Verbod op gebruik slootwater PZC Spelletjes spelen en vrienden maken Woede over bomenkap in Arnemuiden A58 blijft tot in Vlissingen lopen Straf voor boeken kamer in hotel met valse fax Maatregel waterschap heeft weinig gevolgen voor boeren dinsdag 11 juli 2006 LnnrEmite Cajon UdELBCBG - Terwijl de Ha ai,aar in de open penitentiaire inlichting De Nederhof in Mid- delburg zat, vervalste lil] een lax en reserveerde zo een kamer i„'hotel De Nieuwe Doelen in Middelburg. Maar met de valse las liep hij vrijwel direct tegen de lamp- Hij wilde alleen maar een arti kel schrijven over hoe gemakke lijk het is een kamer te reserve ren op naam van een bedrijf, ver klaarde hij gisteren aan politie rechter M. Meeuwisse. Welk blad, dat liet hij in het midden. Officier van justitie M. Over- meer er geloofde geen snars van. Ze hield hem voor dat hij al sinds 1986 aan het oplichten is en zelfs een forse celstraf heeft gekregen voor fraude. Wat haar betreft mocht de man veroor deeld worden tot een nieuwe cel straf van zes weken en tot het alsnog uitzitten van een voor waardelijke celstraf van zes maanden, die vorig jaar nog was opgelegd.„U bent al twintig jaar de wereld aan het bedonderen", aldus de officier. De rechter erkende dat ze met een dilemma zat. Volgens de re gels moest ze de voorwaardelij ke celstraf omzetten in een on- vooiwaardelijkeTegelijkertijd besefte ze dat de man dan terug bij af is en na zijn vrijlating waarschijnlijk weer gaat oplich ten. Ze waarschuwde hem na drukkelijk dat hij niet weer mag afglijden en legde een taakstraf van honderd uur op. Daai-naast hield ze de omzetting van de voorwaardelijke straf aan tot 23 oktober. Dan hoopt ze van de stichting Doors, die de man begeleidt, te horen hoe het gaat met de man en of hij vorde ringen maakt met het weer een gewoon en eerlijk leven op te pakken. MIDDELBURG - Boeren mogen voorlopig geen water meer uit sloten halen om hun land te be regenen. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft dat verboden om Ie voorkomen dat het grondwa terpeil te ver daalt. Door de aanhoudende droogte de laatste weken is het wa terpeil in de waterlopen ver ge zakt, Omdat het droog zal blij- wil het schap niet dat er wa ter uit wordt gehaald om het te besproeien. Daardoor ook het grondwater te ver Sakken. Dat is schadelijk voor 'de gewassen, omdat die niet meer bij het grondwater kunnen ■komen. Bovendien is het schade lijk voor bebouwing, die erdoor kan verzakken. Het verbod geldt voor onbepaal de tijd voor heel Zeeland boven Westerschelde, behalve het gebied ten oosten van het Schel- de-Rijnkanaal, de Reigersberg- schepolder in oostelijk Zuid-Be veland, Tholen en Sint Philips- land. In die gebieden is de aan voer van zoet water voldoende. Ie zout Volgens landbouworganisatie ZLTO raakt het verbod weinig boeren. Het oppervlaktewater is in de meeste gebieden te zout lom het te kunnen gebruiken 'voor het besproeien van gewas sen, stelt C. Michielsen, specia listwater van de ZLTO. Het ver bod is desondanks van belang, D. Steijn van het water- „Op Walcheren, Noord- Beveland en Schouwen-Duive- land zijn inderdaad weinig boe ren die oppervlaktewater gebrui- Binnenbrand in appartement GOES - In één van de senioren appartementen boven het win- kclcomplex aan de Oostwal in Goes heeft gistermiddag korte tijd een binnenbrand gewoed. !De brand ontstond rond half zes 's middags, doordat de tv in de woning vlam vatte. „We weten [niet waardoor de brand in de tv ■is ontstaan", aldus officier van dienst A. Engelenburg. ■De bejaarde bewoner waar schuwde zelf de brandweer. Hij kon de woning op tijd verlaten. [De brandweer, die snel ter plaat se was, kon de brand binnen een kwartier blussen. De bewoners wande omliggende appartemen ten werden geëvacueerd. Sommi gen van hen hadden rook ingea demd en zijn in een ambulance behandeld. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ken. Maar al zou het er maar één zijn die het doet, dan is dat al te veel." Vanaf Zuid-Beveland zijn bij het waterschap vijf verzoeken binnengekomen om met opper vlaktewater te mogen berege nen. Die zijn allemaal afgewe zen. De fruittelers op Zuid-Beve land hebben weinig last van het verbod. Michielsen wijst erop dat zij zijn aangesloten op de zoetwaterleiding, die zoet water uit de Biesbosch aanvoert. Dat werkt goed, weet fruitteler H. Hoekman uit Vrouwenpolder op Walcheren. Zijn zoon heeft een fruitbedrijf in Goes en is op de leiding aangesloten. Hoek man zelf niet en hij maakt daar om gebruik van de gewone wa terleiding. „Dat is wel duur, twee euro per kubieke meter wa ter, maar het moet. Het water in mijn grond is te zout." De grond kan extra water wel heel goed gebruiken, consta teert landbouwer J. Kodde uit Arnemuiden. „He sta nu in een bietenveld en dat is kurkdroog. Er zitten scheuren in de bodem. Het heeft lange tijd niet echt ge regend." Maar het verbod om water uit de sloot te halen, deert hem niet. „Dat is toch te zout." Deelnemers aan het zomerkamp van de stichting Plezier aan Zee maken op de eerste dag hun bedden op. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Bij de elfjarige Sarah uit Vlissingen kwamen zondagavond toch ineens de kriebels opzetten. „Ik ben nog nooit zo lang van huis wegge weest. Het kamp van school duurde drie dagen. Nu ben ik een hele week weg." Vijfenzeventig Vlissingse kinderen in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar gaan deze maand een week op zo- mei'kamp in het ROC-gebouw aan de boxxlevard. De geheel gesponsorde va kantie is een initiatief van de stichting Plezier aan Zee. Uitgangspunt is het bie den van een leuke tijd aan met name kinderen uit het Middengebied van wie de ouders weinig geld hebben voor uit stapjes in de vakantie. Omdat het aan tal inschrijvingen uit die doelgroep laag bleef, is de grens verlegd naar kinderen uit de hele gemeente Vlissingen. In wat normaal tijdens het schooljaar de kantine van de Zeevaartschool is, ma ken Sarah en Maria (bijna tien jaar) maandagochtend hun bedden op. Vijfen twintig bedden staan in keurige rijen naast en achter elkaar opgesteld. De vriendinnen hadden vanochtend bij aan komst al meteen hun bedden uitgeko zen en er hun tassen en koffers opge legd. Zo wisten ze zeker dat ze naast el kaar zouden slapen. Dichtbij De twee zitten bij elkaar op school en hadden van een ander vriendinnetje ge hoord dat er een zomerkamp werd ge houden. „Het leek ons leuk om daar sa men naar toe te gaan. Lekker spelletjes spelen en nieuwe vrienden maken. Het mocht van mijn moeder omdat het kamp dichtbij is. Als er iets gebeurt, kan ze me meteen komen halen." Onder begeleiding van studenten peda gogiek, van de Pabo en het Cios spelen de kinderen een week lang spelletjes op het strand, doen ze speurtochten, gaan ze zwemmen en houden ze de onvermij delijke Bonte Avond. Ook is er een nachtelijk Smokkelspel. „Op schoolkamp hadden we ook een Smokkelspel", zeggen Sarah en Maria. „Toen moesten we in het donker met spullen naar de overkant van een veld rennen. Ik weet niet of dit Smokkelspel hetzelfde is, maar met spuHen naar de foto Ruben Oreel overkant rennen is léuk." De tienjarige Amber hoopt dat de Smokkeltocht een spooktocht is. „Met begeleiders die je in het donker laten schrikken. Dat vind ik leuk, want ik ben toch niet bang in het donker. Mijn zus wel. Dat is een bange schijter", lacht Amber. Haar zus Dorenda van twaalf reageert verontwaardigd. „Maar het is wel waar", zegt ze uiteindelijk. „Ik ben in derdaad bang in het donker. Of ik met die Smokkeltocht meega, weet ik nog niet." Slaapfeestjes In elk geval moet er vannacht gewoon worden geslapen. Zelfs daar kijken de meiden naar uit. „Op andere slaapfeest jes ga ik ook altijd pas heel laat sla pen", zegt Sarah. „Dan wordt het wel drie uur. Dus ik denk dat we na deze week wel een heel weekeinde nodig" heb ben om bij te komen." door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - Na de bouw vak wil de projectontwikkelaar aan de slag met de supermarkt in Arnemuiden. Dus worden er, tot woede van omwonenden, nu alvast bomen gerooid. Volgens Pim van Belzen van de Stichting Arnemuids Poldert je (STAP) was afgesproken dat er niet gekapt zou worden zolang de procedures nog lopen. De be zwaren van de stichting tegen de supermarkt worden na de zo mer door de rechtbank behan deld. Het bezwaar van de stich ting tegen de bouw van zorgwo- ningen op het speelveldje aan de Clasinastraat ligt nog bij het col lege van B en W. Terwijl een groepje jongens maandagmiddag een balletje trapt, gooien medewerkers van de gemeente bomen in de hout- versnipperaar. Twee grote bo men langs de Clasinastraat lig gen om. De bomen aan de zij kant van het trapveld gaan één voor één tegen de vlakte. „Niet normaal hè", merkt een voorbij- fietsende vrouw op. „Al die bo men weg." De bomen gaan echt niet aHemaal weg, zegt wethou der A. de Vries. „Het groene ka rakter van de Clasinastraat blijft behouden. Een aantal bo- Terwijl kinderen een balletje trappen op het speelveldje aan de Clasinastraat in Arnemuiden, is de ge meente tot verbijstering van omwonenden begonnen met bomen kappen. foto Ruben Oreel men moet wel verdwijnen. An ders kunnen mensen straks hun garages niet in en uit." De wethouder zegt niet te wil len wachten tot de procedures zijn afgerond. „Dat kan heel lang duren. Zo lang kan Arne muiden niet wachten. Alle argu menten voor en tegen zijn gewis seld. Er is een bouwvergunning verleend. Het is volstrekt gebrui kelijk om dan te beginnen." De supermarkt komt op de hoek van de Clasinastraat. Op wat nu nog een speelveldje is, komen zorgwoningen. Ook worden daar huizen gebouwd voor de be woners van de huizen die moe ten wijken voor het parkeerter rein van de supermarkt. Na de vakantie „Het bezwaar tegen de bouw van de zorgwoningen kan het coHege pas na de vakantie be handelen", zegt De Vries. „Als mensen de bouw van de super markt wülen tegenhouden, kun nen ze een voorlopige voorzie ning aanvragen bij de recht bank." Maar dat doen ze niet, zegt Van Belzen. „Ik heb het idee dat de gemeente ons probeert uit te da gen door de bomen te kappen." De gemeente had overigens een vergunning om de bomen weg te halen. Toen de kap gisterochtend be gon, heeft Arthur Holleman, de juridisch adviseur van Stap én de omwonenden van de bouw put aan de Zuidsingel, contact opgenomen met De Vries. Tever geefs. Het was een onaange naam gesprek, zegt Holleman. Dat vindt De Vries ook. Hij noemt Holleman 'buitenge woon geagiteerd.' „Ik werd be ticht van agressiviteit", vertelt Holleman. „Terwijl ik vind dat de gemeente zich agressief op stelt." Straf voor agressie tegen vader MIDDELBURG - Het uitschelden van zijn moeder door zijn vader vormde voor de twintigjarige Vlissinger de laat ste druppel. „Dat pikte ik niet", zei hij gisteren tegen de Middelburgse politierechter M. Meeuwisse. De jongeman liep op 26 oktober vorig jaar de zaak van zijn vader in Middelburg weer binnen en gaf hem een zet tegen zijn borst. Volgens de Vlissinger was het niet meer dan een stevige zet. Hij was hoogst verbaasd dat zijn vader een gekneus de rib en een bloeduitstorting had. De jongen had die dag een woordenwisseling met zijn vader; zijn moeder kwam hem te hulp waarop hij zelf naar buiten ging. Toen hij hoorde hoe zijn vader haar beledigde, stapte hij weer naar binnen om het voor haar op te nemen. Officier van justitie M. Overmeer hield de jongeman voor dat een arts de kneuzing en de bloeduitstorting had gecon stateerd. „Medische verklaringen liegen niet." Justitie had de jongeman aanvankelijk een boete van 220 euro opgelegd. Die had hij niet betaald omdat hij zijn ver haal aan de rechter wilde voorleggen. Dat verhaal was voor de officier reden om in haar eis de onvoorwaardelij ke boete om te zetten in een voorwaardelijke. De rechter vonniste conform. Kees Meerman (91) overleden ARNEMUIDEN - De laatste eigenaar van de monumenta le scheepswerf Meerman in Arnemuiden is zondag overle den. Kees Meerman is 91 jaar geworden. „Het is ontzet tend triest dat hij de gereedkoming van de restauratie van de werf niet meer heeft kunnen meemaken", zegt R. Geluk van de Stichting behoud Hoogaars. „Hij was erg betrokken en kwam elke dag wel een kijkje nemen." De gemeente Middelburg kocht de werf drie jaar geleden voor het symbolische bedrag van 1 euro. Dit voorjaar be gon de restauratie. De stichting gaat de werf gebruiken om er schepen te restaureren. Bovendien komt er een mu seum. De scheepswerf werd in 1763 opgericht en is daarmee de oudste werf in Zeeland. Op de werf zijn honderden hoog aarzen gemaakt. Kees Meerman sloot zijn werf in 1986. Het laatste schip liep in 1962 van de helling. Het werk aan de werf is stilgelegd tot na de begrafenis van Kees Meerman. Die vindt vrijdag plaats. De restauratie van de werf is in september klaar. Actievoerders vergeefs in beroep MIDDELBURG - Vijf verklede leden van de actiegroep Family4Justice, die in oktober het gebouw van de Kinder bescherming aan de Buitenruststraat in Middelburg bezet ten, hebben gisteren in hoger beroep bot gevangen bij het Haagse gerechtshof. Zij vochten twee weken geleden de boete van 200 euro aan die zij van de Middelburgse poli tierechter hadden gekregen voor de lokaalvredebreuk. Niet om het geld, maar om het principe waren ze in be roep gegaan, zeiden ze toen hevig geëmotioneerd. Ze za gen hun actie als ludiek en niet als onrechtmatige bezet ting. Het hof oordeelde gisteren anders en handhaafde de eerder opgelegde boete. Family4Justice bestaat uit gescheiden ouders - meren deels vaders - die zich door instanties als Kinderbescher ming en justitie onheus bejegend voelen, meestal omdat zij hun kinderen niet meer mogen zien. Zij eisen onder meer een parlementaire enquête naar wantoestanden rond de voogdij. neemt de overlast af en wordt de kans om de stad een gezicht aan de weg te geven, vergroot", schrijven ze. Het tracé kan twee keer tweebaans blijven, maar- iets worden versmald. Aan weerszijden kunnen stevige bo menrijen komen en in de mid denberm verlichting. Mochten Middelburg en Vlissingen eeii dubbelstad worden, dan kan de Parkway worden verlengd, al dus de opstellers van het rap port. „Ik kan me best voorstel len dat de weg bij Vlissingen in de toekomst anders wordt inge past in de omgeving", zegt Van Waveren. „Dan doel ik op bo men en verlichting. Maar wat ons betreft blijft het gewoon een snelweg." door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vlissingen be houdt de snelweg A58. Dat heeft gedeputeerde H. van Wave- ren van de provincie gisteren ge zegd. „Het idee om de snelweg te laten stoppen bij Middelburg is absoluut niet de opvatting van Gedeputeerde Staten", zegt hij. De provincie werkt aan een beeldkwaliteitsplan voor de A58 en de N62. De bedoeling is dat de omgeving van beide we gen in de toekomst zo wordt in gericht dat het uitzicht vanaf die hoofdwegen het visitekaart je van Zeeland blijft. Als onder legger voor het kwaliteitsplan is het concept-rapport Vensters op Zeeland opgesteld. In die nota staat dat de snelweg bij Middel burg moet ophouden en dat de weg tot aan Vlissingen moet ver anderen in een zogenoemde Parkway. Wethouder M. Walra ven van de gemeente Vlissingen liet vorige week al aan de pro vincie weten dit een onaccepta bel idee te vinden. „Ik kan Vlissingen geruststel len", zegt Van Waveren. „De snelweg bij Vlissingen blijft be staan. Dit onderdeel van het rap port is nog niet in GS bespro ken, maar ik kan vertellen dat dit absoluut niet onze bestuurlij ke opvatting is. Het is niets meer dan een idee van de opstel lers van het rapport." Afknapper De nota is gemaakt door Veenen- bos en Bosch landschapsarchi tecten. In hun visie is met het verdwijnen van de veerhaven in Vlissingen het symbolische eind punt van de A58 verwaterd. „De binnenkomst van Zeeland is markant, het einde in Vlissingen nu een afknapper", schrijven ze. Bovendien keert Vlissingen in haar planvorming de rug deels naar de weg. De uitbreiding van Souburg wordt immers wegge stopt achter geluidsschermen, menen de landschapsarchitec ten. Het idee om van de weg tussen Middelburg en Vlissingen een Parkway te maken, is niet voort gekomen uit de opvatting dat de weg overbodig is, maar uit de overtuiging dat er opnieuw een duidelijk eindpunt van de snel weg nodig is. „Door de snelheid te verlagen, Pleidooi voor kerncentrales DOEL - De kerncentrales in Bel gië moeten langer openblijven. Alleen op die manier kan de elektriciteitsprijs binnen redelij ke grenzen worden gehouden. Tot die conclusie komen advi seurs van de Belgische federale regering. Ze werden geraad pleegd door minister Mare Ver- wilghen van Energie. Verwilghen wacht nu eerst nog een rapport af van het Centraal Planbureau voordat hij met voorstellen komt om een eerder genomen besluit van de regering om de zeven kerncentrales in Doel en Tihange vanaf 2015 te sluiten, terug te draaien. Die studie wordt naar verwach ting in de loop van volgend jaar afgerond. agenda STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Kaasboerderij Schel lach, Prooyenseweg 26, 19.00 uur: Rondleiding over de boerderij en puzzel- tocht; OOST-SOUBURG Palazzoli Huis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur; Gym en trimmen vanaf 50 jaar; Fort Ramme- kens, 19.30 uur, rondleiding; VEERE - Markt, 10.00 - 17.00 uur: histo rische markt; VLISSINGEN Welzijnscentrum A. Coortelaan, 13.30 - 16.30 uur: Schaak sociëteit schaakclub Vlissingen; Open Hof, 16.15 uur: Power yoga; 20.15 - 21.30 uur: Oerdanslessen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13