Plezier als de belangrijkste pijler pzc Voor Schalkx is WK leermoment Goes-Sparta Rallycrosser Kasse is op dreef in België uitslagen agenda 1 Rolstoelbasketballer heeft geduld dinsdag 11 juli 2006 swb 19 Boot verstevigt zijn koppositie VEENDAM - De jeugdige motorcrosser Mark Boot uit Burgh- Haamstede heeft zich afgelopen weekeinde van zijn beste kant laten zien in de tweedaagse cross wedstrijd in Veendam. Zaterdag legde hij beslag op de derde plaats, een dag later werd hij winnaar. Daardoor kon hij over twee dagen maar liefst 382 punten aan zijn totaal toevoegen. Beide dagen telden mee voor het NK 85cc grote wielen. Boot leidt met 1910 punten, concurrent Michael van Wezel uit Tilburg staat op 1865. Triatlete Kwist pakt tweede plaats ECHTERNACH - Anne Kwist uit Tholen is in de triatlon van het Luxemburgse Echternach tweede geworden op de sprintafstand triatlon. Na 750 meter zwemmen had Kwist nog een voorsprong van 39 seconden op de Luxemburgse Sophie Marque. Die ging echter op de 20 kilometer fiet sen en de afsluitende 5 kilometer lopen verloren. De wed strijd werd gewonnen door Maailie Caelers. Mare Riemens uit Middelburg deed in het Belgische Kor- trijk mee aan een duatlon. Mede vanwege het gemis van een uitgebreide warming-up Riemens als 22e overall. Internationale zege voor Dominicus GOES - Een zesjarige kras witpen van Carlo Dominicus uit Goes heeft het internationale concours vanuit Barcelo na gewonnen. De duivin vliegt al jaren in de prijzen op dit langste concours van het jaar. Het betreft een afstand van 1186 kilometer tussen Barcelona en Goes. De Goese duivenliefhebber klokte de duivin zondagmor gen om twee minuten over zeven, nadat ze zaterdag om half tien (uitgestelde lossing) in Barcelona waren gelost. In het overallklassement (doffers en duivinnen) is het in Nederland de tweede gemelde. Ook Walter van der Meu- len uit Sirjansland zat weer bij de top. Hij klokte zondag om 08.45 de vierde gemelde nationaal overall. Huige en Ruige Robby ontketend NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Piet Huige was in Nieuw- en Sint Joosland met Ruige Robby de snelste fout loze combinatie in de barrage van de klasse Z. De stylist uit Nisse stuurde de ruin in de piste van Stal de Kroo in 33.65 over de obstakels. De Weelruitercombinatie was bijna drie tellen sneller dan international Vincent Voorn. In de klasse M bleef Michelle Evertse met Uzelma als eni ge foutloos. Met Unbelievable haalde Evertse een paal naar de bodem, maar haar tijd was toch nog goed voor de derde stek. In 67.70 was Simon den Exter de snelste, maar een springfout verwees hem naar de tweede plaats. De zege in de klasse L was een prooi voor Rianne van der Welle met Thirza. Ze verwees Margreet Walraven met U2 naar de tweede plaats. Dammen en schaken Oostkapelle OOSTKAPELLE - De Dam- en Schaakclub Oostkapelle organiseert op donderdag 20 juli 2006 weer het traditione le zomertoernooi. Het evenement wordt gehouden in een zaal van de Zionskerk, Duinweg 36a te Oostkapelle. De in schrijving begint om 18.30 uur en na de indeling van de partijen, start het toernooi om 19.00 uur. De kosten bedra gen 2,50 euro per persoon. Vroegste meldingen nationaal Bar celona (6781 duiven): 1. G. van Tuyl (Heilouw), 2. C. Dominicus (Goes), 3. A, Louwe (den Helder), 4. W. van der Meu- len (Sir Jansland), 5. A. Kuijpers (Wa genberg), 6. cmb. Klessens/de Lepper (Eindhoven), 7. N. Helderop (Papend- recht), 8. K. van Sintmaartensdijk (Pa- pendrecht), 9. gebr. Maas&zn (Zun- dert), 10. C. v.d. Poel (Ridderkerk). Nieuw en Sint Joosland. Springen paarden. Klasse Z: 1. Piet Huige, Rui ge Robbie (Weelr.) 0/0/38.74; 2. Vincent Voorn, Audi's Tara (Dinteloord) 0/0/36.49; 3. Margreet Walraven, Oku- mara (Weelr.) 0/4/36.71. M: 1. Michelle Evertse, Uzelma (Weelr.) 0/70.63; 2. Si mon den Exter, Twister (Kortgene) 4/67.70; 3. Michelle Evertse, Unbelva- ble, 4/75.22. L: 1. Rianne van de Welle, Thirza (Gouwe Reyers) 0/0/38.74; 2. Magreet Walraven, U2, 0/0/40.05; 3. Andre Roose, Miami (Weelr.) 0/10/53.25. Klasse B-L-M progressief: 1. Chris Boone, Pausini (Gouwe Reyers) 36/39.49; 2. Simon den Exter, Ushi, 36/41.99; 3. Ellen Briquet, Rocket Power (Eenhoornr.) 36/43.39. Pony's klasse Z cat. DE: 1. Marieke de Bart. Alabasca (Weelr.) 0/0/40.48. M cat.D: 1. Manouk Remijn, Shapiro (Weelr.) 0/0/50.11. L cat. D: 1. Marieke de Bart, El Ninjo, 0/69.02. L cat BC: 1. Brian Kommers, Mr Djacardo (Hoogerheide) 0/63.70. EsanassssE Lucky Day 4056: 1-5-9-10-20-21-23- 24-25-30-33-41 -46-47-55-59-65-69-71 -76 (onder voorbehoud). 's-Heer Hendrikskinderen. Room pot Open. Finales. HD4: J Oranje/J. Oranje-R. de Witte/M. Kole 6-7 6-2 6-3. HD5: J. Dhooge/M. van Gastel-D. Verschuure/B. Ruisaard 7-6 6-3 HD6: J. vande Guchte/P. de Block-H. Wijnands/H. van Sabben 6-2 6-4. HD7: P. Remïjn/M. Sinke-M. de Feiter/A. de Oranje boven bij Roompot Open 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - Jan en Joost Oranje heb ben bij het Roompot Open in 's-Heer Hendrikskinderen de ti tel in het mannendubbel 4 ge wonnen. De broers versloegen in de finale in drie sets Richard de Witte en Menno Kole. De eerste set werd in de tie break verloren door Oranje/ Oranje, maar in de tweede en de derde was het snel gedaan met De Witte/Kole: 6-2 en 6-3. Bij de mannen 5 versloegen Jean Dhooge en Mario van Gas tel in de finale Dennis Verschuu- re en Boudewijn Ruisaard: 7-6 en 6-3. In het gemengddubbel 5 was de zege voor Myriam de Cok en Erwin de Keijzer. Het koppel had tegen Tamara Uitter- hoeve en Richard van Steenber gen drie sets nodig: 6-3, 4-6, 7-5. Eenzelfde spannende uit slag kwam uit de finale van het vrouwendubbel 5. Linda Meeu- wissen en Jolanda Burgs versloe gen met 6-2, 6-7 en 7-5 Marloes de Haze en Helen Clausing. Reu 6-3 7-6. DD5: L. Meeuwissen/J- Burgs-M. de Haze/H. Clausing 6-2 6-7 7-5. DD6: M. Schog/E. Kole-M. de Haze/J. Sanderse 6-4 6-4. DD7: P. Remijn/I. Kleppe-M. Rentmeester/D. van den Dries 6-4 6-7 6-1. DD8: H. Paaimans/C. de Koning-C. Visscher/M. Wijnands 7-5 6-2. GD5: M. Cok/E. de Ke- ijzer-T. Uitterhoeve/R. van Steenbergen 6-3 4-6 7-5. GD6: L. Meeuwissen/H. Bos- schaart-F. Klos/R. Aarts 6-2 6-1. GD7: I Kleppe/R. de Ruiter-A. Rozeboom/P- Joosen 7-6 6-1. GD8: A. Kloet/Y. Rie- dijk-A. Koopman/K. Koopman 6-4 6-3. Schoondijke. WAOD-koers, catego rie A/B: 1. Rein-Jan Elenbaas (Goes), 2. Kristof Muys (B), 3. Bart Verleijen (B), 4. Peter Mol (Kapelle), 7. Dennis Mesu (Middelburg), 9. Rudi Rabout (Heinkens- zand). Harense Smid Zwemraces. Zeeuwse deelnemers. Mannen. 2500 vrije slag Jeugd: 1. Niek de Rid der (BRU) 29.58,84. Senioren: 9. Jeroen Dellebeke (STV) 33.08,75 500 vrije slag minioren 6: 4. Tim Tramper (BEV) 07.39,08. 1000 vrije slag Junio ren 1 en 2: 8. Roderick van Doeselaar (ZCK) 13.28,21. Junioren 3 en 4:7. Na than Tramper (BEV) 13.10,33. 1000 vrije slag senioren: 9. Jeroen Dellebe ke 12.53,62. 1000 schoolslag mas ters 35+: 10. Arjan Dekker (ZCK) 20.19,63. 250 vrije slag minioren 3: 1. Wouter Stap (STV) 4.44.09. 500 schoolslag junioren 1 en 2: 3. Simon Edenburg (OND) 8.17,80. junioren 3 en 4:1. Nathan Tramper 7.34,20 8. Mar lon van Gremberghe 8.54,94. 500 vlin derslag: 5. Jeffrey de Vos 8.40,23 8. Jeroen Dellebeke 8.53,13 Vrouwen. 2500 vrije slag Jeugd: 1. Anne Pel (STV) 34.26,06 2. Mieke van Dort (STV) 34.24,46 5. Miriam van Noorden (BEV) 38.09,35 10. Mariëlle Wisse (LUC) 48.42,78. Senioren: 3. Carmen de Rid der (BRU) 32.31,22. 2000 schoolslag Jeugd: 2. Naomi Gelderland (ZCK) 38.12,12. Senioren: 7. Anouk Meesen (ZCK) 36.36,36. 500 vrije slag mini oren 6: 9 Tineke van Dort (STV) 08.22,45. 1000 vrije slag junioren 1 en 2: 1. Judith Stap (STV) 13.55,25 4, Joy Tramper (BEV) 14.01,33 5. Manon Minneboo (STV) 14.02,82 7. Jaimy Kort (STV) 14.34,80. 1000 vrije slag senio ren: 1. Anne Pel 13.42,78. Senioren. 7. Sabine van Waes 14.00,77 10. Eline Nijs- kens (ZCK) 14.48,69. 500 schoolslag junioren 1 en 2: 3. Jaimy Kort 8.49,28 4. Joy Tramper 9.10,95. 500 school slag individuele tijdrace: 10. Anouk Meesen 8.46,58. 500 vlinderslag: 2. Judith Stap 7.55,20 3. Manon Minne boo 7.55,64 5. Linda Vink 8.23,60. Beusichem-Culemborg. 10e Lek- tocht. Zeeuwse deelnemers. Man nen. 2000 vrije slag junioren 3 en 4: 5. Nathan Tramper (BEV) 27.48,24. Vrouwen. 2000 vrije slag junioren: 2. Judith Stap (STV) 30.39,11 3. Joy Tramper (BEV) 30.43,15. dinsdag l Tennis j Dikke Torentoernooi. Locatie: tennis vereniging Zierikzee. Aanvang: 16.30 uur. Arnetoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Schenge, Arnemuiden. Aan vang: 16.30 uur. Open Wemeldingedubbeltoernooi. Locatie: tennisvereniging Wemeldinge. Aanvang: 18.00 uur. Voetbal Vriendschappelijk: Goes-Sparta. Lo catie: sportpark Het Schenge in Goes. Aanvang: 19.00 uur. Vlissinger Edwin Schalkx: „Mijn tijd komt nog wel." foto Marcel Israel Wesley Visser (links) en Joost Visser willen begin september starten met de trainingen van hun jeugd- voetbalschool. foto Peter Nicolai ifrnr Roeland van Vliet AMSTERDAM - Edwin Schalkx gaat in augustus met Jong Oranje naar het Europees kampioenschap rolstoelbasket bal in Istanboel. „Daar zal ik Wel belangrijk zijn", beloofde de 21-jarige Vlissinger gisteren, verwijzend naar zijn bijrol op hel senioren-WK in Amster dam. Hij kreeg pas vijf minuten speeltijd. De bondscoach maakt voornamelijk gebruik van de routiniers in het team. „Natuurlijk wil ik spelen op een WK. En helemaal omdat het in eigen land is", vertelde Schalkx na afloop van het laatste poule duel, waarin Italië met 62-55 werd verslagen. „Maar voor mij is dit één groot leermoment. Vanzelfsprekend ben ik meege nomen voor de toekomst. In het De Ridder wint in persoonlijk record in Oss GOES - Het Open Water Circuit ging afgelopen weekeinde ver- der met zwemwedstrijden in Oss en Culemborg. Tijdens bei- i de wedstrijden werd goed ge- presteerd door de Zeeuwen. 1 In Oss gingen dertien prijzen j naar Zeeuwse zwemmers. Niek en Carmen de Ridder zetten de i beste Zeeuwse prestaties neer i op het hoofdnummer, de 2500 meter vrije slag. Niek de Ridder kwam tot een persoonlijk record van 29.58,84 en werd daarmee eerste in de jeugdcategorie. Carmen de Rid der behaalde de derde plaats bij de semoren in een tijd van 32.31,22. Op de twee kilometer schoolslag behaalde Naomi Gelderland in I 38.12,12 de tweede plaats bij de jeugd. Anne Pel van Stormvogel was succesvol met twee eerste I plaatsen in de jeugdcategorie. j En Nathan Tramper was een klasse apart op de 500 meter schoolslag. De Bevelanders gaat aan de leiding in het landelijk I klassement. Wouter en Judith Stap (Storm vogel) waren ook goed voor ze ges. Wouter Stap was de snelste op de 250 meter vrije slag mini oren. Judith Stap won de 1000 meter. De 500 meter vlinderslag meis jes was een prooi voor Sandra Temmerman, vlak voor Judith Stap en Manon Minneboo. Aanvang: 19.00 uur. Locatie: sport- Park Het Schen ge, Goes. Entree: volwasse nen 5 euro, kinde nen tot en met twaalf jaar en 65+'ers 3 euro. Trainer Sparta: Wiljan Vloet (tweede seizoen). I Opvallendste aanwinsten Sparta: Yannis Anastasiou (A]ax), Haris Medunjanin (AZ) enDominique van Dijk (RKC). - Opvallendste verlies bij Sparta: Nederlands team zitten aardig wat oude mensen. Die gaan een keer afscheid nemen. Ik dacht dat een enkeling dat al na dit WK zou doen, maar dat gaat niet gebeuren. Misschien dan na het EK van 2008." De gemiddelde leeftijd van de vijf basisspelers tegen Italië was 34 jaar. Schalkx: „Zij hebben de routine die ik natuurlijk nog niet heb. Voor een guard, dege ne die in het veld de bal op brengt en de belangrijke beslis singen neemt, ben ik in dit team nog wat jong. Maar ik ben niet alleen bij de ploeg gehaald om toe te kijken. Het is niet dat de bondscoach mij alleen laat mee- trainen en een groot toernooi laat meemaken. Hij heeft mij ook geselecteerd om iemand te vervangen. Hij vindt dus wel dat ik daar de kwaliteiten voor heb. Op dit niveau kan ik ook Ze schieten de laatste jaren als paddestoelen uit de grond. Het opzetten van een voetbalschool is succesvol gebleken en biedt jonge talenten de kans zich ver der te ontwikkelen. Nu het nieu we seizoen voor de deur staat, is Zeeuws-Vlaanderen ook weer een nieuwe jeugdvoetbalschool rijker: De Toekomst. door Barry van der Hooft PHILIPPINE - Hij mag dan pas 22 jaar zijn, ervaring als trainer heeft Wesley Visser de laatste ja ren voldoende opgedaan. De voormalig cios-student liep sta ge bij RBC en de KNVB, was jeugdtrainer bij Kloetinge en be gint straks aan een nieuwe klus bij AA Gent. In april ontstond bij hem het idee voor een nieu we voetbalschool, drie maanden later moeten alleen de laatste puntjes nog op de i worden ge zet. „We proberen een jong dy namisch team neer te zetten, met een vleugje ervaring." Wie zijn oren en ogen de kost geeft, kan daar later alleen maar profijt van hebben. Wes ley Visser keek bij RBC en de KNVB goed om zich heen en fil terde de informatie die hij van verschillende kanten ontving. „Ik heb eens een training gege ven bij één van de negen voetbal- scholen van Ton Cornelissen, de oud-spits van NAC. Zijn scho len zitten helemaal vol, maar Ricky van den Bergh (RKC). Eerdere duels Sparta in voor bereiding: PPSC-Sparta 0-19 (topsco rers: Yannis Anastasiou en Ivan Cvetkov beiden vier). Bijzonderhe den: Wander Snoeck neemt in deze wedstrijd na tien jaar eerste elftal af scheid van Goes. De middenvel der gaat zich toeleggen op de dartsport. wel meekomen, vind ik." Tegen Canada deed Schalkx een kleine vijf minuten mee. In die tijd scoorde hij één keer en zorg de hij voor de nodige ophef. Hij botste met een Canadees, die met zijn rolstoel omkieperde en bij de val een lichte hersen schudding opliep. „Ik was de bal aan het opbrengen en week een klein beetje van mijn lijn af. Die tegenstander kwam hard van achteren aanrijden en ram de mijn wiel. De Canadezen wa ren behoorlijk kwaad, vonden dat het mijn schuld was. Maar een dag later, nadat ze de beel den hadden teruggezien, kwa men ze naar me toe en zeiden ze: 'It wasn't your fault'. Dat deed me toch wel goed." Jammer Dat de Vlissinger in Amsterdam nauwelijks opgesteld wordt, vindt hij 'jammer'. „Maar ik praat er met de anderen over. Die vertellen me dat zij de eer ste twee jaar bij Oranje ook op de bank hebben gezeten. Het is dus niet anders. Ik zat vandaag voor de 25e keer bij Oranje en heb in die duels twee keer echt meegedaan. Mijn tijd komt nog wel." Dat zal ook wel, gezien de leeftij den van alle deelnemers. De meesten zijn dertigplus, rolstoel basketballers gaan dus lang mee. Schalkx is de jongste bas ketballer in Oranje en in het he le mannentoernooi zijn er maar drie jonger dan hij. „Ik doe het dus nog niet zo onaardig", con stateerde hij. Op het EK onder 23, volgende maand in Turkije, kan Schalkx. die in Antwerpen competitie speelt, zich weer hele maal uitleven. In dat team is hij wél een dragende kracht. In "dat team mag hij -wel "de lijnen uit zetten. Wellicht zit er morgen zelfs weer wat speeltijd in. Dan speelt Nederland de kwartfina le. Zeeland was voor hem te ver weg. Volgens hem zou er hier echter wel een markt voor zijn. Zo is het idee bij mij ontstaan en heb ik iemand gezocht die ik volledig kan vertrouwen." Die persoon vond hij in Joost Visser (28). Het duo is geen fami lie, maar kent elkaar al van kleins af aan. Joost Visser: „We zijn begin april meteen aan de slag gegaan en hebben gekeken hoe we iedereen de mogelijk heid kunnen bieden om trainin gen bij ons te volgen. Ik ga me Van de Ven geopereerd VLISSINGEN - Motorcrosser Rinus van de Ven is gisteroch tend in het ziekenhuis van Vlis- singen geopereerd. De achttien jarige Vlissinger brak twee we ken geleden bij een training in Rilland zijn sleutelbeen. Hij werd destijds in het zieken huis van Bergen op Zoom behan deld. „Maar vorige week heeft hij het sleutelbeen tijdens het draaien in zijn slaap weer gebro ken", vertelde vader Giel van de Ven naast het ziekbed van zijn zoon. Het sleutelbeen is gisteren met een plaatje teruggezet op zijn plek. Hoe lang Van de Ven nu nog uit de roulatie zal zijn, was gisteren nog niet bekend. vooral met de zakelijke kant van de school bezighouden, ter wijl het voetballende gedeelte voor rekening van Wesley zal ko men." Met de voetbalclubs Philippine en Oostburg werd een overeen komst gesloten om gebruik te maken van de velden en er wer den ook al enkele jonge trainers geworven. Wesley Visser: „Maar ten van Rosevelt, die bij NAC speelt, Martijn Bour van Zeelan- dia Middelburg en Martin van Vooren uit Aardenburg hebben door Henk de Winter MAASMECHELEN - Rallycros ser Ko Kasse is weer in de top van het klassement te vinden. De autocoureur uit Veere verras te alles en iedereen aan het be gin van de tweede race voor het Belgisch kampioenschap rally cross met een tweede tijd in de officiële tijdtraining op de Dui velsberg in Maasmechelen. „Dit circuit ligt me wel en als ik strakke lijnen kan rijden, blijkt dat ik de concurrenten met hun sterkere, snellere auto's redelijk goed kan volgen", vatte Kasse hun jawoord al gegeven. We zijn ook nog bezig met een Belgische trainer en hebben binnenkort nog gesprekken met andere trai ners. We proberen een jong dy namisch team neer te zetten, met een vleugje ervaring." Een aantal aanmeldingen is in middels al binnen. Joost Visser: „We hebben hier in Philippine een promotiedag gehouden en toen hebben enkele spelertjes zich meteen aangemeld. Ieder een tussen vijf en twaalf jaar is welkom bij ons. We werken niet zijn prestatie samen. In de eer ste heat had hij de vijfde tijd in de divisie 3-klasse. In heat twee zette Kasse de tweede tijd neer en in de derde heat brak er een aandrijfas van zijn Opel. „Ik heb toch mooi een plaats in de A-finale weten te pakken." Kasse had de vijfde plaats op de startgrid en eindigde als zesde. „De auto ligt perfect op de baan en de bochtensnelheid ligt hoog. Ik zat vaak naast een andere coureur. Je bent dan constant in gevecht, dat gaat ten koste van de snelheid. Ernaast komen lukt wel, maar voor passeren kom ik vermogen voor tekort." met selectiecriteria zoals JVOZ en Assist. Zij zijn daar gewoon beter in. Wedstrijden gaan we bijvoorbeeld ook niet spelen. Het is de bedoeling dat we de voetballertjes twee keer een cy clus van twaalf weken aanbie den. Er wordt dan volgens een uitgewerkt plan getraind, met gemotiveerde en gekwalificeer de trainers." De opening van De Toekomst staat gepland voor woensdag 16 augustus, de eerste trainingen moeten begin september wor den gegeven. Wesley Visser: „De trainingen zullen gebaseerd zijn op vier elementen: techniek, tac tiek, inzicht en persoonlijkheid, samengevat in de afkorting T.T.I.P. „Dat is het uitgangs punt", legt Wesley Visser uit. „Maar plezier in het voetballen is het allerbelangrijkste. Ik heb als jeugdtrainer wel eens meege maakt dat we tot kwart over ze ven trainden en spelers al om ze ven uur vroegen wanneer we gin gen stoppen. Want ze wilden naar huis om op hun PlaySta tion te spelen. We willen jon gens laten genieten en passie voor het voetbal bijbrengen." Daarom is ook bewust voor het werken met pupillen gekozen. Joost Visser: „Omdat je in die leeftijdscategorieën leert voet ballen. We hopen nog met een derde club te kunnen gaan sa menwerken. En in de toekomst hopen we ons dekkingsgebied nog verder uit te breiden." Hexagons Truppa naar WK voor jonge paarden GOES - Hexagons Truppa mag begin volgende maand deelne men aan het wereldkampioen schap voor jonge paarden. Ama zone Thamar Zweistra reed de nazaat van Rubiquil bij de laat ste selectiewedstrijd in Ermelo bij de beste vijf zesjarige paar den van Nederland. Het is de tweede keer dat Stal Hexagon uit Schore zich plaatst voor het WK jonge paarden. Eer der lukte dat met Hexagons Oll- right, maar dat werd geen suc ces omdat vaste berijder Lau rens van Lieren er destijds niet bij kon zijn wegens verplichtin gen op het EK voor Young Ri ders. Het WK voor jonge paar den wordt over een maand in het Duitse Verden gehouden. Papieren niet op tijd, geen WK-deelname Van Oostrom door Roeland van Vliet AMSTERDAM - Tijdens het WK rolstoelbasketbal in Am sterdam zou ook de in Goes woonachtige Elsbeth van Oostrom in actie komen. Haar deelname is echter op een formaliteit gestuit. Van Oostrom (24) werd gese lecteerd voor de mondiale ti telstrijd en maakte de gehele voorbereiding van Oranje mee. De center, die sinds haar twaalfde in een rolstoel zit vanwege posttraumatische spierdystrofie, wist niet beter of ze zou in Amsterdam mee spelen. Maar gisteren zat ze ook tijdens het derde poule duel tussen het publiek. „Het is echt stom, maar mijn papieren waren niet op tijd binnen bij de organisatie", vertelde ze. „Ze hadden ze al zes maanden geleden moeten hebben, maar de papieren van mij zijn pas drie maan den geleden rondgekomen. Twee weken geleden kreeg ik te horen dat ik daardoor niet mee mocht doen. Echt heel frustrerend." Het Nederlandse vrouwen team verloor gisteren met 55-50 van Japan. Eerder al waren nederlagen geleden te gen Duitsland en de Verenig de Staten. Vandaag wacht de kwartfina le tegen Canada. Uitschake ling dreigt, weet ook Van Oostrom. „Na het WK zal ik hoop ik weer bij Oranje zit ten. En dan echt." i Zes Nederlandse profclubs bezoeken de komende twee weken Zee land in de voorbereiding op het voetbalseizoen. Drie eredivisieclubs I SpartaRKC en Willem II) en drie clubs uit de eerste divisie (Hel mond Sport, Go Ahead Eagles en RBC). Ze werken in totaal negen oefenduels af in de provincie. Vanavond speelt Sparta tegen Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19