L Israël valt Libanon binnen Deskundigen aan cellen als zien wildgroei heilloze weg Jqpiyde france PZC h 1 digitale foto'süs^l verschoore.nl Ontvoering militairen door Hezbollah leidt tot zware gevechten Zidane biedt excuses aan Bescherming van persoonsgegevens moet beter Drie jaar cel plus tbs voor doden baby d£> 13 Geheim advies AIVD is genoeg voor uitzetting IéÉh If I I H mm Topkwaliteit ï~"- \i jTuurlijk bij: J A i ■tTÜ.,1 !.l,|j.!..l I1LI M'l'll^.lJ'.WII.tltf Zuid-Libanon v-Raketaanvallen Hezbollah ■aêhsch olfensiel Gedemilitariseerde zone onder L loezichl VN (UNDOF) anp - bron: bbc/afp PARIJS - Zinedine Zidane heeft zijn excuses aangeboden voor de kopstoot tegen de borst van Marco Materazzi. De Franse ster viel de Italiaan aan in de finale van het wereld kampioenschap voetbal. Op aan wijzing van de vierde official werd hij vervolgens uit het veld gestuwd. Zidane verklaarde gis teravond voor de Franse televi sie dat Materazzi zijn moeder en zus met 'persoonlijke en harde woorden' beledigde. „Ik vraag vergeving aan alle kinderen die mij hebben gezien", aldus Zida ne. „Er was geen excuus voor wat ik heb gedaan." Frankrijk verloor de finale uiteindelijk van Italië na het nemen van strafschoppen. ANP pagina 19 Zidane heeft geen spijt door Akijn Visser JERUZALEM - Het Israëli sche leger is gisteren voor het eerst in zes jaar het zui den van Libanon binnenge trokken na de ontvoering van twee Israëlische militai ren door de Libanese Hez- bollah-beweging. Hezbollah wil met de ont voering een grote gevangenen- ruil afdwingen, net als Palestijn se militanten die eerder een Israëlische korporaal in de Gazastrook ontvoerden. De Is raëlische regering van premier Olmert gaf gisteravond op dracht tot 'hevige' vergeldings maatregelen in Libanon, zo bleek na een spoedzitting van het kabinet. In een verklaring werd benadrukt dat de Libane se regering verantwoordelijk wordt gehouden voor de ontvoe ringsactie van Hezbollah, om dat de sjiitische organisatie deel uitmaakt van de Libanese rege ring. Het Israëlische leger bereidt zich daarom voor op een groot schalige operatie in Libanon, die niet alleen gericht is tegen Hezbollah maar ook tegen de re gering van het buurland. Liba non wijst iedere verantwoorde lijkheid af. Grensposten De twee Israëlisch militairen werden gisterochtend meegeno men tijdens een aanval van Hez- bollah-strijders op Israëlische grensposten. Tijdens de actie, waarbij Hezbollah ook tiental len raketten en granaten afvuur de op het noorden van Israël, kwamen drie Israëlische militai ren om het leven. Als vergelding bestookten Israë lische gevechtsvliegtuigen en he- likopters de hele dag en avond stellingen van de militante sjiiti sche beweging. Ook werden ver scheidene bruggen ten zuiden van Beiroet gebombardeerd. Door de acties kwamen een Hez- bollah-strijder en twee Libane se burgers om. Ook trokken Israëlische grond troepen het zuiden van Libanon in, op zoek naar de verdwenen militairen. Volgens het Israëli sche leger kwamen vier Israëli sche militairen om toen hun tank werd getroffen door een Israëlische artillerie bestookt vanaf de grens doelen in het zuiden van Libanon. foto Pierre Terdjman/EPA DEN HAAG - De overheid moet meer aandacht schenken aan de bescherming van persoonsgege vens van burgers. Dat zal ertoe leiden dat mensen meer vertrou wen krijgen in overheid, be drijfsleven en samenleving. Het College Bescherming Per soonsgegevens (CBP), de waak- hond voor de privacywet, pleit daarvoor in zijn jaarverslag over 2005, dat gisteren is gepre senteerd. De belangstelling voor privacyzaken neemt volgens voorzitter J. Kohnstamm verder toe, wijzend op het stijgend aan tal mensen en instellingen dat zijn college weet te .vinden. De grootste groep mensen maakt zich druk om de verstrek king van hun gegevens aan der den. „Dan duiken zomaar er gens hun gegevens op, zonder dat zij die zelf hebben ver strekt." Volgens Kohnstamm zijn mensen daar gevoelig voor, ook al hebben zij niets te verber gen. Hij wijst erop dat burgers alert kunnen en moeten zijn en zelf zaken kunnen veranderen. (Advertentie) adverteerders Zomeractie! profiteer van spectaculaire v kortingen door Jan Salden DEN HAAG - Justitie is met de sterke uitbreiding van het aan tal cellen waarin almaar meer gedetineerden worden opgeslo ten een heilloze weg ingeslagen. Dat voorspellen diverse deskun digen. Doordat de extra investeringen worden gecompenseerd door be zuinigingen op scholing en werk voor gedetineerden, zal de crimi naliteit eerder toe- dan afne men, vernachten de deskundi gen. Dat leidt tot verdere groei van het aantal gedetineerden. In geen land ter wereld groeide het aantal gedetineerden de af gelopen tijd zo snel als in Neder land. Tussen 1989 en 2004 was er sprake van een verviervoudi ging. Het aantal cellen verdub belde van 7200 in 1990 tot 15.800 in 2004 De laatste jaren wordt ondanks de groei fors op het gevangenis wezen bezuinigd. Zo is het mes gezet in scholing, werk en programma's die gedeti neerden moeten voorbereiden op terugkeer in de maatschap pij. Neerwaartse spriaal Volgens de Leidse hoogleraar penologie M. Moerings, oud-ge vangenisdirecteur P. Scheffe- laar Klots en criminoloog H. Bouttelier dreigt Nederland daardoor in een neerwaartse spi raal terecht te komen. De bezuinigingen leiden volgens hen op korte termijn weliswaar tot besparingen, maar ze leve ren uiteindelijk alleen maar schade op. Niet voorbereid Zonder op de toekomst na hun vrijlating te worden voorbereid, vervallen gedetineerden vaak weer in hun oude patroon, waar door zij vroeg of laat opnieuw worden opgepakt en vastgezet. Daardoor zijn op termijn alleen maar meer cellen nodig. Dat heeft weer een 'een werven de invloed' op het Openbaar Mi nisterie, zegt Scheffelaar Klots. Hoe meer cellen er zijn, des te tAtww.pzcadverteren.nl MIDDELBURG - De Middel burgse rechtbank veroordeelde gisteren een 43-jarige inwoner van Terneuzen tot een celstraf van drie jaar en tbs met dwang verpleging. Twee weken geleden was door het Openbaar Ministe rie zeven jaar gevangenisstraf plus tbs met dwangverpleging geëist. De rechtbank legde hem drie jaar cel op, zodat sneller met de tbs kan worden begonnen. De man doodde op 2 februari van dit jaar zijn vier maanden oude dochtertje- Hij verloor die dag zijn zelfbeheersing toen de an ders zo rustige baby bleef hui len. Nadat zijn vrouw die ochtend voor haar werk de deur was uit gegaan nam hij de huilende ba by in bed. Toen het huilen niet mijn. Een Israëlische militair die daarna bij de tank kwam, werd doodgeschoten. De gevangenneming van de Is raëlische militairen is bedoeld om vrijlating van gevangenen in Israël af te dwingen, aldus Hez- bollah-leider H. Nasrallah. Hij bezwoer dat het ontvoerde duo pas wordt vrijgelaten na 'indi recte onderhandelingen en een gevangenenruil'. Het tweetal be vindt zich volgens hem op een veilige' plaats. ANP/RTR/AFP pagina 5 Libanon was al vaker doelwit van Israël 1. Mercado 4.49.10 f* 2. Dessel z.t. 3. Landaluze 0.56 61. Boogerd 7.23 ALG. KLASSEMENT 1. Dessel (foto) 43.07.05 2. Mercado 2.34 3. Gontsjar 3.45 44. Boogerd 9.27 Pagina's 16 en 17 Meer over de TOUR op de PZC-site: www.pzn.nl Peer lucratief alternatief voor de appel Geld zoek van thuiszorginstellingen Volgens de Zorgautoriteit (NZa) huren instellingen voor thuiszorg goedkope onderaannemers in die het eigenlijke werk doen, terwijl zij wel het volle bedrag door berekenen aan de zorgverzekeraars. Waar het geld blijft, is onduidelijk. Stad Terneuzen vervangt veer De veerdienst tussen Vlissingen en Breskens beschikt vanaf zaterdag weer over twee schepen. Om de defecte veerboot Maxima te vervangen, wordt de Stad Terneuzen van rederij Denick tijdelijk ingescha keld. Het CBP wijst erop dat een fat soenlijke bescherming van aller lei gegevens mogelijk is met de nieuwe informatiesystemen en technologie. Dat gebeurt nu on voldoende, vindt het college. „De techniek lijkt nu de gren zen aan te geven voor privacy in plaats van de normen en waar den in de samenleving." ANP Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12, 13 en 15; Sport: 16,17, 19 en 21Economie: 23, 24 en 25. de moord op Theo van Gogh, werd deze man tot ongewenst vreemdeling verklaard op basis van AIVD-adviezen. De rechtbank in Den Haag oor deelde begin dit jaar dat het ambtsbericht van de AIVD niet voldoende is voor een onge- wenstverklaring. In zo'n geheim advies staan kort de activiteiten van het lid van de Hofstadgroep vermeld, en zijn radicale opvat tingen. De bronnen worden niet bij naam genoemd. Nader onderzoek De minister had volgens de rechtbank de plicht nader onder zoek te doen naar de aard van de informatie. De Raad van Sta te is het daar niet mee eens en stelt dat de rechtbank hiermee heeft miskend dat in de wet de term 'gevaar voor de nationale veiligheid' niet nader is omschre ven en dat dit per geval wordt beoordeeld. Het advies van de AIVD is volgens de Raad begrij pelijk. ANP door Yvonne Hamar DEN HAAG - De overheid mag vreemdelingen ongewenst ver klaren louter op basis van een ambtsbericht van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheids dienst (AIVD). De minister voor Vreemdelingenzaken hoeft geen extra onderzoek meer te laten verrichten naar de betrouwbaar heid van de geheime informatie. Dat blijkt uit een uitspraak die de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State onlangs heeft gedaan. Met een onge- wenstverklaring in de hand kan de minister de verblijfsvergun ning van een vreemdeling intrek ken en hem uitzetten. Dat ge beurt enkele honderden keren per jaar, als de vreemdeling een gevaar vormt voor de openbare orde en veiligheid. Het gaat in deze zaak om een lid van de Hofstadgroep die dit voorjaar werd veroordeeld. In december 2004, een maand na (Advertentie) meer zaken het Openbaar Minis terie zal afdoen, verwacht hij. Het ministerie van Justitie ont kent dat er een verband bestaat tussen de investeringen in extra cellen en de bezuinigingen op de rest van het gevangeniswezen. „Voor iedere uitbreiding heb ben wij steeds extra geld gekre gen", aldus een woordvoerder. „Dat is niet ten koste gegaan van zaken als scholing, werk of andere programma's. Later is die bijdrage minder geworden, maar dat hebben wij opgevan gen door twee gedetineerden op één cel te plaatsen." GPD pagina 4 hoe groot de gevangenis ook is, vol krijg je hem ophield sloeg hij hard tegen het hoofd van het kindje en schudde haar heen en weer. Daarna druk te hij zijn dochtertje met haar gezicht in het dekbed. Tijdens het onderzoek bleek dat ze was gestorven als gevolg van hersenletsel. Sectie wees tevens uit dat de vader de baby vaker klappen had gegeven en haar ook meermalen door elkaar had geschud. IpostlbanVrekeningnummei Kijk op Mvwprc.nl/abonneien. bel gratis 0800 - 0231231 ol sluurde/e bon naar PZC. afdeling lezersservice Antv.vordnummer 713.4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daaibij éénmalig toostcmmirg voor automatische incasso van dit bedrag van mijn lekeningnunmer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand mei automatische incasso 20.551' per kwartaal met automatische incasso (€59.75)'. O per jaar met automatische incasso 229.20)'. met gratis PZC-paiaplu 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1