Pendelbus moet zich snel bewijzen in Bergen op Zoom 0 PZC Televisie oorzaak brand in woning Tot nu toe te weinig belangstelling voor transferium Poptocht komt terug NIEUW in Nederland: chocoladepil met bijsluiter! Alléén het goede uit chocolade zonder suikers en vetten. Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Uw voordeel 2,- dinsdag 11 juli 2006 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het is erop of eronder voor de bus die sinds vo rig jaar heen en weer rijdt tus sen de Middelburgse binnenstad en bedrijventerrein Mortiere. Tot nu toe valt het aantal reizi gers tegen. De bus rijdt een jaar op proef. Vooraf is bepaald dat de proef geslaagd is als jaarlijks twintig duizend passagiers gebruik ma ken van de pendelbus. Tot nu toe is nog niet de helft van dat aantal ingestapt. Het aantal rei zigers kan nog oplopen omdat de bus sinds vorige week vijf da gen per week rijdt. In de winter en het voorseizoen reed de bus alleen op donderdag en zater dag. De proef loopt begin sep tember af. De pendelbus maakt onderdeel uit van een aantal afspraken dat A58 blijft tot in Vlissingen lopen VLISSINGEN - Vlissingen be houdt de snelweg A58. Dat heeft gedeputeerde H. van Wave- ren van de provincie gisteren ge zegd. „Het idee om de snelweg te laten stoppen bij Middelburg is niet de opvatting van Gedepu teerde Staten", zegt hij. De provincie werkt aan een beeldkwaliteitsplan voor de A58 en de N62. De bedoeling is dat de omgeving van beide we gen in de toekomst zo wordt in gericht dat het uitzicht vanaf die wegen het visitekaartje van Zeeland blijft. Als onderlegger voor het plan is het concept-rap port Vensters op Zeeland opge steld. Daarin staat dat de snel weg bij Middelburg moet ophou den en tot aan Vlissingen moet veranderen in een zogenoemde Parkway. Wethouder M. Walra ven van Vlissingen liet vorige week al weten dit een onaccepta bel idee te vinden. „Ik kan Wis- singen geruststellen", zegt Van Waveren. „De snelweg bij Vlis singen blijft bestaan." de ondernemers van de binnen stad met de gemeente heeft ge maakt. De ondernemers vrees den dat mensen niet meer naar het centrum zouden komen als er winkels aan de rand van de stad werden gebouwd. De bus moet ervoor zorgen dat mensen een bezoek aan bedrijventerrein combineren met een bezoek aan de binnenstad. De proef kost 70.000 euro. Om de bus onder de aandacht te brengen zijn onlangs nieuwe borden langs de Schroeweg ge plaatst. „We moeten er een flinke draai aan geven", zegt G. Stevense van de gemeente. „Anders kan het in september wel eens einde oefening zijn." Met onderne mers is afgesproken dat die meer reclame gaan maken voor de bus. „Wij vinden dat ze er tot nu toe hun schouders nog niet onder hebben gezet. Ze zullen er- een schepje bovenop moeten doen. Dat hebben ze ook be loofd." Op zaterdagen stapten tot nu toe gemiddeld 144 passagiers in de bus. De topdag tot nu toe was een donderdag in juni met 262 mensen. „In juni hebben we een duidelijke stijging gezien", zegt A. van Raffen, vestigings manager van vervoersbedrijf Connexxion in Middelburg. Hij schrijft die toe aan toeristen en verwacht dan ook dat het aantal gebruikers de komende weken nog zal aantrekken. Wennen Volgens Van Raffen moet Mid delburg zich niet laten ontmoe digen door de tegenvallende cij fers. „De transferiumbus in Goes heeft het ook moeilijk ge had in het eerste jaar. Nu loopt het als een speer en voldoet de bus aan alle verwachtingen. Mensen moeten er gewoon aan wennen. Bovendien moeten we de mogelijkheid om met de bus naar het centrum te rijden steeds onder de aandacht blij ven brengen." De Middelburgse bus heeft één groot nadeel ten opzichte van die in Goes. Hij moet het Ka naal door Walcheren over. En als ze van de andere kant van Walcheren komen, moeten be zoekers dat ook om het transfe rium te kunnen bereiken. „We hebben last draaien van de bruggen' Van Raffen. „Normaal gespro- weeën, files dus, als de brug ge- van het ken rijden we er tussendoor, draaid heeft. Dan vervalt er wel zegt maar soms zitten we met de na- eens een rit." GOES - In één van de seniorenappartemen ten boven het winkelcomplex aan de Oost- wal in Goes heeft gistermiddag korte tijd een binnenbrand gewoed. De brand ont stond rond half zes 's middags, doordat de tv in de woning vlam vatte. „We weten niet waardoor de brand in de tv is ontstaan", al dus officier van dienst A. Engelenburg. De bejaarde bewoner waarschuwde zelf de brandweer. Hij kon de woning op tijd verla ten. De brandweer, die snel ter plaatse was, kon de brand binnen een kwartier blussen. De bewoners van de omliggende apparte menten zijn geëvacueerd. Sommigen van hen hadden rook ingeademd en zijn in een ambulance, die ook ter plaatse was, behan deld. Na ongeveer een uur konden ze weer terug naar hun woning. Engelenburg: „De woning heeft flink wat rookschade opgelo pen en zal grondig schoongemaakt moeten worden. De bewoner is voorlopig bij familie ondergebracht." Gistermiddag moest de Goese brandweer ook uitrukken voor een brandje in een vuil niswagen, die op dat moment in een binnen stad aan het werk was op de Bierkade. Het vuur was door onbekende oorzaak ontstaan in de laadbak van de vuilniswagen, die daar door ongewild een vuilverbrandingsinstalla tie werd. Met twee hoge druk-stralen had den de brandweermensen het vuur in een mum van tijd uit. Niet lang daarna moest de blusploeg de kazerne verlaten om een auto brandje op rijksweg A58 ter hoogte van Le- wedorp te blussen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Niels Herijqens BERGEN OP ZOOM - Poptocht, het festival met live-optredens op verschillende plekken in de Bergse binnenstad, wordt na vijf jaar stilte nieuw leven inge blazen. Met bands en met Berge- naren die een greep in hun pla tenkast doen. De wedergeboorte van het muziekevenement is vrijdaga vond 8 september, voorafgaand aan het Culturele Weekend op zaterdag en zondag. Het speelt zich af op tien locaties in het westelijk deel van de binnen stad. Deels in cafés waarin wel vaker bands optreden, zoals Ca fé Jan aan de Grote Markt en 't Slik aan de Steenbergsestraat. Maar door samenwerking met de gemeente zijn ook plekken als de foyer van stadsschouw burg De Maagd, de kelder van La Pucelle in Het Markiezenhof en CKB Underground aan de Blokstallen in beeld. De definitieve selectie wordt een dezer dagen gemaakt, zegt Jos Redeman van de Poptocht-orga- nisatie. Alternatieve circuit Dat geldt ook voor de bands die optreden. Volgens Redeman zijn er vooral contacten met Bel gische en Nederlandse groepen die in het alternatieve circuit be kendheid hebben gekregen. Nieuw is de toevoeging van dj's aan het programma: een aantal min of meer bekende Bergena- ren die het publiek hopen te ver maken met een selectie uit hun platenkast. Namen heeft Rede man nog niet. „Het gaat om een paar mensen die vaker draaien en een stel gelegenheid-dj's." Dat nieuwe onderdeel heeft ook een enigszins commèreiële re den. „Kroegbazen klaagden bij vroegere edities wel eens dat hun tent meteen leegliep als een bandje klaar was", legt Rede man uit. „Voor ons was het leuk te zien dat de mensen weer naar een an der optreden gingen. Nu komen we, denk ik, met die dj-optre- dens, de café-eigenaren een beet je tegemoet." Ander knelpunt van de laatste edities waren de freeridenc die niet meededen aan Pop:;, programmeerden toch li\v ziek en trokken behoorlijk publiek weg bij de festival ken. Vaak met bandsmet lcend coverrepertoire in rf van de wat alternatievertj tocht-groepen die doorga^ gen werk ten gehore brach De organisatie lijkt niet t; voor deze verstorende „We houden de pasparto toegang geven tot alle optrek betaalbaar: ongeveer 7~50 is voorverkoop en 9 euro n; avond zelf. Zo hopen we |j een hoop muziekliefhebbers} nen te halen." Tijdens het Culturele Wei; zorgt Stichting Poptocht c voor de zaterdagavondoplu.; dium op de Grote Markt. 1 schijnlijk komen er een pas; gionale bands en dj's",zegtfe man. „Het ligt in het verlet: van het Bevrijdingsfestival; vorig jaar." Muzeeum klimi uit het dal VLISSINGEN - Nu het}!© um alweer een halfjaar inla den is van de gemeente, eindelijk financieel aden De sponsorgelden, het aar tiviteiten en de bezoekersamü len: alles stijgt op dit mornet: Eind vorig jaar vielen voor: Muzeeum de verlossende den: de gemeente zou de panden kopen. Voor bijna; miljoen euro werd het man; g me ei'fgoed gered van eenfat sement. Eindelijk kon de «is venstop worden teruggedrag „Twee jaar lang konden uitgeven", vertelt direct W. Weber. „Het glas was lil Vanaf het moment dat wet. ten dat de gemeente en dep vincie ons zouden bijstaan,! het beter. We konden gaans ken aan het beheer van onzee lectie en het organiserenvane posities." Het aantal bezoekers gns „Waarom kan ik niet verids; maar het helpt ons wel op een gezond bedrijf te wordec Het vervolg van de familieberichten van pagina 8 V Verlies was er al voor 't einde, de rouw voordat het afscheid kwam, toen die onzekere verwarring bezit van zijn gedachten nam. Je vader blijft je vader, zo eigen en vertrouwd. Je wilt hem niet graag missen, omdat je van hem houdt. Maar eens komt dan de dag, dat je hem moet laten gaan. Je verstand zegt dat hel goed is, maar in je ogen blinkt een traan. Met al zijn levenslust en wilskracht heeft hij de strijd niet kunnen winnen. Na alle fijne jaren die wij met hem mochten beleven, hebben wij met veel verdriet afscheid moeten nemen van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa Willy Alfred Colpaert in de leeftijd van 84 jaar. Oost-Souburg: Maddy Colpaert-de Visser Muhos (Finland): Alfred Colpaert Rütta Colpaert-Kukkohovi Kim, Kristian Veere: Sal Colpaert Inge den Boer Gijs, Daan, Sara 's Heer Hendrikskinderen: Carlo Colpaert Cora Colpaert-den Boer Lars, Noortje, Nils 8 juli 2006 Reggestraat 28 4388 RR Oost-Souburg Er is gelegenheid tot condoleren en om afscheid van hem te nemen op donderdag 13 juli van 19.00 tot 19.30 uur in het uitvaartcentrum 'Overtoom-Groen' aan de van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. De crematieplechtigheid zal plaatshebben op vrijdag 14 juli om 15.00 uur in het crematorium 'Middelburg' aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot samenzijn in de ontvangkamer van het crematorium. r uitvaartverzorging de Groot-de Kam informatiecentrum begrafenissen en crematies dag en nacht bereikbaar gratis informatiepakket tel. 0118-612868 Veersevvcg 36,4332 BG Middelburg internet: www.degrootdekam.nl Mogelijkheid tot opbaren in Middelburg, Vlissingen en Veere. F I Jezus zei: "Wie in mij gelooft zal leven ook al is hij gestorven". Joh. 11:25 Bedroefd omdat wij haar moeten missen, maar dank baar dat wij haar zo lang in ons midden mochten heb ben, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve, zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en over- oma Fokje Kalle-Steenkamp weduwe van Martinus Kalle 9 mei 1921 10 juli 2006 Middelburg: Ron en Lenie Middelburg: Marlijn en Claudine, Boaz Rijswijk: Bas en Maaike Correspondentieadres: Jan van Hoofkwartier 70 4333 EB Middelburg Er is gelegenheid om afscheid te nemen op vrijdag 14 juli van 12.45 tot 13.15 uur in het uitvaartcentrum Monuta "De Voorzorg", Industrieweg 20 te Vlis singen. Aansluitend zal er aldaar een herdenkingsdienst wor den gehouden, waarna om 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Vlis singen. Na de begrafneis is er gelegenheid tot condoleren in voornoemd uitvaartcentrum. Na een moeizaam einde heb ik helaas afscheid moe ten nemen van mijn neef Barend Willem van der Jagt "Wim" Vlissingen, t Den Haag, 30 mei 1920 3 juli 2006 Mevrouw Joop Stofkoper en in goede, langdurige vriendschap Mevrouw Greet de Beer-Everwijn 10 juli 2006 Correspondentieadres: Mevr. J.C. Stofkoper Fuchsiastraat S2 2565 PT Den Haag j.stofkoper@hetnet.nl Op verzoek van Wim heeft de uilvaart in kleine kring plaatsgevonden. Psalm 146:2 en 3 (berijmd) Heden overleed onze geliefde moeder en oma in de gezegende leeftijd van 88 jaar. Jannetje de Ridder-Ventevogel Aagtekerke: Nelly Koutstaal-de Ridder JaapKoutstaal Nicaragua: John en Sara Maria Bliek Vrouwenpolder: Lydia Bliek en Bastiaan Willemstein Aagtekerke, 10 juli 2006 Met droefheid geven wij u kennis, dat na een kort stondig ziekbed, door de Heere is weggenomen, onze zwager en oom Kees Meerman H. Wondergem M. Wondergem-Buijs Neven en nichten Arnemuiden, 11 juli 2006 Heden overleed mijn zwager en onze geliefde Ome Kees Johannis van Belzen Blaas en Ineke Gerda en Klaas Prina en Cas Johnny en Lydia en kinderen Arnemuiden, 9 juli 2006 Voor een zorgzame begeleiding Uitvaartzorgcentrum De Bevelanden J.C. Hoekman Geldeloozepad 20,4463 AJ Goes (0113) 227525 g^fj Uw adviseur voor een uitvaartverzekering op maat Een moeder met een karakter van goud. Een moeder die echt van je houdt. Een moeder, altijd op het juiste moment. Een moeder -waar je trots op bent. Een moeder, zonder klagen, zonder vragen. Een moeder die haar ziek zijn zelf moest dragen. Een moeder vol energie en levenskracht. Een moeder die ons ter wereld bracht. Een moeder die uiteindelijk moegestreden uit ons midden is weggegleden. Tot onze droefheid maar dankbaar dat zij zo lang bij ons mocht zijn is overleden onze zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en oma-oma Cornelia Adriana Meulenberg-Verburg weduwe van Jan Dirk Meulenberg Kamperland, f Vlissingen, 9 september 1911 6 juli 2006 Middelburg: Piet en Nel Oost-Souburg: Wilma en Adrie Klein- en achterkleinkinderen Onze dank gaat uit naar het verzorgend personeel van de Thuiszorg voor de goede verzorging. Correspondentieadres: Wilgenstraat 76 4388 LJ Oost-Souburg Overeenkomstig haar eigen wens heeft de crematie in besloten kring plaatsgevonden. Een oma die liefde gaf in haar leven, die wij van haar hebben gekregen is na een kortstondig ziek zijn over leden Oma en oma-oma Meulenberg Jeffrey en Jessica Zoë en Loïs Burchtstraat 4 4388 JL Souburg Dankbetuiging De grote belangstelling, de vele bloemen, kaarten ens me woorden bij het afscheid van mijn lieve man;ons dei" en opa Jan Traas hebben diepe indruk op ons gemaakt en ons krachrt j de toekomst gegeven. Daarvoor willen wij u hartelijk danken. Henriëtte Traas-van de Ven Kinderen en kleinkinderen Vlissingen, juli 2006 Begrafenis- en Crematieverzorgif OVERTOOM-GROE5 Kantoor en rouwcenlmm; Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DELW Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-576 94 76 ofwww.amref.nl AMREF FLYING DOCTOEj f» Selfsupporting# Chocolade liefhebbers weten al lang dat cacaobonen substanties bevatten die een positieve invloed hebben op de gemoedstoe stand. A/laar cacao doet meer, deze heilzame plant bevat van nature meer dan 300 stoffen waarvan de belangrijkste theobromine en flavanolen zijn. Nieuw de chocoladepil Chocola-tine. Deze pil bevat theobromine en flavanolen in de goede dosering. Energiek positief Theobromine heeft een stimuleren de invloed, het bevordert de gemoedstoestand en geeft een opbeurend gevoel. Daarnaast geeft deze stof voelbaar extra energie. Bevordert de stofwisseling Theobromine vermindert ook de eetlust en bevordert de stofwisse ling. De combinatie van een verhoogde stofwisseling en een beperkte eetlust draagt bij tot het behoud van een optimaal lichaamsgewicht. Goed voor hart bloedvaten Cacao flavanolen zijn antioxidante stoffen die celbeschermend zijn. Flavanolen hebben een verzorgen de invloed op hart en bloedvaten, helpen bij verlaging van het cholesterolgehalte en hebben een gunstige invloed op de bloeddruk. DE FEITEN: Geeft voelbaar extra energie (in verband met de opwek kende invloed niet innemen minder dan 4 uur voor het slapen gaan) Bevordert een positieve gemoedstoestand Goed voor hart en bloedvaten Voor het behoud van een gezonde bloeddruk Helpt bij verlaging van het cholesterolgehalte Bevordert de bloedcirculatie Helpt bij overgewicht Chocolatine: goed voor hart en bloedvaten INTRODUCTIE-AANBIEDING 1 verpakking Chocolatine (60 tabletten) van 19,95 voor 17,95 geldig t/m 2 weken na verschijning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 30