Hier is het altijd vakantie Te weinig animo voor veerdienst Showband Sas aast op wereldrecord Kalf komt om bij schuurbrand Clinge Kitesurfer verstrikt in touw Ufo-mysterie opgelost Fiets Schipper Laurens de Brouwer vreest flop editie Zeeuws-Vlaanderen Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. Dorpsstraat Niet alleen doordeweeks is het stil in de Dorpsstraat van Biggekerke. Auto's gebrui ken de straat immers niet meer als doorgaande weg Hoewel de Dorpsstraat uit komt in de dorpskern, is het aan die kant ook betrekkelijk rustig. Een levendig centrum kent het dorp namelijk niet. Sinds de supermarkt weg is, moeten dorpelingen voor hun boodschappen naar andere oorden. Je hebt café Juliana, en de Arduin-bakkerij bij de kerk en dat was het wel zo'n beetje. Op de vele vakantie huizen en fietserverhuurders na, dan. Want toeristen we ten hun weg toch wel te vin den naar het pittoreske plaatsje. Fietsers zijn er ge noeg. Niet gek ook, zo vlakbij de duinen. Voor kinderen ligt achter de Dorpsstraat een speeltuin. Zij kunnen ge woon in hun eigen dorp naai de basisschool, ook al telt Big gekerke maar 900 inwoners. En maar één kerk. Biggeker ke is niet zo gelovig als ande re dorpen in de regio. De kerk kende eind 19e eeuw al een teruggang in bezoekers aantallen. In de oorlog was de kerk een tijdje bezet, latei- zijn er vluchtelingen opgevan gen. Er is zelfs in lesgegeven. Redactie: 0113-315649 WWW-p4C.nl c.mail:redactie®pzc.nl postbus 314460 AA Goes m KèïXand: 0113-315520: Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. Saxofonist Coltrane op dreef KAMPERLAND - Bij de Room pot in Kamperland is gistermid dag een kitesurfer in de proble men gekomen. De 37-jarige man uit Veldhoven raakte verstrikt in de touwen van zijn kite en verdween enige tijd onder water. De man is door hulpverleners uit het water ge haald en op de kant gereani meerd. De traumahelikopter ver leende medische bijstand en heeft het slachtoffer naar het Erasmus-ziekenhuis in Rotter dam gebracht. MIDDELBURG - Het waren rijstpapieren ballonnen, die woensdagavond in Nieuw- en Sint Joosland voor lichte con sternatie zorgden. En dus geen ufo's, verzekert Rijk-Jan Koppe- jan van de sterrenwacht nog maar een keer. „Van de week kregen we een mailtje van iemand die op die avond inderdaad ballonnen had gelanceerd. Ze zijn van rijstpa pier gemaakt, en er zit een vuur- korfje in. Het is een soort Chine se traditie, om iemand te herden ken. Die dingen komen hoog en ze branden heel lang. Ik heb er zelf eentje gekocht en ja hoor: je ziet een oranje licht met een zwarte schaduw erboven. Pre cies wat die mensen zeiden. Dat moet het dus zijn geweest." Koppejan heeft intussen al ver schillende ongeruste Nieuwlan- ders te woord gestaan. „Ze wa ren behoorlijk overtuigd van hun waarneming. Ik heb ze uit- genodigd eens in onze sterren wacht te komen kijken. Dat heb- ten ze gedaan. Nu weten ze nog meer over bijzondere lichten." Rijbewijs kwijt na drankrit KTRANCHEMENT - Op de Kanaalweg in Retranchement is wijdagavond tegen twaalven een 28-jarige automobilist uit de gemeente Sluis betrapt op rij den onder invloed. De man had dieer dan 3,5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. ]d rijbewijs werd ingenomen en hij kreeg een dagvaarding. door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Showband Sas van Gent onderzoekt of de Dag van de Vlag die hij zater dag 2 september houdt in aan merking komt voor het wereldre cord 'showvlaggen'. Het is een van de activiteiten die de showband die dag houdt ter afsluiting van het twintigja rig bestaan en als aansluiting op het Kermisweekend in Sas van Gent. De activiteiten vinden plaats in De Roselaer aan de Noordstraat in Sas van Gent, het repetitielo kaal van de Sasse Showband. De activiteiten duren van 9.00 uur tot 1.00 uur. De colorguard (showvlaggengroep) begint om 9.00 uur met de 'Dag van de Vlag'. De groep wil proberen een uur aaneengesloten met de vlag bezig te zijn. Om 10.00 uur begint er een minirommel- markt, aangevuld met een fan- cy-fair en een muziekbeurs. De ze duren tot omstreeks 15.00 uur. Eveneens om 10.00 uur wordt de tentoonstelling '20 jaar Showband Sas van Gent' geopend. De tentoonstelling wordt aangevuld met een over zicht 'Leden Muziek'. Hierin laten leden zien wat het lidmaat schap van Showband Sas van Gent tot gevolg heeft als uitbrei ding van hun hobby. Om 18.00 uur start dan een grootse reünie van oud-leden. Op dit moment wordt de hand gelegd aan de laatste adresgege vens van oud-leden. Opzet is dat binnen maximaal twee we ken al deze oud-leden een per soonlijke uitnodiging krijgen. Als er oud-leden zijn, die zeker willen zijn van een uitnodiging, kan men zich via de website van Showband Sas van Gent opge ven (www.showbandsasvang- ent.nl). Om 19.00 uur zal dan de muziek groep van de showband een kort optreden verzorgen, door het spelen van de allernieuwste showmuziek, die van 'Lord of the Rings'. Hierna begint er een barbecue voor leden en oud-leden, waar na er om 20.30 uur een feest avond zal losbarsten. Auto in sloot, twee gewonden GOES - Twee vrouwen uit Mid delburg zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag gewond ge raakt toen de auto waarin ze za ten op de A58 bij Goes in de sloot belandde. De bestuurder, een 46-jarige Middelburger, zei in slaap te zijn gevallen. Hij bleef ongedeerd, een 43-jarige plaatsgenote klaagde over pijn op de borst. Een 19-jarige vrouw liep beenletsel op. zeeuwse almanak Tja, dat was balen. De fiets waarmee die jongen uit Zaam- slag zich beweegt tussen zijn school en het centrum waar hij een therapeut bezoekt, stond niet meer tegen de muur waar hij hem had ach tergelaten. Gejat. Je kon er ook op wachten, want er zat geen slot op, maar toch: het was een geleende fiets, en bo vendien zat hij nu zonder ver voer. Behoorlijk uit zijn hum loste hij het vervoersprobleem op via het 'oog om oog'-principe: die fiets die er nog wel stond, was ook niet op slot. Dan daar maar op naar school. On- derweg had hij een meevaller- tje: in het verkeer zag hij j plots een jongen op zijn gesto- len fiets voorbijpeddelen. Kor daat hield hij de dief aan: „Dat is mijn fiets! Inleveren!" De ander, op heterdaad be trapt, was even van zijn stuk gebracht door die barse invor dering. Tot hij zich realiseer de dat hij van hen beiden niet de enige fietsendief was. „En die fiets waar jij op rijdt, die is van mijn broertje!" De beide rijwielen stonden nog diezelfde avond weer in hun eigen schuurtje. maandag 10 juli 2006 Drankrijdster vlucht na aanrijding HULST - Een 46-jarige automobiliste uit Hulst is zater dag aangehouden in haar woning voor het veroorzaken van een eenzijdig ongeval onder invloed van alcohol. Agenten zagen op de Truffinoweg een zwaar beschadigde auto op de stoep staan. De auto had een kapotte voorband en was door zijn as gezakt. Aan de andere zijde van de weg stond een geheel vernielde lantaarnpaal. Bij de auto werd niemand aangetroffen. Uit navraag bleek dat de au to aan de 46-jarige vrouw toebehoorde. Op het politiebu reau bleek, dat ze te veel alcohol had gedronken. De vrouw kreeg een rijverbod van negen uur en twee proces sen-verbaal; eentje voor rijden onder invloed en een om dat ze de plaats van het ongeval had verlaten. Auto rijdt dijk af bij Cadzand CADZAND - Op de Ringdijk Noord in Cadzand is zater dagmorgen rond half vijf uur een 20-jarige vrouw uit de gemeente Hulst met haar auto van een dijk afgereden. Vermoedelijk heeft ze door te hoge snelheid de macht over het stuur verloren waardoor ze een bocht niet goed kon nemen. De auto was eerst tegen de gevel van een gara ge gebotst om vervolgens op de kant terecht te komen in een naastgelegen tuin. De bewoners troffen zaterdagmor gen een geheel vernielde auto aan in hun tuin. Van de be stuurder ontbrak ieder spoor. Die meldde zich zaterdag middag bij de politie het bleek de 20-jarige vrouw te zijn. Ze had bij het ongeval alleen wat bulten en schrammen. Rijbewijs ingenomen HULST - De politie heeft gisterochtend rond twee uur het rijbewijs ingevorderd van een 21-jarige automobilist uit de gemeente Hulst. Bij een alcoholcontrole op de Wa terstraat in Walsoorden kreeg de man een stopteken waar- na hij de blaastest moest afleggen. Hij had ruim ander half keer te veel alcohol gedronken. Omdat hij een begin nend bestuurder is, werd zijn rijbewijs ingevorderd. Bootje slaat om, opvarende gered THOLEN - De brandweer op Tholen heeft zaterdagavond een 63-jarige Belg uit het water van het Schelde-Rijnka- naal gered. De man voer op een zeilbootje op het kanaal vanuit België richting Thoolse haven. Even voor het stad je, ter hoogte van de Mosselhoekseweg, kapseisde het boot je waardoor de Belg onder de boot kwam te liggen. Men sen die het ongeval, dat even na zeven uur plaatsvond, za gen gebeuren, waarschuwden direct de politie. De ook te hulp geroepen brandweer wist de man na 25 minuten uit zijn benarde positie te bevrijden. Met onderkoelingsver- schijnselen werd het slachtoffer per ambulance naar zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom gebracht. Eigenlijk zou de Dorpsstraat van Biggekerke helemaal geen bruisend café Juliana no dig hebben om bewoners te ple zieren. Die vermaken zich toch wel. Met het strand op een steen worp afstand en wat klusjes in huis, hoeven de Biggekerken- aren niet eens op vakantie. Of ja, wat klusjes? Op nummer zes hebben ze het hele huis op de schop genomen. En dat gaat deze zomer vrolijk door, vertelt bewoonster Els Gideonse. Haar man Leo schuurt net de trap af. „Het begint ergens op te lijken. Maar het was een puinhoop! Een jaar geleden kwam het stel vanuit Middelburg naar Bigge kerke. „Omdat het zo'n leuk dorp is, en een heel erg leuk huis. Alleen ja, het was zwaar verwaarloosd. Het hout was rot en er zat niet eens een douche in. Dus hebben we een badka mer gebouwd, een nieuwe keu ken. Nieuwe kozijnen, nieuwe leidingen, nieuwe bedrading. Sinds de familie Janse hier in 1947 kwam wonen, is er nooit iets aan het huis gedaan." Behalve vervallen was het daar om ook nog authentiek. Met mooie gootklossen onder de dak goot, sierlijke deuren en een wa terput in de achtertuin. „Eerst had ik nog romantische ideeën om me daar te wassen, zolang we geen douche hadden. Maar dat was toch niks. We hebben ons maar gewassen aan de was tafel. Weet je dat iedereen in de straat zijn badkamer aanbood? Zo aardig zijn ze hier. Terwijl ze ons niet eens kenden." Maar ja, Els en Leo wonen toe vallig wel in het huis van Klaas en Mina, van het winkeltje. Dan ben je meteen goed volk. „Ieder een kent Klaas en Mina. Ze ver kochten hier huishoudelijke arti kelen, postzegels. Er zat zelfs een apotheekje in. Waar nu de Els Gideonse voor haar huis in Biggekerke. Op de achtergrond schilder Joop Voogt. foto Ruben Oreel garage zit, dat was vroeger een frietkotje en daarnaast zat een slijterij annex café. Mina was zo'n oud boerinnetje. Ze is vorig jaar gestorven, toen ze 96 was. Tot die tijd zat ze altijd voor het raam naar buiten te koekeloe ren. Zo de Valkenisseweg in." Dan zag ze vast hoe mensen naar het strand fietsten. Dat doen Els en Leo bijna elke dag. „Tien minuten, en je bent er. Misschien dat we deze zomer nog weggaan hoor, tentje in de auto en richting de Italiaanse Al pen. Maar eigenlijk hebben we hier altijd al vakantie." Het is 'de beste schilder van Big gekerke', die bij Els en Leo de garage behandelt. Hoho, waar schuwt Joop Voogt. „Het is Kou- dekerke geworden. Ik ben ver huisd, vandaar. Niet omdat ik Bigge niet leuk vond, natuurlijk niet, ik kon gewoon een leuk huisje kopen. Ik heb er drie jaar over gedaan om er iets moois van te maken. Dat is gelukt." Drie jaar verbouwen, drie jaar geen vakantie. Daarom neemt Voogt het er dit jaar extra van. „Ik heb me voorgenomen drie weken écht weg te gaan. Frank rijk, maar dan het noorden en het midden. Ik ben nogal van het wandelen. Ik ga alleen." De schilder trekt een klontje verf uit zijn kwast. „Tuurlijk, ik zou graag met zijn tweeën gaan, maar dat gaat zo moeilijk als je alleenstaand bent." Behalve dit onderhoud gebeurt er vrij weinig in de Dorpsstraat. Twee rondjes straat en je ziet nog alleen Els, Leo en Joop. Of toch... Wat huizen verderop is beweging te zien: twee meis jes rennen een oprit op. Het zijn Anna en Mila, die bij Levi ko men spelen. De ouders van Levi, Saskia en Oscar Peeters, zijn er ook. „Wij zijn een feest aan het voorbereiden. Sateetjes prik ken, bier koelen en de partytent neerzetten. Ik ben namelijk ja rig", vertelt Oscar. Nog trotser: „En ik heb net een onderhouds bedrijf opgericht. Dat moet ge vierd. Er komen ook mensen uit de straat, ja. Dat kan niet an ders. Iedereen is hier bevriend. Ik ben opgegroeid in Paauwen- burg in Vlissingen, maar ik ga hier nooit meer weg. Iedereen is zo open naar elkaar." „Hoi!Oscar zwaait naar een buurvrouw en kijkt zijn vrouw opgetogen aan. „Kijk, dat doen ze in Paauwenburg niet." Saskia is niet verrast door zo veel vriendelijkheid in de Dorps straat. Ze is er immers geboren. „Klopt, het is hier heerlijk. Rus tig en je staat zo op het strand. Als wij op vakantie gaan, doen we dat buiten het hoogseizoen." Ook Talitha (11) en haar zusje Sifra (4) kunnen Zeeland niet missen. De meisjes komen net uit de speeltuin. „We gaan vaak naar het strand, maar nu gaan we naar huis", ratelt Sifra, ter wijl ze meer ijs op haar wangen smeert dan dat ze opeet. „We hebben een zwembad in de tuin en die grond is blauw. Dat weet ik. Ik heb een nieuwe duikbril." Kijk. Een strand, een zwembad, een ijsje en een nieuwe duikbril. Meer heb je niet nodig in de Dorpsstraat van Biggekerke. Wendy van den Hurk Hnnr Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - De animo voor de toeristische veerdienst tussen Perkpolder en Hans- wcerl blijft ver achter bij de ver wachtingen van schipper Lau rens de Brouwer. De seizoensverlenging die De Brouwer dit jaar toepast om uit te vinden of er bestaansrecht is voor een permanente veerdienst tussen Oost-Zeeuws-Vlaande- ren en Zuid-Beveland is tot nu- toe verre van een succes. JVe hebben in vijf weken tijd om precies te zijn 229 mensen overgezet, terwijl we hadden ge mikt op duizend. Je kunt dus wel stellen dat de belangstelling vies tegenvalt", aldus De Brou wer, die dagelijks heen en weer vaart met zijn motorschip De Onderneming. De ondernemer uit Ossenisse hoopte dit jaar vier- tot vijfdui zend klanten te mogen begroe ten aan de aanlegsteiger, maar ziel: het met de huidige aantal len maar somber in. Ook had hij gedacht zo'n honderd tot 150 abonnementen aan de man te brengen voor de overtocht tus sen Perkpolder en Hansweert. Aangezien tot op heden slechts vijfentwintig mensen van die mogelijkheid gebruik hebben ge maakt, twijfelt De Brouwer ook hier of dat streefgetal wel wordt gehaald. Teleurgesteld De schipper toont zich diep te leurgesteld over deze ontwikke lingen. „Een permanente veer dienst in het leven roepen zit er op deze manier niet in", zegt hij. „Ik ben bang dat het een grote flop gaat worden. We zullen het in ieder geval drie jaar volhou den met het toeristische pontje, maar wat er daarna moet gebeu ren? Als ik deze aantallen zie, vraag ik me af, of de bevolking daadwerkelijk nog wel een pont nodig heeft." De afdeling Hulst van de SP slaagde er vorig jaar in met een handtekeningenactie bij de provincie een haalbaar heidsonderzoek te forceren naar een vast fietsvoetveer vanaf Perkpolder. Na een zogeheten quickscan kwamen Gedeputeer de Staten tot de conclusie dat het niet zinvol was daar uitge breid onderzoek naar te doen. De exploitatie van zo'n veer dienst zou te duur zijn. „Er zijn vorig jaar acties gevoerd, waar bij mensen schreeuwden om een permanente veerdienst. Maar wij hebben nog nooit iemand van die mensen hier gezien", al dus een cynische De Brouwer. door Harold de Puysseleijr CLINGE - Bij een felle uitslaan de brand in een boerenschuur aan de 's-Gravenstraat in Clin ge is in de nacht van vrijdag op zaterdag een kalf om het leven gekomen. De brand ontstond omstreeks tien over half één in de schuur, waarin zich naast twaalf kalve ren op de zolder balen met hooi en stro bevonden. De kalveren werden met hulp van omwonenden uit de schuur gehaald en elders onderge bracht. Een van de dieren kon niet tijdig uit de schuur worden gehaald. De Hulster brandweer kreeg bij het blussen van de brand hulp van de brandweer uit het naburi ge Sint-Gillis-Waas. De oor zaak van de brand is nog onbe kend. Volgens de Hulster brand weercommandant J. Rijk be stond er - mede door het wind stille weer - weinig gevaar dat het vuur zou overslaan. Het personeel van de nabijgele gen wooncomplexen van het in stituut voor verstandelijk gehan dicapten De Sterre kreeg van de brandweer het advies tussen half twee uur en twaalf uur 's middags ramen en deuren geslo ten te houden in verband met stankoverlast. De brandweer blust het vuur in de boerenschuur aan de 's-Gravenstraat in Clinge foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35