t)uiklocaties Zeeland beschreven Vertier in elk tempo PZC PZC Langste heksenbezem ter wereld Johan van de Broeke mist slechts één ring in Aagtekerke ,11 gedetailleerde kaarten bieden overzicht van omstandigheden en regels agenda maandag 10 juli 2006 gareel Modde ERIKZEE - De Nederlandse ndcrwatersport Bond (NOB) eefl een uitgebreid overzicht eniaakt van alle duiklocaties in - e Oosterschelde en Grevelin- ren. per locatie wordt uitgelegd [iel welke gevaren en omstan- ighedcn rekening moet worden inuden. Ook is zo in één oog slag duidelijk welke wettelij- regels in acht moeten worden nomen. overzicht is gemaakt door NOB-commissie Deltage- ied. Alle duiklocaties zijn voor- Vakantiepark 'lan Perkpolder mhaalbaar ERKPOLDER - De exploitatie an een vakantiepark is in het an Perkpolder niet haalbaar, blijkt uit een marktanalyse. is een onderdeel de haalbaarheidsstudie die nige week is gepresenteerd, it gesprekken met exploitan- nvan recreatieparken is geble- en, dat voor de gezonde exploi- itievan een nieuw park een mi- mumaantal van vierhonderd amngen nodig is. Plan Perk older komt daar met tweehon- erd woningen niet bij in de lurt. Daarom is in het plan om omgeving van de oude veer- iven nieuw leven in te blazen jkozen voor een ander con- ipt: dat van de zogenoemde leltijdwoningen. ethouder P. Weemaes (Ruim- van de gemeente Hulst licht esgevraagd toe dat een deeltijd- foning een mengvorm is van in permanent te bewonen huis een recreatiewoning. Uit de iarktstudie blijkt dat Plan rkpolder zich vooral richt op Jgische bezoekers. De cijfers ten zien dat acht procent van (Belgische gezinnen een twee- i woning heeft. De woningen (gen voor een belangrijk deel n de kust en in de Ar dennen. STREEK ACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- denjzaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Miekevander Jagt RobPaardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes lel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zien van een nummering, die te vens bekend is bij de waterpoli- tie (KLPD), Rijkswaterstaat en de provincie. De nummers die nen ook voor een betere melding van de precieze locatie voor de hulpdiensten bij een duikonge luk. Het overzicht is voor iedereen vrij verkrijgbaar via de internet site van cle bond, ioiow.ond.erwa- tersport.org, vertelt woordvoer der D. van Santen. De bedoeling is dat duikers zich bij het plannen van hun ver kenning onder water informe ren over de omstandigheden op die duikstek. In de Ooster schelde mag lang niet op alle plekken worden gedoken. Uit het overzicht wordt duidelijk dat veruit de meeste wrakken en monumenten in de verboden zone liggen. Slechts op vijf van de 24 bekende objecten mag worden gedoken. Alle anderen liggen of in vaarwater, of in een natuurgebied. Daarnaast is ook per locatie bij elkaar gebracht hoe het met de voorzieningen op de kant is gesteld en hoe diep het er is. Een belangrijke aanvulling op de al bestaande kaarten, is de bundeling van alle geldende wet ten, reglementen en verordenin gen per duiklocatie in de Ooster schelde door NOB-commissielid F. van cler Vegte van de KLPD. In één oogopslag is te zien waar rekening mee moet worden ge houden. Op het overzicht van de populaire duikplek onder de Zeelandbrug bij Zierikzee bij voorbeeld is goed te zien waai de mossel- en oesterpercelen lo pen. Ook zijn nauwkeurig de vakken ingetekend waar wordt gevist met kreeftkorven, fuiken en netten die voor duikers ge vaar kunnen opleveren. Verder worden er belangrijke aanwij zingen gegeven in verband met de stroming rond cle eerste twee brugpijlers en de aanwezigheid van scheepvaart in de buurt. ha 0ES - R.K. Maria Magdalenakerk, 2.30-16,30 uur: geopend voor bezichti- ng; IANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 i EINKENSZAND - De Stenge, 19.15 Bridgen bij de Bridgeclub Borsele; thler de Hervormde kerk, 19.30 uur: yijsklaverjassen; APELLE - De Vroone, 09.30 uur: Schil- eisclub; 10.00 uur: Internationaal dan- 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.30 ui: Gymnastiek; aalGroenewoud, 16.45 -17.45 uur: Be- «gen voor carapatiënten; RUININGEN Ons Dorpshuis, i.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; schaakclub de Zwarte Dame; CHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Meer banegenvoor ouderen; ÏEMELDINGE - De Wemel, 9.15 O.® uur en 10.00-10.45 uur: Meer be ogen voor ouderen; 13.00 uur: Soos; «lianen en kaarten; 14.00 uur: Koers- - Zorgcentrum Vredelust, Bewegen voor ouderen; 3.30uur. Biljarten in de hal; letTrefpunt. 13.00-17.00 uur: Biljarten. De Stoeprakkers uit Nieuw-Vossemeer haalden net als vorig jaar de eerste prijs op het open Zeeuwse kampioenschap voor dweilbands. foto Willem IVIieras door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Oud-Vossemeer bood zaterdag vertier in elk tempo. Wie wilde staan of zitten, luisterde naar de dweilbands, mensen die een beetje wil den slenteren, togen over de braderie en de echte doorlopers deden mee aan de zevendorpentocht. Dat laatste evenement werd al voor de achttiende keer gehouden. Zeventien honderd sportievelingen wandelden za terdag dertig, veertig of vijftig kilome ter. Een kleiner rondje in de omgeving van Oud-Vossemeer behoorde ook tot de mogelijkheden. Het succes van de tocht zit hem voor een deel in het feit dat hij zo kort voor de Nijmeegse vier daagse wordt gehouden. Voor de twinti gers Siebrand en Gerrit uit Middelhar- nis is dat in elk geval dé reden om hem te lopen. „Vorig jaar ben ik zonder heel veel training voor het eerst naar Nijme gen gegaan", vertelt die laatste. „Dat was dus niet zo slim. In de loop van de derde dag heb ik af moeten haken. Dit jaar bereid ik me beter voor. Daarom ben ik hier." Siebrand haalde in Nijme gen wel de finish en hoopt dat dit jaar samen met zijn maat te doen. „Hij traint absoluut meer dan vorig jaar, maar voor mij nog niet genoeg", grapt hij. „Ik heb flink op hem in moeten pra ten om hier de langste afstand te lo pen." Gerrit: „Ik ben nou eenmaal niet zo fanatiek als jij." Van overdreven fanatisme kunnen Dick en Marjon uit Etten-Leur ook niet be schuldigd worden. „We wandelen puur voor het leuke", aldus de vrouwelijke helft van het echtpaar. „De vierdaagse van Nijmegen is aan mij niet besteed. Ik heb geen zin om vier dagen achter el kaar zo'n enorme afstand te lopen." Dick zegt al jaren te roepen dat hij nog eens naar Nijmegen gaat. „Maar als het er nog van komt, zal het zijn om te kij ken", lacht hij. „Ik ben de vijftig inmid dels ruimschoots gepasseerd en begin er niet meer aan." Feestje Terwijl de wandelaars over het eiland Tholen liepen, begonnen 's middags in Oud-Vossemeer de open Zeeuwse Kam pioenschappen voor dweilbands. Dat werd vooral een Brabants feestje, want van de veertien deelnemende gezel schappen, kwamen er tien uit die pro vincie. De Zeeuwse eer wercl hoog'ge houden door De Scheldeclweilers uit Hansweert, Te Zot uit Wilhelminadorp en De Neutekraekers, die een thuiswed strijd speelden. Net als vorig jaar ging de eerste prijs naar De Stoeprakkers uit Nieuw-Vossemeer. Zij scoorden op alle punten goed. Dat wil zeggen: qua kle ding, act, repertoire en aansluiting bij het thema 'wild wild west'. De Hèhè-band uit Prinsenbeek werd muzi kaal kampioen. Zij staken er als het puur om muzikale klasse ging met kóp en schouders bovenuit door onder meer hun zelfgeschreven arrangementen dn gevoel voor detail. De leutprijs ging dan weer naar de Stoeprakker uit Nieuw-Vossemeer, om dat ze niet alleen de beste overall perfor mance neerzetten, maar dat ook op dé 'leutigste' manier deden. Ze wonnen vijftig liter bier. Kalf komt om bij schuurbrand in Clinge CLINGE - Bij een felle uitslaan de brand in een boerenschuur aan de 's-Gravenstraat in Clin ge is in de nacht van vrijdag op zaterdag een kalf om het leven gekomen. De brand ontstond omstreeks tien over half één in de schuur, waarin zich naast twaalf kalve ren op de zolder balen met hooi en stro bevonden. De kalveren werden met hulp van omwonenden uit de schuur gehaald en elders onderge bracht. Een van de dieren kon niet tijdig uit de schuur worden De Hulster brandweer kreeg bij het blussen hulp van de brand weer uit Sint-Gillis-Waas. De oorzaak van de brand is nog on bekend. Volgens brand weercommandant J. Rijk be stond er weinig gevaar dat het vuur zou overslaan. Een schuur die aan de getroffen schuur vast- gebouwd was en waarin 25 stie ren stonden, bleef gespaard. Ook een schuur in de nabijheid met daarin in totaal 200 stuks mestvee is volgens Rijk nooit be dreigd geweest. De vlammen sloegen evenmin over naar het woonhuis dat op korte afstand van de brandende schuur stond. Het personeel het instituut voor verstandelijk gehandicapten De Sterre kreeg van de brandweer het advies ramen en deuren ge sloten te houden in verband met stankoverlast. SINT-ANNALAND - Een lelijke heks op een gigantische bezem torende afgelopen zaterdag boven Sint-Annaland uit. Het lever de het dorp een notering in het Guiness Book of Records op. Met zijn 32,65 meter is het de langste heksenbezem die ooit de lucht in is gegaan. De steel is afkomstig uit het Mastbos bij Breda en de takken voor het veeggedeelte zijn vergaard in de polders rondom Sint-Annaland. Het was nog even spannend, maar toen het meten eenmaal was begonnen, werd al snel duidelijk dat de bezem lang genoeg was om het Zwitserse record van 28 meter te verpulveren. Daarna ging de bezem de lucht in. Met behulp van een kraan weliswaar, want de heks van papier maché die erop zat, kon hem zelf niet aan het vliegen krijgen. Een echte heks hadden ze in Sint-Anna land niet kunnen vinden. Mocht er in de omgeving van het dorp onverhoopt toch nog één wonen: de bezem ligt in de haven. foto Willem Mieras Goese betrapt insluiper Volgens Van Santen draagt het overzicht bij aan het verbeteren van de duikveiligheid in Zee land. Tevens neemt het een stuk onduidelijkheid weg over gel dende regels. Onwetendheid van wat op, sommige plekken niet mag, is regelmatig een bron van irritatie, wanneer duikers door instanties worden wegge stuurd. Het toezicht op naleving van de regels ;zal door de KLPD worden verscherpt, aldus Van Santen. GOES - De bewoonster van een woning aan de dr. A.F. Philipsstraat in Goes heeft in de nacht van zaterdag op zondag een insluiper betrapt. Ze was rond kwart over twee wakker geworden van een geluid en ging poolshoog te nemen. Ze zag dat cle balkondeur, die ze op een kiertje had gezet in verband met de warmte, geheel open stond. Op het balkon trof zij een onbekende man aan. Zij ging onmiddellijk haar man waarschuwen. Toen het paar terugkwam op het balkon, bleek de onbekende man te zijn verdwenen. Uit onderzoek bleek dat hij in de wo ning was geweest, want er was een geldbedrag van een paar honderd euro weggenomen. Man raakt rijbewijs kwijt KAPELLE - Een 51-jarige man uit Putte raakte in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn auto van cle weg op de A58 bij Kapelle. Hij bleek ruim drie keer de maxi maal toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedron ken en reed bovendien in een auto die niet APK-gekeurd was. De man moest zijn rijbewijs inleveren. Autoruiten ingegooid KAMPERLAND - Op De Schotsman in Kamperland zijn in de nacht van zaterdag op zondag van drie auto's de rui ten ingegooid met stenen. De voertuigen stonden gepar keerd aan cle Sternlaan en de Reigerlaan. De politie heeft nog geen verdachten aangehouden. Auto gestolen in Hansweert HANSWEERT - In de Schoolstraat in Plansweert is tus sen vrijdagavond en zaterdagmiddag een auto gestolen. Plet gaat om een rode Opel Corsa. Tasjesroof in Middelburg MIDDELBURG - Een 85-jarige vrouw uit Middelburg is zaterdagochtend tussen 10.00 en 10.10 uur in haar woon plaats beroofd van haar tas. De vrouw liep op het Meiveld over de brug het park in. Zij zag toen al een jongeman op een bankje zitten. Toen ze linksaf sloeg, richting de Statenlaan, voelde ze dat aan haar tas werd getrokken. Die hing over haar schouder. De vrouw herkende de jongen van het bankje. Ze begon te roepen, waarop hij cle bosjes in vluchtte. Even later kwam hij terug, rukte de tas van haar schou der en rende opnieuw de bosjes in. In cle tas zaten onder meer enkele tientallen euro's, persoonlijke papieren en een stel brillen. Man van MP3-speler beroofd VLISSINGEN - Een 23-jarige man uit Zoetermeer is wij- dagavond rond 22.00 uur op de Schutivaartgracht in Vlis- singen beroofd van zijn MP3-speler. Hij had zijn muziek drager in zijn handen, toen een scooter met daarop twee peronsnen over het trottoir langsreed. De passagier greep de speler uit zijn handen, waarna de scooter wegreed in de richting van het ziekenhuis. De man rende nog achter de daders aan, maar ze waren gevlogen. De buit had een waarde van rond de 125 euro. door Sandra van de Vreugde AAGTEKERKE - Johan van de Broeke werd zaterdag voor het vierde achtereenvolgende jaar de winnaar van de ringrijdwed- strijd in Aagtekerke. Van de Broeke kreeg de groene sjerp na vijf beurten omgehangen. Daarnaast waren er ook Natasja Jobse, Jorco Jobse en Gert van Dam die in de race waren. Zo wel Van de Broeke, Van Dam als Natasja Jobse misten een ring, waardoor Jorco Jobse van af de veertiende beurt alleen aan kop ging. Jobse miste pas in de 24e beurt zijn eerste ring, maar na een tweede misser in de 27e beurt kwam Van de Broeke weer aan de leiding. Hij gaf dat niet meer uit handen en won met 29 gestoken ringen. Hij won ook de eerste beker en de polle pel. De tweede beker was voor Johan Faasse en de derde voor Petra Coppoolse. De jeugdbe- kers gingen naar Rico Wisse, Emma Brouwer en Milou van de Weijde. Middelburg Op de Dam in Middelburg was er ook een spannende wedstrijd. Het leek een vrouwenaangele genheid te worden, want Liene- ke Reijnierse, Marina Lange- beeke en Marije Schreijenberg gingen het grootste deel van cle wedstrijd gelijk op. Daarbij lie ten ze alledrie wel eens een steekje vallen. Dat ging zo tot de 24e beurt toen Richard Ja cobs langszij kwam. Maar ook hij miste, waardoor de 27e beurt met vier koplopers begon. In de 29e beurt viel Marina Lange- beeke af en in de laatste beurt miste Lieneke Reijnierse, zodat Marije Schreijenberg en Ri chard Jacobs moesten beslissen wie de winnaar werd. Jacobs won deze kamp en ook de eerste beker. Vader en doch ter Jan en Renate Hendrikse wonnen de tweede en derde be ker De eerste gastenbeker was voor Lieneke Reijnierse voor Ma rije Schreijenberg. Voor Peter de Vos zat er ook nog wat in het vat, want hij won de pollepel. In Meliskerke staken de drie ere- klasrijders met kop en schou ders boven de rest uit. Diana Wisse, Johnny Wisse en Alex Krijger staken alledrie 29 van de dertig ringen. In de kamp won Diana Wisse en Alex Krij ger won de reservetitel. Ook won Krijger de eerste beker door als enige de acht beker beurten in te steken. Diana Wisse won de tweede be ker en Johnny Wisse de derde- Bij de gastenbekers was er ook een deelnemer die alle acht de bekerbeurten in stak. Enigszins verrassend won Ra mon Jobse daarmee de eerste gastenbeker. De kamp om de tweede en derde gastenbeker werd gewonnen door Lout Vos, die daarvoor Rian Janse ver sloeg. Lout Vos was ook de eni ge die tijdens deze wedstrijd de veertien millimeterring stak. Dat was in de pollepel kamp waar hij Jan Matthijsse als laat ste uitschakelde. Rian Janse won de eerste prijs in het versie ringsklassement voor Diana Wis se en Joyce Spruyt. De debutan tenbeker werd gewonnen door Maarten Roelse die daarvoor dertien ringen stak. De eerste sjezenwedstrijcl van de afdeling Gapinge werd zater dag gereden in Veere. Het wa ren Bram Francke met zijn doch ter Nicolette Momberger die met de le beker naar huis gin gen. Zij staken 81 van de 82 rin gen. De tweede beker was voor Adriëtta van Tatenhove en Den nis Willeboordse met 78 ringen. Jennie Paauwe en Abco Jobse eindigden op de derde plaats met 76 ringen. Bennie en Sylvia Paauwe wonnen de pollepel. Zij staken als enige in een ronde de 14 mm en de 10 mm. De beoorde ling van cle versiering lag in han den van het publiek dat ruim schoots aanwezig was. De eerste prijs was voor Cora de Visser en Wim Maljers. Om de tweede en derde plaats moest ge loot worden. Nel en Adri Vol kers waren tweede, voor Jennie Paauwe en Abco Jobse. De bron zen boogzweep werd gewonnen door Nicolette en Bram. Agenda ZRV: donderdag 13 juli: eerste folkloristische dag in Mid delburg op en rond de Abdij. Ringrijden van 9.00 tol 16.30 uur en Wezenrijden van 9.30 tol 17.30 uur. zaterdag 15 juli: ringrijden in West- Icapelle op de Markt van 7.30 tot IS.00 uur en sjezenrijden in Bunga lowpark het Kustlicht in Zoutelun- de van IS.00 tot 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27