Padmos heerst in Domburg PZC Van de Ven jaagt op zoveelste crosstitel Het kan Beket niet hard genoeg waaien Wel clinic, maar niet met Jong Oranje Ronde van Philippine keert terug naar juli Koole gelijk met Beije in tussenstand stratenloopcircuit uitslagen agenda donderdag 13 juli 2006 z21 TEBNEUZEN - Het wordt vast nieuw en spannend avon- Waarbij het Ewout Beket „int straf genoeg kan waaien. 17-jarige Terneuzenaar doet anal 24 juli in het Spaanse Eslaril mee aan het Europees Smnioenschap zeilen voor ju- Lorenen hoopt dat er dagelijk- Ltn keiharde wind staat. „Ik hoop uiteraard zo hoog mo gelijk te eindigen en harde wind zou mijn kansen behoorlijk be vorderen", zegt Beket, die uit komt in de Europe-klasse. „Ik ben een typische harde-windzei- ler, bij kracht vijf of zes kom ik het beste tot mijn recht." Is het in Estarit vanaf 24 juli een heel stuk minder stormach tig, dan is de middenmoot of zelfs minder het deel van Beket, zo denkt de Terneuzenaar, die zich voor het Europese evene ment plaatste door na diverse se lectiewedstrijden tot de beste acht Nederlandse jongeren in de eindrangschikking van de Euro pe-klasse te behoren. „Want voor zover ik de kracht van an dere deelnemers kan inschatten, ben ik geen topper, maar een middenmotor in het veld." Neemt niet weg dat Ewout Be ket zich uitermate serieus voor bereidt op het evenement. Ko mend weekeinde reist hij al af naar Spanje, waar woensdag de trainingen beginnen, vier dagen later een proefwedstrijd wordt gevaren, waarna op maandag 24 juli het één week durende EK van start gaat. „Voor zover de omstandigheden dat toelaten, zal ik ook heus wel proberen te genieten van deze trip", vertelt de jeugdige Terneuzenaar, die volgend jaar niet meer in aan merking komt voor deelname aan het EK voor de jeugd. „Maar ik ga toch vooral naar Spanje om serieus sport te be drijven. Daarop ben ik dus in eerste instantie gefocust." Royale winst voor tennisser Huis in Clinge CLINGE - Hulstenaar Tom Huis wees Clingenaar Do minic de Maagt gedeci deerd terug in het 3-sche ma van Sloebertoernooi van tennisclub Game'78 in Clinge. De 27-jarige Huis zegevierde met powerten- nis van achteruit: 6-1, 6-2. Huis bediende zich zowel van strakke fore- als back handslagen. De stevige ba selineslagen van De Maagt zijn veelal gelardeerd met de nodige topspin. „Het ging best goed. Mijn tempo was iets te hoog voor Domi nic. Over mijn service kan ik best tevreden zijn. Aces heb ilc niet veel geslagen, maar wel veel services waar hij weinig mee kon." In het 4-schema had de als eerste geplaatste Joep Smits het moeilijk tegen Alain Hiel. Smits won de eerste set met 6-2, maar Hiel kwam met dezelfde cij fers terug. Maar weer met 6-2 won Smits de derde. Plaatselijke favoriet Den nis de Block werd halve fi nalist in de 5-categorie door winst in drie sets op Henk van de Voorde. De 28-jarige Clingenaar ver loor (na een voorsprong van 5-2) wel de tiebreak van de eerste set met 7-5, maar stelde vervolgens met orde op zaken: 6-1, 6-2. De uit veel lange rally's be staande partij nam drie uur in beslag. De Block: „Ik baalde dat ik de eerste set uit handen gaf, maar daarna speelde ik rustiger en maakte minder fouten." door Sjaak Sinke DOMBURG - Veteraan Wim Padmos uit Rockanje won gister avond de 26e editie van de stra- tenloop in Domburg voor Peter Jongsma. Niels Koole deed met zijn derde plaats prima zaken voor het PZC-stratenloopcir- cuit, omdat Padmos en Jongsma niet aan het circuit meedoen. Koole pakte driehonderd pun ten, terwijl Arjan Beije (Delta Sport) met zijn vijfde plaats overall punten verspeelde. Meteen na het startschot van Jan Vermeule, erevoorzitter van Dynamica, vormde zich een kop groep. Daarin zaten Padmos, Koole, Beije, Remy Vasseur, Jongsma, Theo Rabout en Ralf Preibisch. Na de tweede ronde was de kopgroep gehalveerd, waarbij Beije een opvallende af valler was. Hij won vorige week nog glorieus de wedstrijd in Zou- telande. Verder moesten Rabout en Preibisch flink inleveren. Padmos bleef zo hard aan de kop sleuren, dat de een na de an der van de kop waaide. Alleen Jongsma kon eniszins volgen. Koole consolideerde zijn derde plaats in de wetenschap dat zijn rivaal Beije achter hem liep. Padmos loste in de laatste hecto meters zijn laatste rivaal Jongs ma en voor het oog van het talrij ke publiek ging hij in een tijd van 33 minuten en 48 seconden winnend door de finish. Jongs ma volgde op drie seconden en Koole beperkte de schade tot acht seconden. Ralf Preibisch, van Duitse afkomst, maar al ja ren uitkomend voor Pallas op Goeree, had Beije los gelopen. In de hitte van Domburg krijgen de deelnemers aan de stratenloop water aangereikt door de toeschouwers. Theo Rabout volgde op de zesde plaats overall, waar hij Vasseur net voor wist te blijven. Adrie Faes (Dynamica) was de snelste Zeeuwse master H40 met de der de .plaats. Wim Besuyen (Dyna mica) boekte zijn tweede zege, hoewel hij afgelopen weekeinde nog een bergmarathon had gelo pen. Bij de vrouwen kwam Jacqueli ne Vlietland (Flakkee) na de eer ste ronde als eerste door, maar daarna verliet ze wedstrijd. Daardoor kwam de weg aan de kop vrij voor Danielle van Duist (Flakkee). Sjaan Maartense (AV'56) begon behoudend, maar liep in het verloop van de wed strijd zienderogen in op Van Duist. Uiteindelijk was het Maartense die als eerste overall over de finish rende. Van Duist werd tweede overall voor Han- foto Lex de Meester nie van Reek (Voorne Atletiek). Karin Bastian (Dynamica) werd in haar eerste wedstrijd na een jaar blessureleed tweede bij de vrouwen D20 en vijfde overall. De derde wedstrijd voor het PZC-stratenloop is op 19 juli in Westkapelle. Huisvrouwen en steppers actief in Arendskerke VHEER ARENDSKERKE - Wielersport in de breedste zin. Met die leus geeft het wielerco- milc van 's-Heer Arendskerke aan dat er komende weekeinde «eer van alles te beleven is op ffielergebied. Van een TMZ-cri- terium tot een wedstrijd voor rs, huisvrouwen, een der- nyrace en een toertocht. De leus leidde er jaren terug toe dat ook de wedstrijd voor step pers aan het programma werd toegevoegd. „Daaruit is een sa menwerking ontstaan met de Ne derlandse Autoped Federatie en daardoor is er nu voor de zeven- al zo'n koers in Zeeland, aen de samenwerking nog jaren te continueren", meldt de organisatie in een persbericht. Niet alleen steppers zijn opmer kelijke deelnemers in Arendsker ke Ook gaat er aandacht uit naar de huisvrouwen, die overi gens op een gewone fiets en op een verkort parkoers om de prij- sn zullen strijden. Hoe dan ook: voorop staat de in tegratie van de valide sporters «i sporters met een beperking. Dat komt vooral zaterdagmid dag tot uiting als de visueel ge handicapten op de tandem in ac tio komen en daarnaast de ®-renners strijden om de opvol ging van Geert-Jan Hamers uit Tilburg, die vorig jaar in Arends kerke het open Nederlands kam- r won. Voorts zijn ook oe handbikers en wheelers van "topartij zijn. Hot echte' wielrennen wordt morgenavond verzorgd door de TMZ-categorieën en zaterdag door de renners achter de derny. Goesenaar Rein-Jan Elenbaas, enkele weken in supervorm, goat in beide wedstrijden van •tart en heeft zijn zinnen in bei- do gevallen ook op een goede Prostatie gezet. „Ik ga komend weekeinde voor de dubbel. Bei de wedstrijden wil ik winnen, «et koersen gaat me momenteel allemaal zo makkelijk af, zon der ook maar veel trainingsar- beid te verrichten. Ik voel dat er Jog meer in zit", zegt Elenbaas 10 °e aanloop naar dit wieler weekeinde. waarbij als gangma- iers on(der meer vader Joop en zoon Michael Zijlaard en Bruno walraven op treden, f rjjdag wordt dit drieluik in ^'Heer Arendskerke afgesloten et toertochten voor zowel va li- als binder validerenners. door Rinus Verberkmoes AXEL - Aan de boorden van de Westerschelde is zaterdag de vijfde autocross van de Zeeuwse competitie. Op het terrein tus sen Paulinahaven en Hoofd plaat wordt een spektakel ver wacht. Met name omdat Ruben van Overmeeren zijn zinnen op een overwinning in de klasse bij de sprinters heeft gezet. Tot nu toe heerste Vlissinger Leonard van de Ven bij de rap ste wagens. Dat hij wel eens ver loor, had vrijwel altijd te maken met deelname van piloten uit België, die normaliter uitkomen op Europees niveau. Maar de Zeeuwse titel ging, sinds hij in een sprinter rijdt, vrijwel altijd naar Vlissingen. Prolongatie van de titel kan Van de Ven ook nu weer nauwelijks ontgaan. Te meer omdat zijn concurrent, Ru ben van Overmeeren uit Axel, in middels een te grote achter stand heeft, omdat hij niet alle crossen reed. In de races waar hij wel bij was met zijn door een wegmotor aangedreven bolide, maakte de Axelaar het Van de Ven lastig. Winst zat er deson danks nog niet in voor hem. Daarin kan zaterdag verande ring komen, omdat Van Over meeren een betere versnellings bak en een krachtiger motor in zijn wagen liet bouwen. Het be treft een tweeliter zestienklep per, die 241 paardenkrachten op hoest en normaal als krachtbron in een Honda S2000 ligt. Op het parkoers aan de Scheldedijk komt Van Overmeeren voor het eerst met deze wagen op eigen bodem uit. Zondag testte hij de auto in een cross in Meulebeke. „Het loopt als een speer," zei hij na de eerste manches met voor namelijk vierwiel aangedreven bolides als concurrenten. Uitdaging Dat Van Overmeeren (39) zijn kaarten op de titel bij de sprin ters zet, komt vooral omdat hij alle kampioenschappen in de overige categorieën al eens won. „De winst bij de sprinters ont breekt nog. Die ooit winnen, is een uitdaging, die ik naar mijn gevoel binnen bereik heb. Al leen zal het dit jaar niet lukken. Eén of meer dagprijzen pakken, is voorlopig het hoogste haalba re." Eveneens een kanshebber op een dagzege is Frank de Put ter uit Sluiskil. Deze 19-jarige piloot stuurde zijn Honda Civic in de klasse tot 1550 cc in de eer ste cross in Renesse - derde van de competitie - naar de zege. In de tweede ontmoeting in dezelf de plaats, ging het minder goed. Enkele ongevallen noopten de organisatie zelfs de wedstrijd vroegtijdig af te blazen. Omdat een klassement van die dag nog niet voorhanden is, weet De Put ter niet goed hoe hij zijn huidige klassering moet inschatten. Maar, zo zegt hij: „Omdat ik de openingscross in Sluiskil miste en in de laatste ontmoeting in Renesse te weinig punten scoor de, verwacht ik niet hoog op de ranglijst te staan. Mijn streven is om zaterdag te winnen en an ders toch de topdrie te halen. Ze ker als het parkoers in Biervliet, net als in voorgaande jaren, weer lekker lang is, moet ik voorin mee kunnen bollen." Ook wordt er gereden in twee re- Tom Felius (rechts) geeft uitleg aan jeugdig tennistalent op de clinic in De Braakman. foto Peter Nicolai door Roeland van Vliet DE BRAAKMAN - Tom Felius had voor gistermiddag een clinic in De Braakman geregeld met de tennissers van Jong Oran je, maar gisterochtend belden ze allemaal af. Desondanks kon hij ermee leven. „Dat ze hier niet zijn, betekent dat het goed gaat met het Nederlandse tennis", zei de Vlissinger. „Ze zitten nog allemaal in het hoofdtoernooi van Scheveningen." Thiemo de Bakker, die afgelopen weekein de het jeugdtoernooi van Wimbledon won, zou naar Zeeuws-Vlaanderen komen, maar de nummer één van de wereld tot achttien jaar moest gisteren in Schevenin gen nog dubbelen. Hetzelfde gold voor An- tal van der Duim, finalist op Roland Gar ros in 2005, en Robin Haase, die vorig jaar de eindstrijd haalde op Wimbledon. Fe lius: „Ik had gehoopt op een stuk of vier tennissers uit Jong Oranje, maar ze doen allemaal nog mee aan de challenger in Scheveningen. Dat is totaal onverwacht. Het is volgens mij voor het eerst dat ze daar zo ver komen. Jammer voor mij, maar goed voor het Nederlandse tennis." Vervangers In allerijl regelde de Vlissinger, die tal van evenementen op tennisgebied organiseert, gisterochtend twee vervangers: zijn broer Pim Felius en Cesar Smit. En hij belde een deel van de kinderen af. „Maar die kun nen op 9 augustus hier wel terecht", verze kerde Felius. „Want dan komen ze echt. De tennissers van Jong Oranje hebben dan even geen toernooien in hun agenda staan en ze trainen op die dag ook niet. Ze heb ben dan dus even 'vakantie'. Ik zorg dan dat ze hier in De Braakman wat ontspan ning ki'ijgen en zij helpen mij bij de cli nic." De zestien kinderen die nog wel meede den, maalden niet om het gemis van de spe lers van Jong Oranje. Bloedfanatiek maak ten zij veel slagenwisselingen met de ver vangers. Dat er diverse prijsjes te winnen waren - van zakjes chips tot armbandjes - hielp vanzelfsprekend ook mee, Rentmeester komt in vorm bij NK WESTERHAAR - Martijn Rentmeester raakt steeds beter op dreef in het NK dammen voor junioren in het Overijs selse Westerhaar. Na vijf' remises pakte de jeugdspeler van PWG 's-Gravenpolder in de zesde ronde zijn eerste ze ge. Zijn slachtoffer was Arjen Timmer uit Lunteren. Na een gelijkspel tegen Stijn Tuijtel sloeg Rentmeester in de achtste ronde weer toe. Hij versloeg Delftenaar Thomas Wielaard, van wie hij in de halve finale nog verloor. Met drie ronden te gaan, deelt Rentmeester de derde plaats met Daniël Merkus. Pim Meurs staat eerste met veertien punten uit acht partijen. De zoon van KNDB-voorzitter Haitze Meurs heeft al drie punten voorsprong op nummer twee, de Fries Klaas-Hendrik Leijenaar. Ostyn pakt vierde plek in Ommen OMMEN - Jean-Luc Ostyn van het Zeeuws-Vlaamse skeelerteam Cijsouw is tijdens de veteranen wedstrijd in Ommen vierde geworden. De Belg kwam verkouden aan de start, maar liet zich wel van voren zien. Vier ronden voor het einde ging hij achter de eenzame vluchter Carlo van der Zwan aan en kreeg gezelschap van Plenk Lankhof en Tonnie van Tongeren. Het trio haalde Van der Zwan niet meer bij, waarna Ostyn de slechtste sprinter van de diie achtervolgers was, achter Lankhof en Van Tongeren. Motorcrossevenement jarig RES AXEL - De stichting RES Axel bestaat in november 25 jaar en dat wordt gevierd met een tweedaags motorcross evenement aan de Lageweg. Dat zal plaatsvinden in sa menwerking met BMB en AMC Evergem (op vrijdag 21 juli) en met FPCNA (op zaterdag 22 juli). De entree is gra tis. Naast races in diverse klassen, is er op zaterdag ook een show van de Belgische freestyler Jimmy Verburgh en zijn collega's. Op dezelfde dag verzorgt Nederlands kam pioen Alex van den Broek een trialdemonstratie. Sonnemans behaalt zege in Venlo VENLO - Ferry Sonnemans heeft de tweede ronde be reikt van het nationale ranglijsttoemooi (tweesterren) in Venlo. De 19-jarige tennisser uit Vlissingen won in Lim burg van Paul van Loon uit Roosendaal, die de eerste set nog met 6-2 naar zich toetrok. Sonnemans won de tweede (6-4) en leidde in de derde met 4-2 toen Van Loon moest opgeven vanwege een blessure. Brian Dijkstra en Caro Schuitema haalden de tweede ronde niet. Vijfde keer Schaak Grens Toernooi AXEL - Het grensoverschrijdende Schaak Grens Toer nooi is aan de vijfde editie toe. Dit evenement met deelna me van Nederlandse en Belgische verenigingen wordt net als voorgaande seizoenen over acht wedstrijddagen be twist. Op die dagen zijn de schakers te gast bij de HWP Sas van Gent, Landau Axel, MSV/VAG Evergem, SC Wachtebeke en SK Den Eik uit Assenede. Maar ook schakers van andere verenigingen uit Neder land en België doen mee. Er worden acht ronden volgens het Zwitsers systeem gespeeld. Het toernooi begint op vrij dag 1 september bij SK Den Eik in Assenede. Wie mee wil doen, kan zich tot 26 augustus opgeven bij de nieuwe wed strijdleider Erik Bolleman van Landau in Axel. gioklassen: auto's met een cilin- deiinhoud tot 1600 cc en tot 2000 cc. De overige groepen vor men toerwagens met een cilinde rinhoud tot 1950 cc, tot 5000 c en kevers. De eerste manche be gint om 12.30 uur. Omstreeks 18.00 eindigt de laatste reeks. Oomburg. PZC-stratenloopcircuit 9.6 km. Mannen. H20:1. Peter Jongs ma (Spirit) 33.51, 2. Niels Koole (Dyna mica) 33.56, 3. Arjan Beije (DeltaSport) 34.37, 4. Theo Rabout (Wielingen) 34.43, 5. Remy Vasseur (Dynamica) 34.46, 6. Kevin de Pagter (Dynamica) 35.45, 7. Erik Goossen (Scheldesport) 35.49, 8. Michel Schrier (Vlissingen) 36.22, 9. Mare Riemens (Dynamica) 36.56, 10. Leon Jacobse (Dynamica) 37.01H40:1Wim Padmos (Voorne At letiek) 33.48, 2. Ralf Preibisch (Pallas) 34.20, 3. Adrie Faes (Dynamica) 35.52, 4. Gerard Posthuma (AV'56) 36.47, 5. Sjaak Brouwer (Dynamica) 37.13. H50: 1. Wim Besuyen (Dynamica) 37.11, 2. Pieter van Horssen (Dynamica) 38.09, 3. John Overweel (Dynamica) 39.22, 4. Jan Faes (Parthenon) 40.14, 5. Arie van Dijk (Flakkee) 41.11. H60:1. Rinus Joos- se (AV'56) 43.31, 2. Frans van Es (Voor ne Atletiek) 43.48, 3. Karei vd Gruiter (Dynamica) 44.01. Vrouwen. D20: 1. Daniella Duist (Flakkee) 43.44, 2. Karin Bastian (Dynamica) 45.40, 3. Nicole Con- stands (Dynamica) 46.59, 4. Angelina Fondse (Dynamica) 48.50, 5. Petra Ver hulst (Dynamica) 49.55. D40: 1. Sjaan Maartense (AV'56) 43.09, 2. Hannie van Reek (Voore Atletiek) 45.05, 3. Anita Jo- ziasse (AV'56) 45.51, 4. Janneke van de Linde (DeltaSport) 47.15, 5. Willemien Nooyer (Dynamica) 47.55. Bastad. Mannen: Eerste ronde: Was- ke (Dui)-Björkman (Zwe) 6-4 4-6 6-3. Tweede ronde: Nieminen (Fin/4)-Dlou- hy (Tsj) 6-7 (2) 6-0 6-3. Newport. Mannen. Eerste ronde: Bastl (Zwi)-Karlovic (Kro/2) 6-7 (2) 6-4 4-2 opgave, Philippoussis (Aus)-Gold- stein (VSt/3) 6-4 6-2, Arthurs (Aus)-Carl- sen (Den) 7-6 (5) 7-6 (6), Querrey (VSt)- Udomchoke (Tha) 6-4 6-3, Murray (GBr/1)-Mello (Bra) 6-1 1-6 7-6 (5), Gi- melstob (VSt/8)-Whitehouse (ZAf) 4-6 6-3 6-4, Dancevic (Can)-Kim (VSt) 6-4 6-3, Bogdanovic (GBr)-Levine (VSt) 6-4 7-5, Fish (VSt/7)-Saulnier (Fra) 6-3 6-1. donderdag l Tennis Lucky Day: 1-2-4-5-6-13-14-16-19-29- 34-35-44-56-57-63-68-70-72-74 Onder voorbehoud Gstaad. Mannen. Tweede ronde: Verdasco (Spa/3)-Bracciali (Ita) 6-3 6-1 Dikke Torentoernooi. Locatie: tennis vereniging Zierikzee. Aanvang: 16.30 Arnetoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Schenge te Arnemuiden. Aan vang: 16.30 uur. Open Wemeldingedubbeltoernooi. Locatie: tennisvereniging Wemeldinge. Aanvang: 18.00 uur. Sloebertoernooi. Locatie: tennisvere niging Game'78 te Clinge. Aanvang: 17.00 uur. Rabo Sluuskilletoernooi. Locatie: ten nisvereniging Sluiskil. Aanvang: 17.30 Kikkertoernooi. Locatie: tennisvereni ging Sjef te Aardenburg. Aanvang: 9.00 door Wim de Vos PHILIPPINE - Waar de Ronde van Philippine, het jaarlijkse cri terium voor eliterenners, jaren achtereen op een vrijdagavond in augustus werd gereden, is de koers nu in juli. Zaterdag ko men eerst de nieuwelingen in ac tie, waarna de elites rijden. Volgens Edwald Marteijn, die als secretaris Willy Spuesens is opgevolgd, is dat een gevolg van de slechte weersomstandighe den tijdens de wedstrijd van vo rig jaar. De organisatie had het zich allemaal mooi voorgesteld tijdens de viering van het veer tigjarig bestaan. Eerst gingen de gedachten uit naar een prof- koers, maar dat kwam niet rond. Daarna werd alles gezet op het criterium voor elites, met als hoogtepunt de komst van Ne derlands kampioen Kenny van Hummel. „Maar dat viel in het water. Veel regen en het was koud. Bovendien was het een slechte datum. In België was het nationaal kampioenschap voor elites zonder contract, waar door er weinig Belgen kwamen. Vandaar dat we terug naar juli zijn gegaan", zegt Marteijn. Zoals het er nu voorstaat, kan de organisatie tevreden zijn met de nieuwe datum. Meer dan veertig eliterenners meldden zich al. Op één na allemaal Ne derlanders. „We gaan er vanuit dat er nog enkele Belgische ren ners komen. Ik verwacht dan ook een behoorlijk deelnemers veld zaterdag." Bijna alle Zeeuwse renners doen mee, zo als Dirk van Dam, Marco van Haaften, Paul Jeremiasse, Wilco Jonker en Niek Rentmeester. Ook zijn de Zeeuws- Vlamingen Danny Schaut, Ralph Schaalje en Eric Vereecken er bij. Zij ne men het op tegen onder anderen Arno Hartog, Kurt van Landeg- hem en Ruud Zijlmans. Bij de nieuwelingen zal de mees te aandacht uitgaan naar Brian van Goethem. De dit jaar in de ze categorie debuterende Sluis- killenaar heeft inmiddels vijf ze ges achter zijn naam. Ook Ter neuzenaar Yannick Sijnesael is van de partij, evenals Ralph Ge- lens. Nick Eversdijk, Nick Nieuwdorp, Michael Vingerling en Nick Vanderlijke. ^lopB61'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47