aan A58 zit verkeer dwars PZC 15 Automobilisten moeten rekening houden met vertragingen Zeeland blijkt nog veel oude hofsteden te hebben Transportbedrijf moet toch betalen zaterdag 8 juli 2006 Opgepakt wegens mishandeling RENESSE - Vijf jongeren uit Uithoorn - in de leeftijd van 17 tot 21 jaar - zijn gisternacht omstreeks half twee in Re- nesse door de politie aangehouden op verdenking van mis handeling. Het vijftal zou in een horecabedrijf in de bad plaats een 19-jarige man uit Oude Tonge zonder reden in elkaar hebben geslagen. Het slachtoffer liep hierbij letsel op aan wang en oog. De vijf jongeren zijn overgebracht naar de penitentiaire inrichting Torentijd in Middelburg. De politie onderzoekt de zaak. Wietteler krijgt werkstraf MIDDELBURG - Een 24-jarige inwoner van Oost-Sou burg is gisteren in Middelburg voor hennepteelt veroor deeld tot tachtig uur werkstraf en zes maanden voorwaar delijke gevangenisstraf. De verdachte had voi'ig jaar sep tember in zijn woning in Vlissingen een hennepkwekerij. Toen hij begin dit jaar verhuisde naar Oost-Souburg nam hij de kweekspullen mee naar zijn nieuwe woning en richtte daar weer een wietplantage in. Voor officier van justitie L. Boogert was het duidelijk dat de Souburger, die in een proeftijd zat, gewoon is blijven doorgaan met het plegen van strafbare feiten. De officier eiste een half jaar cel. „Werkstraffen en voorwaardelijke straffen hel pen niet meer." Strafpleitster V. Serrarens droeg omstan digheden aan en meende dat de tenlastelegging niet deug de. „Als mijn cliënt een celstraf krijgt dan is hij zijn baan en huis kwijt. Ook kan hij dan zijn schulden niet afbeta len." Zij pleitte voor een werkstraf. De politierechter ging grotendeels mee in het voorstel van de strafpleitster. Dronken rijden niet bewezen MIDDELBURG - Een 43-jarige inwoner van Koewacht kwam gisteren in Middelburg met een vrijspraak weg. Of ficier van Justitie L. Boogert kon niet bewijzen dat de man 20 januari dronken een auto had bestuurd. Ook mis te de officier het overtuigende bewijs dat verdachte opzet telijk was doorgereden na een botsing met een geparkeer de auto. De Koewachtenaar had die avond een frietje ge haald. Toen hij wegreed bij de frituurzaak zei hij niets van een aanrijding te hebben gemerkt. Een getuige had het kenteken van zijn auto genoteerd. Thuisgekomen zou hij nog bier hebben gedronken, voordat de politie aan de deur kwam. Een agent zag twee blikken bier op tafel staan, maar had voor het overige niets wat op alcohol leek aangetroffen. Een paar uur na het incident blies de man 565 microgram: tweeënhalf keer zoveel alcohol als is toegestaan. (Advertentie) door Martijn de Koning In Zeeland staan meer oude boerderijen dan gedacht. Pat blijkt uit een onderzoek van de Stichting Historisch Boerderij-Onderzoek (SH- BO) uit Arnhem. In opdracht van de provincie inventariseerde die alle Zeeuwse boerderijen van vóór 1960. Op 4795 erven bleek nog min stens één gebouw uit die periode aanwezig. De SHBO had gerekend op zo'n 3500. Het project is uniek voor Nederland. „Nergens is zo grondig en zorgvuldig te werk gegaan", stelde SHBO-voorzitter J. van Zuijlen. De ver slagen van alle boerderijen staan op de website van de provincie. De meeste oude boerderijen staan in de ge meente Schouwen-Duiveland: 732. Daarna vol gen Sluis (685) en Veere (640). Vlissingen staat onderaan met 62 historische hofsteden. Bijna de helft van de boerderijen is na 1920 ge bouwd. Eenenveertig procent van de oude boer derijen heeft nog steeds een agrarische functie. Voor nog eens zestien procent gaat dat gedeel telijk op: daarop is bijvoorbeeld een minicam- ping of manege gevestigd. De SHBO beoordeelde alle oude elementen op zaken als zeldzaamheid, ligging, ouderdom en veranderingen. Dat leverde een waardering op (A, B of C), zowel voor elk onderdeel als voor de boerderij als geheel. In totaal kregen 616 complexen de beste waardering: A. Dat is 12,8 procent van het totaal. De inventarisatie past in de toenemende aan dacht van de provincie voor cultuurhistorisch erfgoed. Volgens H. van Waveren, gedeputeer de van Cultuur, kan de database van nut zijn voor overheid, belangenorganisaties en particu lieren. Zie ook: ioww.zeeland.nl Familie Goethals, Westdorpe foto Peter Nicolai doorVolanda Sjoukes pnMarcel Modde ZIERIKZEE - Verkeer op de oos telijke en noordelijke route naar eh van Zeeland moet de komen de weken rekening houden met ernstige vertraging door werk zaamheden. Op de A58 tussen Bergen op Zoom en Roosendaal [jj van 16 tot 29 juli slechts één rijstrook beschikbaar. Daar naast is tot 21 juli van de Heine- noordtunnel bij Rotterdam één Buis gesloten. De overlast op de A58 concen- freert zich tussen de knooppun ten Zoomland en De Stok. Mo tel De Wouwse Tol en de Total Benzinepomp dienen schade claims in wegens inkomstender ving. Rijkswaterstaat sluit de op- en afritten Wouwse Planta ge en Heerle af en ook de toerit- fen naar de tankstations. Tij dens de afsluiting wordt een laag zoab (zeer open asfalt be ton) op de weg aangebracht. Het verkeer door de Heinenoord- tunnel is sinds 30 juni aangewe zen op één tunnelbuis. De oost buis is in verband met groot on derhoud door Rijkswaterstaat afgesloten. Dat heeft vooral in vloed op de verkeersstroom van uit de richting Zierikzee naar Rotterdam, die over één baan door de andere tunnelbuis wordt geleid. Tussen Numansdorp en de Hei- nenoordunnel staat dagelijks in de ochtendspits zo'n drie kilome ter file. In tegenovergestelde richting moet het verkeer het doen met twee rijbanen en treedt ook daar op drukke mo menten vertraging op. Bewo ners van Goeree-Overflakkee kunnen tegen een speciaal tarief een buskaartje kopen. Con- nexxion heeft toestemming om tot vlak voor de tunnel over de vluchtstrook te rijden. Schoonmaakwerk Een woordvoerder van de Wouwse Tol zegt dat het vol gens hem de eerste keer is in de geschiedenis dat het motel-res taurant wegens wegwerkzaam heden twee weken dicht gaat. Hoe groot de claim is die hij in dient, wordt niet meegedeeld. Normaal werken er honderd mensen op een gemiddelde dag tussen 7.00 en 23.00 uur bij De Wouwse Tol. „Het grootste deel is vrij. De rest doet opruimwerk- zaamheclen en ander groot schoonmaakwerk. Eigenaar Güner Ozcan van de Total Benzinepomp (rijrichting Bergen op Zoom) zegt door de af kG?LlsLlJAR.M sluiting een omzet van drie ton mis te lopen. Hij heeft een advo caat in de arm genomen. Een werknemer van het tegenover ge legen Esso tankstation zegt nog niets te weten. „Bij de vorige werkzaamheden twee maanden terug zeiden ze dat we open ble ven en toen ging de boel een dag later ineens dicht." Rijkswaterstaat zegt de claims te bestuderen en spreekt verder van een inhaalslag. „We hebben twee jaar lang geen grootschali ge dingen aangepakt vanwege het werk aan de Ring Antwer pen." Ondanks de hinder voor vakan tieverkeer is dit de beste perio de, zegt verkeersmanager Huib van Daalen: „Het gros van het vrachtverkeer is dan van de weg af." Er is voor de werkzaamhe den een gevarieerd schema, waarbij bijvoorbeeld zondag de 16e een strook richting Breda dicht gaat, maar pas op maan dag de 17e een strook richting Zeeland. Uiteindelijk gaat zater dag 29 juli de laatste strook rich ting Zeeland weer open en is de boel klaar. Door de week komt er standaard één rijstrook van vier meter in beide richtingen. Omleidingsroutes richting Zee land zijn er vanuit Breda via Antwerpen en vanaf Oosterhout via Klaverpolder, Noordhoek, Sabine en provinciale wegen. Sluipverkeer langs bijvoorbeeld Wouw wordt nauwkeurig in de gaten gehouden. COR DE JONGE door Jan van Ommen 1 DÉN HAAG - Transportonder nemer Kole uit Kapelle zal waar schijnlijk toch een fikse dwang som moeten betalen omdat hij eim fout heeft gemaakt met het aantekenen van bezwaar tegen L de dwangsom. Dat volgt uit een uitspraak van deRaad van State, die de bezwa ren van Kole niet-ontvankelijk J leeft verklaard. Dé uitspraak is extra zuur. Im- mers, Kole was slechts één dag té' laat met het weghalen van éen grote partij vervuilde loopfo- liè'uit de glastuinbouw die vorig jaar door het bedrijf De Val werd gestort op het bedrijfster- rein van Kole aan de Rijksweg in Kapelle. Desondanks eist de gemeente Kapelle dat Kole alsnog de dwangsom van 7200 euro op hoest. Die dwangsom was opge legd in mei 2005 om Kole onder druk te zetten de folie weg te ha len. Kole vindt dat de gemeente niet bij hem had moeten zijn maar bij De Val 'die nu in zijn vuistje lacht'. Ook zou de opgelegde dwang som te hoog zijn. Het afvoeren van het afval kostte Kole maar 1000 euro. Op tijd Als de transportondernemer op tijd bezwaar tegen het dwang- sombesluit had aangetekend had hij mogelijk wel gelijk ge kregen en het geld in zijn zak kunnen houden. foto Dirk-Jan Gjeltema Nieuwlands Rust, Nieuw- en Sint Joosland foto Dirk-Jan Gjeltema De Kettinghoeve, Tholen De VlierhofRetranchement foto Peter Nicolai De Witte Pauw, Borsele foto Dirk-Jan Gjeltema Zonnehoeve, Zonnemaire foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 71