Van de Berge regeert in Bruinisse PZC De Nooijer wint met overmacht Jessica Nijpjes eist hoofdrol op in Vrouwenpolder Crosser Oreel doet in Hapert goede zaken Veldman staat op het EK in het achterveld Pas 15-jarige tennisser wint mannenenkelspel 4 en 5 in Mosseltoernooi uitslagen maandag 10 juli 2006 s23 jnnr RasAbresch BRUINISSE - Wat een luxepro bleem. Op het middenterrein van het Bruse tenniscomplex zocht Marcel van de Berge naar een geschikte plaats om zijn bei de zoons aan het werk te zien. Wouter (13) op baan 5 in de fina levan het enkelspel in de catego rie 6, Koen (15) op baan 1 in ca tegorie 4. De oudste van de twee groeide uit tot de koning van het 26e Mosseltoernooi. Vader Van de Berge glom van trots vanwege de prestaties van zijn nakomelingen. Niet in de laatste plaats omdat de titels van Koen en de finaleplaats van Wouter (hij verloor met 6-1, 4-6, 6-1 van de als eerste geplaatste Rowdy van der Vlist) deels het resultaat waren van zijn eigen werk. Naast opvoeder en chauf feur is hij namelijk ook de ten- nisleraar van de talentvolle jon gelingen. „Koen is een groot ta lent" vertelt hij na de overwin- ning (6-2, 6-7, 7-5) van zijn oudste zoon op de plaatselijke held Jan Peter Dekker. „Hij kan zich vastbijten in een tegenstan der en heeft een goede mentali teit. Hij traint met veel toewij dingen inzet en geeft nooit op." Dat bleek in de finale van het mannenenkelspel 4, die geteis terd werd door de harde wind. Dekker leidde in de derde en be ende set met 5-2, maar met aanvallend tennis sleepte Van de Berge alsnog de titel binnen. „Bij 5-2 begon hij pas echt te meppen", keek verliezer Dekker terug. „Het leek wel of ik tegen een muur stond te spelen. Hij is erg vast, slaat alles terug. Daar naast was ik ook aardig ver moeid in die laatste set. De con ditie is niet optimaal." Vermoeidheid Dat de vermoeidheid bij Dekker loeg en niet bij Van de Ber ge is opmerkelijk. De 15-jarige uitBurgh-Haamstede had name lijk al een partij in de benen, 's Ochtends versloeg hij in de fina le van categorie 5 Mark Pas- schier met 6-2 en 6-3. Passchier was vorig jaar ook al verliezend Koen van de Berge is een groot tennistalent, maar koestert geen torenhoge ambities. finalist. Toen bleek Frank den Engelsman te sterk. Met Den Engelsman is meteen één van Van de Berges grootste concurrenten binnen Zeeland ge noemd. In de finale van het Zeeuws kampioenschap verloor hij van de jongeling (15) uit Sint-Philipsland. Het verschil tussen de twee is dat Den En gelsman meedoet aan ranglijst- toernooien. De Van de Berges zijn daar mee gestopt. „Tot hun twaalfde hebben de jongens ook bondstraining gekregen. Maar daar zijn ze mee gestopt toen het op lotingen aankwam. Ze kunnen nog wel groeien, maar het verschil met de toppers is groot. Te groot denk ik. Zij trai nen twintig uur per week, Wou ter en Koen 2,5 uur", legt vader uit. Koen zelf hoeft niet zo no dig de echte top te halen. „Misschien wordt mijn speel- sterkte dit seizoen 3. Daar zou ik al heel blij mee. zijn-rik" voet bal ook nog in de B's van DFS, maar als ik zou moeten kiezen, ga ik wel voor het tennis. Een A-kwalificatie (niveau 1 en 2) zou mooi zijn, maar ik denk dat ik daar te weinig voor train." Over zijn finales was hij uiter aard tevreden. „Ik had van tevo ren niet durven zeggen dat ik hier twee prijzen zou winnen. Vooral de finale tegen Jan Peter vond ik een heel leuk duel." Voor Dekker is het tennissen meer een tussendoortje. Zijn voorkeur gaat uit naar voetbal len bij Bruse Boys. De 22-jarige sporter kon niet echt treuren om zijn verlies in de enkelspelfina le. Met de dubbeltitel 3 had hij al een aardige prijs op zak. Ter wijl zijn speelsterkte in de dub bel slechts 6 is. „Mijn toernooi kon daarom al niet meer stuk." Het is opvallend dat er veel voet ballers in de diverse finales ston den. Zo verloren de Bruse Boys spelers Michel Maaskant en Mats Willemse de eindstrijd van het mannendubbel 6 van Hans Dor chain en Rowdy van der Vlist. Zierikzee-voetballer Mar- tijn van Grunsven won met zijn partner Pieter Boot het mannen- foto Marijke Folkertsma dubbel 5. De beste vrouw in het enkelspel 6, de hoogste catego rie in Bruinisse, was Eva le Clerq. In de finale van het dub bel 5 moest zij met medespeel ster Yvette van Koelen haar meerdere erkennen in Adrie de Looff en Lianne de Waal. Als prijs ontvingen zij de traditione le mossel. De prijzenjag'ende fa milie maakte de prijsuitreiking niet meer mee. Want de Van de Berge-express was al op weg naar het Dikke Toren toernooi in Zierikzee. Rentmeester verovert vijfde plaats WESTERHAAR - Bij het Nederlands damkampioenschap voor junioren staat Martijn Rentmeester na vijf ronden op een gedeelde vijfde plaats. In het Overijsselse Westerhaar speelde de jonge dammer uit 's-Gravenpolder vijf keer remise. In enkele partijen be reikte hij een voordelige stand, maar hij zag zijn sterke spel nog niet beloond met overwinningen. Pim Meurs en Mike Koopmanschap gaan na vijf van de elf ronden aan de leiding met acht punten. Het toernooi duurt nog tot en met zaterdag. Lammers wint koers Schoondijke SCPIOONDIJKE - Het aantal Zeeuwse deelnemers aan de veteranenwedstrijden van de WAOD, die in Schoondijke werden verreden, was minimaal. Van de vier renners die de eindstreep haalden, kwamen er twee op het podium. Rudy Lammens uit Oostburg won in zijn categorie, Wim de Waal uit Axel werd tweede in zijn leeftijdsgi'oep. Voor Lammens was het zijn tweede overwinning dit jaar. Eerder won hij een koers in het Belgische Ouwegem. De Waal is aan een succesvoller seizoen bezig. De Axelaar won al vier wedstrijden. In Schoondijke moest hij Patrick van Renterghem voor laten gaan. In de C-categorie eindig de Ko Harms uit Axel als achtste en werd Rudy Buzeijn uit Schoondijke zeventiende. Van Dommelen eindigt in de top50 GOES - Jannie van Dommelen van de Goese Golfclub heeft zich tijdens een wedstrijd om de maandbeker in de top50 van het nationale Robeco Neary Klassement gesla gen. De bal eindigde in één slag slechts 0.09 van de vlag. Hiermee staat Jannie van Dommelen op plaats drie van het klassement. Deze positie geeft aan het einde van het seizoen recht op deelname aan de nationale kampioen schappen. De Robeco Neary is een initiatief van beleggingsspecialist Robeco en wordt in 2006 gespeeld tijdens meer dan 460 golf wedstrijden, verspreid over het hele land. De Neary is een onderdeel bij een golfwedstrijd waarbij het, op een korte par 3 hole, de bedoeling is om in 1 slag zo dicht mo gelijk bij de vlag te slaan. La vrij sen pakt tiende plaats in Erp ERP - Birgit Lavrijssen werd in de wielerronde van Erp gisteren tiende in de categorie nieuweling-meisjes. Op het bochtige stratenparcours sprokkelde de Kapelse in de wedstrijd over 50 km opnieuw punten bij elkaar voor het Wielerrevue klassement. Voor dit klassement tehen negen wedstrijden mee. De wielerronde van Erp was de 7e van de reeks. Besuyen boekt zege op marathon ZERMATT - Wim Besuyen (Dynamica) was de sterkste in de Zwitserse Matterhorn-marathon, een marathon waar bij een hoogteverschil van 1500 meter overwonnen moest worden. De atleet uit Middelburg kwam uit de klasse 55 jaar en realiseerde een tijd van 4.21,01. John Guequièrre werd in dezelfde categorie veertiende in 5.23,02. Jan de Wilde eindigde bij de mannen 45 als vijfde (4.01,20). Ma- rius Besuyen liet een tijd van 4.45,41 noteren. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De dres suurruiters zorgden voor fraaie momenten op het concours hip- pique van de Gouwe Reyers. Jes sica Nijpjes was in Vrouwenpol der één van de vele uitblinkers. Met Hexagon's Replay onder het zadel eiste de amazone uit Middelburg op het hoogste ni veau (klasse Z2) in beide proe ven de overwinning op. Verder eindigde ze met Heaxagon's Ra- zani als tweede en derde. Jessica Nijpjes stuurde de ex pressief bewegende Replay in de eerste proef naar de goed score van 67.65 procent. In de tweede proef stopte de teller voor de amazone en de bruine ruin op 63.82 procent. „Replay is een heel fijn paard om te rijden. Hij beschikt over heel fijne gangen en is net als zijn vader Rubiquil erg werkwillig", vertelde Jessi ca Nijpjes. Verwachtingen „Met zijn vijf jaar is hij nog erg jong voor een Z2-paard, maar voor ik met hem op wedsti*ijd ging, heb ik op stal goed vooruit gewerkt. Het is met Replay nu mijn zesde wedstrijd. Enkele we ken geleden heb ik met hem ook Outdoor Zeeland gewonnen. Daaruit blijkt wel dat Replay dit werk aan kan." „Ook wat betreft Razini koester ik hoge verwachtingen. Haar gangen lijken nog iets beter dan die van Replay. Zij heeft ook een geweldige uitstraling. Voor al in de uitgestrekte gangen laat ze zich super zien. Maar de oplei ding van haar vergt iets meer tijd." Jessica Nijpjes' tweelingzus Chantal gaf in Vrouwenpolder metU've Got It haar visitekaart je af door tweemaal het oranje erelint te pakken in de klasse Ml- In de eerste proef stuurde zij de getalenteerde pas vijfjari ge bruine ruin naar het aanspre kende totaal van 67.33 procent. Ruim voldoende voor twee winstpunten. Met de score van 64.67 procent kwam de Middelburgse dres- suurcombinatie in de tweede proef een fractie tekort voor hvee bonuspunten. Geen reden tot ontevredenheid bij Chantal Nijpjes. „Ik rijd veel paarden voor eigenaren. Krap een jaartje geleden kocht ik U've Got It voor mezelf. Bij toe val liep ik tegen hem aan. De ruin bleek moeilijk zadelmak te maken. Reden voor de eigenaar om hem te vei'kopen." „U've Got It bleek erg onzeker en zelfs bang van mensen. Het was dus best een gok. Maar het is me gelukt om hem over die angst heen te krijgen. Ik ben er van overtuigd dat ik met dit paard nog ver kan komen, want hij heeft enorm veel kwalitei ten." Niet voldoende De 67.33 procent bleken voor Chantal Nijpjes niet voldoende voor de hoogste dagscore. Die eer eiste Miranda Weijermans voor zich op. De instructrice van de organiserende Gouwe Reyers stuurde, onder het oog van haar pupillen, de royaal ont wikkelde Ultano H met de score van 68 procent naar de overwin ning in de tweede proef van de klasse L2. Leerlinge Wanda Ver- hage met Unicom schreef met 66 procent de eerste proef op haar naam. Arianne Francke droeg haar steentje bij aan het succes van de Gouwe Reyers, door met het paard Silvano in de eerste proef van de klasse M2 de overwin ning op te eisen. Een overwin ning die gepaard ging met twee winstpunten en promotie naar de klasse Z binnen handbereik bracht. „Het loopt erg lekker. Ek denk dat Silvano er ook klaar voor is. Maar ik wacht met de promotie tot na de kampioen schappen." Klasse apart Bij het springen was in de klas se L Mariëlle Nieuwenhuis een klasse apart. De pas vijftienjari ge amazone uit Serooskerke schreef, tot haar eigen verba zing, met Aparte zowel het klas siek als progressief parcours op haar naam. „Ik heb een half jaar niet kun nen rijden", vertelde Nieuwen huis na de wedstrijd in Vrou wenpolder. „Vorige week ben ik weer gestart en was Aparte niet vooruit te branden. Het liep van geen kanten. En nu wilde de ruin gewoon geen fout maken." Het was stoffig op het circuit in Wemeldinge. foto Willem Mieras door Herman Heuvink WEMELDINGE - Het was warm en stoffig tijdens de clubwedstrijd motorcross van MC De Sproeier in Wemeldinge. De sterkste klassen werden beheerst door Gregory de Nooijer (125 cc) en Erik van de Wekken in de klasse 250/500 cc. Het was duidelijk aan het aantal deelne mers te merken dat het volop vakantie is, maar dat nam niet weg dat de aanwezigen er vol voor gingen. Sommige jonge coureurs zagen in hun klasse te weinig tegenstand en gingen met hun lichtere machines van start in een zwaardere klasse. Percy Karelse uit Wilhelminadorp was zo'n coureur en startte met zijn 65cc KTM in de 85cc-categorie. Dit ging hem goed af. Hij won beide manches met overmacht. Ook Jo hnny van Eekelen uit Goes kwam uit in een andere klasse. Hij rijdt normaal uit in de klasse 85cc en behoort daar tot de toppers. Hij ging nu van start in de clubklasse. Door problemen bij de start moest hij zowel in de eerste als tweede manche vanuit de achter hoede beginnen. Hij wist zich nog flink in de kijker te rijden, maar een overwinning zat er niet in. Daarvoor was de concurrentie te sterk of beschikten de motoren over dui delijk meer pk's. In de 125cc was Gregory de Nooijer uit Vlis- door Herman Heuvink HAPERT - Motorcrosser Marco Oreel was de beste tijdens een nationale motorcrosswedstrijd in Hapert. De Vlissinger kwam uit in de klasse MX 1 junioren. Thijs Lampio uit Vlissingen werd zesde. Martin Stroo uit Oost-Souburg legde op hetzelfde circuit in de klasse Inters MX 1 beslag op een zestiende positie in het dag klassement. In de stand voor de titel staat de Yamaha-coureur op een dertien de plaats. Dagwinnaar Erwin Robins uit Helmond voert het klassement aan. Voor Oreel was het een goede dag. De Kawasaki-coureur wist niet alleen het dagklassement naar zich toe te trekken, hij ver stevigde ook zijn leidende posi tie in het tussenklassement. Oreel begon sterk aan de eerste manche. Hij nam vrij snel de tweede plaats in achter koplo per Eric Grispen. In de derde ronde nam de Zeeuwse crosser de leiding over en stond die positie niet meer af. Lampio begon in deze eerste manche ook in de kopgroep. Even had hij nog de vierde plaats in handen maar uiteinde lijk finishte hij als vijfde. Kopstart In de tweede manche pakte Oreel kopstart en behield deze tot op de helft van de wedstrijd. Erwin Jacobs uit Meterik wist hem de leiding te ontfutselen en wat de monteur uit Vlissingen ook probeerde in de situatie kwam geen verandering. Lam pio had het in deze manche wat moeilijker. Gestart als elfde kon hij slechts enkele plaatsen win nen. van onze sportredactie GOES/GDYNIA - Erwin Veld man bevindt zich op het Euro pees kampioenschap in de olym pische Laserklasse in het achter veld. In het Poolse Gdynia bezet de zeiler uit Middelburg na drie kwalificatiewedstrijden de 76e Veldman is één van de zes Ne derlanders die bij het EK strij den in een veld van ruim hon derd zeilers. De kwalificaties be gonnen vrijdag en worden van daag afgesloten. Morgen en woensdag worden dagelijks twee wedstrijden in de finalese rie gevaren. Veldman kon zich in de drie wedstrijden niet in de top klasse ren. De Middelburger werd ach tereenvolgens 53e, 37e en veer tigste. Daardoor bezet hij nu de 76e plaats. singen de sterkste. De 19-jarige student won op zijn Yamaha met grote overmacht. Achter werd om plaats twee fel gestreden door een viertal crossers. Het was in beide manches Freek Filius uit Vlake die bij de fi nish deze positie innam. Erik van de Wek ken uit Zierikzee reed met zijn Honda in de klasse 250/500cc onbedreigd naar de zege. „Mijn broer Marco is de monteur en ver zorgt de machine uitstekend, dus kan ik niet achterblijven." De 39-jarige vrachtwagenchauffeur is een liefhebber van circuits met een harde onder grond en dat betekent dat hij graag aan de start komt op het circuit aan de Oude Pol derweg. Zierikzee. Dikke Torentoernooi. HE6: L. Weeda-P. ten Have 6-3 6-2. HE7: M. Lagendijk-M. Vedder 6-3 6-1. HE8: P. Noppert-J. Schreinemacher 6-4 6-1, M. Duinhouwer-M. Evertse 6-3 6-3. HD6: J. van der Linden/M, Bomer-M. Salomons/F. Kramer 6-3 6-4, DD7: A. Peters/M. Benthin-S. Gerrits/C. van Stipriaan 6-1 6-2. GD6: J. Vleeshouwer/J. Vleeshouwer-H. Bunnig/P. Sibbing 4-6 6-1 6-3. Bruinisse. Mosseltoernooi. HE4: K. van de Berge-J. Dekker 6-2 6-7 7-5. HE5: K. van de Berge-M. Passchier 6-2 6-3. HE6: R. van der Vlist-W. van de Ber ge 6-1 4-6 6-1. HE7: A. Stoutjesdijk-I. Domic 3-6 6-2 6-3. HE8: R. Loos-F. Po lak 6-4 6-4. DE6: E. le Cercq-B. Meyer 6-3 6-4. DE8: M. Duinhouwer-C. van Tol 6-2 6-2. HD3: J.P. Dekker/J. Otte-D. Huising/C. Huizer 6-4 3-6 6-4. HD5: P. Boot/M. van Grunsven-H. Dorchain/J. van der Stigchel 6-2 7-5. HD6: H. Dorchain/R. van der Vlist-M. Maaskant/M. Willemse 6-3 7-6. HD7: G. Ahlrichs/M. Quak-C. Slootmaaker/P. Slootmaaker 6-3 6-2. HD8: L. van Gemeren/M. van Gemeren-M. Willemse/E. Willemse 7-5 6-3, DD5: A, de Looff/L. de Waal-E. le Clercq/Y. van Koelen 6-4 6-0. DD6: M, de Morree/R. van der Velde-A. Pronk/A. Struys 6-0 6-3. DD8: C. van Tol/A. Koster-M. van Dissel/N. Hillebrand 6-1 6-2. GD5: L. de Waal/A. de Waal-A. Kouwenberg/P. van der Cingel 1-6 6-4 6-4. GD6: M. van Splunder/O. Kramer-C. Kerkhove/P. van Burg 6-4 6-3. GD7: C. van der Vlist/R. van der Vlist-J. Flikweert/F. Rooden- burg 6-3 3-6 6-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33