Sjezen op het water PZC SINGLE P40 K3 zingt voor een ijsprinsesje LL Cool J naar HMH Wil Cash neemt integer afscheid Michael blijft bij het oude Germano intiem en sensueel Shiver mist eigen smoel Filiaal Amsterdamse Theater Academie in Roermond 1 Marco Borsato - Rood (1) 2 Shakira - Hips Don't Lie (2) 3 Gnarls Barkley - Crazy (3) 4 Sergio Mendes ft. The Black Eyed Peas-Mas Que Nada (4) 5 Fedde Le Grand - Put Your Hands Up 4 Detroit (15) 5 The Pussycat Dolls - Buttons (8) 7 Mary J Blige And U2 - One (5) 8 Juanes - La Camisa Negra (6) 9 Pakito - Living On Video (7) ID Fort Minor - Where'd You Go (13) 11 Use Delange - The Great Escape (16) 12 Nelly Furtado - Maneater (10) 13. Ali B ft. Yes-r The Partysquad - Rampeneren (11) 14.Kelly Clarkson - Breakaway (9) 15*Infernal - From Paris To Berlin 16. Keane - Is It Any Wonder? (12) 17. Christina Aguilera - Ain't Nö Other Man (28) 18. Pirates Of The Caribbean - He's A Pirate (Tiesto Remix) (-) 19 Elize-lnto Your System (18) 20.Guillermo Tropical Danny - Top pertje! (-) 21. G-spott - Sadness (24) 22.Madonna - Get Together (14) 23.Red Hot Chili Peppers - Dani Cali fornia (22) 24. James Blunt - Wisemen (21 25. Red Hot Chili Peppers-Tell Me Baby (-) 26. Bob Sinclar Feat Steve Edwards - World, Hold On (children Of The Sky) (23) 27.Topstars - Met De Sneltrein Naar Zandvoort (-) 28.Rihanna-Sos (20) 29 Robbie Williams - Sin Sin Sin (19) 30. Zoop -Zoop In India (30) 31. Panicl At The Disco -1 Write Sins Not Tragedies (29) 32. Blof- Hemingway (27) 33. Do-Beautiful Thing (35) 34. K3 - Ya Ya Yippee (25) 35 Henkie - Lief Klein Konijntje (26) 35. Paris Hilton - Stars Are Blind (-) 37.Soulvation -1 Wanna Be With You(34) 38.Akcent-Jokero (-) 39 Belle Perez - Ave Maria (-) 40 Pink-Who Knew (38) 2. Muse - Black Holes Revelations 3.Gerard - Gordon - Rene - Toppers In Concert 2006 (-) 4. Keane-Under The Iron Sea (2) 5. Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium (3) 6. Juanes - Mi Sangre (6) 7,Shakira - Oral Fixation Vol. 2 (9) 8.Jan Smit -Jansmit.com (5) 9. Blof - Umoja (7) 10. Do -Follow Me (8) 11. The Pussycat Dolls - Pcd (13) 12.Gnarls Barkley - St. Elsewhere (12) 13. Nelly Furtado - Loose (10) 14.Madonna - I'm Going To Tell You A Secret (4) 15. Mark Knopfler And Emmylou Har ris-All The Roadrunning (14) 16. Robbie Williams - Intensive Care (11) 17.Sergio Mendes - Timeless (19) 18. Katie Melua - Piece By Piece (18) 19. James Blunt - Back To Bedlam 122) 20. Bruce Springsteen - We Shall Overcome - The Seeger Sessions I (17) 21. Anouk- Anouk Is Alive (16) 22.Johnny Cash - American V: AHundred Highways (-) 23.Corinne Bailey Rae - Corinne Bai- ley Rae (36) 24. The Cats-Those Were The Days (15) 25 Andrea Bocelli - Amore (20) 25. James Blunt - Chasing Time - The Bedlam Sessions (-) 27. Sean Paul - The Trinity (26) 23.Nick&Simon - Nick Simon (27) 29. Pink-I'm Not Dead (25) W.Marianne Weber - Lichtjes In Jouw Ogen (30) 31 Live-Songs From Black Moun tain (29) 32. Postman - Green (21) 33 India.arie-Testimony: Vol. 1 Life Relationship (24) 35.Madonna - Confessions On I ADancefloor (35) 36.Lucie Silvas - Breathe In (33) 37 Kelly Clarkson - Breakaway (28) WlveteSangalo - Ivete Sangalo (-) 39. Matt Dusk-Back In Town (-) W.Racoon- Another Day (37) De Amerikaanse hiphopper LL Cool J staat 7 oktober iadeHeineken Music Hall in Amsterdam. Hij ver ent daar in het kader van de tournee rond zijn nieuwe album Md Smith, dat eerder dit jaar verscheen. De kaartverkoop voor het concert begint van- Snowboarden zonder berg, waterskiën zon der ski's. Wakeboarden is een kruising tussen die twee: op een bord met vast- gemonteerd schoeisel door het water sjezen achter een speedboot. De ultieme kick op het water en sneller ge leerd dan je denkt. Wil je zelf leren wakeboar den? De vraag komt enigs zins onverwacht. Gestamel over slechte motoriek en de meeste vreselijke te-pletter-val-scena- rio's maken wakeboardleraar Patrick de Heer (38) alleen maar aan het lachen. „Wedden dat ik zelfs jou aan het wakeboarden krijg?" Een week later, De ultieme uit daging is een feit bij zijn wake- boardschool langs de Maas in Blitterswijck. Van knikkende knieën is nog net geen sprake, maar enige watervrees is er wel. Patricks speedboot kan zo'n ze ventig kilometer per uur varen, maar als er iemand achter hangt, gaat hij nog niet de helft zo hard. Wakeboarden wordt in Amerika door veel mensen beoe fend. Nederland is een ander verhaal. Regelmatig moet De Heer uitleg gen wat het precies inhoudt. „Pas nu krijgt het grotere be kendheid door Joyriders op mu ziekzender TMF. Veel mensen hebben geen flauw idee wat wij doen. Wakeboarden kun je nog het beste vergelijken met snow- boarden. Alleen gebruik je nu niet de berg om snelheid te ma ken, maar de boot en het wa ter." Gevaarlijk is het aller minst, zolang je je maar aan de aanwijzingen van de instructeur houdt. „Natuurlijk kan het soms pijnlijk zijn. Vooral als je keihard voorover in het water valt." Eerst is er de uitleg óp het droge. Vooral om voeling te krij gen met de kracht die je later uit het water omhoog zal trek ken. Bedoeling is dat je vooral het touw en de bogt.het werk laat doen en niet zelf als een gek aan het touw gaat sleuren. „Want juist dan ga je onderuit. Het verwarrende is dat je schuin staat ten opzichte van de vaarrichting." We gaan het wa ter op. Verstand op nul, blik op oneindig. Even later sta ik recht op in het water en flits ik voor uit. Wauw! In de boot gaan de Wakeboarden is een combinatie van snowboarden en waterskiën. duimen omhoog. Nadenken moet je vooral niet doen als je door het water sjeest, maar het gaat automatisch. Want welke hand moet je ook al weer losla ten zodra je overeind staat? -Geen flauw idee, alle herinnerin gen aan de uitgebreide uitleg lij ken uitgewist. Onwetendheid die ik moet bekopen met een gi gantische crash. Plat voorover. Met het gezicht vol op het wa ter. Maar wie een keer van het wakeboarden heeft geproefd, is de pijn zo vergeten en wil meer. Daarna vertoont Patrick zijn kunsten. Hij begon een jaar of tien geleden met wakeboarden en heeft het voor een groot deel zichzelf aangeleerd. „Tot ik niet verder kwam. Toen ben ik op wakeboardcamp gegaan. Daar kwam ik erachter dat mijn basis niet goed was en heb ik alles op nieuw geleerd." Inmiddels is hij volleerd wake- boarder en heeft hij meerdere keren meegedaan aan het Neder lands Kampioenschap. Zonder blikken of blozen schudt hij een backroll, frontflip of grap uit zijn mouw, tricks (oefeningen) die alleen de ervaren wakeboar- der voor elkaar krijgt. Drama Ook Patrick vliegt regelmatig onderuit. „Dat wordt een drama op het NK dit jaar. Hiermee hoef ik niet aan te komen. Je mag tijdens een run één keer val len. Dan word je nog opgehaald. Bij de tweede val laten ze je ge woon liggen. Moet je wachten op een bootje dat je uit het wa ter komt vissen." De nadruk van Patrick de Heer - in het da gelijks leven militair bij de luchtmacht - ligt dit jaar voorna melijk op het verder opzetten van zijn wakeboardschool. Daar wil hij graag meer mee aan de slag. „Ik vind het fantastisch om mensen dit te leren. Hun big smile als ze rechtop staan geeft mij een enorme kick." De diplo ma's om te kunnen lesgeven heeft hij op zak. Vol passie ver telt hij over zijn sport. Over gol ven, waarbij het „net is of tien man je uit het water omhoog du wen", over de ontspanning en rust die het water hem geeft. „Ik hoef echt niet op vakantie. Door het water rauzen is voor mij het ultieme genieten. Lekker op de boot, wat mensen, eten en drin ken mee." Marlous Flier Na hun eerste film eind 2004 wilde K3 even de reacties van het publiek afwachten, voor dat de Vlaamse meidengroep be sloot opnieuw een rolprent te maken. „Toen de kids goed rea geerden, begon het wel weer te kriebelen", aldus blonde Kath leen. Dus kunnen de fans in Bel gië en Nederland vanaf 20 juli hun heldinnen opnieuw op het witte doek bewonderen. In K3 en het IJsprinsesje mogen Kristel, Karen en Kathleen zin gen voor een prinses. Dit meisje gedraagt zich als een verwend nest. Haar hart is volgens een hofdame bevroren door een bo ze tovenaar. De meisjes beslui ten het prinsesje te helpen door te proberen de vloek te verbre ken. De Nederlandse acteurs Peter Faber, Carry Tefsen en Mimoun Ouled Radi zijn naast de meisjes en hun landgenoot Urbanus te zien. Ouled Radi Shouf Shouf De meiden van K3: Kathleen, Kristel en Karen. Habibispeelt Aladin. „Dat is een macho held op een vliegend tapijt, die met de dames pro beert te sjansen", legt de acteur uit. „Terwijl ik doodsbang was om te vallen van dat bewegende vloerkleed, moest ik dus met een stoere blik blijven zitten." De Nederlander bekent dat hij weinig afwist van K3, voordat hij werd gewaagd voor de film. „Ik wist wel dat ze bestonden, maar ik kende niet hun namen of hun liedjes." Intussen heeft hij zich iets meer in hun reper toire verdiept. „Ik zag pas iets op tv van ze en dat vond ik wel leuk." Met de doelgroep van het drietal heeft hij zeker affiniteit. „Ik vind kinderen geweldig." In de eerste film van de meiden groep speelde Paul de Leeuw. Dat het Belgische productiebe drijf Studio 100 opnieuw voor Nederlanders heeft gekozen, is volgens Kathleen niet vreemd. „Jullie zijn er gewoon zo goed in." Donkerharige Kristel denkt dat het wel een bewuste keuze is. „Voor de Nederlandse kinder tjes klinken de acteurs ver trouwd. Onze taal is hetzelfde, maar toch is er een beetje ver schil." De eerste film kreeg des tijds geen lovende kritieken of juichende recensies. Toch was K3 en het magische medaillon een van de bestbezochte films van 2004. Wat de media van de tweede pro ductie vindt, maakt de dames niet uit. „Het belangrijkste is, dat de kindjes blij zijn", zegt roodharige Karen. „Zij vroegen ons of we nog een film gingen maken." De dames pretenderen naar eigen zeggen niet dat ze na twee films volleerde actrices zijn. „We spelen gewoon K3", zegt Kathleen. ANP zaterdag 15 juli 2006 Like The 309 is het laatste nummer dat Johnny Cash ooit schreef. In een bescheiden blues vergelijkt hij zijn heen gaan met een treinrit. Tevreden en zonder aarzeling recht op zijn doel af. Zo werkte Cash in de maanden voor zijn dood met Rick Rubin aan deze laatste American Recordings. Vergankelijkheid en afscheid zijn logischerwijs de thema's waarop de vertolkte nummers zijn gekozen. Meer dan op eerde re Recordings, waarop Cash zich ook verrassende popsongs eigen maakte, zijn de covers in Cash' stijl (van bijvoorbeeld Hank Williams en Bruce Spring steen). A Hundred Highways kent mede daardoor geen opval lende hoogtepunten, maar is als geheel meer integer en persoon lijk. De pijn, de herinnering, de bevrijding, de afhankelijkheid: alles dat hoort bij de naderende dood klinkt in die onvergetelij ke stem. Maaike Borst Johnny Cash - American V: A Hundred Highways (Lost Highway/Universal), 42.51 min. Als de geruchten kloppen, verschijnt in het najaar van 2007 eindelijk een nieuw al bum van de gewezen King of Pop, Michael Jackson, met daar op een duet met rapper 50 Cent. Dat zou op het Bahreinse label Two Seas Records gebeuren on der toeziend oog van r&b-produ- cer Teddy Riley. Tot het zo ver is moeten we ons behelpen met oud materiaal van de zanger. Wie bereid is een for se investering te doen van in to taal zo'n 170 euro, kan terecht bij Jacksons oude maatschappij Sony BMG. Die bracht de afgelo pen vijf maanden in totaal twin tig dual discs (dvd aan de ene kant en audio cd met singles en remixes aan de andere kant) van zijn grootste hits op de markt, die met z'n allen in een kek opbergdoosje passen. Het geeft een fraai overzicht van Jacksons solocarrière van eind jaren zeventig tot medio ja ren negentig. Van het onbehol pen playbacken in de discoklas- sieker Don't Stop 'Til You Get Enough, via het baanbrekende Thriller tot het opzwepende Blood On The Dancefloor. En dat alles onder de opmerkelijke titel Visionary, dat zowel ziener, hersenschimmig als fantast bete kent. We zien hem moonwalken, zijn neus steeds puntiger wor den, we horen hem kreetjes sla ken en laten hem zijn grenzen verleggen naar meer geëngageer de en rockende nummers Black Or White, Earth Song, They Don't Care About Us). Maar de voortdurende greep in het - ei gen - kruis heeft het al die jaren overleefd. Peter Kuijt Michael Jackson - Visionary. The Video Singles (Sony BMG), Speelduur: variabel. T) e Amerikaanse Lisa Ger mano is net als Chan Mar shall (Cat Power) een uitzonder lijke persoonlijkheid die een ge heel eigen wereld weet te creë ren met haar muzikale en open hartige ontboezemingen. Happi ness (1993), Geek The Girl (1994) en Excerpts From A Love Circus (1996) riepen stuk voor stuk al dromerige en magisch in tense beelden op die een beklem mende indruk achterlieten. Dit maal biedt good old Michael Gi- ra (Swans) de multi-instrumen- taliste onderdak op zijn label voor In The Maybe World. Het is het meest intieme en claustrofo bische werk van de demonen uit drijvende Germano. Sensueel, net zo puur en vervreemdend als de snel gerezen sterren Anto ny en Coco Rosie. Ook de be- d\Velming van Germano is hart verwarmend en werkt loute rend. Peter van der Heide Lisa Germano - In The Maybe World (Young God/ Konkur- rent), 33.47 min. De naam Bono is onmogelijk te vermijden in een stukje over de Twentse band Shiver. Zanger Roy in 't Veld heeft wel érg goed geluisterd naar zijn Ier se voorbeeld. Dat is zowel een negatief als een positief punt. Het ontbreekt Shiver aan een ei gen smoel, maar de eeuwige ver gelijking met Bono en U2 zegt natuurlijk wel iets over de kwa liteit van de band. De nummers op Red River zijn zonder uitzondering sterk. Ope ner Scar On My Soul is een hit-in-de-dop, net als de mooie ballad Hilton. Shiver mist ech ter de belangrijkste onderdelen uit de huidige muziekindustrie: een machtige pr-machine en/of een bekende act die de groep op sleeptouw neemt. Dat is jam mer, want muzikaal lijkt de band klaar voor een doorbraak. Martin Groenewold Shiver - Red River (Shiver.nl), De Amsterdamse Theater Academie vestigt vanaf september een dependance in Roermond. Daarmee krijgt Limburg een tweede 4-jarige hbo-theaterop- leiding, maakte de Roermondse stadsdichter Hans van Bergen donderdag bekend: Maastricht heeft al een dergelijke toneelop leiding. Van Bergen coördineert de vesti ging in Roermond. De academie wil zich vanuit Roermond rich ten op studenten uit Limburg, Brabant en België en later ook uit de Duitse grensregio. Binnen vier jaar moet de Roer mondse dependance met acht klassen en ongeveer negentig studenten gelijkwaardig zijn aan de hoofdvestiging in Amster dam die inmiddels twintig jaar bestaat. Voor Roermond is volgens Van Bergen gekozen wegens de gun stige grensligging, en omdat steeds meer belangstellenden uit Brabant en Limburg afhaak ten voor een opleiding in Am sterdam. „Het is namelijk een crime om daar een kamer te vin den". aldus Van Bereen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37