Goes lost klachten brede school op PZC Kom op gemeente, werk een beetje mee Imkerij viert vijftiende verjaardag Vader met losse handjes wil geen dwangverpleging ,13 gemeente onderzoekt in hoeverre aannemer aansprakelijk kan worden gesteld dinsdag 11 juli 2006 gpranlc Balkenende 0£S De gebruikers van de ïde school Symfonie in de ,0, wijk Ouverture hoeven „de winter niet meer te kou- ïiinien. De gemeente heeft het us van de mankementen, zoals „haperende cv, aan het ge- 0 laten repareren. Ze onder- ekl momenteel wel in hocver- ze dc waslijst aan gebreken verhalen op de aannemer, ffalchcrse Bouw Unie [BI"). ■brede school (bijna zevenhon- 1 kinderen) is nog maar vier oud, maar de laatste jaren Lde het klachten over het ge- j\v. De gebruikers, de basis- holen Prinses Beatrix en Zuid hoek alsmede de Stichting nderopvang De Bevelanden, [en afgelopen winter te blauw den. De cv-installatie kreeg gebouw niet wai-m, waar- „r de leerlingen met jassen oen mutsen op lessen moes- ilgen. Zelfs enkele elektri- noodkacheltjes brachten brede school niet op een aan- 5 ame temperatuur, maar zorg- wel voor enkele stroomsto ten omdat de elektrische in- lilatie zoveel wattage niet aan- L tel mankementen ïaren nog meer mankemen- e .die niet langer meer als kin- mektes vielen aan te merken, ast de cv werkte ook het ven- besysteem verre van opti cien lekkage in de water ig zorgde voor verzakkin- [.onder meer van het hek- ik en het schoolplein. Deels jr heiwerk van palen op het [grenzende speeleiland en door nog onbekende oor- si begonnen vorig jaar de sifhloeren in de sanitaire ruim te scheuren, wat niet bevor- a lijk is voor de hygiëne. Verder dderde op sommige plaatsen van het houtwerk af. Bin- liet hier en daar het stuc- los. Daarnaast bleek het lerleidingennet gevoelig voor rJonlwikkeling van de legionel- acterie. eidooi voor rncentrales DEL-De kerncentrales in Bel- Sraoeten langer openblijven, ten op die manier kan de Rteitsprijs binnen redelij- igrcnzen worden gehouden. Idie conclusie komen advi- ircvan de Belgische federale String. nwerden geraadpleegd door bister Marc Verwilghen van ïrgie nilghen wacht nu eerst nog niapport af van het Centraal abureau voordat hij met [stellen komt om een eerder 'lij somen besluit van de regering 'de zeven kerncentrales in jdenTihange vanaf 2015 te n, terug te draaien. Rstudie wordt naar verwach- pinde loop van volgend jaar Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den^aterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelaimden/tholen Slationspark 28 Postbus31 goes Tel: 0113-315670 fax:0113-315669 lik' E-mailiredgoes@pzc.nl ''ank Balkenende (chef) Cbrnelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt RnbPaardekam Koen de Vries (sport) "men van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 [Postbus 31 ^60 AA GOES Tel: (0113)315500 bx: 10113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl wernet /lui w'-w.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Scholen trokken bij de gemeen te aan de bel en de raadsfractie van GroenLinks eiste begin dit jaar dat de problemen nog voor het eind van het jaar opgelost moesten zijn. Volgens wethou der S. van 't Westeinde (WD, onderwijs) is dat het geval. „Het euvel aan cle verwarming is ver holpen. Verder loopt er een proef met een nieuwe ventilatie- unit. Als die goed uitpakt, wor den waarschijnlijk alle units ver vangen." De waterleiding is in middels gerepareerd. Het school plein, dat door lekkages deels is verzakt, moet opnieuw worden gelegd en het hekwerk opnieuw worden gezet. Dat wordt meege nomen in een reguliere onder houdsbeurt, die nog dit jaar plaatsvindt. Een opdracht voor een schilder beurt is al de deur uit. Ook het stucwerk wordt op niet al te lan ge termijn hersteld. Aanpassing van het waterleidin gensysteem is noodzakelijk, om dat er nu te veel doodlopende lei dingstukken in zitten. Daarin staat het water te lang stil. waar door het risico bestaat dat de le- gionellabacterie erin floreert. Doorspoelen Preventief is er al actie onderno men. De beheerder van de brede school is bijgeschoold, zodat hij precies weet hoe de leidingen met enige regelmaat moeten worden doorgespoeld. Van 't Westeinde weet nog niet precies hoeveel geld gemoeid is met de reparaties. Ze gaat in elk geval na in hoeverre de WBU en haar onderaannemers aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de serie gebreken. De wethouder vindt het verbazingwekkend dat bij zo'n jong gebouw zoveel mankementen aan het licht zijn gekomen. „Dit kan eigenlijk niet, zo'n lange lijst aan klach ten. Het is Murphy in het kwa draat." De Symfonie was al eerder on derwerp van discussie. Vorig jaar presenteerde de rekenka mercommissie van de gemeente Goes een uiterst kritisch rap port over de voorbereiding van de bouw. In de aanloop werd het gebouw bijna twee maal zo duur als was berekend: zes mil joen euro. RILLAND - Met een dubbel gevoel liep Els Geelhoed gisteren over het veld bij jongerencentrum De Kist in Rilland. Blij dat de kinderen zo genoten van de kindervakantieweek, maar balend van de gemeente. „Daar krijg je werkelijk nooit iets voor elkaar", verzucht ze. Opslag is een groot probleem. Daarom wilden de organisatoren van de kinder vakantieweek in Rilland graag een con tainer plaatsen op het gemeentelijke ter rein bij de brandweerkazerne. Daar zou den spullen die over zijn, maar volgend jaar weer goed van pas komen, bewaard kunnen worden. De container zou ook meteen als opslaglocatie voor jeugdsoos De Kist kunnen dienen. Daar is Geel hoed ook de drijvende kracht achter. „Bij de gemeente zeggen ze dat we maar een bouwvergunning moeten aan vragen. Ze zullen het dan wel bekij ken", aldus deRillandse. „Wat is dat nou voor opstelling? Zo'n aanvraag kost misschien wel zes- of zevenhonderd eu ro. Als je dan bedenkt dat wij zevenhon derd euro subsidie krijgen voor onze va kantieweek, zijn we snel klaar." Geelhoed is ook niet te spreken over het feit dat het kindervakantiewerk bij slecht weer geen gebruik meer mag ma ken van de gymzaal op het dorp. De ge meente staat dat in geen enkele kern Deze jonge cowboy had het naar zijn zin op de kindervakantieweek in Rilland, maar volgens Els Geelhoed komt dat zeker niet door de gemeente, foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam haar over praten. De burgemeester brengt vandaag een bezoek aan de va kantieweek in Rilland. Misschien kun nen dan de eerste plooien al worden gladgestreken. De Kunder benadrukt dat de gemeente het werk dat de vele vrijwilligers voor de kindervakantie week doen enorm waardeert. „Hen dwarszitten, is het laatste wat we wil len." Dat de sport- en gymzalen niet lan ger beschikbaar zijn voor de kinderva kantieweek noemt hij haast onvermijde lijk, omdat juist in de zomermaanden daar de grote schoonmaak en het groot onderhoud plaatsvindt. De dorpshuizen zijn volgens hem een prima alternatief. „Met de subsidie die wij ze als gemeen te geven, moet dat kunnen", aldus de wethouder. „Natuurlijk kan dat", zegt K. Dek van de kindervakantieweek in Kruiningen. „Maar het dorpshuis ligt bij ons drie kilometer van het sportveld vandaan. Het is een heel gedoe om daar met al die kinderen heen te gaan, als het gaat regenen. En dat terwijl de sporthal ernaast ligt." Dek kan het argu ment van de grote schoonmaak tot op zekere hoogte best begrijpen, maar aan de andere kant vindt ze dat een sport hal er juist voor dit soort aangelegenhe den is. „We gebruiken bovendien alleen de hal", zegt ze. „In andere ruimten ko men we niet. Soms denk ik wel eens: kom op gemeente, werk nou een beetje mee." meer toe, nadat de kinderen vorig jaar in Kruiningen gebruik hadden gemaakt van de sporthal. De uitbater, die net de grote schoonmaak achter de rug had, was daar niet zo blij mee. Geelhoed snapt niet zo goed waarom de kinderen in Rilland daarvoor gestraft worden. „Wij ruimen die gymzaal na afloop weer keurig op." In Rilland hebben ze nu maar een paar tenten neergezet, waarin de kinderen kunnen bivakkeren mocht het hard gaan regenen. Een deel van de jeugd kan ook nog terecht in het gebouwtje van de jeugdsoos. „De vooruitzichten zijn gelukkig goed, maar het had ook an ders kunnen zijn en dan waren we be perkt in onze mogelijkheden", meent Geelhoed. „Wat kun je nou doen in zo'n tent? In een gymzaal heb je de ruimte en de spullen om allerlei leuke dingen met die kinderen te doen?" Als de nood echt aan de man is, mogen Geelhoed en haar gevolg in het dorpshuis vertoeven, zo hebben ze afgesproken met de uitbater, maar ideaal is dat niet. „Daar betalen we 45 euro per dagdeel. Dat lijkt niet zo veel, maar we moeten elk dubbeltje al omdraaien." Kort samengevat vindt Geelhoed dat de gemeente eens wat minder moeilijk moet doen als iets gevraagd wordt. En dan heeft ze het niet alleen over de kin dervakantieweek. Volgens haar hebben college- en raadsleden de mond vol over het jeugdwerk en zijn ze bijzonder posi tief over jeugdsoos De Kist. De overlast door jongeren op straat is mede door die voorziening enorm verminderd. Als het echter op daden aankomt, geven ze volgens Geelhoed bij de gemeente niet thuis. Zo zijn alle veranderingen die de afgelopen jaren zijn aangebracht aan de jeugdsoos, zoals een stukje aanbouw, nieuwe verwarming en een nieuw dak, betaald met giften van het Oranje Fonds en Jantje Beton. „Het is toch te gek voor woorden dat we steeds weer bij dat soort organisaties aan moeten kloppen, omdat we bij de gemeente nul op het rekest krijgen", aldus de Rilland- se. „Veel vragen we echt niet, hoor. Ik hoop dat het nog eens tot de gemeente doordringt dat het belangrijk is om be paalde zaken voor de jeugd in stand te houden. Een beetje medewerking zou prettig zijn." Wethouder J. de Kunder zegt dat de klachten van Geelhoed hem niet be kend zijn. Hij wil er graag eens met door Miriam van den Broek POPPENDAMME - Het bezoe kerscentrum Imkerij Poppen- damme bestaat vijftien jaar. Om dat te vieren vertelt bijenhouder Piet de Meester deze zomer elke maandag het verhaal achter de honingbij. „Normaal geef ik die uitleg al leen aan groepen", zegt De Mees ter. „Maar voor het jubileum wilden we ook alle andere bezoe kers de kans geven dit verhaal te horen." Aan de hand van dia's en voor werpen zoals bijenkorven en een imkerpak, vertelt De Mees ter hoe bijen honing maken, dat een bijenvolk uit 30.000 tot 40.000 bijen kan bestaan en dat de koningin in het voorjaar 1000 tot 1500 eitjes kan leggen. Op vragen uit het publiek ant woordt de imker dat hij eigen lijk nooit handschoenen draagt, maar wel bescherming voor het gezicht op doet, dat hij van april tot oktober een dagtaak heeft aan de bijen en dat het slecht gaat met de bijenpopulatie in Nederland. „Het houden van bijen is heel be werkelijk", geeft De Meester als verklaring. „Het kost veel tijd en je kan er niet van leven. Jon ge imkers komen er bijna niet meer bij. Bovendien zijn de bij en tegenwoordig' heel gevoelig voor ziekten. Vijftien jaar geleden telde Ne derland 200.000 bijenvolken. Nu zijn dat er nog maar 40.000. Als er vroeger vijf volken dood gingen, vond ik dat veel. Nu kijk ik er al niet meer van op als een kwart van mijn bijen sterft."De Meester houdt zijn presentatie elke maandag tot september. Om 14.00 uur- is de le zing in het Nederlands en om 15.00 uur in het Duits. Bezoekers van imkerij Poppen- damme bekijken een van de bij enkorven. foto Ruben Oreel Presentatie Europees Huis voor EC MIDDELBURG - Jan Schuurman Hess uit Kats presen teert vandaag het plan voor het Huis voor Europa aan de Europese Commissie. Hij wordt ontvangen door de vi- ce-voorzitter van de Commissie, Margot Wallström. Schuurman Hess hoopt op steun van de Europese Com missie om ook in andere landen een Europees Huis op te zetten. Het Huis voor Europa zou aanvankelijk in Middel burg komen, in de Maisbaai. Door geldgebrek ging dat niet door. Hengelo zag het initiatief wel zitten en trok er volgens Schuurman Hess vorige week nog 250.000 euro voor uit. Het Huis voor Europa gaat daar op 12 oktober van dit jaar open. Het eerste half jaar zal Finland zich daar presenteren. Het tweede half jaar wordt een presen tatie gehouden rond het thema nabuurschap. Schuurman Hess heeft de hoop op een Zeeuwse vestiging van het Huis voor Europa nog niet opgegeven. Hij verwacht dat er, als het huis in Hengelo een succes wordt, vijf filialen in de rest van Nederland worden geopend. „Dan komt Zeeland zeker weer in beeld." Fonteyne volgen via webcam VLISSINGEN - Om te zien wat zich allemaal afspeelt op de bouwplaats van de Fonteyne in de binnenstad van Vlis- singen, hoeven geïnteresseerden niet langer de deur uit. Stichting Fonteyne Activiteiten heeft een website ge opend, waarop alle ontwikkelingen rond de bouw zijn uit eengezet. Op het kantoor van cle BAM staat zelfs een web cam, met 24-uurs live beelden. Op cle voorpagina van de website staat een link daarheen. Om niets te hoeven mis sen, gaat de camera mee omhoog naarmate het complex de hoogte in groeit. Bezoekers kunnen ook een berichtje achterlaten in het gastenboek op www.defonteyne.info. Straf voor agressie tegen vader MIDDELBURG - Dat zijn vader zijn moeder uitschold, was voor een twintigjarige Vlissinger de laatste druppel, verklaarde hij gisteren tegen de Middelburgse politierech ter. Hij had, op 26 oktober vorig jaar een woordenwisse ling met zijn vader in Middelburg; zijn moeder kwam hem te hulp. Hij liep naar buiten maar ging weer terug toen hij zijn vader hoorde schelden en gaf hem een zet te gen zijn borst. Dat resulteerde tot zijn verbazing in een ge kneusde rib en een bloeduitstorting. Hij kreeg een voor waardelijke boete van 220 euro. Kees Meerman (91) overleden ARNEMUIDEN - De laatste eigenaar van de monumenta le scheepswerf Meerman in Arnemuiden is zondag overle den. Kees Meerman is 91 jaar geworden. „Het is ontzet tend triest dat hij de gereedkoming van de restauratie van de werf niet meer heeft kunnen meemaken", zegt R. Geluk van de Stichting behoud Hoogaars. „Hij was erg betrokken en kwam elke dag wel een kijkje nemen." De gemeente Middelburg kocht de werf drie jaar geleden voor het symbolische bedrag van 1 euro. Dit voorjaar be gon de restauratie. De stichting gaat cle werf gebruiken om er schepen te restaureren. Bovendien komt er een mu seum. De scheepswerf werd in 1763 opgericht en is daar mee de oudste werf in Zeeland. Op de werf zijn hondei-- den hoogaarzen gemaakt. Kees Meerman sloot zijn werf in 1986. Het laatste schip liep in 1962 van de helling. Het werk aan de wei'f is stilgelegd tot na de begrafenis. door Jan Jaap Broekhuijsen BAARLAND- 'Een ongelukje'. Meer lag er volgens een 31-jari- ge man uit Baarland niet ten grondslag aan de schedelbreuk van zijn drie maanden oude ba by. Hij vond het dan ook onte recht dat de rechtbank in Mid delburg hem wegens een poging tot doodslag van zijn kind ver oordeelde tot drie jaar celstraf en tbs met dwangverpleging. Gisteren vocht hij het vonnis van de rechtbank aan bij het ge rechtshof in Den Haag. Vooral de dwangverpleging zat de verdachte dwars. Daarom probeerde hij het gerechtshof er van te overtuigen dat hij zijn ba by op 29 september 2004 in de keuken 'per ongeluk' uit zijn handen had laten vallen toen zijn vriendin even niet thuis was. Volgens de man was hij be zig een flesje voor het kindje te maken toen het uit zijn armen op de vloer viel. Maar de artsen in het zieken huis confronteerden de Baarlan- der er al ter plekke mee dat een dergelijke schedelbreuk nooit veroorzaakt kon zijn door een val van die beperkte hoogte. Hoewel de verdachte zijn verkla ring volhield, liet hij zich tij dens één van de verhoren bij de politie ontvallen dat hij in zijn woede met het kind had ge gooid. Het zou daarbij ook met Vernielingen in clubgebouw ZIERIKZEE - Onbekenden heb- ben tussen afgelopen zondag en gisterochtend vernielingen aan gericht in een verenigingsge bouw aan de De Huijbertstraat in Zierikzee. Op cle bovenverdieping van het pand zijn uit een bar diverse goe deren weggenomen en vervol gens door de gangen van het ge bouw gegooid. Ook was er afwasmiddel op de vloeren en ramen gesmeerd. Ver der was er gespoten met een brandblusser en op het dak was een regenpijp vernield. Er zijn geen sporen van braak gevon den. zijn hoofdje op het fornuis, de koelkast en tegen de muur zijn gekomen. Ook bekende de man dat hij het kind hard heen en weer had geschud omdat het niet ophield met huilen. Dat laatste gaf de verdachte trouwens ook gisteren toe. Maai bij het gerechtshof hielcl hij vol dat hij het kind niet had ge gooid. Na het incident snelde hij onmiddellijk met zijn vriendin en de baby naar het ziekenhuis. Het kind bleek niet alleen een schedelbreuk, maar ook een her senbloeding te hebben. Het opge lopen hersenletsel is waarschijn lijk blijvend. Het kind zal naar verwachting levenslang invalide zijn. Ondanks deze gruwelijke feiten kreeg de verdachte steun uit on verwachte hoek. De hofaankla- ger vond de tbs-maatregel ook niet strikt noodzakelijk, op voor waarde dat er een andersoortige behandeling plaatsvindt. Het ge rechtshof wil zich eerst nog eens laten adviseren over alle mogelij ke behandelvormen, voordat het rechtscollege de openbare be handeling van de zaak zal voort- zetten. agenda STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; R.K. Maria Magdalenakerk, 11.00 uur: Concert Zeeuwse Koorschool; 12.30-16.30 uur: geopend voor bezichti ging; Ambachtscentrum van de Hollandsche Hoeve, 13.00 - 16,30 uur: Demonstratie diverse ambachten; Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Bil jart voor ouderen, buurtwerk Goese Pol der; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor astma- en CODP-patiënten; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE - De Vroone, 9.15 uur: Yoga; 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.00 uur: Welfarewerk; KLOETINGE - Geerteskerk, 13.30-16.00 uur: Geopend voor publiek, gidsen zijn aanwezig; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur. Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29