Tennisclub blij met uitspraak Toegangspoort veerplein tegen de vlakte Nieuw leven voor oude kerkbanken VVV in Zeeuws-Vlaanderen zet nieuwe fietstochten uit Kleedlokalen in Hoek zaak gemeente Meeloper op dievenpad hoopt op clementie weekenddiensten CDA vraagt minister om aanpak ganzen lezers schrijven vrijdag 14 juli 2006 door René van Stee HOEK - Er is duidelijkheid over de kleedaccommodatie van Ten nisvereniging Hoek. De club wacht al jaren op renovatie of nieuwbouw van de tot op de draad versleten kleedlokalen, maai- er was een verschil van me ning met de gemeente Terneu- zen over de status van de accom modatie. De gemeente stelde dat het sportpark was geprivatiseerd, maar volgens de vereniging vie len alleen de twee tennisbanen en de kantine onder haar verant woordelijkheid. „Uit de gebruikersovereen komst blijkt nu echter dat wij gelijk hebben. Er schijnen dus zonnestralen door de bewol king. Want doordat er duidelijk heid is, kunnen we samen met de gemeente aan de slag om de boel nu echt in orde te maken", verklaart voorzitter E. Lokken van Tennisvereniging Hoek. De club geeft de voorkeur aan de bouw van nieuwe kleedloka len. Renovatie is ook een optie. In dit geval betaalt de gemeente alle kosten. Mochten er nieuwe kleedlokalen komen, dan wordt i ook van de tennisvereniging een financiële bijdrage verwacht. „Aangezien het in dit geval om een fors bedrag gaat, hebben on ze leden hierin uiteraard ook een stem. Als alle werkzaamhe den achter de rug zijn, is het de bedoeling dat de volledige ac commodatie wordt overgedra gen aan onze club", aldus Lok ker. Inmiddels is de omgeving van de accommodatie verbeterd door de aanleg van tien insteek- havens om te parkeren. Verder is het de bedoeling om de oefen- kooi af te breken en er een mini- baan voor kinderen aan te leg gen. Er zijn niet alleen proble men met de kleedlokalen, want ook de drainage onder de tennis banen werkt niet goed meer als gevolg van wortelgroei. De bo men die dit ongemak veroorza ken, zijn inmiddels gekapt. Lok ker: „Het is nog onduidelijk hoe dit wordt opgepakt, maar het staat vast dat ook hier iets aan moet gebeuren." Zodra de accommodatie in Hoek wordt overgedragen aan de club, zijn alle tennisaccom- modaties in de oude gemeente Terneuzen geprivatiseerd. In de voormalige gemeente Axel was die privatisering al voor de ge meentelijke herindeling afge rond. In Sas van Gent is dat nog niet gebeurd, waardoor de ten nisverenigingen in Sas en Philip pine nog subsidie van de nieuwe gemeente Terneuzen ontvangen. Harmonisatie van de subsidiere gels staat echter op het program ma. Dit geldt voor alle sport clubs. Eind vorig jaar is een in ventarisatie gemaakt van de ac commodaties van alle buiten sportverenigingen. Op basis van dat rapport worden gesprekken gevoerd met de clubs. door Emile Calon MIDDELBURG - De Goese- naar is op de goede weg. Hij ge bruikt geen softdrugs meer, mijdt zijn oude vrienden, heeft vast werk, een vaste vriendin en zijn relatie met zijn familie is weer prima. Zijn advocate was gisteren bij de Middelburgse rechtbank lo vend over de 22-jarige. Zij weet zijn betrokkenheid bij een aantal inbraken in en om Goes eind 2004 en begin 2005 aan slechte vrienden en soft drugs, en pleitte voor een voor waardelijke straf. De officier van justitie echter eiste een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke cel straf van zes maanden. Vol gens haar was de jongeman als secondant betrokken bij zeker elf inbraken in woningen in Zuid-Beveland. Hij stond tel kens op wacht zodat zijn twee maten rustig de vrijstaande woningen in Goes, Kapelle, Heinkenszand, 's-Gravenpol- der en Kloetinge konden door zoeken. Die twee en de helers zijn reeds in een eerder sta dium door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot cel straffen tot vijf jaar. De officier schetste gisteren een beeld van een jongeman die naast zijn werk zowat al zijn tijd doorbracht in koffie shops en daar in contact kwam met de verkeerde vrien den. Samen trokken ze gere geld op twee scooters op roof tocht. Ze hadden het vooral ge munt op vrijstaande wonin gen. De jongeman hield bij hoog en laag vol dat hij in som mige dorpen beslist niet had ingebroken, dorpen die echter wel op de aanklacht stonden. Hij vertelde dat hij een enkel keer achterop de scooter van een van de maten was gestapt en meeging op pad. Steeds bleek dat het om inbraken ging waarbij, als een soort merkteken, door de daders een kussensloop werd gebruikt om de buit in te verzamelen. Het ging om gsm's, spelcomputers, camera's, geld, sieraden en an dere makkelijk draagbare en verhandelbare goederen. Na de aanhouding van de hoofdda ders en het afluisteren en uit peilen van hun gsm-bestanden kwam de Goesenaar in beeld als trawant. Hij zat drie dagen in voorarrest en brak direct daarna met zijn oude vrien den. De rechtbank doet woensdag 26 juli om 13.00 uur uitspraak. zaterdag 15 en zondag 16 juli 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00 - ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte), tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West-Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Sluis, Lange Wol straat 9, tel. (0117)420828 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: J. Bonnez, Koninginnelaan 22, Terneu zen, tel. (0115) 617667. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Jaar cel voor bezit cocaïne MIDDELBURG - Een 39-jarige Vlissinger mag wat het Open baar Ministerie betreft weer ach ter de tralies. Nu voor één jaar en deze keer voor het in bezit hebben van cocaïne. In 2002 werd hij veroordeeld tot een celstraf van vier jaar voor de invoer van harddrugs. Nau welijks vrij werd bij een huiszoe king begin april een zakje met 99,81 gram cocaïne aangetrof fen in zijn schuurtje. Volgens de man was dat nog afkomstig van een oude transactie en beslist niet bestemd voor de handel. Raadsman A. Doesburg vond dat het bewijs tegen zijn cliënt onrechtmatig verkregen was. Hij wees daarbij naar 'vage tips' van de Centrale Inlichtingen Eenheid (CIE) van de politie. Op basis van die meldingen was het onderzoek naar de Vlissinger be gonnen. Doesburg stelde dat zul ke vage tips geen grondslag kun nen en mogen vormen voor een zo ingrijpend onderzoek. Ook het afluisteren van de huistele foon en de gsm van de Vlissin ger was volgens hem op onrecht matige gronden gebeurd. Uitspraak 26 juli. Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapo. theek Terneuzen, Van Steenbergen!;;- 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Vw spoedrecepten 24 uur bereikbaar Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstr- 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17 m zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoer ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7 w 0114-314255, zat. 10.00-17.00, 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten;; uur bereikbaar. Ook voor recepteny» huisartsenpost Terneuzen/Hulst Oostburg: Apotheek Oostburg, e chstraat 16, tel. 0117-452170 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur,zón- feestdagen dienst via deurtelefoon theek. Breskens: Apotheek Breskens, Sn plein 13a, tel 0117-380222 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur zon.a feestdagen gesloten, dienst via deun- lefoon Apotheek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J, Kop. Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-56118; Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T,Versolt, J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, lil (0114) 682365. Spreekuur 13-14 uur,W vierstraat 18, Hengstdijk. IJzendijke: Dierenarts van de Via tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424 Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burn dierenkliniek 'De Ottenhorst', VanD* menstraat 83, tel. 0115-619628. Spr«i uur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren fc Steenberghe', Van Steenbergenlaan7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat zon. uitsluitend behandeling van sporf- patientèn na telefonische afspraak 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg er Sluis: Dierenartsencentrum Vi~- G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Br> nessen-Kapsenberg. Afspraken via lek- foonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sinusl Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Vfei- dam 54, tel. 0115- 453800, sp zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyr, Brouwerijstraat 92, Kapellebrug, iel 0114-312701. Spreekuur 11.00 Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaaiv deren, voor spoedgevallen dag e: nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaan deren: Telefoonnummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-\fe, deren, dag en nacht bereikbaar vi 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnu> mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur, baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen Bereik baar via mobiel nummer 06 539! WESTDORPE - Het CDA gaat minister Veerman (CDA, Land bouw, Natuur en Voedselkwali teit) vragen een proefproject in Zeeland te beginnen om de scha de van overzomerende ganzen te beperken. Dat zei Tweede-Kamerlid Schre- I ijer-Pierik gisteren na een werk- i bezoek dat zij met haar fractie- I genoot Buijs had afgelegd in I Zeeuws-Vlaanderen en op Schouwen. Schreijer zei onder de indruk te zijn van de grote schade die ganzen toebrengen i aan de landbouwgebieden in Zeeuws-Vlaanderen. Na het Ka merreces wil ze daar bij Veer man aandacht voor wagen. „Het kan niet zo zijn dat de gan zen de boeren kaalvreten, ter wijl daar geen schadevergoe ding voor is." Op Schouwen werd vooral de groei van de po pulatie damherten in ogen schouw genomen. Schreijer heeft een amendement inge diend op de Flora- en faunawet, waardoor het mogeüjk wordt te jagen op herten in natuurgebie den. BRESKENS - Het veerplein in Breskens is sinds de ope ning van de Westerscheldetunnel al meerdere keren ge teisterd door vandalen, maar gisteren werd er legaal ge sloopt. Aannemingsbedrijf Vermeulen hielp de toegangs poort tot het plein tegen de vlakte. De voormalige be- taalhuisjes werden al ruim een jaar geleden van het plein gehaald, omdat de hokjes kort en klein waren ge slagen. De ook al nutteloos geworden overkapping bleef toen wel staan, maar een gebrek aan onderhoud heeft de poort uiteindelijk de das omgedaan. „In het hout van de overspanning zijn flinke scheuren ontstaan. Voordat de overkapping zelf naar beneden zeilt, hebben we met het oog op de naderende bouwvakvakantie gezegd: hup, weg ermee. Het ding heeft toch geen enkele functie meer", zegt hoofd regiovaarwegen I. Lamse van de pro vincie Zeeland. De sloop van de overkapping heeft ove rigens niets te maken met de drive-in bioscoop, die de Coöperatie Storm zaterdag op het veerplein houdt. „Het was eerst onze bedoeling om de auto's via de poort binnen te loodsen, maar dat gaat dus niet meer. Daarom geven we bezoekers bij de voormalige poort aanwijzin gen om het terrein op te komen", zegt P. van de Berge van de Coöperatie Storm. Lamse meldt dat de provincie voornemens is, na de zomervakantie het veerplein wat te fatsoeneren. Het onkruid tiert er immers al tijden we lig. „Het is daar momenteel geen feest, dat moet veran deren", zegt Lamse. De Coöperatie Storm helpt daar al vast een handje bij. „Wij zijn druk bezig om het terrein op te schonen. Het gras is al gemaaid, nu gaan we on kruid trekken", aldus Van de Berge, foto Peter Nicolai door Frank van Cooten CADZAND - De VVV Zeeuws-Vlaanderen lanceert de ze zomer twee nieuwe fietstoch ten. Een langs oude boerderijen in het land van Cadzand, de an dere langs de Hoofdplaatpol der. Charel, een oude landarbeiders knecht, gidst de fietserslangs oude boerderijen in het land van Cadzand. Charel vertelt hon derduit over het landschap en de boerderijen, over het werk op het land, hoe hij carrière maak te en over zijn liefde voor Janna, een rijke boerendochter. Het pu bliek waant zich in het land van Cadzand omstreeks 1900. De fietstocht van circa 35 kilometer vertrekt om 10.30 uur vanaf het landbouwmuseum Agrimuda in Sint Anna-ter-Muiden. De deelnemers krijgen koffie met cake op de Fuchsiahoeve, waar ze ook de meengenomen lunch op kunnen eten. Vervol gens wordt de paardenmelkerij bezocht, waar gelegenheid is om een pannenkoek met ijs te nutti gen. De fietsers zijn rond 16.00 uur terug bij het landbouwmu seum. De data van deze fietstocht zijn dinsdag 18 en vrijdag 25 juli en op de dinsdagen 8, 15 en 22 au gustus. Kaarten zijn verkrijg baar bij de WV-kantoren in Aardenburg, Breskens, Cad zand, Sluis, Hulst en Terneuzen. Het maximaal aantal deelne- mei'S bedraagt twintig. De fietstocht langs de Hoofd plaatpolder is op de donderda gen 20 en 27 juli. De gids vertelt over ontstaan, ontwikkeling en toekomst van de polder, over het natuur schoon, de wereld van de scha penteelt, de strijd tegen het wa ter en de uitvinding van het pol dermodel. De fietstocht vertrekt om 10.00 uur vanaf de schapenboerderij Goede Hope. De tocht van 25 kilometer voert zowel buiten- als binnendijks. De deelnemers maken onderweg kennis met Willem Schorre, een eenvoudige schaapsherder, die de fietsers meeneemt naar de we reld van voor de inpoldering. De fietstocht duurt tot 15.30 uur. Het maximale aantal deelne mers is twintig en de kaarten zijn verkrijgbaar bij dezelfde VVV-kantoren. door Jean-Lou de Gucht NIEUW-NAMEN - Een altaar maken uit oude kerkbanken. Dat is niet voor iedereen wegge legd. Daarvoor moet je een vak man zijn. Dat is oud-aannemer A. van Driessche dan ook. „We zijn trots op ons nieuwe al taar", zegt secretaris van het kerkbestuur A. de Deckere. „Van Driessche, die nu op va kantie is, heeft er iets moois van gemaakt." Volgens De Deckere voldeed het oude altaar niet meer. „Het was te kolossaal. Volgens de liturgie moet een altaar tegenwoordig de vorm van een tafel hebben. Maar waar haal je zo gauw een nieuw altaar vandaan? Nu had den we nog wat oude kerkban ken in een container staan. Van Driessche kwam op het idee om die kerkbanken te gebruiken om er een altaar van te maken. Als voorbeeld gebruikte hij een ta fel die hier al in de kerk stond. Hij had nog hout over en hij heeft ook nog twee lessenaars ge maakt." Van Driessche was eei van de vrijwilligers die zich be zighielden met de grote restaura tie van de kerk, die drie jaar ge leden is afgerond. Voor de res tauratie zag het er nog naar uit dat de kerk in Nieuw-Namen ge sloten zou worden. Gesteund door het bisdom stelde het kerk bestuur voor het gebouw al te stoten. Een inspectie had de gammele staat aan het licht ge bracht en becijferde de kosten van een opknapbeurt op zes ton (in guldens). De mis zou voor taan plaatsvinden in het kruisge- bouw. Het dorp kwam in op stand. De stichting Behoud de kerk nam het gebouw in 2000 over. Het kerkbestuur huurt hel gebouw van de stichting. Op dit moment zijn vrijwilligers bezig met de restauratie van de doop kapel. „En dan hebben we nog een wens", zegt De Deckere „De komende jaren moet de ver warming vernieuwd worder. Dat is echt niet voor z'n tijd. Dan is onze kerk helemaal in or de en kan het gezichtsbepalende gebouw er weer jaren tegen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Tweetalig 6 In de PZC van 12 juli breekt me vrouw Van Liere een lans voor het aanleren van het Engels naast het Nederlands, wat vol gens haar dan in mindering moet komen op de pogingen tot behoud van streektalen als het Zeeuws ('you can't have it all'). Zij schrijft: 'Dus (veel) geld en tijd besteden aan het tot offi ciële taal verheffen van het dia lect, regionale taal of provincia le taal zou volstrekt tegen de in ternationale ontwikkelingen in druisen'. Waarschijnlijk doelt zij op de poging in het verleden om de Zeeuwse streektalen (dus alle in Zeeland voorkomende dialecten) erkend te krijgen vol gens deel II van het Europees Handvest voor Regionale Talen of Talen van Minderheden. Van "verheffen tot officiële taal' is daarin geen sprake (Explanato ry Report bij het Handvest, op merking 57 bij art. 7-Ia). Het Handvest gaat niet uit van 'wed ijver en tegenstelling' tussen 'de officiële talen en streek- of min derheidstalen'. 'Integendeel, het Handvest gaat uit van een inter culturele en meertalige benade ring, waarin alle categorieën ta len hun eigen plaats hebben'. (Exp. Report, opmerking 13). Mevrouw van Liere beseft waar schijnlijk niet dat de Europese Gemeenschap het Handvest juist ontwikkelde om negatieve gevolgen van de huidige 'inter nationale ontwikkelingen' voor eeuwenoud en kwetsbaar cul tuurgoed als streektalen tegen te gaan. Dat deze erkenning (veel) tijd en geld zou hebben ge kost, is onjuist. Het provinciebe stuur heeft het rapport dat aan de aanvraag voorafging bekos tigd en vooral de betrokken taal kundigen heeft het tijd gekost. Het rapport concludeerde posi tief, zonder enige toespeling op financiële consequenties; erken ning heette slechts 'publiekrech telijke aanvaarding van bestaan de cultuurvariatie'. Jan Zwemer Bisschopstraat 4 Serooskerke (discussie gesloten) Weinig kans Natuurplannen maken weinig kans (PZC 11 juli). Eigenlijk zou er moeten staan: 'Natuur maakt weinig kans' (in de Wes terschei de). Het is zoals we in tussen weten een groot pro bleem om de Westerschelde de natuur en ruimte te geven die ei genlijk nodig is om het grootste estuarium van Europa leefbaar te maken en te houden. Men geeft niet zomaar duur gewon nen grond terug aan het water. Maar alles stelt men in het werk om toch zoveel mogelijk ruimte te maken voor estuariene na tuur. Vooral de intergetijdenge- bieden zijn uitermate belangrijk voor de natuurlijkheid van de Westerschelde. En toch is men ondanks deze wetenschap nog steeds van plan juist deze kwets bare onderdelen aan de Wester schelde te onttrekken. Het plan voor de WCT is nog niet uit de lucht, nog steeds denkt men hier ongestraft zo'n 120 hectare inter- getijdeng'ebied om zeep te kun nen helpen voor een monsterlijk object dat de rust, ruimte en leef baarheid alleen maar in gevaar brengt. Hopelijk komen de be stuurders van onze provincie tij dig tot inkeer vooraleer zij weer door de Raad van State of door het Europese Hof teruggefloten worden. Want het zal nu intus sen wel al duidelijk genoeg zijn, dat Brussel in geen geval zal toe staan dat nog meer uitermate zeldzaam wordende estuariene natuur uit de Westerschelde ver dwijnt. Freddy A.D. van Nieulande Scheldepoortstraat 56 Nieuw en Sint-Joosland Gaza Gaza wordt platgewalst en de bevolking wordt uitgehongerd. In Gaza voltrekt zich een trage die van ongekende omvang. En dat door een zich tot de bescha ving behorend noemend land, vanwege het gevangen nemen van 1 korporaal. Waarom zwijgt het Westen over de zware schen dingen van het humanitair oor logsrecht in Gaza, bestaande uit het vernielen van een elektrici teitscentrale, met funeste gevol gen voor de toevoer van water en voor de functionering van het rioleringsstelsel? De VN heeft de wereld gealarmeerd dat zich in Gaza een humanitaire ramp van grote proporties vol trekt. Dwars tegen het interna tionale recht in worden aan een bevolking van bijna anderhalf miljoen mensen collectieve straf fen opgelegd, die bovendien dis proportioneel zijn. De Verenig de Staten en zijn volgelingen, waaronder Nederland, hebben blijkbaar lak aan het internatio nale recht. Bovendien leggen zij bij het beoordelen van gedragin gen van Israeli's en Palestijnen verschillende maatstaven aan. Aldus beschadigen zij de inter nationale rechtsorde in plaats van die te bevorderen. Als gast heer van het Internationaal Ge rechtshof faalt Nederland deer lijk. C. van der Hart Vronesteijn 46 Oostkapelle Akkerranden In de PZC van donderdag 6 juli stond een artikel over het agra risch natuurbeheer in Zeeland. Dit naar aanleiding van een the madag over dit onderwerp ge houden in Colijnsplaat. De gede puteerde Poppelaars maakte ver heugd melding van het feit dat ongeveer 500 boeren akkerran den beheren met een lengte van 500 km. Voor het beheren van deze akkerranden ontvangen zij een vergoeding. Hoe hoog deze is en van wie deze wordt ontvan gen, werd niet vermeld. Wel werd benadrukt dat ook voor de recreatieve sector deze bloemen randen belangrijk worden ge acht. Mijn vrouw en ik fietsen re gelmatig door alle delen van de provincie en het moet mij van het hart dat veel van deze ran den er schandalig bijliggen, ik schat dat meer dan 50 procent overwoekerd is door onkruid en dat er aan onderhoud niets wordt gedaan. Nogmaals, ik weet niet wie deze zaken subsi dieert, maar het zou wenselijk zijn hierop controle uit te oefe nen en geen gelden ter beschik king te stellen voor datgene wat niet wordt onderhouden. J. Wattel Elzenoordlaan 7 Vrouwenpolder Toerisme 2 Niks mis met toerisme Zeeland, meldt de PZC. Onderzoekers roe pen al jaren dat het mis is met het toerisme in Zeeland en dat komt de provincie prima uit. Want hoe slechter het met het toerisme gaat des te noodzakelij ker is de vestiging van de Wes terschelde Container Terminal. Want moeten we alle berichten geloven dan is het met Zeeland zonder WCT toch echt gedaan. Waar hebben we dit al niet eer der gehoord. Jawel bij de Euro pese grondwet verkiezingen. Te gen stemmen zou rampspoed voor Nederland brengen. Neder land doet het echter economisch boven gemiddeld. De herkan sing voor de WCT wordt onder- streund door talrijke onderzoe ken. Onderzoeken die nu tot to taal andere resultaten komen dan in de voorgaande procedu re. Je zou kunnen zeggen zwart zand is nu plotseling wit zand geworden. Wiens brood meneer diens woord men spreekt wordt er wel eens gezegd. De onderzoe ken voor de Betuwelijn hebben dit nog eens overduidelijk aange toond. Een project totaal op drijfzand (onderzoeken) geba seerd heeft ons miljarden ge kost. Maar wat moeten we hier nu uit opmaken? Wat de toe komst voor het toerisme betreft zou ik zeggen: ga eens naar Ant werpen, één van de containerha vens. U rijdt dan als toerist een tijd lang tussen vrachtwagens met containers. Negen kansen van de tien, dat u zegt: Maar met een WCT in Zeeland is het mis met het toerisme. C.C. Steketa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42