel, zeemeerminnen in Wes terschouwen en geesten in Val kenburg opgelost. De Orde van GIS heeft zich inmiddels gewor pen op het ontrafelen van het mysterie van Nehalennia. Deze weer tot leven gewekte godin heeft haar stem verheven tegen de plannen voor de aanleg van een immens golfterrein in de Oosterschelde, zo groot dat je het vanaf de maan zou kunnen zien. En de Oosterschelde, zegt Neha lennia, houdt niet van golf. Kinderen die mee willen helpen het geheim van Nehalennia te ontmaskeren, kxinnen zich aan melden via www.ordevangis.nl. Onder de goede inzendingen wordt een helikoptervlucht in Zeeland verloot. Het Anno Vakantieboek is ge drukt in een oplage van 100.000 stuks en wordt gi'atis verspreid via pretparken, campings en va kantieparken. Het boek is be doeld voor kinderen van acht tot veertien jaar. AWU is vertrouwd met alle aspecten van PROFESSIONEEL SCHILDERONDERHOUD en expert in een scala van activiteiten, die allemaal gericht zijn op één doel: "het behoud van het object dat wordt behandeld, of dat nu een flat is, een kantorencomplex, een omvangrijk industrieel object of eengezinswoningen." Wij kunnen altijd op redelijke termijn beginnen en opleveren, zelfs in de bouwvak. bouwonderneming Damplein 30 Middelburg 0118-635442

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57