PZC Geen kans verlenging contract In Burghsluis is het altijd beter weer ft# P?*I1 ZONDAG GEOPEND Neckermann moet tijdelijke banen eerst aanbieden aan ontslagen personeel M. Ham in beeld als nieuwe j bisschop jJS!(iWüsmr zmi ojd'Vu "Ml; Brugman m Redactie: 0113-315649 j ^vvw.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Snaat 020-4562500. zaterdag 8 juli 2006 HnnrRené van Stee SINT-JANSTEEN - Necker mann heeft ruim dertig ex-mede werkers een tijdelijk contract aangeboden om de topdrukte op te kunnen vangen. Maar het is volgens directeur K. Gabriëls van Neckermann uitdrukkelijk niet de bedoeling om hen weer een vast dienstverband aan te bieden. Wel is het in overleg mo gelijk dat de tijdelijke krachten wekelijks langer dan twaalf uur gaan werken. Enkele dagen geleden was er commotie onder de ontslagen werknemers over het voorne men van Neckermann om vlak na hun ontslag Poolse uitzend krachten in te huren. Nu blijkt echter dat bij de ontslaggolf de zogenoemde 26-weken clausule is opgenomen. Dat houdt in dat een bedrijf tot 26 weken na het ontslag van personeel niet zo maar iemand op die post kan zet ten als die toch weer opgevuld moet worden. Eerst moet die baan worden aangeboden aan een ontslagen werknemer. Wei gert die, dan mag de vacature door een ander worden opge vuld. Gabriëls erkent dat in eer ste instantie onvoldoende reke ning is gehouden met 26-weken clausule. Niettemin denkt hij toch dat nu voor de beste oplos sing is gekozen. Bovendien staat hij nog steeds achter het besluit om 75 vaste personeelsleden te ontslaan en - indien noodzake lijk - te vervangen door goedko pere uitzendkrachten, gezien de dalende omzet van vorig jaar en het toekomstperspectief in de komende jaren. Gabriëls is niet op de hoogte van de gevolgen voor de ontsla i- BREDA - Rector Matthieu Ham v van het priesterseminarie Boven- donk in Hoeven maakt volgens kerkelijke kringen de grootste kans om Tiny Muskens op te vol- gen als bisschop van Breda. Vol- gens ingewijden kan de benoe- ming al vandaag in Rome be kend worden gemaakt. In februari heeft Muskens de paus om een bisschop-coadjutor gevraagd. Dat is een hulpbis schop van wie op voorhand vast staat dat hij de bisschop te zijner tijd zal opvolgen. Begin april deponeerde het Kathedra le Kapittel van het bisdom een voordracht van drie priesters bij de paus. Het kapittel acht hen al le drie 'waardig en geschikt' om binnen enkele jaren de nu 70-ja- rige Muskens'op te volgen. Het zou gaan om twee kandidaten van binnen het bisdom en één van buiten het diocees Breda. In kerkelijke kring circuleren lijstjes met kandidaten. Mat thieu Ham heeft volgens ingewij den alles mee. Dat geldt niet. in de laatste plaats voor zijn leef tijd. Ham is 51, waal-mee hij in het diocesane priesterbestand een van de jonkies is. Behalve Ham worden ook Vincent Schoenmakers, vicaris-generaal van Muskens, en pastoor Rud Smit uit Bergen op Zoom ge noemd. gen werknemers als zij een twaalfuurscontract weigeren. Wat volgens hem wel vaststaat, is dat het dienstverband van de tijdelijk teruggenomen mede werkers eind dit jaar afloopt. Navraag bij het CWI en het UWV leert echter dat mensen die het contract weigeren het ri sico lopen gekort te worden op hun uitkering of die zelfs hele maal verliezen. Werklozen kun nen immers niet zomaar gepast werk weigeren. Doen zij dit wel, dan zijn zij volgens het UWV 'verwijtbaar werkloos' en heb ben zij geen of minder recht op een uitkering. De directeur van Neckermmann kan zich iets voorstellen bij een weigering, omdat een aantal mensen ongetwijfeld geen be hoefte meer heeft aan werk bij een baas die hen eerder op straat heeft gezet. Koude douche Hij begrijpt echter niets van de verhalen dat ex-medewerkers die terugkeren op hun oude afde ling op een koude douche zou den kunnen rekenen. Want de ontslagen mensen hebben alle maal een ontslagvergoeding ge had. Die mogen ze gewoon hou den, terwijl zij ook weer aan de slag gaan. Dat zou kwaad bloed zetten bij de mensen met een vast dienstverband. Gabriëls: „Ik zou het zeer onte recht vinden als vaste medewer kers zich ten opzichte van hun ontslagen collega's onrechtvaar dig behandeld voelen. Want on danks een onslagvergoeding en een tijdelijke terugkeer, zitten zij aan het eind van het jaar toch echt zonder werk. Ik denk dan ook dat niemand met die mensen wil ruilen." (Advertentie) William Allonsius zet zich af voor een bom. foto Peter Nicolai De Chinese bom, maar dan net anders door Raymond de Frel AXEL - Terwijl grijze wolken voortdurend dreigden druppels naar beneden te laten val len, ging het er gistermiddag in het Axelse zwembad 't Plaatje_juist om de spetters zo hoog mogelijk te laten vliegen. En dat alle maal voor de felbegeerde titel 'Axels kam pioen bommetje'. En dus werd er aan bekende afkortingen als WK, EK, NK en ZK een vijfde kampioen schapsaanduiding toegevoegd: het AK, ofte wel Axelse kampioenschap. Waar de deelne mers in de categorieën dertien tot en met achttien jaar en bomspecialisten vanaf ne gentien jaar er vanwege lichaamsbouw, ge wicht of trucjes geen moeite mee hadden om minstens een meter of zes de lucht in te spat ten. moesten de kleinsten (acht tot en met twaalf jaar) het logischerwijs veel meer van techniek hebben. „Ik doe helemaal niet mee voor de hoogste spetters. Ik wil met mijn Chinese bom een gooi doen naar de originali- teitsprijs", zei Rory Schot (9). „Hoe die gaat? Een kleermakerszit en de handen sa mengevouwen. Net als een Boeddhabeeld." Zijn maat Bart Monsieurs (10) zwoer ook bij de Chinese variant. „Maar dan weer net even anders." De zevenjarige Lorenzo Pijpelink toonde zich een echte waaghals, door vanaf de hoge duikplank op zijn zij in het water te ploe- fen. „Ik moet zeker drie meter hoog kunnen spetteren!", riep de publieksfavoriet. Inder daad, Lorenzos beste sprong was zeker goed voor drie meter, maar dat bleek niet genoeg voor de overwinning in de jongste categorie. Jan de Feijter ging met een spat van zes me ter de boeken in als winnaar. Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuiven die jarenlang hun- vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. Trossen los Als het in grote delen van Zeeland nog bewolkt is, klaart de lucht boven Burgh- sluis al op. Soms belt Ad van den Boogaart uit Oosterland met zijn gsm vanaf zijn bootje in Burghsluis naar zijn vrouw thuis en dan zit zij onder de wol ken terwijl hij geniet van een lekker zonnetje. Vaak ligt de scheiding bij de Zeelandbrug. Zo plaatselijk kan dat zijn. Zes jaar geleden kochten Ad en Willy de Pandorra. Bij Ad zat het water in zijn bloed. Hij is op het water opgegroeid. Zijn va der en moeder hadden een bin nenvaartschip. Van oorsprong lagen ze zelf met hun schip al tijd in Kortgene, maar 33 jaar geleden verhuisden ze naar Oos terland. Alle vakanties van Ad en Willy haddenwel iets met het water te maken. Al was het dat ze met de caravan de oor sprong van de Rijn gingen opzoe ken. Toen de kinderen het huis uit gingen wilden ze een bootje. Ad: „Niet alleen om te varen, maar ook een beetje om te knut selen. Ik heb wel graag wat te doen. Ik ben er nog vaak aan be zig. Dan schroef ik er weer eens een radio in of ik pruts wat aan de motor. Steeds verbeteringen of veranderingen aanbrengen. En ik vis graag. Dus dat kwam ook goed uit." Niet dat het met de vangsten nou zo goed is. Voor al op de Oosterschelde is het de laatste jaren flink teruggelopen. Ad wijt het aan de aanleg van de stormvloedkering. Vroeger zaten er erg veel Belgen te vis sen. Nu zie je die niet meer; dat zegt volgens Ad genoeg. Af en toe vangt hij nog eens een zee baars of een wijting. Afgelopen zaterdag had hij een makreel en twee platvissen. Achtertuin Vissen is niet de favoriete bezig heid van zijn vrouw. Zij toert lie ver wat met de boot. Als ze een maal ten oosten van Bruinisse komen vindt ze het al prachtig. Bijvoorbeeld west-Brabant in via de Steenbergse Vliet. Maar ook andere provincies vindt Wil ly mooi om doorheen te varen. In Friesland vaar je zo bij de mensen door de achtertuin: Ad en Willy van den Boogaart liggen het liefst in kleine, knusse haventjes. Leukste plekje: Ad en vooral Willy gaan graag naar de grens van Zeeland en Bra bant. Naar het haventje van de Heen, een kleine dorpshaven te bereiken via het Beneden- sas. Gewoon voor de gezellige sfeer, het knusse en kleinscha lige. Beste plek om te eten: En om het dan helemaal af te maken brengen ze graag een bezoek aan het restaurantje in dat zelfde haventje. Restaurant de Schapenput. Een goede keuken voor een schappelijke prijs, is het oor deel van Willy. Al voegt ze er aan toe dat het restaurantje in Burghsluis ook erg de moei te waard is. Met een grote boog omheen varen: Jachthavens waar de schepen vijf of zes rijen dik naast elkaar aan de steiger lig gen en waar het dus veel te druk is. „Dan is er in Zeeland met al die dijken heel wat minder te zien. Hier vaar je vaak van A naar B." Toch zijn er in Zeeland ook ge noeg leuke plekjes, vinden ze. Zo waren ze onlangs in de jacht haven die in de oude sluis bij het Goese Sas is gemaakt: „Wat is dat knus." Ad en Willy zoe ken het ook het liefst in dat soort haventjes, kleine haven tjes waar het nog rustig is. Als ze zes of zeven dik naast elkaar liggen of vijf sterren hebben, dan hoeft het voor hen niet. „Als je dat vakantie noemt." Daarom zijn ze ook zo tevreden in Burghsluis. Weg van alle drukte, een haventje waar nog van alles kan, niet te grootscha lig, en een prima restaurantje. En toch is er altijd wel wat te doen en levendigheid in de vorm van passerende wandelaars of fietsers. En als ze willen zijn ze zo aan het strand van Westen- schouwen. Soms zijn ze gewoon met z'n tweeën een dagje op de boot in de haven van Burghsluis. Dan is hij wat aan het rommelen en zit zij gezellig te lezen of kijkt ze eens naar de voorbijgangers die hoog boven hen op de dijk passe ren. Aan boord hebben ze alles, hun natje en hun droogje. Ze kunnen er koken, of ze stappen eens een restaurantje binnen als ze daar zin in hebben. Hun dagindeling aan boord ziet er meestal als volgt uit: na de koffie vertrekken ze voor een tochtje. Ze varen tot ongeveer één uur en proberen een leuk plekje te vinden. Dan volgt de lunch en daarna gaan de vouw- fietsjes aan de wal om het ge bied dat ze vanaf het water heb ben gezien nog eens rustig van uit een ander gezichtsveld te be kijken. Zorgen Ad maakt zich wel eens zorgen over de veiligheid op het water als hij af en toe zijn medewater- sporters bekijkt. „Sommigen Sluis zet feestterreinen op een rij SLUIS - De gemeente Sluis inventariseert in alle West-Zeeuws-Vlaamse kernen locaties, waar evenemen ten kunnen plaatsvinden. Stads- en dorpsraden worden daarom opgeroepen om voor 1 augustus suggesties te doen. Als alle locaties als evenemententerrein zijn vastge steld, kan Sluis een zogenoemd 'all-intarief' hanteren. Zeilboot in nood VLISSINGEN - Een zeiljacht is gisteravond rond 19.00 uur in moeilijkheden geraakt, vlak voor het Badstrand van Vlissingen. De boot kreeg motorproblemen, waarna de bijna vijf me ter lange kiel vastliep op een zandplaat in de vaargeul. Het kwam bijna tot kapseizen. Strandwacht A. Dijkstra alarmeerde een reddingsboot uit Breslsens, die snel ter plaatse was. „Zij hebben een sleepverbinding aan de ach terzijde gemaakt, waardoor ze de boot snel konden vlot- trekken. Het opkomend tij heeft ons nog een handje gehol pen. Wij zijn er met een mechanicus naartoe gevaren, die cle motor heeft geïnspecteerd." Na twintig minuten kon den de twee ervaren zeezeilers hun reis voortzetten. Ieder een bleef ongedeerd. Opgepakt voor slaan met knuppel CAD ZAND - Op de Vlamingpolderweg in Cadzand werd gisterochtend rond vijf uur een 19-jarige inwoner van Moerbeke aangehouden. Iiij had even daarvoor op de Bou levard de Wielingen een 18-jarige inwoner van Oostburg met een honkbalknuppel op zijn pols geslagen. De twee waren elk met een groepje op stap en tussen de twee groe pen was even daaiwoor een woordenwisseling ontstaan. De Belg deed afstand van de honkbalknuppel en kreeg een boete van honderdvijftig euro. Motorduivel is rijbewijs kwijt SAS VAN GENT - Op de provinciale weg N252 bij Sas van Gent werd donderdagavond rond negen uur, tijdens een videosurveillance, een 27-jarige motorrijder uit Lo- vendegem betrapt op te hard rijden. De man reed 161 kilo meter per uur, terwijl tachtig de maximumsnelheid is. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. (Advertentie) Luxe viersterren-duinsuites van Hotel Bos Duin aan de Walcheise kust. rrt^r ££_rj. fjaynrrmrfwrrl Meer informatie? Kijk ii i het. woonkatera van deze krant Hulst* Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 van 12.00 tot 18.00 uur "uitsluitend keukenshowroom. KEUKENS BADKAMERS Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugman.nl foto Dirk-Jan Gjeltema hebben niet eens een autokaart bij zich, laat staan een goede kaart van het vaarwater. En een vaarbewijs is ook geen garantie dat alles goed gaat. Ten eerste is dat alleen nodig voor bootjes langer dan 15 meter of als ze sneller gaan dan 20 kilometer per uur. Maar iedereen kan een vaarbewijs halen. En je moet toch het water en het weer in de gaten houden. Hoe vaak gaan ze niet het water op als er slecht weer wordt afgegeven? Mensen zouden echt meer op de veilig heid moeten letten. Kijk maar eens als je oversteekt van de Oos terschelde naar west-Brabant. Als je dan die Rijn-Scheldever- binding ziet en hoe druk het daar is. En daar zitten ze ge woon tussen met hun bootjes." Het water blijft trekken voor Ad en Willy. Ad: „Het water raak ik nooit beu. Maar je moet wel wat om handen hebben. Zo'n polyester wastobbe is niks voor mij." René Schrier 8lj öéfi Vefhöegd ehoiesterat wordt öeéel oro-aeUv Vsrt hörts aönbêvöten döor dê NërJëHöbdêë HafésfckHtlflg en vergaed* door zorgverzekeraar Vgt. NederlandseVb'Hartstichting zeeuwse almanak Alarm De Terneuzense deed geen oog meer dicht. De scharnie ren van de voordeur van haar buurman piepten zo hard, dat een fatsoenlijke nachtrust vol gens haar niet meer mogelijk was. En dus stopte ze een briefje in de bus van de buur man, want echt praten met el kaar doen ze niet. Of ie zijn scharnieren eens wilde smeren, luidde het ver zoek. De buurman had echter een heel andere kijk op de zaak, zo bleek uit zijn schrifte lijke antivoord. „Ik kan niet aan uw verzoek voldoen. Mijn piepende voordeur zie ik juist als een perfect inbraak alarm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 67