De Nooijer wint met overmacht PZC Peeters en Van Hemert beste koppel Van Hoof houdt een goed gevoel over aan weekje Souburg Jessica Nijpjes eist hoofdrol op in Vrouwenpolder 23 Cross in Wemeldinge Veldman in achterveld EK Blok en Verspuij winnen tennistoernooi in Tholen uitslagen Marco Oreel doet goede zaken bij nationale cross maandag 10 juli 2006 wb jnnr Herman Heuvink WEMELDINGE - Het was warm en stoffig tijdens de club wedstrijd motorcross van MC De Sproeier in Wemeldinge. De sterkste klassen werden be heerst door Gregory de Nooijer (125 cc) en Erik van de Wekken ii de klasse 250/500 cc. Het was duidelijk aan het aan tal deelnemers te merken clat het volop vakantie is, maar dat m niet weg dat de aanwezi gen er vol voor gingen. Sommi ge jonge coureurs zagen in hun ;e te weinig tegenstand en gingen met hun lichtere machi- s van start in een zwaardere „jsse. Percy Karelse uit Wilhelmina- dorp was zo'n coureur en startte met zijn 65cc KTM in de 85cc-categorie. Dit ging hem goed af. Hij won beide manches met overmacht. Ook Johnny van Eekelen uit i kwam uit in een andere ie. Hij rijdt normaal uit in de klasse 85cc en behoort daar tot de toppers. Hij ging nu van start in de clubklasse. Door problemen bij de start moest hij zowel in de eerste als tweede manche vanuit de achterhoede beginnen. Hij wist zich nog flink in de kijker te rijden, maar een overwinning zat er niet in. Daarvoor was de concurrentie te sterk of beschikten de motoren over duidelijk meer pk's. In de 125cc was Gregory de Nooijer uit Vlissingen de sterk ste. De 19-jarige student won op zijn Yamaha met grote over macht. Achter werd om plaats twee fel gestreden door een vier tal crossers. Het was in beide manches Freek Filius uit Vlake die bij de finish deze positie in nam. Onbedreigd Erik van de Wekken uit Zierik- zee reed met zijn Honda in de klasse 250/500cc onbedreigd naar de zege. „Mijn broer Marco is de monteur en verzorgt de ma chine uitstekend, dus kan ik niet achterblijven." De 39-jarige vrachtwagenchauf feur is een liefhebber van cir cuits met een harde ondergrond en dat betekent dat hij graag aan de start komt op het circuit aan de Oude Polderweg. van onze sportredactie GOES/GDYNIA - Erwin Veld man bevindt zich op het Euro pees kampioenschap in de olym pische Laserklasse in het achter veld. In het Poolse Gdynia bezet de zeiler uit Middelburg na drie kwalificatiewedstrijden de 76e Veldman is één van de zes Ne derlanders die bij het EK strij den in een veld van ruim hon derd zeilers. De kwalificaties be gonnen vrijdag en worden van daag afgesloten. Morgen en woensdag worden dagelijks twee wedstrijden in de finalese rie gevaren. Veldman kon zich in de drie wedstrijden niet in de top klasse ren. De Middelburger werd ach tereenvolgens 53e, 37e en veer tigste. Daardoor bezet hij nu de 76e plaats. Het was stoffig op het circuit in Wemeldinge. foto Willem Mieras doorSven Bakker THOLEN - Na een ware tennis- thriller mogen Andor Blok en René Verspuij zich winnaars noemen van het Eendxachttoer- nooi in Tholen. In de 5-catego- rie van het mannendubbelspel was het koppel Blok/Verspuij in drie sets te sterk voor Mark Her mans en Stefan Lambrechts. Het werd 7-5, 4-6 en 7-5. Beide dubbelkoppels hadden hun overige twee wedstrijden in de poule met speels gemak ge wonnen, waardoor zij het onder ling moesten uitmaken wie er met de titel vandoor mocht gaan. De overwinning van Blok en Verspuij paste volgens toernooi- organisator Jacco Kooij precies in het plaatje van het tennistoer nooi in Tholen. „Het is een suc cesvolle week geweest. We heb ben geen enkele blessure, geen enkele walkover gekregen. Het waren allemaal mooie partijen." De aandacht voor het gezellig- heidstoernooi bleef ongeveer hetzelfde. Lichte stijging „Er zat slechts een hele lichte stijging in het aantal inschrijvin gen. Alle spelers die de finale dag van gisteren niet haalden, speelden zaterdagavond een gro te verliezersronde. Het gaat ner gens om, niet om de rating of iets dergelijks, maar puur voor de gezelligheid." Een tweede driesetter kwam op naam van Jacques Snijders en Andy Uijtdewilligen. Het kop pel Snijders/Uijtdewilligen bleek na een week tennissen het beste van de zestien koppels die deelnamen in de 7-categorie van het mannendubbelspel. In de eindstrijd werden Hans Hout epen en Peter van Schilt versla gen: 5-7, 7-6 en 6-2. Vijfde plaats Rentmeester WESTERHAAR - Bij het Nederlands damkampioenschap voor junioren staat Martijn Rentmeester na vijf ronden op een gedeelde vijfde plaats. In het Overijsselse Westerhaar speelde de jonge dammer- uit 's-Gravenpolder vijf keer remise. In enkele partijen be reikte hij een voordelige stand, maar hij zag zijn sterke spel nog niet beloond met overwinningen. Pim Meurs en Mike Koopmanschap gaan na vijf van de elf ronden aan de leiding met acht punten. Het toernooi duurt nog tot en met zaterdag. Lammers wint koers Schoondijke SCHOONDIJKE - Het aantal Zeeuwse deelnemers aan de veteranenwedstrijden van de WAOD, die in Schoondijke werden verreden, was minimaal. Van de vier renners die de eindstreep haalden, kwamen er twee op het podium. Rudy Lammens uit Oostbux-g won in zijn categorie, Wim de Waal uit Axel werd tweede in zijn leeftijdsgroep. Voor Lammens was het zijn tweede overwinning dit jaar. Eer-der won hij een koers in het Belgische Ouwegem. De Waal is aan een succesvoller seizoen bezig. De Axelaar won al vier wedstrijden. In Schoondijke moest hij Patrick van Renterghem voor laten gaan. In de C-categorie eindig de Ko Harms uit Axel als achtste en werd Rudy Buzeijn uit Schoondijke zeventiende. Van Dommelen in top50 GOES - Jannie van Dommelen van de Goese Golfclub heeft zich tijdens een wedstrijd om de maandbeker in de top50 van het nationale Robeco Neary Klassement gesla gen. De bal eindigde in één slag slechts 0.09 van de vlag. Hiermee staat Jannie van Dommelen op plaats drie van het klassement. Deze positie geeft aan het einde van het seizoen recht op deelname aan de nationale kampioen schappen. De Robeco Neary is een initiatief van beleggingsspecialist Robeco en wordt in 2006 gespeeld tijdens meer dan 460 golfwedstrijden, verspreid over het hele land. De Neary is een onderdeel bij een golfwedstrijd waarbij het, op een korte par 3 hole, de bedoeling is om in 1 slag zo dicht mo gelijk bij de vlag te slaan. Tiende plaats Birgit Lavrijssen ERP - Birgit Lavrijssen werd in de wielerronde van Erp gisteren tiende in de categorie nieuweling-meisjes. Op hét bochtige stratenparcours sprokkelde de Kapelse in de wedstrijd over 50 km opnieuw punten bij elkaar voor het, Wielerrevue klassement. Voor dit klassement tellen negen wedstrijden mee. De wielerronde van Erp was de 7e van de reeks. Marathonzege Wim Besuyen ZERMATT - Wim Besuyen (Dynamica) was de sterkste in de Zwitserse Matterhorn-marathon, een marathon waar bij een hoogteverschil van 1500 meter overwonnen moest worden. De atleet uit Middelburg kwam uit de klasse 55 jaar en realiseerde een tijd van 4.21,01. John Guequièrre werd in dezelfde categorie veertiende in 5.23,02. Jan de Wilde eindigde bij de mannen 45 als vijfde (4.01,20). Ma- rius Besuyen liet een tijd van 4.45,41 noteren. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Hoewel hij de finale verloor, hield tennisser Dmitri van Hoof een goed ge voel over aan de finaledag van gisteren. En eigenlijk aan heel het Open Souburgtoernooi. Gisteren verloor de speler uit Vrouwenpolder de finale van het 3-schema, maar werd naar eigen zeggen op waarde geklopt. „Ik had gehoopt om ongeveer drie potjes te winnen in de 3, maar het werd een finale plaats", reageerde Van Hoof ver heugd. In de eindstrijd moest hij zijn meerdere erkennen in een speler- die gewoonweg beter speelde. Arjan Buijssen versloeg Van Hoof met 6-4 en 6-1. „Tot 4-4 ging het gelijkop, maar op 5-4 brak hij mijn service en was het afgelopen. Hij hinkte al langere tijd tegen een break aan, want ik won mijn servicegames steeds moeizaam." De overwinning in de halve fina le op zaterdag bood perspectief voor Dmitri van Hoof. Met liefst Biljarten Kwadendamme. Eindstand drieban den koppeltoernooi: 1. Nico Peeters/Harrie van Hemert 8 punten, 0.586, 100 2. Jean Louis Smulder/Arno Verdonk 6, 0.500, 98,00; 3. Hans de Kok/Arjo Hollestelle 2, 0.653, 91.87; 4. Piet Kock/Ries Rijn 2, 0.718, 84.37; 5. Adri Burgel/Dick Oele 2, 0.394, 82.95. Wemeldinge. Clubwedstrijd MC De Sproeier. Mini's: 1. Simon Bezuijnen, Ouddorp, 100 punten; 4, Merijn Poot, St.Maartensdijk, 86; 5. Michan Fase, St. Maartensdijk, 82. 65 cc kleine en grote wielen: 1. Da- vey de Fouw, Colijnsplaat, 100; 3. Je remy van de Goor, Vlissingen, 90. 85 cc kleine en grote wielen: 1. Percy Karelse, Wilhelminadorp, 100; 2. Benja min Torbijn, Vlissingen, 92; 3. Arthur van Stel, Hansweert, 90. Clubklasse: 1. Auke van Steenbergen, Kwadendam me, 95; 2. Christian Bekker, Vlissingen, 95; 3. Antoine Paauwe, Yerseke, 94. Ve teranen: 1. Pieter Moelker, Kloetinge, 97; 2. Ben Verschoor, Vlissingen, 92; 3. Rinus van Sabben, 88. 125 cc: 1. Gre gory de Nooijer, Vlissingen, 100; 2. Freek Filius, Vlake, 94; 3. Jan Peter van de Weele, Brouwershaven, 90; 4. Den nis Zoeteweij, Yerseke, 83; 5. Steven Ovaa, Oost-Souburg, 83. 250/500 cc: 1Erik van de Wekken, Zie- rikzee, 100; 2. Joost Jacobse, Melisker- ke, 92; 3. Roland Melse, Meliskerke, 92; 6-1 en 6-0 versloeg hij Hardy Versteegen. Ook in het 3-schema bij de vrou wen verloor er een Zeeuwse de finale. De als eerste geplaatste Mirte de Bakker uit Kapelle was in de eindstrijd niet opge wassen tegen de als tweede inge schaalde Marjolein van de Ven. Met 6-1 en 6-4 ging de zege naar Van de Ven. Bij het nationaal ranglijsttoernooi was er in het dubbelspel een Zeeuwse over winning te noteren. Bij de man nen was René Lindenbergh sa men met Jeroen Michels in de fi nale de sterkste. In drie sets (3-6, 7-5 en 6-2) werden Coen van Gils en Sander van Dongen verslagen. Het betekende voor Lindenbergh de eerste zege in een nrt, na drie eerder verloren finales. De Goesenaar komt dankzij zijn zege de tophonderd van Nederland in het dubbel spel binnen en is zodoende vol gend jaar 2-speler. Bij de vrou wen wonnen Debby Haak en Joyce Tauladan het dubbelspel door met 6-2 en 6-3 Kim Dijks tra en Marjolein van de Ven te verslaan. 4. Jacques van Putten, Wemeldinge, 86; 5. Stefan Bruijnooge, Wemeldinge, 82. Tholen. Eendrachttoernooi. Fina les. HD5: A. Blok/R. Verspuij-M. Hermans/S. Lambrechts 7-5 4-6 7-5. HD6: J. de Kock/P. van Tillo-S. Kerstel/I. Oost 6-1 6-3. HD7; J. Snijders/A. Uijtde- willigen-H. Houtepen/P. van Schilt 5-7 7-6 6-2. HD8: E. Raats/P. Theunisse-P. Botermans/B. Schellius 4-6 6-2 6-2. DD5: N. Breker/N. van der Heijden-E. in het Veld/G. Verkouteren 6-2 6-4. DD6: N. Breker/N. van der Heijden-S. Geilings/E. Kooij 6-2 6-2. DD7: K. van den Berg/D. Sebregts-J. van de Bogert/Y. Tebbens 6-4 6-0. DD8: M. Aarden/H. van Zwol-M. Dingerdis/E. Hendrickx 6-3 6-4. GD5:1. Smeltink/M. Hermans-N. van der Heijden/M. Delwel 6-2 6-2. GD6: L. van SchiltAV. Boter- mans-A. van Koppen/P. van Wesel 6-4 6-4. GD7: C. Melsen/T. Botermans-L. Schot/J. Bekkering 6-1 6-2. GD8: I. Tempelaars/K. Tempelaars-Y. van Steekelenburg/A. Rouwendal 6-2 6-3. Arnemuiden. Arnetoernooi. HE6: S. de la Cousine-R. de Vos 6-0 6-0, R. de Vroe-J. Crucq 0-6 6-3 6-2, P. Schipper-E. van den Berg 7-6 6-7 6-0. HE8: J. Jas pers-B.J. Kroes 6-3 6-3, R. de Vos-A. Ja cobse 6-1 6-4. DE7: C. Kouwijzer-M. Nieuwenhuyzen 6-3 7-6. HD7: H. de Vries/J. Wolf-K. de Groot/J. Ridderhof 6-1 6-2. DD6: N. van de Griek/M. van de Blonk-L. de Vries/A. Vreke 6-3 2-6 6-3. doorLucien Roelandt VROUWENPOLDER - De dressuurruiters zorgden voor I (raaie momenten op het con cours hippique van de Gouwe Reyers. Jessica Nijpjes was in Vrouwenpolder één van de ve le uitblinkers. Met Hexagon's Replay onder het zadel eiste de amazone uit Middelburg op het hoogste niveau (klasse Z2) in beide proeven de over winning op. Verder eindigde ze met Hcaxagon's Razani op een tweede en derde plaats. Jessica Nijpjes stuurde de ex pressief bewegende Replay in de eerste proef naar de goed score van 67.65 procent. In de tweede proef stopte de teller voor de amazone en de bruine ruin op 63.82 procent. „Re- play is een heel fijn paard om tenjden. Hij beschikt over he- ie fijne gangen. En net als zijn vader Rubiquil erg wer- kwillig", vertelt Jessica. „Met j zijn vijf jaar is hij nog erg j jong voor een Z2-paard, maar voor ik met hem op wedstrijd ging heb ik op stal goed voor uit gewerkt. Het is met hem nu mijn zesde wedstrijd. En kele weken geleden heb ik met hem ook Outdoor Zee land gewonnen. Daaruit blijkt wel, dat Replay dit werk aan kan. Ook wat be treft Razini koester ik hoge verwachtingen. Haar gangen lijken nog iets beter dan die van Replay. Zij heeft ook een geweldige uitstraling. Vooral in de uitgestrekte gangen laat ze zich super zien. Maar de op leiding van haar vergt iets meer tijd." Tweelingzus Jessica's tweelingzus Chantal gaf met U've Got It haar visi tekaartje af door tweemaal bet oranje erelint te pakken in de klasse Ml. In de eerste proef stuurde zij de getalen teerde pas vijfjarige bruine ruin naar het aansprekende totaal van 67.33 procent. Ruim voldoende voor twee winstpunten. Met de score van 64.67 procent kwam de Middelburgse combinatie in oe tweede proef een fractie te kort voor twee bonuspunten. Geen reden tot ontevreden heid bij Chantal Nijpjes. „Ik rijd veel paarden voor eigena ren. Krap een jaar geleden kocht ik U've Got It voor me zelf. Bij toeval liep ik tegen hem aan. De ruin bleek moei lijk zadelmak te maken. Re den voor de eigenaar om hem te verkopen. U've Got It bleek erg onzeker en bang van mensen. Het was dus een gok. Maar het is me gelukt om hem over die angst heen te krijgen. Ik ben er van over tuigd dat ik met dit paard nog ver kan komen, want hij heeft enorm veel kwalitei ten." De 67.33 procent bleken voor Chantal Nijpjes niet voldoen de voor de hoogste dagscore. Die eer eiste Miranda Weijer- mans voor zich op. De instruc- trice van de organiserende Gouwe Reyers stuurde, onder- het oog van haar pupillen, de royaal ontwikkelde Ultano H met de score van 68 procent naar de overwinning in de tweede proef van de klasse L2. Leerlinge Wanda Verhage met Unicom schreef met 66 procent de eerste proef op haar naam. Arianne Francke droeg haar steentje bij aan het succes van de Gouwe Reyers door met Silvano in de eerste proef van de klasse M2 de zege op te eisen. Een overwinning die gepaard ging met twee winst punten en promotie naar de klasse Z binnen handbereik bracht. „Het loopt erg lekker. Ik denk dat Silvano er ook klaar voor is. Maar ik wacht met de promotie tot na de kampioenschappen. Bij het springen was in de klasse L Mariëlle Nieuwen- huis een klasse apart. De pas vijftienjarige amazone uit Serooskerke schreef, tot haat- eigen verbazing, met Aparte zowel het klassiek als progres sief parcours op haar naam. „Ik heb een half jaar niet kun nen rijden. Vorige week ben ik weer gestart en was Aparte niet vooruit te branden. Het liep van geen kanten. En nu wilde de ruin gewoon geen fout maken." Het koppeltoernooi driebanden mocht zich in een goede belangstelling verheugen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - De winst in het drie- bandenkoppeltoernooi in Kwadendamme ging naar het koppel Nico Peeters/Harrie van Hemert. In de eindstrijd bleef het duo ongeslagen. Jean Louis Smulder/Arno Verdonk uit 's Heerenhoek werden tweede en Hans de Kok/Arjo Hollestelle derde. Ook al waren de thuisspelers oppermachtig, de eindstrijd verliep redelijk spannend. Tot in de laatste partij, die ging tussen Peeters/Van Hemert en De Kok/Hollestelle konden de latere win naars zich weinig permitteren. Verlies mocht nog, maar niet met meer dan twee ca ramboles verschil. De tegenstanders deden er alles aan om dat te bereiken maar Peeters/Van Hemert liet het zover niet komen. Zoals al het hele toer nooi werden de zenuwen goed in bedwang gehouden en werd ook de laatste klus ge klaard. Een verdiende zege derhalve. Met 8 punten en gemiddeld 0.586 bleven zij ieder een voor. Smulder/Verdonk moest alleen de meerdere erkennen in de toemooiwinnaars. Zij be haalden zes punten en een moyenne van 0.500. Ook zij kunnen terugzien op een pri ma prestatie. Het percentage gemaakte ca ramboles (98) onderstreept dat nog eens extra. Ook op percentage pakten Hans de Kok en Arjo Hollestelle de derde plaats. Hans de Kok verving zoon Wim, die genoot van een vakantie. Piet Kock/Ries Rijn uit Goes/ Wilhelmina dorp behaalden de vierde plaats en Dick Oele/Adri Burgel uit 's Gravenpolder lever den met een vijfde plaats een onverwacht sterke prestatie. door Herman Heuvink HAPERT - Motorcrosser Marco Oreel was de beste tijdens een nationale motorcrosswedstrijd in Hapert. De Vlissinger kwam uit in de klasse MX 1 junioren. Thijs Lampio uit Vlissingen werd zesde. Martin Stroo uit Oost-Souburg legde op hetzelfde circuit in de klasse Inters MX 1 beslag op een zestiende positie in het dag klassement. In de stand voor de titel staat de Yamaha-coureur op een dertien de plaats. Dagwinnaar Erwin Robins uit Helmond voert het klassement aan. Voor Oreel was het een goede dag. De Kawasaki-coureur wist niet alleen het dagklassement naar zich toe te trekken, hij ver stevigde ook zijn leidende posi tie in het tussenklassement. Oreel begon sterk aan de eerste manche. Hij nam vrij snel de tweede plaats in achter koplo per Eric Grispen. In de derde ronde nam de Zeeuwse crosser de leiding over en stond die positie niet meer af. Lampio begon in deze eerste manche ook in de kopgroep. Even had hij nog de vierde plaats in handen maar uiteinde lijk finishte hij als vijfde. In de tweede manche pakte Oreel kopstart en behield deze tot op de helft van de wedstrijd. Erwin Jacobs uit Meterik wist hem de leiding te ontfutselen en wat de monteur uit Vlissingen ook probeerde in de situatie kwam geen verandering. Lam pio had het in deze manche wat moeilijker. Gestart als elfde kon hij slechts enkele plaatsen win nen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23