Ward wordt weer tweede PZC Jasper Hunting slaagt in missie Docters is van alle markten thuis Vrouwentennis in Nederland in een deplorabele staat Nieuwdorp is trots op team Middelkamp De Kam is verzekerd van Military Boekelo 21 Sprinter uit Hulst rekent op plaats in EK-selectie maandag 10 juli 2006 AMSTERDAM - Voor atletes als Jisca Docters is de meer kamp uitgevonden. Voor types (üe misschien wel kunnen, maar niet willen kiezen voor een specialisatie. iar ik heb zo'n hekel aan het lopen van lange afstan- den", zei de 21-jarige Terneu- zense gisteren tijdens het NK atletiek. Daarom doet ze van al les wat. In Amsterdam deed ze mee met het verspringen en het speerwerpen. Het verspringen ging zaterdag de mist in met drie foutsprongen, „maar het waren wel allemaal verre spron gen". Een dag later bij het speerwerpen verbaasde ze zich zelf met een dik persoonlijk re cord en een bronzen medaille. Vorig jaar werd Docters ook al derde. Toen met een afstand van 41,88 meter, nu met 44,61. In die progressie zag Docters perspectief. „Ik train met veel op speerwerpen en had nu niet eens schoenen met spikes aan. Die heb ik besteld, maar ze wa ren er voor dit weekend nog niet. Als dat allemaal optimaal is, kan ik volgend jaar de 50 me ter halen." „Ik vind eigenlijk al les leuk. Horden, verspringen, speerwerpen, sprint. Ik kan met op mijn luie reet zitten. Misschien zijn mijn enkels daar om al drie jaar overbelast. Tij dens de vakantie ga ik flink 'fy- sioën' om eindelijk eens te her stellen." En dan op naar de 50 meter! „Als ik maar vooruit gang zie, vind ik het leuk om er op te trainen. Ik moet niet er gens blijven hangen." Maar an ders vindt ze vast wel weer een andere specialiteit. Zilver en record poelen kater Visse niet weg MSTERDAM - De zilveren me- aille en het persoonlijke record de 100 meter horden konden terdag de kater van Yvonne -isse niet wegspoelen tijdens iet NK atletiek. Daarvoor zat e pijn na het missen van de K-limiet op de meerkamp een feek eerder te diep. „Het is een ileistertje op de wonde." gemiste kans in het Oek- dénse Jalta speelde een week ater nog altijd door het hoofd an de Vlissingse. „Het hele sei- oen stond in het teken van de li- ïet voor het EK. Dan is het aar- g zuur als je die niet haalt et weer speelde misschien een il. maar feit blijft dat ik het let heb gehaald." e 24-jarige Wisse had een chte enkelblessure aan het ekraiense weekend overgehou- en, waardoor ze tijdens het NK iet hoogspringen en de 200 me er liet schieten. De 100 meter lorden wilde ze echter niet lissen Het werd een tweestrijd iet meerkampcollega Karin uckstuhl. [odeserie klokten ze beiden een ijd van 13.52, voor Wisse een ersoonlijk record. In de finale elde ze die tijd nog scherper 13.50), maar Ruckstuhl won set 13.41. „Ik had nog sneller innen zijn", vond Wisse. „Hal- jrwege raakte ik een horde en at kostte snelheid." let het zilver maakte Wisse sar nationale kleurenset com- to. e behaalde cle afgelopen iren op het NK immers al goud ntwee keer brons. De vier me- ailles behaalde de meerkamp- ®r op verschillende onderde- i hoogspringen (goud), 100 ieter horden (zilver), versprin- enen 200 meter (brons). door Rudy Boogert AMSTERDAM - Hij gooide zijn hoofd achterover en een cynisch lachje verscheen op zijn gezicht. Voor de derde keer op rij werd Daniel Ward gistermiddag twee de op de 200 meter tijdens het NK atletiek in Amsterdam. Wéér zilver, en wéér achter die vermaledijde Guus Hoogmoed. Ward zat met de pest in zijn lijf uit te hijgen op een bankje ach ter de finish. „Ik heb dit jaar nog geen 21'er gelopen", consta teerde de 22-jarige sprinter uit Hulst. En nu in Amsterdam liep hij er twee! De serie liep hij in 21.43 seconden, de finale in 21.31 seconden (met als excuus een forse tegenwind). Dit was niet de vorm, waarmee hij over een maand in het Zweedse Göteborg het Europees kampioenschap wil lopen. In Amerika, waar hij sport en stu deert in El Paso, zette hij de af gelopen maanden toptijd na top tijd op de klokken. Zijn indruk wekkendste 200 meter raffelde hij in mei af in 20.63 seconden, de achtste tijd ooit van een Ne derlander. Met die vorm wil hij naar Göteborg. Ward gaat ervan uit dat hij wordt afgevaardigd, maar dat is nog niet honderd procent zeker. Dat weet hij zelf ook. Nederland heeft drie start plaatsen op het EK en drie atle ten hebben de limiet al gelopen: Caimin Douglas, Patrick van Luijk en Ward. Nationaal kampioen Guus Hoog moed gaat de komende weken echter ook nog pogingen wagen. Lukt het hem onder 20.83 secon- doorBauke Boersma OOST-SOUBURG - Leuk voorDebby Haak dat ze de fi nale haalde. Aardig ook voor Karen Rombouts dat ze won (7-5,6-4). Maar dat beide ten nissters in de eindstrijd van het nationale ranglijsttoer- nooi in Oost-Souburg ston den, is een veeg teken. Haak was tien jaar lang natio nale top, maar raakt al drie jjaar amper nog een racket aan. Rombouts werd nog niet jzo lang geleden een glorieuze tennisloopbaan voorspeld, maar heeft de ambitie niet om iets met haar talent te doen. „Dat wij dan toch de fi- inale halen, zegt alles over de 'treurige staat van het Neder- ">e vrouwentennis", stel de Rombouts (21) gisteren na zege. „Ik wees dat we het de komende jaren op inter nationaal gebied alleen van 'Michaella Krajicek moeten hebben." Instelling Dat is, zo zei Haak, meer een kwestie van instelling dan van talent. „Want volgens mij :is er voldoende potentieel in Nederland. Maar ik heb het al eerder gezegd: wil je inter nationaal iets betekenen, dan moet je er echt alles voor over hebben, En daar ontbreekt ihet aan bij de meiden hier." Helemaal waar, zegt de in Til ling. studerende Rombouts. »We hebben het hier te luxe, te makkelijk. Er zijn zoveel andere dingen te doen. Ver lies je, dan ga je bij wijze van spreken met evenveel plezier de baan af. Als je dat verge lijkt met de voormalige Oost bloklanden, daar hebben ze er alles voor over om de top te balen. Het is volgens mij ook geen toeval dat uitgerekend Krajicek het zo goed doet. Zij is immers half Tsjechisch en heeft wel die sportbeleving." Een mooie theorie, maar een qua welvaart met Nederland vergelijkbaar land als België levert met Hen in en Clijsters wél twee mondiale toppers af. •.Maar België heeft dan ook twee superopleidingsinstitu ten. Ik was eens op de tennis- academie waar Henin heeft gezeten en dat is fantastisch. Maar dan nog, je moet zelf op- pofferingen willen brengen, heel erg gedreven zijn." Rombouts, zo geeft ze toe, was dat niet. Sterker, de Huis- sense is een van de beste be wijzen van haar eigen stellin gen. Nog maar enkele jaren te rug leek ze, net als de inmid dels gestopte Kruiningse Sil- vana Bauer waarmee Rom bouts menigmaal de degens kruiste, voorbestemd voor de internationale top. Als veel vuldig nationaal juniorenkam pioene zat ze al vroeg in Jong Oranje. „KNLTB-coach Tjerk Bogstra voorspelde mij een 'zekere' plek in de topvijftig van de wereld. Eerlijk gezegd was ik daar niet echt in geïn teresseerd. Ik heb wel een tijd je internationaal getennist, maar wilde ook studeren en uitgaan. Andere dingen naast het tennis doen." Dus richt Rombouts zich te genwoordig vooral op haar so ciale leven en haar studie Eu ropese marketing, traint nog maar een, hooguit twee keer per week en speelt niet meer clan zo'n zes toernooien per jaar. Toch stond ze gisteren in de finale, net als de 'oude' Debby Haak. „Ook al is het maar een tweesterrentoer- nooi, dan nog had hier een stel jonge meiden moeten zijn dat ons uit de finale had ge houden. Of het ons op zijn minst veel en veel moeilijker had gemaakt." Nu wandelden beiden op hun dooie akkertje naar de finale, die verre van opwindend was. „We maakten allebei veel fou ten", zei ex-Nederlands kam pioene Debby Haak, die vol doende kansen op de overwin ning had, maar die eigenhan dig verkwanselde. „Dat had ook te maken met die verve lende, onvoorspelbare wind", voegde Karen Rombouts toe. „Maar goed, ik ben hoe dan ook blij dat ik won. Want ik mag dan niet zo ambitieus zijn, winnen blijft leuk." Maar in een welvaartsland als Nederland doorgaans ook niet meer dan dat. den te blijven, dan zal één loper moeten afvallen. „Maar ik heb nu al vier of vijf keer onder die limiet gelopen, daarom ga ik er van uit dat ik naar het EK ga", zei Ward gisteren. Op de 400 meter heeft hij de EK-limiet ook gelopen, maar die afstand laat hij links liggen. „Door blessures heb ik te veel achterstand opgelopen op die af stand. Ik heb dit seizoen nog maar twee 400 meters gelopen. Met nog vier weken tot het EK red ik dat niet qua uithoudings vermogen." De 200 meter is daarom de ko mende tijd zijn domein. Hij wil in Kortrijk (vrijdag) en Eindho ven (zaterdag) zijn plaatsje in cle EK-selectie helemaal veilig stellen. Ook met het oog op de estafetteploeg voor de 4x100 me ter zijn goede tijden in die wed strijden gewenst. Maar dan moet Warcl betere ra ces afleveren clan gisteren. „Ik heb nog getwijfeld of ik in de fi nale wel zou starten. Na de serie schoot mijn enkel van zijn plaats. Dat heb ik wel vaker en het is niet zorgwekkend. Maar in de bocht ga ik daardoor te langzaam. In cle finale kwam Hoogmoed halverwege al langs zij. Toen wist ik het wel." door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Missie geslaagd. Tennis ser Jasper Hunting kwam maar voor één ding naar het nationaal ranglijsttoernooi in Oost-Souburg en dat was de toernooizege. Gisteren voltooide hij die opdracht tegen Chris Berkouwer: 7-5,1-6, 7-6. Hunting kende tot aan de finale weinig te genstand van betekenis. Met vast, slim en ef fectief spel was tot aan cle eindstrijd nie mand bij machte meer dan drie games in één set van hem af te snoepen. De toeschou wers moesten gisteren dan ook even in hun armen knijpen toen het scorebord een 4-0-voorsprong aangaf voor Chris Berkou wer. Hunting zou toch in twee sets afrekenen met zijn opponent? Niets was echter minder waar. Berkouwer, de nummer 85 van Neder land, nam direct het initiatief in de wed strijd. Hunting, 41e op de nationale rang lijst, maakte voor zijn doen veel fouten en kreeg het niet voor elkaar om met diepe bal len druk op de ketel te houden. Berkouwer, 23 jaar en afkomstig uit Nieuwerkerk aan den IJssel, stond vaak voor in plaats van achter de baseline, waardoor hij de half- courtballen van Hunting met zijn ferme en krachtige slagen kon omzetten in punten. Winners „Dat was ook mijn tactiek. Door de ballen goed aan te pakken, kon ik door het spel van Hunting heen slaan", legde Berkouwer na afloop van cle wedstrijd uit. „Hij maakte voor zijn doen veel fouten, want normaal ge sproken slaat hij bijna geen enkele fout. Maar toch heb ik ook veel winners geslagen. Twee van de drie punten die ik won, waren directe punten van mij." Maar alle fouten van Hunting ten spijt, het waren er nog steeds niet genoeg om cle eer ste set aan Berkouwer te laten. Hunting werkte twee setpunten weg en pakte de eer ste set alsnog met 7-5. „Ik begon niet hele maal scherp aan de partij", luidde het com mentaar van Hunting. „Ik bewoog niet goed en daardoor stond ik vaak verkeerd voor cle bal. Mijn spel was te passief." Berkouwer zag zijn goede spel beloond in het tweede bedrijf. Met 6-1 trok hij de stand, dankzij winners met zowel zijn fore hand als enkelhandige backhand, weer ge lijk. In de derde set was het echter weer de degelijke Hunting clie met 2-0, 3-1 en 5-3 de leiding nam. Berkouwer liet zich echter niet kennen, waardoor het publiek getrakteerd werd op een tiebreak. Titelverdediger Jasper Hunting moest in de finale van het nationale ranglijsttoernooi in Oost-Souburg tot het uiterste gaan om zich Chris Berkouwer van het lijf te houden. foto Ruben Oreel Berkouwer: „Voordat ik een wedstrijd inga, weet ik dat ik met mijn aanvallende spel fouten moet accepteren. Dat hoort erbij. Al leen sloeg ik uitgerekend in de tiebreak van de derde set een paar ballen net uit." Hunting: „In de tiebreak heb ik geprobeerd zo rustig mogelijk te spelen. Dat betaalde zich uit." Hunting won de tiebreak met 7-3, al had het er alle schijn van dat het al na 6-2 be slist was. Berkouwer sloeg een goede bal op de kruising van de tramrails en de baseline, maar het publiek ging er al vanuit dat het klaar was en begon voor de overwinning te klappen. Een punt later kon het publiek als nog applaudiseren, maar toen ook écht voor de zege van Hunting. „Volgend jaar kom ik weer terug, ik zal mijn titel opnieuw probe ren te verdedigen. Drie keer op rij winnen, dat zou wel mooi zijn, hè?" Dees mag starten op EK junioren GOES - De 18-jarige juniorwielrenner Tim Dees uit Tho- len, uitkomend voor de Zrtc Theo Middelkamp, heeft van bondscoach Egon van Kessel te horen gekregen dat hij de finitief van start gaat tijdens het EK voor junioren, ko mende zaterdag in Valkenburg. Dees maakte al deel uit van cle elfkoppige voorselectie, waaruit de definitieve acht renners gekozen zouden wor den. Gisteren werd de Nederlandse juniorenklassieker De Omloop van Valkenburg aan de Geul gereden op het par cours waarop zaterdag het EK betwist wordt. Op onge veer twintig kilometer voor de finish sloot Dees solo aan bij de leider in cle wedstrijd Boy van Poppel, wereldkam pioen veldrijden bij de junioren en zoon van de vermaar de oud-sprinter Jean-Paul van Poppel. In de laatste omloop van de wedstrijd sloten nog drie ren ners aan. In de eindsprint van de kopgroep won Boy van Poppel voor Limburger Maurice Schreurs en Tim Dees. Dees toonde hiermee, evenals de nummers een en twee, vormbehoud en kreeg vervolgens van bondscoach Van Kessel dat hij definitief naar het EK gaat. Mesu wordt tweede in Staphorst STAPHORST - Erwin Mesu uit Middelburg pakte een tweede plaats bij de C-rijders in Staphorst. De jeugdige skeeleraar uit Middelburg maakte deel uit van een kop groep van vijf die kort voor het einde was ontstaan en waarin ook zijn maatje Niels Steenbakker was vertegen woordigd. In de slotfase probeerde Steenbakker de sprint te ontlopen, maar hij miste een bocht en belandde in een sloot. De achter hem aangesprongen Bart de Vries uit Haule miste de bocht niet en won. Mesu won cle spurt van de achtervolgers. Olivier Goud uit Waarde eindigde als tiende, terwijl een doorweekte Steenbakker als negentien de gedesillusioneerd de streep passeerde. In de A-categorie pakte Andries Minderhoud uit Grijps- kerke weer puntjes. Hij kwam als twintigste binnen. Kees Cijsouw (Oostburg) werd zestiende bij cle veteranen. Laurent Janse winnaar in Breda BREDA - Laurent Janse uit Yerseke won in Breda in cle categorie 2 een skeeler wedstrijd van de jeugdcompetitie. In de categorie 1 eindigde zijn broer Anthony Janse als derde, terwijl Niels Mesu (Middelburg) bij de kadetten een zesde plaats pakte. Het programma bestond uit: tijdrit over 100 en 300 meter, inline over 500 en 1000 me ter en een puntenkoers over 2000 en 3000 meter. Verdonk pakt zilver en brons DREUX - Marianne Verdonk was succesvol bij het Euro pees kampioenschap voor atleten met een beperking. De atlete uit Temeuzen won in het Franse Dreux twee me dailles. Op de 400 meter horden, een nummer dat sterk be zet was, was er zilver voor Verdonk. Ze realiseerde een tijd van 1.12,30 minuten. Brons was er voor Vanessa Lu- tonto, in 1.13,29. De Poolse Stenka won het goud. Verdonk moest aansluitend meteen de 200 meter lopen. Ze eindigde als derde in haar serie met een tijd van 29,25 seconden. Dat was niet genoeg voor plaatsing in cle finale. Een dag later, gisteren, voegde Verdonk nog een bronzen plak aan haar totaal toe. Ze kwam op de 100 meter hor den tot een tijd van 19.21 seconden. Ze was bijna twee se conden langzamer dan Vanessa Lutonto uit Ploofddorp. Daniel Ward (links) moet Guus Hoogmoed (midden) op de 200 meter voor het derde jaar op rij voor zich dulden op het NK. Rechts loopt Dennis van Tilburg, die zesde werd. foto Marcel Antonisse/ANP door Wim de Vos DALEN - Zo trots als een pauw liep ploegleider Heddie Nieuw dorp zaterdag rond in Dalen. In Drenthe was zojuist de proloog van de finale om de clubcompeti tie gehouden en de Zeeuwse wie lerclub Theo Middelkamp leid de na het openingsnummer. Michael Meijer verbaasde met de tweede plaats. Later moesten de Zeeuwen de hoge klassering inleveren om uiteindelijk rond de tiende plaats te eindigen. Maar voor Nieuwdorp kon het fi- naleweekeinde niet stuk. De ploegleider uit Yerseke koos voor een jonge ploeg om vooral ervaring op te doen. Er waren drie coureurs cüe vorig seizoen nog bij de junioren uitkwamen. Nieuwdorp: „Ik vind dat ze het allemaal goed hebben door staan. De opening was fantas tisch, daar hadden we niet op ge rekend. Drie man bij de eerste twintig en Michael (één van de eerstejaars) die tweede werd. Hij verraste iedereen." De Zeeuwse ploeg, die naast Meijer bestond uit Edzard van Ewijk, Peter Tol, Paul Jeremias- se, Wilco Jonker en Jacco Ringel- berg, kreeg in de middagrit een tegenvaller te verwerken toen Ringelberg bij een grote valpar tij was betrokken en vermoede lijk een lichte hersenschudding opliep. Hij reed wel verder, maar kon niet voluit. Alleen Jon ker scoorde punten voor Middel kamp, hij werd dertiende. De ploegentijdrit van gistermor gen viel tegen, al tilde Nieuw dorp daar niet zwaar aan. Rin gelberg was niet top en vlak voor de finish had Jonker mate- riaalpech, waardoor de cadans in de ploeg weg was. „Dat kost te enkele seconden. We werden dertiende, maar het verschil met de ploegen vanaf de zesde plaats was amper tien seconden. Zonder die pech hadden we en kele punten meer gescoord." In de klassieker gistermiddag haalde geen van de Middelkam pers de finish. Slechts veertig van de 142 gestarte renners haal den de eindstreep. door Lucien Roelandt BREDA - Tijdens Breda Hippi- que eindigde Marcelle de Kam in de sterk bezette internationa le eventing driesterrenwedstrijd met Ibouche op de derde plaats. Met dit resultaat is ze zeker van het startbewijs voor de Military in oktober in Boekelo. „Dit is er een om in te lijsten", zei De Kam. „Ibouche heeft drie dagen geweldig gelopen. Het ver schil met winnaar Kris Vervae- cke bedraagt amper twee punt jes. Gaaf, gewoon." In de dres suur, het eerste onderdeel op vrijdag, werd De Kam vierde. „Bij de dressuur krijg ik veel steun van Thamar Zweistra. Sinds ik bij haar les heb, gaat het veel beter." Ook het springen (zaterdag) ver liep boven verwachting. „Sprin gen is niet het sterkste punt van Ibouche. Hij is niet zo voorzich tig. Met slechts één springfout werd ik derde. En in de cross hep Ibouche als een trein." Volgens De Kam is vormbehoud nu het belangrijkste. „Ik ga niet naar Boekelo toe om op de start- lijst te staan, maar om de strijd om de prijzen. Daarvoor is vorm behoud noodzakelijk." Bij het springen gaf Carolein van de Plasse bij de start van de klasse Z/ZZ, een jachtparcours, haar visitekaartje af. De amazo ne uit Yerseke (20) was met Del ta Mossel's So Loveley de snel ste van de tachtig combinaties. In het klassiek parcours was Van de Plasse de beste van de twaalf combinaties die zich voor de barrage plaatsten. In de finale van de klasse M werd Van de Plasse met Delta Mossel's Up- grader verdienstelijk tweede. In de dressuur eindigde Thamar Zweistra in de Grand Prix met Hexagon's Kyrain als vijfde. In de Kür Intermediaire I stuurde ze Hexagon's Roumanda met 72.67 procent naar de verdien stelijke derde plek. Achter Hans Peter Minderhoud, die met Ex quis Rubiloh met 77.50 procent de proef op zijn naam schreef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21