Feest bevalt Vlissingen wel PZC Lange files richting Brouwersdam door festivalganger! Straatfestival doet iets met stad De Zonnebloem kleurt je wereld De volgende stap is een implanteerbare kunstnier. maandag 10 juli 2006 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wat /.al het stil zijn in Vlissingen! Weg arties ten, weg geluidsboxen, weg po dia, weg diabolo's, weg peespa leis. Weg Lustige Schlagerfreun- den. Het Straatfestival is voor bij. Het dééd iets met de stad. Even. vijf dagen, was Vlissingen een festivalterrein. Overal zag je dezelfde gezichten. Mensen lie pen met klapstoeltjes onder hun arm van Nollestrand naar Oran- jedijk. En dan die oud-wethou der met zijn opgevouwen vuilnis zak, om maai- geen natte billen van het gras te krijgen. Program maboekjes staken steeds meer verfrummeld uit kontzakken. Bij het Dijktheater werden in het gras met elkaar pizza's ge deeld, bewoners van de Oranje- buurt brachten hele dagen door in hun zolderserre. Zelfs buiten het festivalterrein ging het festival gewoon door. Overal stond de muziek nét wat harder dan anders, het parkeer terrein van de Steenen Beer ver anderde prompt in een buurt- voetbalveld en tot in Middel burg werd besproken hoe magni fiek het vrijdagavond toch was in de Zware Plaatwerkerij. Feest bevalt Vlissingen wel. Be grijpelijk; Uit in Vlissingen had bijzondere artiesten naar de stad gehaald. Zo hadden The Primitives behalve een tros plas tic tasjes niet veel nodig om het Vierwindenplein te vullen met publiek. De Franse clown Mr Wilson lukte het daar later op de dag met een snelkookpan. Zelfs de ruige gasten van Stich ting Door sloten zich, staand op hun tenen, aan achter de scha terlachende kinderen. Betoverend vertolkte Osmosis Cie bij schemering zijn vlucht verhaal in een vrachtwagen, die stond op de Oranjedijk. De ene laadbak was behangen met een videoscherm, waarop beelden van vluchtende Afghanen te zien waren. In de andere laad bak liet Cie met wilde dansbewe gingen zien hoe hij dat heeft ge daan. En toen was het echt even stil op de dijk. Hoewel? In de verte klonken we reldse geluiden in het Dijkthea ter. Third World, tipte iemand. "Echt even gaan kijken." Jamai- canen waren het, die reggae mengden met folk, pop, rap, rhythm blues en zelfs klassie ke muziek. Gedurfd, maar voor al goed gelukt. En Vlissingen ging nog lang niet naar bed. Het poppenspel Me Too-wal- kabout gaat over de Siamese tweeling Daisy en Violet (rechts). Onder de als wandelende non sens omschreven vrolijke Coque- cigrues van de Franse groep Pic- to Facto. foto's Ruben Oreel door Marcel Modde SCHARENDIJKE - Het Concert at Sea op de Brouwersdam is zonder noemenswaardige inci denten verlopen. Wel waren er veel klachten over de bereik baarheid van het festivalterrein en de verwijzing naar de par keervakken. Vooraf en na afloop ontstonden er op de wegen naar de Brou wersdam kilometers lange files. Eén uur voor aanvang (17.00 uur) van het festival stond het verkeer op de N57 tussen Brielle en Ouddorp over een afstand van 23 kilometer vast en was slechts stapvoets rijden moge lijk. Daardoor misten velen het concert van Ilse de Lange, dat om zes uur stond gepland. De zangeres stond zelf overigens ook in de file. Op de N59 vanuit Zierikzee stroopte het halverwege de mid dag eveneens op. Het verkeer uit zuidelijke richting over de Zeelandbrug en de stormvloed kering kon iets langer doorrij den voordat het stuitte op de lan ge stroom concertgangers. Sommige bezoekers meldden in het gastenboek op de internetsi te van Concert at Sea dat ze ze ven uur onderweg zijn geweest om op de Brouwersdam te ko men. De thuisreis na afloop ver liep in de meeste gevallen niet heel veel sneller. Een bezoekster die op twintig minuten afstand van het festivalterrein woont, laat weten om half één in de au to te zijn gestapt om pas kwart over drie voor de deur te parke ren. Opvallend is vooral het aantal klachten over de verwijzing naar het festivalterrein zelf en naar één van de tien parkeer plaatsen. Voor niet iedereen was het bovendien even duidelijk waar de ingang was. De pendeldiensten zijn even eens voor verbetering vatbaar, vinden bezoekers. De bussen re den niet ver genoeg door, was een vaak gehoorde klacht, zodat de passagiers heen en terug als nog een eind moesten lopen. „En daar betaal je dan z& voor!" De zuidelijke halte lag, voorbij Ellemeet. Het noorè ke uit- en opstappunt was- richt ter hoogte van Port de. Die shuttle was M wel gratis. De Taxi Central nesse had in totaal dertig-' sen ingezet voor het vervoRi concertgangers tussen de keerplaatsen en het festij rein. Volgens de politie hebben; geen problemen voorga Wel moest na afloop worde gegrepen, omdat concertgü ondanks waarschuwingen de organisatie te voet de:j rijbaan van de Brouwers overstaken. Motorrijden den ingezet om op de vrijei, de snelheid van het nad-: verkeer te remmen en zo e lukken te voorkomen. Drankrijdster vlucht na aanrijding HULST - Een 46-jarige auto: biliste uit Hulst is zaterdag*; gehouden in haar woning i het veroorzaken van een dig ongeval onder invloed alcohol. Agenten zagen op de TruiÊ weg een zwaar beschadigd; to op de stoep staan. De had een kapotte voorband was door zijn as gezakt. Au andere zijde van de weg st een geheel vernielde lanta paal. Bij de auto werd nies aangetroffen. Uit navraag bleek dat de aan de 46-jarige vrouw Hulst toebehoorde. Op het politiebureau bl ze te veel alcohol had ken. De vrouw kreeg een rijven van negen uur en twee pra; sen-verbaal; eentje voorrij onder invloed en een oméa; de plaats van het ongeval: verlaten. Het vervolg van de familieberichten van pagina 10 Aangaande de dagen onzer jaren, Daarin zijn zeventig jaren, of zo wij zeer sterk zijn tachtig jaren; en het uitnemendste van die is moeite en verdriet Psalm 90:10 onberijmd Met diepe droefheid geven wij u kennis dat na een werkzaam leven door de HEERE van ons is wegge nomen, na een kortstondig ziekbed onze lieve zorg zame vader, grootvader en overgrootvader Cornelis Adriaan Meerman In leven scheepsbouwer Sinds 16 april 2005 weduwnaar van Maria Wondergem Arnemuiden, f Vlissingen, 11 oktober 1914 9 juli 2006 Arnemuiden: Bep Schroevers-Meerman (in herinnering) Jan Schroevers (in herinnering) Gerard Meerman Willie Meerman-de Nooijer Lewedorp: Ko Meerman Nel Meerman-Dieleman Klein- en achterkleinkinderen 4341 CH Arnemuiden Zuid wal 55 Onze vader en opa is thuis opgebaard, alwaar uitslui tend gelegenheid is tot afscheid nemen op woensdag 12 juli van 19.00 tot 20.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. vrijdag 14 juli om 12.15 uur op de algemene begraafplaats aan de Veerseweg te Arnemuiden. Hieraan voorafgaand zal er voor familie en belang stellenden een rouwdienst worden gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk te Arnemuiden, die aanvangt om 11.00 uur en geleid wordt door de Wel eerwaarde heer Ds. A. Goedvree. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in voornoemde kerk. Geen bloemen Geen toespraken Zij die geen rouwbrief ontvangen hebben, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Verdrietig zijn wij door het verlies van onze lieve Opa Kees Lia en Gerard Corina, Willemijn Elma en Evert Selina, Geraldo Arnemuiden, 9 juli 2006 Rust zacht opa Joachim en Ilse Saskia Lewedorp, 9 juli 2006 Op 91-jarige leeftijd is overleden onze lieve opa en overgrootopa Kees Els en Daan Ria en Jos Nico en achterkleinkinderen Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geachte medebewoonster Mevrouw N. Verhoeff We zullen haar missen. Bewoners en medewerkers Poortershof Brouwershaven Wij weten dal als ons lichaam sterft, wij een nieuw huis in de hemel krijgen, waar wij altijd mogen wonen. Dat is een huis door God gemaakt en niet door mensen. 2 Corinthiërs 51 Verdrietig, maar dankbaar dat we haar zo lang in ons midden mochten hebben, delen wij u mede dat is overleden onze moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder Maria Olijslager-van de Guchte sinds 20 januari 1980 weduwe van Pieter Olijslager in de gezegende leeftijd van 93 jaar. Oostkapelle: Neelie Geertse-Olijslager Henk Geertse Marlies en JohanMascha Petra en Robertfair Henrik Serooskerke (W): Mart Olijslager Jannie Olijslager-Moelker Pieter Jacco Marisca en johan Rob Onze dank gaat uit naar het personeel van 't Uus te Westkapelle voor de goede zorgen. Westkapelle, 7 jullie 2006 Correspondentieadres: Oostkapelseweg 41 4353 EE Serooskerke (W) De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op D.V. woensdag 12 juli om 13.00 uur in de Pe- truskerk, Ds. van Wouwestraat te Serooskerke. Voorafgaande aan de dienst is er van 12.30 tot 12.50 uur gelegenheid tot afscheid nemen. De begrafenis zal om 14.00 uur plaatsvinden op de begraafplaats te Serooskerke. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de fa milie te condoleren in voornoemde kerk. je handen hebben voor ons gewerkt je hart heeft voor ons geklopt je ogen hebben ons tot het laatst gezocht Rust nu maar uit Na een leven dat gekenmerkt werd door eenvoud, goedheid, bezorgdheid, eerlijkheid en liefde, geven wij u kennis van het overlijden van onze vader, schoonvader en opa Mattheus Hendrik Hol weduwnaar van Janneke Beun in de leeftijd van 94 jaar. Mariakerke(B.): Johan en Jacqueline Hol-van Wassenhove Viviane Aardenburg: Theo en Nel Hol-Kort Martin en Veronique jordi, Lisanne Danny en Ulrica Linsey, Justin. Marit Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle zorgen, die hij in woonzorgcentrum Coensdike heeft mogen ontvangen. Aardenburg Coensdike. 7 juli 2006 Corresponden tieadres Beukelstraat 15 4521 BE Biervliet De afscheidsbijeenkomst, waarvoor u wordt uitge nodigd, zal plaatsvinden op woensdag 12 juli om 10.30 uur in crematorium "Terneuzen", Bellamy- straat 28c te Terneuzen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in de hal van het crematorium Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Dankbetuiging Als je door verdriet wordt neergeslagen Het waarom van dit aan niemand kunt vragen Dan is het goed dat je zo veel goede mensen ziet Ook al vinden zij de juiste woorden niet. Voor de hartverwarmende bewijzen van medeleven die wij na het overlijden van onze onvergetelijke moeder, schoonmoeder en oma Corrie AIlemekinders-Landman mochten ontvangen, zeggen wij u hartelijk dank. Het is voor ons een troost te ondervinden hoeveel mede levende vrienden wij hebben. Jan en Marianne van Lambalgen kleinkinderen en achterkleinkinderen Baarn, juli 2006 Zonder jou De wereld is leeg zonder jou. Er staat maar zo weinig meer in. De hemel is aldoor zo hinderlijk blauw. Waarom? Wat heeft hel voor zin? De merel zit zachtjes te zingen in 7 groen. Voor mij hoeft ie heusz'n best niet te doen. De wereld Icon vol van geluk zijn, maar nou: leeg zonder jou Uw blijken van medeleven, de vele hartelijke reacties, kaarten en prachtige bloemstukken ontvangen na het overlijden en bij de begrafenis van onze kleine, grote man Thijs hebben ons goed gedaan. Hiervoor willen wij u hartelijk danken. Marco en Barbara Mooren-de Block Sluiskil, juli 2006. Aangepaste vakanties en kuurreizen voor iedereen! De vakanties en kuurreizen van het Reumafonds zijn voor iedereen die behoefte heeft aan een aangepaste j vakantie tegen een betaalbare Pdjs. j Voor elk wat wils in Nederland of Europa: cultuur, natuur of zon en strand. Vakanties van het Reuma fonds bieden alle comfort voor mensen die minder mobiel zijn: aangepaste accommodatie en -vervoer (per vliegtuig, bus, boot en met eigen vervoer) Nieuw: kuurreizen Vanaf 2006 bieden wij kuurreizen aan naar Duitsland. Oostenrijken Slowakije. Bestel de vakantiegids Reizen 2006 via onze afdeling Reizen T 020 589 64 85. of bekijk het vakantieaanbod op: www.reumafonds.nl iReumafonds Stak In bewtglng Of hel nu gaal om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact. Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGOI ANGO maak(t) beter leven mogelijk! 3800 AW Amersloort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl Bijna 40.000 Zonnebloemvrijwilligers brengen per jaar één miljoen bezoekjes aan mensen die ziek of gehandicapt r Word lid. Bel 0900-5000 4000 of kijk op www.zonneb!oenui de Zonnebloem' Dialyse is een briljante uitvinding van een briljante Nederlander. Professor Kolff. Zijn apparaat redt nierpatiënten het leven. De volgende stap is een implanteerbare kunstnier. De Nierstichting gaat ervoor. De Nierstichting zoekt naast de implanteer bare kunstnier naar andere structurele oplossingen voor nierziekten. Ook zetten we ons in voor verbetering van de kwaliteit van leven van nierpatiënten en werken we aan de preventie van nierziekten. Meer weten over ons werk? Kijk op www.nierstichting.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32