perkpolder zonder vakantiepark Duiklocaties Zeeland beschreven PZC Leuke autoshow, goede muziek Zorgen over groen in Sas van Gent Rock-'n-rollen in Axel yiet deeltijdwoningen meer kans op gezonde exploitatie Gratis hoqedrukreiniger of 100,- Aanhoudingen voor mishandeling in Goes (0114)387387 De groep Asmodeus vermaakt het publiek. door Patricia de Ryck AXEL - De sfeer op het terrein van MVC Rattlesnakes aan de Sportlaan in Axel is gemoedelijk. Met een hambur ger in de hand of onder het genot van een biertje vermaken de bezoekers van Rock-'n-Roll Eartquake zich. Het is de eerste keer dat dit eendaagse festival wordt georganiseerd. Dit doet een aantal vrienden in samenwerking met de Rattlesnakes. Het terrein ging zaterdagmiddag al vroeg open en vanaf dat moment namen verschillende bezoe kers nieuwsgierig een kijkje. Dat een kaartje aan de deur 12,00 euro kostte, maakt ze niets uit. Nieuwsgierig nemen de overwegend mannelijke bezoekers een kijkje bij de auto's, motoren en fietsen. Als je alleen maar naar de voertuigen kijkt en luis tert naar de muziek, waan je je hele maal terug in de tijd van de rock-'n roll. Eén van de bezoeksters die nieuwsgie rig een kijkje neemt is de 22-jarige Iris Pleijte. „Ik vind die show van auto's en motoren wel leuk, maar ik ben hier echt voor de muziek naartoe gekomen." Van daag is Iris met een vriend gekomen, maar ze gaat ook regelmatig in haar een tje. „Als je hier in de regio uitgaat, hoor je deze muziek niet. Dus je moet er echt voor reizen. Dat vind ik geen enkel pro bleem. Zo ben ik veel in België te vin den en in Groot-Brittanië. Mijn vriend woont in Londen en is chauffeur bij ver schillende bands, zo kom ik overal." Ze geniet tijdens de optredens van de verschillende bands. Al vindt ze de Bel gische band Speedball Jr. niet zo gewel dig. „Ze zingen niet, waardoor de num mers toch minder afwisselend zijn. Maar tijdens Asmodeus heb ik ontzet tend genoten. Al is de sfeer hier wel an ders dan tijdens concerten. Daar komen de mensen echt voor de specifieke band. Ik merk dat de bezoekers hier echt voor het totaal komen", vertelt ze terwijl ze wacht op de volgende band. Dat de bezoekers niet alleen voor de mu ziek komen, is te merken. Ze brengen ook veel tijd door bij de verschillende stands met bijvoorbeeld kleding. En de Kustom Showdown trekt ook vele be zoekers. Verder hangen de bezoekers met een biertje in de hand in het gras. Ze kletsen met elkaar. Duizend euro Donkere kleding en grote tatoeages sie ren het beeld op het veld. Het hoort er volgens de jonge bezoekster allemaal bij. Zelf heeft Iris een grote tatoeage op haar rug. „Waarom het erbij hoort, weet ik niet, maar je ziet zoveel ta toeages voorbij komen. Het is ook echt een verslaving. Ik heb nu met mezelf af- foto Peter Nicolai gesproken, dat ik maar één tattoo per jaar neem, want het is echt duur. Ik heb nu voor ongeveer duizend euro op mijn rug getatoeëerd en spaar nu alweer voor de volgende." Terwijl ze dat vertelt, beginnen de vol gende bandleden aan hun optreden. Bang Bang Bazooka vermaakt het pu bliek. Er wordt zelfs een beetje gedanst. Eén van die dansers is Kees van der He ijden (43). „Als ik zin heb om te dansen doe ik dat gewoon. Het maakt me dan niets uit dat de rest niet beweegt. Ik vind de opzet van dit festival leuk be dacht. De muziek is goed, maar je merkt wel dat het nog moet groeien." Naast de Belgische band Speedball Jr. en de Nederlandse band Bang Bang Ba zooka. Asmodeus, was ook Dicemen van de partij. Volgens een bezoeker zijn het echt allemaal topbands die het ook internationaal goed doen. De bezoekers in Axel zijn daar heel nuchter in. Zij ge nieten gewoon lustig. Na afloop genieten zij tijdens de after party op de klanken van een dj. door Marcel Modde vlid-Summer 1 Plant Fair in Ferdinandushof OVERSLAG - In kwekerij Ferdi- nandushof aan de Rode Sluis- Regin Overslag wordt op zater- r dag 15 en zondag 16 juli een bij zondere Mid-Summer Plant Fair gehouden. Tientallen bekende plantenkwe- kers uit Nederland en België werken aan deze markt mee en brengen bijzondere planten mee, die te koop aangeboden worden. Ferdinandushof ligt bij Overslag aan de Belgische grens. Kweker Coen Jansen uit Dalfsen verzorgt zaterdag om 11.30 uur een lezing. Zondag 16 juli spreekt Peter Hauwens. Aan- yang 11.30 en 15.30 uur. Ferdi- pdushof is beide dagen ge- opend van 10.00 tot 18.00 uur. I Bezorgklachten: - 0800-0231 231 - op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern pzc. n I René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 j 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ZIERIKZEE - De Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB) heeft een uitgebreid overzicht gemaakt van alle duiklocaties in de Oosterschelde en Grevelin- gen. Per locatie wordt uitgelegd met welke gevaren en omstan digheden rekening moet worden gehouden. Ook is zo in één oog opslag duidelijk welke wettelij ke regels in acht moeten worden genomen. Het overzicht is gemaakt dooi de NOB-commissie Deltage bied. Alle duiklocaties zijn voor een nummering, die te vens bekend is bij de waterpoli- tie (KLPD), Rijkswaterstaat en de provincie. De nummers die nen ook voor een betere melding van de precieze locatie voor de hulpdiensten bij een duikonge luk. Het overzicht is voor iedereen vrij verkrijgbaar via de internet site van de bond, wwiv.onderwa tersport. org, vertelt woordvoer der D. van Santen. De bedoeling is dat duikers zich bij het plan nen van hun verkenning onder water informeren over de om standigheden op die duikstek. In de Oosterschelde mag lang niet op alle plekken worden ge doken. Uit het overzicht wordt duide lijk dat veruit de meeste wrak ken en monumenten in de verbo den zone liggen. Slechts op vijf van de 24 bekende objecten mag worden gedoken. Alle anderen liggen of in vaarwater, of in een natuurgebied. Daarnaast is ook per locatie bij elkaar gebracht hoe het met de voorzieningen op de kant is gesteld en hoe diep het er is. Een belangrijke aanvulling op de al bestaande kaarten, is de bundeling van alle geldende wetten, reglementen en verorde ningen per duiklocatie in de Oosterschelde door NOB-com- missielid F. van der Vegte van de KLPD. In één oogopslag is te zien waar rekening mee moet worden ge houden. Op het overzicht van de populaire duikplek onder de Zeelandbrug bij Zierikzee bij voorbeeld is goed te zien waai de mossel- en oesterpercelen lo pen. Ook zijn nauwkeurig de vakken ingetekend waar wordt gevist met kreeftkorven, fuiken en netten die voor duikers ge vaar kunnen opleveren. Verder worden er belangrijke aanwij zingen gegeven in verband met de stroming rond de eerste twee brugpijlers en de aanwe zigheid van scheepvaart in de buurt. Volgens Van Santen draagt het overzicht bij aan het verbeteren van de duikveiligheid in Zee land. Tevens neemt het een stuk onduidelijkheid weg over gel dende regels. Onwetendheid van wat op sommige plekken niet mag, is regelmatig een bron van irritatie wanneer duikers door instanties worden wegge stuurd. Het toezicht op nale ving van de regels zal door de KLPD worden verscherpt, al dus Van Santen. maandag 10 juli 2006 zll Terneuzen heeft weer beeldenroute TERNEUZEN - Ze staan er weer, de beelden op en in de directe omgeving van de Scheldeboulevard. De beelden tentoonstelling, die voor de zesde keer ingericht is, werd zaterdagavond geopend. De beeldenroute gaat van start in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Terneuzen. Ook hier zijn verschillende beelden te bewonderen en dat doen de aanwezigen dan ook met veel plezier. Wethouder F. van Hulle verwelkomt alle bezoekers namens de ge meente. Hij noemde de tentoonstelling uniek. Volgens hem beleef je een beeld iedere keer weer op een andere manier. Initiatiefnemer C. Ferket is blij dat de beelden route een traditie is geworden, maar wees erop dat dat niet vanzelf ging. „Het lijkt zo eenvoudig, maar dat is het. niet. Ik weet niet hoeveel uur werk er op de boulevard staat, misschien is het wel meer dan een half mensenle- ven", zegt hij. Ferket wil meer. „Nu zijn we hier met Zeeuws-Vlamingen, West-Vlamingen en Oost-Vlamin gen. Zou het niet prachtig zijn om de Fransen hier- ook - aan toe te voegen? Vier Vlaanderens, drie landen, daar droom ik van." Ferket wil van Terneuzen een beeldenstad maken. Waar toeristen niet alleen in de zomer kunnen ge nieten van de beelden, maar ieder jaargetijde. De beelden zijn nog tot 24 september te bewonderen. Man raakt rijbewijs kwijt KAPELLE - Een 51-jarige man uit Putte raakte in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn auto van de weg - op de A58 bij Kapelle. Hij bleek ruim drie keer de maxi maal toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedron- ken en reed bovendien in een auto die niet APK-gekeurd s was. De man moest zijn rijbewijs inleveren. Kinderopvang in trek HULST - Het kinderdagverblijf, de gastouder of een (be taalde) oppas is in Zeeuws-Vlaanderen gewilder dan in andere delen van Zeeland. Dat blijkt uit onderzoek dat j het Zeeuwse welzijnsinstituut Scoop in het kader van de u Jeugdmonitor Zeeland heeft laten doen naar het gebruik van kinderopvang en peuterspeelzaal in de provincie. Iets meer dan de helft (53 procent) van alle ouders van drie- en vierjarigen geeft in dat onderzoek aan gebruik te maken van enige vorm van opvang. Zeeuws-Vlaamse ouders maken er het meeste gebruik van (63 procent), ge volgd door ouders op Walcheren (58 procent) en in de Oosterschelderegio (52 procent). De welzijnswerkers van Scoop noemen het opvallen, dat het percentage in Zeeuws- Vlaanderen voor vierjarigen nauwelijks afwijkt van peuters die een jaar jonger zijn, terwijl dat in Wal-,;* cheren en de Oosterschelderegio wel het geval is. Daar_ gaan mincler oudere kinderen naar de kinderopvang. Ouders in Zeeuws-Vlaanderen laten hun kind dus min- der snel naar de basisschool gaan dan in de rest van de provincie. Bejaarde winkeldievegges gepakt ZIERIKZEE - Twee vrouwen van 65 en 67 jaar zijn zater- 1 dag in de Golff supermarkt in Zierikzee aangehouden in J verband met winkeldiefstal. De vrouwen hadden voor iets meer dan veertien euro boodschappen meegenomen zonder te betalen. Ze liepen tegen de lamp en moesten mee naar het politiebureau. Na verhoor en een boete mochten de winkeldievegges weer gaan. agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, vrij biljarten;14.00 uur: Bewe gen 55 De Halle, 13.30 uur:Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar ten; CADZAND Duinplein, 9.00 uur: Sei- zoensmarkt; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, koersbal HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur; Bridge; HULST -De Lieve, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Handwerk- club de Vlijtige Liesjes, koffieochtend met voorlezen; 13.30 uur: Kaarten; 14.00 uur; Sjoelen; Multifunctionele Ruimte Korenmarkt, 10.00 uur; Koffieochtend; KLOOSTERZANDE - Hotel van Leu-' ven, 19.30 uur: Kaarten; KOEIA/ACHT - De Vlaschaard, 13.00 r uur: Biljarten, 13.30 uur: SWO creatief/- bingo; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen- komst; RAPENBURG - Café 't Karrewiel, 19.00 uur: Gaaibollen; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koers- bal; SINT - JANSTEEN - De Warande,.- 13.00 uur; Biljarten; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Kaar ten; 13.30 uur: Kaarten bieden en joke- J ren en biljarten; Sporthal De vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; jgnrjjamlri de Puysseleijr tRKPOLDER - De exploitatie „n een vakantiepark is in het plan Perkpolder niet haalbaar. Da( blijkt uit de marktanalyse die is uitgevoerd om uit te vin den hoe het plan het beste kan Korden ingericht. )je analyse is een onderdeel ian de haalbaarheidsstudie die bnge week is gepresenteerd, rit gesprekken met diverse ge- Innr Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Onderne- ners en bewonersorganisaties „Sas van Gent zijn bang dat er tp termijn niet veel groen meer overblijft in het kanaalstadje. ondernemersvereniging, de dsraad, de welzijnsraad en ut. heemkundige kring maken die zorg kenbaar in een geza- nenlijke schriftelijke reactie op iet nieuwe bestemmingsplan bt de gemeente Terneuzen voor Jas van Gent in voorbereiding Leeft- ri van de onderdelen van dat dan is, om voor woningbouw ge- iruik te maken van een aantal nbreidingslocaties, plaatsen in de woonwijken van Sas waar nu loggeen huizen staan. [Als ai die plannen gerealiseerd vorden, blijft er weinig over nan het groen", constateren de lasse belangenorganisaties. Graag verzoeken wij u dan ook nu een plan te ontweipen waar- bij naast de te realiseren wo- iingbouw het huidige groen vordt versterkt en het recreatie- re gebruik ervan kan toene men', laten ze weten aan het col- ege van burgemeester en wet houders. „Een wandelroute langs de voormalige vloeivelden (nabij Sint Albert, red.) met een loorloop in de verschillende wij- en zou een mogelijke suggestie "i van onze kant." renommeerde exploitanten van recreatieparken is gebleken, dat voor de gezonde exploitatie van een nieuw park - waar je een weekendje of (mid)week kunt verblijven - een minimu maantal van vierhonderd wo ningen nodig is. Plan Perkpol der komt daar met tweehon derd woningen niet bij in de buurt. Daarom is in het plan om de omgeving van de oude veer haven nieuw leven in te blazen gekozen voor een ander con cept: dat van de zogenoemde deeltijdwoningen Wethouder P. Weemaes (Ruim te) van de gemeente Hulst licht desgevraagd toe dat een deeltijd woning een mengvorm is van een permanent te bewonen huis en een recreatiewoning. „Het is een woning waar je in principe permanent kunt wonen. Bewo ners hebben er meer vrijheden dan in een recreatiewoning. Bij komend positief economisch ef fect voor de gemeente is, dat be woners van een deeltijdwoning bij de gemeente ingeschreven moeten zijn als inwoner." Belgen Uit de marktstudie blijkt verder dat Plan Perkpolder zich vooral richt op Belgische bezoekers. De cijfers laten zien dat acht pro cent van de Belgische gezinnen een tweede woning heeft. De wo ningen liggen voor een belang rijk deel aan de kust en in de Ar dennen. De belangstelling voor chalets en stacaravans neemt af, terwijl de interesse voor apparte menten, bungalows en villa's toeneemt. De focus op Belgische recrean ten was ook aanleiding voor de keuze van een golfbaan als toe ristentrekker in het Plan Perk polder. „De golf sport wordt in België net ontdekt. In Neder land golft ongeveer twee pro cent van de bevolking en is het de snelstgroeiende sport, terwijl in België nog maar een half pro- De organisaties vragen het ge meentebestuur verder meer aan dacht te besteden aan verkeers- problemen, en geur-, stof-, en ge luidsoverlast van de aanwezige industrie in Sas. Zo zijn ze het in het geheel niet eens met de stelling van de ge meente dat inwoners van Sas van Gent van oudsher al ge wend zijn aan stankoverlast van de industrie, en dat dit geen re den is voor inwoners om naar el ders te verhuizen. 'Hierin verschillen wij van me ning. Plet bevreemdt ons zeer dat onze inwoners verhuizen naar de andere kernen van de ge meente Terneuzen. De geuroverlast is buiten pro porties, en in het nieuwe bestem mingsplan staat niet op welke wijze dit gereduceerd gaat wor den. Wij verzoeken u om duide lijk aan te geven op welke ma nier de geuroverlast bestreden gaat worden en hoe die in de toe komst kan worden vermeden.' cent van de bevolking deze sport bedrijft." De aanwezig heid van de golfbaan moet ook het luxehotel dat aan de rand van de aan te leggen jachthaven verrijst een basis van bestaan ge ven. „De combinatie met de golf baan waardoor speciale golfar- rangementen kunnen worden aangeboden, biedt goede kansen voor een hotel." Behalve de sterke kanten van het gebied (geen files, voldoende uitbreidingsruimte, lage woning prijzen) zijn er in de analyse ook zwakke punten en bedreigingen voor het plan op papier gezet. Het imago van Zeeuws-Vlaande ren als afgelegen - en moeilijk bereikbaar gebied is zo'n zwak punt, evenals de storende aanwe zigheid van de koeltorens van de kerncentrales in Doel aan de horizon. Ook het ontbreken van een groot strand in de dii'ecte omgeving is een minpunt bij de ontwikkeling van het plan, zo staat in de analyse. Vraag naar onze voorwaarden Actie loopt rol en met 30 september 2006 Het is tijd voor de Rabobank. GOES - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Goes rond vijf uur drie man nen in de leeftijd van 36 tot 43 jaar aangehouden voor mishan deling. Tussen de drie en en twee 25-ja- rige Middelburgers was een woordenwisseling ontstaan die uitmondde in een vechtpartij. Een van de Middelburgers werd meerdere malen geschopt en ge slagen en liep hierbij een bloed-, uitstorting op aan zijn gezicht. De drie aangehouden personen, een Goesenaar, een man uit de gemeente Schouwen-Duiveland en een man uit de gemeente Rei- merswaal, zijn ingesloten voor verder onderzoek. Advertentie Rabobank Hulst durft elke uitdaging aan want ook in 2005 waren wij weer de grootste hypotheekverstrekker. Heeft u plannen om een huls te kopen Wilt u binnenkort gaan verbouwen? Goatu profiteren van de lage rente door uw hypotheek over te sluiten? Maak dan nu een afspraak vooreen adviesgesprek bij de Rabobank Hulst. U kunt rekenen op een helder advies en bovendien antvangru bi] overhandiging van de offerte een Kfhcherhogedrukrelnigei Of€l00.-cadeaul' Bel voor een altijd beter aanbod Adviesgesprek mogelijk van maandag rot en met vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tol 12,00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37