Powerrrrr! IH3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Werk in bijstand verplicht Israël voert luchtaanvallen uit op sjiitische wijk van Beiroet Lr ™/i PZC V J Ie france W2S) CS) Gemeente mag bij weigeren terugkeerbaan korten op uitkering Brand legt huis en schuur in Lewedorp in de as Digitale telefonie van ZeelandNet populair www.zeelandnet.nl Bespaf* vee\- Veel interesse voor bouw van nieuwe kerncentrale Bolderman Excursiereizen Reize n l Daar moetje naar toe. j^^Jüddag Vel zon en droog. Matige noordooste nwind. Maxima rond 25 graden, Jrttbj het water minder warm. 248e jaargang no. 165 zaterdag 15 juli 2006 los nummer 1,80 r koppel, méér souplesse én zuiniger MEER INFO: 0113 - 561812 internet: www. ■pzc.nl |g Vrijspraak voor oud-wethouder Ganseman rwrrWillem van Dam JODDELBURG - Oud-wet- iiouderP. Ganseman van Kapel- Ij is gisteren door de Mid delburgse politierechter vrij- «esproken. Ganseman was be- schuldigd van mishandeling. Po litierechter M. Gakcer oordeel- je dat er onvoldoende bewijzen rijn om die beschuldiging hard Ie kunnen maken. Ganseman zou op nieuwjaars avond een bestuurslid van de Vereniging van Eigenaren van let recreatiebungalowpark De Oesterbaai in Wemeldinge in let gezicht hebben geslagen. Aanleiding daartoe zou een lang lopend conflict tussen Ganse man en de Vereniging van Eige- Ganseman heeft de beschuldi ging altijd ontkend en hij deed dat'ook gisteren voor de politie rechter. Volgens Ganseman en rijn raadsman N. Koole is de aangifte van mishandeling uit sluitend uit rancune ingegeven; let zou een bewuste poging zijn peest om Ganseman te be- UOUlgt". ue kwestie leidde uiteindelijk tot het aftreden van de wethou- Ook trok hij zich terug als 'ker van zijn partij (Ge- icier van justitie G. Ooster- reld had tegen de ex-wethouder voorwaardelijke geldboete san 200 euro geëist. Zij liet daar bij meewegen dat de affaire tot reel publiciteit leidde en grote fvölgen had voor de politieke popbaan van Ganseman. Iet Openbaar Ministerie (OM) heeft veertien dagen de tijd om tegen de uitspraak hoger beroep aan te tekenen. Het was gisteren log niet duidelijk of het OM dat doet. pagina! 5 i Ganseman voelt zich slachtoffer zwartmakerij door Lianne Sleutjes DEN HAAG - Voor de bij standsuitkering moet vanaf volgend jaar gewerkt wor den. Als een uitkeringsge rechtigde dat niet wil, dan kan een gemeente hem kor ten op zijn uitkering. Staatssecretaris Van Hoof (So ciale Zaken) heeft gisteren hier toe een wetsvoorstel naar de Tweede Kamer gestuurd. De maatregel geldt voor mensen die moeilijk aan een gewone baan kunnen komen, zelfs niet via speciale projecten. Een ge meentebestuur kan hen voor taan verplichten voor twee jaar werk te accepteren bij gemeente of bedrijfsleven. Het hoofddoel van deze 'terug- keerbanen' is de uitkeringsge rechtigden een stapje dichter bij een gewone baan te brengen. Na die twee jaar hoeven zejniet di rect ander, gewoon jDeta.ald, werk te vinden. De werkerva ring kan hen helpen scholing te volgen of een leerwerktraject te volbrengen. j Arbeidsmarkt De banen moeten in eerste in stantie gericht zijn op terugkeer naar de arbeidsmarkt, jniet op productiviteit. Het is niét de be doeling dat werkgevers normale vacatures aan gaan bieden als te rugkeerbaan, aldus Van Hoof. Gemeenten kunnen een vergoe ding vragen aan bedrijven die een bijstandsgerechtigde voor zich laten werken. Voor de termijn van twee jaar is gekozen omdat een gemeente in die periode goed kan inschatten welke begeleiding een bijstands gerechtigde nodig heeft om aan een gewone baan te komen. LEWEDORP - Aan de Maalweg in Lewedorp zijn gister middag een woning en een schuur volledig in de as ge legd. De bewoners konden zich redden, maar twee hon den kwamen om het leven. De brand is mogelijk ont staan door werkzaamheden in de schuur. Door de harde wind en het gebrek aan bluswater kon de brandweer niet voorkomen dat de panden uitbrandden. In de buurt van het huis was geen waterkraan te vinden en het wa ter in de sloten stond laag. De brandweer koos er uitein delijk voor, de woning en de schuurt gecontroleerd te la ten uitbranden. Dat leidde op een gegeven moment tot onbegrip bij enkele mensen, waardoor een gespannen si- (Advertentie) Digitale telefonie is een succes, daarover berichtte tie PZC deae week. Ook u kunt profiteren van de vele pluspunten van digitale telefonie van ZeelandNet. Voor de overstapkosten hoeft u het niet te laten en elk gesprek levert direct voordeel op, omdat u goedkoper belt*. Meldt u nu aan en binnen enkele weken doet ook u mee aan deze succesformule! 'Met awfete abonnees van ïeetendNet belt u jeSfs gratis! ^ZeelandNet door Egbert Stoel BEIROET - Israël heeft zijn greep op Libanon gisteren uitge breid. Op de derde aanvalsdag nam Israël het huis van Hezbol- lah-leider Nasrallah in Beiroet onder vuur en waren ook wegen, bruggen en het interna tionale vliegveld opnieuw doel wit. Het offensief heeft sinds woensdag zeker 62 burgers het leven gekost en 170 verwond. De aanvallen zijn een reactie op de ontvoering door de militante sjiitische beweging Hezbollah, woensdag, van twee Israëlische militairen. Op het diplomatieke front kwam de VN-Veiligheidsraad niet tot een oproep om een einde te maken aan het geweld. De Verenigde Staten, die een veto in de raad hebben, hadden al la ten weten dat president Bush geen druk uitoefent op Israël om de operatie te staken. De Israëlische premier Olmert benadrukte dat hetland de druk opvoert totdat Hezbollah de twee ontvoerde militairen te ruggeeft en de raketaanvallen staakt. Ook moet de Libanese re gering de rebellenorganisatie en gewapende Palestijnse facties in het land ontwapenen. I Israël concentreerde zijn acties MIDDELBURG - Bij energiebe drijf Delta hebben zich veel be drijven gemeld die interesse heb ben in de bouw van een tweede kerncentrale in Borssele. Het gaat onder meer om banken, in vesteerders en ketelbouwers. Maar contracten kunnen en zijn nog niet gesloten. Dat zegt Delta-woordvoerder M. van Zuilen. Delta wil een tweede kercentrale in Borssele bouwen. Staatssecretaris Van Geel (CDA, milieu) wil met kernener gie klimaatdoelstellingen halen. Hij komt na de zomer met een brief over de voorwaarden waar aan de bouw van een kerncentra le moet voldoen, in het kader van een nieuwe kernenergiewet. De staatssecretaris bezoekt nu in Finland nieuwe type kerncen trales. Daar zei hij dat-ABN Am- ro zich bereid heeft getoond te investeren in een kerncentrale. ABN Amro noemde die informa tie overigens 'prematuur'. Pas als er een concreet project is, kan de bank over financiering worden gesproken, meldde een woordvoerder gisteren. pagina 15 snel protest gisteren met drie aanvalsgolven op het dichtbevolkte sjiitische deel in het zuiden van de Libane se hoofdstad Beiroet. Duizen den inwoners hebben de wijk ge nomen, nadat vliegtuigen don derdag al pamfletten hadden uit gestrooid die de bewoners waar schuwden te vluchten. Iedere burger die achterblijft, brengt zijn leven in gevaar, stelde een Israëlische officier. Voorman H. Nasrallah liep ech ter geen scrammetje op, nadat raketten zijn huis en hoofdkwar tier beschadigden. Na de aanval dreigde hij met een 'open oor log' tegen Israël en raketbeschie tingen diep in de joodse staat. Hezbollah vuurde raketten af op het noorden van Israël. Israëlische media telden sinds het begin van het conflict meer dan driehonderd inslagen. Door de projectielen zijn gisteren twee Israëliërs omgekomen en ruim veertig gewond geraakt. Bewoners van een 40 kilometer meter brede strook in het noor den van Israël hebben de op dracht gekregen in schuilkel ders te blijven. Ook wisten de sjiieten een Israëlisch marine schip te raken, de schade was groot. Tweede front In de Palestijnse Gazastrook, het tweede front waar Israëli sche militairen vechten om een ontvoerde korporaal vrij te krij gen. bliezen militanten gister avond een deel van de grens- muur op. Meer dan vijftienhon- 1. Popovitsj (foto) 4.34.58 Er zaten eind vorig jaar 328.000 mensen in de bijstand. Zo'n 150.000 van hen komen niet meer aan een gewone baan, al dus de vereniging van directeu ren van sociale diensten (Divo- sa). Divosa pleit ervoor om hen in een andere regeling te laten vallen zodat ze niet meer ver plicht zijn te solliciteren, maar wel sociaal actiever worden. Van Hoof noch de Tweede Ka mer wil daar echter aan. GPD ALG. KLASSEMENT 4 li. Landis 53.57.30 i j 2. Dessel 0.08 3. Mentsjov 1.01 ;15. Boogerd 5.54 i Pagina's 18 en 20 Mfifir over de TOUR op de PZC-site: www.p?r..nl Ringrijden is springlevend Renovatie arbeiderswoning bij Renesse i/akeboarden geeft een kick tuatie ontstond tussen hen en de brandweer. „Het was niet leuk, maar hun reactie is wel enigszins te begrij pen", vond één van de brandweerlieden. De mensen zei den verder boos te zijn, omdat de brandweer pas Iaat ter plaatse zou zijn aangekomen. Daarop wilde de hulp dienst gisteren nog niet reageren. foto Willem Mieras Trio Italiaanse clubs naar Serie B De Italiaanse clubs Juventus, Lazio Roma en Fiorentina degraderen naar de Serie B. Dat besloot het sporttribu- naal in de fraudezaak in het Italiaanse .voetbal, Ook krijgt landskampioen Juventus 30 punten aftrek bij de sei zoensstart en is de club uit Turijn de laatste landstitels kwijt. Fiorentia begint met twaalf punten minder, Lazio met zeven. AC Milan blijft in de Serie A, maar krijgt 15 punten in mindering en mag komend £V, seizoen niet in de Champions League spelen. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 1113, 14, 15, 16 en 17; Sport: 18, 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 25 en 26; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W7 en W9; Jong: W11Reizen: W13 en W15. (Advertentie) 4 dagen Praag 99,- 4 dagen Berlijn 129,- Kijk voor meer informatie op pagina 3 in het Reizenkatem vwvw.bolderman.nl derd gestremde Palestij nen dron gen vanuit de Egyptische kant van de grens de smalle strook aan de Middellandse Zee bin nen. AVP pagina 4 operatie in Libanon lijkt zinloos pagina 5 Nederlandse toeristen zitten vast in Beiroet Mosselseizoen begint pas echt in augustus YERSEKE - De aanvoer van ver se Zeeuwse mosselen komt pas in augustus echt op gang. Een nieuwe bemonstering, eer gisteren, heeft uitgewezen dat de kwaliteit van mosselen uit de Oosterschelde en de Waddenzee nog onvoldoende is, zegt ver koopdirecteur E. Foudraine van Prins Dingemanse in Yerseke. Eind juni bleek dat de aanvoer van verse mosselen moest wor den uitgesteld, omdat kleur en gewicht nog onvoldoende wa ren. Het was te lang koud ge weest. Afgelopen donderdag is opnieuw een monsterdag gehou den, om te kijken of de mosselen door het warme weer van de af gelopen weken zijn opgeknapt. Volgens Foudraine gaat het de goede kant op, maar is het zaak nog even te wachten. Elke week in de zaterdagkrant (Advertentie) O Noteer! u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik goef daarbij éÊninnliu toestemming vonr voorletters: jdil. laa,i,ed"cmaanden9een nummer postcode O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de plaats. krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.55)'. IZI per kwartaal rnet automatische incasso (t 59,75)". telefoon: e-mail: Cl per jaar mei automatische incasso 229,20)". (postlbankrekeningnumnier mei gratis PZC-patai>lu "711688"555547 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1