Duiklocaties Zeeland beschreven Goeree toont weer trots haar vloot PZC PZC Brouwse Dag bluft vrolijk verder Recordheksenbezem kiest het luchtruim Gedetailleerde kaarten bieden overzicht van omstandigheden en regels 11 Kalf komt om het leven bij schuurbrand in Clinge maandag 10 juIi 2006 fr». Marcel Modde BSUKZEE - Dc Nederlandse Ëenvatersporl Bond (NOB) l„d een uitgebreid overzicht .«naald ™iallc duiklocaties in e Ooslerschclde en Grevclin- per locatie wordt uitgelegd „1 welke gevaren en omstan- digheden rekening moet worden houden. Ook is zo in cén oog slag duidelijk welke wettelij ke regels in acht moeten worden [Uverzicht is gemaakt door Steunpunt vrijwilligers Goes succes GOES - Het steunpunt voor vrij willigers in Goes heeft in dc eer ste zes maanden van dit jaar een behoorlijke groei doorgemaakt. Onlangs werd de vijfhonderdste vrijwilliger ingeschreven. Het steunpunt is vier jaar gele den opgericht om een schakel te worden tussen verenigingen en instellingen die vrijwilligers no dig hebben en die vrijwilligers zelf. Dat is goed gelukt. Coördinator N. El-Khattabi schat dat van de vijfhonderd mensen er zeker vierhonderd «n 'vaste vrijwilligersbaan' heb- ien gevonden. Voor de andere ïordt nog bemiddeld of ze zijn nmiddels afgehaakt. [en paar wensen voor de toe komst heeft ze nog wel. Iets meer zekerheid over het voortbe staan bijvoorbeeld. Nu wordt iet steunpunt elk jaar geëvalu eerd, waarna de gemeente be sluit of ze het weer wil financie- Het zou enige rust in de jent brengen als die zekerheid er voor een periode van meer dere jaren kwam. „Maar ik weet ook wel dat weinig instan- ies in de huidige tijd nog voor ;ere tijd zekerheid krijgen hun subsidie", zegt El-Khattabi realistisch. „Om dat het goed loopt, hebben we ik ook niet zoveel te vre- Harmonie houdt boekenmarkt in Zierikzee ZIERIKZEE - Koninklijke har- jjmouievereniging Kunst en Eer uit Zierikzee houdt 22 juli een boekenmarkt. Het aanbod vari eert van strips tot lamst tot topo- De opbrengst van de markt wordt gebruikt voor aanschaf jen onderhoud van instrumenten voor de financiering van de jeugdopleidingen. |De boekenmarkt wordt gehou den in het verenigingsgebouw De Harmonie aan de Calandweg lin Zierikzee en is open tussen |9 00 en 15.00 uur. Ook op 29 juli, 5 en 12 augustus worden in het verenigingsge bouw boekenmarkten gehou- Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUUUEN-DUIVELAND Grachtweg 23a 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans AliPankow Esme Soesman Melita Lanting CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de NOB-commissie Deltage bied. Alle duiklocaties zijn voor zien van een nummering, die te vens bekend is bij de waterpoli- tie (KLPD), Rijkswaterstaat en de provincie. De nummers die nen ook voor een betere melding van de precieze locatie voor de hulpdiensten bij een duikonge luk. Het overzicht is voor iedereen vrij verkrijgbaar via de internet site van de bond, www.onderwa- tersport.org, vertelt woordvoer der D. van Santen. De bedoeling is dat duikers zich bij het plan nen van hun verkenning onder water informeren over de om standigheden op die duikstek. In de Oosterschelde mag lang niet op alle plekken worden ge doken. Uit het overzicht wordt duide lijk dat veruit de meeste wrak ken en monumenten in de verbo den zone liggen. Slechts op vijf van de 24 bekende objecten mag worden gedoken. Alle anderen liggen of in vaarwater, of in een natuurgebied. Daarnaast is ook per locatie bij elkaar gebracht hoe het met de voorzieningen op de kant is gesteld en hoe diep het er is. Wetten Een belangrijke aanvulling op de al bestaande kaarten, is de bundeling van alle geldende wet ten, reglementen en verordenin gen per duiklocatie in de Ooster schelde door NOB-commissielid F. van der Vegte van de KLPD. In één oogopslag is te zien waar rekening mee moet worden ge houden. Op het overzicht van de populaire duikplek onder de Zeelandbrug bij Zierikzee bij voorbeeld is goed te zien waai de mossel- en oesterpercelen lo pen. Ook zijn nauwkeurig de vakken ingetekend waar wordt gevist met kreeftkorven, fuiken en netten die voor duikers ge vaar kunnen opleveren. Verder worden er belangrijke aanwij zingen gegeven in verband met de stroming rond de eerste twee brugpijlers en de aanwezigheid van scheepvaart in de buurt. Volgens Van Santen draagt het overzicht bij aan het verbeteren van de duikveiligheid in Zee land. Tevens neemt het een stuk on duidelijkheid weg over gelden de regels. Onwetendheid van wat op sommige plekken niet mag, is regelmatig een bron van irritatie wanneer duikers door instanties worden weggestuurd. Het toezicht op naleving van de regels zal door de KLPD wor den verscherpt, aldus Van San ten. Frits Koster zet na zestien jaar een punt achter de organisatie. Zijn Brouwse Dag is fors gegroeid en nog altijd springlevend. door Marcel Modde BROUWERSHAVEN - Frits Koster zit een beetje op hete kolen. Om vier uur is de grote finale van de muziek play-in en tien minuten voordien is het aÜe hens aan dek voor de mannen en vrou wen in het geel. Alles op het overdekte podium moet dan pico bello in orde zijn om de dik driehonderd muzikanten en het talrijk opgekomen publiek te ont vangen. „Wat een mooie dag", strooit het duo Bos&Bos gedurfd wat Blof uit over de flanerende braderiegangers in Brou wershaven. Een paar kilometer verder op aan de Brouwersdam treffen Pascal en zijn jongens de laatste voorbereidin gen voor het Concert at Sea. De organi satie van de Brouwse Dag was furieus geweest, toen ze in maart hoorde van de komst van het mega-evenement (zestig duizend man) op 'hun' tweede zaterdag in juli. Dat zou ten koste gaan de publie ke belangstelling in Brouwershaven en de beschikbaarheid van jonge vrijwilli gers. De werkelijkheid viel zaterdag reu ze mee, zo moest de gele brigade tot haar opluchting erkennen. Een dikke tienduizend bezoekers zijn toch zeker wel langs geweest, schatte pr-man Kos ter voorzichtig bij het naderen van zijn slotakkoord. Na zestien jaar trekt hij zich terug uit de organisatie. Een intern akkefietje -waar hij beslist niet over wil uitwei den- heeft hem doen besluiten dat het genoeg geweest is zo. Echtgenote Erna de Vlieger blijft nog één seizoen aan als penningmeester/secretaris, maar geeft het stokje dan eveneens door. De Brouw se Dag vergt een hoop energie, vertelt Koster. „Zeker wanneer je er allebei in tensief bij bent betrokken. Tien van de twaalf maanden is het bij ons Brouwse Dag. Er is altijd wel iets te doen en voor sommige zaken, zoals de sponsoring - mijn pakkie-an, kim je gewoon niet vroeg genoeg beginnen." De opzet is sinds de eerste muziek play-in 27 jaar geleden sterk veran derd, aldus Koster. „Het is begonnen op een boerenkar. Het eerste podium dat daarna werd gebouwd, bestond uit bui zen en planken die over heel Schou- wen-Duiveland bijeen werden verza meld. Nu is het podiummateriaal van ons zelf." Snel portofooncontact met Er na, die elders in de straten rond de ha ven vertoeft, levert Frits de begroting op waar deze editie mee wordt gewerkt: „Tienduizend euro. Zestien jaar gele den was dat nog drieduizend gulden. Kun je nagaan. Het is allemaal veel com- foto Marijke Folkertsma merciëler geworden. Het publiek wil meer, de play-in en een grote braderie is op zichzelf niet bijzonder genoeg. Daar alleen komen ze niet meer mas saal voor. Dus hebben we de activitei ten in de loop der tijd flink uitgebreid. Alles is ook veel beter geregeld, wat de organisatie betreft. Het jaar door wer ken we met een stappenplan, dan krij gen we een weekdraaiboek en voor de zaterdag is er een dagdraaiboek. Zo weet iedereen wat-ie moet doen." De trommels van de gelegenheidsdrum band roffelen. La grande finale staat te beginnen. In totaal 316 muzikanten van het gelegenheids-hafabra-orkest geven na slechts twee openbare repetities een puike uitvoering weg. Bos&Bos hebben dan reeds ingepakt. Óp het plein bij de jachthaven staan de gelikte wagens van autotuners de Tuning Maniacs en de klassiekers broederlijk naast elkaar. In het legerhoekje wordt nog één keer het luchtalarm ingezet. Dat moeten ze ge- hoord hebben, op de Brouwersdam. Navigatiesysteem gestolen Bezoekers van de Vlaggetjesdag schepen in op de viskotters voor de vlootschouw. foto Marijke Folkertsma - door Marcel Modde STELLENDAM - De Gocreese vloot heeft weer een vlaggetjes dag. Onder groot feestelijk ver toon werd zaterdag een oude tra ditie in ere hersteld. In totaal 39 viskotters brachten op het Ha ringvliet een groet aan vlootad- miraal burgemeester G. van de Velde-de Wilde, aan boord van de GO-22 voor Stellendam. De vlaggetjesdag is het eerste wapenfeit van de nieuwe visse rijvereniging Zuid-West. De or ganisatie ontstond afgelopen na jaar uit een fusie van de drie lo kale verenigingen. Volgens di recteur J. van Nieuwenhuijzen van United Fish Auctions (eige naar van de visafslagen in Co- lijnsplaat, Scheveningen en Stel lendam) heeft de krachtenbun deling de visserij in Goedereede 'nadrukkelijk op de Nederland se kaart gezet'. Verenigingsvoorzitter C. Sinke ziet de toekomst dan ook roos kleurig tegemoet, ondanks- alle problemen waarmee de moder ne Nederlandse visserij te ma ken heeft. Op bijeenkomsten twee weken geleden in Goede reede en Oostdam hebben de vis sers zich positief uitgesproken over de koers die de vereniging BURGH-FI AAMSTEDE - Aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede is zatei'dagnacht een auto gebroken De dader had het gemunt op het navigatiesysteem en de geluidsapparatuur. Goese betrapt insluiper GOES - De bewoonster van een woning aan de dr. A.F. Philipsstraat in Goes heeft in de nacht van zaterdag op zondag een insluiper betrapt. Ze was rond kwart over twee wakker geworden van een geluid en ging poolshoog te nemen. Ze zag dat de balkondeur, die ze op een kiertje had gezet in verband met de warmte, geheel open stond. Op het balkon trof zij een onbekende man aan. Zij ging' onmiddellijk haar man waarschuwen. Toen het paar terugkwam op het balkon, bleek de onbekende man te zijn verdwenen. Uit de woning was een geldbedrag van een paar honderd euro weggenomen. Bootje slaat om, opvarende gered THOLEN - De brandweer op Tholen heeft zaterdagavond een 63-jaidge Belg uit het water van het Schelde-Rijnlta- naal gered. De man voer op een zeilbootje op het kanaal vanuit België richting Thoolse haven. Even voor het stad je, ter hoogte van de Mosselhoekseweg, kapseisde het bootje waardoor de Belg oncler de boot kwam te liggen. Mensen die het ongeval, dat even na zeven uur plaats vond, zagen gebeuren, waarschuwden direct de politie. De ook te hulp geroepen brandweer wist de man na 25 mi nuten uit zijn benai-de positie te bevrijden. Met onderkoe- lingsverschijnselen werd het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. Man van MP3-speler beroofd VLISSINGEN - Een 23-jarige man uit Zoetermeer is vrij dagavond rond 22.00 uur op de Schuitvaartgracht in Vlis- singen beroofd van zijn MP3-speler. Hij had zijn muziek drager in zijn handen, toen een scooter met daarop twee personen over het trottoir langsreed. De passagier greep de speler uit zijn handen, waarna de scooter wegreed in de richting van het ziekenhuis. De buit had een waarde van rond de 125 euro. Auto in sloot na slaapje GOES - Twee vrouwen uit Middelburg zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen de auto waarin ze zaten op de A58 bij Goes in de sloot belandde. De bestuurder, een 46-jarige Middelburger, zei in slaap te zijn gevallen. Hij en een 43-jarige plaatsgenote konden zelf uit de auto komen, de vrouw klaagde wel over pijn op de borst. Een 19-jarige vrouw moest door de brandweer uit de auto worden bevrijd. Ze liep beenletsel op. Autoruiten ingegooid KAMPERLAND - Op De Schotsman in Kamperland zijn in de nacht van zaterdag op zondag van drie auto's de rui ten ingegooid met stenen. De voertuigen stonden gepar keerd aan de Stemlaan en de Reigerlaan. De politie heeft nog geen verdachten aangehouden. voorstaat. De vissers zetten na drukkelijk in op innovatie en wijzen een koude sanering van de vloot van de hand. Een peti tie met een boodschap van dien aard werd enkele weken gele den aangeboden aan de Tweede Kamer. „Het is tijd om gebaan de paden mogelijk te verlaten en nieuwe wegen in te slaan", al dus Sinke zaterdag in zijn ope ningstoespraak van de Vlagge tjesdag' 2006. „Tijd ook dat de visserijsector zijn eigen toe komst weer regisseert, de han den ineen slaat om een econo misch rendabele en duurzame visserij te realiseren. Daarvoor is lef en trots nodig." Sinke was tot mei 2004 burge meester van Goedereede. Hij moest opstappen omdat hij de gemeenteraad niet had verteld over het verstrekken van finan ciële garanties aan de vismijn in Stellendam, Zijn opvolgster, oud-wethouder Van de Velde uit Dreischor, sloot zich aan bij de constatering dat er 'enorme inspanningen nodig zijn om de sector in rustiger vaarwater te krijgen'. „Vanaf heden zullen krachten gebundeld moeten worden, sa men proberen oplossingen te vin den. Dat is het credo voor de ko mende tijd." door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Een lelij ke heks op een gigantische be zem torende afgelopen zaterdag boven Sint-Annaland uit. Het le verde het dorp een notering in het Guinness Book of Records op. Met zijn 32,65 meter is het de langste heksenbezem die ooit de lucht in is gegaan. De steel is afkomstig uit het Mastbos bij Breda en de takken voor het veeggedeelte zijn ver gaard in de polders rondom Sint-Annaland. Het was nog even spannend, maar toen het meten eenmaal was begonnen, werd al snel duidelijk dat de be zem lang genoeg was om het Zwitserse record van 28 meter te verpulveren. Daarna ging de bezem de lucht in. Met behulp van een kraan weliswaar, want de heks van papier-maché die er op zat, kon hem zelf niet aan het vliegen krijgen. Een echte heks hadden ze in Sint-Annaland niet kunnen vinden. Mocht er in de omgeving van het dorp onver hoopt toch nog één wonen: de be zem ligt in de haven. foto Willem Mieras door Harold de Puysseleijr CLINGE - Bij een felle uitslaan de brand in een boerenschuur aan de 's-Gravenstraat in Clin ge is in de nacht van vrijdag op zaterdag een kalf om het leven gekomen. De brand ontstond omstreeks tien over half één in de schuur, waarin zich naast twaalf kalve ren op de zolder balen met hooi en stro bevonden. De kalveren werden met hulp van omwonen den uit de schuur gehaald en el ders ondergebracht. Een van de dieren kon niet tijdig uit de schuur worden gehaald. De Hulster brandweer kreeg bij het blussen van de brand hulp van de brandweer uit het naburi ge Sint-Gillis-Waas. De oor zaak van de brand is nog onbe kend. Volgens brandweercom mandant J. Rijk bestond er wei nig gevaar dat het vuur zou over slaan. De nabijgelegen wooncom plexen van het instituut voor verstandelijk gehandicapten De Sterre kregen het advies tussen half twee uur en twaalf uur 's middags ramen en deuren dicht te houden in verband met stank. agenda STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - Dorpshuis De Schutse, 13.15 uur: Zomerbridge;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31